Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) CJ4567 válasza daimonion (#28950) üzenetére


CJ4567
veterán

Én készítettem a képet, nem DW-ről csippentettem le. Tudtam hogy ablakcsippentés miatt már azt hiszik hogy copyzok :W A DW-s képen 63%-on van, és nincs a felugró ablak :P

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28952) blattida válasza daimonion (#28941) üzenetére


blattida
nagyúr

Az, hogy érdekes módon deríthet föl sebezhetőséget, még nem jelenti azt, hogy probléma lenne vele.

Amúgy még mindig nagyon bogaras a TS, a legutolsó build amúgy is sok változást hozott, saját tapasztalatom szerint a legfrissebb még lassabb, mint az elődje és jobban lassítja a böngészést.
Van még mit optimalizálni rajta, de ahogy elnézem a kínaiak fejlesztési ütemét, hamarosan a TS is döccenő- és zökkenőmentes lesz...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28953) csaba1203 válasza Qasam (#28949) üzenetére


csaba1203
addikt

Panda megvette őket kilóra :D :DD
Bitdefendernek elég sok FP-je volt ez fura :F

(#28954) AmigaFan válasza csaba1203 (#28953) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Egy év bitdefender használat után bátran merem mondani, hogy akadnak fals jelzései. Nem sok, de van sajnos.

Amiga Forever...

(#28955) csaba1203 válasza AmigaFan (#28954) üzenetére


csaba1203
addikt

Én is ezt használom de nem tapasztaltam ilyet.A 2015-ös eddig nagyon tetszik sokat javítottak rajta.

(#28956) daimonion válasza blattida (#28952) üzenetére


daimonion
senior tag

Tudom de a DW-n már egy külön brigád teszteli azt hoigy vajon hogy csinálja a jelszó ellenörzést :P
Viszont az érdekes amit írsz hogy lassítja a böngészést ezt nem vettem észre..Ez lehet böngésző függö?? Mert Én a 360 Browsert használom..Az viszont érdekes hogy a TS nem engedi installálni a chrome web védelmet..ez fura

(#28957) Rol06 válasza Qasam (#28949) üzenetére


Rol06
tag

Franc, pont ezt akartam megosztani a nagyközönséggel, mint Panda párti.
Beelőztél :D Kíváncsi leszek mekkora port kavar a fórumon

[ Szerkesztve ]

(#28958) daimonion válasza daimonion (#28956) üzenetére


daimonion
senior tag

erre a beállításra gondoltam vagy azért szürke mert a 360 browserben alaból benne a webvédelem ?

CJ4567
elnézést de másik fórumon már napok óta ezen csámcsognak hogy vajon hogyan meg milyen hatalmas gond meg stb stb..

[ Szerkesztve ]

(#28959) TFSi válasza Rol06 (#28957) üzenetére


TFSi
őstag

Ez már a 3.0-ás kiadása a Panda Cloud-nak, és ezért húztak bele ennyire, vagy csak a buksza volt vastag? Elméletileg a 3. generáció nem sok újat hozott...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#28960) blattida válasza Qasam (#28949) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel nagyjából 1000 mintát használnak havonta, ezért nincs különösebb jelentősége a sorrendnek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28961) CJ4567 válasza daimonion (#28958) üzenetére


CJ4567
veterán

Engem nem zavar, csak kíváncsi voltam hogy tudja megállapítani.

No Sana No Life

(#28963) King Unique válasza Qasam (#28962) üzenetére


King Unique
titán

Van néhány Mac-es ismerősöm, de mindig azzal élcelődnek, h Mac-re nem kell AV (nem is használ egyikük se), bezzeg a xar Windows-ra meg igen... :D
Holott én tudom, h manapság már akár arra se árt, sőt Linux alatt se, főleg, ha van átjárás Windows-os gépekre, levelezés, pendrive stb.

