Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) burberry07 válasza SunMount3r (#70700) üzenetére


burberry07
csendes újonc

Nem pc-n, a tv-n. A tv nincs összekötve pc-vel. Sehogy nem jeleníti meg rendesen a hdr anyagokat. Fakó az összes.

(#70702) guppy_83


guppy_83
tag

Sziasztok,

Új vagyok a témában; az itthoni plex server van össze barátkoztatva egy windows-os számítógéppel. Egy 4. generációs Apple TV plex alkalmazása jeleníti meg a tartalmat a gépről 100-as LAN-on összekötve. Szeretnék egy kicsit feljebb lépni és a DB50-es könyvtárak tartalmát is lejátszani a számítógép - apple tv - AVR - tv - láncon...

Tudtok esetleg segíteni; olyan plex-hez hasonló media kezelőt keresek ami olvassa/lejátsza a DB50-es könyvtár tartalmát is. A a sima DLNA sajnos nem opció a tartalom fogyasztók közül többen még nem kezelik a távirányítókat és még olvasni sem tudnak, a borítok alapján választanak....

Előre is köszönöm!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#70703) Mezga Aladár válasza SunMount3r (#70698) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kadenciahelyes lejátszásról volt szó.
Nem mindenkit érdekel a hdr.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#70704) Beni2360 válasza Mezga Aladár (#70693) üzenetére


Beni2360
félisten

Kettő hsz-l lejjebb (70695 SunMount3r) megkaptad a válasz a kadenciahelyes lejátszásról

Androidos boxon kell a KODI mellé még telepíteni két appot, hogy kadenciahelyesen menjen. Ezt nem valószínű, hogy a TV-re fel lehetne varázsolni. És még akkor ott van az ellenőrzése.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70705) SunMount3r válasza burberry07 (#70701) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a TV-től is függhet, de ha tényleg HDR-es, akkor azért valami módon le szokta játszani kb. rendesen a HDR-es videókat is, szóval az furcsa, hogy fakó a kép, az azt jelzi, hogy a sima SDR-es videókként jeleníti meg őket és nem érzékeli a HDR adatokat. A Plex-es megoldás, beállítások után itt érdeklődj (illetve még a Sony TV-s Topic-ban is lehetne). De hosszabb távon és más okok miatt is, az Amlogic Box+CE megoldás ésszerűbb azért...

(#70706) LógaGéza válasza SunMount3r (#70697) üzenetére


LógaGéza
addikt

Aki megmondja, az spoilerezni fog. Tényleg ezt szeretnéd? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70707) djnice


djnice
veterán

Ez azért komoly :D
[link]
Kapásból feltűnik, hogy a Dune-t rossz színtérrel használja, ezért látja "jobbnak" a képét...

(#70708) SunMount3r válasza djnice (#70707) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Meg a szokásos, hogy a "hang átengedés" is jobb minőségű szerinte... Csak mert amikor ezt olvasom, sosem tudom gyakorlatilag mitől lehetne különbség egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#70709) djnice válasza SunMount3r (#70708) üzenetére


djnice
veterán

Én sem értem, pedig jó srác, még privátban is segítettem neki itt a PH-n. Persze mindenkinek lehet véleménye, de így nem szabadna ítélkezni, mert félrevezet másokat. Pont ezért csinálom én is az objektív teszteket, félretéve az árat/márkát, hogy tisztán lássuk a különbségeket. A hangba pedig sosem megyek bele, mert nincs hozzá megfelelő rendszerem.

