Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) SunMount3r válasza Helmoras (#60600) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(ki kéne derítenem az pontosan milyen 5.1-es rendszer?)-> Az lenne a legegyszerűbb...

(#60602) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali
Beelink M18 lejátszóm ha bekapcsolom csak pirosan világít a led rajta és nem indul el. Korábban kéken világított.
Vége van meghallt?
Van erre topic vagy jó helyen kérdem?

(#60603) DoItYourself válasza Khaosz55 (#60602) üzenetére


DoItYourself
addikt

S905 topik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#60604) donceleger8 válasza 7Heads Drago (#60595) üzenetére


donceleger8
őstag

Lássuk csak! ..... szerintem nem!
Hogy miért? Minden kadenciahelyes, gyorsabb javítás az esetleges hibákra, működő CEC és világítós távvezérlő. Ja és sokkal szebb és minőségibb összeszerelés.
Akárhogy is számolom megéri a plusz 30-at.
De ha már az ár a probléma akkor mi a helyzet az oppo-val negyed millióért?
Ilyen alapon autóból sem kéne más csak trabant. A-ból B-ve elvisz az is.

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#60605) gyeniko válasza donceleger8 (#60604) üzenetére


gyeniko
őstag

"Ilyen alapon autóból sem kéne más csak trabant. A-ból B-ve elvisz az is."

No ennyire azért mégsem "ül" a hasonlat, mert a Trabi tényleg kompromisszumos, átlag igényt sem tud(ott) kiszolgálni. Inkább az Opel Astra/Renault Megane/Ford Focus, stb. lehetne a jó hasonlat.
Vagy bármelyik mai kínai járgány, melyekből van szép számmal: szépek, a műszaki adataik is elfogadhatóak (a törésteszt néha "billegős"). :Y Az biztos, hogy nem az enyém lesz az első kínai verda Mo-on, de az első 10 e-be sem fogok beleférni.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#60606) SunMount3r válasza donceleger8 (#60604) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De ha már az ár a probléma akkor mi a helyzet az oppo-val negyed millióért? [link]

[ Szerkesztve ]

(#60607) Beni2360 válasza donceleger8 (#60604) üzenetére


Beni2360
félisten

Hogy miért? Minden kadenciahelyes, gyorsabb javítás az esetleges hibákra, működő CEC és világítós távvezérlő - na ezt tudja a ZIDOO X10 és csak 210 $-ba kerül. Igaz nincs 2 év gari.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60608) kezo0 válasza SunMount3r (#60606) üzenetére


kezo0
addikt

Jaj, hagyjuk már ezt az ilyen-olyan tesztekben elbukik dumát... Kiváncsi lennék, ha ugyanannyiba kerülnének, akkor ki választaná inkább egy noname amlogic-os szappantartót az Oppo helyett...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#60609) djnice válasza kezo0 (#60608) üzenetére


djnice
veterán

Ha valami drága, akkor nem szabad elmondani róla az igazat? Vagy úgy kellene csinálni mint pl a whathifi, hogy aki többet fizet az majd jobban szerepel a tesztekben?

[ Szerkesztve ]

(#60610) kezo0 válasza djnice (#60609) üzenetére


kezo0
addikt

Maradjunk annyiban, hogy a te igazságod éppúgy nem objektív, mint az enyém, csak én képes vagyok ezt belátni. De már itt sem vagyok, mert tök felesleges ebben a topikban azzal a pár hangadóval vitatkozni, akik azonnal rárontanak arra, akinek ellenvéleménye van. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#60611) djnice válasza kezo0 (#60610) üzenetére


djnice
veterán

Ami bizonyítva van az nem objektív? Érdekes elgondolás...

(#60612) hm15 válasza djnice (#60611) üzenetére


hm15
senior tag

Elhisszük a sok reklám cikket, reklám "szak"újságírók hiteltelen véleményét, de nem hiszünk a képekkel igazolt valódi tesztnek, mert az Oppo drága. Bravó.

(#60613) gyeniko válasza djnice (#60611) üzenetére


gyeniko
őstag

Bizonyságot nyert, hogy a Whathifi tesztjein az a termék szerepel jobban, akinek a gyártója/forgalmazója többet fizet? No, erre a bizonyítékra rettentő kíváncsi vagyok, kérlek, hogy tárd elénk!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#60614) djnice válasza gyeniko (#60613) üzenetére


djnice
veterán

Az a fentebb linkelt tesztre vonatkozott, a whathifi csak egy példa volt a "hitelességre". De te gondolom szívesen olvasgatod a HDMI kábel tesztjeiket.

