Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

-------- (semmi)

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#28652) CJ4567 válasza drr (#28650) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam a TS eddig semmi bugot nem csinált, szerintem maradhat.

No Sana No Life

(#28653) LLKobe válasza CJ4567 (#28652) üzenetére


LLKobe
veterán

Mi a nagy különbség a TS és az IS között?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28654) CJ4567 válasza LLKobe (#28653) üzenetére


CJ4567
veterán

Karbantartás, +1 motor(Avira), viszont az IS elvileg kevésbé bugos, és az IS-ben van webcamera védelem, én a TS-t használom és meg vagyok vele elégedve, csak a játékokra a HIPS rá szokott ugrani, mert hozzá akarnak férni a billentyűzethez, de ez kivételekhez adással megoldható.

No Sana No Life

(#28655) King Unique válasza blattida (#28647) üzenetére


King Unique
titán

Akkor hogyan kellene otthon tesztelni, v milyen víruslabor eredményei mérvadóak egyáltalán :F
Mert OK, h folyamatosan azt hangoztatod, h x,y itteni PH-s kollega home tesztjei a kevés mintaszám, u,v helytelen beállítások miatt nem adnak releváns eredményeket, a hivatalos laborok tesztjei sem kifejezetten mérvadóak, v éppen részlehajlóak...de akkor honnan kapjon egy itteni user képet róla, h melyik, mennyire hatékony, mert itt azt állítják egyesek?? :U
Gyűjtsem össze népszerű vírusokat (10.000, 100.000 stb...), AV-kben védelmet állítsam maxra*, 0-day kártevőket (ha tudnám), látogassam végig közösségi, hírportál, 18+ oldalakat, kattintsak mindenféle hülyeségre, telepítsek warez progikat, rakjak be fertőzött pendrive-ot, optikai lemezeket a gépbe, aztán végén összesítsek, melyik AV hányat fogott meg, engedett át...??

* védelemnél is eleve sokan a gyári beállításokat használják, főleg r=1 userek, tehát OK, h lehet szigorúbbra is venni a védelmet, de ha nem tudja hogyan kell beállítani, akkor nem fogja...márpedig ebből kiindulva az alp védelmi funkciókkal futó tesztek is fontosak azért.

Nem kötekedésképpen írtam, elismerem szakértelmed, csak akkor hogyan kellene, v nem is lehet normális tesztet, főleg házilag készíteni?

CIS-hez meg annyit fűznék hozzá, h valóban csak beállítás kérdése lehet sok esetben, de egy átlag, r=1 user baromira nem fog ezekkel szöszölni :N és mivel felhasználók igen nagy része ilyen, ezért náluk okozhat gondokat ilyen téren. Én próbáltam magam jobban beleásni a működése, vettem rá a fáradságot, de folyamatosan itteni CIS topikban kellett kérdezgetnem, mert mindig új dolgokkal lepett meg és amikor már teljesen ártalmatlan (rendszer) folyamatoknak kellett szabálykészleteket létrehoznom, akkor nagyon elment a kedvem a tőle... :(((
Persze lehet mondani, h akkor kapcsoljam ki a HIPS-et, de ugye részben pont amiatt használná az ember, tehát az sem a legjobb megoldás.
Talán majd egyszer teszek vele még1 próbát. :)

[ Szerkesztve ]

(#28656) Szellem. válasza HZoli87 (#28641) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

És milyen volt a próba alatt? Mit tapasztaltál? Jók lettek?

(#28657) CJ4567 válasza HZoli87 (#28641) üzenetére


CJ4567
veterán

Gépet mennyire fogja?

No Sana No Life

(#28658) HZoli87 válasza Szellem. (#28656) üzenetére


HZoli87
veterán

Csak a jelszókezelője érdekelt (virtuális gépen próbáltam, nem élesben).