(#70710) Mezga Aladár válasza Beni2360 (#70704) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem szövegértési problémáid vannak.
Na pá, ez a topik időnként egy vicc.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#70711) LógaGéza válasza djnice (#70707) üzenetére


LógaGéza
addikt

Engem a feketébbnél fekete résznél vesztett el.
Fejembe jutott egy sztori, amikor még szinpadi világítósként dolgoztam, az egyik rendező egy helyre fekete fényt kért. Általában egy kis UV-val megoldottuk ezt, de nem, neki fekete kellett. Lekapcsoltam a lámpát, és tökéletes volt neki az eredmény :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70712) blakey válasza djnice (#70707) üzenetére


blakey
titán

Gondolom tudod, hogy ki az a tigerteam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70713) devil-k válasza blakey (#70712) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ki ő? :)

- mozi bolondéria -

(#70714) gulyasa válasza LógaGéza (#70711) üzenetére


gulyasa
őstag

Vagy a showderklubos Aranyosi Péter éjszakai vaddisznó vadászatos sztorija! (Borsodi homályos önálló est) :D
"A sötétben a vaddisznó a feketébbnél is fekete." :C

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#70715) djnice válasza blakey (#70712) üzenetére


djnice
veterán

Persze :)

(#70716) Beni2360 válasza Mezga Aladár (#70710) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt te szántad viccnek, ugye? :K
főleg egy beépített TV-n. - értem én, hogy rosszul írtam de azért mindenki értette. (Androidos TV-re telepített KODI ami ugye belső lejátszónak számít.) mint a 70704 hsz-ben részleteztem is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70717) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos nem vagyok jártas asztali média lejátszókban...
Egy régi 50"-os Samsung plazma tv-re egy régi laptopot csatlakoztatva VLC és Splash szoftverekkel játszok le média tartalmakat. Szeretném a laptopot kiváltani egy csendes, könnyen kezelhető asztali média lejátszóra, kérlek ajánljatok egy-két típust az alábbi szempontok alapján. Köszönöm! :R
- passzív hűtésű legyen
- HDMI kimenet
- USB 3.0-ás külső HDD csatlakoztatható legyen
- mkv, avi, m2ts, mts, jpg formátumokat lejátsza
- +1 usb az egér számára
- ja! 1080i, 1080p de a 4k sem hátrány (jövőre nézve)

[ Szerkesztve ]

(#70718) ada19 válasza Beni2360 (#70684) üzenetére


ada19
senior tag

X96 Max+ -t rendeltem egy jelenleg Raspberry Pi-n futó Kodi helyére (Grafana + InfluxDB újrahasznosítás miatt kell).

Nekem ez csak másodlagos lejátszó volt/lesz elsősorban sorozatokra és mesére, elsődleges marad a HTPC. Az erősítő és a TV is DV képes, viszont felmerült bennem hogy mi lesz azokkal a kölcsönzött sorozatokkal amik DV-t tudják. Az nem izgat ha DV-t nem képes megjeleníteni, de rendesen lejátsza pl SDR vagy HDR módban?

Mégsenem

(#70719) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Sziasztok!

Úgy látom az olcsó vonalon x96 max plus eléggé befutó CE +Kodi párossal automata kadenciahelyes lejatszasra. Hd hang passthru, hdr van de nincs DV.

És a lényeg, hogy nincs Netflix 4k és HBO Go, pláne kadenciahelyesen. Jól értem?
Tehát a megoldás hogy vegyek egy Chromecastet mellé, ha nem akarok szenvedni?

Így persze elérem egy Shield TV 2019 árát, de a külföldi fórumokon azt olvasom hogy az automata refresh rate tel annak is gondjai vannak. Vagy nem értek valamit?

Előre is köszi a segítséget.

(#70720) LógaGéza válasza Saughassy (#70719) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tegnap Netflixeztem (kb először életemben :D ) Shield 2019 Pro-n. AFR-hez be kell állítani a Settings gombot - beállítottam, hogy két gombnyomásra váltson frekit. Elindítom a filmet/sorozatot, kétszer megnyomom a Settings gombot, és működik is.
Jobb mint az Auto váltás, mert az néha bezavar a Previeweknél, arra is váltani akar.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70721) blakey válasza Saughassy (#70719) üzenetére


blakey
titán

Netflix van, max. FHD, HBO GO van. Minden kadenciahelyes. Semmit nem kell mellé venni. Dolby Vision anyagokat HDR10-ben játsza le.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70722) Saughassy válasza blakey (#70721) üzenetére


Saughassy
aktív tag

A netflix full hd t külön appkent tudja, vagy a Kodi alá kell behegeszteni? Mert félek az utóbbi nem túl future proof.