(#60615) C. s. válasza junkpod (#60597) üzenetére


C. s.
addikt

Igen, sajnos úgy van, ahogy Beni2360 írja. Van, akinek ezt is meg kell gondolnia.
Egyébként mit lehet itthon 8000-ért megvenni? A Xiaomi Mi Box 27000, a Minix U1 34000 Ft. A másik kettőt (Amlogic S905X, Mecool M8S Pro+) pedig nem találtam magyar boltban, de ha tudsz valamit ennyi pénzért, akkor légyszíves linkeld be, mert megfontolnám. Komolyan mondom!

(#60616) djnice válasza C. s. (#60615) üzenetére


djnice
veterán

Aprón mindig van valamelyikből ha nem tudsz kintről rendelni.

(#60617) gyeniko válasza djnice (#60614) üzenetére


gyeniko
őstag

Ateistaként nem olvasok HDMI kábel teszteket.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#60618) Dave567 válasza kezo0 (#60608) üzenetére


Dave567
addikt

Kiváncsi lennék, ha ugyanannyiba kerülnének, akkor ki választaná inkább egy noname amlogic-os szappantartót az Oppo helyett...

De ugyan annyiba kerül????????? :F :))

[ Szerkesztve ]

(#60619) kezo0 válasza Dave567 (#60618) üzenetére


kezo0
addikt

Látom, az absztrakció képessége számodra idegen. És a helyesírás is...
Nem fogok hívőkkel vitatkozni, és pláne nem fogok guruló szmájlikkal érvelni.
Használjátok azt, amit képesek és/vagy hajlandóak vagytok megfizetni, és örüljetek neki, ha találtok olyan tesztet, ami a Napnál is világosabban bizonyítja, hogy a ti lejátszótok jobb, mint amit sokkal drágábban árulnak. Ez biztosan jó érzés.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#60620) BBéci válasza Dave567 (#60618) üzenetére


BBéci
titán

Pont a lényeget nem értetted.
Nem azért választják rengetegen OPPO helyett az amlogicos szappantartókat, mert jobb a képminőségük, hanem az olcsóságuk miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60621) Mezga Aladár válasza BBéci (#60620) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most vettem egyet a fiam low-end ldc tv-nek az okosítására. Arra tökéletesen megfelel. A plazma alatt meg marad a popi.
Egyébként nem rossz a képe amíg hd/fhd tartalmat nézel. Csak hát van még sd és interlaced.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60622) SunMount3r válasza kezo0 (#60619) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Te már Oppo "hívő" lettél? A Q10 Pro-val mi lett?

Oppo-n a magyar feliratok már rendben vannak?

(#60623) Dave567 válasza BBéci (#60620) üzenetére


Dave567
addikt

Persze, nagyon is jól tudom, de nekem nem ér meg 160000 ft+ amíg nincs összehasonlítás teszt. ;)

(#60622) SunMount3r: Te már Oppo "hívő" lettél? Igen, azt is megvette...

[ Szerkesztve ]

(#60624) 7Heads Drago válasza donceleger8 (#60604) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mihez képestnézed a +30-at? Én most rendeltem lejátszót 40 dollárért. Viszont a 90 ropi az bőven 300 dodo fölött van, és annyiért még rendelhetek párat. Persze ez nehezen gariztatható, de viszont tutti kutyü. Persze nincs világitós táv, de az engem nem is érdekel.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#60625) djnice válasza Mezga Aladár (#60621) üzenetére


djnice
veterán

Csak az SD felskálázás gyengébb, a deinterlacing egy nagyon jó minőségű motion adaptive edge enhancing algoritmuson alapul.

(#60626) Mezga Aladár válasza djnice (#60625) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hát amit annak idején linkeltél, azt a hajós interlaced filmrészletet, azt lejátszani sem tudja. Legújabb LE.
Pozitív, megy normálisan a wifin keresztül, még a nagy bitrátájú filmek is. Viszont a cec nem müxik normálisan.
Amikor Patice x96-osát próbáltuk akkor azon ment rendben.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60627) kezo0 válasza SunMount3r (#60622) üzenetére


kezo0
addikt

Megvan a Q10 Pro is az Oppo mellett, sőt, van egy Dune HD Duo BASE 4K is. Én már csak ilyen hülye vagyok, hogy erre a hobbira költök, viszont cserébe’ nem dohányzom, és még autóm sincs. Sőt, pillanatnyilag barátnőm sincs – el se hinnétek, ezzel mennyit lehet spórolni! :P

