Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) nyepi válasza Beni2360 (#70049) üzenetére


nyepi
tag

Most van a fizetős verzió előtt egy 30 napos próbaverzió, én azzal probálom. Mostmár összejött, addig nyomkodtam, amíg sikerült rájönnöm, hogy hogy működik. Eddig tetszik, eléggé kényelmes. :))

(#70052) togaba válasza Beni2360 (#70047) üzenetére


togaba
tag

Köszi. Kikapcsoltam az SDR to HDR-t és a HDR to SDR-t is. Megszűnt a jelenség. Egyébként a képernyőfelbontást mire kell állítani?

(#70053) blakey válasza togaba (#70052) üzenetére


blakey
titán

A HDR to SDR maradjon AUTO-n. Kodi GUI legyen 1080p.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70054) togaba válasza blakey (#70053) üzenetére


togaba
tag

Köszi. A Kodi GUI-t hol találom?

(#70055) Beni2360 válasza togaba (#70054) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát az a képernyőfelbontás "szak nyelve" csúnyán kifejezve.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70056) dgyuri0123 válasza nyepi (#70051) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hagytam, hogy szenvedj egy kicsit, mert ha 1x összejött, akkor te csinálsz/csináltál valamit rosszul. :) ;) Lényeg, hogy most jó, ugye?

"csak a zene van"

(#70057) nyepi válasza dgyuri0123 (#70056) üzenetére


nyepi
tag

Igen és tetszik is. Nagyon praktikus. Ha lejár a 30 napos próbaverzió, elő is fogok rá fizetni.
Még egyszer köszönöm az újabb segítséget! :R :R

(#70058) dgyuri0123 válasza nyepi (#70057) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És akkor most gondoljuk át, miért szabadulnak egyesek fejvesztve olyan hálózati lejátszótól, ami nem rendelkezik dedikált Tidal támogatással, amikor lehet azt használni ésszel. :)
Az MQA hiánya kinek fáj, de őszintén, mikor az egy veszteségesen tömörített formátum, te pedig kapod a CD minőséget, veszteségmentesen. :)

"csak a zene van"

(#70059) nyepi válasza dgyuri0123 (#70058) üzenetére


nyepi
tag

Igen, az nekem is feltűnt, hogy milyen jó minőségben vannak fent a zenék! :DD

(#70060) dinka.86


dinka.86
aktív tag

Sziasztok!

Egy lg rh387h jó állapotú milyen értéket képviselhet kb? Köszönöm a válaszokat

(#70061) Beni2360 válasza dinka.86 (#70060) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt a szak árazós topik
Ui: Nekem 2 db SONY analóg tuneres van a szekrény alján. Azon része kuka.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70062) Aninini


Aninini
kezdő

Sziasztok! Szerintetek lehet a shield-en tv-t nézni? Digi előfizetésem van, használtam is már a digionline-t tv nézésre, szóval gondoltam lesz a shield-en digi online alkalmazás, de nem találtam.
valami ötlet?
köszi szépen!

(#70063) blakey válasza Aninini (#70062) üzenetére


blakey
titán

Kodi alé van kiegészítő, nem vagyok Digis, nem tudom mennyire jó. Ha van Digis app androidra akkor lehet, hogy Aptoide-ról telepítve is működik csak kell hozzá légegér. Pl. a Horizon GO így működik és teljesen használható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70064) Csabroncka válasza Aninini (#70062) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem sajnos, u.ez van Apple estén is és az alkalmazást sem hajlandók fejleszteni :(

"in medias res"

(#70065) lemmy9


lemmy9
őstag

A HDR - SDR konverzió még mindig szar CE alatt?

Szerintem!

(#70066) blakey válasza lemmy9 (#70065) üzenetére


blakey
titán

Nem CE alatt sz@r hanem a SoC miatt lehet olyan. az újabb Amlogic boxoknál egy fokkal jobb a szitu, főleg az S905X3/D3 boxok esetében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70067) lemmy9 válasza blakey (#70066) üzenetére


lemmy9
őstag

S905 és s912 van.

Szerintem!

