Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Mikulásbá válasza Soma01 (#27900) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak lehetőségként említettem,én úgy használom.
Jó a lemezes verzió is.

(#27902) Soma01 válasza Mikulásbá (#27901) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!

De nincs olyan program, mi úgy csinál bootolható eszközt egy usb kulcsból, hogy nem formatálja le? A vinyókat sem kell...

(#27903) Mikulásbá válasza Soma01 (#27902) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem nem.
Én a Kaspersky Live CD-re befogtam egy 1 GB-os micro SD kártyát,amit USB-s olvasóval bármelyik géppel lehet használni.
Használd a lemezt,jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#27904) Soma01 válasza Mikulásbá (#27903) üzenetére


Soma01
veterán

Az FBI-os vírusra is használhatom? Mert az van, a tulaj mondta, hogy azt látta. De most már csak tiszta fehér a képernyő. Semmire nem reagál, csak a kikapcsolásra.
Valami olyat olvastam, hogy azzal óvatosan kell bánni ezzel.
Csökkentett módban is újra indul, amúgy meg fehér a képernyő a sima.

Mit csináljak? (Kaspersky CD van)

(#27905) Soma01


Soma01
veterán

Beindult, mivel szedjem le? Úgy indult be, hogy nyomtam a kikapcsoló gombot és a win7 rákérdezett hogy egy programot kényszerítsen-e a leállásra, aztán mégsem és kész. Eddig.

Malwarebytes Anti-Malware Free mehet?

(#27906) Mikulásbá válasza Soma01 (#27904) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

BIOS-ban tudsz navigálni?A boot-sorrendet át kellene állítani a CD-DVD-re és úgy futtatni a Kaspersky-t.
Ha már az sem megy,én kivenném azt a meghajtót és külsőként(dokkolóban vagy SATA kábellel)csatlakoztatnám egy géphez és akkor is futtatnám a Live CD-t azon a meghajtón.

(#27907) Mikulásbá válasza Soma01 (#27905) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mehet,ha sikerül.

(#27908) Soma01 válasza Mikulásbá (#27906) üzenetére


Soma01
veterán

A Bios rendben van, tudnék bootolni CD-ről. De most fel tudtam rakni a Malwarebytes Anti-Malware Free-t. Az fut. Meg a Norton oldalán ajánlottak valami Power Eraser-t amit szintén feltettem, de nem indítottam még el.
A Malwarebytes fut éppen.
A Kaspersky CD akkor jön a képbe ha ezek nem oldják meg.

Az nem baj, ha most nem csökkentett módban fut a Malwarebytes?
Simán törölhető ez a "vírus" , nem kódol le valamit vagy ilyesmi?

(#27909) Mikulásbá válasza Soma01 (#27908) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Majd kiderül,sok variánsa van ennek a féregnek.
A MBAM-et remélem rendszergazdaként indítottad!

(#27910) Soma01 válasza Mikulásbá (#27909) üzenetére


Soma01
veterán

Most csökkentett módban is lefuttatom.

Amúgy, nyílván elfelejtettem úgy futtatni. Nem úgy rendszergazdaként magától? A fiók rendszergazda volt,

[ Szerkesztve ]

(#27911) Mikulásbá válasza Soma01 (#27910) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor is rendszergazdaként kell futtatni.

(#27912) Soma01 válasza Mikulásbá (#27911) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen antivírust rakjak fel nekik az ingyenesek közül? Avira?

(#27913) Mikulásbá válasza Soma01 (#27912) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább ne ingyenest.A promóknál él még a Bitdefenderé,az félévre megoldja a gondod.

Itt van,próbáld meg : [link]

[ Szerkesztve ]

(#27914) Soma01 válasza Mikulásbá (#27913) üzenetére


Soma01
veterán

Ok, megvan, minden. Le lett futtatva rendszergazda jogokkal is a Malwarebytes és a Norton is.Tiszta minden.
Köszi a közreműködést!

