Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) Mezga Aladár válasza BBéci (#34394) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pontosan leírtál mindent, amiért nem usb hdd-t használok, hanem nast. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34402) BBéci válasza Mezga Aladár (#34401) üzenetére


BBéci
titán

Azon be tudod állítani, hogy az éppen lejátszott filmhez más alkalmazás ne férjen hozzá?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34403) Mezga Aladár válasza BBéci (#34402) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mire gondolsz? Alapvetően egy állományt ha megnyitsz, utána csak olvasni lehet, mert írásra zárolva van. A nas pedig elég erős 2-3 folyamatos olvasás kiszolgálására. Én csak jót tudok mondani a technológiáról.
Azt pedig sk. próbáltam ki, ha megszakítom a hálózati kapcsolatot a nas-nál(kihúzom a kábelt) még kb 20-25 másodpercig megy a lejátszás a popin, akkor is ha bd50-et nézek.

UI: Természetesen a nas jelez amennyiben a hdd-n a meghibásodás lehetősége felmerül(SMART) ami egy usb hdd esetében, csak ha külön szoftverrel nézed, akkor kapsz korrekt infót.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34404) Ejelhar válasza maniac1980 (#34396) üzenetére


Ejelhar
senior tag

veszek egy dune hd 3d base lejátszot,
ukrajnában élek kicsit drágább nálunk sajnos

Majd ki kéne próbálnod úgy is, hogy a nyelvet nem magyarra állítod. Valószínűleg hoz majd ukrán és orosz nyelvű IPTV applikációkat is, amik számodra -talán- elérhetőek (ukrán IP tartományból).

Ha így van, akkor meg tudjuk babrálni ha érdekes, magyarul is fel fogja ajánlani azt, amit oroszul.

(#34405) maniac1980 válasza Ejelhar (#34404) üzenetére


maniac1980
újonc

igen sok orosz meg ukrán applikácio van rajta
online filmek
meg több mint 150 orosz tv adás ,hd minöségben is
ezért is érdekel,de engemet bevallom inkább az érdekel amit magyarul tudna,mert magyar régioban élek

bithumen fan

(#34406) dh66e válasza maniac1980 (#34405) üzenetére


dh66e
veterán

iptv alkalmazás számtalan van az oroszoknál (egy magyarítva is van :K igaz ott neked kell kukabúvárkodni a magyar streamek után ha azt szeretnéd nézni)ehhez csak plugint kell feltolni a dunere.Orosz és ukrán stream pedig tömegével van a neten.
Böngészőtől ne várj sokat arra a pc( és társai) még mindig a legalkalmasabb eszköz.
A dune egyébként jó választás a te szempontodból(főleg) mert sok plugin van hozzá folyamatosan csiszolgatják is őket.A Dune topicban pár héten belül közzé is lesznek téve (a magyar verziója) pár érdekesebbnek..

[ Szerkesztve ]

(#34407) maniac1980 válasza dh66e (#34406) üzenetére


maniac1980
újonc

sziasztok,megnéztem a neten ma reggel a dune angol nyelvü honlapján,és szörnyü. a dune hd base 3d nálunk kemény 145 dollárral többe kerül mint ott
de ha nálatok vásárolnám akkor is tizenöt ezer forinntal több az ukrán
lehet hogy berendelem a magyar haverommal és áthozza majd nekem

bithumen fan

(#34408) devil-k válasza maniac1980 (#34407) üzenetére


devil-k
nagyúr

Más márkán nem gondolkoztál? Med8er, Popcorn? Vagy mindenképp ragaszkodsz a Dunehez?

