Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) blakey válasza Drisahun (#65150) üzenetére


blakey
titán

Zidoo Z9S-t vegyél esetleg X9S-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65152) Valkűr válasza SunMount3r (#65149) üzenetére


Valkűr
őstag

Mar hogy a viharba ne kuldene? Ez a Dune mar rendes HDR-es, ne keverd a Dune Soloval. A kettőből Dunet vinnem pont. A Q10 nem mai darab már. De kinti beszerzésbol a zidoo meg jobb lenne, mert olcsobb.

 4Kp60 video output, 4K HEVC 10-bit, HDR, HDMI 2.0a).

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65153) SunMount3r válasza Valkűr (#65152) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A HDR metaadatokat hiányosan küldi, mint a legtöbb lejátszó. A MaxCLL és MaxFall ami hiányzik.

A HiMedia és Shield az ismert kivételek. Zidoo-t nem tudom, lehet az újabb FW-ben már javították.

JA és a Dune banding-ol is és nem teljesen kadenciahelyes. Szemben a HiMedia-val.

[ Szerkesztve ]

(#65154) djnice válasza Valkűr (#65152) üzenetére


djnice
veterán

Pedig a MaxFALL és MaxCLL metaadatokat nem küldi át. A Zidoo Z9S már átküldi.

[ Szerkesztve ]

(#65155) Valkűr válasza djnice (#65154) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezek miert felelősek? Hogy lehet hogy megis 80 ezerben HDR lejatszokent aruljak? Ez igy akkor nem megtévesztés?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65156) blakey válasza Valkűr (#65155) üzenetére


blakey
titán

Dune esetében nem ez a legnagyobb gond, főleg ha jobban küldi ki, mint ha átengedné. Nem minden gyári érték jó, mert a lemezeken lévő adatokat is szeretik a gyártók átgondolni és saját ízlésük szerint alakítani, pl. az Apple TV ezt megelőzendően átalakítja a kívánt értékekre. Tehát ha a Dune jól csinálja akkor nincs gond, leginkább más a gond ezekkel a Dune-kel. Ha csak ennyi lenne akkor simán ajánlott lenne. Himedia sem a legjobb választás. Az is igaz, hogy tökéletes választás nincs, viszont kényelmes és mindent kielégítő igen. Zidoo-k sokkal jobbak a két kiszemeltnél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65157) djnice válasza Valkűr (#65155) üzenetére


djnice
veterán

Itt megtalálod kifejtve: [link]
Röviden a maxium fényerő az egész filmre nézve és a maximum átlag fényerő 1 képkockára nézve.

(#65158) djnice válasza djnice (#65157) üzenetére


djnice
veterán

És ezt a mai frissítés sem oldotta meg, de úgy látom még más metaadat sem stimmel: [link]

(#65161) HegeGabi


HegeGabi
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam itt a hozzászólásokat, de nem találtam igazán megfeleő választ a nyavalyámra, így ha megengeditek, elmondanám, mi bánt. :)

Van egy LG okostévém, ami DLNA képes, és a NAS-on levő médiákat le is játsza.
De csak egy kis hibával.
Azaz nem lehet váltani az audiósávok között.
Ha külső HDD van rákapcsolva USB-n keresztül, ilyen gond nincs.
Érdeklődtem ez ügyben máshol, azt a választ kaptam, hogy az LG TV ilyen.
(Ha esetleg erre is tud valaki megoldást, azt is örömmel veszem ;) )

Szóval elgondolkodtam egy olcsó és egyszerű média lejátszó beszerzésén, ami tudja kezelni a NAS-on levő tartalmakat, mindenféle módon: audió és felirat váltás, különböző típusú feliratok megfelelő kezelése.

Amit EBAY és társain találtam, azok nekem már talán túl sokat is tudnak, pl.:
Smart 4K Android 7.1 TV Box RK3229 Quad Core DLNA LAN HDR WiFi Media Player
Erre már nem igazán van szükségem, hisz a TV-m okos.

