Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) Joshi válasza Joshi (#33750) üzenetére


Joshi
titán

Már nem emlékszem hova írtam be a Reg kártya számát de ezt találtam:
Terméktámogatás csak a hivatalos forgalmazóktól származó termékekhez, regisztrációs kártyával jár, ezért ne vásárolj kártyával nem rendelkező Mede8er terméket megbízhatatlan forrásból!
Szerintem kell ez a kártya a +3év garihoz is. :K

Na mind1 én anno nagyon örültem hogy Győrben is van egy hivatalos forgalmazó. :K

[ Szerkesztve ]

(#33752) kenny123 válasza Joshi (#33746) üzenetére


kenny123
addikt

Na, valóban van 43k-ért.
Nézem a specifikációkat, van olyan hogy gyárilag telepített torrent kliens. Ez hogy működik, valami beépített böngészőn keresztül?

Picit továbbmegyek a dologban. Rákötök egy tetszőleges hdd-t, torrent tölt le/fel a hdd-re, ami tök király dolog.
Viszont, esetleg fordítva, megoldható hogy esetleg osx alatt lássam azt a merevlemezt, mint egy hálózati adattár pl?

yo

(#33753) Ispy válasza Joshi (#33751) üzenetére


Ispy
veterán

Hivatalos 5 év garival, alul a link a reghez.

Az a kártya csak a fórumhoz kell (anno én 10k-val vettem olcsóbban a syno nast kártya nélkül, ott is van ilyen fórumra regisztrálós kártya).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33754) Joshi válasza Ispy (#33753) üzenetére


Joshi
titán

Ha így van akkor is jó dolog ha a magyar vonatkozásokat támogatjuk, végül is amikor én vettem akkor itt Győrben 44k volt tehát nekem nem is volt kérdés hogy itt vegyem meg. :D

(#33752) kenny123: a kollégám használja a torrent klienst ami Transmission és igen eléred a Transmission Gui-n keresztül PC-ről is. :K Nekem NAS-om van amin ugyan csak Transmission fut igaz ott sokkal nagyobb a mozgástere az embernek, a lejátszón nincs annyi beállítási lehetőség de teljesen használható.

Minden oda-vissza működik hiszen hálózatról beszélünk, ez már hálózati kérdés nem lejátszó. Ami fontos hogy nem árt ha a router is Gigabites.

[ Szerkesztve ]

(#33755) kenny123 válasza Joshi (#33754) üzenetére


kenny123
addikt

Az király. :)

Mégvalami, picit megütötte a szemem. Ugye nincs a linkelt lejátszóban teljes BD támogatás, ami picit megbökte a szemem (valami cikket is olvastam, ahol részletezték ezt). Ez a gyakorlatban mennyire macerás dolog? Kikeresni a megfelelő fájlt, amivel indul a teljes film, stb.

yo

(#33756) erdoke válasza kenny123 (#33755) üzenetére


erdoke
titán

A legnagyobb m2ts fájt fogja lejátszani.
Viszont az extra funkciókkal óvatosan, mert inkább vagylagosak, tehát ne tervezz torrentezést vagy PC-s elérést lejátszás mellett, de egymással párhuzamosan se. Célhardver van bennük, ami a lejátszáshoz kényelmesen elég, de általános feladatokra kevés.

A legjobb aláírás a héten

(#33757) Joshi válasza kenny123 (#33755) üzenetére


Joshi
titán

A BD lejátszás annyiban kompromisszumos hogy nincs JAVA támogatás tehát az ilyen menüket nem tudja lejátszani a lejátszó. Ez úgy néz ki hogy a JAVA menüs filmeket egyszerűen csak elindítja már mint a filmet menü nélkül legyen szó ISO fájlról vagy BDMW mappáról.

