Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) sugarforce válasza TCr (#59800) üzenetére


sugarforce
őstag

Állítólag pár héten belül. Az árát nem tudni még, de sokan 400-500$ közé tippelik.

(#59802) TCr válasza sugarforce (#59801) üzenetére


TCr
veterán

Az zsíros.
Mivel fog többet tudni, miben lesz jobb az eddigi Zidoo készülékeknél?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59803) gyeniko válasza djnice (#59798) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez volt a lehurrogás. No comment...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#59804) djnice válasza gyeniko (#59803) üzenetére


djnice
veterán

Én is így gondolom, látom nem érted a lényeget.

(#59805) gyeniko válasza djnice (#59804) üzenetére


gyeniko
őstag

A lehurrogást valóban nem.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#59806) djnice válasza gyeniko (#59805) üzenetére


djnice
veterán

Ez szerinted mi?

(#4045) gyeniko válasza Multibit (#4044) üzenetére
Mennyiért kellene adják ezzel a tudással, hogy ne legyen túlárazott?

(#4046) djnice válasza gyeniko (#4045) üzenetére
Kb mint a Zidoo, mert a hw ugyanaz. És ott is van support rendesen.

(#4047) gyeniko válasza djnice (#4046) üzenetére
Jaha, értem! ;]

Ha fáj az igazság, akkor is inkább támadunk. Ez jellemző itt a PH-n, lásd Mede8er topik.

[ Szerkesztve ]

(#59807) Relaxing válasza TCr (#59802) üzenetére


Relaxing
tag

A Dune Sigma chippes a Zidoo Realtek .. , aztán ,hogy ez manapság előny vagy hátrány az majd kiderül. Elvileg kadenciahelyes lesz a Realtek is.

Bakker - micsoda gubanc!

(#59808) djnice válasza Relaxing (#59807) üzenetére


djnice
veterán

Dehogy Sigma, az már a régmúlt. Ugyanaz a 2 cucc.
Realtek-es Dune = Zidoo, Amlogic-os Dune = olcsó S905X-es kínai box.

[ Szerkesztve ]

(#59809) TCr válasza Relaxing (#59807) üzenetére


TCr
veterán

Ja értem.
Azt hittem, hogy ezek már az ARM-ra épült modellek lesznek.

Szerk:
(#59808) djnice: akkor mégis csak jól értettem.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59810) blakey válasza Relaxing (#59807) üzenetére


blakey
titán

Mindkettő Realtek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59811) junkpod válasza djnice (#59808) üzenetére


junkpod
nagyúr

Inkább adták volna el a márkanevet...

Box's don't touch!

(#59812) Chrys_ válasza Relaxing (#59807) üzenetére


Chrys_
addikt

Szóval a Realtek még mindig nem mindenhol kadenciahelyes? És az S905X framepacked 3D esetén felezett felbontáson megy?
Akkor fullHD HDR mentes TV esetén nem érdemes még ilyeneket venni. Ha van 4K TV 3D nélkül és/vagy HDR, akkor már esetleg.
Nekem FullHD van HDR nélkül, ezért egyelőre marad a PCH VTEN (meg a HiMedia Q5Pro, de azt sem használom 3D-re, ezért van még meg a VTEN).

(#59813) junkpod válasza Chrys_ (#59812) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerinted ha ilyet leírt (sigma/Realtek) akkor ért hozzá?
Az Amlogic csak 3D esetén "szenved" mind 4k mind HDR megy neki rendesen.

Box's don't touch!

(#59814) Relaxing válasza blakey (#59810) üzenetére


Relaxing
tag

djnice & blakey

Akkor elnézést. Én a lajatszo.hu oldalán ezt olvastam:

"A Duo BASE 4K-ba is a Sigma Designs legújabb VXP-s és 4K-s médiaprocesszora, az SMP8758 került."

Bakker - micsoda gubanc!

