Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) kezo0 válasza Joshi (#59443) üzenetére


kezo0
addikt

A HiMedia lejátszóknál nincs „normális” Netflix, mert ahhoz Widevine Level 1-es DRM-tanúsítvány szükségeltetik. Az új generációs Dune-ok elvileg ilyenek lesznek, de az meg most még csak egy ígéret...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#59452) blakey válasza Gsx-rr (#59450) üzenetére


blakey
titán

Mit nem értesz? [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59453) Joshi válasza kezo0 (#59451) üzenetére


Joshi
titán

Pont most kerestem rá Himedia topikban a Netflix szóra és igen, megválaszoltad. :D :R Én azt nem értem mi a francnak a Netflix, Plex, HBO Go? Ezt soha nem értettem. :F Majd ha lesz kishazánkban normális minőségben, akkor azt mondom ok előfizetek. De addig? :F :O

(#59454) djnice válasza vvili (#59447) üzenetére


djnice
veterán

Akkor az az mkv újra lett tömörítve hibásan. Ha makemkv-vel csinálsz a blurayről másolatot, akkor az remux biztos hogy jó lesz.

(#59455) vvili válasza djnice (#59454) üzenetére


vvili
csendes tag

De akkor miért az mkv-nál írja ki az fps-t helyesen és az m2ts-nél helytelenül? És a 16.1 kodi miért írja ki az m2ts-t is helyesen?

De miért??? :DD

(#59456) blakey válasza vvili (#59455) üzenetére


blakey
titán

Az LE8-ban az info kiírása téves, rossz, legalábbis LE esetében, erről is már volt, szó, a fejlesztő írta, hogy nem kéne sokat foglalkozni vele, ő mindent megtett annak érdekében, hogy jól működjön de a Kodi dolgaiba nem nyúlt bele és ez így is marad.
Nem kötelező frissíteni, mert a Kodi 17 eléggé félre sikerült, Le18 már sokkal jobb lesz, Kodi 16 szintű sőt, jobb lesz és láthatod, hogy bizony van olyan ami minden szempontból tökéletes és azt is írtam korábban, mások is írták, hogy az Le7 legutolsó verziói a legjobbak minden szempontból, minden úgy működik ahogy kell viszont a Kodi miatt már nem nagyon lesz feljesztve, egyedül a MrMC illetve az SPMC még fejlesztgeti, javítgatja, azok még Jarvis alapúak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59457) vvili válasza blakey (#59456) üzenetére


vvili
csendes tag

Én ebből nem csinálok problémát, nem is ezért váltottam Dune-re.Én inkább csak a tapasztalat miatt írtam le,hátha segítség lesz 1-2 kollégának

(#59458) Golyo69


Golyo69
senior tag

Sziasztok!

Van itt medialejátszó beárazós topik? Csak mert nem nagyon találom :)

Köszi

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#59459) blakey válasza Golyo69 (#59458) üzenetére


blakey
titán

Mit szeretnél beárazni? Himedia Q5II-t? :)
Kb 20e.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59460) varázsgömb


varázsgömb
aktív tag

Sziasztok!

Segítenétek? Ma eladtam a Popi A410-t, kellene helyette más. Ezeket nézegettem: Mede8er MED800X3D/WP illetve Zidoo X10. Melyiket ajánljátok? Vagy van ezeknél is jobb. Egy ideje már olvasgatok, de őszintén szólva elvesztem a sok infóban. A célom, hogy jó minőségű legyen, és minél többet tudjon, és hogy egy év múlva még ne legyen elavult, max. középkategóriás. Nas-ról nézek filmet, kellene a 4k is, 3D nem érdekel, és támogassa az HBO GO-t, mert a párom most rákattant.
Köszi.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#59461) Gsx-rr válasza varázsgömb (#59460) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ugyanilyen igenyeimre itteni aktiv forumtars javaslatara, Apple Tv 4k-t vettem!

