Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) motacilo válasza King Unique (#28196) üzenetére


motacilo
aktív tag

Üdv!
Ha számodra felesleges az optimalizáló része, kár erőltetni. Én is feltettem próbaképpen, de gyorsan áttértem az IS-re. Most 32 és 64 bites rendszeren (Win 8.1 alatt) is fut. Nagyon szimpatikus kis program. A tűzfal nem hiányzik, teljesen jó az oprendszer sajátja. Paranoiásoknak meg semmi sem lehet elég jó (talán a CFW). Egy BDIS-t és egy KIS 2013-at cseréltem le. Pedig a BDIS-nek még sok ideje volt hátra, de pár hete lassan, de biztosan elkezdte lassítani a rendszert (valamelyik update után lett feltűnő). Leginkább a böngészést. letöltéseket akadoztatta egy kissé valamint a fájlműveleteket. Pedig nagyon jó programnak tartom és nálam ez húzta eddig a legtovább.
A KIS alapból terhelte a rendszert, főleg a boot idő volt förtelmesen lassú.

Egyébként a kínaiak másik termékét a 360 browsert is feltettem a chrome kiváltására. Most tesztelem: a könyvjelzőimet importálta, a lastpass jól működik alatta. Még 1-2 kiegészítőt tesztelek és ha minden ok, marad ez az IE mellett.

(#28202) BigManus válasza blattida (#28200) üzenetére


BigManus
addikt

😎

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28203) BigManus válasza blattida (#28200) üzenetére


BigManus
addikt

Ez a smiley akart lenni, nem tudom mi lett...

:DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28204) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#28192) üzenetére


csaba1203
addikt

Gyakorlatilag minden maradt a régiben csak 2014 helyett 2015 lett:-))
Azért ne hagyj el bennünket,hiszen az elmúlt időszakban lényegében te éltetted nagyjából a topicot.
Mi valóban kevessebbet szólunk hozzá de azért itt vagyunk és köszönjük a kitartásod és tesztjeid :R :R

(#28205) kivlov


kivlov
aktív tag

Nos én pár napja már tesztelgetek itthon jópár védelmi rendszert de nem vagyok nagy szakértője a témának, de így is kicsit furcsállom, hogy a 3 nagy tesztoldal más más eredményeket produkál.
av-comparatives
av-test
matousec
és most itt az oroszok nagy tesztje is nehéz eldönteni melyik is a jobb.
Fura, hogy egyes gyártok termékei hol itt hol ott nem szerepelnek tesztekbe, így nem hiteles egyik sem számomra.

Az alábbiak maradtak tesztelésre:

Avast Free - ingyenes és viszonylag mindent tud amire egy átlag felhasználónak szüksége van (20-30MB RAM) viszont sokan panaszkodnak, hogy fogja a gépet bizonyos helyzetekben

Eset Av és Smart Security eddig nincs vele gond úgy látom nem fogja a gépet de sok memóriát igényel (120MB RAM) régebben azért szanáltam őket mert érdemlegesen semmit sem csinált és csak úgy jöttek mentek a vírusok a gépen, nem tudom ez mennyit javult de a tesztek alapján jó helyen végez mostanság.

G Data ebben 2 motor is van (90MB RAM) mégse nagyon hallani róluk miért? pedig egyes teszteken jól szerepel...ezt még csak most tettem fel tesztelni így eddig nem látok semmi gondot vele majd kiderül de érdekelne valaki használja e és hogy miért nem népszerű? tetszik hogy van lehetőség benne gyengébb gépeknél beállítani, hogy kevésbé egye a gépet...