(#59815) blakey válasza Relaxing (#59807) üzenetére


blakey
titán

De a linkelt a "régi" és a Dune HD Pro 4K Ultra meg az új lesz ami idén jelenik meg, a Dune elhagyja a Sigmát, Amlogic, Realtek vonalon haladnak tovább. :)

#59816) SunMount3r
Te ezt az egészet már túltoltad. Próbálj ki egy bármilyen olcsó lejátszót és látni fogod, hogy milyen. Nekem lassan 4 Amlogicos boxocskám lesz :) a többi mellett és egyáltalán nem rosszak, sőt, illetve semmi gond nincs a deinterlacinggel és a 3D sem olyan vészes, mint ahogy leírjuk, de le kell mert ez van, de jobb mint a valódi felezett felbontású. Vegyél már végre egyet és teszteld néhány napig, ha nem tetszik akkor eladod, ennyi.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59816) SunMount3r válasza Chrys_ (#59812) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az rendes deinterlacing és az ezzel együtt járó freki váltás implementálása valahogy mostanában már nem divat. Nagyítóval kell lesni, hogy ezt is tudja e a lejátszó. Ha kiderül, hogy tudja is (pl. S905), akkor meg az SD felskálázással vannak minőségi gondok.

Én azt mondom, hogy (bár lehet manapság réteg igénynek is nevezni), de max FHD / 3D-re a HTPC még mindig legyőzhetetlen. 4K, HDR-re is csak az ára miatt nem az első.

(#59817) TCr válasza Relaxing (#59814) üzenetére


TCr
veterán

Még meg nem jelent készülékekről megy a diskurzus.

(#59816) SunMount3r: mindenféle vitaindítási szándék nélkül írom, de véleményem szerint 2018-ra el kellene már felejteni az SD-t.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59818) Relaxing válasza TCr (#59817) üzenetére


Relaxing
tag

Elnéztem egy Ultrával :)

Bakker - micsoda gubanc!

(#59819) SunMount3r válasza TCr (#59817) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már megint ide lyukadunk ki, de miért kellene? Egy csomó anyag (például gondoljunk itt csak egy csomó régi magyar filmre (de akár más európaira is)) max DVD-n látta eddig meg a napvilágot. Vagy azok nem is érdekesek, ami FHD alatt van rögzítve, az már mehet is a kukába?

És mai anyagok között is van azért szép számmal FHD interlaced videó is. Erre sem gondolnak.

[ Szerkesztve ]

(#59820) TCr válasza SunMount3r (#59819) üzenetére


TCr
veterán

Az olyan anyag, ami nem elérhető HD (720p és felfelé) minőségben, az valószínűleg olyan régi lehet, hogy nem az Amlogic sz@r felskálázása lesz a szűk keresztmetszet, ami a képminőséget illeti.

Ha meg tényleg érdemes foglalkozni vele, mert annyira jó film, akkor az képcsöves tévén is ugyanúgy élvezhető lesz, mint rosszul felskálázva 4K panelen.
Nemrég néztem végig egy kikölcsönzött SD sorozatnak 2 évadát S905X-en (LE), mert tényleg csak így volt elérhető, nem sokat számított (értsd: nem érdekelt) a képminősége, mert nem attól jó.

Visszatérve az eredeti mondatomhoz, kiegészítésképp: ne azon rágódjunk már 2018-ban, hogy az SD tartalmak egyre rosszabbul néznek az egyre nagyobb (képátmérő és felbontás egyaránt ugyebár) tévéinken, amikor 99%-ban minde elérhető 720p és afelett.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59821) IQ válasza TCr (#59820) üzenetére


IQ
csendes újonc

szia,

a S905X-re lehet telepiteni app-okat? pl mindigtv app-ra gondolok.
Med600-at szeretnek levaltani valami HDR-es 4K-s dobozra, aminek nem gond a nasrol valo lejatszas, akar mkv, akar 3D BDiso az allomany. Alkalmas lenne erre az S905X?