(#70068) blakey válasza lemmy9 (#70067) üzenetére


blakey
titán

Azon sz@r is marad, nincs mit tenni, annyit tudnak, sajnos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70069) LógaGéza válasza Aninini (#70062) üzenetére


LógaGéza
addikt

Digi app elég jól használható, a Kodi kiegészítő sajnos elég akadós... Sokszor eldobja a jelet, bufferel, stb.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70070) Aninini válasza LógaGéza (#70069) üzenetére


Aninini
kezdő

Sajnos a shield-en nem jelenik meg, tudom, hogy létezik az app androidra.
egyéb alkalmazással tudnék a shield-en tv-t nézni?
pl fent láttam a Telenor alkalmazását, de csak emiatt legyen egy plusz tv előfizetésem? :Y

(#70071) blakey válasza Aninini (#70070) üzenetére


blakey
titán

Telepíted Aptoide-ból és ahhoz, hogy lásd még telepíteni kell a Sideload launchert, így látni fogod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70072) Aninini válasza blakey (#70071) üzenetére


Aninini
kezdő

Nem mondom, hogy értem, de megpróbálom :DD
köszi!

(#70073) blakey válasza Aninini (#70072) üzenetére


blakey
titán

Ezt telepíted a Shield-re, majd onnan a Digi app-ot, illetve a Sideload launchert.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70074) Csabroncka válasza LógaGéza (#70069) üzenetére


Csabroncka
addikt

A win böngészős és ios-s verzió is eldobálja a kapcsolatot!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#70075) LógaGéza válasza Csabroncka (#70074) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én Androidos telón, és ugye boxon próbáltam, abba a pár órába szépen ment.

blakey
Gyári Launcherrel (Leanback-nek hívják még mindig? :F ) is ott lesz az App-ok alatt, nem is nagyon kell a Sideload Launcher. Én PC-n letöltöm egy megosztott mappába, és X-plore-ral telepítem, ez a fájlmanager pedig felmegy Play Storeból is, és tökéletesen kezelhető táviránytóval.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70076) blakey válasza LógaGéza (#70075) üzenetére


blakey
titán

Mi lesz a gyári alatt, a Digi app? Oké, nekem nincs Digim, Horizon GO-hoz kell kiegészítő launcher. Aptoide-ot szoktam használni minden droidon ill. Solid Explorert használom mindkét Android OS alatt, de ez részletkérdés, sőt a Kodi fájlkezelője is jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70077) Aninini válasza blakey (#70073) üzenetére


Aninini
kezdő

Sajnos nincs fent az Aptoide sem az alkalmazások között ;(
És a leanback sem...
vagy rosszul keresem? Nem az alkalmazások között kellene lennie? :F

(#70078) blakey válasza Aninini (#70077) üzenetére


blakey
titán

:)
Linkeltem, hogy honnan töltőd le az apk-t, azt fájlkezelőből telepíted, pl. Xplore. Leanback meg a gyári launcher neve, nem kell telepíteni, nem véletlenül nem neveztem el. Sideload-ot is telepíted. Egyszerű. De írták, hogy a Digi app működik, nekem nincs Digim.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70079) seria


seria
tag

Sziasztok!
Van egy Hisense u8qf tévém aminek a belső lejátszója, vagy pl: netflix,pc-ről nézett filmek rázkódnak oldalsó vagy alsó-felső kameramozgásnál ami nagyon idegesítő. Vannak képjavító beállítások rajta de azokat nem használom mert az szappanopera effektust csinal, amit nem tudok elviselni.
Ezt valamennyire meg tudja szüntetni egy media lejátszó? Vagy a tévé nem tudja kezelni a filmeket?
Ha igen akkor milyen médialejátszót ajánlanátok? Kb 60ezer forintig, de nem baj ha olcsóbban is meglehet oldani. :D
Előre is köszönöm.

(#70080) molnarmiklos


molnarmiklos
csendes tag

Sziasztok
Szeretném kérni a segítségeteket, hogy el tudjam dönteni milyen média lejátszót vegyek. Eddig medi8er1000-et használtam.
Amit szeretnék.
HDD-n tárolni és lejátszani videókat, filmeket, zenéket. A TV-m 4K-s így ezt szeretném kihasználni
A lejátszó egy Denon 2600 házimozi erősítőbe közvetítené a jelet.
Zenére más rendszerem van így az nem is lényeges itt.
Gondolom az akadásmentes lejátszás az már 2020-ban nem egy nagy igény.
Keret 100.00Ft-ig (körül)
Amit néztem eddig.
Dune
Popcorn (egyre kvesebbet találok, talán kifutóban van)
Zidoo Z9X 4K (nekem ismeretlen márka)
Egreat A8 Pro (ez is ismeretlen)

A Dune HD RealBox 4K készüléknél nem lehet csatlakoztatni HDD-t így gondolom kell egy NAS is hozzá + 40.000Ft-ért. Talán akkor érdemes megvenni a Dune HD Pro 4K II amihez nem kell NAS mert lehet rákötni merevlemezt?
Kicsit zavaros ez az egész.....please help!