(#27915) zolee0307


zolee0307
őstag

Az mse most milyen, megéri használni, vagy inkább Roboscan? Esetleg más ingyenes verzió, ami nem kérdez, reklámoz sokat (Avira milyen)?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#27916) L7wy válasza zolee0307 (#27915) üzenetére


L7wy
őstag

Szerintem a 360 qihoo sem rossz.
erre gondoltam
Sokan szkeptikusok vele, de szerintem a többi (átlagos antivírus) se jobb :)

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#27917) Narxis


Narxis
nagyúr

Malwarebytes Anti-Malware 2.0.2.1012

Changes in 2.0.2.1012:
Improvements:
Changed some of the terminology used in scan results and scan logs to make them clearer
Enabling or disabling self-protection should now be more responsive under most circumstances
Each language name is now listed in its native tongue rather than being translated to make switching languages easier
Blank window is no longer observed flashing on screen during startup and shut down of system when Malwarebytes Anti-Malware is running in the tray on Windows Vista and newer operating systems
Issues Fixed:
Several crashes and BSOD issues fixed with rootkit scanning
Scan speed improved with rootkit scanning enabled under some circumstances
Rootkit scans should no longer hang indefinitely under certain conditions
Compatibility issues with certain VPN client software fixed
Protection no longer fails to start after upgrade under some circumstances when self-protection is active prior to upgrading
Entire General Settings tab now responds to clicks correctly
Several issues with Access Policy restrictions not restricting access as they should
Editing the Access Policy password no longer results in restricted areas of the software being inaccessible when the correct password is entered
Access Policy feature now functions when Bitdefender Total Security is installed
Manual scan of individual files and folders using context menu scan feature in Explorer no longer results in the scan failing to run under certain circumstances
Green checkmark status is no longer indicated when Malwarebytes Anti-Malware is unable to reach update servers when attempting to update
Text is no longer cutoff in the UI on Windows XP or when the 'Classic' theme is used on Windows 7
Scan time is now reflected accurately at the end of a scan
Quarantined objects remain listed correctly in Limited User Accounts when restoration of an object fails due to lack of permissions
Some words in UI which were not translated into non-English languages now are when those languages are selected
Driver left behind during uninstallation of Malwarebytes Anti-Malware is now removed as it should be when the product is uninstalled

Thanos was right.

(#27918) zolee0307 válasza L7wy (#27916) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, de egyenlőre hagyom a roboscant.

Szakiknak:
Érdekes, hogy tegnap a vezérlőpultban bekapcsoltam a . net 3.5, miközben a Windows updateről töltötte le a fájlokat a Roboscan fogott két spywaret, gif fájlban voltak a winsxs mappában. Létezik, hogy az updateről vírus jönne le? Az mbam nem jelzett. Ha kell kép róla, akkor tudok csatolni.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#27919) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Felfigyeltem arra, hogy a laptopom ventilátorzaja erősebbé vált, mert jobban melegszik a gép.

A Windows 8.1 feladatkezelőjében megtaláltam a tettest, a 32-bites Avast Free 57-59,7% értékkel folyamatosan járatja az i5-3230M processzort.

Programfrissítés nincsen, eleddig ez a program jól működött, nem értem, hogy miért viselkedik így.

(#27920) Dhampir válasza Dhampir (#27919) üzenetére


Dhampir
félisten

Biztonságos módban eltávolítottam az eddig kedvenc Avast programomat, a nagy kérdés, hogy mi legyen helyette, ami egyszerű és beszéli a magyar nyelvet. :U

Bekapcsoltam a Windows Defendert, addig az fogja "védeni" a rendszert. :D

[ Szerkesztve ]

(#27921) ƵøŁĭ válasza Dhampir (#27919) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nagyfokú terhelés általában akkor várható ha a beállítások közt be van pipálva :"minden fájl vizsgálata"

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#27922) Dhampir válasza ƵøŁĭ (#27921) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem volt kipipálva, ezért is érthetetlen. :(

A PUP be volt kapcsolva, de korábban nem okozott terhelést az Avast.

