Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) kivlov


kivlov
aktív tag

Itt is mások az eredmények mint máshol

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28552) kivlov


kivlov
aktív tag

1387 fájlal tesztelve a teszt eredménye, hogy mennyi fájlt hagyott a mappában minden keresés 2 szer is le lett futtatva hátha átsiklott valamin...

360IS - 1124/1387 - 81,0%
Gdata - 1269/1387 - 91,4%
ESS 7 - 1315/1387 - 94,8%
MBAM - 1253/1387 - 90,3%

(#28553) Kékes525 válasza bobalazs (#28546) üzenetére


Kékes525
félisten

"HD Sentinelnek van egy ilyen funkciója hogy méri az írás/olvasást, és ezt ki is lehet tenni az tálcára."

Hol kell ezt beállítani? :F Nem találtam. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28554) riki válasza bobalazs (#28546) üzenetére


riki
senior tag

Mivel a ts egy komplett csomag, indításnál nem csak adatbázist frissit, hanem rendszerkarbantartást ivégez ,optimalizál ,alapértelmezés szerint. Ezek a funkciók a menüben inaktívvá tehetők, amitöl szárnyakat kap a program. :U

[ Szerkesztve ]

(#28555) bobalazs válasza Kékes525 (#28553) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

4.50es verzio
configuration - Hard disk drives -
négyzeteket kipipálni activity icon fülön

(#28554) riki
Lol. Régen rossz ha rendszerindításnál akar karbantartani.

[ Szerkesztve ]

(#28556) Kékes525 válasza bobalazs (#28555) üzenetére


Kékes525
félisten

Megvan (kilógott a képből, a nagyobb DPI használat miatt), csak az a baj, hogy nálam nem támogatott a valósidejű teljesítménymérés. :(

Elolvastam a honlapján, hogy mi lehet a probléma, megpróbálom kijavítani:

"Ha egyik meghajtón sem működik a valós idejű teljesítmény (sebesség) kijelzése, akkor ez a funkció az operációs rendszerben került tiltásra. Ezt a Start menü -> Futtatás -> diskperf -y parancsával lehet ismételten engedélyezni (mely után újraindítás szükséges).

Ha a fenti módszer nem vezet eredményre, akkor az alábbi módon lehetséges újra engedélyezni:

Start -> Futtatás -> Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Perfdisk\Performance kulcsot kell megkeresni
A Disable Performance Counters bejegyzés melletti 1-es értéket kell 0-ra állítani
majd a számítógépet újraindítani."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28557) Kékes525 válasza Kékes525 (#28556) üzenetére


Kékes525
félisten

Mind a hármat végigzongoráztam nem javított. Átmegyek a Hard Disk Sentinel topikba.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28558) CJ4567 válasza riki (#28554) üzenetére


CJ4567
veterán

Az csak boot időt mér, amúgy én még nem vettem észre hogy pörgeti a.lemezt, igaz hdd-m van.

No Sana No Life

(#28559) _stick_


_stick_
őstag

A változatosság kedvéért újabb BDIS 180 napos kulcs, netebook-ján tesztelem a BD win8 security-t, merthogy oda is érvényes.

(#28560) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok. tanácsra lenne szükségem, igy hát összeállítottam pár tesztről,vagyis jobban mondva 3 ról teszt eredményeket. itt az első [link] -en kivettem,azokat amik eléggé gyengék.ezekről ha tudnátok adni infót,ha van tapasztalatotok,hogy melyik milyen. és jah, a teljesítmény érdekelne,hogy az milyen teljesitményt takar? hogy a virsokat,milyen teljesitménnyel, tavolitsa el,vagy pedig, hogy a gépre, milyen teljesitménnyel van,vagyis hogy nemfogja, vagy fogja a gépet?
akkor itt a második [link] , ha összevetitek, az első képpel,akor mind a 2 hónapban ugyanugy teljesitettek azok az irtók, amiket az első linken láthattok. és itt a 3ik,amin,lehet másképp teljesitettek [link] . ugyhogy várom az infókat, és a tapasztalatokat,hogy akkor ez eredmények szerint, melyik a pár fokkal,jobb,mint a másik.