- mozi bolondéria -

(#34409) Nyirike


Nyirike
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi paraméterekhez keresnék egy média lejátszót. Van egy G30-s VIERA plazmám ami fasza volt eddig de egyre több Full HD mkv-t nem játszik le a resampling kódolás növekedése miatt. (Szaggat a kép)

- DLNA kezelése. Ez a legfontosabb. Számítógépemen serviio fut és azon keresztül nézném a TV-n. MINDENT játszon le :)
- HDMI természetesen kell
- Audio out legyen rajta az erősítőnek.
- Frissíthető legyen a lejátszó codec stb... hogy később se legyen gond.
- OLCSÓ :D

Köszi

(#34410) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Valami egyszerű olcsó medialejátszót keresek.
Szüleimnek kellene. Nincsenek különösebb igények csak játsza le a filmeket válogatás nélkül, hanggal pendriveról.
Ésszerűség keretei között a full gagyi se játszik, de az ár se legyen elrugaszkodott.

Köszönöm!

D-day 2002-01-04 01:54

(#34411) BBéci válasza Nyirike (#34409) üzenetére


BBéci
titán

Olyanról még nem is hallottam, ami mindent lejátszik. Azt HTPC-nek és nem médialejátszónak nevezik.
Általában nem DLNA-t használnak médialejátszók hálózati kapcsolatához, annál sokkal jobbak vannak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34412) Multibit válasza Nyirike (#34409) üzenetére


Multibit
veterán

MINDENT játszon le
...
Frissíthető legyen a lejátszó codec stb... hogy később se legyen gond.

Ilyen mediaplayer jelenleg nem létezik.

Neked is ezt tudom javasolni: [link]

(#34410) atee
csak játsza le a filmeket válogatás nélkül
Lásd fent!

Ha mégis megelégednél egy nem mindent lejátszó játékossal, akkor a WD TV Live Streaming jöhet szóba, mint a legolcsóbban kapható ajánlott mp.

[ Szerkesztve ]

(#34413) Nyirike válasza BBéci (#34411) üzenetére


Nyirike
csendes tag

Akkor mit használnak? :)

(#34414) BBéci válasza Nyirike (#34413) üzenetére


BBéci
titán

NFS-t és SMB-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34415) Nyirike válasza BBéci (#34414) üzenetére


Nyirike
csendes tag

Valami bővebb infó erről?

(#34416) Peak válasza Nyirike (#34415) üzenetére


Peak
addikt

www.google.com

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#34417) szagabor


szagabor
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Most van egy DUNE D1-es médialejátszóm és lehetőség adódott rá hogy lecseréljem de nemigazán találtam megfelelőt!
Ami fontos: torrentkliens HD, 3D filmek.
Ami kevésbé fontos, de előny:
kijelző az elején ( a D1-en nagyon megszoktam hogy el lehet indítani a torrentet anélkül hogy a TV-t bekapcsolnám )
3D DB ISO
Az ár kb:80000 Ft-ig
A tippeket előre is köszönöm!

(#34418) vilga válasza Nyirike (#34415) üzenetére


vilga
tag

Bővebben: Smb=szamba , Windózos megosztás
NFS-t pedig a linuxot használók preferálják ez gyorsabb is valamivel :K
"Mindent játszon le", ez majdnem olyan mint a mindent maró sav, csak még a tárolása nem megoldott :))

[ Szerkesztve ]

(#34419) maniac1980 válasza devil-k (#34408) üzenetére


maniac1980
újonc

szia ,hosszasan gondolkozok majd rajta,olvasgatok meg ilyesmi,és olyat akarok venni amit biztosan nem bánok meg
ok a popcorn is de kinézete nem tetszik nekem
nálunk a med8er a csészealj alaku az elérhetö,nekem a 800as kellene de seholsincs,lehet mondani a med8er az nem menö itt nálunk
a düne az számomra elegáns persze a base 3d ,már a 303d,na az nem tetszik,de jonak tünik,ez a 2 ami megfontolás alatt van.

bithumen fan

(#34420) BBéci válasza maniac1980 (#34419) üzenetére


BBéci
titán

Az általad elegánsnak ítélt kinézet miatt felesleges többet fizetni. Ráadásul a 303D elhelyezhető nem látható helyre, ezért is sokkal praktikusabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34421) csizo


csizo
tag

Az A400-zal hogyan lehet NTFS-re formázni a vinyót?