Ami az Oppo feliratkezelését illeti, lehet, hogy a következő fw-ben lesz egy kódtábla-választási lehetőség, de ha mégsem, azt is kibírom. Viszonylag kevés feliratos tartalmat nézek, és arra ugye van más lejátszó is kéznél, de ha csak az Oppo lenne egyedül, ez akkor is csak egy apró bosszúságnak számítana amellett, hogy úgy egyébként milyen egyszerű és nagyszerű a kezelése, hogy lényegében mindent megeszik és lejátszik minden forrásból és, hogy milyen gyönyörű képe van (nem valami „tesztben”, hanem amikor megnézek vele egy filmet).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#60628) djnice válasza Mezga Aladár (#60626) üzenetére


djnice
veterán

Most néztem meg a hajósat, nálam tökéletes (LE 8.90.5). A CEC meg nagyban TV függő, LG-vel pl nekem sem megy, de Toshibával, Philipsel, Samsungal nincs gond.

(#60629) Dave567 válasza kezo0 (#60627) üzenetére


Dave567
addikt

Össze is hasonlítottad őket egymás mellett.

(#60630) sirály69 válasza kezo0 (#60627) üzenetére


sirály69
őstag

:C +1

Szerver Hosting Debrecenben

(#60631) junkpod válasza kezo0 (#60608) üzenetére


junkpod
nagyúr

A rideg valóság az, hogy nem kerülnek ugyanannyiba. A kérdésesnek az ég világon semmi értelme nincs.
Ami még szintén nem létezik, az a kötelező választás, mindenki azt vesz amit akar.

Box's don't touch!

(#60632) junkpod válasza Mezga Aladár (#60626) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nézz szét a cec beállításokban, kb 40-50 paraméter állítható.

Box's don't touch!

(#60633) kezo0 válasza junkpod (#60631) üzenetére


kezo0
addikt

Valóban, mindenki azt vesz, amit akar, erre utaltam én is.
A rideg valóság viszont az, hogy eddig még mindenki igyekezett kétségbeesetten kikerülni a kérdésemre adandó egyenes választ... De sebaj, tulajdonképpen ezzel is megválaszoltátok a kérdést, szóval részemről lezárva. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#60634) gyeniko válasza kezo0 (#60633) üzenetére


gyeniko
őstag

Erre a kérdésre gondolsz? "Kiváncsi lennék, ha ugyanannyiba kerülnének, akkor ki választaná inkább egy noname amlogic-os szappantartót az Oppo helyett..."

Én szívesen megválaszolom: az Oppo-t vennék a legtöbben. Azért nem mindenki, mert akadnának olyanok - nem, nem az itteni fórumtársak között -, akik "juszt sem"! :K

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#60635) SunMount3r válasza kezo0 (#60633) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Arra gondolsz, hogy jobban vonzana minket a "préjmijum feeling" tudata? :) Vagy mert szebb, nagyobb és jobban mutat a szekrényen? :D

Jó, legyen: Amúgy én simán megnézném előtte a képminőségét élőben alaposan és persze utána döntenék csak. (Hozzá teszem, hogy Amlogic-ot sem láttam még élőben). De ehhez konkrét lehetőség is kell, könnyebb hát egy Amlogic Box-ba "vakon" belevágni az ára miatt, míg az Oppo-ról kb. az ilyen tesztek maradnak a támpontok.
De lehet nagyon szubjektív érzet alapján menne a döntés, mert linkelt már pl. Joshi is képeket róla és eléggé látszik, hogy a színeket bizony sokszor nagyon máshogy kezeli. Vagyis ízlés kérdése lenne. Itt meg az objektivitásról volt szó.

De ha az SD tartalmakat rendesen kezeli az Oppo, akkor lehet lenne egy kis fórja nálam az Amlogic-al szemben. De ez is csak élőben derülne ki mennyire.

A KODI hiánya viszont eléggé levág az összképből. :D

De ha nyerne is, akkor is csakis "második lejátszóként" jöhetne szóba, a Q10 Pro-t nemadom... :N

(#60636) djnice válasza Mezga Aladár (#60626) üzenetére


djnice
veterán

Lehet hogy W-st vettél? Azon lehetnek gondok a váltott soros anyagokkal. Egyelőre csak az S905X ajánlott LE-re teljes körűen.

(#60627) kezo0: Ezek a tesztek pont azt a célt szolgálják, hogy mennyire adnak hibátlan képet a lejátszók. Én úgy gondolom, ha valami drága, akkor az a lehető legjobb minőségben tegye a dolgát és az ilyen tesztekben se bukjon el.