(#28964) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Ha meg nem lett volna: Pcmag 2014 [link]

Bitdefender AV 2015: [link]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#28965) Qasam válasza King Unique (#28963) üzenetére


Qasam
aktív tag

Hát én valahogy úgy vagyok ezzel, hogy amelyik rendszer megfertőzhető arra kell a megelőzés. Meg amúgy is ajánlom mindenkinek a védelmi progikat oprendszertől függetlenül, mivel az AV-k a kedvenc alkalmazásaim. :D

(#28966) TheProb válasza TheProb (#28944) üzenetére


TheProb
veterán

hm?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28967) blattida válasza TheProb (#28966) üzenetére


blattida
nagyúr

Hm. Hm hm hm, hm hm hm hm, hm, hm hm hm hm hm, hm.

Mit vársz? Ha nincs semmi problémád vele, akkor miért rugózol rajta ennyire? Ha unod, akkor válts, próbálj ki mást, viszont, ha csak mozog a bogár, akkor ne foglalkozz vele.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28968) TFSi válasza blattida (#28967) üzenetére


TFSi
őstag

Blattida, ne már... :)

TheProb: Én már jó ideje nem használok Norton terméket, kb. egy éve tettem fel ismét próbaképpen, de nem győzött meg, mert bugos volt, annyira nem pillekönnyű, mint ahogyan be van állítva, és detektálásban sem a legjobb, legalábbis jó sok szutykot szívtam be mellette a hallgatóim pendrive-járól. Mindeközben a kollégák ESET-es gépe sértetlen maradt.

Ez nem egy szakértői vélemény volt, csak egy amatőr hozzászólás. :K Ha nálad bevált, akkor nem érdemes váltani, és azóta, ha jól tudom, sokat csiszoltak a progin.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#28969) TheProb válasza blattida (#28967) üzenetére


TheProb
veterán

ki rugózik? Szimplán kíváncsi vagyok rá, hogy az itteni topic lakók akik ismernek több AV/FW-t hova sorolják be kb. Ez akkora problem? Mint írtam nekem nincs vele semmi bajom, ettől független kérdezni lehet, nem?

BTW, neked is csak azt tudom mondani, hogy ha nem tudsz normálisan megnyilvánulni akkor inkább kerüld le a "válasz" gombot a hsz-em mellett, kösz. :R

(#28968) TFSi: Igazából nekem meg pont hiperérzékenynek tűnik (crack-ek), valamint volt, hogy utorrent-re hiába állítottam be saját tűzfal szabályt azt mindig elfelejtette. Legalábbis a régebbi verziók, a mostani asszem már jó ilyen téren is. Én ESET-et régen használtam csak, akkor se jogtisztán de akkor 1 kalap sz@rt se ért, nemtom most milyen.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28970) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
mit szóltok a windows 8.1 beépített vírusirtójához? érdemes lecserélni vagy elfogadható?
ha nem jó mit ajánlanátok? :)

(#28971) CJ4567 válasza smallmer (#28970) üzenetére


CJ4567
veterán

360 Total vagy Internet Security.

No Sana No Life

(#28972) kispx válasza smallmer (#28970) üzenetére


kispx
addikt

Mondjuk ez sok mindentől függ. Pl.: az adott gép teljesítményétől, ingyenest szeretnél vagy fizetőst, ...
Téma összefoglaló.

(#28973) Cs1csó válasza smallmer (#28970) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv! Milyen igényeid vannak ? ingyenes - fizetős , magyar nyelvű legyen vagy nem fontos, bonyolultabb vagy egyszerűbb kezelőfelület (több finomhangolás, beállítási lehetőség stb.)

(#28974) TFSi válasza TheProb (#28969) üzenetére


TFSi
őstag

Mikor próbáltad utoljára az ESET cuccokat? Mondjuk én sem azt használok, de éppen elég, hogy az aláírásomban ott van a védelmem is, mert ha még válaszként is felhoznám, feléledne az Anti Webroot Bizottság... :DDD

Olvasgasd a Norton topicot, elég rendesen rámoccantak a szakik a témára. :K

Többiek: mit történik akkor, ha a beépített Win-es védelem mellé feltenne egy Comodo Firewall-t? Ha érti a dolgát, ütős védelmet adna még egy gyengus AV mellett is. Az meg, hogy sokat vagy keveset kérdez csak beállítás kérdése.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#28975) smallmer


smallmer
őstag

hát a vas erős, de nem szeretném ha nagyon megfogná, eddig nem volt baj a microsoft essentiallal. fizetni nem szeretnék érte, de ha mondotok fizetőset akkor lehet róla szó tehát mindkettő érdekel :) az lenne a lényeg hogy szépen csináljon mindent magától amit kell :)

