Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7801) Kassadin válasza Bibby (#7798) üzenetére


Kassadin
addikt

Igazad van, habár azt halkan jegyzem meg, hogy olvasás nélkül meg nem lenne információja az embereknek. Például nem kezdeném az edzésem ferde pados fekvenyomással, sőt valószínűleg még mindig szenvednék a sima fekvenyomással, amiből semmit se érzek. De itt a fórumon sokat okosodtam a pateszoknak köszönhetően.

Szóval szerintem nem baj ez a sok infó, az ember úgyis kitapasztalja magának, hogy mi a jó neki, na viszont ez az, amit sok helyen elfelejtenek megemlíteni, csak írnak egy edzéstervet xy szériával/sorozattal, és akkor nyomjad, vagy bejön vagy nem.

(#7802) Yeffy válasza tzahola (#7690) üzenetére


Yeffy
veterán

bifidusz kutyafaszával
ááá ezen sírva röhögtem... :DDD :C

meg a többi marhaságokon is. :D

ma is megérte benézni. látom Forex, fejlődsz :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7803) Ijk válasza Bibby (#7798) üzenetére


Ijk
nagyúr

Általánosságban az a baj, hogy gyorsan akarnak eredményt, de sajnos ez a sport nem erről szól. Amikor kezdő vagy azért fejlődsz lassan, mert keveset tudsz az edzés módjáról, intenzitásáról, kajáról. Később meg azért nem fejlődsz, mert fokozatosan közelítesz a fizikai korlátjaidhoz.
Aki hónapok alatt vár látványos változást, az valószínűleg abba is hagyja. Tele van a terem ilyen emberekkel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7804) mocsanisi válasza Kassadin (#7801) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Szerintem ez is hülyeség hogy "nem érzem". Maximum nem annyira érzed, de én meg ezt nem értem, hogy van egy adott feladat, ami adott izom munkáját igényli. Persze segédizmok mindig bekapcsolódnak, de fekvenyomásnál-ferdepadosnyomásnál-negatívnál IS mellizom-tricepsz-elsőváll dolgozik legjelentősebben. Az hogy a szög más... Nyílván vannak olyan gyakorlatok amik az egyén strukturális felépítéséhez jobban illenek, de én azt hiszem, hogy nincs olyan ember, akinél van valamiféle agy-izom kapcsolat, és nem érzi a fekvenyomás után a mellét...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7805) Kassadin válasza mocsanisi (#7804) üzenetére


Kassadin
addikt

Érezni érzem, de csak a töredékét annak, mint amit ferde után érzek. És itt is vissza is jutunk ahhoz, hogy fölösleges görcsösen kapaszkodni egyes gyakorlatokba, mindenkinek más jön be.

(#7806) Ijk válasza Kassadin (#7805) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem az egyenes fekvenyomás lazán ki is hagyható. Ferdepadon kell csinálni és kész. Ha választanom kellene mit hagynék ki akkor az a hagyományos fekvenyomás lenne, inkább tolódzkodás helyette. Ha úgyérzed hogy ferdepad után durran a melled, akkor az legyen a legintenzívebb gyakorlatod.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7807) Boxer001 válasza mocsanisi (#7804) üzenetére


Boxer001
veterán

Nálam egyedül az oldalemelésnél volt úgy, hogy nem éreztem, de ez ugye a helytelen kivitelezés...fekve nyomásnál sose értettem, hogy nem lehet érezni :F
Egy ideje átálltam első mellgyakorlatként a szögben nyomásra itteni javaslatra, ráadásul már a rúddal való nyomást is elhagytam, egykezesekre váltottam. Viszont a héten elhatároztam, hogy újra visszatérek a rúdra( ;] ), és sima padon kezdek, kifejezetten erőre fogok menni, megnézzük mi történik. :U
Persze aztán tolom keményen szögben is, mert sajna én is ott vagyok elmaradva, mint sokan. :U

[ Szerkesztve ]

