Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

A Lenovo T500 laptopomra szeretnék valami pöpec vírusirtó programot. Nem egy erőgép de azért szeretnék normális védelmet, beállíthatóságot és jó lenne megúszni a reklámot. Jelenleg Avast Free van, de ez idegesít is meg nem találom túlzottan hatékonynak...

Köszi!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#28502) kivlov válasza atomanti19 (#28501) üzenetére


kivlov
aktív tag

Én is az avastot cseréltem le eddig két alternatívát találtam ingyenes megoldásban több hetes tesztek után
ingyenesben a Qihoo 360 Internet Security
fizetősben de újságos kóddal megoldható az Eset Smart Security
Mindkettő kevés gépigénnyel és hatékony védelemmel rendelkezik bár a malware teszten a 360 1-el kevesebbet ismer fel de ez nem mérvadó :) viszont az ESS több beállíthatósággal és tűzfallal is rendelkezik.
a többi szoftver mind jobban fogta a gépet vagy egyéb bugok vagy körülményes felhasználói felületek és beállítások miatt estek ki nálam...

Apropó nálam az Online Armor több napos teszt után elvérzett mert a helyi hálózaton olyan szinten lelassította a kommunikációt, hogy a gigabites hálózaton jó ha egy régi pendrive sebességével tudtam adatokat mozgatni és hiába állítottam a többi gépet megbízhatóra benne...a védelme kiváló de így használhatatlanná teszi a hálózatot...és nem hálózati hiba mert Comodoval és ESS-el nincs ilyen gond

(#28503) LLKobe válasza Visormail (#28497) üzenetére


LLKobe
veterán

Felmerült egy kérdés: ha megnyitom a bitdefender albakát, a "virus shield" folyton pörgeti a C:\-n lévő fájlokat. Ez egyszer végignéz mindent, aztán már csak az új/módosított fájlokat fogja nézni? Csak mert ha nonstop pörget a fájlokat az az SSD-nek annyira nem fog jót tenni.... :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28504) lck válasza LLKobe (#28503) üzenetére


lck
senior tag

Ez ezt fogja neked tenni folyamatosan. Másrészt szerintem - javítsatok ki ha nem így van - az SSD-nek ez nem okot problémát, mert csak olvassa, nem írja.

(#28505) UserX válasza kivlov (#28502) üzenetére


UserX
őstag

Nálam a LAN-on meg pont az ESS vérzett el, mert csak kikapcsolt tűzfallal tudtam az egyik gépre felcsatlakozni. Látni ugyan látta, de a megosztott mappákhoz nem engedett hozzáférést. Sehogyan sem sikerült bekonfigolni. Így azon a gépen EAV+Online Armor FW (tanuló módban, így nem kérdez sokat...) van. Az én hálózatom csak 100-as, de nem vettem észre lassulást file-ok mozgatása közben...

(#28506) LLKobe válasza lck (#28504) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez nem valami jó, mert az elmúlt 1 órában 5 giga olvasás, és 1 giga írás ment az ssd-re, úgy hogy semmi nem fut...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28507) lck válasza LLKobe (#28506) üzenetére


lck
senior tag

Akkor ez így tényleg nem lesz jó. Szerintem még várj egy napot, hátha abbahagyja. De emlékeim szerint ezt folyamatosan csinálja - sajnos.

(#28508) LLKobe válasza lck (#28507) üzenetére


LLKobe
veterán

Áh, ment a levesbe... Kár, mert tetszett. Feltettem az új Avira free-t, meglátjuk, lehet hogy maradok a windowsosnál. Ha az elmúlt 2 évben nem szedtem be semmit így (bitdefender se talált semmit) akkor nagy baj nem lehet.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28509) _stick_ válasza LLKobe (#28508) üzenetére


_stick_
őstag

Pont így jártam én is BDIS-el, hetente jönnek hozzá a 180 napos kulcsok, kezelőfelület is tök jó, a védelem erősségéről már nem is beszélve. Most SSD van a gépembe, mikor teszteltem a BD-t folyamatosan dolgoztatta a vinyót, használhatatlanná vált tőle a rendszer, emiatt SSD-re már nem is próbáltam. Nem adom fel a reményt, hátha születik erre a problémára valami megoldás. Nagyon sajnálom pedig. :O
Úgy látom a topikban olvasottakból, hogy többen küzdenek ezzel a hibával, mint akik nem...