[ Szerkesztve ]

(#27923) King Unique


King Unique
titán

Nem tudom használ-e vki CrystalDiskInfo és társai [link] programokat, de meg van pakolva PUP-al... :U
Telepítésnél ugyan a szponzoros xar felrakását hiába utasítom el [link], OpenCandy-t akkor is felteszi sunyiba, telepített programok listájában sem szerepel. Elvileg ártalmatlan kis reklámprogi, gyártó ad hozzá clean-up utility-t is, viszont atól még PUP...MBAM rezidens védelemként ugrik rá, de pl. Wbroot, GData meg se nyikkan... Azt is furcsállottam, h 8 és 8.1 alatt más AV-kel, egyik helyütt 5 db, másik helyen csak 1 db szemetet talált utána...

Win 8.1 + Webroot --->MBAM:

Win 8 + GData IS 2014 ---> MBAM:

Pedig uaz a telepítő exe (standard edition)...Webroot kevésbé fogja meg az ilyenek, mint GData, v 8.1-ben jobban "szaporodnak" a PUP.ok... :F

Sőt Win8-on a régebbi 1.75-ös MBAM nem is talált semmit, csak ez az újabb 2.0.2-es kapta el, igaz előbbin gyors keresés, utóbbin free verzió miatt mélyvizsgálat ment...

[ Szerkesztve ]

(#27924) Dhampir válasza Dhampir (#27922) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyenlőre feltettem az Avira Freet.

(#27925) #23920384


#23920384
törölt tag

sziasztok! bitdefender termékekről mi a véleményetek? w7-re a free mellé érdemes tűzfalat tenni? az mbam-mal megvannak egymás mellett?

(#27926) anorche1 válasza King Unique (#27923) üzenetére


anorche1
őstag

Eset letöltésnél egyből szól érte.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#27927) stingy2 válasza King Unique (#27923) üzenetére


stingy2
senior tag

Standard Edition portable verziót használom, az tiszta MBAM szerint.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#27928) Dhampir válasza Dhampir (#27924) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem jött be. :-(

Egyenlőre marad a Windows Defender.

(#27929) szaki26a válasza King Unique (#27923) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Hello
Rég válaszoltam itt. Opencandy ügyben lenne mondandóm. Elméletileg ha nem teszel fel az ajánlatokból semmit akkor törli magát telepítés végén. Ha igen akkor örül magának pár napig és jelzi, hogy az ajánlatot használod is vagy egyből törlöd aztán törli magát.Ami nálad látszik az a temp mapaban visszamaradt installercsomag darabja, teljesen ártalmatlan. Nincsen mit tenni vele. Ccleaner ha zavar megoldja.

(#27930) szaki26a válasza Dhampir (#27928) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Próbáld meg visszatenni amit megszoktál, lehet valami olyan gondja volt amit reinstall megold. Beragadt frissítés, olvashatatlan file ilyesmi.

(#27931) King Unique válasza szaki26a (#27929) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nem tudtam, köszönöm az infót! :R
Van neki saját uninstall toolja is, amit linkeltem, az végigment + MBAM, ezek letakarítják
Csak bosszantó, h sunyiba felkúszik, eddig azt hittem PUP csak akkor települ, ha figyelmetlenül engedélyezem telepítéskor, de úgy látszik akadnak trükkös kivételek, mint ez...

(#27932) Dhampir válasza szaki26a (#27930) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy másik asztali gépen is CPU terhelést okozott, inkább mellőzöm.

Kritikus szemmel nézve az Avast Free-t, kicsit túlbonyolított a felülete a tudásához képest és állandóan rá akarja tukmálni a népekre a fizetős szolgáltatásokat.

Régebben huzamosabb ideig használtam az MS Security Essentials-t és bár gyenge védelmet biztosított, de a majdnem semminél jobb lesz, emellett kellően fapados is.

(#27933) mobal


mobal
MODERÁTOR

Lassan újrahúzom a gépem és dilemmázok. Idáig használtam több éve az AVG-t viszont kipróbálnám az ESET termékeit. Visszalépés lenne számomra egy IS / Anti Virus?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#27934) GEPESZ66 válasza mobal (#27933) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én úgy olvastam, hogy mostanában a ESET 7 jobb, mint az AVG.
A WIN8.1 tűzfalát használom a NOD7 AV-vel.
Az AVAST kipróbálásán gondolkodok még.