(#7808) abridabri válasza G.Ogre (#7796) üzenetére


abridabri
veterán

koszi a tippeket, asszem raallok par honapig az egyenes rud scott -pad kombora, aztan meglatom hogy alakul :R

(#7809) macikos válasza Boxer001 (#7807) üzenetére


macikos
addikt

Én a sajtos rudat tudom ajánlani, az elég jól hozza a tömeget mindenhova ;]

(#7810) Boxer001 válasza macikos (#7809) üzenetére


Boxer001
veterán

Az se rossz, de én most kenyérben utazom. :D

(#7811) Manitou válasza macikos (#7809) üzenetére


Manitou
addikt

Én meg Fluor koncertet, az is jól hozza a tömeget mindenhova ;]

(#7812) Bubee82 válasza Manitou (#7811) üzenetére


Bubee82
őstag

áááá, te hüje baromállat :W :DDD :)) :DD :R

Egyéb

Ma nem voltam gyurimurizni jótvót és atta is. Ettől még kib@szott keszegraj a formám, ennyike ;] :D

Ja és GZ mindenkibe, mer' csak :R

[ Szerkesztve ]

(#7813) Kassadin válasza Manitou (#7811) üzenetére


Kassadin
addikt

Fluor izmos, jaja. :K

(#7814) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

melleztem egyet eléggé faszán ment :)
természetesen ez relatív, még nem ment így[link] de már nem vagyok messzi tőle ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7815) Manitou válasza Bubee82 (#7812) üzenetére


Manitou
addikt

A ph nem kifestő :( :D

(#7816) Bubee82 válasza Manitou (#7815) üzenetére


Bubee82
őstag

HogyafaXbanelenneaz :F

;]

(#7817) Manitou válasza BÁ Nutrition (#7814) üzenetére


Manitou
addikt

Én is ronikólment szoktam játszani ;]

Bubee82
:N

[ Szerkesztve ]

(#7818) ForexGuru válasza G.Ogre (#7796) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ezt nevezem profi válasznak :Y :R

köszönjük hogy benéztél :DDD

(#7819) BÁ Nutrition válasza Manitou (#7817) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

90es egykezesekkel nyomsz? :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7820) mocsanisi válasza Ijk (#7806) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Én tömegelésnél a 3 alapgyakorlatot biztos nem hagynám el. Egyenes pados fekvenyomás rúddal, guggolás, felhúzás. De kinek hogy.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7821) Manitou válasza BÁ Nutrition (#7819) üzenetére


Manitou
addikt

Nem, csak így szoktam mondani, hogy.... na megyek ronikólment játszani ... vagyis megyek edzeni. :DDD

(#7822) ForexGuru válasza mocsanisi (#7820) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

miért fontos a felhúzás?

(#7823) Boxer001 válasza ForexGuru (#7822) üzenetére


Boxer001
veterán

Mert ha nem csinálod, akkor egy kis homokos gyökér vagy. :K

(#7824) Kassadin válasza Boxer001 (#7823) üzenetére


Kassadin
addikt

Anno próbáltam, de nem sikerült a mai napig rájönni, hogy kellene szabályosan csinálni. Szóval azt a gyakszit hanyagolom.

(#7825) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

Ogre válasza miatt elment a kedvem a trol-ozástól....igy kéne diksurálni, 1 éve nem hallottam itt semmi ujjat...csak ma tőle

Kéne egy fórum ahol Ogre magával beszélget :K

[ Szerkesztve ]