(#28561) King Unique válasza kivlov (#28552) üzenetére


King Unique
titán

Azt mostanában sok helyütt (itt is) írták, h új ESET SS 7 elég sokat fejlődött, de hogy ennyit, az dícséretes... :C
Számomra viszont, az MBAM meglepő, amit elvileg úgy emlegetnek, h megtalál, letakarít elvileg mindent, aztán ezek szerint mégse... :U Gondolom free verzióval (2.xxxx) tesztelted, nem tudom a fizetős rezidens védelemmel mennyit érne?
Esetleg, ha lesz időd rápróbálnal, h sokak által favorizált MSE/Defender mennyit ismer fel a mintákból, mert sokan még mindig kimondottan ajánlják Windows topikokban, h milyem jó, milyen hatékony stb. :R

(#28562) #10234880


#10234880
törölt tag

valaki valamit erre ---> (#28560)

óh, kvázi tag^^ micsoda megtiszteltetés, köszönöm :))

[ Szerkesztve ]

(#28563) kivlov válasza King Unique (#28561) üzenetére


kivlov
aktív tag

MBAM premium licencem van nem a free, egyébként nincs különbség teljesítményben csak az hogy az egyik tud realtime lenni a másik nem a tudás ugyanaz...

majd ránézek ha lesz idő az MSE-re is :)

(#28564) kivlov válasza #10234880 (#28560) üzenetére


kivlov
aktív tag

Ezekkel a tesztekkel az a bajom, hogy csak 1 hónapot emelnek ki de ha visszanézed és úgy készítesz átlagot akkor máris látni, hogy nem mindig az a megbízhatóbb védelem ami csak 1-1 hónapban van az élen hanem ami átlagosan is jó szintet hoz folyamatosan...
Én a Kaspersky-t és a Gdata-t tenném az első helyre de ugye mindkettő fizetős ugyanakkor átlagosan látni, hogy az Eset lassan utoléri szinte a Kaspersky-t de teljesítményben kevésbé fogja a gépet...
Gdata is fogja a gépet ráadásul a tegnapi tesztelésem során a többi végzett pár perc alatt a fertőzött fájlok törlésével addig a Gdata kb 20-30 percig szenvedett )itt jegyzem meg lehet azért mert nem törlésre állítottam alapból hanem hogy próbálja megtisztítani előbb és ha nem megy akkor törölje).
Mcafee és Trendmicro nagyon nem javasolt a kinti fórumok alapján mert sok a gond velük...
Bitdefender nekem nem jött be akaszt is meg valahogy nem szimpi, hogy mindig promozzák akkor már miért nem free?
Nekem a Gdata és az ESS7 a legszimpibb ezekhez van újságos kód is de a Gdata-t kicsit jobban át kell nézni és konfigolni a hatékonysághoz és a teljesítmény optimális megtalálásához az ESS előnye hogy alapból is jók a beállításai egy átlag felhasználónak nem kell értenie hozzá tesz mindent magától...
360 IS is jobb lesz szerintem ha belekerül majd a tűzfaljuk is de addig is a legjobb az ingyenesek közt..
Avast is elég keveset ismert fel ezekből...
Emsisoft is elég jó lett de még vannak benne bugok ahogy látom a visszajelzésekből de jó az irány...
majd még tesztelek egy párat ha lesz időm...

(#28565) #10234880 válasza kivlov (#28564) üzenetére


#10234880
törölt tag

Vagyis aszondod, jobb ha maradok az ESS 7 nél,. ugye.?