(#59822) blakey válasza TCr (#59820) üzenetére


blakey
titán

Nemrég néztem végig egy kikölcsönzött SD sorozatnak 2 évadát S905X-en (LE), mert tényleg csak így volt elérhető, nem sokat számított (értsd: nem érdekelt) a képminősége, mert nem attól jó. - sok sorozatom van SD-ben (720x400) és nincs semmi különös gond a felskálázással ha jó a "kódolás", sz@r anyag esetén semmi sem tud jót csinálni. Ezért írtam, hogy vegyen egyet, mert csak akkor fogja látni, hogy miről írunk. Nem tartom rossznak a felskálázást, ennél több, rosszabb megoldást is láttam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59823) Chrys_ válasza SunMount3r (#59816) üzenetére


Chrys_
addikt

Gondolkoztam HTPC-n, de egy kis olcsó lejátszó sokkal jobb, ha visz mindent, ami kell.

(#59824) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sziasztok!
Milyen 3d-s lejátszót tudnátok ajánlani?
A kikötések: Kandenciahelyes 24p,3d bd 25-50,külső vinyóról,2d bd 25-50,mkv gond nélkül vigye,no android,nem vagyok mazochista,ne kelljen sz..pni vele,elindítom a filmet azt megy,az se baj ha van rajta coax csati.Esetleg bépített wifi,usb 3.0
Ami nem kell: Atmos,aktív hűtés,popcorn.
A külső vinyóm egy 2 tb-os Wd mybook ultra usb 3.0,ezt kéne kezelje zökkenőmentesen.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#59825) djnice válasza SunMount3r (#59816) üzenetére


djnice
veterán

Ezerszer leírtuk, hogy az Amlogic-ban kiváló minőségű Motion Adaptive deinterlacing van. Ami az SD felskálázást illeti, egyáltalán nem rossz, a HiSilicon-nál jobb volt amikor teszteltem egymás mellett mindkettőt. Egyedül a Samsung BD-H6500-öt és a HTPC-met látom jobbnak nála.

Folyamatosan vannak gearbest-en akciók kuponnal, ma jött egy TX3 Mini, 23$ volt, nem foglalkoznak vele a vámon. Amire te rászánod magad a vásárlásra, már mind kifutott cucc lesz. Teljesen túlliheged a témát már sokadszor. 7-8000 Ft-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#59826) TCr válasza IQ (#59821) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Nem tudom, hogy milyen appokat lehet Androidra telepíteni, én LibreELEC-kel használom.
Szintén NAS-ról játszom le a filmeket, nálam gond nélkül megy a 4K HDR.
A 3D BD ISO-ra nem tudok mit mondani, amikor 3D tévém volt sem használtam, számomra totál érdektelen, sőt inkább zavar, mint szórakoztat.

Van saját topikja az S905 (és rokonsága) kütyüknek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59827) junkpod válasza SunMount3r (#59819) üzenetére


junkpod
nagyúr

küldjél már egy ilyen sample-t és letöltöm és beszámolok, hogy milyen a minőség egy fhd plazmán.

Box's don't touch!

(#59828) junkpod válasza Chrys_ (#59823) üzenetére


junkpod
nagyúr

főleg ha megnézzük a VGA kártyák árait:(

Box's don't touch!

(#59829) Beni2360 válasza TCr (#59800) üzenetére


Beni2360
félisten

Hogy mikor az kérdés de itt egy leírás és valahol olvastam 550 $.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59830) sugarforce válasza TCr (#59820) üzenetére


sugarforce
őstag

Teljesen egyetértek. 90%ban hd-fhd tatalmat nézek, de nekem is van nem kevés sd tartalmam, ami (még) nem jelent meg hd transzferrel, de nem derpegek azon, hogy de rosszul néz ki. Főleg, hogy elég sok sorozatnál látni azt évadról évadra, hogy forrásonként különbözik a minőség, pedig a felbontás és bitráta alapján azonos minőségűre számítana az ember. Pl Family Guy első 8 évada olyan szinten változó minőség terén, hogy hihetetlen. Mindegyik sd, de 1-2 évad olyan ocsmány, hogy öröm nézni az 55"-os tv-n :DD 2018 van, haladnunk kell előre, előbb utóbb lesz rendes hd transzfer mindenből, csak várni kell rá, addig meg marad a lejátszó felskálázása, vagy aki nagyon rá van erre a témára állva, az madVR-t tol htpc-n.

