Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70551) djnice válasza blakey (#70550) üzenetére


djnice
veterán

Kikényszeríti a DV módot és a HDR10 réteget dekódolja csak. Infuse fejlesztője is megerősítette ezt: [link]

(#70552) blakey válasza djnice (#70551) üzenetére


blakey
titán

Ez? "Yes, it seems Plex is simply switching to DV for these videos…which are actually playing in HDR10." - Plex-et nem nagyon használom és még nem is teszteltem le. Infuse-nál még nem tapasztaltam kényszerítést, amit tud az oké a többi HDR10 esetleg SDR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70553) djnice válasza blakey (#70552) üzenetére


djnice
veterán

Infuse jól működik, az csak a Profile 5-nél vált DV-re, helyesen. Plex-nél azt tapasztalom amúgy hogy instabil Apple TV-n, van hogy egyszer csak bezárja magát és kész.

(#70554) Ejelhar válasza Chris Kiki (#70536) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nálam Android alatt egyértelműen az Ugoos Plus (S922XJ) a győztes.
A Khadas Vim3 Pro (A311D ami túlképpen S922XJ+NPU processzor) mikroszaggatásokat produkál, ellenben az Ugoos Andoridos Kodija olyan vajsíma mint ha CE alatt futna.

Szvsz nem elég a SoC, kell hozzá jófajta gyári firmware.
AFRd-t nem kell Ugoos alatt felpakolni, kadenciahelyesen játszik le a Kodija.
Valahogy megoldották Ugoosnál az Androidos Kodi zoomot is, a nagyítás az tényleg az, nem torzítja a képet hardware-es gyorsításnál sem.
(A Khadason csak úgy okay a nagyítás, ha kikapcsolom a hw gyorsítást. Mondjuk bika a CPU, FHD-ig ez nem gond.)

(#70555) djpundro2


djpundro2
tag

Azert eleg igeretesnek latszik az uj Dune HD Solo Vision 4K Firmware.

-BDMV folder played in Full Menu mode,P7 MEL and FEL.
-BDMV folder played in Lite mode,P7 MEL and FEL.
- BD ISO played in Full Menu mode, P7 MEL and FEL.
- BD ISO played in Lite mode, P7 MEL and FEL


(#70556) blakey válasza djnice (#70553) üzenetére


blakey
titán

Plex-et néha használom sorozatokhoz meg előfordul, hogy 1-1 filmet megnézek, de tesztelni még nem álltam neki idő és kedv hiányában. Most a Plex-et használom sorozatokhoz, stabilitási gond még nem volt, szerintem korábbi verzóknál lehetett illetve Androidos tableten álló módban indítva azonnal kilép, fekvő módban meg jó :F , ami tetszik Plex-nél, hogy van intro átugrási lehetőség ami jól jönne más lejátszóknál is illetve végére sem ártana :) .

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70557) blakey válasza djpundro2 (#70555) üzenetére


blakey
titán

Most tényleg egy 2. felhasználónévvel regisztráltál csak azért hogy ide is betedd amit a Dune topikba? Azt ugye tudod, hogy ez tilos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70558) tomp válasza djpundro2 (#70555) üzenetére


tomp
félisten

Oké FEL esetében lesz kép de nem fogja használni a FEL-t mivel arra az SoC nem képes.

(#70559) Ejelhar válasza djnice (#70543) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szvsz mindenki eldöntheti kinek adjon igazat:

a csoport.)
egzakt tesztek komoly mértékben befolyásolják véleményét

b csoport.)
sznobizmus és más szubjektív előfeltételezések mentén (pl. ha valami drágább mint a másik, az csak jobb lehet, főleg ha én pénzt is adtam érte*)

Te soha nem fogod meggyőzni a b csoportot, de szerintem nem is kell.
És ez ne vegye el a kedvedet, sokaknak itt szaktekintélynek számítasz, igencsak adnak véleményedre.

* át is iratkozom a "b" csoportba, az előző hsz-emet most visszavonom, mivel a Khadasért jóval többet fizettem mint az Ugoosért:-)

(#70560) Chris Kiki válasza Ejelhar (#70554) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Igen, csak én nem szeretnék Androidos lejátszót. Igazából a Kodit sem szeretem, én az ilyen Zidoo szerű, borító nélküli natúr lejátszókat favorizálom. A Kodit elfogadnám, ha ugyan ezzel a tudással (DV) futna Ugooson CE-vel. Mondjuk lehetne egy jobb fajta HDR-SDR, de ez úgy tűnik álom marad.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#70561) Ejelhar válasza Chris Kiki (#70560) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Mondjuk lehetne egy jobb fajta HDR-SDR ...