(#28566) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok! Comodo Internet Security / ZoneAlarm® Free Antivirus + Firewall 2015, vagy Comodo Firewall / ZoneAlarm Free Firewall 2015, plusz Avira Free Antivirus a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#28567) blattida válasza King Unique (#28561) üzenetére


blattida
nagyúr

Az, hogy egy ezres, amúgy valójában nem ismert mintán melyik találta meg a legtöbbet, igazából semmit sem jelent, ebben teljesen egyetértek szakival.
Ekkora minta nem releváns, semmilyen szempontból, főleg nem ilyen eredet esetén.
Éppen ezért sem az eset, sem pedig az mbam vagy akár a többiek eredménye nem jelent valójában semmit.

kivlov
A 360 IS-re vonatkozó kijelentéseddel is illene csínján bánni, már csak azért is, mert tényszerűen ilyet nem lehet kijelenteni, főleg nem annak függvényében, hogy ezen kijelentésed alapjául szolgáló tesztben a védelmi programok alapbeállításokkal kerülnek tesztelésre, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy koránt sem a valós képességeikre derül fény ezzel a módszerrel...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28568) Kékes525 válasza King Unique (#28561) üzenetére


Kékes525
félisten

ESET SS 7 nekem is nagyon bevált.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28569) #10234880


#10234880
törölt tag

akkor maradjak, és akkor érdemes maradnom az ess7 nél ^^ ?? valakiii,? lécciiiii

(#28570) UserX válasza #10234880 (#28569) üzenetére


UserX
őstag

A NOD-nak tapasztalataim szerint (nem 1 példa alapján) (!!!) a mai napig megvan az a "krónikus betegsége", hogy felismeri ugyan a vírust, de leirtani nem tudja. Ennek ellenére a 11 éves lányom gépén ezt használom.

Én a Quihoo 360 TS-t javasolnám neked.

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#28571) #10234880 válasza UserX (#28570) üzenetére


#10234880
törölt tag

de én nem a nodot kérdeztem,hanem az ESS 7 érdekel,hogy annál lehet e maradni,vagy érdemes e.

(#28572) UserX válasza #10234880 (#28571) üzenetére


UserX
őstag

A "NOD 32" az ESET AV és SS (mondjuk anno nem volt benne tűzfal) régi neve. Az ESET megnevezés a gyártóra utal. Szóval a javaslatom:

1. Vagy maradj az ESS 7-nél (nem rossz progi az) újságos kóddal, vagy vegyél licencet.

2. Quihoo 360 TS + pl.: Zone Alarm Free FW (a 15 éves fiam gépén ez a védelem van, ez ingyenes).

Ha "biztosra akarsz menni" és költeni is tudsz minkét variációt kiegészítheted ezzel, így viszonylag olcsón megúszod:

MBAM Lifetime

Az említett fiam gépén még ez van kiegészítő védelemként (+Comodo Dragon, + BD Traffic Light + AdBlock Plus).

Más nálam okosabb hozzászóló lehet, hogy mást fog javasolni... :U

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#28573) kivlov válasza blattida (#28567) üzenetére


kivlov
aktív tag

Mint mondtam saját tesztekket végzek max beállításokon

(#28574) kivlov válasza UserX (#28570) üzenetére


kivlov
aktív tag

Ezt eddig 2 programra tudom rámondani a Bitdefender és az Emsisoft anitmalware ezek nem tudták leirtani se törölni se karanténba tenni a fájlok egy részét ESS7 mindet törölte amit felismert...
Nem szerettem sose az Eset termékeit de most nagyot javultak....

(#28575) kivlov válasza #10234880 (#28571) üzenetére


kivlov
aktív tag

én azt javaslom, ha nem nagy macera havonta beírni a kódot akkor maradj az ESS7-nél ha macera akkor 360 IS-t tegyél fel...Gdata is jó ha erősebb a géped...