Van még egy kis problem a BD filmekkel: azokkal a filmekkel ahol a fő film egy nagy méretű m2ts fájlból áll nincs semmi gond. Szerencsére ez az általános forma. :D Viszont ahol a film nem egy nagy, hanem sok kisebb m2ts fájlból áll mint pl AVATAR, Gyakornokok stb ott bizony néha meg-megugrik a kép. Állítólag ez is egy "másolás védelem" szerű dolog. :O

[ Szerkesztve ]

(#33758) Joshi válasza Joshi (#33757) üzenetére


Joshi
titán

Ezt még annyiban egészíteném ki hogy a sok kisebb m2ts fájlt össze lehet fűzni megfelelő progival ha ez nagyon szükséges. Ill. a 2D/3D JAVA menünél ugye menü híján nem tudunk váltani 2D és 3D között de erre van egy megoldás a távirányítón amit most én meg nem tudnék mondani hogy mi az ugyanis nekem nincs 3D TV-ém. :B De megoldható. :K

(#33759) dorika87


dorika87
őstag

Sima régi crt tv, úgyhogy nincs hdmi csatlakozója, rca illetve scart jöhet szóba.
10 ezer lenne a maximum. Nem szeretnék rá sokat költeni, mert nem sokat használnánk, de jól jönne.
Inkább újban gondolkodom.
Köszi

(#33760) Ispy válasza dorika87 (#33759) üzenetére


Ispy
veterán

Hat 10k nem sok, abbol hasznaltan pl. egy ilyet tudsz venni, nekem is volt, van hozza AV/RCA kabel.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33761) elodman válasza Multibit (#33624) üzenetére


elodman
aktív tag

Gr8 thanx Multibit, mivamma és rgeorge!

kutatom a Scart közösítőket és egy DivX-es DvD lejáccót is.
Ahogy javasoljátok, mindkettőt neten rendelem, h. 8 napon belül - elégedetlenség esetén - visszaküldhessem.

[ Szerkesztve ]

(#33762) Trava


Trava
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy van olyan médialejátszó amelyik letudja játszani a bluray menüjét is.
(iso-ból, illetve mappából hálózaton keresztül)

(#33763) Multibit válasza Trava (#33762) üzenetére


Multibit
veterán

Van. Régebbi Dune és régebbi Popcorn játékosok. Sajnos már nem kaphatók, csak használtan.

(#33764) erdoke válasza Trava (#33762) üzenetére


erdoke
titán

A mostani típusok közül hirtelen nem tudok ilyet mondani, de használtan még talán elkaphatsz egy Dune HD B1/D1/H1, Duo/Max, vagy Base 3.0, esetleg Popcorn A-210-es játékost.
Ezek viszont a BD 3D-t nem tudják.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#33765) nfsu17 válasza nfsu17 (#33547) üzenetére


nfsu17
veterán

közben sikerült feltenni a b3-ra a b4-et gond nélkül.
csak ki kellett venni az sd karit, amin a rendszermemória csücsült.
úgy összességében nem látok semmi különbséget magam számára.

(#33766) herhi


herhi
tag

Sziasztok!
Teljesen laikus vagyok ebben a témában, ezért kérdezek.... :B
Szóval 15-25 ezres kategóriában szeretnék egy lejátszót, ami tud mindenféle .mkv formátumot, valamint ntfs re formázott külső vinyót kezelni...nem tudom, hogy ez kommersz samsung lesz-e, v bármi más, de hozzáteszem nekem már az is jó lenne :) :U
köszi a segítséget :R

(#33767) gyeniko válasza herhi (#33766) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez az egyik legolcsóbb, de nagyon megbízható cucc volt:
http://prohardver.hu/hir/ph_tv_egreat_eg-r6c_az_olcso_multimedia.html
Figyelem! NEM hálózatos!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33768) erdoke válasza gyeniko (#33767) üzenetére


erdoke
titán

Az R6C tápegysége tömegesen kezdett besz..ni úgy 10-15 hónap után (használattól függően).
Ha belefér, 24-27e Ft magasságában a WD TV Live (Streaming) minden szempontból jobb vétel.

A legjobb aláírás a héten

(#33769) herhi válasza erdoke (#33768) üzenetére


herhi
tag

Ez tetszik, köszönöm :C viszont azért megkérdezem, hogy miben lenne más, ha mondjuk egy Samsung BD-F5100 -at vennék?? csak, hogy átlássam kicsit a témát, mert eddig ezek az általatok ajánlott lejátszók ismeretlenek voltak számomra :U
thx

(#33770) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Nem tudom,volt-e már,popi 410 a láthatáron:[link]

(#33771) Multibit válasza herhi (#33769) üzenetére


Multibit
veterán

A Samsung BD-F5100 egy blu-ray lejátszó, ez a topik viszont a média lejátszókat tárgyalja. Lehet, hogy számodra új, hogy a kettő nem ugyanaz? A BD-playerek elsősorban lemezek lejátaszására valók. A mediaplayereknek sokkal nagyobb a formátum támogatottságuk és hálózati eszközként is sokoldalúbbak.

