Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59201) TCr válasza junkpod (#59199) üzenetére


TCr
veterán

+1 :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59202) I'am Dony válasza junkpod (#59199) üzenetére


I'am Dony
őstag

Értem köszi. Hát igen a HD hangok valóban így nincsenek meg. Viszont kényelemre hibátlan - nekem - így is, mert a lapos kijelzőjét látom a TV-n és egérrel a kanapéról is tudom tallózni a NAS-t. A Jukebox nekem nem érdekes. A lapos is elég jó és síri csendben teszi a dolgát.

Viszont a nem kell dugdosni-t nem vágom...

(#59203) junkpod válasza I'am Dony (#59202) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak radugod a laptopot a rendszerre mikor filmezni akarsz és leveszed mikor ölben használod.
Vigyázz, mert hdmi-re csak kikapcsolt (nem standby) készülékek között lehet dugdosni.

Box's don't touch!

(#59204) I'am Dony válasza junkpod (#59203) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ja értem. Nem így használom. Fixen van bútoron és a HDMI is mindig bekötve (már az erőbe) ahogyan javasoltad is. Másra ott a tab.
Viszont azt vettem észre, hogy némelyik filmnél csak az eredeti hanggal sokkal halkabb a laposból kimenő jel, (feljebb kell tekernem az erősítőt) míg a szinkronossal nem. Erre van esetleg ötleted mitől van?

[ Szerkesztve ]

(#59205) junkpod válasza I'am Dony (#59204) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha passthrough van beállítva és dd vagy dts a hangsav akkor az így vettek fel. Magyar szarkron jellemzője (az érzelem mentes színészi játék mellett) a beszéd hang relatív hangossaga és a háttér effektek felerositese.
Hallgass eredetit és hangositsd fel:D

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#59206) I'am Dony válasza junkpod (#59205) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen DTS és passthr. megy.
Akkor tekerek rajta! Köszi szépen :)

(#59207) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Két kinézett média lejátszó közt vacilállok!
Árban ugyan annyi mindkettő, tudásra is elméletileg ugyan azt tudja kinézet meg igazából nem oszt nem szoroz.

- Beelink GT1
- X96 Pro Plus

Ti melyiket vennétek? Ősöknek lesz igazából NAS-ról történő filmlejátszára!

Köszönöm előre is! :R

(#59208) z123456789 válasza Chris Kiki (#59194) üzenetére


z123456789
addikt

Honnan édemes ezt a Zidoo x10et megvásárolni?
Volt már aki bevállalta valamelyik kínai oldalról? Vagy inkább Amazon?

(#59209) Chris Kiki válasza z123456789 (#59208) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ez attól függ. A magam Zidooját én AliExpressről vettem, de sokan vásárolnak Amazonról is. Kuponnal vagy akcióval sokszor jobb árban van Gearbesten vagy Banggoodon. Amazonnál egyszerűbb az esetleges gari intézése, cserébe drágább.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#59210) robi-k válasza z123456789 (#59208) üzenetére


robi-k
őstag

Az új Zidoo X20 sokkal érdekesebb lesz.

(#59211) z123456789 válasza Chris Kiki (#59209) üzenetére


z123456789
addikt

Értem. Akkor lényegében bevállalható onnan is. Köszi. :)

Robi-k
És az mikorra várható?

(#59212) denis77


denis77
kezdő

Sziasztok
Olyan szitu áll fenn, hogy van egy csomó Dvd lemezem.
Milyen média lejátszó van, ami a HDD-re felrippelt dvd -t le tudja játszani?

(#59213) Patice válasza denis77 (#59212) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mivel, hogyan rippeled be? Milyen fájlformátum lesz a vége?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59214) denis77


denis77
kezdő

maradna a formátum, vagy esetleg iso-ba

(#59215) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Hi!

Még egy utolsó nekifutás/kérdés, mielőtt megvenném a Minix Neo U1-et. Olvastam pár "aggasztó" dolgot...

Android alatt futna Kodi. Azt olvastam, hogy külső HDD kezeléssel vannak gondjai az androidnak. Igaz ez?
2 db 2TB-os 2,5" HDD-t kellene (akár egyszerre) kezelnie.
Másik kérdésem, hogy Kodival nem gond az SMB beállítás, vagy "ügyeskedni" kell valamit?

A laptopomon Win10 alatt futó Kodi eddig tulajdonképpen nagyon jól teszi a dolgát. SMB-n keresztül importáltam a médiatárat is.

Kösz ha segít valaki.