Esetleg egy ilyen készülékben megtalálhatom vágyaim tárgyát?
Asus O!Play Mini médialejátszó - már ha lehetne még kapni. :D

Csak azt szeretném, hogy a legtöbb formátumot ismerje, kezelje a DLNA megosztást, és lehessen pl. MKV/FLAC médiákat nézni vele a TV-re HDMI kábelen rákötve.

Ha valakinek lenne valami termék ötlete, boldogan fogadnám.
Ha azt mondjátok, jó az a pár ezer Ft-os TV box is, akkor rendelek egy olyat.

Köszönöm a segítséget előre is.
Üdv, HegeGabi.

HegeGabi

(#65162) blakey válasza HegeGabi (#65161) üzenetére


blakey
titán

Azaz nem lehet váltani az audiósávok között.
Használj másik DLNA szervert, Serviio esetleg használhatsz Plex-et. Milyen okosrendszerű TV?
Érdeklődtem ez ügyben máshol, azt a választ kaptam, hogy az LG TV ilyen.
Pedig nem, Serviio-va, Plex-el van audió és feliratválasztási lehetőség. Régebbi rendszeren előfordulhat, hogy a DLNA szerver nem kompatibils a klienssel, márkától függetlenül.

Smart 4K Android 7.1 TV Box RK3229 Quad Core DLNA LAN HDR WiFi Media Player - felejtsd el, nem ajánlott. Ha már olcsó box akkor inkább Amlogic S905X/D vagy S912.

Asus O!Play Mini médialejátszó - ilyet ma már nem érdemes venni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65163) djnice válasza robi-k (#64932) üzenetére


djnice
veterán

Sorban kapják meg az emberek, csak jelzem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#65164) robi-k válasza djnice (#65163) üzenetére


robi-k
őstag

Hajrá, sok sikert. Majd várjuk a beszámolót, milyen is ez a kütyü.
Egy kis érdekesség: az OPPO 203/205-ban nem MT8581, hanem egyedi OP8591 proci van, ezt a procit senki másnak nem árulták és nem is árulhatja a Mediatek.
A 8581 proci van pl. a Sony UHD lejátszókban.

[ Szerkesztve ]

(#65165) djnice válasza robi-k (#65164) üzenetére


djnice
veterán

Az lesz :)

(#65166) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Nem okos TVm mellé keresnék médialejátszót. Egyelőre csak full HD képes TVm van, de jó lenne esetleg ha tudná a 4K-t, de nem feltétel. Viszont örülnék ha torrent képes lenne :)

Mi most az ajánlott lejátszó? (Megjegyzés: kici óccó kínai is jöhet :) )

(Nézegettem itt a PH aprókat... de nem tudom melyiket vegyem és azt se tudom, hogy most mire elég esetleg 1GB memória, érdemes-e nagyobbat venni stb.)

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv:
Ronyman

[ Szerkesztve ]

(#65167) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!

Egy S912 (X92) mennyire bírná a torrentet? Érdemes vele foglalkozni, vagy ez inkább csak szükségmegoldás egy ilyen boxnál? Nem nyekken meg az állandó használattól? Mostanában merült fel bennem a kérdés, mert így nem kéne a laptopot használnom NAS-ként, ami több okból is jó lenne. Mondjuk most 8000 kbps a letöltési sebességem. Gondolom ennek a közelébe sem tudnék érni egy S912-vel. Jól gondolom?

Köszi ha segítetek.

"csak a zene van"

(#65168) zako válasza dgyuri0123 (#65167) üzenetére


zako
tag

Elég elvetemült ötletnek hangzik médialejátszót használni torrentezésre... :) Miért nem jó egy egyszerűbb NAS, benne egy pár terás WD Red HDD-vel? Az erre van kitalálva, mehet 7/24-ben, egyszer bekonfigurálod, bedugod a szekrény mögé és elfelejted, csak használod. Bárhonnan eléred hálózatról, futhat rajta torrent, FTP-szerver, meg még egy csomó minden.