(#28659) blattida válasza King Unique (#28655) üzenetére


blattida
nagyúr

Amit már sokszor írtam, amit egyáltalán érdemes nézni: avc, mert használható méretű a mintaszám és friss csúnyaságokkal is tesztelnek,, avtest.org, mint az előbbi, csak kevesebb mintával tesztelnek, ezért annyira nem releváns, de legalább ér valamit és a shadowserver, ami a 0. napi tesztek miatt érdekes, illetve azért, mert sok mintával tesztelnek.
Egyébként meg használni kell őket, mert a tesztlaborok jelenlegi módszerei nem alkalmasak arra, hogy a mostani komplex védelmeket és azok valós képességeit ténylegesen felmérjék.
Ám ez hamarosan meg fog változni, mert a gyártók is látják, hogy az eddigi tesztek kevesek ahhoz, hogy valódi sorrendet lehessen velük, általuk felállítani és például a wsa miatt is szükség van más, fejlettebb tesztmódszerekre.

A comodo esetében tanácsos tanuló módra állítania defense +-t, így nagyrészt elkerülhetőek ezen problémák.
Az ötös sorozatnál fordult elő olyasmi, hogy elég furcsán tudott viselkedni a defense+, de annak alapvetően az volt az oka, hogy nagyon érzékeny volt a registry állapotára és egy nem teljesen tiszta op. rendszer képes volt bizonyos helyzetekben "meghülyíteni", nálam is előfordult ilyen gond, amit egy takarítás megoldott.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28660) AtHoS válasza TFSi (#28636) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk én OSS mellé raktam fel a wsa 180 napos promó verzióját (talán 2 hét és lejár), de eddig szépen működtek egymás mellett. Igazából a WSA tűzfalas részébe nem nyúlkáltam bele, mivel OSS egész szépen be van lőve.

Lehet én vagyok "helikopter", de én szeretem, ha kérdezget a védelmi szoft (esetemben OSS). Az a legbiztosabb, ha én döntöm el pl. egy megváltozott .exe miatt a programot hagyom futni avagy sem. A döntés joga nálam legyen, mert "szerencsére" el tudom dönteni, hogy kellene-e futnia, avagy sem ill. változott-e avagy sem. Nekem ne nyitogasson semmi a háttérben IE reklám ablakot, stb..

Na szóval a lényeg, hogy mikor pár hónapja gyorsan átfutottam a wsa beállításait ilyen részletekbe menő lehetőségeket nem véltem benne felfedezni, tehát nálam OSS az alap és emellé jöhet esetleg más. pl. wsa

read-only mode on the forum

(#28661) daimonion válasza AtHoS (#28660) üzenetére


daimonion
senior tag

az OSS nél hogyan állítottad be a vagy hogyan kell beállítani a Tüzfalat hogy win8.1 en ha Metro appot futtatok a háttérben akkor az adott program pl Mini Radio player ne hallgasson el 5 mp múlva ?

(#28662) CJ4567 válasza daimonion (#28661) üzenetére


CJ4567
veterán

Az a metró felület miatt van, az ellen semmit nem tudsz tenni :(

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28663) daimonion válasza CJ4567 (#28662) üzenetére


daimonion
senior tag

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz mert ha a tüzfalat tanulóra állítom akkor minden müködik rendesen..Innen gondolom, hogy valami szabályt kéne beállítani a dologhoz.

(#28664) CJ4567 válasza daimonion (#28663) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam a beépített virusirtóval is ilyen volt, akkor lehet megvolt a baj :)

No Sana No Life

(#28665) TFSi válasza AtHoS (#28660) üzenetére


TFSi
őstag

Ha jól tudom még mindig Virusbuster motor van az OSS-ben, javult valamit a detektálási arány?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#28666) ƵøŁĭ válasza TFSi (#28665) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Vb motor van benne .Fejlesztgetik de sajnos még az élvonaltól messze van . Összességében jó kis termék ,viszont van még feladatuk bőven .
* Comodo mellett a másik kedvenc tűzfalam .

Off:
*Holnap lesz az első munkanapom a hivatalban,welcome to diákmunka * . ;] :))

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#28667) TFSi válasza ƵøŁĭ (#28666) üzenetére


TFSi
őstag

Polgár Jenő Hivatal Környezetvédelmi Osztály? Ha jól emlékszem ilyen téren mozogsz... :K

Egyelőre rokonszenves a Firewall Pro, csak egy lifetime akció kellene hozzá, ha különálló tűzfal mellett döntök...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#28668) ƵøŁĭ válasza TFSi (#28667) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

*: Ha hulladékbevallásokat és társaikat kellesz csinálnom az vicces lesz . (igen).