(#34422) BBéci válasza csizo (#34421) üzenetére


BBéci
titán

Ki mondta, hogy lehet? De miért is kellene médialejátszóval NTFS-re formázni, amikor az megteszi a PC? Sőt, miért nem eleve NTFS az a merevlemez?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34423) Mezga Aladár válasza BBéci (#34422) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért kell NTFS?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34424) Peak válasza Mezga Aladár (#34423) üzenetére


Peak
addikt

mert az ntfs fájrendszer hibatűrő, áramszünet esetén ha irás történik, nincs szektor vesztés, teljes az adatvédelem. az ntfs a fat/32vel szemben sokkal hibatűrőbb.
továbbá 4GB maximum fájlméret fat32 esetén nem a legelőnyösebb a BD50 ISOk korában. :)

már ha esetleg pont a fat32 fájlrendszerre gondoltál :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#34425) Joshi válasza Peak (#34424) üzenetére


Joshi
titán

Meg ugye nincs 4GB-os egyfájlos határ.

(#34426) Multibit válasza Peak (#34424) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem Ext2/3-ra gondolt.

(#34427) Joshi válasza Multibit (#34426) üzenetére


Joshi
titán

Kezeli az A-400 az EXT partíciót? Mert ha nem akkor marad az NTFS. Hordozható vinyóra nem érdemes ext-re formázni mert a win úgyse látja.

[ Szerkesztve ]

(#34428) Warter válasza Joshi (#34427) üzenetére


Warter
őstag

Kb az összes médialejátszó kezeli. :K

(#34429) #75912448 válasza Warter (#34428) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én floppy diszken tartom a filmeket, csak BD50 alatt sokszor kell cserélni :U

(#34430) Joshi válasza Warter (#34428) üzenetére


Joshi
titán

A hivatalos oldalon lévő leírás szerint a Mede8er nem. :( Mondjuk még nem próbáltam az újabb firmware-el de szerintem nem is fogom mivel a médialejátszómra nincs közvetlenül vinyó kötve a NAS-on meg úgy is ext van.. :D

[ Szerkesztve ]

(#34431) Mezga Aladár válasza Multibit (#34426) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34432) madgie válasza Joshi (#34427) üzenetére


madgie
titán

ExFAT megy már ezeknek? Mert az A-210 sajnos nem kedveli, pedig azt tudja írni/olvasni a win, linux és mac is.

(#34433) Multibit válasza madgie (#34432) üzenetére


Multibit
veterán

Sajnos az exFAT-ot nem kedvelik a mai mp-k (de pl. az STB-k sem). Talán majd a jövőben. De amíg a hálózatos lejátszás lehetősége megvan, nem is nagyon számít a dolog.

(#34434) Mezga Aladár válasza madgie (#34432) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezért is jó egy nas. Usb slave módban rádugom, és mindenféle varázslás nélkül látom az ext3-as partíciót, írok olvasok win alól. Ja és a popi nem b@szarintja el mint az ntfs-t.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34435) madgie válasza Mezga Aladár (#34434) üzenetére


madgie
titán

Nekem ne magyarázd, miért jó a hálózat, pár napja volt itt elég vita erről :D

(#34436) Mezga Aladár válasza madgie (#34435) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen, olvastam. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34437) Warter válasza #75912448 (#34429) üzenetére


Warter
őstag

Az ok, de, hogy jön ez ide? :U

(#34438) #75912448 válasza Warter (#34437) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az EXT-ről akartam írni egy értelmes hozzázúzólást, de közben már szóba került, így lett egy viccesnek szánt, de értelmetlen bejegyzés, ami célt tévesztett. :D

(#34439) Warter válasza #75912448 (#34438) üzenetére


Warter
őstag

Én veled nevetek. ;]

(#34440) Old FatBoy válasza #75912448 (#34429) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

1,2-es vagy 1.44-es lemezeket használsz?
:))

Audiophile Troll

(#34441) VOid


VOid
tag

Lehet már volt kérdés, de a WD TV Live viszi az 50Ps FULL HD mts/m2ts fájlokat? Keresőbe beírva páran megerősítették hogy igen,de láttam olyan hozzászólást is hogy az újabb nem? most mi igaz ebből?:)
Köszönöm előre is a segítséget.