(#7826) Ijk válasza mocsanisi (#7820) üzenetére


Ijk
nagyúr

A rudas fekvenyomást sokan egyszerűen szarul csinálják. A teremben én 50kg-al csinálom, mellettem a srác 60kg-al, mégis úgy nézett ki a mellkasa mint a tepsi. A ferdepados nyomás gömbölyíti ki szépen a mellizmokat. De azt is tudni kell csinálni, legjobb ha elkezdik kis súllyal, amibe belemegy 30, és koncentráltan, tényleg mellből tolja ki. Ha megvan a mozdulatsor lehet feljebb menni a súllyal, az ismétléssel pedig értelemszerűen lejjebb.
Egyébként ez minden gyakorlatnál működik, kis súly- magas ismétlés (30) a mozdulatsor megfelelő begyakorlásához.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7827) mocsanisi válasza ForexGuru (#7822) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Derék tájon lévő izmokat dolgoztatja, valamennyire a combot, illetve a stabilizáló izmokat. Azért írtam ezt a 3 gyakorlatot, mert ez a 3 gyakorlat a legösszetettebb, legtöbb izomra ható gyakorlat. Ha valaki nem tud/akar felhúzni, és akkor is ajánlanám a hiperhajlítást hátedzések végére.
Illetve. Hasazásról azt hiszem még nem esett szó. Érdemes statikus tartásokkal erősíteni, illetve haskereket használni. Ezzel lehet növelni a stabilitást, ami nem jön rosszul pl. guggolásnál, ahol ugye a hasizom is eléggé erős terhelést kap. A hasizom elsődleges feladata a stabilizálás lenne, így is kéne rá edzeni, mert a felülésekkel nem ezt a funkcióját használjuk ki.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7828) mocsanisi válasza Ijk (#7826) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Persze sokan hátrafeszített könyökkel első vállból tolják, sokan nem engedik le rendesen, sokan kiakasztják a könyököt. DE! Attól hogy sokan szarul csinálnak egy gyakorlatot, még nem a gyakorlat a szar. Most őszintén. Szerintem egyszerűen kijelenthetetlen hogy a ferdepados fekvenyomás minden embernél hatékonyabb az egyenespados fekvenyomásnál, mert nyílván nem így van.
Ogre-vel értek egyet, érdemes a legelejétől tudatosan úgy felépíteni az edzéstervet, hogy később ne legyenek nagyon alul, nagyon túlfejlett testrészek. Én úgy emlékszem hogy annó ogre javasolta nekem a vállszéles egyenesrudas bicepszezést, a franciarúd szűkfogás helyett. Azzal érvelt hogy kezdő korában ő is szűken fogta mert nagyobb súlyt tudott mozgatni, és baromi sok idő volt a bicepsze külső részét felhozni.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7829) Boxer001 válasza Kassadin (#7824) üzenetére


Boxer001
veterán

Azért rá lehet jönni a szabályosságra. :)
Ha már szabályosság...ha valaki lent a teremben izmos, de szinte minden gyakorlatot rángatva, bedőlve, rásegítve...egy szóval szabálytalanul csinál...és mégis izmos...szóval nekem megáll ilyenkor a tudomány. :)

(#7830) Ijk válasza mocsanisi (#7828) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem szar a gyakorlat, de nem a fekvenyomás a legjobb, mégis minde kezdő arra van ráfeszülve. Pedig a melledzések közül azt a legkönyebb szarul csinálni. 10-ből 1 embernél látok arányosan kidolgozott melleket, pedig mindenki fekvenyom.

Boxer: Nagy súlyokat rángatva is lehet fejlődni, sőt néha még gyorsabban. Mellékes dolog hogy rövidtávon szétbassza az ízületeket

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7831) mocsanisi válasza Ijk (#7830) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ez is nagyon genetikafüggő szerintem. Legalábbis nekem a váll-hát duó mindig elég szépen fejlődött, a mellem meg hiába éreztem, hiába durrant be, hiába erősödött, hiába volt izomláz, szinte semmit. A terembe járók többsége meg azért csinálja annyira a fekvenyomást, mert mindenki úgyis azt kérdezi meg a mekkora a karod után, hogy mennyivel nyomsz fekve. Amúgy szerintem kijelenthetjük, hogy az átlagban legszarabbul kivitelezett gyakorlat az oldalemelés, és a döntött törzsű oldalemelés. :)

