Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Dhampir válasza rayoliviero (#28243) üzenetére


Dhampir
félisten

Avast volt már? :)

(#28252) rayoliviero válasza Dhampir (#28251) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az még nem. :D

(#28253) Dhampir válasza rayoliviero (#28252) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Avast nálam egyszer "ragadt be" Win 8.1 x64 alatt, emiatt el is hagytam, de később rendszert váltottam és mégis visszasomfordáltam hozzá. Azóta is ügyesen, gyorsan, érthetően teszi a dolgát. :)

(#28254) rayoliviero válasza Dhampir (#28253) üzenetére


rayoliviero
veterán

Talán Avast alatt akadt a médialejátszás, régen azért szabadultam meg tőle. Lehet javították már, de ha nem, akkor az nagy hibája.

(#28255) BigManus válasza rayoliviero (#28254) üzenetére


BigManus
addikt

AVG-t már próbáltad?
Nincs sok gond vele. Nem egy Kaspersky, de elég stabilan, jól működik.
Korlátozott fiók, időnként egy MBAM scan és jó is lesz.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28256) Dhampir válasza rayoliviero (#28254) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyet nem tapasztaltam, de minden lehetséges.

(#28257) rayoliviero válasza BigManus (#28255) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azt próbáltam régebben, nem volt vele bajom. Felteszem megint akkor.

(#28258) BigManus válasza rayoliviero (#28257) üzenetére


BigManus
addikt

Alapvetően én AVG fan vagyok. Melyiket teszed fel? IS vagy AV?
Ha segítség kellene, csak keress meg.

Promóció

[ Módosította: doc ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28259) kengyel válasza BigManus (#28258) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszi szépen a linket, most tettem fel laptopra az AV .
Most ismerkedem vele, de idáig szépen működik.

kengyel

(#28260) rayoliviero válasza BigManus (#28258) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megvan a promóciós, köszi szépen. :R

(#28261) BigManus válasza kengyel (#28259) üzenetére


BigManus
addikt

Javaslom, nézd át a beállításait részletesen, mert sajnos az alapértelmezett beállítás kicsit zsenge.
Szigorúbbra kell venni, de azért a használat rovására ne menjen.
Az AVG alapvetően egy jó védelem, de javaslom, korlátozott fiók alól használd a rendszert...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28262) kengyel válasza BigManus (#28261) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nézegetem a beállításokat, de még nagyon idegen.
Esetleg tudnál adni valami útmutatót itt, vagy privátban.
Nekem egy a lényeg hogy ne fogja le a gép teljesítményét.

kengyel

(#28263) BigManus válasza kengyel (#28262) üzenetére


BigManus
addikt

Estefelé ha jó neked segítek. Ha van TeamViewer a gépeden akkor be is állítom.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28264) kengyel válasza BigManus (#28263) üzenetére


kengyel
nagyúr

Sajnos nincs ! Esetleg röviden privátban a fontosabbakat leírod, már az is tökéletes. :R

kengyel

(#28265) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

A Qihoo360 Internet Security milyen védelem? Megbízható cucc?
Mi a különbség a IS és a TS között?

(#28266) King Unique válasza Szellem. (#28265) üzenetére


King Unique
titán

Sokan csak most próbálgatják és made in china :D , de egész jó szerintem. :K

- TS: 3 motor (saját+BD+Avira), sandbox + (felsleges) optimalizáló funkciók sora, pl. boot idő stb., kb. 1,32 GB helyfoglalás...
- IS: 2 motor (saját+BD), optimalizálók nélkül, kb. 600 MB helyfoglalás, + sandbox aszem itt is van.

Mit akarsz leváltani vele?

[ Szerkesztve ]

(#28267) Szellem. válasza King Unique (#28266) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kurva Kaspersky-t.

Nem tudom mire érdemes.