(#65169) Osynho válasza zako (#65168) üzenetére


Osynho
addikt

A kérdés engem is foglalkoztat. Egyik ok (illetve feltételezés részemről) a médialejátszó erősebb hardvere. Kíváncsi vagyok a válaszokra, egy S905-ös boxot szeretnék erre használni.

(#65170) Patice válasza dgyuri0123 (#65167) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az Amlogic-os topikban találsz rá megoldást.
Ha jól emlékszem az S912 képes ~ 40 MB/s sebességre torrenten és ez is limitált az USB2 miatt. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65171) dgyuri0123 válasza Patice (#65170) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi!

Igen, ott is kérdeztem és igen pozitív válaszokat kaptam.

"csak a zene van"

(#65172) Osynho válasza Patice (#65170) üzenetére


Osynho
addikt

Nálam gigabiten csatlakozik rá egy Zyxel 325 v2, ilyen esetben érdemesebb inkább a nas-t befogni ilyesmire?

(#65173) blakey válasza Osynho (#65172) üzenetére


blakey
titán

Igen, több értelme van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65174) TCr válasza zako (#65168) üzenetére


TCr
veterán

A normálisabb NAS ott kezdődik, hogy 30.000+, nem mindeni szeret ilyesmire pénzt adni, pláne ha egy olyan eszköz már jelen van otthon, amivel meg tudja oldani azt, amit szeretne.
Mondom ezt úgy, hogy nekem van otthon NAS, de egy barátomnak beállítottam az S905-öt torrentre is, hibátlanul végzi a dolgát.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#65175) zako válasza TCr (#65174) üzenetére


zako
tag

Nyilván mindenki igényei, pénztárcája, kreativitása, stb. alapján oldja meg a felmerülő igényei kielégítését. Amíg nem volt NAS-om, én is egy kiszuperált Pentium III-as géppel oldottam meg a linuxos disztribek torrentezését. :) Aztán meguntam a vacakolást, a 100 megabites korlátot, a ventilátor zúgását és vettem egy Zyxel NAS 325-öt egy 2 terás HDD-vel. Igen, a NAS volt kb. 25.000 Ft, a vinyó kb. 20.000 Ft, de számomra a zökkenőmentes film- és sorozatlejátszás, az FTP-szerver, az archiválás, stb. megért ennyit. Minden nap használom, napi 24 órában működik, pedig még egy potméterrel a ventit is lejjebb csavartam.

Egyébként egy "normálisabb NAS" nem 30.000+ nál kezdődik, hanem legalább a duplájánál (Synology és társai). A médialejátszós torrentezésnél szerintem a melegedés lesz a legnagyobb probléma (különösen nyáron), a legtöbb passzív hűtéssel rendelkezik.

Konklúzió: én szeretek céleszközöket használni, arra, amire kitalálták őket. Médialejátszót médialejátszónak, NAS-t tárolónak, torrentre és FTP-re.

(#65176) HegeGabi válasza blakey (#65162) üzenetére


HegeGabi
csendes tag

Szia blakey!

Köszi a válaszokat, próbálkoztam.
A TV: LG 42LN570S-ZA, WebOS rendszerrel.

A Plex-et próbáltam már, de transzkódol (tudtommal nem lehet kikapcsolni), illetve transzkódolna, de nem elég erős hozzá a NAS. Így nem megy.
Kipróbáltam az ajánlott Serviio-t, de ugyanúgy nem tudom a TV menüjében váltani sem a hangot sem a feliratot.
Úgy csinálom, hogy a TV-n a forrást átváltom a felajánlott: Antenna/NAS/Serviio/STB között vagy a NAS-ra, vagy a Serviio-ra. Egyik esetében sem tudok hangot változtatni.
Lehet, hogy valami applikációt kéne a TV-re is letölteni?

Néztem az ajánlot S905 dolgot. Aztán rájöttem, hogy ez nem konkrét készülék, hanem rendszer, ami egy csomó féle kütyüben van benne.
És ahogy nézem, itthon nem nagyon lehet kapni ilyen kütyüt. :D
De még nézelődök, köszi.