(#28976) CJ4567 válasza smallmer (#28975) üzenetére


CJ4567
veterán

Avira, 360 TS vagy IS, Avast, AVG, Panda.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28977) blattida válasza TheProb (#28969) üzenetére


blattida
nagyúr

Abszolút normálisan nyilvánultam meg, mindössze a hm-ödre reagáltam így (kérdezni amúgy lehet, csak azért, mert pár órán belül nem érkezik válasz, még lehet finomabban utalni rá), illetve a leírásod alapján valamiért mégis kételkedsz a symantec termékében, miközben régóta használod, problémák nélkül.

Egyébként a norton a tökéletes középszer megtestesítője, lényegében ezt vázolta föl neked TFSi kolléga.

TFSi
AWB nem létezik, szerintem sosem volt, valamit félreérthettél.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28978) blattida válasza TFSi (#28974) üzenetére


blattida
nagyúr

Megválaszoltad magadnak a kérdésed, fönt lenne a cfw és lenne egy erős védelme.
Ha még a hips-et is aktiválná benne, akkor lenne neki még egy av-je is, a comodo felhő alapú motorja úgy tenné a dolgát, ha szükséges, bár, ez utóbbi esetben én a defendert, minimum, kikapcsolnám...
Mivel azonban nagyfokú automatizmust vár el a védelmétől, ezért inkább mehetne föl hozzá a WSA, esetleg a KIS.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28979) TFSi válasza blattida (#28977) üzenetére


TFSi
őstag

Csak úgy mondtam, bolond mód vigyorgó fejjel... :)

Jó lenne látni egy házi tesztet a WSA-val, mert igaz, hogy a saját kis próbáim során meglepően hatékonyan ugrik egy-egy mintára, de az kevés. LiLxWaYnEx?

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#28980) smallmer válasza CJ4567 (#28976) üzenetére


smallmer
őstag

a beépített vírusírtóról nincs valami véleményetek? :)

(#28981) AmigaFan válasza smallmer (#28980) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Egyszerű a válasz rá, mert a semmitől több, de mindenképp ajánlott egy erősebbre cserélni. Én személy szerint az ingyenes Forticlient-et is a figyelmedbe ajánlom. A többi ingyenes lehetőséget meg már előttem felsorolták.

Amiga Forever...

(#28982) Cs1csó válasza smallmer (#28980) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, a beépítettről itt lehet egy két eredményt látni - nem túl veretes a teljesítménye -

http://www.av-test.org/en/home/

Ha nagyon önálló védelmet akarsz akkor avira vagy bitdefender free ezeknél alig van beállítási lehetőség.
Személyes kedvenc - a Comodo mellett ami eléggé komplex - az Avast free bár itt a telepítésénél is érdemes figyelni mert vannak részei ami nem feltétlenül szükségesek és különböző extra beállításokkal lehet erősebbre venni a védelmét. Ami még fontos van itt a prohardveren fóruma és ott biztosan lesz segítség a felmerülő problémáidra.

(#28983) Visormail válasza Cs1csó (#28982) üzenetére


Visormail
addikt

"avira vagy bitdefender free ezeknél alig van beállítási lehetőség" igaz csak említsük meg, hogy ellenkező irányba :D Avira free-t automatára nem lehet beállítani, mindenképp kérdez. BD free-t kérdésre nem lehet állítani, mindenképp automata.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28984) Cs1csó válasza Visormail (#28983) üzenetére


Cs1csó
félisten

hát igen elég minimalista mindkettő :) (arvirát már régen próbáltam de arra emlékeztem hogy nem sok lehetőség van abban sem. Persze a win belső védelmét nem übereli semmi: védelem ON, védelem OFF

Végülis végig kell próbálni és amelyik szimpatikusabb majd felteszi "tartósabb" használatra.

