Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) Osynho válasza Mezga Aladár (#69950) üzenetére


Osynho
addikt

Például ebben a topicban, a keresőt használva. :)

(#69952) Mezga Aladár válasza Osynho (#69951) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó akkor várd meg azoknak a válaszait akik ezt írták. :P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#69953) Osynho válasza Mezga Aladár (#69952) üzenetére


Osynho
addikt

Bármilyen válasz érdekelne. Egyébként legrosszabb esetben veszek egyet, aztán, ha nem jön be, eladom.

(#69954) blakey válasza Osynho (#69953) üzenetére


blakey
titán

Mindent egy eszközzel manapság nem nagyon lehet megoldani. Ha van Chromecastod akkor a CE-box-al kiegészítik egymást. Sokféle eszközt kipróbálok, mindig minimum kettő van használatban. A CE box is fix darab, igaz, azon belül is néha változtatok. A CE által nyújtott "médialejátszó feelinget" a Shield sem tudja nyújtani. Szerintem vegyél egy S922X vagy S905X3/S905D3 boxot és a Chromecast-al szinte minden működni fog, ráadásul a TV-den is jól működik a Netflix Youtube, bár az S905X2-es boxod sem rossz. De tudom, ott motoszkál benned a kipróbálás lehetősége. Másképp úgysem fogod tudni, hogy a CE mennyire jó a hibái ellenére. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69955) Osynho válasza blakey (#69954) üzenetére


Osynho
addikt

Jól látod, érdekel, milyen a felülete, a kezelése a Shield-nek, a játékos része is kíváncsivá tett. ;) Most ez a rebootolgatás zavar az android miatt, a felület is nagyon buta. Egy X3-as box mivel jobb, mint egy X2-es?

(#69956) blakey válasza Osynho (#69955) üzenetére


blakey
titán

Felülete Android OS, semmi extra. Játékos része, hát…
Az újraindítás ne zavarjon, ez legyen a legkisebb gondod. S905X3 egy picit jobb, CE szempontjából is, hajszálnyival jobban támogatottak pl. a belső tárhelyre való telepítés is ezeknél elterjedtebb. Tudom, nem könnyű, de ha jó a lejátszód akkor ne cseréld le, tudom, én kipróbálok mást is, igaz, nem kérdezek senkit, mert én akarom látni, hogy milyen, de a Dune után az LE/CE tudja azt az érzést nyújtani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69957) djnice válasza Osynho (#69949) üzenetére


djnice
veterán

A 2017-est nem ajánlom, tényleg nem túl jó a képe (banding, upscaling, chroma upsampling).
A 2019-es viszont nagyon jó, áttértem Kodi-ról Plex-re, azzal mondhatni tökéletes. Ha nem tetszik az "AI" upscaling edge enhancement-.je, az kikapcsolható és még úgy is jobb lesz mint a 2017-es.

(#69958) LógaGéza válasza djnice (#69957) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is meg kéne tenni ezt a lépést, de túl kényelmes a Kodiban az Autosubs... SubZero meg valahogy nekem sose működött...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#69959) blakey válasza LógaGéza (#69958) üzenetére


blakey
titán

Pedig jó az.
Plex adatbázisnak (is) kiváló. A kliensek nem viselkednek egyformán így van ahol gondok akadhatnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69960) Osynho válasza djnice (#69957) üzenetére


Osynho
addikt

Ez vonatkozik a kisebbik verzióra is? Android alatt nem kevés a 2gb ram?

blakey: köszi az észrevételeket!

(#69961) togaba


togaba
tag

Gyerekek! Miért van az, hogy a 2 hetes X96 Max + nehezen tölti be a gyári szoftvert? Néha annyira belassul, hogy azt lehet hinni, lefagyott.