Most néztem az Agnitum oldalát és nem látok lifetime licenc vásárlási lehetőséget . Ez vajon ,hogy lehet ? :Y

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#28669) dbius válasza ƵøŁĭ (#28668) üzenetére


dbius
veterán

Évente egy-két alkalommal szokott lenni lifetime licence akció, szerintem karácsony körül lesz megint, az utóbbi évek alapján legalábbis erre következtetek.

(#28670) netpeti98


netpeti98
addikt

Ha már tűzfalak a Privatefirewall mostanában hol helyezkedik el? A HIPS-e mennyire hatékony mondjuk egy Comodo-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#28671) daimonion


daimonion
senior tag

esetleg erre a kérdésre valaki ?,
OSS nél miért van az hogy ha egy metro appot / Metro Radio Player / elindítok akkor müködik de ha lerakom tálcára és a háttérben akarom hallgatni akkor kb 5mp múlva elhallgat és nem müködik..Ez az OSS tüzfal normál beállításnál van..Ha meg a tüzfal beállítását tanulóra teszem akkor lehet a háttérben is hallgatni a rádiót ?
Milyen beállításokat kell rajta eszközölni ?

(#28672) blattida válasza daimonion (#28671) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha tanulóra teszed, akkor mindennek mennie kell, amit csak elindítasz, így az appnak is, akkor is, ha a háttérben fut. Gyanítom, hogy egy bogarat találtál ás ha tanuló módban sem megy rendesen, akkor biztos, hogy egy bug repült hozzád...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28673) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok! Milyen vírusírtót ajánlotok nagyon régi gépre, win xp-re? celeron 800 512mb ram..
A security essentialstól gyakorlatilag használhatatlan lett. Vírusírtó nélkül meg veszélyes, oktatógép, össze vissza mindent megnyinak rajta..A tippeket előre is köszönöm.

(#28674) Fire/SOUL/CD válasza Trooper82 (#28673) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Comodo IS (Egyéni telepítést választani(ilyen-olyan statisztika küldés stb letiltani), Defense+ nem használni, telepítés után a beállításokban a felhő alapú dolgait tiltani)

2. RollBack XP
A cég az XP támogatás megszűnésével ingyenessé tette/kiadta ezt a változatot, kizárólag XP felhasználók számára.
Ez egy rendszer-visszaállító / kezelő alkalmazás, ami képes arra, hogy pl egy általad tiszta telepítést követően(telepíted az XP-t/lefrissíted, minden progit felraksz/beállítsz stb stb), akkor erről az állapotról készíthetsz egy mentést (pár másodperc) és akármit is barmolnak szét a rendszerben(telepítenek, letöltenek, törölnek, vagy akár kártevőt kapnak be stb stb), pár másodperc alatt mindent visszaállít az eredeti állapotba. Jelszóval védhetőek a beállítások, azaz még uninstallálni sem tudják anélkül.
Egy próbát megérhet számodra is(én is ezt használom, csak a fizetős változatot, ami 8.1-t is támogatja)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28675) CJ4567 válasza Trooper82 (#28673) üzenetére


CJ4567
veterán

360 IS-t próbáld ki, meg amiket felettem írtak.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28676) Trooper82 válasza Fire/SOUL/CD (#28674) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#28677) King Unique válasza blattida (#28659) üzenetére


King Unique
titán

Akkor majd megnézem ezt az avc-t, de az, h a mostani labortesztek se 100-asak, azért kicsit cinkes...kíváncsi leszek milyen lesz majd az új tesztmetodika. :K
CIS-nél használtam én tanuló módot, pár napig, amíg úgymond "megismeri és megtanulja" mi hogyan megy a rendszeren, de nyilván nem lehet örökké azon hagyni és utána ugyanúgy csinálta tovább...de végülis ott a választás lehetősége más AV.k használatára, lecseréltem, aztán ennyi. :)

Köszönöm a korrekt válaszokat! :R

(#28678) AtHoS válasza daimonion (#28661) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igaz, hogy 8.1-et használok, de metro-s appokat hanyagolom, így ebben nem tudok neked segíteni, de elvileg a tanuló mód úgy működik, hogy míg be van kapcsolva, akkor "megtanulja" az elindított alkalmazások használt funkcióit és berak hozzá engedélyezési szabályt, így a tanuló módot kikapcsolva az eddig működő programoknak ugyanúgy működni kellene. Esetleg tartalomszűrést kikapcsolhatod az adott programra.

