Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) baandii


baandii
senior tag

beruháztam egy geekbuying-os minix neo u9-h-ra német raktárból. kíváncsi leszek rá...

(#60352) donceleger8


donceleger8
őstag

Sziasztok.
Mi a véleményetek a laptopról való médialejátszásról? 4k HDR anyag a cél. Adott egy laptop amiben van egy nvidia gtx 1050-es vga aminek hdmi csatlakozója 2.0b szabványú.
Ez gondolom elég az akadozásmentes 4k hdr lejátszáshoz.
Na de melyiknek lenne jobb a képminősége?
Egy himedia q5 pro vagy egy olyan laptop amiben ilyen vga van?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#60353) Gsx-rr válasza donceleger8 (#60352) üzenetére


Gsx-rr
veterán

2018 ban nem halozatrol lejatszani barmit is szerintem oskori dolog.

(#60354) BBéci válasza Gsx-rr (#60353) üzenetére


BBéci
titán

Ez durva túlzás! Szerencsére nem kötelező hálózatot kiépíteni, nincs mindenkinek szüksége rá.
Viszont lejátszásra semmi szín alatt nem használnék laptopot, csakis célhardvert. 10 éve két hétig szenvedtem vele, aztán egy életre leszoktam róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60355) Multibit válasza Gsx-rr (#60353) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Négy éve csak hálózatról játszok. Megszűnt a másolgatás/hordozgatás. A legjobb döntés volt részemről a NAS vásárlás. Nyilván a szervert nem csak médiatárnak használom.

(#60356) donceleger8 válasza BBéci (#60354) üzenetére


donceleger8
őstag

10 éve az eléggé régen volt, azóta hátha egyszerűbb lett a dolog.
De azért köszi a véleményt.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#60357) SunMount3r válasza BBéci (#60354) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért? Ha megfelelő hardver van benne (ugye főleg a GPU), akkor gyak. egy HTPC. A "célhardver" fogalmát meg nem tudom, hogy érted, de ez szerintem csak attól függ, hogy megfelel e a "célnak" vagy sem.

Minden esetre egy GTX1050-es laptop nem épp a költséghatékony kategória, ha csak média lejátszó lenne, de gondolom nem csak az.

[ Szerkesztve ]

(#60358) junkpod válasza donceleger8 (#60352) üzenetére


junkpod
nagyúr

A nagy kérdés, hogy mit tud a VGA? H264, h265, 4k, hdr...? Ehhez sokkal drágább VGA kell mint egy dobozos lejátszó ára.
Másik kérdés a Windows és driverei. Ha sikerül is jól beállítani akkor is szivatni fog az állandó frissítések miatt, gyakran allitgatod újra.
Harmadik: távirányító. Bár ez szoftveresen megoldható.
+1: a HDMI csatlakozót csak mindkét készülék kikapcsolt állapotában szabad bedugni, ez nem teszi lehetővé, hogy a laptopon azonnal valts funkciót, le kell kapcsolni előtte.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#60359) SunMount3r válasza junkpod (#60358) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A desktop GT 10xx széria minden tagja tudja hardverből "elvileg" amiket felsoroltál (nem hiszem, hogy mobil verziók eltérnének ettől). De ahogy olvasgatom az egyéb Topic-okat a driver és Windows téma néha tényleg bekavar sajnos a HDR-be az Nvidia kártyáknál. De lehet, hogy csak túl sok user error-ral találkoztam mostanában.

(#60352) donceleger8: A Q5 Pro-nak kifejezetten jó képminősége van, de vannak azért más téren hiányosságai, de ezek az elvárásaidtól függnek, hogy zavarnak e majd. Az itteni összefoglalóban részletezve vannak. A laptop kapcsán pedig a HTPC és a HD Filmek lejátszása Topic-ban érdeklődj. A HDR-re érdemes külön is rákérdezni.

Szerk: Ja: Távirányító: Légegér. És mit értesz "funkcióváltáson"? Azt, hogy felkapja és a hóna alá rakja? Hát talán azt még ki lehet bírni, hogy a HDMI kábel kihúzása előtt kikapcsolja a laptop-ot.

