Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7901) wertigo1984 válasza Kassadin (#7900) üzenetére


wertigo1984
őstag

én cukormentes szörppel. :K (baromságnak tartottam, de bevált, és finom.)

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#7902) Bibby válasza Kassadin (#7900) üzenetére


Bibby
addikt

Tej adja magát nem?
Fahéjjal, banánnal, nagyon finom.

Ελευθερια η θανατος

(#7903) Manitou válasza Pukii (#7891) üzenetére


Manitou
addikt

Az egy dolog, hogy nem a legjobb kombó, de úgy írtad, mintha tényleg nem lehetne nőni tőle. Holott nem erről van szó. Edzés utáni turmixként nem érzem annyira szarnak mégha maga a fehérje valóban nem a legcsúcsabb termék. Van benne 8g cukor 1 adagban :Y az még 13 g sincs :D De egy jobb fehérjével kombinálva valóban tisztább kombó lenne.
A vitargó jó dolog, és aki teheti inkább azt egyen , mint szőlőcukrot kétpofára. :K

A tömeg nem is ettől fog nőni, hanem a sok kajától ( ugye macikos ? :D )

(#7904) mocsanisi válasza Bibby (#7902) üzenetére


mocsanisi
senior tag

+1. Tejjel szoktam én is, most tömegelés van, megy bele méz is.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7905) Bubee82 válasza adam_ (#7885) üzenetére


Bubee82
őstag

Nagyon jó választás a vitargo. Mondhatni a lehető legjobb.

20 gramm körülbelül és minimum 3x többet ér, mint - teszemföl - 50 gramm szőlőcukor. Ha még 10 grammot be tudsz tenni edzés közbeni italként, esetleg aminosavval, akkor aztán odateszel az izmoknak rendesen - feltételezve, hogy az edzésintenzitás a helyén van.

(#7906) adam_ válasza Bubee82 (#7905) üzenetére


adam_
senior tag

Mivel nagyon úgy figyelem, hogy lebeszéltek a Full Forceos Simple Wheyről, inkább ezt néztem ki a Vitargo mellé: [link] Tehát akkor a Vitargos fehérje kombót elég lenne csak edzés után, közben, a többi pihenőnapokon meg elég lenne a sima fehérjét fogyasztanom? Milyen adagot javasolsz, ha 65kg vagyok? :)

Természetesen a kajára odafigyelek mellette.

[ Szerkesztve ]

(#7907) Pukii válasza Bubee82 (#7905) üzenetére


Pukii
senior tag

tömegnövelésröl van szó, 20 gram szénhidrátol nem fog nöni...

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#7908) Bubee82 válasza adam_ (#7906) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem nagyon ismerem a mostani fehérjekiegészítő trendet, mivel én már vagy 3 éve nem vettem ilyet. Ezt a többiek jobban tudják.

Ezt a fehérjét nem kell túlzásba vinni és zabálni. Kifejezetten az edzés után preferált. Én pl. máskor nem is eszek már. Mindig úgy kalkulálj h egy fogyasztásra 20 gramm fehérje meglegyen (nem por, hanem fehérje). Több nem kell egyszerre. Max. 3 alkalommal, de inkább 2-vel számolnék naponta.

Pihenőnapon sem ártana a vitargo, de sztem elég akkor mittomén 10 gramm, mondjuk a reggeli mellé. De egyébként mindenképpen edzés közben és után a javasolt.

(#7909) Kassadin válasza Bibby (#7902) üzenetére


Kassadin
addikt

Próbáltam én már kefírrel, tejjel, joghurttal stb. Tejjel eszem meg, kb. úgy érzem magam, mintha megkelne a gyomromban a cucc. Azért szoktam le a tejről.

(#7910) kovsol válasza Kassadin (#7909) üzenetére


kovsol
titán

mert ki is dagad
én "receptem" fogok 3 szem édesítőt összetöröm a tányérban, belemérem a zabot, majd felöntöm tejjel, hogy lepje el rendesen, majd berakom a mikróba amíg fel nem forr. Kiveszem hagyom had hűljön le és közben kidagad vagy 3x-os méretre és az összes tejet felszívja és olyasmi lesz mint a tejbedara csak nagyobb szemekből áll, én kifejezetten szeretem így a zabot, teljesen más íze van

May the Force be with you!