"csak a zene van"

(#59216) junkpod válasza dgyuri0123 (#59215) üzenetére


junkpod
nagyúr

Végtelen számú hw kombináció létezik (box, usb csatoló, usb kábel, hdd ház és abban az usb, hdd elektronika...), Így még kívülről azonosak látszó hw-ek esetében sem 100% a működés.
Esélyes, ha valaki tesztelte, de nem tuti.

Box's don't touch!

(#59217) Patice válasza denis77 (#59214) üzenetére


Patice
Topikgazda

Arra gondoltam, hogy tömöríteni akarod-e, vagy sem.
A DVD.iso OK, ha kellenek az extrák is, vagy a másik lehetőség MakeMKV-val benyomni a lényeget egy .mkv konténerbe, amivel nem történik átkódolás, hanem marad a kép MPEG2, csak egy szinte bármilyen lejátszó által kezelhető fájl lesz a végeredmény, persze DVD menü nélkül.Ha kell a menü, akkor a .iso a jó választás.

Az ISO-kat, vagy az MKV-kat szerintem még a régebbi lejátszók is tudják kezelni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59218) dgyuri0123 válasza junkpod (#59216) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Box adott: Minix Neo U1 :)

HDD-k :Toshiba Canvio és
WD Elements
Hátha van valakinek épp ezekkel tapasztalata.

Amúgy furcsa hogy nem egyértelmű a dolog, mert ezek szerint még a csillagok állása is befolyásolhatja a normális működést. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59219) djnice válasza dgyuri0123 (#59218) üzenetére


djnice
veterán

Csak az befolyásolja, hogy lead-e elegendő áramot a box az USB-n.
Amúgy miért gondolod, hogy a Minix jobb lesz nálad mint az Eminent? Pont ugyanaz lesz, hiszen ott sem a lejátszóval volt a baj.

(#59220) apszi válasza dgyuri0123 (#59218) üzenetére


apszi
őstag

Maximum adsz nekik plusz tápot és meg van oldva. Ez bármilyen más eszközzel is előfordulhat. Kérdés, éppen milyen tápigényű vinyó került bele a dobozkába.

[ Szerkesztve ]

(#59221) dgyuri0123 válasza djnice (#59219) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem mondod komolyan, hogy az USB áramkimenet erőssége esetleges? :F Med600 seggébe járt minimum tízféle 2,5"-os HDD és soha ilyen gondom nem volt.
Eminentnél lehetett valami gyári hiba a HDMI kimenetnél.
Minix erősebb hw, erősebb lan, és a Kodi nálam most egész jól szuperál. Szerverként is jól szolgál a tévé belső lejátszójához.
LE-ről azt olvastam még, hogy SMB-t nehéz beállítani hozzá, ezért inkább a Kodit választanám android alól, de úgy látom ez mégsem ilyen egyszerű.

(#59220) apszi : WD és Hitachi 5400 rpm. de eddig soha egyetlen lejátszónak nem okozott gondot meghajtani.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59222) apszi válasza dgyuri0123 (#59221) üzenetére


apszi
őstag

Ugyan nem tőlem kérdezted, de az USB 500mA - 900mA között dolgozik, kérdés milyen konstrukció, és ha szerencséd van akkor az egymás melletti USB-ket nem egy táprendszerről hajtják. :)

(#59221) dgyuri0123:
Nem a fordulatszám számít. Az áramigény az csak sajnos magán a vinyón van feltüntetve. Azt meg ugye nem látja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#59223) dgyuri0123 válasza apszi (#59222) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

2017-et írunk és ilyesmi még kérdés lehet? Volt 10 év alatt 3 féle WD-m és 1db Med600-as lejátszóm. Soha egyiknek sem okozott gondot akár egyszerre a 2db imént említett HDD meghajtása. Most azzal szórakozzak kísérletezzek, hogy megveszek egy lejátszót és esetleg azonnal viszem is vissza, mert meg sem mozdítja az olvasófejet ?

Ja, ott lehet a baj, hogy ezek a boxok 5 voltos tápról üzemelnek + kicsi a teljesítményük is. 1,5A-es táppal biztos nem fog működni... bár fogalmam nincs mekkora tápokat adnak egy Minix-hez. Med600 tápja 12V 2A volt. Akkor mégsem rohanok rendelni... :(

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59224) djnice válasza dgyuri0123 (#59223) üzenetére


djnice
veterán

Akinek eladtad a Med-et , annál már elő is jött ez az áramerősség probléma...
Ez ilyen, USB 2.0 esetén a szabvány az 500mA. Ha ennél többet vesz fel a külső HDD, akkor gondok lehetnek ott, ahol nem ad le többet a lejátszó.