[ Szerkesztve ]

(#60360) donceleger8 válasza SunMount3r (#60359) üzenetére


donceleger8
őstag

Szerintem akkor q5 lesz ebből. A laptop amit kinéztem az 300ezer. Ennél lényegesen olcsóbb a q5 pro és úgy gondolom ez jobb lejátszásra plusz kényelmesebb is.
Igazából a letöltés zavar egy kicsit, pontosabban a sebesség. Gigabites net van otthon de ahogy olvasgattam ezzel csak olyan 20-30 mb/s sebesség érhető el. Nagyobb méretű 4k fájlok beszerzése esetén jó lenne ha gyorsabb lenne de talán ennyi kompromisszum belefér.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#60361) blakey válasza donceleger8 (#60360) üzenetére


blakey
titán

A letöltéshez jobb egy NAS, vegyél egyet a lejátszó mellé és a sebességel sem lesz gondod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60362) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Üdv!
Kicsit elvesztem a média lejátszók rengetegében és kis segítségre lenne szükségem.
Olyan eszköz kellene , lehet tv okositó is, ami egy full hd tv-n jatszana le hálózati meghajtóról full hd filmeket 5ghz-en és youtube is elérhető rajt.
Xiaomi mi box 3-at és Venz V10 pro-t néztem de nem tiszta a hálózati lejátszás elérhető-e.
Tud valaki ajánlani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#60363) Gawamatsu válasza Fox Mulder (#60362) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Nálam egy med600 és egy Amazon Fire Stick szolgál, utóbbinál Plex klienssel, mind2 NAS-ról.

[ Szerkesztve ]

(#60364) Pszicho


Pszicho
tag

Sziasztok!

Asztali aktív hangfalat szeretnék venni.
Nézegettem hangfelvételeket és igen szépen szólt.
Sajnos magyar nyelvű tesztet nem találtam róla.
Valakinek van róla véleménye, használt már ilyet, vagy ebből a márkából valamit?

Milyen alaplap, hangkártya dukálna hozzá? Zenére, néha filmre használnám.
Köszönöm.

(#60365) TCr válasza Pszicho (#60364) üzenetére


TCr
veterán

Ez gondolom mellément.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#60366) Pszicho


Pszicho
tag

Hol találok stúdió monitorok -nak, aktív hangfalaknak szánt témát?
Kerestem, de biztos nem jó helyen.
Köszi.

(#60367) sugarforce válasza Pszicho (#60366) üzenetére


sugarforce
őstag

mondjuk hangtechnika topik.

(#60368) TCr válasza Pszicho (#60366) üzenetére


TCr
veterán

Már megírtam privátban, válaszolva az üzenetedre.
Mi nem kerek?

Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)

Hi-Fi-ről általánosságban

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#60369) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ide már csak véletlenül jönnek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#60370) benceb77


benceb77
tag

Sziasztok!
Az itteni javaslatra vettem egy Mecool m8S pro+ lejátszót.
Bekapcsolás és a menü betöltése után 2-3 percenként újra indult. A menüben rányomtam a rendszer visszaállításra, azóta kiírja, hogy first Setup App, ne kapcsoljam ki, de egy kics töltögetés után újraindul és megínt kiírja, hogy első indítás ne kapcsoljam ki. És ez ismétlődik.

Kérek szépen egy kis segítséget, hogy működjön végre a lejátszó.

(#60371) blakey válasza benceb77 (#60370) üzenetére


blakey
titán

Refund. Az eladó valószínűleg egy hibás darabot küldött neked amiről tudnia kéne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60372) benceb77 válasza blakey (#60371) üzenetére


benceb77
tag

Most már legalább betölt a főmenü, de ismét néhány percenként újra indul. Gearbest-es vásárlás.

(#60373) Beni2360 válasza blakey (#60371) üzenetére


Beni2360
félisten

Ennyire rossz véleményed van egy ekkora nagy cégről?
Eltudod képzelni, hogy nyilvántart egy rossz készüléket (tud róla) és ahelyett, hogy vissza küldené a gyártónak félre teszi, hogy ismételten galibát okozzon? Nem rontja hírnevét egy vacak 30 $ cuccal, szvsz.
Vásárlásaim 75 % tőlük van.
-----------------------
benceb77 - esetleg egy táp cserét azért megpróbálnék. Nem melegszik fel hirtelen?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60374) blakey válasza Beni2360 (#60373) üzenetére


blakey
titán

Ez nem rossz vélemény hanem ez történt. Olvasd a megfelelő topikot. Elismerték, hogy hibás eMMC-vel kerültek forgalomba, ez javítva lett, GB, GK, stb elviekben mind visszahívták de a gyakorlatban 1-2 hónap után kiszórták a hibásakat, nagyon sokan panaszkodnak, hogy hibásat kaptak az egész világon.
Én is sokat veszek tőlük, ettől még ez trötént.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60375) Beni2360 válasza blakey (#60374) üzenetére