(#69962) blakey válasza togaba (#69961) üzenetére


blakey
titán

Ezek a droidok sz@rt sem érnek, a legtöbben ,akik ilyen boxot vesznek médialejátszásra CoreELEC-et használnak. Ha kell a droid akkor egy jó, nem gyári firmware-t kell keresni ami jól működik a boxon és optimalizált.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69963) LógaGéza válasza blakey (#69959) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tudom, adatbázisnak azt használom már régóta, valamint Kodi + PKC. Lehet teszek vele egy próbát, aztán átállok a kézi feliratkeresésre :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#69964) blakey válasza LógaGéza (#69963) üzenetére


blakey
titán

A felirat letöltése nálam automatizálva van egy programmal ami a gépen fut.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69965) djnice válasza LógaGéza (#69963) üzenetére


djnice
veterán

Próbáld ki mindenképp, pl a sorozatoknál a Skip Intro nagyon jó feature :)

(#69966) nyepi


nyepi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Nemrég vettem egy Pio N50-es hálózati lejátszót. Külső winchesterről szeretnék rajta zenét hallgatni.
Azt meg tudja nekem mondani valaki, hogy mekkora winchestert kezel így?
És valóban csak a Fat 32-es féjlrendszert látja.
Van egy 512-es pendrive-om, azt sajnos nem látja, úgyhogy más megoldást kellene keresnem.
Előre is köszi! :C

(#69967) Beni2360 válasza nyepi (#69966) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt olvastad?
Ez szerintem csak DAC és nem lejátszó. Az interneten is már lejátszott anyagot kapsz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69968) nyepi válasza Beni2360 (#69967) üzenetére


nyepi
tag

Igen, olvastam, de sajnos nem írják.
Lejátszó és Dac egyben. :)

(#69969) Beni2360 válasza nyepi (#69968) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen, Lejátszó és Dac egyben, de csak kész anyagot játszik le és az SD kártyán + HDD-n csak adat van. Tehát kell egy akármilyen lejátszó közéjük. Akár egy RPI vagy média box és akkor már a HDD nem kérdés. Szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69970) togaba válasza blakey (#69962) üzenetére


togaba
tag

Köszi. A CoreELEC remekül működik (Gino20 topictársunknak hála :R ), de nekem az android részére is szükségem van.
Ha valaki tud épkézláb megoldást, kérem írjon.

Köszi.

(#69971) nyepi válasza Beni2360 (#69969) üzenetére


nyepi
tag

Nem igazán értek hozzá, lehet, hogy rosszul fogalmazok.
Nekem nem teljesen tiszta, hogy mire gondolsz, a kész anyag/csak adattal. Az biztos, hogy működik úgy, hogy az előlapi usb-be közvetlenül bedugom a pendrive-ot, amin flac van. Csak a nagyobb, 512-es pendrive-ot nem kezeli, a másik meg csak 4 GB-s, ezért gondoltam, hogy inkább veszek egy winchestert (mert külső házam van hozzá). Csak nem tudom, hogy mekkorát vegyek. Nehogy úgy járjak, mint a pendrive-al :)

(#69972) djnice válasza togaba (#69970) üzenetére


djnice
veterán

(#69973) Beni2360 válasza nyepi (#69971) üzenetére


Beni2360
félisten

Na ha az elején így írod: Az biztos, hogy működik úgy, hogy az előlapi usb-be közvetlenül bedugom a pendrive-ot, amin flac van -akkor nem írok olyanokat, mivel nem találtam utalást arra, hogy penről is lejátszik. Hát HDD-ről meg próba a megoldás. valakitől szerzel egyet kölcsön és kipróbálod és adnék próbára. Egyébként meg inkább SSD-t vennék. Már 500 GB eléggé olcsók.
Hogy mit fogad azután kéne kutatni a neten. :F
Itt olvasd a leírást.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69974) Beni2360 válasza Beni2360 (#69973) üzenetére


Beni2360
félisten

Hi-Res audió

Az USB portok rá kötheted iPhone/iPod készüléked, külső merevlemezed, PC-d, Mac-ed a közvetlen zene lejátszáshoz. Aszinkron USB DAC-ként használva nagy felbontású zenéket is hallgathatsz (DSD és PCM) - még hálózati csatlakozás nélkül is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69975) nyepi válasza Beni2360 (#69973) üzenetére


nyepi
tag

Bocsánat a félreérthető fogalmazásért!
Közben sikerült megtalálnom a manualjat, ott meglett a válasz!
Köszönöm a segítséged! :R

(#69976) Beni2360 válasza nyepi (#69975) üzenetére


Beni2360
félisten

És azért el is árulod?
Ha már felizgattál. :))

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69977) togaba válasza djnice (#69972) üzenetére


togaba
tag

Köszi.