Boxer001: nyílván nagyobb súllyal csinálja mint amivel bírná szabályosan, de valahogy szabálytalanul is kinyomja, felhúzza, megmozgatja azt a súlyt, amihez ugyan úgy izommunka kell. A "szabályos", "szabálytalan" is csak egy iránymutató dolog. A mostani edzőpartnerem úgy csinál 1-2 gyakorlatot hogy csak nézek hogy ez mi, de ő így érzi, versenyzett is, van is edzésmúlt a háta mögött, ha ő így érzi, akkor neki így kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7832) Ijk válasza mocsanisi (#7831) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nálunk van oldalemelő vállgép, de az ugye buziknak való, így sokaknak derogál használni. Inkább csinálják a csirke szárnycsapásokat.

Hát igen ha a havernak versenyzői múltja van, akkor az tuti hogy úgy jó ahogy csinálja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7833) Jojo5 válasza Ijk (#7832) üzenetére


Jojo5
őstag

Igazad van, végül is már ez is egy versenyzői múlt [link] :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#7834) macikos


macikos
addikt

Kevin Levrone akkor és akkor: [link]

(#7835) Jojo5 válasza macikos (#7834) üzenetére


Jojo5
őstag

"macikos" added Fitness Model to his work. :Y

Ezt azért te sem gondoltad komolyan ugye ?!?! :N :))

;]

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#7836) macikos válasza Jojo5 (#7835) üzenetére


macikos
addikt

Most mi van? ;] Ez az igazság :DDD

(#7837) Kassadin válasza Boxer001 (#7829) üzenetére


Kassadin
addikt

"Azért rá lehet jönni a szabályosságra."

Nyilván.

(#7838) God Vazzeg válasza Jojo5 (#7835) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A jerzsi gyerökkel együtt szoktak biztos "gyúrni" :D

(#7839) SzlobiG válasza God Vazzeg (#7838) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az tuti. ;]

(#7840) tzahola


tzahola
csendes tag

Na mivan veletek kokszmátyások? ;]

Volt már valakinek olyanja, hogy a térded némely mozdulatnál elkezd fájni, minta elaludtad volna? Tegnap guggoltam edzésen (100kg), aztán éjjel sokat táncoltam; lehet, hogy ez erőltette meg? De az a vicces, hogy csak a bal lábamban... :F

(#7841) mocsanisi válasza Jojo5 (#7833) üzenetére


mocsanisi
senior tag

majdnem. LINK

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7842) Tipo16V válasza tzahola (#7840) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

pont most, ugy belenyilalt, es bennemaradt, hogy majdnem osszecsuklottam. szarvoot.

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#7843) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Nincs kedvem edzeni menni :(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#7844) Boxer001 válasza Zomb€€ (#7843) üzenetére


Boxer001
veterán

Hova szarjunk :F ;]
Fáj a derekam, tegnap balfasz voltam. :D

Tomics
Ennyire azért neeee. :D

[ Szerkesztve ]

(#7845) Tomics válasza Boxer001 (#7844) üzenetére


Tomics
addikt

Szájába, de utána nyomjuk össze az állkapcsát hogy az orrán okádjon ;]

PH! addikt since 2004

(#7846) Tipo16V válasza Zomb€€ (#7843) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

nekem se, nem is megyek.
fáradt vagyok mint kutya.

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#7847) runner 125 válasza Tipo16V (#7846) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy hete nem voltam, és ma is megettem úgy 30 dkg édességet. ;]

:O

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7848) Tipo16V válasza runner 125 (#7847) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

még a végén olyan leszel mint macikos, csak kicsiben ;]

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#7849) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

3 hét zh időszak :U jó sok ki fog maradni nekem is....
ezt a sok boozy tanárt....persze 1,5 hónap vizsgaidőszak alatt össze vissz 3 vizsga lesz..
azt összes többi meg 2-3 alatt :W

(#7850) kovsol válasza ForexGuru (#7849) üzenetére


kovsol
titán

pedig a tanulás jobban megy ha eljársz edzeni, hidd el nekem

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.