(#28576) #10234880


#10234880
törölt tag

ijjj, ez meglepett most, o.O a virtuális gépet megcsinaltam,feltettem az ESS7 -est és kikapcsoltam, ésa defendert is,addig,amig kibontottam az asztalra,. és aztan csak a esetet kapcsoltam be. és mikor elkezdtem vele átvizsgáltatni a mappát. akkor 97-et ugy karanténba vágott mint a sicc, O.o de persze a végén, kidobott olyant,aminél nekem kellett választanom a végrehajtás módját. vagyis ezekszerint elég jól szerepel, és jó az ESS 7 . és több mint 80-at azokat automatán megtisztitotta. de és mégsem értem,hogy maradt a mappában 3 fájl. :D nade, nemis lényeg. tudom,.mi,és kitöröltem azta párat én. jah,és még annyi,hogy mindent bekapcsoltam benne,amit lehetett, durva heurisztikán át mindent,. ugyhogy, nagyon királyan intézte dolgát. :C

kivlov és nem macera beirkalni a kódot :N ám de képzeld, most a virtualis gépen aktiváltam az esetet, ímélcimmmel, és érdekes módon nemirja,hogy meddig van aktivalva,vagyis ezekszerint életfogytig,ami nagyon király :C

[ Szerkesztve ]

(#28577) UserX válasza #10234880 (#28576) üzenetére


UserX
őstag

Akkor, ha neked ez áll kézre, maradj ennél, felejsd el a vírusokat, hetente azért futtasd le az MBAM Free-t, és foglalkozzál "fontosabb" dolgokkal :)

kivlov: Nekem az EMSI-vel sohasem volt ilyen problémám.

(#28578) #10234880 válasza UserX (#28577) üzenetére


#10234880
törölt tag

okés. de azér tudnál megbizható forrásból linkelni egy anti malvér micsodát,?persze ha megfér,és nemakad össze az ESS7 -el mer ám nekemis volt olyan,csak nemtudom hova veszett el,. :( és ja,ami persze magyar.

[ Szerkesztve ]

(#28579) UserX válasza #10234880 (#28578) üzenetére


UserX
őstag

"MICSODA...XD"

A telepítés végén, ha bent hagyod a pipát az' hiszem 15 nap real-time védelmet engedélyez. Nem akad az ESS 7-el.

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#28580) #10234880 válasza UserX (#28579) üzenetére


#10234880
törölt tag

csak 15 nap? :Y és aztán milesz? és ám mi micsoda ? :D de és köszi, a linket.

(#28581) UserX válasza #10234880 (#28580) üzenetére


UserX
őstag

Nem lesz real-time védelem, csak kézi keresésre használható, de arra nagyon hatékony.

(#28582) #10234880 válasza UserX (#28581) üzenetére


#10234880
törölt tag

fú,akkor megnyugottam, és máris szedem le a virtualis gépre is,. :D kivancsi vagyok azta 3-at kimarja e a mappából :D

(#28583) UserX válasza #10234880 (#28582) üzenetére


UserX
őstag

Hajrá! Feltétlen oszd meg itt a tapasztalataidat.

Más: szerintetek ezt még feldobjam a Zemana Antilogger mellé: HitmanPro.Alert 2.6 , vagy ez már túlzott paranoia? :DDD

(#28584) netpeti98


netpeti98
addikt

Azért azt érdemes figyelembe venni, hogy minél régebbi annál jobb lesz a felismerési arány. 1 nap alatt sokat tud javulni egy-egy termék az adott pakkon.

(#28585) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Chapter 1

Bár a kedvem elment a témától de azért most kénytelen vagyok írni . Na nézzük is mi a probléma:

1. Olyan hülyeségeket irkáltok ,hogy az hihetetlen .
2.kivlov: Megállapításaid olyan irreleváns ,eszmei értékkel nem felruházható tartalommal rendelkeznek ,hogy az már hihetetlen .Saját tapasztalataidból fakadó hozzáállásodhoz nem úgy kell állni ,hogy az biztos úgy van .Lényegében olyan dolgokon futtatok eszmecserét ,amely nem mérvadó . Továbbá az általad használt "packok" tartalmi összetétele ,olyan helyről származik ,amely mindenki számára elérhető. Ebből adódóan hiteles eredmények sohasem fognak születni .MalwareTips-en tevékenykedő ún.minta beszerzők egy olyan helyről szerzik be a mintát ,amelyet minden gyártó ismer .Ha egy kicsit is odafigyelsz észreveheted ,hogy a packok tartalmi elemei közt ,némely esetben diverzitás nem tapasztalható . Most kiemelnék pár apróságot .

