Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) mrszitya válasza Narxis (#27250) üzenetére


mrszitya
senior tag

Bizonyos teszt oldalak szerint, de nem a valóságban...

(#27252) Cs1csó válasza Narxis (#27250) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ingyenesek között jó választás az AVAST, de ha már valaki hajlandó FIZETNI akkor már nem biztos, hogy a NOD7-es a legjobb választás.

(#27253) L7wy válasza Narxis (#27250) üzenetére


L7wy
őstag

Hjaaaj (mély sóhajtás)
Kár hogy nem ismered CIS-t ;]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#27254) w.miki


w.miki
veterán

Egyik haverom pedig AVAST-ot használ, de úgy néz ki, mellette még benyelt valamit, mert ő FB-n nem tud üzenetet küldeni, de néha átjön tőle egy link.. pl.: basicserve.com/b.cgi?...
Ezt milyen standalone féregírtóval lehetne leszedni, mint pl. Malwarebytes Anti-Malware vagy HitmanPro vagy valami más?
Mi ajánlott még mellé?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27255) mrszitya válasza w.miki (#27254) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ez a két cucc jó, plusz a böngésző-beépülők eltávolítására szakosodott AdwCleaner-t ajánlom még.
Egyébként Avast-ban is van egy böngésző takarító nevű opció, azt is lefuttathatja.

[ Szerkesztve ]

(#27256) w.miki válasza mrszitya (#27255) üzenetére


w.miki
veterán

utóbbinak van egy képes, magyar leírása?
így nem hiszem, hogy megtalálja :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27257) Visormail válasza slashing (#27236) üzenetére


Visormail
addikt

"de ma ugyan úgy feljött a keresés" Az mbam-ban eddig beállított normál ütemezett keresést kapcsold ki a beállításaiban, arra természetesen semmilyen hatása nincs a kapcsolónak. A kapcsolók segítségével saját keresést készíthetsz a windows feladatütemezőben.

w.miki: avast böngészőtakarító

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27258) mrszitya válasza w.miki (#27256) üzenetére


mrszitya
senior tag

Elmondom, nem bonyolult - bár látom, már megelőztek: :)

Főablak megnyit => "Eszközök" gomb => "Böngésző takarító" => "Böngésző takarító elindítása"

Utána megjelennek azok a böngészőbeépülők (Chrome, IE, és Firefox támogatott), amelyeket gyanúsnak tart az Avast. (Ezek között esetleg olyan is lehet, ami legitim, de nem eléggé ismert.)

A gyanús nevű beépülő neve mellett katt az "Eltávolítás" gombra.

(Adwcleaner a legjobb mostanság egyébként, ha a böngészőbe települ valami csúnyaság, a többire meg amiket te említettél.)

(#27259) Narxis válasza L7wy (#27253) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hjaaaj (mély sóhajtás)
Kár hogy itt csak az Avast Free-ről és Nod-ról volt szó. ;]

Wilders-en olvastam, sajnos nagyon igaz: "Avast is now mainly System Care software & antivirus in it is just a bonus."

Thanos was right.

(#27260) mrszitya válasza Narxis (#27259) üzenetére


mrszitya
senior tag

Kimaradt a "szerintem" szó...

(#27261) Narxis válasza mrszitya (#27260) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem maradt ki semmi sem. Ki más szerint lenne?

Thanos was right.

(#27262) micafighter válasza Narxis (#27261) üzenetére


micafighter
nagyúr

A tény és a vélemény között van különbség, szerintem erre gondolt a forumtársunk ;)

[ Szerkesztve ]

(#27263) daimonion válasza micafighter (#27233) üzenetére


daimonion
senior tag

:R Köszi

(#27264) micafighter válasza daimonion (#27263) üzenetére


micafighter
nagyúr

;) szívesen. A CEO írta egyébként, csak nem találtam a linket hogy beszúrjam, de a lényeg hogy ennél biztosabb nem lehetne az info :)

(#27265) Thusor


Thusor
őstag

Eset Smart Security 7-et használok a Workstation gépemen amit távoli asztalkapcsolattal érek el a 3389-es porton. Mostanában rendszeresen támadások érik ezt a portot kívülről amit az Eset blokkol. Szeretném ezeket az ip címeket tiltani, hogy legalább azzal megakadályozzam a dolgokat, hogy arról az ipről már ne tudjanak támadni. Hogyan tudnám ezt a programon belül beállítani?