Akkor várjuk ki djnice tesztjéne végét, bár valszeg e téren -megelőlegezem- nem számíthatunk túl jó eredményre, az Amlogic SoC-jai soha sem voltak ebben jók.

"én az ilyen Zidoo szerű, borító nélküli natúr lejátszókat favorizálom."
ps. CE/Kodi alatt sem kötelező a fancy nézet, lehet file szinten is böngészni a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#70562) Ejelhar válasza Ejelhar (#70561) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Utánlövés

Ilyen a Kodi, ha file kezelőt indítunk:

és ilyen ha a file kezelőben "Video" módot választunk:

[ Szerkesztve ]

(#70563) djnice válasza Ejelhar (#70559) üzenetére


djnice
veterán

Köszi és neked is lemmy9, mindig felülök ezeknek, pedig nem kellene...

#70556 blakey: Érdekes iPad-en stabil a Plex, csak ATV-n vannak ilyen furcsaságok, mondjuk még csak 1 napja van meg szóval még tesztelgetem. HBO GO miatt vettem elsősorban, arra tényleg a legjobb. Ha megoldják a fix HDR metaadat hibáját (remélem arra nem kell megint 3 évet várni mint a 24.000 fps-re :D), akkor egész jó cucc lesz (a P7 DV-n kívül).

(#70564) rajzol01


rajzol01
tag

Sziasztok,

a Samsung 55KS7000 belső lejátszója már sajnos nem boldogul minden tartalommal (10ből 3-4 tartalom akadozik), az 9 éves Egreat R6S pedig kezdi megadni magát, általában nem ismeri fel a külső hdd-t csak pendrive-t.
Ezért szeretnék egy megbízható médialejátszót vásárolni. Csakis alap funkciók érdekelnek : usb-ről filmezés, . Ha tudja a 4K-t és egynél több usb van rajta az hab a tortán.

Kösz szépen ha valaki segít.

(#70565) djnice


djnice
veterán

Pár szó még az Ugoos AM6 Plus-ról:

Sehogy sem tudom elérni, hogy a Kodi-n kívűl ne csak PCM-et toljon ki magából, még a saját belső player-e sem, ez vmi beállítás kérdése vagy resetelni kellene az egészet vagy nem tudja rendesen kiolvasni, hogy mit támogat a TV (AVR-em nincs).

A színterek rendben vannak, nem lehet állítani, csak szürkén jelzi: SDR-nél 8 bit 444, HDR-nél 10 bit 444, 4K 50-60Hz-nél 10 bit 420. A felkonvertálás, clipping, banding, HDR -> SDR konverzió pont ugyanaz mint CE esetén. Külön ki- és belehet kapcsolni a zajcsökkentést és a SuperScaler-t is.
DV módban LLDV-t is tud, ha a TV-ben nincs Dolby chip.

A Plex úgy mőködik jól, hogy az alkalmazásban kivan kapcsolva a képfrekvencia és a felbontás váltás is, különben DV módról nem tud visszaváltani SDR-re, fekete marad a kép. Az Ugoos beállításainál a Switch frame rate only és a Use AFR for Media Codec bekapcsolása szükséges még. A felbontást ne váltassuk vele rendszerszinten, mert akkor Plex-nél a DV módot 1080p-re váltja...

(#70566) djnice válasza djnice (#70565) üzenetére


djnice
veterán

Egy reset után megjavult a passthrough audio is :)

(#70567) tomp válasza djnice (#70566) üzenetére


tomp
félisten

+ a STDL P7 FEL ts is megy ;)

(#70568) djnice válasza tomp (#70567) üzenetére


djnice
veterán

Így van, az kimaradt a felsorolásból.
Úgy néz ki megszületett a tökéletes megoldás DV-re :)

(#70569) tomp válasza djnice (#70568) üzenetére


tomp
félisten

Bizony!
Így viszont nem kell a Sony X700-as nekem. :D

(#70570) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ami az Ugoos AM6 Plus-al kapcsolatban nekem nem tiszta, de érdekelne még az pl. a 3D support. Azt írják, hogy van MVC támogatása, de valóban ez mit jelent? FHD 3D MVC lejátszást, mindenféle felezés nélkül? Ezt a post-ot találtam róla eddig, de nem eléggé világos.

(#70571) djnice válasza SunMount3r (#70570) üzenetére


djnice
veterán

Sztem nem fog menni, de ha végre mehetünk majd a szülőkhöz akkor ránézek (addigra nekem is lesz egy saját).