[ Szerkesztve ]

(#33772) herhi válasza Multibit (#33771) üzenetére


herhi
tag

Elsőre igen, a kategória is új volt, de köszi a türelmet. :R

(#33773) herhi válasza herhi (#33772) üzenetére


herhi
tag

Egyébként ha már így kezdek képbe kerülni a témát illetően :B akkor az általatok ajánlott WD (pl. tv play) lejátszóhoz képest milyen egy Asus O Play Mini?? Felejtős? ;] hátha van tapasztalatotok ;)
köszi :R

(#33774) Multibit válasza herhi (#33773) üzenetére


Multibit
veterán

Olvass figyelmesebben! Soha nem ajánlottuk a WD TV Play lejátszót! Sőt... A WD TV Live Streaming az ajánlott típus a Western Digital kínálatából. WD-WD, de nagy a különbség a tudást illetően!
Az Asus O Play Mini valamikor jó lejátszónak számított, mára már elavult.

(#33775) herhi válasza Multibit (#33774) üzenetére


herhi
tag

Azt értem, de nem mindegy, hogy pl. a streaming csak a nagyobb tudású, vagy a tv play simán szar?? mert ha csak a tudást nézem, lehet, h elég nekem az olcsóbb is :O (ha az alacsonyabb képesség mellett, "ugyanolyan" jó) köszi :R

(#33776) bigdady


bigdady
nagyúr

Boxee box-ról mi a velemeny?

(#33777) devil-k válasza bigdady (#33776) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmi jó! Úgy tudom, hogy a fejlesztő dobta is a projektet és a további FW frissítéseket.

Bár mondjuk van olyan ronda, mint a Med1000 ;]

- mozi bolondéria -

(#33778) liszi70 válasza devil-k (#33777) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Bár mondjuk van olyan ronda, mint a Med1000"

Ezt a Mede8er1000 nevében kikérem magamnak! Igenis szebb egy lencse-ufó, mint egy kocka-torzó, az UFO legalább be van fejezve! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33779) devil-k válasza liszi70 (#33778) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na jó, igazad van! :DD :C

- mozi bolondéria -

(#33780) kenny123 válasza erdoke (#33756) üzenetére


kenny123
addikt

Még hirtelen eszembe jutott valami, megint. :DDD
Ugye az említett lejátszón ( MED600X3D ) csak usb 2.O van. Ez nem kevés, egy mondjuk 4Ogb bd iso-nál? Nme fog akadozni a lejátszás, pufferelés miatt?

Szerk: Bizony, nyílván a lekvár. :)
EU kiosztást használok HU layouttal, amiben nincs 0.

[ Szerkesztve ]

yo

(#33781) Toobee válasza kenny123 (#33780) üzenetére


Toobee
veterán

Ha legközelebb nullát szeretnél írni, akkor másold ki ezt: 0. Gondolom beragadt a lekvártól a tiéd?!

https://barbieripnk.hu/

(#33782) Dorian válasza kenny123 (#33780) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, bőven elég az USB 2 sebessége.
Csak ne rágja szét az árnyékolást a tengerimalac, mert az nálam okozott problémákat :U
Holnap megyek az USB3-as külső vinyóhoz új kábelt venni...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33783) nfsu17 válasza kenny123 (#33780) üzenetére


nfsu17
veterán

az én kis 2,5"-os 5400rpm-es külső hdd-mről a tesztprogram szerint több mint 22MB/s-el olvasok.
Az 176Mbit/s. Nincs olyan lemez tudtommal, ami ennyit igényelne.

(#33784) Joshi válasza nfsu17 (#33783) üzenetére


Joshi
titán

Így van, a legdurvább HD anyag is max 40-50Megabit/s adatátvitelt kíván ami nem keverendő a Megabájt-al.

[ Szerkesztve ]

(#33785) Multibit válasza herhi (#33775) üzenetére


Multibit
veterán

Javaslom olvasd el az alábbi teszteket! Ha még ezek után is kell neked, vedd meg (én nem adnék érte pénzt)!
[link]
[link]
[link]
[link]

A legfontosabb gyengéi:
- nem támogatja az MPEG2 videó lejátszást
- nem támogatja a DTS dekódolást
- nem támogatja a network share-t (csak DLNA-t)

Bár lehet, hogy ezek neked nem hiányoznak...