(#28268) King Unique válasza Szellem. (#28267) üzenetére


King Unique
titán

Nem én vagyok itt az észosztó, de nem rossz szerintem ez a 360 se.
Bitdefenderrre érkeznek panaszok, h akasztja a gépet és KIS-hez hasonlóan vannak hülye dolgai, akár a Nortonnak.
Szerintem GData se rossz, igaz akaszt kicsit, de nem olyan mértékben, mint a KIS, illetve Webroot, ami nálam még bevált.

Aztán AVG IS-t (promó) is ajánlgatják, szerintem új ESET 7 is mondhatni jól sikerült, választék az van bőven. :K
Persze pl. free vs fizetős / promós, magyar nyelv stb. alapján lehet szűkíteni a kört.

[ Szerkesztve ]

(#28269) CJ4567 válasza Szellem. (#28265) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem TS van, és nagyon jó :K TS-ben van takarító, optimalizáló, bootidő mérő, és Bitdefender motoron kívül van benne Avira motor is. Security Essentialst váltottam le vele, és kb. megváltás :DDD Ha bejött az asztal, akkor a tálcaikonok nem váltanak át fehérbe majd vissza, mappában nem lesznek fehérek az exek majd visszaváltanak, gyorsabb, pattogósabb összességében a gép.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28270) netpeti98 válasza King Unique (#28268) üzenetére


netpeti98
addikt

illetve Webroot

Mi történt? Fél éve még a legkisebb gépigényű megoldásként volt hirdetve a Webroot.

(#28271) King Unique válasza netpeti98 (#28270) üzenetére


King Unique
titán

A mondatszerkezet rossz...lletve Webroot az, ami még jól bevált, így értettem. :R

Amúgy, ha már gépigény, nekem Webrootban az mondjuk kevésbé tetszik, h bootnál és néha üresjáratban, v éppen könnyű netezésnél lefuttat egy-egy viszgálatot, ami OK, h szükséges, meg nem árt a hatékony védelemhez, de HDD-t és CPU-t is pörgeti ám közbe rendesen....pl. ez a 360 TS/ IS 2-3 motorral nem pörget annyira scannelésnél, mint a WSA...Jó múltkorában egy XP-s, 1 magos, IDE vinyós, lestrapált gépre tettem fel, h ezt majd észre se venni rajta, de amikor rendre elkezdett tekerni, ráadásul hosszasan, eléggé belassult a rendszer. Aztán végül Avast lett rá emiatt téve, azzal nincs ilyen gond.

(#28269) CJ4567 : örülök, h részben nekem is köszönhetően sikerült megtéríteni egy megrögzött MSE fant. :K

[ Szerkesztve ]

(#28272) BigManus válasza Szellem. (#28267) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Javasolnám Neked az AVG-t, de tudom, hogy nem vagy megbékélve vele...
Pedig jó lett, alig van anomáliája. Nálad, mivel értesz hozzá, nem menne be semmi.
Cégnél is több gépen használjuk, ráadásul katasztrófa userekkel, de semmi gond nincsen.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28273) CJ4567 válasza King Unique (#28271) üzenetére


CJ4567
veterán

A 360 fokos védelem jobb mint egy Emese :D

No Sana No Life

(#28274) L7wy válasza Szellem. (#28265) üzenetére


L7wy
őstag

Eléggé megbízható szerintem, bár azért erősen adatbázisra támaszkodik, de vannak más védelmek is benne, azok hatékonyságáról nem tudok mit mondani. Az említett optimalizáló cuccok meg szerintem eléggé profik. A sandbox 8.1 x64en nem támogatott platform szöveget ír ki. Pozitívum, hogy nem fogja a gépet (nálam, de szerintem másnál se kéne)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#28275) Szellem. válasza BigManus (#28272) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szia Laca! :)

Köszönöm a javaslatodat!
Kereslek! :)

(#28274) L7wy: Köszönöm neked is! És teszteken hogy visít a program? Megbízható? Spam/e-mail modul van benne?