[ Szerkesztve ]

(#59831) Multibit válasza sugarforce (#59830) üzenetére


Multibit
veterán

előbb utóbb lesz rendes hd transzfer mindenből, csak várni kell rá
Dicséretes az optimizmusod :O

(#59832) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Engem már tényleg nem érdekel ez a felesleges vita a DVD és SD anyagokról, mert látom, hogy fölösleges és senki sem fogja nekem előírni, hogy mit nézzek és mit nem. :N Már urambocsá...Ha nekem fontosak ezek a régebbi anyagok is (mer nincs jobb forrás), akkor fontosak (és el lehet képzelni, hogy nem azért nézem SD-ben, mert direkt nem a FHD változatot akarom).

Amúgy ha anyagilag megengedhetném, akkor már rég HTPC lenne a dologból (és tudom, hogy a legvégén úgy is az lesz majd) és elfelejthetném végre ezt a kínai vonalas nyűglődést lejátszó fronton.

Engem nem kell meggyőzni arról, hogy nekem mi a jó. Arról meg pláne nem kell meggyőzni, hogy a végén már az a jó, ha már le se tudja játszani a lejátszó a 1080p-nél kisebb felbontású anyagokat, csak azért mert egyesek "ósdinak" tartják ezeket. Nem kell róla meggyőzni, mert nem is lehet, mert egyértelmű, hogy ez egy hülyeség. Az, hogy ez másokat éppenséggel nem érdekel az már más dolog és ez meg épp engem nem érdekel. :D

[ Szerkesztve ]

(#59833) djnice válasza SunMount3r (#59832) üzenetére


djnice
veterán

Egyedül te nyüglődsz a kínai lejátszó fronton, csak szólok :). Már hónapokkal ezelőtt megmondtuk hogy mit vegyél, de te folyamatosan ismételgeted ugyanazokat a kérdéseket, mintha mi a falnak beszélnénk.

(#59834) junkpod válasza djnice (#59833) üzenetére


junkpod
nagyúr

A számból vetted ki, szó szerint. Mint a kisgyermekek a kajaval, nem tudja milyen ízű mert nem kóstolta, ezért biztos rossz és meg se kóstolják.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#59835) gyeniko válasza djnice (#59806) üzenetére


gyeniko
őstag

"...Ha fáj az igazság, akkor is inkább támadunk. Ez jellemző itt a PH-n, lásd Mede8er topik...."

Az idézett hozzászólásaimban mi volt a támadás?! Nem szívesen rugózok ezen, de nem szeretem és rendkívül rosszul viselem, ha félreértenek! Különösen, ha felmerül bennem a gyanú, hogy szándékosan forgatják ki a szavaimat.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#59836) djnice válasza gyeniko (#59835) üzenetére


djnice
veterán

Akkor légyszi írd le, hogy a #4047-es hozzászólásod miért nem volt cinikus.

(#59837) sugarforce válasza Multibit (#59831) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha nem jon valamibol, akkor sem fogom a kardomba dolni. Megvagyok az sd anyagokkal is.

[ Szerkesztve ]

(#59838) sugarforce válasza SunMount3r (#59832) üzenetére


sugarforce
őstag

Senki nem akar meggyozni es senki nem allitja, hogy nem kell nezni, pont azt irjuk a legtobben, hogy mi is nezunk sd anyagokat kenyszeru okokbol.
Csak az egeszben az a rohej, hogy ki sem probalod es ugy nyuglodsz ezen mar miota. Vegyel egyet es tesztelgesd. Ha nem tetszik, akkor beruhazol egy csomo penzt egy normalis htpcre.

(#59839) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Full Hd-s buta TV mellé keresek valami oksítót. Első körben Youtube a gyereknek és esetleg talán kodi, ha lesz időm bele méllyedni a témába.
Ami viszont fontos, hogy könnyen kezelhető legyen. (Távírányító esetleg, vagy +egér hogy az asszony is boldoguljon vele) :)

Ár max 10E, (ha létezeik ilyen ennyiért)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#59840) TCr válasza sugarforce (#59838) üzenetére


TCr
veterán

Látszólag nem akar ő semmit sem venni, máskülönben már rég rendelt volna egy 8.000 Ft-os S905X-et, ami ha nem tetszik neki, ugyanennyiért, vagy picit drágábban simán eladja itt a PH aprón.