(#59462) Golyo69 válasza blakey (#59459) üzenetére


Golyo69
senior tag

Igen azt :D

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#59463) varázsgömb válasza Gsx-rr (#59461) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Én azt olvastam, hogy a HBO GO-nak nincs app-ja rá.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#59464) apszi válasza blakey (#59456) üzenetére


apszi
őstag

Sziasztok! Akkor most tegyetek picit tisztába engem is légyszi, mint újszülött X96-ost. Pillanatnyilag a legfrissebb LE került rá (8.2.2.2. Valami ilyesmi) . Lejátszás szempontjából lesz nekem ebből valamilyen hátrányom, és inkább tegyem fel az utolsó 7-est, vagy maradhat. Előre is köszi :R

(#59465) Gsx-rr válasza varázsgömb (#59463) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Irtam privatot

(#59466) Beni2360 válasza Joshi (#59437) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak, hogy 2016 januárban ez a Med600 jóval drágább volt.
Az akkori dodo áron 42 $ volt a K1 plus.
És te mikor adtad el 15k-t?
----------------
(#59441) junkpod: ja több mint duplája.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59467) DoItYourself válasza apszi (#59464) üzenetére


DoItYourself
addikt

Használd egy kicsit, ismerkedj a rendszerrel. Ha nem megy valami, akkor el lehet gondolkozni a 7-es verzión. Itt van az S905 topik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#59468) Joshi válasza Beni2360 (#59466) üzenetére


Joshi
titán

2017 szeptemberében adtam el 15k-ért, mondanom sem kell hogy azonnal elvitték. Szerintem 20-25k-ért is elment volna.

(#59469) Beni2360 válasza vvili (#59444) üzenetére


Beni2360
félisten

Egyébként a Kodiban merre található ez a képernyőhöz igazítás menüpont? - Igaz én írtam de elfelejtettem, hogy az újabb LE-ből kivették ezt a lehetőséget.
Egyébként a Videó beállításoknál volt van a freki váltás alatt valamivel. nekem is ez okozott anno akadásokat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59470) junkpod válasza varázsgömb (#59460) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nézd meg a leírását amit felsoroltál, az első tuti nem teljesíti...

Box's don't touch!

(#59471) junkpod válasza apszi (#59464) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem ne feszulj rá, használd és ha nem látsz vagy hallasz mozi közben hibát akkor élvezd:)

Box's don't touch!

(#59472) blakey válasza varázsgömb (#59463) üzenetére


blakey
titán

Van HBO GO az ATV-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59473) jociapu


jociapu
újonc

Üdvözlet mindenkinek. Véleményt szeretnék kérni erről a lejátszóról.Eminent EM7680. Ajánlott vétel? Valami más lehetőség 50000ft max.válaszokat előre is köszönöm.

(#59474) apszi válasza junkpod (#59471) üzenetére


apszi
őstag

Rendben köszi, ráfeszülni semmikép nem fogok. :) Ha rendben megy a kadenciahelyes lejátszás, a hang is a helyén van és a képminőség is rendben (az előzetes próbák alapján ez utóbbival nem gondolnám, hogy lesz problémám), akkor nekem egyéb elvárásaim nincsenek a rendszerrel. Boldog ember leszek :K .

(#59467) DoItYourself:
Neked is köszi, az ismerkedés megvolt, már csak a főpróba van hátra. :)

(#59475) djnice válasza jociapu (#59473) üzenetére


djnice
veterán

Ha visszaolvasol láthatod, hogy helyette kintről S905X + LibreELEC megvan 8000 Ft körül.

(#59476) Patice válasza apszi (#59464) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem eddig nincs gondom vele, minden megy szépen LE-vel. 4K-val majd még kipróbálom, NFS megosztásból, szerverről.

Most a kiegészítő IR nélkül használom és így is tök jól veszi az adást a távja. Működik a ki- és bekapcsolás is LE alatt is!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59477) apszi válasza Patice (#59476) üzenetére


apszi
őstag

Ez biztató :) A távján én is meglepődtem, hogy milyen jól használható, de mivel én egy elég eldugott helyre applikáltam, így rádugtam a vezetékes infrát, ami nem mellesleg tökéletesen teszi a dolgát. Melyik LE verzió van fent neked?