(#70723) blakey válasza Saughassy (#70722) üzenetére


blakey
titán

A CE (CoreELEC) Kodit futtató OS, minden ami a Kodira vonatkozik az érvényes itt is. Az, hogy mi jövőálló és mi nem azt egyik készüléken sem tudjuk. A jövő nálad mit jelent, 10-20 évet? Netán 2-3? Egy 15e Ft-os eszköz nem nagy veszteségés ha 3 évig kiszolgál hibamentesen majd veszel egy korszerűbbet az újabb formátumok támogatásához akkor megint lesz egy eszközöd ami néhány évig jó lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70724) Saughassy válasza blakey (#70723) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Ok, köszönöm az infókat. A három évvel nyilván semmi bajom, akkor lennek szomorú, ha pár hónapon belül változna a Netflix API/akarmi. :) Persze akkor meg mindig vehetek Chromecastet.
Összegezve: mi szol egy Shield mellett egy 4k chromecast+x96max plus combo ellenében? A játék nem izgat.

(#70725) LógaGéza válasza Saughassy (#70724) üzenetére


LógaGéza
addikt

A nagyon jó távirányító :)
Én szvsz inkább egy, kvázi problémamentes eszközbe fektetnék bele, mint kettővel szórakozni (SHIELD is egy ChromeCast Ultra eszköz többek között).
Sokat számít az is, hogy min szeretnéd lejátszani? 4K/HDR/DoVi-t szeretnél?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70726) Saughassy válasza LógaGéza (#70725) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Két eszközt kell okositanom

1. Teraszon egy ipari full hd ipari LCD panel. HDMI in, ennyi van. Ide kell stream és lejátszás nasrol is.

2. Benti házimozi uprgade. Jelenleg Mede8er 600, és egy Chromecast 2. De lett 4k erősítő és idővel lesz jó 4k tv is. Vagy kipakolom a régi cuccot a teraszra és bentre egy future proof 4k lejátszó (de mi is az), vagy mondjuk kintre veszek egy x96ot (ha full hd ben megy a netflix az már jó), bent még marad minden és varok a tevemre meg az új lejátszókra.

Vagy (és be vagyok sozva) mivel az erősítő már tud atmost és 4k t, veszek 4k streamert, mert így lesz atmosom és hiába fullhd a tévé, a nagyobb savszel miatt jobb lesz a képem full hd ben is. Na meg szeretem a távirányítót a mobil helyett.

.... Tetszőleges variaciora nyitott vagyok. :) Nyilván jó lenne a benti két eszközből egyet csinálni, de ez nem létkérdés.

(#70727) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Sziasztok!
A jelenlegi Minix X8-H Plus-t cserélném le egy újabb és egyben lehetőleg időtálló darabra.
- USB-n rákötött HDD-kről és hálózaton lévő gépekről nézek elsősorban filmeket mx 1080-as felbontásban.
- e mellett meccs streameket (preferálnám ha olyan OS futna rajta, amire lehet reklám blokkolót telepíteni böngésző alá)
- időnként zenét is ugyanolyan forrásból, mint a filmeket
- a házimozi erősítő DTS-t tud
- az sem negatívum ha a rákötött HDD-ket a hálózaton lévő eszközök is el tudják érni, de nem életbevágó
Ha van értelme, szívesen veszek HDR képes készüléket, de ha 4-5 évnél többet nem bírnak ki, akkor nem számít, nem tervezem a fejlesztést semmilyen más téren ebben az időszakban.
Nem meglepő módon a lehető legolcsóbban szeretném megúszni, de legalább ennyire fontos hogy minél tovább használható és működőképes legyen.
Odroid N2 plus 4Gb-ot néztem első lendületből, de igazából hozzáértésem nincs.
Köszi, ha van ötletetek.