(#69978) nyepi válasza Beni2360 (#69976) üzenetére


nyepi
tag

Csak Fat32-t kezel, bár ezt eddig is tudtam. A winchester mérete mindegy, de max. 2 TB-os partíciót lát. Több partíció esetén csak a "head" partíciót kezeli.
Jelentsen bármit is a szó. :D
[link]
Hátha segít valakinek.

(#69979) Beni2360 válasza nyepi (#69978) üzenetére


Beni2360
félisten

Az első partíciót látja. Kérdés, hogy Mappákat kezel-e?
Nehogy elvesszél a rengetegben.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69980) nyepi válasza Beni2360 (#69979) üzenetére


nyepi
tag

A mappákat kipróbálom pendrive-on. Viszont azért még megpróbálok kölcsönkérni egy winchestert vásárlás előtt. :)

(#69981) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! A mostani WDTV médialejátszómat korszerűsíteni szeretném. Ismeri valaki a Dune HD RealBox 4K multimédia lejátszót?

Olyan lejátszóra lenne szükségem amibe nem kell "belenyúlnom" csak összedugom és működik :)

(#69982) viizo válasza Csabi1984 (#69981) üzenetére


viizo
tag

Szia! Én használok Dune Realbox 4K + Synology NAS kombót :) Kérdezz bátran!

(#69983) LógaGéza válasza blakey (#69964) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha van benne feliratok.info támogatás, akkor küldhetnél egy linket :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#69984) blakey válasza LógaGéza (#69983) üzenetére


blakey
titán

Számítógépen (macOS) automatizált és opensubtitles működik csak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69985) Dudee


Dudee
senior tag

Nem tudjátok esetleg honnan lehet beszerezni Fire Tv Stick-et? Amazon ide nem szállít, itthoni boltokban meg még nem igazán találtam.

Köszi!

(#69986) blakey válasza Dudee (#69985) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69987) Dudee válasza blakey (#69986) üzenetére


Dudee
senior tag

Wow, köszi szépen! Ez jó lesz.
igaz most amazon is mindenhol kifogyott belőle. Elfelejtettem hogy karira mindenki vesz mindent

(#69988) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Nem régen cseréltem le egy Rasberry pi 3+-t, amin KODI futott egy Xiaomi mi box-ra, mert netflix-et és HBO GO-t is használunk és nem sajnos ezekhez normális dedikált app nem volt.

Na most ez a Xiaomi-val megoldódott, tökéletesen használható minda kettő de elképesztően nyűgös viszont a hálózatról lejátszani médiatartalmakat. a Xiaomi-ra telepített KODI belefagy sokszor, ha a windows 10-es gépről akarok megnyitni SMB-n keresztül megosztott tartalmakat, a VLC player megnyit ugyan mindent a hálózati meghatókról, mindegy, hogy SMB, vagy DLNA, de az meg random elkezd szaggatni a filmet alatt... Szóval egyszerűen nem érzem stabilnak és agyvérzés kerülget sokszor, mikor az ember használná, de nem tudja :). (És most itt nem fullHD tartalmakról van szó, sima HD max...)

Tudnátok ajánlani olyan eszközt, amivel tudok használni a stream szolgáltatásokat dedikált szoftverrel is és stabilan működik, ha hálózatról szeretnék médiatartalmakat megnyitni?