(#34442) #75912448 válasza VOid (#34441) üzenetére


#75912448
törölt tag

Vinnie kell, mint minden értelmes ma kapható lejátszónak.

Dune tulajok ma új, "131224_0132_b8" (BETA version) fw-t tölthetnek.

(#34443) BBéci válasza #75912448 (#34442) üzenetére


BBéci
titán

Van értelme Base 3.0-ra rátenni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34444) #75912448 válasza BBéci (#34443) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha minden működik amit használni szeretsz, akkor nem. Egyébként változás lista egyelőre sehol.

(#34445) robi-k válasza #75912448 (#34444) üzenetére


robi-k
őstag

A Dune FW programozója - akinek gyakorlatilag köszönhetjük a Dune-t mint márkanevet - már 2012-ben otthagyta a céget. A HW fejlesztő (aki a Prime/Base 3.0 sorozatot tervezte) még korábban, 2011-ben hagyta ott a Dune-t.
Sőt, már Alexej sincs ott (BBéci tudja, kiről van szó).
Tehát sajnos a mai Dune csak árnyéka a réginek, és pl. FW esetében már nincs semmilyen lényeges fejlesztés, csak új skinek, pluginek, új böngésző, stb.

Jelenleg a legjobb médialejátszó az...... OPPO-103/103D/105/105D jailbreak-kel. Csak ne lenne ennyire q..va drága :O

[ Szerkesztve ]

(#34446) BossBoss


BossBoss
őstag

Üdv Urak!

Tanácsot szeretnék kérni. Milyen lejátszót tudnátok ajánlani 30 - 35 ezerig? Egy Asus N66-ról wifin keresztül használnám. Egy Philips 7001 van nálam, de néha fagy, és érdekes mód de az avi szaggat rajta. (MKV ok). A stabil működés a legfontosabb(MKV)! Köszönöm előre is!

(#34447) Ispy válasza BossBoss (#34446) üzenetére


Ispy
veterán

WD Tv Live Streaming 26k, Mede8er MED600 43k.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34448) #75912448 válasza robi-k (#34445) üzenetére


#75912448
törölt tag

Set-top boxokat azért fejlesztenek ;] Egyébként mindenki otthagyta őket aki számít, csak az a fránya doboz-tervezőjük maradt, aki évről évre szorgalmasan dolgozik, bár hiába.

Legjobb médialejátszó a HTPC, az OPPO jailbreak-kel pedig a legjobb médialejátszó képességgel felvértezett BD player. ;) Nincs lehetőséged USA-ból behozni? Ott baráti az ára, és ha nem vetítesz, nincs szükség a D-kiadásra sem, bár szerintem amúgy sincs, feleslegesen nyúl hozzá a képhez.

(#34449) BBéci válasza #75912448 (#34448) üzenetére


BBéci
titán

Van nálam egy Darblet, vetítőhöz mindig használtam, tévével még nem próbáltam, de napokon belül sort kerítek rá, mert meg kell írnom róla a cikket. Tetszett a sok felbukkanó apró részlet, amiknek a létezéséről addig fogalmam sem volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34450) Markizmark


Markizmark
addikt

Üdv!
Samsung HT-F4550 rendszerrel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Tudom, hogy az ilyen cuccoknak a hangja nem nevezhető minőségnek, de a TV hangjánál mindenképpen jobb és inkább foglalkoztat a lejátszó tudása, mint a hang milyensége. Esélytelen, hogy USB-ről vagy DLNA-n keresztül lejátsza a BD50-et vagy BD iso-t?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.