1. Szignatúra határozza meg a te esetedben a termékek minőségét .
2. Egyes pillanatokban a terméket favorizálod majd későbbi megállapításod során már nem .
3.Ha egy külföldi fórum azt állítja ,hogy a termék nem jó akkor az biztosan úgy van ?
Gondolom on demand scan során fellépő eredményből adódik ez a hozzáállás .
4. ESS7 sem tökéletes de az elmúlt években javult . Itt is felmerül a detektálási arány ,melyből leszűrt eredmény alapján hirtelen rajongó lett mindenki. Esetleg a proaktiv képességeit is megvizsgálnánk már találnánk jobb terméket .
5.Qihoo esetében a felhő alapú illetve licencelt motoroknak köszönhetően a felismerési képességei nagyobbak.
6.Avast esetében is a felismerési arányra hivatkozol ,mikor a többi védelmi modulja kategóriájában kiemelkedő .

Régebben én is elmerengtem a témában de csak azért ,mert nem volt más elfoglaltságom .

Chapter 2

- adatbázis alapú ,kis mintaszámmal rendelkező tesztek nem érnek semmit
- Malwaretipsen tapasztalható eredményekből nagymértékű következtetést nem célszerű levonni
-youtubeon található teszteket megnézhetitek de a minták forrásához bárki hozzáférhet ,ezáltal az eredmény nem értékelhető

Chapter 3

CskSimánGabi

Hozzászólásaidból kivehető ,hogy tapasztalatlan vagy. Könnyen befolyásolható a gondolkodásod illetve a tevékenységed . Bármelyik terméket is fogod használni ugyanúgy veszélynek vagy kitéve . Célszerű lenne változtatni a hozzáállásodon valamint az írásodba a kultúra címszót beleiktatni .Mi van akkor ha egy másik termék holnap jobb felismerési arányt ér el ,lecseréled ? Nem kell félni az ingyenes megoldásoktól sem ,ésszerű netezés mellett a vírusok elkerülhetők .Végezetül ez nem egy chat szoba .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#28586) King Unique válasza blattida (#28567) üzenetére


King Unique
titán

Azt értem és tudom, h mások a szintetikus tesztek és más a reális, mindennapi, a user internet használata generálta esetleges veszélyek. Azt is elismerem, h te jobban értesz AV témához, de azért mégiscsak "vmi kicsit" jelent, ha ismert és gyakori minták detektálásában, blokkolásában egyik jobb, v sokkal jobb, mint a másik..
Korábban LiLxWaYnEx is hasonló "házi teszteket" készített, aminek eredményét az egyéni internet használat nagyban felülírhatja, de ennyi erővel, ha vki nagyon tudatos és gyanakvó, akár MSE is elég, v mégsem... :D
Sőt, mivel sokan használnak böngészőbe beépített AdBlock Plus, Trafficlight stb. szűrőket, eleve azok is sok mindent megfognak, tehát egy tesztbe még ez is bekavarhat kicsit.

Az alapbeállításokkal kapcsolatban, az valóban jogos, amit írtál kivlov fórumtársunknak :K , viszont eleve az átlag, r=1 user baromira nem fog azzal törődni, h bekonfigurálja a védelmet, azt se tudja, milyen AV van a gépén, ha van egyáltalán...így sokan alapbeállításokkal használják őket. :U Tehát félig-meddig innen nézve az "alap" teszt se teljesen hülyeség.