(#7911) dnelb válasza Kassadin (#7909) üzenetére


dnelb
veterán

Akkor daráld le és idd meg vízzel.

(#7912) Manitou válasza Kassadin (#7909) üzenetére


Manitou
addikt

Én ha eszek zabpelyhet( nem sűrűn) akkor hozzáteszem a fehérjéhez, felengedem vizzel, felrázom, kicist várok, aztán leküldöm :D

(#7913) ForexGuru válasza Manitou (#7912) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

aztán meg kihányod ;]

(#7914) Kassadin válasza Bubee82 (#7908) üzenetére


Kassadin
addikt

Az edzés közbeni italban a vitargon és aminon kívül még kell valaminek lennie?

#7915: Én a tej+szemcsés zabtól sikeresen felpuffadok.

[ Szerkesztve ]

(#7915) Bubee82 válasza Kassadin (#7909) üzenetére


Bubee82
őstag

Ez alapján nem úgy tűnik, mintha ettél volna zabot valaha is :U Ha készítettél volna ilyet, akkor tudhatnád h úgy viselkedik, ahogy kovsol leírta helyesen.

Pont ez az egyik kurva nagy előnye a zabpehelynek, h azáltal (is) kiváltja a jóllakottság érzetét, h térfogata akár 2-3x-ára is nőhet, mivel a vizet magába szívja.

Hozzáteszem én anno nem is voltam hajlandó nyelni, csak ha ilyen módon felpuhult. Csak úgy volt élvezhető.

7914

Kreatint még érdemes beletenni, illetve némi elektrolitot. Nátrium elvileg ilyenkor igen jó hatással van a vérbőségre.

Modra: persze, mert a zabot nem mindenki emészti jól, ahogy én se. Viszont van egy mennyiség, ami még nem okoz problémát. Nekem pl. a darát zabpehely b@szott oda, ellenben pehely formában nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#7916) adam_ válasza Bubee82 (#7908) üzenetére


adam_
senior tag

És te mit gondolsz, a jó minőségű kínai kaják és a tömegelés viszonyáról? :) Lehet alapozni a tojásos rizs + csirkemelles kajákra? Mindig is szerettem, ismerek pár jó kínaist, ahol tényleg nem otvar kaja van, viszonylag olcsón. Lusta vagyok saját magam csirkemellett sütögetni, és drágábban is jön ki, nem is beszélve a rizsről.

[ Szerkesztve ]

(#7917) szőröscica válasza adam_ (#7916) üzenetére


szőröscica
addikt

Csináld magadnak. Olcsóbb, és tudod, hogy mit raksz bele, nem szar kínait eszel.

Néha én is szoktam, de inkább nem gondolok bele, hogy miből készítik.

(#7918) Bubee82 válasza adam_ (#7916) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem igazán támogatom az ötletet. Tudván h mit kap az ember azokon a helyeken. Túl sok zsír és szénhidrát együtt már rövid távon komoly elzsírosodást okoz, ellenben a jó minőségű izom mennyiségére nincs jó hatással.

Még napközben csak-csak, ha mondjuk eszel napi 3x, akkor első két ételként elmehet, de délután-este már messze elkerülném.

(#7919) Kassadin válasza Bubee82 (#7915) üzenetére


Kassadin
addikt

Értem, köszi.

Darált pelyhet meg se érzem, viszont 100g zab és tej párosítással szinte majdnem mindig felpuffadtam. Csak kíváncsi voltam, más mivel ízesíti meg miben áztatja ehetővé. Nekem szerintem marad a joghurt, az eddig bevált.

#7921: Fogalmam sincsen mi okozza a problémát. Bizonyára az, amit írtál.

Szerk2: Igen, de te írtad, hogy az emberi szervezet a szilárd ételek fogyasztására van, nem pedig a turmixoknak...Reggel turmix, edzés után turmix, este turmix, az már 3 turmix egy nap. Most a szilárd étkezéseket persze kihagytam a listából.

[ Szerkesztve ]

(#7920) adam_ válasza szőröscica (#7917) üzenetére


adam_
senior tag

Én láttam múltkor, hogy a kedvenc kínaimba, egy magyar baromfibeszállító épp hordta be a csirkemellett, ez nálam már pluszpontot ért, és amúgy is éreztem/láttam a kaján, hogy amit adnak nem szar.