Üdvözlettel: Gabi

(#70728) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy jó helyen vagyok-e?
Streaming szolgáltatásokkal kapcsolatban szeretnék tájékozódni. Új még nekem a téma, elég tájékozatlan vagyok. Adott egy 43"-os készülék Android TV (9) rendszerrel, Netflix cert-el.
Milyen legális IPTV lehetőségek vannak?
Magyar tartalmak külföldről való elérésének feltételei?
Netflix-nek vannak-e régiós megkötései?
Elsőre ennyi, ha rossz helyen vagyok. Kérlek titeket, hogy ajánljatok erre való topikot.
Előre is köszi.

(#70729) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Hónapokkal ezelőtt feltettem egy kérdést, kb. ezt:
melyik médialejátszót javasoljátok, ha a fő cél:
4K/UHD HDR (+DV) Dolby True HD, Atmos, DTS HD, Remux MKV-k lejátszása.
Kaptam is több kollégától a javaslatot: Shield TV Pro. Főleg a DV miatt.
De mint azóta kiderült, a kérdés hiányos volt, mert fontos, hogy
mindezeket több különböző külső HDD közül valamelyiknek az ajánlott eszközköz való USB-s csatlakoztatása esetén szeretném.
Így a Shield nem jó választás, mert ahogy azt megtudtam: adatbázist épít (Plex), tehát nem megy a rádugom a vinyót és nézem filmet verzió :)
Egy láma kérdés:
amennyiben egy Remux MKV pl. Dolby Vision verzió, de az eszköz azt nem tudja kezelni, akkor automatikusan "sima" HDR-ben játsza le, vagy hibaüzenettel el sem indítja?

Összefoglalva az aktualizált kérdésem:
melyik médialejátszót javasoljátok, ha a fő cél:
4K/UHD HDR (DV bónusz, de nem fontos, ha az ilyet sima HDR-ben tudja kezelni) Dolby True HD, Atmos, DTS HD, Remux MKV-k lejátszása,
mindezeket több különböző külső HDD közül valamelyiknek az ajánlott eszközköz való USB-s csatlakoztatása esetén szeretném.
Fontos lenne még a felirat (legalább) színének változtathatósága, szürke pl.
Köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#70730) be1a


be1a
csendes újonc

Sziasztok,

1917 a film, 4k DV, plex server windowson (bőven túl erős laptop, egyjegyű százalékokon ketyeg lejátszás közben, itt nincs bottleneck), gigabites 5GHz wifin (itt sincs bottleneck) LG OLED65B9, onnan eARC-on Denon X3700. A Plex dashboard szerint direct play-el a kép is meg a hang is (kép HEVC, hang DTS-HD MA, bár azt olvasom hogy már nincs DTS ezen az LG TV-n de a Denon-on van, és az okos PLEX ezt gondolom megoldotta ügyesen).

Minden szép meg jó kivéve hogy AKADOZIK. Megy mondjuk 20 percet minden gond nélkül, aztán néhány percig 5-10mp-enként megakad 1-2 mp-re, így ilyenkor azt érzem hogy n é z h e t e t l e n, de aztán megjavul és akkor nézem 10 percet, aztán megint rossz és akadozni kezd.

Szerintetek megéri ezt megpróbálni valahogy megfixálni? Olvasgatom az interneteket már egy jó ideje, de nincs általánosnak tűnő megoldás, én arra tippelnék, hogy egyszerűen gyenge ehhez a TV (160 Mb/s-et ír a PLEX dashboard, és amikor megakad, akkor azt hogy buffering, az LG lejátszójához meg 50-et írtak felső határnak :)) ).

Ha nem éri meg megpróbálni fixálni (mert mondjuk nem lehet), akkor milyen lejátszót érdemes venni? A Netflix, HBOgo/max-ot viszi a TV gond nélkül, szóval a saját fileok lejátszására kéne valami megoldás, Dolby Vision is meg mindenféle hang, tehát itt visszaolvasgatva az Ugoos AM6 Plus tűnik a megoldásnak. Linuxtól nem ijedek meg, viszont ezzel elveszne az LG Magic Remote irányíthatóság, aminél kevés kényelmesebb dolog van szerintem :)