[ Szerkesztve ]

(#27935) Mikulásbá válasza mobal (#27933) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az új ESET cuccai (7-es) már elég jók,nincs bug,teszi a dolgát,nem fogyaszt sokat.Érdemes kipróbálni.

(#27936) #57919488 válasza Mikulásbá (#27913) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ez milyen szinten van a Norton 360 premium-hoz kepest? Megerne cserelni? :B

(#27937) Mikulásbá válasza #57919488 (#27936) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A N360 többet tud a mentéssel,de hogy ezt használod-e,neked kell eldöntened.
Mint védelem-és úgy általában a többi jellemzők-kb. azonos szinten lehetnek.

(#27938) Kékes525 válasza Mikulásbá (#27935) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27939) garfield545


garfield545
tag

Sziasztok tudnátok segíteni Ashampoo Anti-Virus 2014-eszt a vírus írót milyen programmal egészitsemki ? A válasz ellőre is köszi https://www.ashampoo.com/hu/usd/pin/0449/security-software/Ashampoo-Anti-Virus

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#27940) daimonion válasza garfield545 (#27939) üzenetére


daimonion
senior tag

Ezzel a Böngészövel...

Meg a Malwarebytes antimalware 2.0.2 free verzióját néha lefuttatod azt jónapot.

[ Szerkesztve ]

(#27942) Fandango válasza daimonion (#27940) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen böngésző az alapja ennek?

(#27943) M3oH válasza Fandango (#27942) üzenetére


M3oH
addikt

Chrome

(#27944) Soma01 válasza M3oH (#27943) üzenetére


Soma01
veterán

És mivel jobb mint a sima Chrome?

(#27945) M3oH válasza Soma01 (#27944) üzenetére


M3oH
addikt

Ez ilyen safety browser. Alapból tartalmazz egy webshield szerű dolgot + reklámblokkolót. Plusz pár dolgot. Nekem az vele bajom, hogy egy "safety" legyen naprakész, ne legyen elmaradva 2-3 verzióval az alaptól.

(#27946) Soma01 válasza M3oH (#27945) üzenetére


Soma01
veterán

Csak azért, mert akkor én is ilyet tennék azokra a gépekre ahol a felhasználók nem elég tapasztaltak vagy nem elég figyelmesek és mindenre kattintgatnak....

(#27947) daimonion válasza M3oH (#27945) üzenetére


daimonion
senior tag

Nos igen a 30-as Chrome az alapja és onnan kezdve meg teljesen más az egész ./ szerintem / még benne van eg y régi IE motor és egy IE 11 motor is
pl az a kis kék csillagocskát ha megnyitod van 4 olyan opció található ami a biztonságot hivatott fokozni
Akkor a reklámszürője alapból sokkal komolyabb minta Chromé mert a Chrome mellé nem véletlenül kell az adblockot felrakni ide meg felesleges.
A Többi plusz meg a settings fül alatt..Szerintemegy kicsit sledriánan fogalmaztad meg a véleményedet erről a böngészőről..Mint ahogy a Comodo böngészője is sokkal többet ad a chrome nál így ez is...

Mindamellett meg az összes Chrome kiegészítő települ rá...Ha választani kéne a Chrome és ez között Én ezt választottam..Igaz kicsit elfogult vagyok a Kínai cég termékeivel de a böngésző szerintem sokkal többet ad mint az alap CHROME..

De ez SZUBJEKTÍV vélemény ÉN csak AJÁNLANI tudom mindenkinek ha tovább nem is egy próbát mindenképp megér.. A magyar nyelv még hiányzik belőle de anélkül is Böven használható.

[ Szerkesztve ]

(#27948) daimonion válasza Soma01 (#27944) üzenetére


daimonion
senior tag

Összeszedtem pár angolnyelvű ismertetőt róla ..ha gondolod tanulmányozd át Őket ..

360 Browser

Softpedia Editor's Review for 360 Browser

(#27949) M3oH válasza daimonion (#27947) üzenetére


M3oH
addikt

Félreértettél, szerintem is rendben van a böngésző, érdemes kiprobálni. Csak sajnálom, hogy nem annyira naprakész.

(#27950) Soma01 válasza daimonion (#27948) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.