Bubee82: Pl ebédeket ott ennék, este pedig magamnak készítenék, vagy valami könnyed kaját bedobnék. Mondjuk a rizst külön lehet venni elvitelre, és azzal lehet szórakozni a délután/este folyamán, mazsolával feldobni ... etc :)

[ Szerkesztve ]

(#7921) Bubee82 válasza Kassadin (#7919) üzenetére


Bubee82
őstag

Szinte biztos h nem a tej okoz problémát. Ha a tej lenne a ludas, akkor a beleidben (is) folytatódna a probléma. Márpedig ezt nem írtad.

Találd meg magadnak a mennyiséget / formát, ami nem okoz kellemetlenséget.

adam

Ebédre szerintem nem lehet probléma. De este már ne. Akkor már törekedni kell arra, hogy a zsír és szénhidrát együtt lehetőleg ne. Fehérjével mehet zsír, illetve közel zsírmentes fehérjével a szénhidrát. Ááá, mazsolát este már nem kéne, pláne ha zsíros amit mellé eszel. Jó, nyilván ha feldobni kívánod a kaját vele, akkor nem számottevő a mennyisége, de a mazsola tömény cukorforrás. Persze van sok pozitívuma is, de nem az az első, h azt és abból kihasználd, mert ahhoz elég sokat kellene enni.

Csináld és figyelgesd a tested. Ha kedvezőtlen a változás, akkor tudod hol változtass. Kardió pedig legyen alapvető az edzési rutinban.

[ Szerkesztve ]

(#7922) Eagl3 válasza adam_ (#7920) üzenetére


Eagl3
veterán

Egyébként megvalósítottál már egyáltalán valamit abból amit itt tervezgetsz jó ideje?
Nem beszólni akarok, de 65 kilósan bőven van hova fejlődni és nem igen kell félned egyelőre a zsírosodástól.
Egyél sokat meg eddzél rendesen. Másra neked jelenleg semmi szükséged nincs.

(#7923) Bubee82 válasza Eagl3 (#7922) üzenetére


Bubee82
őstag

Szerintem meg egy kicsit gondolkodj még azon amit írtál :) Pontosan már most kell törekedni arra h ne hízzon be mint egy kib@szott mangalica, ahogy én is tettem anno. Tömtem a búrámat, b@sztam rá mit és mivel, csak zabáljak, mert az a fasza. Évekbe telt, mire ezt az óriás hibát ellensúlyozni tudtam.

Maradjunk annyiban, h a konzervatív edzés és táplálkozás már a múlté. Itt az ideje kicsit használni a buksit és nem majd 2 év múlva vakargatni h b@sszuskulcs, ezt nem így kellett volna.

Ezen felül valami szeretnék hangsúlyozni itt és most: a táplálékkiegészítés igenis baromi fontos, szinttől függetlenül. Amire oda kell figyelni: a MEGFELELŐ kiegészítők használata, amik komoly segítséget jelentenek, már a kezdetektől fogva. És igenis tessék ezeket használni, nem pedig legyinteni és aszondani a kis megszeppent kezdőknek h neked erre nincs szükséged. Ha teheti, használja!

[ Szerkesztve ]

(#7924) Eagl3 válasza Bubee82 (#7923) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem értek egyet, bőven ráér azzal, hogy grammozzon a csirkemellel... szerinted ha eddig nem hízott el, akkor most mitől zsírosodna meg?

(#7925) mocsanisi válasza Eagl3 (#7924) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ennyit arról hogy nem lehet behízni, azthiszem eleget linkeltem a mostani formát, de itt van kb. 4 hónap masszív tömegelés eredménye: KÉP

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7926) adam_ válasza Eagl3 (#7924) üzenetére


adam_
senior tag

Nagyon nehezen szedek fel kilókat.

(#7927) Eagl3 válasza mocsanisi (#7925) üzenetére


Eagl3
veterán

Persze... behúzod a hasad mi? :DDD

Bubee82: egy szóval nem mondtam, hogy ne használjon táplálékkiegészítőket, én is nagyon fontosnak tartom.