(#70081) obila


obila
csendes tag

Sziasztok! Olvasgattam vossza, de nem igazán tudom eldönteni a dolgot. Sima media lejátszót keresek, max 30at szánnék rá. Pc-t szeretném kivaltani filmek lejátszasánál. FHD bőségesen elég minőségre( egy 55" 6202 samut cseréltem egy optoma hd144x 3d projektorra.) Youtube, hbo stb nem érdekelnek, csak filmek lejátszása. Alpban legyen rajt hdmi és digitális hang, ha lehet optikai. Ilyen lejátszót tudnátok ajánlani?

(#70082) atomstefi


atomstefi
csendes tag

Sziasztok,

Max. 40 000 Ft-ért milyen lejátszót tudnátok ajánlani, amire külső winyó is csatlakoztatható.
Köszönöm

(#70083) madtolyy


madtolyy
csendes tag

Sziasztok! Van egy pár éves "buta" LG tévém 1 x HDMI + 1 USB csatlakozóval, ami olyan helyen van a lakásban, ahová nincs odavezetve a UPC kábel. Horizon Go segítségével szeretnék nézni rajta időnként TV adást. Tudtok javasolni olyan eszközt amivel ezt meg tudnám oldani? Lehetőleg minél olcsóbban, nem szeretném egy TV árát rákölteni :) Kell még ezen az eszközön kívül valami, hogy ez működjön?

(#70084) 85Slaci265DC


85Slaci265DC
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,aki tud,vagy találkozott ilyen problémával.
Van egy Fantec 3DS4600 médiaboxom a mai nap ez fogadott a képernyőn.Nincs menü.A jel nem tudom mit takar.Minden kábelt kicseréltem,és többszöri újraindításra se reagál.

[ Szerkesztve ]

(#70085) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok!

Szüleimnek keresek médialejátszót, az igények nem nagyok, netflix, hbogo-ra lenne használva, fullhd minőség wifin keresztül ne legyen akadály. ( Net erősség megvan hozzá)
Nem kell, hogy kezeljen külső hdd-t, csak streamingre lesz használva.
A leírtak alapján mit tudnátok ajánlani max. 15-20k-ig?

(#70086) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Sziasztok,
Xiaomi MI BOX 3-as médialejátszó cseréjén gondolkodom. A távirányítóval nem tudom bekapcsolni a készüléket. (Elelmcsere megvolt :) ) Ahogy olvasom, ez sajnos elég gyakori ennéla típusnál. Az lenne a kérdésem, hogy amennyiben cserélem egy újabbra, pl. Xiomi MI BOX S-re vagy 4K TV változatra, azoknál is gyakori ez a jelenség? Ha igen milyen alternatívát tudnátok ajánlani hasonló árfekvésben? A válaszokat, a segítséget előre is nagyon köszönöm. :R

(#70087) Grizzly79


Grizzly79
tag

Sziasztok,
Visszaolvastam pár oldalt, hogy legyen infóm, de igazából csak jobban megkavarodtam.

Immáron 7. éve egy Dune HD Base 3.0-át használok. Az utóbbi időben viszont lecseréltem a TV-t és az erősítőt így a Dune sajnos már szűk keresztmetszet.
Az ő leváltására keresek eszközt.

Nem tudom, hogy melyik készülék tudhatja ezeket, de 4k, HDR, Atmos, Dolby Vision lenne az étlapon. Az archív anyagaim Synology-n vannak.
Amiket még szoktam használni/nézni Netflix, HBO GO, Plex, Spotify, Tidal.
Belső diszk nem fontos.
Optikai meghajtó jó, ha van, de nem feltétel.

Nem tudom, hogy van-e egyáltalán olyan eszköz, ami egyben out-of-the-box tud-e mindent. Lehet, hogy én akrok sokat.

Akár eszközpárost is ajánlhattok. X-re ezt, Y-ra azt.

Direkt nem írok gyártói preferenciát. Amit ajánlotok meglesem.

Köszönöm!

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#70088) Beni2360 válasza Grizzly79 (#70087) üzenetére


Beni2360
félisten

Lehet, hogy én akarok sokat. - Nem csak Te ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70089) tomp válasza Grizzly79 (#70087) üzenetére


tomp
félisten

Igaz optikai meghajtója nincs de van 2db USB 3.0: Shield TV Pro
Netflix Dolby Vision+Atmos-ban megy.
Gyárilag Plex Server van rajta. Spotify, Tidal Dolby Atmos, HBO GO is mennek ha telepíted.