Ha ezzel ennyit nyűglődik, egy minimum 40-50e Ft-os HTPC-vel mennyit fog?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59841) Chrys_ válasza junkpod (#59813) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem kell a 3D, még nem mondtam le róla teljesen, majd valószínűleg valamikor 2020 környékén, amikor egy 4K OLED-t szeretnék venni.
De ettől függetlenül érdekel, hogyan fejlődnek ezek a kis készülékek, ha lesz olyan, ami mindenre jó és olcsó, akkor biztos veszek egyet. Ki tudja, mikor megy tönkre a TV-m, lehet hamarabb kell cserélnem a tervezettnél :)

[ Szerkesztve ]

(#59842) IQ


IQ
csendes újonc

ha fontos a rendes 3D, es a hdmi 2.0, akkor milyen eszkozok johetnek szoba? olvasgattam, az S905X kiesik, a zidook is nyuglodnek a rendes 3D-vel. van olyan most kaphato eszkoz, ami megfelel ennek a ket feltetelnek? vagy jon mostanaban valami uj hardver ami tudja gond nelkul jatszani mindent? Meder8er vagy Dune nem tervez mostanaban piacra :U dobni valami uj modellt?

(#59843) djnice válasza IQ (#59842) üzenetére


djnice
veterán

Mede8er megszűnt, Dune = Zidoo. Az S905X-nél menni fog a 3D nemsokára. De a Zidoo-nál én nem hallottam hibáról.

[ Szerkesztve ]

(#59844) cujo69 válasza IQ (#59842) üzenetére


cujo69
tag

Zidook nem nyűglődnek a 3D vel!Én soha nem tapasztaltam ilyent az X8 al.

(#59845) energomatt


energomatt
senior tag

Megadta magát a kb. 15 éves WD TV Live-om. Mivel tudnám kiváltani a jelenlegi új kínálatból?
Vezetékes hálózaton csatlakozok az ASUS RT-AC56u routeremhez, amelyen egy DLNA media szerver üzemel. Az erre csatlakoztatott HDD-ről nézek meg filmeket, többnyire HD felbontásban. Nagyságrenben A WD TV live árkategóriájában gondolkozom.

(#59846) sugarforce válasza TCr (#59840) üzenetére


sugarforce
őstag

Hát igen. 1/8-as x96 pár napja jött meg az u1 mellé csak úgy kipróbálni, meg egyik barátomnak. Nem volt egészen 8000 ft szállítással együtt. Ennyiből nemtudom milyen egyéb, legalább hasonló tudású lejátszó hozható ki. Pár nap múlva majd leírom a tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

(#59847) Madoc válasza sugarforce (#59846) üzenetére


Madoc
veterán

Várom! :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#59848) DoItYourself válasza sugarforce (#59846) üzenetére


DoItYourself
addikt

Pár éve vettem egy Logitech Harmony tanítható távot, 10e Ft-ért. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#59849) djnice válasza sugarforce (#59846) üzenetére


djnice
veterán

Már így is verhetetlen, ezért az árért nem kapsz semmilyen más 4K HDR lejátszót, ami kadenciahelyes, gyors, szinte minden formátumot kezel, és a deinterlacing is tökéletes. A Full HD 3D MVC már csak hab lesz a tortán.
És mindez pár lelkes ember önzetlen munkájának köszönhetően.
Az X96 tetszeni fog, egyáltalán nem kell félni ezektől az olcsó boxoktól, nekem semmivel sem nyújt kevesebbet mint a Minix, sőt többet mert a távja érzékenyebb, így mehetett a TV mögé a cucc. Ami meg az anyaghasználatot, hűtést, stb illeti, a Vero 4K is elvan ezzel a konstrukcióval 5x-ös áron.

(#59850) TCr válasza DoItYourself (#59848) üzenetére


TCr
veterán

Nekem is az van, de sajnos azt az olcsó szériát (600) kifuttatták. :(
Lassan csereérett lenne az enyém.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.