(#7928) Bubee82 válasza Eagl3 (#7924) üzenetére


Bubee82
őstag

Nézd, nem kívánok veled vitába szállni, mert nem érzem szükségét. Szerintem egoizmus nélkül kijelenthetem, h kicsit több rálátásom van erre a sportra, mint mondjuk neked.

Semmi szükség arra a konzervatív tanácsadásra, amit itt egyesek képviselnek. És a szomorú az, h mindezt mindenféle valós alap nélkül teszik.

Majd ha summázva 9 éven túl vagy ebben a sportban, úgy h ebből a döntő többség úgy telt h e körül forgott minden egyes napod, akkor leülhetünk újra beszélni arról, h mi és mikor fontos.

Egyelőre engedd már meg, h egy tapasztaltabb egyén próbáljon megkímélni valakit a hülyeség felé sodródástól, rögtön az elején. Ha nekem anno ezt valaki megtette volna, akkor ott borulnék le, sírva örömömben, mert tudnám h nem baszok el sok évet hanem azt a minőségi fejlődésre fordíthattam volna.

És én már jó ideje azt mondom h mindenki találja meg a magának legjobban fekvő rendszert, ahogy - úgy néz ki - én is megtaláltam. De bizonyos tények ettől függetlenül vannak, amik mindannyiunkra szinte teljes mértékben vonatkoznak. Minden más az egyéni toleranciaszinttől függ. Erre mindenkinek magának kell figyelni, de már itt is el kell a segítség h mégis mire figyeljen valaki, mik a jelzések.

Ja és persze az is kérdés, h mit akar viszontlátni a tükörben. Ha egy szép, arányos és izmos testet, abban én tudok tanácsot adni. Ha ennek ellenkezőjét, akkor abban már nem.

[ Szerkesztve ]

(#7929) mocsanisi válasza Eagl3 (#7927) üzenetére


mocsanisi
senior tag

be hát, de így is hordó volt :D szóval simán be tud hízni akárki.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7930) macikos válasza mocsanisi (#7925) üzenetére


macikos
addikt

Hú de dagadt vagy...

Ne tömegeljen senki, mert anno Bubee is elhízott... ;]

[ Szerkesztve ]

(#7931) Bubee82 válasza macikos (#7930) üzenetére


Bubee82
őstag

Ez akkor kurvára nem volt vicces. Szerinted mennyire gáz, ha a barátnőd köti be a cipőd helyetted, mert te nem vagy rá képes? Én nem tudok rajta nevetni. Inkább szánalmat érzek.

(#7932) macikos válasza Bubee82 (#7931) üzenetére


macikos
addikt

Mi az hogy nem tudod bekötni? Te nem tudtad? Nem 180 kiló voltál az ég áldjon meg.

(#7933) Jojo5 válasza Bubee82 (#7931) üzenetére


Jojo5
őstag

má' nem azért, de te tömegeltél be kishordóra magadtól... senki sem kényszerített... :U
(már ha egy kinézetről beszélünk)

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#7934) Eagl3 válasza Bubee82 (#7928) üzenetére


Eagl3
veterán

"És én már jó ideje azt mondom h mindenki találja meg a magának legjobban fekvő rendszert, ahogy - úgy néz ki - én is megtaláltam."

Most akkor miről beszélünk?
Általánosságokat mondasz, még a csapból is ezek folynak, bármelyik testépítő vagy sporttal foglalkozó oldal azt szajkózza, hogy nyomd a fehérjét minőségi szénhidráttal.
adam_ elég sok kérdésére kapott már választ itt korábban, nem véletlenül írtam neki azt amit. Senkit nem bíztatok arra, hogy zabálja a kenyeret parizerrel, sőt...
Tehát kérlek te is engedd meg nekem, hogy ugyan úgy kifejtsem neki a véleményemet mint ahogyan te is teszed.

[ Szerkesztve ]

(#7935) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

kozaróczy tibor írt egy cikksorozatot, abba eléggé mélyen belemennek a táplálkozásba, a mit mikor miért dolgokba. Nem annyi hogy egyél 5g ch/nap 2g fehérje/nap. Eléggé szárazak a cikkek, de ha valakit tényleg érdekel érdemes elolvasni.

szerk.: kozaróczy tibor - 12 hét.