(#28563) kivlov : OK, azt megköszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#28587) Fandango válasza ƵøŁĭ (#28585) üzenetére


Fandango
veterán

Ez az első hsz. amit az elmúlt hétben végig olvastam ebben a topicban, pedig ami ilyen hosszú szokott lenni azt nem igen szoktam. :C
Teljesen egyetértek azzal amit leírtál. :R

Érhető az új fórumtársak lelkesedése, amikor én is elkezdtem a témában jobban elmerülni, akkor aztán telepítettem jobbra balra mindent, kerestem a teszteket, leírások, hogy melyik jobb. Aztán a lendület alább hagyott, kezdtem megérteni és átlátni a témát, rátaláltam a Comodo-ra, ami még régebben nem tartalmazott AV-t, aztán amikor az is lett benne, teljesen megállapodtam mellette, és eszembe nem jutna leváltani. A tesztek és más termékek már teljesen hidegen hagynak, ami bevált azt nem kell bolygatni.

(#28588) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#28585) üzenetére


CJ4567
veterán

:R Jó tartalmas hsz lett :R

No Sana No Life

(#28589) kivlov


kivlov
aktív tag

360IS - 1124/1387 - 81,0%
Gdata IS- 1269/1387 - 91,4%
ESS 7 - 1315/1387 - 94,8%
MBAM - 1253/1387 - 90,3%
Avast IS 1179/1387 - 85,0%
Kaspersky IS1185/1387 - 85,4%
Emsisoft 1315/1387 - 94,8% többször is le kellett futtatni mert elsőre nem mindent talált meg
Bitdefender IS 1097/1387 - 79,0% további 207 fájlt felismert de nem tudott vele mit kezdeni törölni se tudta így 94% lenne
MSE 907/1387 - 65,3%

Ami nem ingyenes progi abból a letölthető próbaváltozatokat teszteltem amikben elvileg semmi korlátozás nincs...

Ezennel befejeztem a teszteket kinek mi áll kézre vagy pénztárcára azt használja... :)

(#28590) blattida válasza kivlov (#28574) üzenetére


blattida
nagyúr

Elhiszem, hogy ilyen tapasztalataid vannak velük, viszont szinte mindenki másnak ezzel pont ellentétesek, már csak azért is, mert a bd pont arról híres, hogy az egyik legjobb eltávolító (azaz a fertőzött fájlok helyreállításában erős) képességgel rendelkező védelem, a emsi meg könnyedén töröl bármit, ezeket saját, sok éve tartó tesztjeim is megerősítik, tehát, ha nálad ez a helyzet, akkor Te vagy a szerencsétlen kiválasztott...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28591) CJ4567 válasza kivlov (#28589) üzenetére


CJ4567
veterán

Még jó hogy váltottam MSE-ről 360 TS-re :K

No Sana No Life

(#28592) King Unique válasza kivlov (#28589) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az MSE tesztet :R
Ugye fentebb ki lettünk okosítva, h a teszt nem minden, v egyesek szerint semmire se jó, de azért látszik MSE, mint más teszteken, itt is a legszarabb... :DDD Nem tudom milyenek lehetnek az egyéb - proaktív stb.- képességei, de vsz nem túl bizalomgerjesztőek.
Egyvalamire lennék már csak kíváncsi, a sokak által ajnározott (én is szeretem és használom) Webroot vajon mit tud??

(#28591) CJ4567: még jó, annál minden jobb :K

[ Szerkesztve ]

(#28593) riki válasza Fandango (#28587) üzenetére


riki
senior tag

Teljes mértékben egyetértek veled. Etikus hacker ismerösöm is Comodo Is-t használ.Valoszínű nem véletlen. Én meg Webrootot. Nem minden a név,és a marketing.Sajnos az erős adatbázis,már bocsánat,de csak a luzereket tudja elkápráztatni.mert aki kicsit parás mint én ,már nem hisz az adatbázisra épülő teszteknek.Fel voltam vértezve ,jogtiszta nagy nevű védelemmel,és egy lakó úgy kizárt a rendszerből ,hogy csak a főkapcsolóval sikerült a gépet visszaszerezni. Azóta csak a 0 napos teszteknek hiszek,és a nállam tapasztaltabak véleményére halgatok. Nem akarok neveket sorolni ,nehogy valakit kihagyak a sorból. :U