(#70090) Beni2360 válasza tomp (#70089) üzenetére


Beni2360
félisten

Ő lenne az?
Mi ez az 500 GB megjelölés a terméknél?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70091) tomp válasza Beni2360 (#70090) üzenetére


tomp
félisten

Igen. Én is itt vettem. Vasárnap megrendeltem, hétfőn este átvettem a házunk mögötti Alzaboxból. :DDD
Lehet lesz egy eladó Z9X...

(#70092) Csabroncka válasza Grizzly79 (#70087) üzenetére


Csabroncka
addikt

Shield vagy ATV amelyik jobban tetszik - meg persze a környezet (alma, vagy android) és hálózaton minden.

"in medias res"

(#70093) blakey válasza Grizzly79 (#70087) üzenetére


blakey
titán

Az a helyzet, lehet, hogy 2 olcsóbb eszközzel jobban járnál, vennél egy Fire TV Stick 4K-t és egy Amlogic boxot CE-vel. A Stick lenne a "stream"-re és az Amlogic box CoreELEC-kel meg a helyi tartalom fogyasztására, utóbbi Dune feeling és beállítható, hogy hasonló legyen, van aki ezt megtette. A Stick-en meg használnád az okosságokat. Amlogic boxból lehet olcsón is jót venni, pl. X96 Max+/Air vagy egy picit drágábban, Beelink GT-King, Khadas Vim3L HTPC edition, utóbbi kettő CoreELEC-el érkezik, tehát nem is nagyon kell a telepítéssel bajlódni, a VIM3L-nél belső tárhelyre van telepítve, a GT-Kingnél meg kártyán kapod.
Persze van az Apple TV 4K, a Zidoo Z9X vagy a Shiled TV Pro is, ezek is sokmindent tudnak, de egyik sem tökéletes, emiatt javasolnék két olcóbb eszközt, azzal megoldódna minden problémád.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70094) djnice válasza blakey (#70093) üzenetére


djnice
veterán

Stick-nél azért vannak korlátok, pl DV-ből csak a MEL megy, nincs frekvenciaváltás Netflix és HBO GO alatt, nem minden hang megy passthrough, nincs LAN. Persze ettől még nagyon jó vétel, főleg amikor akciós, nekem is van 3 db :)

(#70095) tomp válasza djnice (#70094) üzenetére


tomp
félisten

A LAN megoldható egy USB-LAN adapterrel amit majd adok hozzá aki megveszi. :D
Nálam a Sticknél csúszik a Dolby hang! Most bedugtam és jött fw update amivel már a 4K Stick is megkapta az AV Audio Sync menüt.

blakey
Nekem Shielden csak annyi "gondom" van, hogy a Play Movies appot nem szabad frissíteni! Ami gyárilag rajta van azzal megy a Dolby Vision. Ha frissítem az appot akkor már csak SDR-ben fog indulni.
Maga a vas tudja a STDL P7 FEL-t ami nagy előny!

(#70096) SunMount3r válasza tomp (#70095) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na tessék, megint "túl jó" volt valami az Nv-nek...

(#70097) tomp válasza SunMount3r (#70096) üzenetére


tomp
félisten

Mire érted, hogy túl jó volt? A Play Movies elrontásra? Az a Google hibája! TCL TV-n ha frissítem az appot akkor konkrétan semmi nem indul el a Play Movies appban...
Shielden legalább elindul csak 4K SDR lesz.
De szimplán a Play Áruházban ki kell kapcsolni az auto update-et.

(#70098) Grizzly79 válasza blakey (#70093) üzenetére


Grizzly79
tag

Köszönöm a választ mindenkinek.
A Beelink Gt-val már szemeztem korábban. Kicsit utananezek.

Egyébként asztali vonalon mi most az ajánlott irány. Tegyük fel hogy a max. keret olyan 250k körül van.
Dune HD max 4k, Zidoo Z9, Zapiti, Popcorn?

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#70099) djnice válasza Grizzly79 (#70098) üzenetére


djnice
veterán

A GT-King semmivel nem fog többet nyújtani számodra mint egy olcsó X96 Air/Max+, mivel ezeket CoreELEC-kel kell használni, Netflix-hez meg úgyis másik eszköz kell.
Dolby Vision-höz pedig Nvidia Shield TV Pro, ha a legtöbb fajta profil támogatása a cél, hiába emeled fel az összeget, nincs alternatíva.

(#70100) rudi77


rudi77
tag

Netflix-re keresek medialejátszót. Olcsó legyen megbízható és legyen rajta lan csatlakozás.
Gyerek szobába kellene 1080p lenne a felbontás.
Remélem létezik ilyen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.