(A kölcsönzött film: 1917.2019.REPACK.UHD.BluRay.2160p.REMUX.Dolby.Vision.DL.DTS-HD.MA.7.1.HEVC.HUN-TRiNiTY)

(#70731) belashx válasza be1a (#70730) üzenetére


belashx
senior tag

Hasonlóképp jártam a TCL tv-mel. 5GHz-es wfi van benne, és állandóan bufferelt a 30GB feletti filmeknél. A boxon(pont az általad említetten) nincs ilyen gond, pedig ugyanolyan sebességeket mérek Speedtesttel, mint a TCL-en.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#70732) gulyasa válasza be1a (#70730) üzenetére


gulyasa
őstag

"gigabites 5GHz wifin (itt sincs bottleneck)"
Ezt honnan veszed? Lemérted? ;)

Ha teheted, és mindenképpen hálózaton keresztül akarsz filmeket lejátszani, akkor inkább MINDIG a vezetékes megoldást válaszd. Főleg ilyen nagy "bitsűrűségű" filmeknél, amiket nézel.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#70733) WhiteWalker válasza gulyasa (#70732) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

+1 a kábelre. Problem resolved!

(#70734) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem -mindig- úgy van az. A TV-ken csak 100Mbit-es LAN szokott lenni, ami szintén kiakadhat egy UHD Remux esetén pl. (akár 140Mbit/s max), ennél akkor már némi szerencsével jobb az 5GHz-es Wi-Fi, ami mehet jóval 100Mbit fölé is. De mivel a Wi-Fi olyan sok tényezőtől függ, hogy nem lehet előre kiszámítani, így az amúgy mindig lutri marad.

(#70735) LógaGéza válasza wrathchild (#70729) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem vagy kötelező a Plexet használni (amúgy elég gyorsan dolgozik).
A DoVi Remuxokban benne van a HDR sáv is, szóval lejátsza HDR-ként.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70736) Gino20 válasza gulyasa (#70732) üzenetére


Gino20
őstag

+1 a wifire :D
5GHz-es wifin minden bizonnyal nagyobb sávszélességet fog mérni, mint a TV-kbe épített 100-as LAN-on. Esetemben csak 2x gyorsabb az 5GHz-es wifi, mint a kábel.

(#70737) be1a válasza gulyasa (#70732) üzenetére


be1a
csendes újonc

Lemértem, a LAN 100megabites (ahogy írják lentebb is), de WiFi-n 200 Mbittel ment az internetre, gonolom akkor lokál hálózatba se lesz lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#70738) Terenszhill válasza wrathchild (#70729) üzenetére


Terenszhill
csendes tag

Továbbra is az Nvidia Shield-et. Felteszed rá a Kodi-t, az lejátsza a DV-t HDR-ben. Meg, ha épp olyan a film, akkor akár DV-ben is. Felirat színnél is be tudsz állítani kellemes, 15%-ban átlátszó szürkét pl. 😉
Egyébként meg a Plex is használható külső HDD-ről. Shield-en lesz az adatbázis, a vinyón meg a film. Én így használom.

[ Szerkesztve ]

(#70739) Archttila válasza djnice (#70549) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezen hozzászólásodat olvasva most kicsit megint elcsábultam. Egy ideje már szeretnék magamnak egy DV FEL-t támogató lejátszót az LG OLED CX készülékemhez, de ezidáig nem volt 100%-os megoldás a piacon. (mindegyiknek van valami nyűgje, cserébe jó drága)

Az alábbi dolgokkal kapcsolatban érdekelnének a tapasztalataid:

- transparent (grey) felírat megjelenítés lehetséges?
- a DTS hangsávot PCM-ben is tudja küldeni? (nincs dekóder a TV-ben)
- a színtereket illetve kadenciát kezeli rendesen, vagy itt is szórakozni kell velük?
Ha ezekkel nincs gond, akkor 44k-ért nekem most jó deal lehet ez a cucc. :K

Egyelőre ennyi lenne! :) Köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#70740) windlord


windlord
őstag

4k, HDR (10bit) lejatszasra keresnek medialejatszot.
Az sem baj, ha nem shield arban lenne valami.