A másik kérdés, hogy tudtok olyan oldalt javasolni ahol leírják hogyan lehetne Windows 8.1-en beállítani a VPN-en keresztüli biztonságosabb kapcsolódást, hátha az jobb lenne és kevesebbet próbálkoznának a bejutással.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#27266) micafighter


micafighter
nagyúr

Próbálgatta valaki az EMET 5.0 TP-t ? :U Mennyire stabil? :)

(#27267) mrszitya válasza micafighter (#27266) üzenetére


mrszitya
senior tag

Az első találat a Google-ban: EMET 5.0 TP IE 11 Flash broken :D

Én csak a végleges megjelenésekor teszem majd fel, most is a stabil van fenn (4.1). Bár a HPA is nagyot lépett előre, mint már beszéltük nemrég, majd kíváncsi leszek rá is.

(#27268) micafighter válasza mrszitya (#27267) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hát mostanában a flash már default broken, úgyhogy nem sokat ronthat a helyzeten az EMET :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27269) mrszitya válasza micafighter (#27268) üzenetére


mrszitya
senior tag

Magas labda volt, ebben mennyire igazad van... :C Alig várom már, hogy végre kipusztuljon.

Jut eszembe, EMET 4-es változatoknál általános észrevétel, hogy például a Gmail jó lassan töltődik be (mikrofagyás van mindig pár másodpercig) - Firefoxban legalábbis. Úgyhogy a JavaScript-tel telepakolt oldalaknál kíváncsi vagyok a viselkedésére.

[ Szerkesztve ]

(#27270) Daemos


Daemos
tag

Sziasztok.

Szeretném "összehasonlítani" a nod vírusirtó antivírus változatát az avast egyszerű free antivírus változatával mint ram használat terén.

Ha van valakinek ilyen tapasztalata, hálás lennék és megköszönném ha megosztaná ! :)

(#27271) Béka86


Béka86
csendes tag

Sziasztok!

Kis irodai felhasználásra keresek hatékony víruskereső+tűzfal kombót. 4db windows 7 (x64 és x86 vegyesen), egy windows xp sp3 x86 (néhány spec szoftver csak azon fut) munkaállomásról és egy windows server 2008 R2-ről lenne szó. A gépek tartományban működnek, naponta többször backupolnak a szerverre.

Van valakinek ötlete, tapasztalata, hogy mit érdemes ebben a felállásban használni?

(#27272) Mikulásbá válasza Béka86 (#27271) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

F-Secure Client Security?

(#27273) AtHoS válasza Narxis (#27229) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Rendszer-visszaállítás nem segített, ugyanúgy hiba telepítés közben. Registry és programdata, users mappák takarítása után ismét sikerült hibaüzenet nélkül telepíteni, de keresésénél egyből reset.

Viszont most elértem a beállításokat, ahol lekapcsoltam az automata keresés indítást. Gondolom ettől még a rezidens védelem ugyanúgy működik. Szóval várom a javítást hozzá

read-only mode on the forum

(#27274) w.miki


w.miki
veterán

MBAM 2.0-s milyen lett nem tudjátok?
Nekem még 1.75 van fent, nem tudom érdemes-e 2.0-ra frissíteni, vagy teljesen kusza lett az egész?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27275) micafighter válasza w.miki (#27274) üzenetére


micafighter
nagyúr

AtHoS fórumtársunknak meggyült vele a baja, és nálam is csinál furcsaságot, ha kíváncsi vagy, tedd fel nyugodtan, de elötte érdemes csinálni egy rendszervisszaállítási pontot.

(#27276) t72killer válasza Daemos (#27270) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az avast nálam épp 21MB-ot eszik. (Win8.1+Chrome sok ablakkal nyitva)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27277) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani mit csinál Win.32/Gaelicum vírus?
Ma előbukkant, egy telepítő fájlt megfertőzött, aztán letöltöttem avg_remover_gaelicum.exe -t, ami 300 db fertőzött fájlt talált a NAS-omon.

Érdekelne mégis mit csinált ez anno azon a gépen, ami megfertőzte ezeket a fájlokat? Jelszavakat lop vagy mit?

⭐ Stella

(#27278) Visormail válasza radi8tor (#27277) üzenetére


Visormail
addikt

[link] Win32/Gaelicum.A virus is an Internet worm that can infect your computer through some websites. It has the ability to infect all of the executable files in your computer and can download Trojans. Trojans have a vast array of functions, some of which include remote access to your PC by a hacker. This virus can recognize if you are on a network and might infect the entire chain.