Q360 IS hmm kínai ez a legnagyobb gondom vele annak ellenére, hogy egyre jobban szerepel mindenhol tudjuk, hogy feltörekvő ország és mivel mindent sikerük az ipari kémkedésből és másolásból van így nem sokan szavaznak neki bizalmat igazából nekem is ez a legnagyobb gondom vele, hogy mit visz ki a gépről bár a ms után ez már szerintem lényegtelen is:)
Most nincs fent de kevés RAM-ot eszik és nem fogja a gépet...ez lenne a legszimpibb a tesztek alapján és ingyenes is :) plusz van sandbox is bár nem értem ha ez is Bitdefender motort használ mitől lesz jobb a találati értéke mint a Bitdefendernek? (Bitdef- fogja a gépet is pluszban)

Comodo firewall - tűzfallként tényleg a legjobb, de nézőpontom szerint csak azért mert minden szart megkérdez...
ha kikapcsolom, hogy ne kérdezzen akkor semmivel sem jobb mint a többi ezt bizonyítja a Comodo Leak Test is 140 alapból mind win tűzfallal mind más tűzfalas termékkel csak akkor jó ha minden kérdésre a blokkolja választ nyomjuk így viszont semmi értelme mert ha egyszer már blokkolni akarok valamit akkor ne kérdezgessen percenként illetve ha már engedélyeztem valamit akkor se...(10MB RAM)
Nálam ez nem gond de átlag felhasználóknál ez kiverheti a biztosítékot :)

Igazából 6-7 gépre kellene jó védelmet találnom... ebből az egyik 0-24ben megy saját felhőként üzemel így ide olyan kell ami nem kérdez igy Comodo FW kiesett emellett van rajta egy PeerBlock is ami nagyon hasznos kis progi:)
A többi gép asztali gépként napi használatban van...változó hozzáértésű felhasználóval...

A fentiekből kellene valami jó sorrendet kihozni :) tudom, hogy az Eset és a Gdata fizetős de újságban vannak hozzá kódok havonta, így gyakorlatilag ez sem kerül többe a többieknél...

illetve ha van valakinek pár hasznos dolga a tesztelésekhez akkor azt szívesen venném pm-ben (fertőzött fájlok stb)
a memória használat nyugalmi állapotban értendő hiszen aktivitás alatt növekszik értelem szerűen...

Valakinek tapasztalata a fentiekkel kapcsolatban?
Bocs ha hosszú voltam:)

[ Szerkesztve ]

(#28206) King Unique válasza motacilo (#28201) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk elsőre feltúnt, h az IS telepítője jóval nagyobb, 230 MB körül van aszem, ebbe bele vannak integrálva más termékek és telepítéskor testreszabható melyiket teszem fel, v alapból ekkora csak az IS?

Elsőre nekem is szimpi volt, a fentebb leírtakat leszámítva, a Patch részét sem tudom hová tenni, ezek a Win optimalizáló funkciók meg sokszor többet ártanak, mint használnak...

(#28205) kivlov: én GData-t használok Win8-on, azért érezni, h fogja néha kicsit a gépet, de nem vészes egyáltalán, gondolom BDIS, KIS jobban akasztanak.
Ami számomra zavaró benne kicsit, h böngészéskor, ha egyszerre egymás után több lapot nyitok meg, akkor néhány másodpercre, v van, h fél percre totál beakasztja a gépet, lefagy az egész...hiába tettem fel a 2015-ös verzióját, az is produkálja a "hibát".

[ Szerkesztve ]

(#28207) kivlov válasza King Unique (#28206) üzenetére


kivlov
aktív tag

Igen most nyúzom a Gdata-t és kezdem érezni az akadásokat sajnos tömörített fájloknál szinte megáll a gép is és ha jól látom sandbox sincs benne:(
szűkül a kör...

(#28208) King Unique válasza kivlov (#28207) üzenetére


King Unique
titán

Azért én nem írnám le :N , mert amúgy jó védelem (szerintem), Sandbox meg nem létszükséglet, fel lehet tenni egy Sandboxie-t is.
Sajna ez van, h az igazán erős, komplex védelmi kínáló csomagok, mind akasztanak kisebb, nagyobb mértékben...