Üdv, HegeGabi.

HegeGabi

(#65177) blakey válasza HegeGabi (#65176) üzenetére


blakey
titán

Nem kéne a Plex-nek transzkódolnia, a kliensben kikapcsolható, ha mégsem akkor ott az Xplay.
Amlogic boxot esetleg aprón is nézhetsz.
Serviio esetében meg be kell állítani a renderert.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65178) g@bo válasza blakey (#65177) üzenetére


g@bo
nagyúr

urak

érdemes a minix neo u9-h mellé légegeret venni?

de van 2 féle, ha igen.... az a3 és a w2, mi lehet a difi? :R

[ Szerkesztve ]

(#65179) blakey válasza g@bo (#65178) üzenetére


blakey
titán

Nézz videókat a különbségről és azt vedd amelyik szimpatikus. Minden Androidos box mellé érdemes légegeret venni. Nekem van néhány, A2 Lite is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65180) SunMount3r válasza blakey (#65179) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem az A3 aminek tré a Gyro-ja?

(#65181) lemmy9 válasza g@bo (#65178) üzenetére


lemmy9
őstag

A képen látható az jófajta.

Szerintem!

(#65182) g@bo válasza lemmy9 (#65181) üzenetére


g@bo
nagyúr

Az az A3, de van az a.aban w2 is, azonos az áruk.

Ami a minix lejátszót illeti, határozottan jónak tűnik.

(#65183) blakey válasza g@bo (#65182) üzenetére


blakey
titán

A képen az A2 Lite látható

Az A3 jobb felső sarkában fogaskerék van illetve az enter helyett a hangvezérlés található.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65184) blakey válasza SunMount3r (#65180) üzenetére


blakey
titán

Tudtommal droid alatt volt a hiba és még az elején, azóta szerintem javítva lett, de nem követem a "pályafutását".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65185) g@bo válasza blakey (#65183) üzenetére


g@bo
nagyúr

A W2 az A2 utódja, világit....

(#65186) blakey válasza g@bo (#65185) üzenetére


blakey
titán

Nem az utódja, de nem is arról volt szó. W2 a "Windows Minixekhez" optimalizált.

Legalább értelmezd amit írtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65187) g@bo válasza blakey (#65186) üzenetére


g@bo
nagyúr

Ok

(#65188) TCr válasza zako (#65175) üzenetére


TCr
veterán

Engem nem kell meggyőznöd az előnyeivel, mint írtam, nekem is van NAS (Zyxel 326).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#65189) Sanya200


Sanya200
csendes tag

Sziasztok
Tudtok ajánalni valamit 4k lejátszáshoz?Van egy Samsung Q6FN tv-m de a gyári lejátszó egy fos.Egy sima dts-t nem tud lejátszani,vagy feliratot se kezel.Ami szerintem elég gáz hogy eladják úgy a 4k tévét hogy nem tud 4kt-t lejátszani...
Na mindegy, ha pc-ről próbálom szaggat ,hogy miért nem tudom.Pc-n is darabos a film,pedig nem gyenge vas,fx8320 cpu,8gb ram,GTX1060/6gb vga.Ezt se igazán értem hogy hogy nem tud lejátszani egy filmet,ha sikerül is és tv-re kötöm nincs hdr..
Próbáltam a mpc-hc + madvr kombót de vagy nem sikerült beállítani vagy nem tudom mert hang volt kép nem.
Nincs egy értelmes lejátszó pc-re?Ami viszi a 4k-t rendesen úgy hogy a hdr-t is kezelje rendesem?Tv-re se találok egy értelmes lejátszót se,az apps-ok között.Tényleg nincs más megoldás mint 10-20.000-et kiadni egy tv okosítóért? Xiaomi mi box 3-at néztem de 25k.Nincs esetleg valami olcsóbb megoldás? Csak arra kell hogy a dts hangot kezelje meg lehessen feliratot kezelni vele.Mivel filmet úgy töltök le,de elég gáz hogy 50-60gb és nem tudom megnézni...
Plusz most szereztem hozzá hangrendszert is egy LG SJ4-et.Már csak lejátszani kéne tudni filmet :DD

(#65190) univerzita válasza Sanya200 (#65189) üzenetére


univerzita
addikt

Plex,Servio. Plex -et lehet Samsung -ra telepíteni ész számítógépre.