Mindenesetre a Qihoo 360 felkeltette az érdeklődésemet nagyon. Jó lenne ha más is leírná a tapasztalatait esetleg aki tesztelte is élesben. :R

[ Szerkesztve ]

(#28276) King Unique válasza L7wy (#28274) üzenetére


King Unique
titán

Én is használom 8.1 x64 alatt a TS / IS-t, de simán mentek Sandboxban futtatott programok, nálam. :K

[ Szerkesztve ]

(#28277) riki válasza BigManus (#28272) üzenetére


riki
senior tag

Mester. Nagyon hatásos az új profil képed. :C

(#28278) L7wy válasza King Unique (#28276) üzenetére


L7wy
őstag

De hogy a fenébe lehet ez? 8.1 x64 update 1? Már más is mondta h neki jó, aztán meg arra jött válasz mástól, hogy nála se működik.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#28279) L7wy válasza L7wy (#28278) üzenetére


L7wy
őstag

What's new in the latest version? Version 4.0.0.2065 June 12, 2014
1. Sandbox – Support Windows 8.1
2. Improve performance
3. Protection against IE Vulnerability “Snowman” (CVE-2014-0322)
4. Bug Fixes

áhháá

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#28280) BigManus válasza riki (#28277) üzenetére


BigManus
addikt

:R

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28281) szaki26a válasza King Unique (#28271) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Webroot 2014 es otthoni verzióból kivették, a cpu és io throttle beállíthatóságot, gyengébb gépen két dolgot lehet tenni, scan settingsnél kikapcsolod a tömörített fájlok ellenőrzését (teljesen felesleges, semmilyen biztonsági előnye nincsen), és vagy sheduled scant beállítod hetente valami értelmes időpontban scaneljen, vagy kikapcsolod ezt a scant ahogy van, teljesen felesleges alapon. (Realtime shiled úgy is el fogja kapni az aktív malware-t, a nem aktív meg csak a gyűjtőket érdekeli :))

Ui.: Qihoo -val óvatosan, a linkelt cikket komolyabban kellene venni, nem egy névtelen senki mondta gond van vele és igen részletesen dokumentálta is minden állítását.

[ Szerkesztve ]

(#28282) Szellem. válasza szaki26a (#28281) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Megmutatod, hogy hol és ki dokumentálta azokat az állításokat, hogy a Qihoo adatokat lop? Engem érdekelne.
Lehet esetleg, hogy a konkurencia ilyen módon fejezi ki a nemtetszését, mert feltör egy másik ingyenes alternatíva?

Részemről engem a Webroot nem győzött meg sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#28283) szaki26a válasza Szellem. (#28282) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Valaki kilinkelt egy cikket ide, de most nem találom az istennek se. :)

Sajnálom, izlések és pofonok. Nálam bevállt 1000 gépen, nem kell jobb teszt szerintem.

(#28284) CJ4567 válasza szaki26a (#28283) üzenetére


CJ4567
veterán

Én használom a 360-at, nagyon jó kis program! :K

No Sana No Life

(#28285) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Naná egyből megtaláltam, mikor nem kerestem tovább. Itt a cikk.
[link]

És a lényeg, a szóban forgó jelentés:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28286) CJ4567 válasza szaki26a (#28285) üzenetére


CJ4567
veterán

Mi adatot tud lopni egy gépről? Tőlem aztán lophat amit akar, az olyan adataimat a Google Keepben vagy a telómon tárolom.

No Sana No Life

(#28287) BigManus válasza CJ4567 (#28286) üzenetére


BigManus
addikt

Tőled lehet, hogy semmit... Viszont mástól lophat lényeges dolgokat.

Viszont a kínai lopások érdekes téma. Amerika sem különb, csak másként csinálják.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28288) CJ4567 válasza BigManus (#28287) üzenetére


CJ4567
veterán

Az igaz...