Ajánlom neked is az AVGIS+MAM kombót. (AVG-hez van 1 évig ingyenes kulcs)

[ Szerkesztve ]

(#28510) #10234880 válasza kivlov (#28500) üzenetére


#10234880
törölt tag

99ből 90-et törölt , a többit nem nézte virusnak, vagy rossz indulatúnak, csak mikor megprobaltam őket megnyitni, akkor kezdte csak észlelni,hogy nemkóser aza pár darab. most ez jó,vagy nem? ám kaspersky internet security van fent. és de ezen nemtom,hol kelll ki/be kapcsolni a valósidejű védelmet, mer aza igasság,hogy nemis találok olyat, vvagy nincs benne olyaan :s ésha így teljesen kikapcsolom,az irtót, akkor nemreagál,nemugrik rájuk,gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#28511) CJ4567 válasza _stick_ (#28509) üzenetére


CJ4567
veterán

Én a 360 Total Securityt szoktam ajánlani, az is elég jó :K

No Sana No Life

(#28512) LLKobe válasza _stick_ (#28509) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen, ez valami bődületesen nagy hiba, ráadásul alapvető. Most, mikor kb. fillérekért lehet SSD-t venni, ez igenis szempont, de ha vinyóm lenne, annak se örülnék ha folyton zakatolna.

Egyelőre marad az AVIRA Free, azt ismerem, bevált, és a tesztekben is jól szerepel. Ráadásul ha az új verziója már nem dobál popupokat, akkor teljesen jó.

Bár mint mondtam én két éve a win8 beépítettjével tolom, és most se a bitdefender, se az avira nem talált semmit. Tudatosan használom a gépet, nem kattintgatok minden sz*rra.

De azért sajnálom, ez a bitdefender nagyon bejött hogy ilyen kompakt, egyszerű, gyors, és nagyon jól véd, nagy kár érte...

(#28511) CJ4567 : Igen, valóban nem tünik rossznak, lehet hogy bepróbálom.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28513) riki válasza LLKobe (#28512) üzenetére


riki
senior tag

Azért ,majd nézd mennyit használja a háttértárat,mert pont az Avira ami, a háttérben sokat matat. Én a Webrootot tenném rá, talász promót. :U

(#28514) _stick_ válasza CJ4567 (#28511) üzenetére


_stick_
őstag

Nejem netbook-ján (Msi Wind u135) W8.1 alá tettem fel, a 360 TS-t, de feljebb is írták, meg több helyen olvastam, hogy az IS védelme valamivel erősebb. Valószínű tök 8 egy olyan gépen, ahol csak email nézegetés folyik. Szóval jelenleg az 360 IS van fent és a tisztító funkciót a Wise Care 365 Pro látja el.

(#28515) LLKobe válasza riki (#28513) üzenetére


LLKobe
veterán

Faja:D Marad a win beépítettje:D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28516) CJ4567 válasza _stick_ (#28514) üzenetére


CJ4567
veterán

Email nézegetés mellé jó ha van egy jó védelem, mert azokból elég rossz vírusokat lehet beszedni, úgyhogy oda az IS valamennyivel jobb választás, viszont nincs benne Avira motor.

No Sana No Life

(#28517) LLKobe


LLKobe
veterán

Kaspersky-ről mik a tapasztalatok? Ahogy a teszteket nézem a legjobbak közt van, és most elég jó áron lehetne venni is.

(#28518) riki: Nekem nem kell komplett csomag, csak egy antivírus. Abból pedig olyan ami nem lassítja a gépet, nem eszi az ssd-t, gyors, nem dobál reklámot, és hatékonyan működik. Ezért tetszett a bitdefender is...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28518) riki válasza LLKobe (#28515) üzenetére


riki
senior tag

Esetleg ,még a Comodo IS is megér egy próbát . Tíszta pc módban, alig ér a háttértárhoz. Saját fórumán ,segítenek minden felmerülő kérdésben.

(#28519) _stick_ válasza CJ4567 (#28516) üzenetére


_stick_
őstag

Igen, abban bízok, hogy idővel az IS-be is bekerül az Avira motor és, hogy "valódi" IS lesz, tűzfallal.