[ Szerkesztve ]

(#60637) junkpod válasza kezo0 (#60633) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kérdésre a válasz: nem tudom. Nem ismerem az Oppo képességeit.
Leginkább ha ilyen árban lenne az amlogic akkor egyiket sem. Nekem mediaplayer soha nem ér 3x000 forintnál többet.
Illetve kissé torz az érték arány, hogy ingyen szedett filmekre vegyek drága playert. Ha ennyi pénzem van és premiumra vágyok akkor csak bd playert vennék.
Warezre nem illik tobb 100ezret elkölteni... Ellentmondásos.

Box's don't touch!

(#60638) Valkűr


Valkűr
őstag

Én is nehéz döntés előtt állok. Egy popcorn Vtent cserélnék le, mik az alternativák? Amire szükségem van az a Full HD kép, 4k nem érdekel, legyen 3D is, legyen legalább olyan képe mint a popinak, ha jobb az sem baj, és nem art a támogatás, és a frissitések sem, ja és kell a boritozás is.Van pár kiszemelt de semmi tapasztalatom ez ügyben. Ja és ne legyen HDMI kézfogás probléma, csak mert régebbi az erősitőm.

1: Dune HD Solo light
2: HiMedia Q10 pro, Q30?
3: Minix U1 , vagy U9

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60639) Mezga Aladár válasza djnice (#60628) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

X96 1/8GB. Elméletileg 905X[link]. Hazamegyek megnézem. A cec, mint írtam, tökéletesen ment patice x96-val. Lehet más a szoft verzió. Nekem ez van LibreELEC 8.2 for S905/S905D/S905W/S905X.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60640) dh66e válasza Valkűr (#60638) üzenetére


dh66e
veterán

Dune 4K PRO-t még megvárnám ha nem sürgős.

(#60641) djnice válasza Mezga Aladár (#60639) üzenetére


djnice
veterán

A 8.2-es vonalból a 8.2.3.1 az utolsó, emlékeim szerint azzal sem volt gond az interlaced-del: [link]

(#60642) Valkűr


Valkűr
őstag

Van itt valaki akinek Dune van? A Youtube megy -e ott? Mert popinál elvették a google nem ad ki rá, a régi klienssel meg alig akar valami megnyilni

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60643) dh66e válasza Valkűr (#60642) üzenetére


dh66e
veterán

Gyári you tube már rég nincs a régi Dune-n sem,moddolt van letöltési lehetőséggel.
A lejátszás 720p kivéve a 4k modelleknél ott 1080p a támogatott felbontás.
További infók itt,továbbá a Dune topikban.

[ Szerkesztve ]

(#60644) djnice válasza SunMount3r (#60576) üzenetére


djnice
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#60645) SunMount3r válasza djnice (#60644) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt most miért linkelted? :F Tudom, hogy Android-on van egy jó pár YT app variáns. De az még mindig kérdés marad, hogy azon a Mecool-on mennyire lenne stabil.

(#60646) djnice válasza SunMount3r (#60645) üzenetére


djnice
veterán

Eleve nem értem mi az hogy stabil vagy nem stabil. A Mecool-on a gyári appal sincs semmi gond, de amit linkeltem az mindenhol jól megy. Teljesen felesleges ezen rugózni.

(#60647) Mezga Aladár válasza djnice (#60641) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Felment a belső tárra, minden megy(cec is, gyári kábel sz@r volt) Még az alvó állapotot kellene valahogy aktiválni. Kék led mindig világít bekapcsolt állapotban?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60648) djnice válasza Mezga Aladár (#60647) üzenetére


djnice
veterán

A kikapcsolás menüben elvileg van alvó mód is. A kék led működés közben mindig világít, ha kikapcsolod akkor meg pirosan. De gyere át az S905 topikba: [link]

(#60649) C. s. válasza djnice (#60616) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, majd szemmel tartom. 8000-ért csábító. Ennyit még ők is összekaparnak.

[ Szerkesztve ]

(#60650) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok, próbáltam részben kimazsolázni a fórumról, Aplle Tv 4K és Zidoo x9s között vacillálok. Igazából kizárólag hálózati lejátszás (syno NAS-ról) és online tartalom (stream) kell.

A lejátszásnál nem akarok kompromisszumot, ezt főleg az Apple miatt írom, tehát lehetőleg NFS használatával egyelőre nem tudom milyen lejátszó app segítségével, de menjen a legtöbb formátum feliratokkal együtt. Hangban sem akarok kompromisszumot Bitstream átvitellel lehessen kiválasztani és áttolni HDMI-vel az AVR-be Atmos-tól.

Ahogy így olvastam az Apple kicsit letisztultabb, az appokkal együtt - talán szebb a képe :F , a Zidoo kompromisszum mentesebb, van usb + lemez.... ami engem nem érdekel.

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.