Beni2360
félisten

Erről tudok csak te úgy fogalmaztál: Az eladó valószínűleg egy hibás darabot küldött - vagyis inkább egy hibás szériából küldött . Akkor már egészen más lenne a csízió és nekem is beugrott volna, hogy miről is van szó.
Na de akkor meg van a félre értésem mivolta. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60376) attila157


attila157
tag

Sziasztok
segítségeteket szeretném kérni. Vettem X96-ot de LE telepítettem kártyára be is indul de a táv irányító nem működik. Elolvastam az összefoglalót és hálózaton keresztül a LE-be betudok lépni de az androidba nem.
Hogy tudok belépni hogy szerkeszteni tudjam.
Előre is köszönöm a választ.

(#60377) attila157


attila157
tag

Az X96-on kikapcsolt állapotban a piros + ledet hogy lehet kikapcsolni.
köszi

(#60378) djnice válasza attila157 (#60377) üzenetére


djnice
veterán

Szigszalag.

(#60379) Pfund


Pfund
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék venni egy médialejátszót,de még vacilálok, hogy melyik típus lenne az ideális az alábbi rendszerhez:
TV:Panasonic Viera Tx-50vt30e
erősítő: Onkyo TXSR508
NAS: Synlogy DS416
Fontos hogy meg legyen az 5.1 és jól működjön a NAS-sal.
Melyik lejátszót javasoljátok és hogy kössem össze a rendszert? Optikai kábellel a boxot az erősítővel?
MINIX NEO U1/U9
Popcorn Hour VTEN
Zidoo A5S

(#60380) synar válasza Pfund (#60379) üzenetére


synar
őstag

Ha jól látom HDMI képes az erősítőd, így mindenképpen azt javasolnám optika helyett és a HD hangok is átmennek.
Én X96-ot és Minix NEO U1-et használok, mindkettőt tudom ajánlani, arra a célra amit írtál tökéletes.
Az X96 jóval olcsóbb, a 2/16 GB-os is 40$ körül megkapható, javaslom próbáld ki, telepíts rá egy LibreElec-et és nem fogsz csalódni benne.

[ Szerkesztve ]

(#60381) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

van egy himedia 910a fullhd 3d mediaplayerem,amit szeretnék beáraztatni,mert úgy alakult,hogy már nincs rá szükségem.itt egy [link] hogy mik vannak rajta,mert nem egy mai gyerek.hibátlan állapot és működés jellemzi.

köszönöm a segítséget előre is! :R

(#60382) dh66e válasza betyarr (#60381) üzenetére


dh66e
veterán

Beárazós topikba kérdezz ilyet.

(#60383) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

A segítségeteket kérném, mert nem vagyok kompetens a témában. A sógoromnak egy médialejátszóra lenne szüksége. Egy régi képcsöves tv-n használná (egyelőre), tehát szempont a kompatibilitás, és Őt idézve "jó lenne ha mindent lejátszana amit nc***ról letöltök". :D Kb.20-25 ezer lenne a felső határ árban. A médiatartalom pendriveról lenne csatlakoztatva.
Előre is köszönöm.

(#60384) betyarr válasza dh66e (#60382) üzenetére


betyarr
veterán

na,a nyavaja...oda akartam,csak tabot tévesztettem... :B

(#60385) junkpod válasza NY_A (#60383) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nagyon nehéz dolgod lesz: ami mindent lejátszik az HDMI kimenet és fhd kompatibilis.
Ha találsz régi típust amin lesz komponens video kimenet 576i felbontásban, az meg nem fog mindent lejátszani.
A hangkezelesi problémák csak ez után jönnek...

Box's don't touch!

(#60386) NY_A válasza junkpod (#60385) üzenetére


NY_A
őstag

Találtam Ebayen Hdmi-Rca átalakítót. Akkor az is gond lehet, hogy az 1080p-t tol ki magából, és a tv nem tudja lekezelni?