(#70572) blakey válasza blakey (#70556) üzenetére


blakey
titán

ami tetszik Plex-nél, hogy van intro átugrási lehetőség ami jól jönne más lejátszóknál is illetve végére sem ártana :) - + iinfo, hogy ha a Plex adatbázist használjuk PKC-val akkor Kodi alatt is van "skip intro" :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70573) djnice válasza blakey (#70572) üzenetére


djnice
veterán

Na ez jó hír, chapter képek nem mennek át? :)

(#70574) blakey válasza djnice (#70573) üzenetére


blakey
titán

Majd megnézem, a sorozatnál amit épp nézek nincs fejezet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70575) LógaGéza válasza djnice (#70549) üzenetére


LógaGéza
addikt

Overall milyen a napi használhatósága az AM6 Plus-nak? Gondolkodom, hogy lecserélem a SHIELDet rá, ha nyugodtan lehet használni, nem kell mindig bütykölni rajta valamit, hogy menjen (ezért szeretem a SHIELDet :) ).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70576) djnice válasza LógaGéza (#70575) üzenetére


djnice
veterán

Hát eddig még csak 2 x 3 órát nyomogattam, főleg a Plex-et, különösebb gond nem volt, csak jól be kell állítani hogy mi váltson frekvenciát, különben nem jön vissza a kép :)
A napokban visszaküldöm a fórumtársnak, de közben lett a Minix-re is Ugoos fw, úgyhogy azt majd befogom élesben.

(#70577) LógaGéza válasza djnice (#70576) üzenetére


LógaGéza
addikt

Plex nekem nagyon nem barátom, Kodi mennyire használható? Mi sorozatokat Kodiban nézünk, esetleg az még opció, hogy filmekre átváltunk Plexre - SHIELDnél is így kell mondjuk.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70578) Jorus


Jorus
nagyúr

Szüleimnek szeretnék venni egy minél egyszerűbb média lejátszót, egy feladata lenne, hogy menjen rajta a Netflix. Régebbi FHD tv-jük van, szal 4k nem lényeges, WLAN sem fontos. Mit tudtok ajánlani?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70579) SunMount3r válasza djnice (#70571) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor arra kíváncsi leszek, csak a DV kapcsán ugrott be, hogy rákeresek, hogy ha azt is megoldották így, akkor lehet a 3D-t is, mert ugye elvileg a SOC képes lenne rá. Csak ugye már nincs divatban, mots a DV folyik inkább a csapból is...

Jorus: Fire TV Stick 4K.

[ Szerkesztve ]

(#70580) djnice válasza LógaGéza (#70577) üzenetére


djnice
veterán

Kodi jól megy, de a P7 mkv DV még instabil rajta.

(#70581) Jorus válasza SunMount3r (#70579) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi szépen, ránézek! :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70582) allein


allein
addikt

Sziasztok. Olyan asztali médialejátszót szeretnék vásárolni ami tudja a 4K HDR filmeket hálózatról, esetleg megbírkózik a 40-60GB DV filmeket. Mit tudtok ajánlani?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#70583) allein válasza allein (#70582) üzenetére


allein
addikt

Nem a legolcsóbb lejátszót keresem, de nem a legdrágábbat sem. Van egy CXUHD lejátszóm, de nem használom ki, ezért megválok tőle. A forrás egy NAS, gigabites belső hálózat van. Van egy 4K Apple lejátszom, de nem az igazi, ennél azért komolyabb médialejátszót keresek. Tv pedig LG E9.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#70584) blakey válasza allein (#70583) üzenetére


blakey
titán

Mi számodra az igazi? Mert jelen állás szerint egyik lejátszó sem "az igazi", tehát lesz valami ami b@... a csőrődet. Van Apple TV-m, Amlogic boxom CE-vel és egy UHD Blu-ray lejátszóm, így már igazi. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70585) devil-k válasza allein (#70583) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez engem is érdekelne. Mitől lesz az igazi, komoly lejátszó?

- mozi bolondéria -

(#70586) allein válasza blakey (#70584) üzenetére


allein
addikt

Az Apple Tv 4K sem rossz, de amikor nagyobb méretű filmet nézek: 40-60GB, szemmel láthatóan a kép nem mindig akadásmentes. Éppen, hogy érzékelhetó a jelenség, de engem zavar. Tehát nem olyan smooth a lejátszás, a CXUHD azért jobb de nem nézek egyáltalán filmet lemezről.