[ Szerkesztve ]

(#59478) varázsgömb válasza junkpod (#59470) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Köszönöm a válaszod!

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#59479) varázsgömb válasza blakey (#59472) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Igen, privátban már megírták. Egy régebbi tesztet olvastam eszerint.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#59480) Mauzes válasza blakey (#59452) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez jó hír, köszi! Akkor már csak a felbontás upscale issue maradt meg az Apple TV-nél.

Egy keresztkérdés: nem érné meg jobban egy fele ennyibe kerülő Roku eszköz, pl. Premiere+?

Joshi: Én azt nem értem mi a francnak a Netflix, Plex, HBO Go? Ezt soha nem értettem.

Hát a Netflix megítélés kérdése, de szerintem már itthon is sok a jó tartalom rajta. Én mondjuk ingyen használom, szóval nem kérdés, hogy nekem megéri és kell. De ha 4-en megosztjátok az előfizetési díjat, akkor az is full olcsó. Szerintem.

A Plex-et meg nem értem. Ha megvan a szerver, akkor nagyon egyszerűen tudsz egy véleményem szerint szép és praktikus klienst elérni nagyon sok eszközön, ami tök kényelmes hozzáférést ad a saját gyűjteményedhez. Mi a francnak? Mert jó.

(#59481) Patice válasza apszi (#59477) üzenetére


Patice
Topikgazda

8.2.8.2.2 asszem. Majdnem a legfrissebb, a karácsonyi időszakban nem követtem, hogy jött-e ki frissebb verzió. Mivel jól működik, nem éreztem szükségét a frissítésnek sem. Kodi verzió ebben is 17.6.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59482) Joshi válasza Mauzes (#59480) üzenetére


Joshi
titán

Van akinek a sz@r is kell csak mert ingyen van, végülis nem vagyunk egyformák. ;] Én úgy tudom a Plex elég lassú, de ha van egy NAS-od akkor otthoni hálózatban fölösleges, főleg ha a lejátszó jukeboxos.

(#59483) apszi válasza Patice (#59481) üzenetére


apszi
őstag

Köszi. 28-án jöt a 8.2.2.2, pont másnap kezdtem molyolni a szerkezettel. Na de majd hétvégén tesztelem. Nagyon kíváncsi vagyok már :)

(#59484) sugarforce válasza Joshi (#59482) üzenetére


sugarforce
őstag

milyen vason és miben lassú? Tényleg kíváncsi lennék, mert már 2.5 éve használom, de eddig nem találkoztam lassúsággal benne.

(#59485) blakey válasza Mauzes (#59480) üzenetére


blakey
titán

Akkor már csak a felbontás upscale issue maradt meg az Apple TV-nél. - Nem tudom mire gondolsz. :F

Egy keresztkérdés: nem érné meg jobban egy fele ennyibe kerülő Roku eszköz, pl. Premiere+? - Nem tudom, nem ismerem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59486) MrDerekas válasza sugarforce (#59484) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezt én is elolvasnám, mert a saját (építésű) szerveremen Plex fut és kiszolgál mindent eddig.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59487) Mauzes válasza Joshi (#59482) üzenetére


Mauzes
őstag

A Netflix-en van több száz sorozat és több száz film, gondolom nincs közte egy jó tartalom sem. Ja, de ha te egy személyeskedő, érvek nélküli megjegyzésben leszarozod, akkor tényleg szar.

A Plex lassúság szerintem kliens függő lehet, nálam nem lassú. A nagy előnye a központi adatbázis és hogy nagyon könnyen elérhető sok helyről/eszközről - médialejátszó nélkül - és eléd van tolva, hogy honnan folytathatod a sorozataidat, abbahagyott filmeket, stb. Elmegyek a szülőkhöz vagy haveromhoz, és az okos tv-n keresztül belépek, elérem a saját gyűjteményem egy szép felületen. Kizárólag otthoni használatra van jó versenytársa, pl. egy Kodi-s rendszer, de a Plex attól sokkal egyszerűbben belőhető, hülyebiztos rendszer. Ja és ingyen van, bár ez nálad nem pozitívum.