Apple TV 4K
Himedia q5 pro
Esetleg valami olcso(bb) kinai cuccos?

Megjelenito Sony xf9005

(#70741) LógaGéza válasza windlord (#70740) üzenetére


LógaGéza
addikt

Amlogic S905X3 lejátszók CoreELEC-el. Topikja erre: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70742) gulyasa válasza Gino20 (#70736) üzenetére


gulyasa
őstag

Hadd kérdezzek valamit... :F

A "statikus" méregetésen kívül, te magad próbáltál is lejátszani WiFi-n keresztül a tévéddel hálózaton megosztott anyagot, ami egyszerre 2160p, HEVC, HDR, DTS-HD vagy Atmos..., stb.?
Folyamatos volt a lejátszás?

Ugyanakkor visszakanyarodnék a topik valódi témájához, az asztali médialejátszókhoz.
Lehet, hogy tévékben csak 100mbit-es LAN van.
Azt ne akarja senki elhitetni velem, hogy médialejátszók esetében gyorsabb a WiFi sebessége, mint a Gigabites LAN... (a legtöbb médialejátszóban ez ma már alap)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#70743) SunMount3r válasza gulyasa (#70742) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Gigabites LAN-nál természetesen nem gyorsabb, de ilyet senki sem írt. TV-ről és azok 100-as LAN-járól volt szó, aminél viszont meg van rá asz esély, hogy gyorsabb legyen. (Ahogy írtam is fentebb, ha esteleg azt nem olvastad volna).

(#70744) Gino20 válasza gulyasa (#70742) üzenetére


Gino20
őstag

Próbáltam :) és azt nem mondtam egy szóval sem, hogy az már feltétlen alkalmas rá, mert esetemben nem volt az (igaz egyéb topikokban vannak akiknek tökéletesen működik), így a topik témájához visszakanyarodva médialejátszót használok 1000-es LAN-al ;)

(#70745) Beni2360 válasza gulyasa (#70742) üzenetére


Beni2360
félisten

" ami egyszerre 2160p, HEVC, HDR, DTS-HD vagy Atmos... + DV" IGEN LG C8 OLED 5 Ghz wifin de még a 100 lanon is végig simán ment a lejátszás. Egy 65 GB videó. Igaz a TV mögött a modem ami éppen nem acélos. egy darab. Mivel nem minden DV videót játszik le a ZIDOO Z9X

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70746) n4nom4n


n4nom4n
csendes tag

Hello!
Zapiti One 4K HDR-t szeretnék venni.
Szakértőktől vélemény?
LG OLED65CX a TV
Előre is köszi!

(#70747) LógaGéza válasza n4nom4n (#70746) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szia!
Nem vagyok szakértő, de ne vegyél :) Ha esetleg leírod, hogy miért pont erre jutottál, mik voltak azok a paraméterek amit kerestél, akkor tudunk jobbat ajánlani.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70748) n4nom4n válasza LógaGéza (#70747) üzenetére


n4nom4n
csendes tag

Hello!
4K HDR
Winchester
Meg jól néz ki a vas

(#70749) Beni2360 válasza n4nom4n (#70748) üzenetére


Beni2360
félisten

Mondjuk van már 2 generációval többet tudó ZIDOO ami akár a HDR10+-is meg egyes DV-t is tudja.
Gondolom videókat akarsz nézeget nem készüléket. De a ZIDOO oldalon van több fajta fekete változat is.
Ui: Realtek RTD1295. chipes boxom volt 5 évvel ezelőtt a X8 és 4 éve az X10.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70750) be1a


be1a
csendes újonc

Az megmondja nekem valaki, hogy ha van az Ugoos AM6 Plus, ami a DV-t is viszi hardware dekódolással, meg gondolom akkor minden mást is 'DV alatt', akkor miért van itt szó/miért vannak ajánlva (szépmagyarul) más boxok is, amik mondjuk nem tudnak DV-t de legalább 2x annyiba kerülnek? Mi a hátránya az Ugoos-nak?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.