(#28520) #10234880 válasza LLKobe (#28517) üzenetére


#10234880
törölt tag

Helló. hát, igen lehethogy a legjobb, de most teszteltem le 1 víruspakkal,ami 99 drb exe fájlt tartalmaz, és amiből a kaspersky internet security megfogott, tisztított, vírusmentesitett, vagy pedig törölt abból a 99ből 90-et. a többit nemnézte rossznak,csak akkor érezte,mikor megakartam egyet nyitni direktből, és akkor kezdte tán felfogni,hogy virusos a fájl,vagy nembiztonságos.mer akkor dobott fel egy üzenetet. Ám mióta ezt használom,azóta mintha valahogy megfogna a gépem indulását, tovább tart míg bejön,és picit soká indul is újra.

[ Szerkesztve ]

(#28521) CJ4567 válasza _stick_ (#28519) üzenetére


CJ4567
veterán

Ha be fog kerülni, akkor váltani fogok, de így most még nem éri meg(szerintem.)

No Sana No Life

(#28522) kivlov válasza #10234880 (#28510) üzenetére


kivlov
aktív tag

Eset ESS 99 / 98 találat
360 IS 99 / 84 találat
MBAM 99 / 72 találat

(#28523) #10234880 válasza kivlov (#28522) üzenetére


#10234880
törölt tag

a legujabb ESS7 van neked és az megtalált megfogott 99 ből 98-at? :Y vagyis,akkor mégis olyan jó,az ESS 7 mint amit a reklám,és az írás mutat? mer valahol olvastam,hogy közel sem olyan jó, az ESS7 mint a reklámja, vagy most akkor hogy is van ez??

[ Szerkesztve ]

(#28524) daimonion válasza kivlov (#28522) üzenetére


daimonion
senior tag

De ez a kikapcsolom a real time védelmet és futtatom a scan dolgot csak egy valamire jó, hogy az adott cuccnak milyen a szignatúra alapú a védelme..De sok egyéb dologtól függ még egy virga védelmi képessége.Ez a malware pack dolog is igen csalóka lehet..ez alapján választani védelmet hogy milyen azért nem biztos hogy jó dolog / szerintem / Nem beszélve arról, hogy valamire való tesztet nagy mintán érdemes futtatni 10.000 vagy még ennél is több mintán..Ilyen 80-100 -500 mintás vizsgálat gyakorlatilag semmit sem ér.

[ Szerkesztve ]

(#28525) kivlov válasza #10234880 (#28523) üzenetére


kivlov
aktív tag

én nem a reklámokban hiszek hanem a saját tesztjeimnek
de a független teszteken is jól szerepel az ESS 7 én se szeretem illetve sokáig kerültem de most úgy néz ki gépigény és hatékonyság tekintetében egész sokat fejlődtek...
mindig van jobb de a gépigény nekem fontos hiába van alatta i7 4770K-s cucc de akkor se arra menjen el a vas :)

(#28526) _stick_ válasza kivlov (#28525) üzenetére


_stick_
őstag

Amúgy a saját tesztet hogy intézed? :)

(#28527) kivlov válasza daimonion (#28524) üzenetére


kivlov
aktív tag

nem kell kikapcsolni a real time védelmet csak azért kell hogy ki tudd bontani mert különben nem bontja ki mert egyből megy a kukába...
a tesztlaborok is ezekkel tesztelnek részben...
azért az is fontos hogy mennyit ismer fel mert ha van real time ha nincs akkor is csak ennyit fog felismerni alapból...

(#28528) kivlov válasza _stick_ (#28526) üzenetére


kivlov
aktív tag

már írtam párszor virtuális (és van egy külön gép is erre most már ) gépeken mindig szűz rendszerrel így nem kavarnak be az install uninstall maradványok...
vannak különböző tűzfal teszt progik és letöltött vírusos fájlok ezekkel operálok..

(#28529) #10234880 válasza kivlov (#28527) üzenetére


#10234880
törölt tag

akkor asszem jön fel az ESS7 o.O :C

SZERK: daimonion akkor léci,adjál,dobjál meg olyan teszttel,ami tartalmaz 10 000 virusféleséget,vagy annál is többet,lécci :U . hogyha már aszondod,hogy olyanokon,annyi sokon érdemes tesztelni

[ Szerkesztve ]

(#28530) kivlov válasza #10234880 (#28529) üzenetére


kivlov
aktív tag

pcworld ben mindig van hozzá kód is:)

(#28531) #10234880 válasza kivlov (#28530) üzenetére


#10234880
törölt tag

és ott pontosabban,hol? tudnál linket dobni,léci.