[link] Win32.Gaelicum.A is a malicious spyware virus which uses malignant tricks to download malicious malware from the Internet. Win32.Gaelicum.A opens up firewalls and collects confidential information such as personal financial information. Win32.Gaelicum.A also downloads additional components before the hackers get the remote access to the infected PC.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27279) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, a legújabb Avast FREE verziójában hol található a karantén? Szerintem már legalább 30 fájl van benne, és ki szeretném üríteni.

Régebben tudtam hol van, de az új UI-ban nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#27280) mrszitya válasza AeSDé Team (#27279) üzenetére


mrszitya
senior tag

Főablak => Keresés => Alul középen: Karantén

(#27281) olivera88


olivera88
veterán

A Trustport hogy scannel? Egy fájl akartam ellenőrizni context menűböl erre 979 fájlt átszkennelt. :U

Amúgy szimpatikus program, jó egyszerű, átlag usereknek való.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#27282) AeSDé Team válasza mrszitya (#27280) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Hát elég furcsán oldották meg a karantént, jól eldugták, ráadásul egyesével kell törölni. Volt van 50 fájl.
Köszi :)

(#27283) radi8tor válasza Visormail (#27278) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi! :R

⭐ Stella

(#27284) mrszitya válasza AeSDé Team (#27282) üzenetére


mrszitya
senior tag

Akkor megint súgok: SHIFT, CTRL, CTRL+A :)

[ Szerkesztve ]

(#27285) Daemos válasza t72killer (#27276) üzenetére


Daemos
tag

Koszonom szepen a valaszod :)
Mar csak a. Nodot kell megtudni de lehet inkább felrakom es ugy deritem ki...

(#27286) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Lehet választani :)
AVG ,Webroot , Kaspersky 2015,Panda,TrustPort,Zonealarm,COMODO,Norton és társaik...

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#27287) micafighter válasza ƵøŁĭ (#27286) üzenetére


micafighter
nagyúr

Stipstopp 7-es Comodo és a 2015-ös Kaspersky :U

(#27288) Mikulásbá válasza ƵøŁĭ (#27286) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

KIS 2015,azt mindenképp!

(#27289) soldi3r


soldi3r
veterán

Bitdefender IS melle javasolt meg valamit feltenni?

E30 (oo=[][]=oo)

(#27290) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Kaspersky kifagy keresés közben ,eltávolításban gondjai vannak . Comodo pedig nem települ fel ->xD ..
Majd később megpróbálom újra de addig nézek egy másik terméket .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#27291) Qasam válasza ƵøŁĭ (#27290) üzenetére


Qasam
aktív tag

Na akkor én egy Norton-t kérnék szépen... :)

(#27292) ƵøŁĭ válasza Qasam (#27291) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Majd legközelebb ,most pedig volt egy kis időm de valami nem stimmelt itt . :(((

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#27293) Qasam


Qasam
aktív tag

(#27294) t72killer válasza olivera88 (#27281) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A memóriában lévő dolgokat is átnézi,nem próbál-e trükközni valaki a háttérből.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27295) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Lejárt a Norton AntiVirusom és szeretnék valami újat kipróbálni, Internet Security kategóriában. A szeretnék biztosságosabban internetezni. Elolvastam az összefoglalót az Eset termékeit az ára miatt nem vállalnám.
4 számítógépre venném, 2db i5-450M-es lapot 4gb rammal, egy i7-es laptop 6 gb rammal és egy asztali I5-3470 8gb rammal.
Hiányoltam a Nortonból: NetBank védelem, antispyware, tűzfal.
Mik a best termékek?

(#27296) soldi3r válasza Mustármag (#27295) üzenetére


soldi3r
veterán

En jelenleg nem fizetnek erte. 4 gepre valo liszenszbol mar eleg sok sort kapni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#27297) Mustármag válasza soldi3r (#27296) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm :R

(#27298) soldi3r válasza Mustármag (#27297) üzenetére


soldi3r
veterán

Ne nekem, nem en talaltam a promociot. :) Egyebkent en meg vagyok elegedve a programmal. F-Secure for Workstation-t valtott, semmivel nem erzem rosszabnak, csak olcsobb.

E30 (oo=[][]=oo)

(#27299) Mustármag válasza soldi3r (#27298) üzenetére


Mustármag
őstag

Jogos :K
És milyen gyakran van szükség felhasználói beavatkozásra?
Mert a szüleim nem igen tudnak angolul, és 2 licenc az övék lenne!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.