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7936) God Vazzeg válasza Bubee82 (#7931) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerintem meg a mai izomzatodat akkor alapoztad meg, amikor feltömegeltél, nézd csak meg milyen jó lett utána a diétád. Szerinted ugyanilyen lett volna ha előtte nem tömegelsz? :N Lófaxt ;)

(#7937) God Vazzeg válasza macikos (#7932) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Na most mondd... :D ;]

(#7938) Bubee82 válasza God Vazzeg (#7936) üzenetére


Bubee82
őstag

Igenis, értettem! :R Akkor zabcsira újra fel :K :R

(#7939) Márk01 válasza God Vazzeg (#7936) üzenetére


Márk01
tag

:)) :U :(

===============================================================

(#7940) Markgx10 válasza Bubee82 (#7928) üzenetére


Markgx10
őstag

Olvasgatom, olvasgatom a topikot és ahogy látom, te lettél a topik Update Norbija ;] Éljen a 60kg-os arányos test és hasonlók, pont mint Norbi, szerintem adj ki könyvet, mondjuk: "Halál Macikosra és a klasszikus testépítésre avagy 70kg felett nincs élet" címmel ;]

Azért ahogy látom, a többség inkább a Godék féle klasszikus vonalat preferálja, én kívülállóként szintén arra szavazok, teszem mindezt úgy, hogy nem akarlak megbántani. Még annyit, hogy az "egoizmus nélkül kijelenthetem" mondatod, egy kicsit túlzásnak tűnt ;]

(#7941) Ijk


Ijk
nagyúr

Látom jó kis vita kerekedett a tömegelésből.
Az a baj, hogy ami nálam a leszálkásított forma, az a versenyzőknél a feltömegeltnek felel meg tzs%-ban;]

Egyébként szerintem sem jó módszer hogy valaki zabáljon. Ki kell mérni mindent. Nem azt mondom hogy a csirkerizst patikai mérlegen, hanem be kell lőni a CH-t egy megfelelő szintre, és nagyjából mindig azt kajálni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7942) #11527168


#11527168
törölt tag

Ritkán írok de a tömegelés témához muszáj hozzászólnom. Én alapból kurva nehezen szedek fel súlyt, viszont ha elkezdek mindenfélét zabálni szépen kikerekedik a GYOMROM! Fedett leszek, szarabbul mutatok mint tömegelés előtt. Szerintem ilyen 75-ös súllyal mint én, kár diétázni, nekem a lassú de minőségi tömegelés jött be, tömegnövelőből is a Jumbo Profot és a többi alacsonyabb szénhidrátosat ajánlom mindenkinek (kivéve aki sörhasat akar ereszteni a sima Jumbo-tól pl. mert az másra nem jó). Így évente ha feljön 1-5kg, de nagyon látványos a változás. (amúgy full ekto vagyok) Vicces, de rendszeresen 15 kilóval többnek néznek mint vagyok és nagyképűség nélkül jobban is nézek ki mint néhány "betömegelt" 90 kilós.

[ Szerkesztve ]

(#7943) SzlobiG válasza Markgx10 (#7940) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tehát lenézitek az arányos testet? ;] :D

(#7944) ForexGuru válasza Markgx10 (#7940) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

mst mgy tv2őn ilyen erős emeberes dolog, eggyik versenyző 193 kiló szval macikis egy kis csoffadt gyúrós ;]

(#7945) Tomics válasza ForexGuru (#7944) üzenetére


Tomics
addikt

ja, ráadásul úgy néz ki mint egy 100 kilós. van még hova fejlődnie macinak. ;]

PH! addikt since 2004

(#7946) runner 125 válasza ForexGuru (#7944) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, szépen le is szerepelt a 193kg-val együtt. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7947) Manitou válasza Markgx10 (#7940) üzenetére


Manitou
addikt

Már kiadta a könyvet, igaz még csak angolul jelent meg :U
[link]

;]

(#7948) Boxer001 válasza Manitou (#7947) üzenetére


Boxer001
veterán

Pfffff ;] :D
webforditas.hu? :D

[ Szerkesztve ]

(#7949) Sotho válasza Manitou (#7947) üzenetére


Sotho
őstag

Az angolra rá kéne gyúrni. :U ;]

(#7950) runner 125 válasza Manitou (#7947) üzenetére


runner 125
nagyúr

lul. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.