(#33786) StLui válasza Multibit (#33785) üzenetére


StLui
veterán

720p, 1080p filmeket mindet lejátssza nekem, ezzel nincs gondom, dts-t erre képes erősítőre küldöm, ez a gond sem érint, viszont sok zenei dvd-bluray cuccot nem játszik le, hálózathoz meg ps3 média servert kell használnom. Én sem vennék ilyet legközelebb, de akkor már (nálam-nekem) közelít a med600-hoz, akkor már azt vennék.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#33787) herhi válasza Multibit (#33785) üzenetére


herhi
tag

kössz még egyszer :R

(#33788) P.O.W.


P.O.W.
tag

Nemrég vettem használtan egy IXtreamer médialejátszót itt a fórumon. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Bátran ajánlom ha valaki hozzá tud jutni.

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#33789) P.O.W.


P.O.W.
tag

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#33790) P.O.W.


P.O.W.
tag

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#33791) mivamma


mivamma
senior tag

Sziasztok! (BUÉK!)

Gondoltam meglepem szeretett lejátszómat egy új HDD-vel.
Mit javasolnátok? Én első ránézésre egy WD 3 TB-os 5400-as mellett döntenék, de lehet, hogy nem jól gondolkozom.
Ha ajánlanátok konkrét típusokat, akkor megköszönném.

Üdv

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#33792) rgeorge válasza mivamma (#33791) üzenetére


rgeorge
addikt

A WD Red széria ajánlott médialejátszóhoz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33793) mivamma válasza rgeorge (#33792) üzenetére


mivamma
senior tag

Köszi!

Akkor ne is keressek tovább? Ez jó lesz?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#33794) devil-k válasza mivamma (#33793) üzenetére


devil-k
nagyúr

Best of. :)

- mozi bolondéria -

(#33795) Sefter válasza mivamma (#33793) üzenetére


Sefter
veterán

Ugyan ezt a kombót használom, megelégedéssel.. :K

Psn ID: sefter_hun

(#33796) mivamma válasza devil-k (#33794) üzenetére


mivamma
senior tag

Ez gyors segítség volt! :R

Thx, All!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#33797) Peak válasza mivamma (#33791) üzenetére


Peak
addikt

A WD Green-nel nem lősz mellé valóban, jó választás.
Ha kell extra gyári garancia, meg a marketing is hat rád, akkor a RED széria +10%-os felára sem olyan vészes.
Én 18 db WD Green-nel dolgozom vegyesben céggel és magánfelhasználásban, az elmúlt 4 évben, NAS-okban pörögnek (2 db NetGear RND4000 ( 4x2TB ), 3 db Acer easyStore H341 ( 4x2TB + 2x1,5TB ), eddig egyetlen egyen jelent meg 2 db. bad-sector egy 2 évvel ezelőtti áramszünet után, azóta se semmi. :)
Hajrá WD! :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33798) mivamma válasza Peak (#33797) üzenetére


mivamma
senior tag

Ne bizonytalaníts el ;]

Nekem megér plusz +10%-ot a red. (marketing "bullshit" nem érdekel, de a plusz 1 év garancia az igen)

Köszi neked is.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#33799) devil-k válasza Peak (#33797) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem értek egyet veled. (Bár nem is mindig kell a másikkal egyet érteni :DDD ).

Én a WD RED-ről sosem olvastam még rosszat, talán 1-2-t, nem úgy, mint a GREEN-ről... Arról nagyon sok negatívumot láttam/olvastam. Az egyik kedvencem ez: "Soha többé WD Green-t" :DD

WD RED-ről pedig semmi rosszat nem tudok mondani, ugyanis 3x2 TB pörög nálam. (NAS, PC, A400)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#33800) Peak válasza devil-k (#33799) üzenetére


Peak
addikt

Mivel nem értesz egyet? :W
Nem irtam senkire se semmilyen rosszat. :C
A Green-ről meg azért olvashatsz "rosszat" az interneten, mert úgy 4milliárd darabot adtak el, aztán természetes, hogy van belőle hibás, a netes gyökerek meg fröcsögnek. Ez olyan fact, mint hogy reggel "felkel" a nap.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.