(#65191) Sanya200 válasza univerzita (#65190) üzenetére


Sanya200
csendes tag

Ezzel az az egy probléma hogy vagy gyenge a net vagy vmi más baja van mert folyamat pufferel :D Igaz mobilnetem van azt osztom meg mobil hotspot-al, a tv meg a pc is arról megy.A pc-be egy 300mbites usb stick van.Elméletileg 100-150mbit-es netet tud,szokott is tölteni annyival.10-11 mb/s ha pl torrentezek,telefonon is jön annyival.De a filmre vmiért kevés,gondolom nincs fix adatátvitel.A tv-n is meg a pc-n is eredetire van állítva.Ha lejjebb veszem pl 20mbitre akkor meg nincs hdr :D Szóval nem tudom,megvagyok lőve vele.Max másik bőngészővel vagy nem tudom.Nincs kedvem venni plusz tv okosítót meg akkor külső hdd-t..stb
máshogy nem tudom hogy babráljak a nettel,mert telenoros hello data viszont nem tehetem más eszközbe pl külön hordozható wifi hotspot-ba csak olyanba ami alkalmas hívásra, telefon vagy tablet.Ha másba rakom bontják a szerződést...Nekem se jó mert zabálja a teló aksiját is a folyamat hotspot

[ Szerkesztve ]

(#65192) Beni2360 válasza Sanya200 (#65191) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha már lent van a film a megosztáshoz nem kell net. Egy HDD-ről média lejátszóvak kell a TV-re küldeni. Egy S912 HDR képes box hozzá egy CE rendszer egy SD kártyán és minden megvan oldva.
Egyébként ha a TV-k tudnák azt amit a média lejátszók évek alatt fejlesztettek akkor sok ember munka nélkül maradna. A TV az TV, kicsit feltúrbózva.
Ui: A számítógéphez meg megfelelő progi és kódekek kellenek. Más is használ gépről való lejátszást arról nem is beszélve, hogy egy ősrégi lapiból csinálnak média playert. Összekötni HDMI kábellel kell ha nincs megfelelő hálózatod.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65193) Sanya200 válasza Beni2360 (#65192) üzenetére


Sanya200
csendes tag

Pont ott a bibi hogy ha nem muszáj nem adok ki egy box-ért 20k-t.Plusz vagy a gépből szedem ki az ssd-t mert ahhoz van külső hdd doboz,azt felismeri a tv is.Csak gépre nem találok olyan programot ami nincs agyonbonyolítva mint a mochc meg madvr.Próbáltam power dvd17-et is de a hdr se mindig müködik vele.Vagy ez az mpv lejátszó az se perfekt.Jó lenne a plex tényleg ha nem pufferelné folyton a filmet,még 1080p-nél is nemhogy 4k-nál.Szerettem volna nem költeni pluszba tv okosítóra, tárhelyet megoldom.Vagy esetleg ha van olyan oprendszer ami nasra való,feldobom a win10 mellé.Csak müködjön rendesen hdmi kábelen keresztül.

(#65194) SunMount3r válasza Sanya200 (#65193) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

PC-n nincs más, mint a Win10 amivel megy a HDR, Linux-ok még nem tudják. MPCHC+MadVR-t csak 1x kell beállítani, persze a Nv kártya van a gépben akkor a driver-ek miatt szoktak lenni gondok. De sokaknak megy Nv kártyával is a HTPC Topic-ban olvasottak alapján.

MPCHC helyett ott van a DSPlayer, de ahhoz is kell a MadVR a HDR-hez.