[link]

Mondjuk itt ír 480i, 576i-t.

[ Szerkesztve ]

(#60387) Pfund válasza synar (#60380) üzenetére


Pfund
csendes tag

Köszönöm a tanácsod. Akkor szerintem marad a Minix NEO U1. Ez valamivel jobb minőségnek tűnik és lehet itthon is kapni 2év garral.

(#60388) junkpod válasza NY_A (#60386) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én nem szivatnam magam ilyen kabelekkel. Egy 1080p digitális jel analóg 576i jellé állításához kell sok elektronika: HDMI jel fogadó, dac, dsp, analóg jelgenerator... Nem hiszem, hogy ez benne van a kábelben:(
Inkább gyozd meg, hogy vegyen egy új tv-t.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#60389) NY_A válasza junkpod (#60388) üzenetére


NY_A
őstag

Bár így menne. :) Én sem szívesen szarakodok ilyenekkel. Így csak reménykedek, hogy ezzel a kábellel nézni tudja.
Ha ezektől elvonatkoztatunk és feltételezzük, hogy működik vele,akkor milyen eszköz ajánlott?

(#60390) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!

Még teljesen új vagyok a tv box témában (remélem jó helyre írok), és kinéztem két boxot a gearbest.comon, és arra lennék kíváncsi, szerintetek melyik a jobb, vagy esetleg van e ezeknél jobb hasonó áron?
A kinézett termékek:
Zidoo X7 RK3328 Smart TV Box
Z69 Max TV Box
Fontos szempontok lennének: Magyarra állítható nyelv, 5.1 támogatás, bluetooth (gamepad-hez), külső HDD támogatása (elég ha 500gb-ig), minél jobb felirat támogatás.

(#60391) junkpod válasza NY_A (#60389) üzenetére


junkpod
nagyúr

Feltételezzük, hogy nem működik vele.

Box's don't touch!

(#60392) NY_A válasza junkpod (#60391) üzenetére


NY_A
őstag

De akkor is kell egy eszköz.
Legfeljebb belátja, hogy váltani kell.

(#60393) junkpod válasza NY_A (#60392) üzenetére


junkpod
nagyúr

Használt piacon nézz szét. Illetve előbb tudd meg milyen kép/hang bemenetes a crt tv?

Box's don't touch!

(#60394) djnice válasza NY_A (#60383) üzenetére


djnice
veterán

X96-on van AV kimenet, hétvégén próbáltam egy CRT TV-vel, tökéletesen működik LE (Krypton) alatt.

(#60395) NY_A válasza junkpod (#60393) üzenetére


NY_A
őstag

RCA, Scart, és Svideo.
De akkot ezt a vonalat elengedve, egy FHD tv-hez amin a csatlakozási feltételek adottak, milyen lejátszót ajánlotok 20-25 ezerig.

djnice:
Nagyon köszönöm a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#60396) junkpod válasza djnice (#60394) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor az egy próbát meg ér. Milyen volt a szöveg olvashatósaga? 4:3 kepjelet ad?

Box's don't touch!

(#60397) djnice válasza junkpod (#60396) üzenetére


djnice
veterán

Egész jó volt, az éles kontúrok mondjuk vibráltak rendesen. Live TV-re állítottam be, egy enigma2-es boxról vette a streamet, a 4:3-mas és a 16:9-es adásokat is jól jelenítette meg, nem kellett a TV-n képarányt váltogatni.

[ Szerkesztve ]

(#60398) djnice


djnice
veterán

Apple TV 4K:
- 24.000 és 60.000 fps nem kadenciahelyes: [link]
- A képminőség csak Infuse alatt jó, bár ott is vannak színtér problémák: [link]

(#60399) blakey válasza djnice (#60398) üzenetére


blakey
titán

Inkább teszteld le. MrMC jobb jelenleg, mint az Infuse.
24 és 60 fps-nél nem volt gondom, semmilyen anomáliám nem volt, de 24 fps filmem nem nagyon van csak tesztvideóm, ott nem volt gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60400) djnice válasza blakey (#60399) üzenetére


djnice
veterán

Lefogom, ha lesz, de aki írta kb ő az egyedüli a külföldi fórumokon aki érti is amit csinál.
Lassan tényleg csak az S905X + LE párosra lehet azt mondani hogy tökéletes médialejátszó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.