(#28209) rayoliviero válasza kivlov (#28207) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tömörített fájlokkal én nem tudok csinálni semmi fél percig (pl. ha másolni akarom) Bitdefender Internet Security alatt. :((( A Kaspersky anti-vírustól is ezért váltam meg. Jó lenne már egy olyan, aminél nem jelentkezik ez a probléma.

(#28210) kivlov


kivlov
aktív tag

Sajnos nálam fontos, hogy ne fogja a gépet így kiesett ahogy nézem...
de nem írom le mert sokaknak megfelelhet...

Eddig egy Avast, Anti-Malware, Comodo Fw volt a legjobb kombináció, mind sebességben mind hatékonyságban csak gondoltam keresek valami egybe dolgot illetve , hogy az Avast helyett valami mást is kipróbálnék...

Ez a tömörített fájl nagyon kényes ahogy nézem, holnap megnézem Q360 alatt is..
Eset nem is vizsgálja meg ez miért lehet pedig bekapcsoltam, hogy a tömörítettben is vizsgáljon, még ha konkrétan csak azt az egy fájlt jelölöm ki neki akkor se nézi meg mi van benne...

(#28211) BigManus válasza rayoliviero (#28209) üzenetére


BigManus
addikt

A Kasperskynél a tömörített állományok ellenőrzési méretét alacsonyra vetted annó?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28212) #23920384


#23920384
törölt tag

sziasztok ez most mi? frissítettem a kis-t és mindig ez fogad. Már az első frissítés után is azt írta ki h nincs frissítve az adatbázis. 7 patch után is ilyen bugos lenne? :F

[ Szerkesztve ]

(#28213) #23920384


#23920384
törölt tag

wááá már tudom mi a baj!!! :DDD :DDD a dátum!! de idáig miért nem vettem észre??? :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28214) rayoliviero válasza BigManus (#28211) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem vettem, alapállapotban volt minden. Nem is láttam ilyen beállítást benne, az anti-vírust használtam.

[ Szerkesztve ]

(#28215) rayoliviero


rayoliviero
veterán

(#28216) BigManus válasza rayoliviero (#28214) üzenetére


BigManus
addikt

Ha jól rémlik, ott is állítható volt. Megoldotta volna ezt a típusú problémát.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28217) kivlov válasza rayoliviero (#28215) üzenetére


kivlov
aktív tag

Nos egy újabb ok a kínai termékek bizalma ellen, így a Q360 IS is megy a kukába egyenlőre túl sok manapság az ilyen infó...
Lassan de biztosan szűkül a kör :)

(#28218) _stick_ válasza kivlov (#28217) üzenetére


_stick_
őstag

Próbáld ki az AVG IS-t, 1 évig van hozzá kód. Nálam 70-80Mb -ot eszik, lehet, hogy nem tartozik a legerősebb védelmek közé, de nagyon szerethető a kezelőfelülete. MBAM Premiummal együtt használom.

(#28219) kivlov válasza _stick_ (#28218) üzenetére


kivlov
aktív tag

Futok egy kört vele is köszi kódot hol lelni hozzá mostanság?

(#28220) BigManus válasza kivlov (#28219) üzenetére


BigManus
addikt

Benne van a kód a telepítőben.
AVG promóció

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#28221) Dhampir válasza kivlov (#28217) üzenetére


Dhampir
félisten

A megnövekedett kínai mobiltelefon biznisz egyre erőteljesebb konkurenciát jelent a piacon egyeduralkodó nagyoknak. Tavaly az S4 jókora biztonsági sebezhetőséggel lépett ki a gyártósorról. Akkor a koreai termékekkel szembeni bizalom is megrendül? :)

(#28222) kivlov válasza Dhampir (#28221) üzenetére


kivlov
aktív tag

Nem tudom én a Samut már régen ignoráltam minden termékével együtt sok egyéb miatt is...
a mai világban ahol az adatok a legfontosabb és legértékesebb árucikk akkor ezek nem jó reklámok...
vannak megbízható kínai márkák is azokról mégsem keringenek ilyen cikkek persze ettől még lehetnek lejárató kampányok is ezek..