(#28986) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom melyik topikba írjak a gondommal, úgyhogy ide írom.
Gond van a steamemmel, ugyan már jeleztem feléjük, nyitva van egy ticket már 3 napja de nem válaszoltak rá.
Emailben a guard most harmadszor jelezte hogy próbáltak belépni egy új browserből:

We've received a request to access your Steam account from a new browser
located at IP address: 141.101.201.170
Our records show this IP address is in MOSCOW MOSCOW CITY RU

De volt hogy már Lengyelo.ból is. Jelszavak megváltoztatva, email, steam, mindegyik. És mégis ezt kapom.
Szóljatok hozzá légyszíves.

Qasam Köszi a promót, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#28987) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Kaspersky anti-vírus mellé milyen ingyenes tűzfal ajnlott, ami nem kérdez? Kezdő részére.

[ Szerkesztve ]

(#28988) ViharVadász válasza bobalazs (#28986) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szia!
Itt próbáld meg, a Steam-nek van külön topicja is! :) [link]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#28989) akos_ur válasza rayoliviero (#28987) üzenetére


akos_ur
aktív tag

Használj Kaspersky Internet Security-t, abban van tűzfal is (meg Safe Money meg egyéb hasznosságok :) ).
Árban minimális a különbség.

(#28990) jani04


jani04
aktív tag

Sziasztok.Lenne egy elég amatőr kérdésem.Megvásároltam a bitdefender 1 éves kulcsát visznylag olcsón.15 euro volt 3 pc-re.[link]
Kérdésem az lenne mikor kezdődik az egy év?A vásárlás napján vagy mikor először aktiválom?
Bocsánat a hülye kérdésért de ezzel a termékkel még semmi tapasztalatom nincs a két hetet leszámítva amióta használom.

(#28991) Qasam válasza jani04 (#28990) üzenetére


Qasam
aktív tag

Szia!
Az első aktiválástól ketyeg.

(#28992) Sz7Cs válasza Qasam (#28985) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

Mennyire jó ez a Bitdefender Internet Security 2015 ?
2014-nek voltak érdekes dolgai :)

(#28993) jani04 válasza Qasam (#28991) üzenetére


jani04
aktív tag

Köszönöm. :R

(#28994) jani04 válasza Sz7Cs (#28992) üzenetére


jani04
aktív tag

A 2014 nálam fogta a gépet és néha csinált furcsa dolgokat.A 2015-ön eddig én nem vettem észre ilyesmit.

(#28995) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Az internetes kezdőlapomnak a gogle.hu van beállítva. Most viszont valami megváltoztatta, mert állandóan az MSN. com kezdőlap jelenik meg, hiába írom át az internetbeállítások alatt. Elfogadni elfogadja, hogy újra a google legyen a kezdőlap, de ha bezárom, majd újra megnyitom ismét az MSN-es lap tölt be. Bővítményeknél is csak a google van kijelölve, más keresőszolgáltató nincs, ennek ellenére se tudok megszabadulni ettől. A víruskergetőm(Nod 32 7) nem jelez semmit, lefuttattam a Malwarebytest is, az se talált semmit. Egy keresés erejéig felraktam a HitmanProt is, ez is negatív. A neten is nézelődtem, de használható leírást eddig nem találtam.
Kérdésem, hogy lehetne levakarni a gépről ezt az MSN-es szart? Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28996) smallmer


smallmer
őstag

ez a 360 ts érdekelne, de hallottam róla valami rosszat is.
avast is elég jó úgy tudom. avira annyira anno nem jött be
ja és még egy olyan kérdésem lenne, hogy a windows 8.1-es vírusirtot kell törölni? vagy hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#28997) kispx válasza smallmer (#28996) üzenetére


kispx
addikt

Nem kell törölni. Felraksz egy másikat és az kikapcsolja.

(#28998) CJ4567 válasza smallmer (#28996) üzenetére


CJ4567
veterán

Ha felraksz bármit a helyére, autómatikusan deaktiválódik, törölni nem is lehet ahogy tudom.

No Sana No Life

(#28999) smallmer


smallmer
őstag

azt hiszem kiprobálom a comodo-t. mit szóltok hozzá? vagy inkább a 360 legyen? :)

(#29000) kispx válasza smallmer (#28999) üzenetére


kispx
addikt

Kipróbálhatod, megengedjük :)
Ezt olvasd el azért.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.