No Sana No Life

(#28289) kivlov válasza CJ4567 (#28286) üzenetére


kivlov
aktív tag

A webroot az utobbi időben eléggé hátul végez hatékonyság terén az hogy nem fogja a gépet nem érv mellette ha nem is nagyon véd....
Adatvédelem szempontjából kérdéses a 360 safe de hatékonyságát egyre több helyen ismerik el köztük jópár orosz oldal is ami eléggé meggyöző de további aggodalmora is adhat okot mivel jóbarátok kínával :) sose lehet tudni
De nem sok alternatíva van ami ingyenes nem fogja a gépet és hatékony...
Eset újságból kóddal és az avast tűnik a legjobb megoldásnak amik nem fogják a gépet és jó helyen szerepelnek a tesztek is de kiegészítve antimalware-rel...
A bitdef és a gdata fogja gépet gyengébb konfigon pedig jók lennének..az avg pedig alul marad hatékonyságával ezért kevésbé fogja a gépet is...
Jelenleg erre jutottam a hetek óta tartó teszteléseimmel de ez csak a saját véleményem...:)

(#28290) szaki26a válasza BigManus (#28287) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nsa elfogja a "baráti" országokba menő cisco eszközöket és bepoloskázza. Fura mód Microsoft lépet fel legerősebben NSA ellen. Microsoft, Cisco, FB létrehozott egy konzorciumot közösen kívánnak fellépni ez ellen.
Persze illúzióink ne legyenek, titkosszolgálatok megtalálják az utat, hisz ez a dolguk. Ma NSA fizeti messze legtöbbet az új biztonsági lyukakért. Kína a kanyarban nincsen hozzájuk képest, de más a cél is.

(#28291) CJ4567 válasza kivlov (#28289) üzenetére


CJ4567
veterán

Én lusta vagyok így tesztelgetni :P Csak azért cseréltem le a Security Essentialst mert azt írták híg rossz.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28292) szaki26a válasza kivlov (#28289) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Mivel a Webroot nem teszt kompatibilis ezért nem is fogsz jó eredményeket látni teszteken. Lassan egy éve dolgoznak, egy teljesen új tesztmetodikán, ami képes lesz valós eredményeket mutatni, lassan elkészülhetnének vele. Valódi éles helyzetben pedig jól vizsgázik nálam már évek óta, és mivel akkora gépparkról van szó, ami már statisztikailag is mérvadó lehet, hidd el igen előkelő helyen lesz majd a teszteken.

[ Szerkesztve ]

(#28293) King Unique válasza L7wy (#28278) üzenetére


King Unique
titán

Igen a legfrisebb, mindig mániékusan felpakolok minden frissítést. :K
Nálam bejött Sandbox ablaka, igaz csak egy Comodo Dragont, InSSidert próbáltam ki vele, de azok mentek probléma nélkül.

(#28281) szaki26a : kár, h kivették, mert így tud pörgetni rendesen...lehet majd egyes gépeken kipróbálom a javasoltakat, kösz. :R

Qihoo kapcsán nem tudok, h emiatt kerüljem-e, de ennyi erővel, főleg NSA botrány kirobbanása óta, vsz többi gyártó terméke is hasonlóan lop...Bár az kicsit fura volt az IS-ben, h van benne olyan védelmi modul, h "figyelje a wevkamerát"... :U Pl. ezek a felhő alapú védelmek, mint a Webroot (USA) elvileg folyamatosan átvizsgálja a gépet, fájlokat, megnézi mi van rajta, azt szinkronizálja felhős xarjával, de gondolom el is tárolja adatokat, v nem?

(#28294) szaki26a válasza King Unique (#28293) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Sok gyártó küldi el automatikusan a gyanús ismeretlen fileokat, de nem mindegyik, vagy opcionálisan ki be kapcsolható ez a funkció. Webroot nem küld el egyetlen filet sem, elemzés a gépeden történik md5 hash és a file viselkedésére vonatkozó kódok amiket felhő kap. Nézz bele scan log -ba ott látod mit kap felhő.
kb ezt fogod látni, ha ismeretlen fileról van szó:
[U.]c:\program files\whocrashed\whocrashed32.dll [MD5: 8B901026D48B931ADB230105B9161948] [Flags: 00001000.13412]