TFSi

Fogalmam nincs javult-e a felismerése, de ha pl. összevetem a mellette majd féléve használt wsa-val, akkor wsa adott 7-8 fals pozitívat és ezen kívül semmit nem fogott meg, míg OSS közben semmit nem jelzett. Mondjuk OSS régebb óta használatban van és valószínű már volt szabály korábbról a fals pozitívak nagy részéhez.

read-only mode on the forum

(#28679) daimonion válasza blattida (#28672) üzenetére


daimonion
senior tag

Bocsi lehet félreérthetően írtam ..tanuló Módban megy viszont ha visszaállítom az ajánlott beállításra akkor a metro app a háttérben kb 5 mp után leáll

AtHoS

Köszi az infót azt még majd kipróbálom..Ha esetleg akkor sem lesz jó esetleg van valami egyéb ötlet ?
Vagy meddig hagyjam tanuló módon 1 hét ? kettő ??

[ Szerkesztve ]

(#28680) Qasam


Qasam
aktív tag

Sziasztok!
Milyen megbízható forrás van ahonnan letölthetném az új Bitdefender termékeket? A hivatalos oldalon még nem láttam őket.
Köszönöm!

(#28681) ƵøŁĭ válasza Qasam (#28680) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#28682) Qasam válasza ƵøŁĭ (#28681) üzenetére


Qasam
aktív tag

Köszönöm! :R

(#28683) blattida válasza AtHoS (#28678) üzenetére


blattida
nagyúr

Egyértelműen javult a felismerése, azért az oroszok fejlesztenek a motoron, én már lassan nem is nevezném vb-nek, ám még koránt sem világbajnok a felismerése, de az fp-k száma határozottan alacsonyabb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28684) TFSi válasza daimonion (#28671) üzenetére


TFSi
őstag

Nekem is előjött a hiba a Firewall Pro-nál. Még tanulómódban is megakasztja az adott app működését, sőt a Mindig TV alkalmazást, 2 mp töltés után ledobta kis méretbe... A tűzfal eltávolítása után az appot is újra kellett telepíteni a hibamentes üzem érdekében... Istenem, de régen volt már bugos védelmem, nem is hiányzott... :(((

Jelenleg a Comodo Firewall-t próbálom. Remélem beválik (újra) ! :B

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#28685) daimonion válasza TFSi (#28684) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem biztos, hogy bug vagyis nem tudom, hogy bug-e mert ezen beállításoknál minden Metrós app normálisan müködik a háttérben

(#28686) TFSi válasza daimonion (#28685) üzenetére


TFSi
őstag

Ha tanuló módban is blokkol, aztán a program eltávolítása után sem működnek jól a "kísérleti" appok, akkor az gyanús. :)

Egyébként kíváncsi lennék arra, hogy egy megengedő beállítás mennyire kóser a CLT teszten. :K

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#28687) daimonion válasza TFSi (#28686) üzenetére


daimonion
senior tag

Nekem amint látod nem tanuló módban van hanem minden megengedő módban és így nem akadnak..Akkor lehet ez is bug, hogy csak ennél az egy beállításon müködik ?

(#28688) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Ez mar a vegleges kiadasa a KIS 2015-nek? [link] :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#28689) Dhampir válasza Fire/SOUL/CD (#28674) üzenetére


Dhampir
félisten

Fizetős verzióban 8.1-re a RollBack RX PC-t használod?