#70585devil-k - Természtesen nincs olyan, hogy "igazi", elnézést kérek amiért így fogalmaztam :U

Leírtam mik a tapasztalataim a 4K lejátszóval, ennél jobbat keresek.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#70587) blakey válasza allein (#70586) üzenetére


blakey
titán

Akkor más a probléma, mert a 100GB-os film sem akad. Tökéletesen 'smooth", ahogy írod. :) Apple TV topikban érdeklődhetsz, talán lesz megoldás. Én pl. Infuse-t használok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70588) allein válasza blakey (#70587) üzenetére


allein
addikt

Nálam is infuse van amúgy. Köszönöm a tanácsot, átmegyek abba a topikba :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#70589) devil-k válasza allein (#70586) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor nálad van a probléma. :) Nálam a 120 GB-os mkv röccenés nélkül megy. :)

- mozi bolondéria -

(#70590) djnice válasza allein (#70583) üzenetére


djnice
veterán

Lehet, hogy 24.000 fps-es anyagot néztél, érdemes megvárni a tvOS 14.5-öt, abban már javították ennek a kezelését is. Az LG E9 a HDR metaadatokat használja a tone mapping-hoz, az Apple-tól sajnos mindig fix 4000/1000-es értéket kap, ezáltal túl sötét lehet egy film vagy más esetben levághatja a világos részeket. Én sehogy sem tudtam beállítani hozzá a B8-at, hogy tökéletes legyen. Ha Dolby Vision is kell, a több profil kezelése miatt érdemes váltanod, de egyelőre úgy néz ki hogy az Amlogic-on kívül, más médialejátszó nem kezeli rendesen a Full Enhancement Layer-t.

(#70591) djnice válasza djnice (#70590) üzenetére


djnice
veterán

Megerősítve, az új Dune nem használja a FEL-t, hiába állítja azt a gyártó: [link]

(#70592) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok! VONTAR X96 MAX X3 PLUS 8K ULTRA-ról vannak vélemények,tapasztalatok?Ilyen árkategóriába és ilyen képességekkel keresnék média lejátszót! Előre is köszönöm!

"Fej vagy gyomor"

(#70593) ChiliChili


ChiliChili
tag

4K HDR 10bit képes lejátszót keresek Sony AG9-hez és ami fontos lenne:
- NAS-ról érkezne a 4K tartalom (BD rip vagy iso, mkv, stb.)
- nem kell belső tárhely
- elég a HDMI kimenet, külön hangrendszer nincs
-1GB LAN kell
- KODI-t szeretnék használni és előny lenne, ha frissíthető

Stabil lejátszót szeretnék, volt korábban Dune HD a DVD korszakban, de a mostani eszközeik nem feltétlenül tetszenek, használtam Androidos kínai boxot, hát néha elég furán viselkedett, de a Kodi (librelec) miatt komfortosabb és rugalmasabb volt mint a Dune HD. A HiMedia lejátszói milyenek? Érdemes velük foglalkozni?

A 70592-ben említett eszközre rákerestem, ez igazából nem tűnik rossznak, de a megjelenése nem túl biztató. :)
Rátaláltam a Vero 4K+ -ra is, ami szintén jó lenne, de túlárazottnak tűnik.
AppleTV4K-ra van stabilan működő Kodi megoldás?
Segítsetek :)

(#70594) blakey válasza ChiliChili (#70593) üzenetére


blakey
titán

Amlogic box, S905X3, S922X CoreELEC-el, Himedia fejeltős, Vero 4K+ régi SoC-ra épül, az OSMC egész jó, Apple TV-re van Kodi fork (MrMC) illetve Kodi is telepíthető, egyelőre nem áruházból, Shield TV, Zidoo Z9X (bár itt a Kodi inkább nem jó), nagyjából ezek lennének.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70595) kaboska válasza ChiliChili (#70593) üzenetére


kaboska
aktív tag

Helló! Én ezt meg is rendeletem [VONTAR] holnap után már itt lesz utána tudok véleményt mondani róla!

"Fej vagy gyomor"

(#70596) djnice válasza kaboska (#70595) üzenetére


djnice
veterán

Remélem nem tőle 2x-es áron...

[ Szerkesztve ]

(#70597) kaboska válasza djnice (#70596) üzenetére


kaboska
aktív tag

Annyiért amenyiért hirdeti! Az 2x-es lenne? Nem nagyon találtam sehol ilyet ilyen pluszokkal!

"Fej vagy gyomor"

(#70598) Beni2360 válasza djnice (#70596) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez a legszemetebb megjegyzés az egészben. :Y
-OPCIONÁLIS: DOLBY ATMOS és TRUEHD hang támogatás KÉRÉSRE! (+5000ft, vásárlás előtt jelezd!)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70599) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

ez a vontar f3 2/16 - 36 dollárért (eu) mennyire ajánlott? [link]

lehet bütykölni android tv oprendszerre? :R

(#70600) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok!

A Zidoo Z1000Pro és a Zidoo Z10Pro között mi a különbség?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.