(#59225) sugarforce válasza dgyuri0123 (#59221) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem mondod komolyan, hogy az USB áramkimenet erőssége esetleges? :F
de, mint az összes többi usb-s eszköznél, itt is ugyanez a helyzet. Sok ilyen "nem megy, meg lefagy" abból adódik, hogy kellene még nafta a kitudja milyen külső 29 terás hdd-nek és már nem tudja kisajtolni magából a box, mert annak sincs egy paks a tápegységében. A melóban legtöbb usb hdd-s gond régi usb 2-es számítógépeknél és az újabb usb3as hdd-knél jön elő, eldobja másolás közben, lefagy, lelassul, stb stb. Ez sajnos ilyen.

Nekem van ilyen canviom, 1 Tb és 2tb-os is, mindkettőt vitte a minix u1, bár sokáig nem bohóckodtam velük, mert van nas, amin csücsülnek a cuccaim.

LE-ről azt olvastam még, hogy SMB-t nehéz beállítani hozzá,
Nem nehéz az, csak már egy ideje nem megy jelszavas védelem nélkül, most ezt kell belőni hozzá. Tessék itt egy leírás hozzá, egyik fórumozó, -szabi- dobta össze.

2017-et írunk és ilyesmi még kérdés lehet?
Amíg az usb 2.0 szabvány és a korlátoltságai forgalomban vannak, mindaddig ez kérdés marad. Ez sajnos ilyen. Ráadásul mint minden eszköznél fontos a tápegység és hogy az mit ad le. Mint mondottam volt, nálam a minix és a 2tb-os canvio megbékélt egymással.

[ Szerkesztve ]

(#59226) apszi válasza dgyuri0123 (#59223) üzenetére


apszi
őstag

Sőt, mindjárt 2018-at :)
Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#59227) dgyuri0123 válasza djnice (#59224) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az a "nem működő" HDD egy mókolt, szétszedett és átdobozolt "valami" volt. De miután odaadtam a 3A-es tápot, rögtön "meggyógyult". Szóval nem a Med volt a ludas, hanem a kókányolt hdd.

És nálam 2 db-ot vitt egyszerre, nála meg egyet sem olvasott be... szerintem ez nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59228) apszi válasza dgyuri0123 (#59227) üzenetére


apszi
őstag

Egy volt kollégám szokta mondani:

"Egy hibás eszköz elektromos hálózattól való függetlenítése megszüntet minden problémát" :)
(vicceltem) :)

(#59229) junkpod válasza dgyuri0123 (#59223) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pontosan ez a lényeg 2017et írunk, az utolsó dzsunkaban is elektronikus cuccokat gyártanak. Irrealis elvarasaid vannak.

Box's don't touch!

(#59230) dh66e válasza dgyuri0123 (#59221) üzenetére


dh66e
veterán

Pedig az főleg az olcsó kínai boxoknál.Beleszaladtam ebbe én is. :(((

[ Szerkesztve ]

(#59231) dgyuri0123 válasza junkpod (#59229) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Irrealis elvarasaid vannak."

:F miért is?

Megnéztem és 3A-es a Minix gyári tápja. Elvileg.... [link]

De ennek még mindig semmi köze ahhoz, amit először kérdeztem. Ha jól emlékszem "Csicsóka" írta, hogy android alatt vannak külső HDD kezelési gondok, ami nem egyenlő, az USB alacsony áramkimenete miatt fagyó vagy fel sem pörgő HDD gondokkal. És ugye ez eleve nem is lehet gond 3A-es táp esetén.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59232) SunMount3r válasza dgyuri0123 (#59231) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha netán mégis problémát okozna a külső HDD áramellátása, akkor kötheted őket egy aktív HUB-ra is és már tuti lesz elég kakaó. Ennyi.

(#59233) dgyuri0123 válasza SunMount3r (#59232) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K.

Ezt elfogadom, sőt 3A-es táp esetén kizártnak tartom, hogy ne menne legalább egy db 2.5"-os külső HDD, USB-ről akadás mentesen. Az én bajom továbbra is az, hogy Android alatt futó Kodinál nem lesz-e gond külső HDD kezeléssel. És itt az "ANDROID ALATT" a kulcskérdés. Mert azt olvastam, hogy számtalan hiba van...

"csak a zene van"

(#59234) spiky03 válasza spiky03 (#59159) üzenetére


spiky03
veterán

Erre akkor nincs senkinek sem valami jó infója? :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59235) blakey válasza dgyuri0123 (#59233) üzenetére


blakey
titán

Relax, minden megy Android alatt, ne hasonlítsd az olcsó boxok rendszeréhez. SMB nem problémás LE alatt és Android alatt sem volt gondom. Sok téves infót olvasol. USB-n is megy minden akadásmentesen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59236) junkpod válasza dgyuri0123 (#59233) üzenetére


junkpod
nagyúr

Még annyi, hogy usb2 csatolonak önmagának is van sebesség korlátja és a soc-nak is.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#59237) dgyuri0123 válasza blakey (#59235) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm.