[ Szerkesztve ]

(#65195) g@bo válasza blakey (#65186) üzenetére


g@bo
nagyúr

hi

abban tudol e segíteni, hogy kodi alatt (elállítottam valamit?) szinte minden sd cuccnál idővel durván csúszik a hang. mi lehet?

(minix u9)

(#65196) Sanya200 válasza SunMount3r (#65194) üzenetére


Sanya200
csendes tag

Hát lehet akkor inkább veszek vmit,de csak ha azzal nem kell szarakodni.Bocsánat a kifejezésért.Ha veszek egy mi box 3-at kell külön ahhoz is appot letölteni...stb vagy csak bedugom és megy?..
Ha más nem ajánlhatnátok boxot is,ami nem horror áron van de szoftveresen azért jó.Kár hogy tv-re nem is találni lejátszót,vagy hogy nem megy a plex ahogy kéne.Esetleg tipp a plex-hez? Hogy ne puffereljen miközbe megy a film? Másik böngésző vagy vmi?

[ Szerkesztve ]

(#65197) SunMount3r válasza Sanya200 (#65196) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Plex-hez nem értek, nem használtam még, de annyit tutira nézz meg, hogy a TV lejátszója végzi e a lejátszást/dekódolást, nem pedig a PC: Mindenféle transzkódolás kikapcsolása a PC-s Plex-ben.

A hálózati dolgok miatt is lehet a pufferelés, esélyes, hogy az a stick nem bír felfelé stabilan annyit. Másik stick (gigabites), vagy még inkább egy rendes vezetékes hálózati Gigabit USB adapter kellene. Wi-Fi mindig bizonytalan, főleg 4K-ra. Illetve ilyenkor azért biztosítani kell, hogy a winyón/SSD-n és magán a PC-n se legyen egyéb terhelés közben: memória CPU használat, felesleges app-ok bezárása stb...

A legolcsóbb megoldást már biztos írták: Amogic Box+CE. Ha neked az MPCHC túl mókolós volt, akkor lehet ez is az lesz. De elvileg elég 1x jól megcsinálni és ha rendben működik, akkor már nem kell semmit állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#65198) blakey válasza g@bo (#65195) üzenetére


blakey
titán

Ha lejátszás közben állítgatod akkor simán lehet, hogy úgy maradt, ezt lejátszás közben tudod állítani ha a fogaskerékre klikkelsz és a hang beállításait választod. Ha ott 0-n van akkor nézd meg a videó résznél is, lehet, hogy ott van elállítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65199) Beni2360 válasza Sanya200 (#65196) üzenetére


Beni2360
félisten

A mi box 3 egyáltalán nem ajánlott. nem minden a márkanév.
Ha ebben a topikban elmélyülsz és kérdezel van megoldás. Minimális mókolás kell hozzá, vagyis fel kell írni egy CE progit az SD kártyára és elindítás után csak be kell állítani mint Pl Mi3-t. Mert ugye mindegyiket be kell állítani. Én 65 évesen meg tudtam anno csinálni nem nagy was isit Das. DE kapni a PH aprón is boxokat én pl már a legfirsebb CE rendszerrel adtam el.
Ui: Szerintem egy 200 E és egy 70 E-s rendszernél nem szabad sajnálni 15-20 E Ft.
vagy csak bedugom és megy?.. na az 40 K-tól kezdődik. De a beállításokat ott sem úszod meg.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#65200) oritomi


oritomi
csendes tag

Sziasztok.Van egy popcorn c200 ami a 4 terrás vinyót nem kezeli szerintem megfelelően hiába fel van osztva 2 részre de a nagy mkv és bluray filmeknél kb 10perc után elkezdi csúsztatni a hangot és a kép is akad.A 2terrásnál ilyen gondom nincs.Egyrészt nem tudom orvosolható ez a hiba vagy vegyek egy másik lejátszót? Ha már új akkor milyet ajánlanátok ami viszi a 4k-t és bele lehet csúsztatni egy 3,5 vinyót? Az új lejátszóra max 50 ezer lenne a keret.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.