(#28223) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok. Lecseréltem a Security Essentialst a 360 Total Securityre, és nagyon tetszetős kis program, 3 motorja van(saját, Avira, Bitdefender), takarít, gyorsít, bootidőt mér, stb... :R Első hiba: Bitdefender enginere azt írta failed to install, de be birom kapcsolni, de az adatbázis dátumhoz nem ír semmit.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28224) King Unique válasza CJ4567 (#28223) üzenetére


King Unique
titán

Ugye, hogyan van élet, Defender/ MSE-n túl is és szintén free ez is... :K

(#28225) kivlov válasza CJ4567 (#28223) üzenetére


kivlov
aktív tag

Szerintem elég lesz a internet security is mert abban nincsenek bugok ahogy néztem nálam se ment mindkét motor...

(#28226) ƵøŁĭ válasza kivlov (#28225) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán


Telepítsd újra .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#28227) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#28226) üzenetére


CJ4567
veterán

Ez melyik? Total vagy Internet?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28228) kivlov válasza ƵøŁĭ (#28226) üzenetére


kivlov
aktív tag

Már megvolt :) nem segített...

(#28229) CJ4567 válasza kivlov (#28228) üzenetére


CJ4567
veterán

Internet Securityban megy mindkét motor?

No Sana No Life

(#28230) ƵøŁĭ válasza CJ4567 (#28227) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

1.Total .

2.Mint ,ahogyan az köztudott egy terméket mindig célszerű friss rendszerre telepíteni .Azonban ha erre nincs lehetőség akkor a registryt és társait ki kell pucolni .

3. IS-be is működik az összes motor . Ha nem jó telepítsd újra ;registryt pucold ki és próbáld meg újra .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#28231) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#28230) üzenetére


CJ4567
veterán

Pucoltam természetesen. Mindegy, elég nekem az Internet, scan után felrakom azt. Totalról váltok Internetre.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28232) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#28226) üzenetére


CJ4567
veterán

Avira nincs az IS-ben.

No Sana No Life

(#28233) Dhampir válasza kivlov (#28222) üzenetére


Dhampir
félisten

Igaz ami igaz, a biztonság érdekében általában a kínai telefonokról a használatbavétel során érdemes lepucolni pár "érdekes" alkalmazást. :)

(#28234) kivlov


kivlov
aktív tag

ha már itt tartunk ESET Smart Securityvel vannak tapasztalatok a hatékonyságról?
Avasthoz képest jobban mondják ez mennyire állja meg a helyét?

(#28235) Qasam válasza kivlov (#28234) üzenetére


Qasam
aktív tag

Jobb.

(#28236) kivlov válasza Qasam (#28235) üzenetére


kivlov
aktív tag

valami tény esetleg? miben?

(#28237) ƵøŁĭ válasza CJ4567 (#28232) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Tudom.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#28238) Dhampir


Dhampir
félisten

Windows biztonsági funkciót használ fel a BKDR_VAWTRAK malware a biztonsági programok ellen

A Trendmicro egyik blogbejegyzése arról számol be, hogy a backdoor/banki adat lopó BKDR_VAWTRAK malware egy beépített Windows biztonsági funkció felhasználásával hatástalanítja a biztonsági programokat, beleértve a Trendmicro termékeit is. A malware a Windows XP-ben és Windows 2003-ban bemutatkozott Software Restriction Policies (SRP) funkciót használja fel arra, hogy működésképtelenné tegye több mint félszáz antivírus/antimalware gyártó - köztük a Microsoft - termékét.