(#28690) Fire/SOUL/CD válasza Dhampir (#28689) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen. (W8.1 Update 1 telepítése előtt el kell távolítani, mert olyan helyen is garázdálkodik az MS, ami miatt bedől az egész rendszer, ha a Rollback telepítve van)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28691) Dhampir válasza Fire/SOUL/CD (#28690) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen az infót! :R

(#28692) kivlov válasza blattida (#28647) üzenetére


kivlov
aktív tag

Amit belinkeltél az nem valós mert a fizetős verziót tetted be erről sem írják, hogy jó lenne az av védelme csak azért jobb az értékelése mert fizetnek 500 usd ha vírusos leszel és van geekbuddy meg 50Gb tárhely amiket biztos sokan kihasználnak :) ... amint látszik a free verzió sem szerepel olyan jól: PCMAG
mint mondjuk egy avast vagy egy ESS7 av részlege

[ Szerkesztve ]

(#28693) daimonion válasza kivlov (#28692) üzenetére


daimonion
senior tag

csak azért jobb az értékelése mert fizetnek 500 usd ha vírusos leszel és van geekbuddy meg 50Gb tárhely amiket biztos sokan kihasználnak

Már ne is haragudj nem akarok nagyon beleszólni az érdekfeszítő csevejbe de a MINDEN COMODO termékben benne van a Geek buddy a dragon böngésző, és a Priv dog..egyébként meg marhára nem hiszem hogy az általad felsoroltak miatt kapott jobb értékelést mert mindegyik Comodo változat ugyanazt a cuccost rejti és nem azért kell fizetni mert mondjuka fizetősben más technologia van beleépítve.

(#28694) kivlov válasza daimonion (#28693) üzenetére


kivlov
aktív tag

idéztem az értékelésből nem én mondom ezt olvasd el...

(#28695) L7wy válasza kivlov (#28692) üzenetére


L7wy
őstag

PCMAG semmit nem ér, hülyén tesztelnek és kész. Ha valódi képet akarsz védelmekről, akkor olvass malwaretips-en vagy hasonló oldalakon, ahol hétköznapi emberek tesztelnek többé-kevésbé reális képet adva arról, hogy melyik termék hogy viselkedik. Akár te is tesztelhetsz, ha kicsit jobban megnézed az oldalt.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#28696) blattida válasza kivlov (#28692) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel csak kapcsolódó szolgáltatásban térnek el egymástól az egyes comodo verziók, ezért vírusvédelmi szempontból teljesen mindegy, hogy melyiket használod, mivel egyébként tökéletesen megegyeznek, ezért indifferens, hogy a pcmag-es linkelt tesztben melyik változat szerepel, főleg annak tükrében, hogy rubenking sosem kedvelte különösebben, ezért azt gondolom, hogy tőlük nem olyan rossz az excellent minősítés...

Egyébként: Új kártevők
Lehet arról beszélni, hogy az avast vagy az eset url szűrője jobb, mert valóban azok, viszont egyikük sem blokkolja 100%-ban az új kártevőket, ami azért lényeges, mert teljesen mindegy, hogy a webes szűrők jobbak e, mert ahogy láthatod, az url szűrők koránt sem szűrnek ki mindent, így az eset vagy az avast esetében gyakorlatilag kijelenthető, hogy a számítógép megfertőződhet mellettük, ráadásul nem is kis százalékban, pontosan ezért mindegy a végeredmény szempontjából, hogy a comodo url szűrője nem olyan hatékony (bár ezen a téren is várható egy erőteljes javulás).

Ne a sommás összefoglalókat olvasd el, hanem a konkrét teszteket és azok eredményeit, hiszen azokban van a lényeg, nem a fülszövegben...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28697) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

Milyen vírusírtót ajánlotok? (i5 4590, 8 GB RAM)

Kaspersky Internet Security 2014?

[ Szerkesztve ]

(#28698) CJ4567 válasza trickyy (#28697) üzenetére


CJ4567
veterán

Qihoo 360 IS vagy TS.

No Sana No Life

(#28699) trickyy válasza CJ4567 (#28698) üzenetére


trickyy
senior tag

Ezek mik? Még életemben nem hallottam róluk.

[ Szerkesztve ]

(#28700) Qasam válasza trickyy (#28697) üzenetére


Qasam
aktív tag

Szia!
Igen, egy ilyen vasra már mehet a Kaspersky és hidd el jól jársz vele.
Üdv

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.