(#28532) kivlov válasza daimonion (#28524) üzenetére


kivlov
aktív tag

ha a 100 legismertebbet sem ismeri fel + ha ez felszorzom annyival hogy 10 000 legyen akkor is ugyanennyi lesz a találati arány szerintem de csak szerintem ...
mellesleg erre az oldalra rendszeresen tesznek fel csomagokat így lehet tesztelni rendszeresen és gyűjteményt szerezni én eddig innen kb 3-400 db-ot szedtem le és az arány ez maradt pár százalékot mozogva de ha olvasol azon az oldalon is ott is sokaknak ez jött ki...
én nem csak a magyar véleményekre alapozok mert azok sokszor elfogultak és csakazértis félék igy futom a saját köreimet és külföldről informálódom ahol sokkal több esélyt adnak arra, hogy a másiknak is lehet igaza esetleg jó tanácsa ötlete...

(#28533) #10234880


#10234880
törölt tag

jólenne,ha valaki tudna dobni onnan linket,ahonnan letölthető malware pack kb. amibe több mint 10 ezer virusos fájl van,. szivesen letesztelném,hogy mennyit tisztít meg, tesz karanténba,vagy mennyit töröl, és mennyinél kell beavatkozás :U

(#28534) bobalazs válasza #10234880 (#28533) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

szabályzatban van úgy tudom, hogy ilyent nem lehet linkelni.

(#28535) CJ4567 válasza bobalazs (#28534) üzenetére


CJ4567
veterán

Privátban lehet.

No Sana No Life

(#28536) #10234880 válasza bobalazs (#28534) üzenetére


#10234880
törölt tag

ja,.oké,. akkor esetleg privibe :U valaki

[ Szerkesztve ]

(#28537) UserX válasza kivlov (#28522) üzenetére


UserX
őstag

EMSI AM 9: 99/82 :Y Ettől sokkal jobbat vártam...:U

CskSimánGabi: Gratulálok, elég bátor vagy, ha "önként 's dalolva" futtatsz egy 99,9%-ban vírusos fájlt!!! Ha kísérletező kedvedben vagy, használj legalább virtuális op. rendszert. Oracle VirtualBox progi ingyenes, nézz utána...

[ Szerkesztve ]

(#28538) #10234880 válasza UserX (#28537) üzenetére


#10234880
törölt tag

köszi :D ám nem futtatok semmit,hanem csak kibontom őket, és aztan viszakapcsolom az irtót, és ő már ugrik is rá, és tüntögeti el mindenegyest,amit felismer
ám erre gondolsz? [link]

[ Szerkesztve ]

(#28539) #10234880 válasza #10234880 (#28538) üzenetére


#10234880
törölt tag

vagyis erre [link] ?

(#28540) UserX válasza #10234880 (#28538) üzenetére


UserX
őstag

Azt hiszem igen, de inkább a hivatalos oldalról szedd le, ha tényleg érdekel, tudod, ez is afféle "biztonsági bogár". ;)

Azért, mert az EMSI ezen a 99-es mintán "relatíve" "gyengécskén" szerepelt, nem fogom lecserélni a vásárolt szoftveremet. Ha vkinek. van friss 10.000-es mintája, az jöhet nekem is privátban! :)

Bocsesz, de a 2.-ként küldött linkedet az EMSI blokkolta :DD

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#28541) #10234880 válasza UserX (#28540) üzenetére


#10234880
törölt tag

de onnan is tud magyarul,ugye,? pedig rendes normális oldal :Y
ami a második linkem, az ez : http://szoftverhotel.hu/virtualbox

[ Szerkesztve ]

(#28542) UserX válasza #10234880 (#28541) üzenetére


UserX
őstag

Ja, magyar. Biztos "normális" oldal, de én bízom az EMSI-ben... ;)

[ Szerkesztve ]

(#28543) blattida válasza UserX (#28537) üzenetére


blattida
nagyúr

Sima manuális vizsgálat, azaz pusztán adatbázis alapú, nem értem mi a problémád, főleg, egy ennyire kicsi, nem teljesen inhomogén összetételű csomag esetén...az eam erőssége, már régebb óta, nem az adatbázis, mivel ezt megelőzően valódi fals gyár volt, köszönhetően a saját és az ikarus motorjuknak, ám azok az idők már elmúltak, új formátumú az adatbázisuk, új motorjaik vannak és az egyik legjobb viselkedés elemzőjük, aminek az erőssége nem kézi vizsgálatnál, hanem futtatáskor jelentkezik...