A magyar bejegyzés forrása

(#28239) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#28237) üzenetére


CJ4567
veterán

Újratelepítettem, és most már nem egyszerre telepítettem a két motort, hanem külön külön, és most már jó! :))

No Sana No Life

(#28240) CJ4567


CJ4567
veterán

Volt egy vicces ESET-em: Játszok a Need for Speed Underground-al, majd alt-tabozok, megnézem a Steamot hogy áll, visszamegyek a játékba, majd nem megy a billentyűzet, mert a 360 Security rákérdezett hogy engedem-e hogy figyelje-e a billentyűt :DDD

No Sana No Life

(#28241) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A Nortontól is meg kell vállnom. Weboldalak lassan töltenek be. Egy fórumtársunk LG G2-es offline flash programját vírusnak érzékelte, amit tuti nem az: [link]

(#28242) CJ4567 válasza rayoliviero (#28241) üzenetére


CJ4567
veterán

Próbáld ki a 360 Total Security-t, jó kis program! :K

No Sana No Life

(#28243) rayoliviero válasza CJ4567 (#28242) üzenetére


rayoliviero
veterán

A kínai cuccokat inkább kihagyom, de köszi. Nem bízok bennük... Ja és a Norton szó nélkül letörölte a Get data back programot, ami telejesen legális forrásból származik. Egyelőre visszateszem a Kaspersky-t, mert az volt idáig a legjobb, csak tudjam beállítani, hogy a tömörített fájlokat ne nagyon vizsgálja.

[ Szerkesztve ]

(#28244) CJ4567 válasza rayoliviero (#28243) üzenetére


CJ4567
veterán

Kínai programokban nem nagyon bízok, de egy próbát megér :DDD
Nekem az volt a rossz, amikor egyszer csak elvesztem a játékban az irányítást, mert a vírusírtó azt érzékelte hogy a billentyűzethez akar hozzáférni :O

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#28245) rayoliviero válasza CJ4567 (#28244) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ja, sajnos csinálnak ilyeneket, a végén nem teszek fel semmit. :D

Tudja valaki, hogy a Kaspersky Anti-Virusban (nem Internet Security), hogy lehet kikapcsolni, hogy ne vizsgálja a tömörített állományokat? Mert semmilyen beállítási lehetőség nincs, hogy mit vizsgáljon és mit ne. az Internet Securityben volt. :F Vagy csak én nem találom...

(#28246) CJ4567 válasza rayoliviero (#28245) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem nicns fent, nem is volt, úgyhogy nem tudom. ;]

No Sana No Life

(#28247) rayoliviero válasza CJ4567 (#28246) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezt úgy mindenkitől kérdeztem...

(#28248) CJ4567 válasza rayoliviero (#28247) üzenetére


CJ4567
veterán

Tudom, csak vicc volt, ott a smile.

No Sana No Life

(#28249) Visormail


Visormail
addikt

Le akartam tölteni egy régi játékot, de vírusos telepítőt találtam [link]. A telepített kaspersky AV szerint tiszta kézi keresésnél is, pedig procipörgető bitcoin miner volt benne! Csak akkor szólt miután már elindítottam, a temp mappába rakott 2 fájl miatt, elég furcsa szöveggel: legális program, amivel bűnözők hozzáférhetnek az adataihoz. Akkor törlésre nyomtam, de leirtani nem tudta. Mentesítés és újraindítást kért, de újraindítás után is ott volt megint. Mbam is leszedte, de akkor is újra ott volt mindig. Végül kézzel is le kellett állítanom egy futó példányt, meg törölnöm néhány fájlt, hogy eltűnjön végleg :D

Vírustotalon lassan növekszik a szám, hogy hányan ismerik fel valaminek. A kav most frissült, de szerinte még mindig tiszta a fájl.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28250) szaki26a válasza Visormail (#28249) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nézd át a gépet azért mással is, ha kaspersky csak payloadot ismerte fel, lehet ott még más érdekesség is, ha peched van. Hitman, mallwarebytes csak biztonság kedvéért.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.