(#28594) blattida válasza King Unique (#28592) üzenetére


blattida
nagyúr

Az adatbázis alapú teszteken a wsa nem szerepelhet jól, mivel az adatbázisa messze nem a legnagyobb és ez a relatíve alacsony felismerésében és magas fals pozitív találataiban is meglátszik, az adott on demand teszteken..
A webroot ereje az esetleges kártevő futtatása utáni rollback-ben, azaz visszaállításban leledzik, amiben nagyon hathatós segítséget ad neki a saját felhő rendszerük.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28595) kivlov válasza blattida (#28590) üzenetére


kivlov
aktív tag

Elfogadom a negatív kritikát is hogy nem értek semmihez hiszen 20 éve űzöm csak az informatika világát így nem értek semmihez benne de nem is állítottam sohasem hogy ezek a termékeket minősítő tesztek...
Ha olyan jó a BD akkor miért olvasni mindenhol hogy sok baja van és nem is annyira hatékony mint az annyira nyomják...

Más:
Mivel ezek a források publikusak és ahogy itt mondogatja mindenki a gyártók is ismerik ezeket így szerintem pont gáz hogy ekkora a szórás a felismerésben...de kinek mi...
Az én szándékom az volt hogy megnézzem alapbeállítások mellett a kevésbé hozzáértőknek mi lehet jó alternatíva...
Igen énis tudom, hogy ki lehet egészíteni a védelmet akár böngésző védelemmel akár más eszközökkel de kíváncsi voltam önmagában mit tudnak egyes szoftverek.

Ui. Amiket nem ismertek fel az adott szoftverek azokat realtime védelem aktiválása után futtatam is és nem jeleztek továbbra sem így szerintem elég értelemszerű a dolgok állása...

És nem csak arról az egy oldalról informálódom és gyűjtők dolgokat csak nem fogok ide több tucat oldal címét belinkelni mert nem ere van ez a fórum...

És ha változik a véleményem az csak azt jelenti, hogy tovább mélyültem el egy adott programban...

Ha olyan malwareket és vírosokat tesztelnék amiket én írok vagy iratok akkor nyilván egyik szotver sem jelezne rá amíg nem kerülnek bele az adatbázisba vagy olyan folyamatoknak álcáznám amire nem is reagálnának amproaktív védelmek, így akkor mivel is kellene tesztelni???
Etikus hekker előadásokon is erről beszélnek sokszor és én is tudom, hogy az adatbázis alapú dolgok elavultak, de hogy futtatásnál sem jelez egyik se sok dologra az aggasztó (több forrásból is szereztem be tesztfájlokat)

Avast pedig tudom, hogy az egyik legjobb de tele lett a tököm, hogy egy csomó mindent átengedett a gépemre és csak direkt kereséskor vagy más progik scannalésekor derült ki...de van nála jobb a vbn szerint se van nagyon az élmezőnyben...

[ Szerkesztve ]

(#28596) blattida válasza kivlov (#28595) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem senki sem minősített és főleg volt olyasmiről szó, hogy bármihez is nem értesz semmit. :F

Csak a bd-re: persze, mindenki tudja, hogy az új verzió bugos, mint az állat és rohadt érzékeny a környezetére, ráadásul a románok nagy infrastrukturális átalakításokba is kezdtek, elég csak a kiterjedt és sok mindent végző felhő rendszerükről beszélni, de azt gondolom, hogy a bogarassága és háklissága egy dolog és a valós kiemelkedő felismerése és eltávolító képessége meg egy másik.

PS.: a tesztcsomagok rengeteg olyan fájlt tartalmaznak, melyek valójában nem tartalmaznak kártevőt vagy sérültek és nem futtathatóak, illetve az égadta világon nem csinálnak semmit vagy semmi rosszat, így a futtatásukra válasszal nem reagáló különféle elemző megoldásaik nem feltétlenül hibáznak ilyenkor...