Állami kémkedés ellen értelmetlen védekezni, ha nem vagy célpont. Személyes adatokkal viszont egy cég is tud mit kezdeni, én például nem szeretem se google, se Facebook adatvédelmi szabályzatát. Gyakorlatilag minden adatod az övék, szabadon felhasználhatják, tárolhatják, feldolgozhatják. Microsoft a kivétel, mert ezzel akarja megkülönböztetni magát. lásd [link]

[ Szerkesztve ]

(#28295) King Unique válasza szaki26a (#28294) üzenetére


King Unique
titán

Értem...érdekes dolog ez. .. :)
Én MS-ben sem bízom ilyen szempontból, pont a Win8 és aTPM chipek kapcsán volt szó kémkedésről, Kína ezért is tiltotta ki hivatali gépeiről. :D
Anno állítólag NSA is megkereste MS-t, h Bitlocker kapcsán építsenek be nekik backdoort, most meg hirtelen megszűnt a Truecrypt és Bitlocker használatát javasolják... nem tudom mi állhat a háttérben, de vsz befenyítette őket NSA, mivel anno még FBI sem tudta feltörni a TrueCryptet... :U
Böngészők meg eleve kényes dolog adatgyűjtés szempontjából, az a linkelt jelentés is főleg 360 Browserre tért ki.

(#28296) szaki26a válasza King Unique (#28295) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Bitlocker tpm csippel szintén FBI problémát okoz. TPM et kell törni ami időigényes (sokat kell várni míg az ecet leoldja a burkolatot) Kina googlet, microsoftot sem a kémkedés miatt akarja kitenni.
Igen browser-re tér ki, de ami lényeg úgy tűnik a szándék megvan a kémkedésre. Hogy mit tesz az AV illetve mit tehet nem tudjuk, de mivel tartalmaz egy saját motort is ezért innentől, csak szándék kérdése. (Vírusirtó motort úgy kell elképzelni, mint a gépen bármit végrehajtani képes szabadon programozható motort, amit az adatbázisban található kódok futtatására használnak.)
Ezért nagyon erősen bizalmi kérdés, mit teszel fel.

[ Szerkesztve ]

(#28297) King Unique válasza szaki26a (#28296) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom, h van ez, de pont a TPM chip miatt volt kémkedés terén az aggodalom.
Aztán igazából nem érdekel már az egész, mert nagyon sok minden (OS, programok, böngészők stb.) adatokat gyűjtenek rólunk, teljesen úgy se lehet ezeket kiszűrni... :N
Bitlocker kapcsán is vsz hatóságoknak megvan a bejárata a hozzáféréshez, a TrueCrypt azért nyújtott egyfajta biztonságérzetet, kár érte...

[ Szerkesztve ]

(#28298) kivlov válasza szaki26a (#28292) üzenetére


kivlov
aktív tag

Mondjuk én főként a külföldi fórumokban olvasgatva jutottam arra, hogy a webroot nem az elsők közt mozog, főként annak függvényében amennyit kérnek érte annyival nem jobb mint az ingyenesen elérhető alternatívái...
de ettől még nem vonom kétségbe, hogy jó...max nem éri meg az árát :)
ilyen szempontból jobban bízom egy eu gyártóban mint az usa vagy kina által dedikált dolgokban mikor köztudott pl, hogy usa kötelezi az usa gyártókat backdoor beépítésere...

[ Szerkesztve ]

(#28299) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sandboxie-val kapcsolatban szeretnék kérdezni, kicsit off, de csak itt szokott téma lenni a program. :)
Változtattak pár dolgot: Sandboxie is now built under Visual Studio 2010 and uses newer versions of the Microsoft libraries.
Egy hozzáértő megtudná mondani miért jobb, vagy miben más, ha Visual Studio alatt fut ? A versions logok alapján korábban nem sok köze volt a Visual Stuiohoz.

(#28300) BigManus válasza kengyel (#28264) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Sajnos teljesen kiment a fejemből a dolog...
Viszont pótoltam.
Ezen a linken találsz képeket, most csináltam reggel.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.