CskSimánGabi
Maradjunk csak ennél.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28544) #10234880 válasza blattida (#28543) üzenetére


#10234880
törölt tag

oké. köszi mind2-töknek a választ / segitséget, és épp most szedtem le,innen,amit linkeltél,

(#28545) UserX válasza blattida (#28543) üzenetére


UserX
őstag

#28540-ben írtam, hogy nincs jelentősége a számomra, azért kösz! :R

Üdv:

UserX

(#28546) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Őőőőő
Hoppá.
Itt méltatjuk hogy a 360 TS így meg úgy milyen jó, stb. Lenne egy észrevételem.
HD Sentinelnek van egy ilyen funkciója hogy méri az írás/olvasást, és ezt ki is lehet tenni az tálcára.
Na mármost nekem egy indításnál az ssd-met megpörgette a windows 300 mb írással és 580 mb olvasással. Kérdem mire fel, mivel csak egy sima rebootot indítottam üres asztalról.
Letöröltem ezt a szerencsétlent. Újraindítottam. A windows 4 perc elteltével is csak 192 mb olvasásnál és 51 mb írásnál tart.
Na ez a nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#28547) blattida válasza bobalazs (#28546) üzenetére


blattida
nagyúr

A 360 ilyen viselkedése alapvetően a bd motornak és a románok gyakori, nagyméretű frissítési csomagjainak köszönhető.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28548) kivlov válasza bobalazs (#28546) üzenetére


kivlov
aktív tag

Régóta mondogatom hogy a TS kevésbé olyan jó mint az IS de nem hiszi el senki :)

(#28549) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Csak a miheztartás végett, hogy mennyit ér az adatbázis alapú teszt 500 vagy akár pár ezer mintával.

1. Kaspersky 2013 mas adat: NAPI! 315,000 új malwaret detektálnak.
Kis matek:
Ez azt jelenti, hogy a napi malware mennyiség 0,158% a alapján akarsz, statisztikai alapon eredményre jutni. Ez ilyen kis mintán, minden statisztikai mintavételi szabály betartásával is lehetetlen lenne.

link

2. A minták ellenőrizetlenek, és gyakran van köztük, nem valódi malware, csak pua, pup, kínai zongora tankönyv program stb. A mintákat egyenként ellenőrizned kéne, valóban káros e, és hova sorolandó ha igen. Sérült, valódi fenyegetést nem jelentő fileoktól megtisztított mintával tudnál csak igazi eredményt mutatni.
Az ilyen mintából kellene minimum 40-50,000 darab, naponta.

3. És még egy probléma, azokat a helyeket ahonnan beszerzed a mintákat, ismerik a gyártók is.
Sokan ész nélkül besorolnak mindent malwarenek ellenőrzés nélkül.

Lásd Kaspersky virustotal botrányt.
(Ha valaki nem tudná, kaspersky feltöltött egy teljesen ártalmatlan filet amit ő vírusosnak jelölt, hogy tesztelje vajon hányan teszik adatbázisba ellenőrzés valódi kutató munka nélkül. )
2010 ben.
[link]

4. A hagyományos vírusirtó halott, symantec elnöke sem véletlen mondta ezt. Mi a szakmában évek óta mondogatjuk, adatbázis alapon lehetetlen védekezni mostanra komollyá vált fenyegetések ellen.
Szerver alapú polimorf motorok, ATP, stb. Lásd cryptolocker, folyamatosan generálta újnak nem mondható eszközökkel a komoly károkat. (Zeus variáns, cryptolocker payload egy Microsoft Crypto api ra épülő encrypter volt csak, semmi olyan nem volt benne ami új vagy meglepő lett volna.)

link

[ Szerkesztve ]

(#28550) kivlov


kivlov
aktív tag

Mindenki tudja, hogy mennyi új dolgot írnak nap mint nap senki nem mondta, hogy ez fix eredmény csupán azt hogy kevésbé tartom hatékonynak még ha csak kínai könyv is a tartalma :)

azért a kaspersky-nek neve van a szakmában és ha ők feltöltenek valami abban a többi gyártő 90% ban megbízik a neve miatt ezzel csak magukat járatják le max az én szememben persze tudom mindenki hibázhat így illene a többieknek is megvizsgálni a dolgokat de tudjuk egy jó név önmagáért beszél...:))

mindenki tudja, hogy az adatbázis alapú dolgoknak nincs sok jövője pont mert naponta több százezer verziója jön ki egy adott kártevőnek...de azért ha már ismert fertőzések közt ekkora a szórás azért az jelent valamit...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.