(#69989) Beni2360 válasza q13579 (#69988) üzenetére


Beni2360
félisten

Oda akkor neked amlogic box S905x3, egy CoreElec CE kel SD kártyára és minden gondod megoldódik. Topikja ami szinte evvel foglalkozik.
Androidon ezen a szinte nem érdemes videó lejátszással foglalkozni főleg nem a VLC-vel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69990) HF77


HF77
őstag

üdv
nem tudom jó helyre írok-e, remélem..

adott egy xbox one x konzol ami ugye képes 4K-ban lejátszani, kérdésem az lenne, ha a tévémmel összekötöm hdmi-vel ami természetesen tud 4K-t, akkor pl. blu ray filmeket 4K-ban meg is jeleníti?(bízom benne hogy érthető voltam..)
köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#69991) blakey válasza HF77 (#69990) üzenetére


blakey
titán

Ha az ahogy írod, azaz Blu-ray (1080p) akkor az felskálázva jelenik meg amit az Xbox vagy a TV hajt végre. Tehát valódi 4K nem lesz. Miért kérdezed? Ha amiatt, hogy teljes képernyős lesz-e vagy sem akkor megnyugodhatsz, teljes képernyőn fogod látni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69992) HF77 válasza blakey (#69991) üzenetére


HF77
őstag

jaaa, nem azért!!
most vettem egy 4K tévét(konzol már meg volt) és az érdekelt volna, érdemes e venni hozzá filmet!(vagy ha veszek is, egyáltalán ne számítsak olyan minőségre mint amikor youtube-on nézek 4K tartalmat)
leginkább erre irányult a kérdés! :)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#69993) Csabi1984 válasza HF77 (#69992) üzenetére


Csabi1984
addikt

A FHD tartalom elfogadható képminőseget ad 4K tv-n persze függ a képméret a tavolságtól.

(#69994) HF77 válasza Csabi1984 (#69993) üzenetére


HF77
őstag

58' as a tévé, 2.5 - 3 méterről nézzük!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#69995) blakey válasza HF77 (#69992) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, hogy milyen minőségre gondolsz, de a Youtube nem minőség, de annál rosszabbra azért ne számíts. Természetesen jó 4K-n a FHD, sokan használjuk így is, nem kötelező a 4K. Ha jó a felskálázás akkor kifejezetten szép a 1080p is. A méretből ítélve Panasonic vagy Philips VA-paneles LCD TV-d van, utóbbi kiváló felskálázásban de az előbbi sem panaszkodhat. Főleg egy jó beállítással. Persze LCD-től ne várj túl nagy csodát HDR esetében de azért nézhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69996) Csabi1984 válasza blakey (#69995) üzenetére


Csabi1984
addikt

Egy kis saját vélemény de minden bizonnyal a Tv médialejátszó "minőségére" tudható! A full HD képminősége usb-ről számomra elfogadható leszámítva de ha 2160P filmet próbálok ki olyan mint ha a színek tompábbak lennének :D

A youtubon a 4k tartalmak (város, állatos) meg kàprázatos!

[ Szerkesztve ]

(#69997) Aninini


Aninini
kezdő

Sziasztok!
A shield 2017 az atmost “pass through” tudja. Ha van egy atmos-os rendszerem és az avr-be dugom a shield 2017-et, akkor Atmos-ban fogom hallani a Netflix-et? Azt már tudom, hogy a HBO go-t nem, mert az nem tudja az Atmos-t.
köszi szépen

(#69998) blakey válasza Csabi1984 (#69996) üzenetére


blakey
titán

2160P filmet próbálok ki olyan mint ha a színek tompábbak lennének - ennek több oka lehet, az egyik, hogynincs normális HDR-SDR konverzió.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69999) LógaGéza válasza djnice (#69965) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na visszaraktam ma SHIELDet, és elindítottam a Plexet - az első sorozatrész első percénél rájöttem mi volt a nagy problémám vele. Nem lehet módosítani a felirat betűtípusán... Valamiért a gyári nekem nagyon nem nyert, a Kodi/MPC-HC alapjához szoktam hozzá az évek alatt...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70000) SunMount3r válasza Csabi1984 (#69996) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No most a TV-d HDR képes? Mert akkor szokott ilyen -nagyon szembe tűnő- színfakóság lenni, ha HDR tartalmat nézünk SDR TV-n.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.