(#59488) gyeniko válasza Mauzes (#59487) üzenetére


gyeniko
őstag

A Netflix-en valóban sok jó tartalom, van, de magyar vonatkozást (szinkron, vagy felirat) elenyészően kis részük tartalmaz.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#59489) sugarforce válasza gyeniko (#59488) üzenetére


sugarforce
őstag

Hát egyre több magyar felirat van már, de sokunknak elég az angol is, vagy még az se kell.

(#59490) synar válasza gyeniko (#59488) üzenetére


synar
őstag

Meg egy jó kis LE addon igazán lehetne rá, tudom volt már szó, hogy miért nem támogatják, de akkor is...

(#59491) Mauzes válasza blakey (#59485) üzenetére


Mauzes
őstag

Az ATV 4k minden kisebb felbontású tartalmat felskáláz 4k-ra (11.2 is) a TV helyett, és sokak szerint ezt rosszabb minőségben teszi, mintha a TV csinálná. Van aki meg észre sem veszi, szóval annyira nem súlyos.

(#59492) blakey válasza Mauzes (#59491) üzenetére


blakey
titán

Jó minőségben skáláz, tesztelve 11.2.1-en. Nem tudom mivel tesztelték, én MrMC alatt nézem és ott rendben van, Infuse Pro-val a deinterlacing nagyon rossz, nézhetetlen. De ezt mindig az adott rendszeren lehet megmondani, hogy milyen, egy biztos, jelenleg az egyik legjobb hálózati lejátszónak számít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59493) Joshi válasza Mauzes (#59487) üzenetére


Joshi
titán

Nem személyeskedtem csak véleményt nyilvánítottam. Ahogy más is írta a Netflixen nem sok magyar vonatkozású tartalom van, ráadásul a minőség se üti meg a mércét. A Plex meg hivatalosan nem ingyenes ha jól tudom. Azt meg végképp nem értem hogy miért nézném a saját tartalmamat más otthonában? Kintről dns szerveren keresztül a NAS-om is elérhető lehetne gond nélkül. De maradjunk annyiba hogy én jobb szeretem a cuccaimat biztonságban tudni, inkább maradok belső hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#59494) MrDerekas válasza Joshi (#59493) üzenetére


MrDerekas
addikt

A Plex szerver ingyenes tudomásom szerint. Az meg ha már van, bármelyik hálózati lejátszást tudó alkalmazással nézhető. De javítsatok ki, ha tévedek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59495) DoItYourself válasza synar (#59490) üzenetére


DoItYourself
addikt

PlexKodiConnect néven van vmi...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#59496) DoItYourself válasza synar (#59490) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ja, bocs. :) Netflix-et a 18-as Kodi kapcsán hallottam.
Plex kliens még fizetős androidra?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#59497) Bbeatrix78


Bbeatrix78
csendes újonc

Sziasztok. Tanácsot kérnék tőletek. Ajándékba szeretnék vásárolni egy boxot. Nem nagyon értek hozzá, de 2 típusra szűkitettem a lehetőséget. Minix neo u1, illetve zidoo x8. Véleményetek szerint, ugyanazon összegért melyik a jobb választás? Valószínűleg mindkettő megfelelő, de mégis döntenem kellene. Köszönöm

(#59498) pixta78 válasza DoItYourself (#59496) üzenetére


pixta78
senior tag

Igen, fizetős.😭

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#59499) sugarforce válasza Joshi (#59493) üzenetére


sugarforce
őstag

A plex szerver ingyenes, mindig is az volt, a kliensek közül egyedül az androidos fizetős, az is 5 dollár, amit a play storeon veszel meg, a google accountodhoz rendelődik.
Tiszta sor, nem akarsz nem otthonról filmet nézni, nem is akart senki rábeszélni, hogy húú milyen jó, Te kezdtél el (és most hirtelen nem tudok jobb szót erre) értetlenkedni, hogy mi értelme van, Mauzes csak leírta, hogy NEKI miért jó.
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#59500) Joshi válasza sugarforce (#59499) üzenetére


Joshi
titán

Én meg hogy miért nem, ennyi. Nem személyeskedtem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.