A VB-t felejtsd el, túlhaladott, a tesztmetodikájuk nagyon idejét múlt, ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, akkor maximum a rap tesztet nézd, de azt is fenntartással kell kezelni a tesztmetodikájuk és a nagyon alacsony mintaszámok miatt.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28597) blattida válasza blattida (#28596) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen itt kimaradt egy nem szócska: Szerintem senki sem minősített és főleg, nem volt olyasmiről szó, hogy bármihez is nem értesz semmit. :F :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28598) King Unique válasza blattida (#28594) üzenetére


King Unique
titán

Ez is hallottam már korábban, csak nálam már talált, fogott meg olyat, amit előtte ugyanazon a rendszeren pl. ESS7 nem és nem voltak fals riasztások, ezért+azért gondoltam, h nem lehet lehet rossz felismerésben, mivel mindig kapcsolatban áll felhővel=naprakész. De, ha te mondod, biztos úgy van. :K
Én szerencsére még nem találkoztam még ezzel a rollback-el, de nekem esős után után köpönyeg...a megelőzés híve vagyok. Persze az tényleg nagyon jó, h vissza tudja állítani a korábbi, fertőzésmentes állapotot. Viszont mi van, ha vki adatlopás (netbank, más jelszavak stb.) áldozatává válik, tudom van neki Identity Shield, de akkor is...? Illetve benne még az a "hibalehetőség", h vajon milyen gyors a rollback, mikor dönti el, h vajon tényleg káros volt-e az adott dolog? Mert sok user ilyenkor előbb kezdhet el kínjában hirtelen cselekedni és drasztikusabb lépésekhez folyamodik.

[ Szerkesztve ]

(#28599) blattida válasza King Unique (#28598) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem azért van így, mert én mondom. :N

Nézd, az adatlopás esetén meg kell különböztetni egymástól, hogy arról van e szó, hogy hamis oldalon keresztül manuálisan adja meg a kedves felhasználó az adatait, ez ellen tényleg jó az identity shield, mivel ténylegesen ki lehet szűrni a nem valós, nem hitelesített oldalakat és erre az ő megoldásuk is képes, vagy pedig a már gépen lévő loggolást végző valamilyen backdoor vagy trójai tevékenységéről beszélünk, ez utóbbi esetben, ha ismert káros alkalmazás, akkor automatikusan blokkolásra kerül, ha pedig nem ismeri, akkor monitorozza a tevékenységét és ha olyan szinten próbál tevékenykedni az adott alkalmazás, ami a biztonsági házirendjébe ütközik, azt akkor is automatikusan blokkolja. Ha ezeken a védvonalakon is átjut a kicsike és a tevékenysége, akkor marad a rollback, ami valóban nem hozza vissza az ellopott adatokat, viszont a monitorozás miatt a gyanús és/vagy nem engedélyezett tevékenységet végző alkalmazás mindenképp blokkolásra kerül, azaz a gépről, elvileg, nem kerülhet ki semmilyen személyes adat, az identity shield miatt pedig nem lehet hamis oldalon személyes adatokat megadni, elvileg a kör bezárul...

Erről azonban többet tudna mesélni szaki kolléga.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28600) King Unique válasza blattida (#28599) üzenetére


King Unique
titán

Értem, akkor elvileg a monitorozás alatt már lekorlátozza a mozgásterét, de előfordulhat, h "így-úgy" azért ellophatnak vmit. Na, ez ellen legjobb a megelőzés, de a Webroot ezen megoldása is tényleg erős védelmi vonalat képez.

Tesztekre visszatérve, a házilagos minta elemzés, akkor valóban nem tükrözi a valóságot, de youtube-os tesztekrél is, összegyűjtik egy txt-be a veszélyes oldalak linkjeit, aztán végigpróbálgatják mindet. Viszont ugye ott is kérdés, h a user normál böngészés közben valóban eljut-e azokra az oldalakra, illetve nem már a böngésző kiegészítőin nem akadnak fenn? Tehát eleve tökéletes "házi teszt" sem igazán létezik (szerintem), de azért egyfajta hozzávetőleges viszonyításnak mégiscsak jobbak a semminél, meg a sok labor egyen tesztnél (szerintem). :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.