Hiszek Neked.. Az bőven elég, ha FHD megy android alól (sambán is) Kodival kadenciahelyesen, nem fagyogatva, szép képminőségben...
Win10 "alól" egyre jobban tetszik a Kodi, bár elég erős a laposom, szóval nem tudom mennyivel lenne rosszabb androidról. Talán (remélem) semennyivel.

(#59236) junkpod: A cél : FHD minél jobb minőségben. :) Med600-ban 700 megás 1 magos proci volt..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59238) dgyuri0123 válasza junkpod (#59236) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Már nem tudok szerkeszteni: Szóval nem baj a korlát, mert nem akarom átugrani. FHD nem igényel különösebben erős hw-t.

"csak a zene van"

(#59239) Beni2360


Beni2360
félisten

Itt már megint csak csendben olvasgatom a 2.5" külső HDD anomáliákat, de egy szó sem esett arról, hogy USB 2.0 vagy USB 3.0 házakról van szó. mert tapasztalatom szerint a 2.0 házakkal nem nagyon lehet gond, de a 3.0 házak már nagyobb energiát igényelnek. nekem van egy "épített" 3.0 házam vagyis külön vettem a házat és HDD bele. Na anno az RPI2+B-nél nem indult el csak ha Y kábellel plusz tápot kapott vagy bedugtam egy 3.5" tápos HDD mellé és máris működött.
A mostani Kínai olcsóbb kütyüknél még nem tapasztaltam ilyen fennakadást. Simán mentek még 3D ISO filmek is az USB keresztül.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59240) sugarforce válasza Beni2360 (#59239) üzenetére


sugarforce
őstag

Hat pont erintettuk ezt a reszet is a dolognak, tobb kommentben is, de amugy igazad van nem mindegy ez sem, pl a gyuri canvioja biztos 3.0s

[ Szerkesztve ]

(#59241) dgyuri0123 válasza sugarforce (#59240) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ühümm, meg a WD is az.

De "blakey" meggyőzött, hogy ne f@ssak. :)

"csak a zene van"

(#59242) sugarforce válasza dgyuri0123 (#59241) üzenetére


sugarforce
őstag

Azt nemtudtam biztosra, olyanom epp nincs.

(#59243) blakey válasza dgyuri0123 (#59237) üzenetére


blakey
titán

Remélem ez is meggyőz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59244) dgyuri0123 válasza blakey (#59243) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez nem ér, mer' ez külső tápos.. :D

"csak a zene van"

(#59245) djnice válasza dgyuri0123 (#59237) üzenetére


djnice
veterán

A végén úgyis LibreELEC-kel fogod használni, ahhoz meg luxus az U1 és még HDR / VP9 sem lesz.
Csak a gigabit miatt ér valamit, de az meg megoldható S905X-en is. A távjával meg majd céloznod kell sajnos.

(#59246) dgyuri0123 válasza djnice (#59245) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Most akkor merre tovább? Vegyek megint Eminentet? :) 4k nem játszik, tudod.
Jól megkavartok...:)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59247) djnice válasza dgyuri0123 (#59246) üzenetére


djnice
veterán

Persze itthoni beszerzés, lesz garanciád és a wifi-je is erősebb, de szerintem nem ér 4x annyit mint egy másik box, főleg ha a végén úgyis LE lesz rajta. Kodi-hoz nem túl kényelmes a légegér, az infra távja pedig nem sokat ér, én főleg ez miatt adtam el. Persze lehet hozzá venni RF-es távot kintről 1-2000 Ft-ért, de akkor meg elfoglalsz egy USB portot.

(#59248) SunMount3r válasza djnice (#59247) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért mi baj a légegérrel LE alatt? Én úgy tudom semmi. Ha meg Android-os app-okhoz, böngészéshez, YT-hoz stb.-hez is akarja használni, ott meg kifejezetten előnyösebb egy ponter-es, billentyűzetes airmouse, mint a sima IR. És a hatótávval sem lesz gondja.

(#59249) dgyuri0123 válasza djnice (#59247) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

LE még nem biztos. Kodi elég lenne szerintem, de akkor kell a 2 GB ram. És mi van, ha egeret használok táv mellé? Nekem a médialejátszó a lényeg, a többi szirszart' kukáznám is legszívesebben.

"csak a zene van"

(#59250) djnice válasza SunMount3r (#59248) üzenetére


djnice
veterán

A Kodi kezelése nem légegérre van optimalizálva, lehet irányítani vele, de nem kényelmes. Szerintem. Vagy max kell rá egy touch-os skin.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.