Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) Isual válasza Isual (#33013) üzenetére


Isual
veterán

Valaki segítene, ajánlana valamit?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33052) robi-k válasza devil-k (#33050) üzenetére


robi-k
őstag

A legutóbbi A400 FW december 9-kei kiadású, és ezen javításokat tartalmazza:
1- Fixed 50Hz tvmode regression
2- Fixed FLAC playing from 1 to 18 track crashes
3- Fixed PCM multi channel issue

(#33053) dh66e válasza Isual (#33051) üzenetére


dh66e
veterán

WD Live Streaming -a legolcsóbb ajánlható
Dune 102( erősítő hiányában nem ajánlott!!!)
Mede8er med600,800,1000
Dune régebbi modelljei,de ezek csak használtan kaphatóak többnyire.Aztán hátha másnak is eszébe jut más ami itt kimaradt.

(#33054) #75912448 válasza Peak (#33049) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor inkabb A400, de csakis miutan megneztem, vagy 8 napos opcio ;)

(#33055) Peak válasza #75912448 (#33054) üzenetére


Peak
addikt

kitől lehetne szerezni egy a400ast 1-2 napra kipróbálásra?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33056) dh66e válasza Peak (#33055) üzenetére


dh66e
veterán

Bármelyik webáruháztól. :)

(#33057) Peak válasza dh66e (#33056) üzenetére


Peak
addikt

ilyet nem csinálok! én is a kereskedelemből élek, tudom milyen ha az emberek ilyen becstelenségre adják a fejüket, soha nem tennék ilyet egy webáruházzal sem.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33058) Warter válasza Peak (#33057) üzenetére


Warter
őstag

Mintha az A300-az is visszaküldted volna. ;)

(#33059) Isual válasza dh66e (#33053) üzenetére


Isual
veterán

Köszönöm! :)

Egy 50GT60-hoz melyiket "illene azért megvenni" ezek közül? Illetve ezekhez milyen méretű HDD-ket szokás venni a fent részletezett felhasználásra?

Dune 102-höz miért kell erősítő? Illetve pontosan milyen erősítő. Nem értem az ügyet. :B

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33060) repvez


repvez
addikt

Ahhoz kell valami speciális tulajdonságának lenni a boxnak,hogy kezelni tudja a dvb-t tuner sticket? Mert van egy alcore dvb-t tunerem, ha azt kezelni tudná valamelyik box akkor bővebb választék lehetne , hogy melyiket vegyem,mert általában ritka a tv tuneres média box.

(#33061) Peak válasza Warter (#33058) üzenetére


Peak
addikt

személyesen mentem érte, személyesen vittem vissza, hogy HDMI kimeneten néma a 192kHz/24bit WAV/FLAC, amely a specifikációkban mint támogatott feature szerepelt.
nem működött, tehát mint kereskedő nem teljesítette a vállalt feltételeket ( PTK. 306 ).
tiszta játék.

a webes vásárlás, hogy csak próbálgassam, nézegessem, hogy tetszik-e, az nem ugyan ez a kategória.

szerintem.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33062) robi-k válasza Peak (#33057) üzenetére


robi-k
őstag

Beszélj cecil-lel (remélem, nem haragszik meg rám, hogy beajánlotttam ;) ), hátha elmenne hozzád egy sörözésre ;)

(#33063) BBéci válasza Isual (#33059) üzenetére


BBéci
titán

Igazából mindegyikhez ajánlott, sőt, kell házimozi erősítő, mert a filmek hangja legalább annyira fontos, mint a képe.
A Dune TV-102 szolgáltatásai közül kikerült a DTS sztereóra alakítása, ezért csak házimozi erősítővel lehet azt megszólaltatni, természetesen akár 7.1-ben is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33064) devil-k válasza robi-k (#33052) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi! :R

- mozi bolondéria -

(#33065) Isual válasza BBéci (#33063) üzenetére


Isual
veterán

Nem vagyok audiofil. A plazmára optikán rádugok majd valami már nem csipogó, de azért zenehallgatásra messze nem alkalmas (nem is cél) 2.1-es rendszert és ennyi. Erősítő ekkor is kell szerinted?

Te melyik lejátszót ajánlod külső merevlemezről USB-n keresztül való csak 2D filmezéshez (BD ISO, BD25-50, mkv)?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33066) atirag


atirag
őstag

Egy gyors kérdésem lenne a dune 102-ről. Mennyire bonyolult beállítani a hálózati lejátszásra?
Mert vettem egy wd tv live streaming-et és nem jutok dülőre vele és már nem nagyon van idegem szenvedni vele.
Ennél egyszerübb vagy pont ugyan az?
Mert már azon is gondolkodtam,hogy ezt eladom és veszek egy olyat:(

(#33067) rgeorge válasza rgeorge (#33026) üzenetére


rgeorge
addikt

Esetleg valaki a "nagy" problémámra tudja a megoldást?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#33068) Heffi válasza atirag (#33066) üzenetére


Heffi
őstag

A dune-vel csak kitallózod a hálózati helyet. A beállítás inkább a pc-n okozhat gondot, mert megfelelő megosztás nélkül nem fogja látni a fájlokat.

(#33069) dh66e válasza Isual (#33059) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt tényleg csak pénz kérdése 40 felett ajánlható szerintem jóformán mindegyik ilyen méretű kijelzőhöz mert tényleg videofilnek kell lenni ahhoz hogy lássa az ember a különbséget.
Dune tv 102 nem keveri le sztereóra a dts hangot akinek ez szempont(tehát csak a tv csipogóin szeretné hallgatni) annak nem ajánlott a készülék.
A mostanában legjobban favorizált készülék- tegyük hozzá nem alaptalanul-a Mede8er széria mert jó a támogatottsága elég nagy tudású és az ára is jó akárhogy is nézzük.Nekem egy régebbi Dunem van amivel elégedett vagyok lejátszás szempontjából.
Neked a legjobb lenne ha ellátogatnál egy olyan boltba ahol kipróbálhatóak a készülékek hogy lásd mi az ami neked bejövős vagy éppen bőven elég az igényeidnek.
Vinyót bármilyent vehetsz csak tartós legyen van saját topicja kérdezd meg mi a best buy manapság.[link]

[ Szerkesztve ]

(#33070) atirag válasza Heffi (#33068) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Igen azzal szenvedek igazából:) Akkor játszom majd még vele.

(#33071) Heffi válasza atirag (#33070) üzenetére


Heffi
őstag

Nemrég írták, hogyan kell beállítani a megosztást:

Win7 alatt, a megosztani kívánt mappára/jobb klikk/Tulajdonságok/Megosztás/Megosztás/Mindenki Írás/Olvasás.
Biztonság/Mindenki hozzáadása/Engedélyek kiadása/Szerkesztés

Szóval nem elég a megosztás, hanem a Biztonság fület is meg kell nyitni és hozzáadni a "Mindenki"-t.

(#33072) atirag válasza Heffi (#33071) üzenetére


atirag
őstag

Biztos rosszul csinálom ,de ezeket konkrétan megcsináltam többször is több mappával.

(#33073) Heffi válasza atirag (#33072) üzenetére


Heffi
őstag

Nem ismerem a wd-t, smb van rajta?

(#33074) dh66e válasza atirag (#33072) üzenetére


dh66e
veterán

Van a streamingnek is topicja kérdezd meg őket is ha van élet odaát.

(#33075) atirag válasza Heffi (#33073) üzenetére


atirag
őstag

Hát ilyen szinten nem ismerem ezeket. Honnan tudom ezt megtudni? Amit a leírás írt azt megcsináltam lépésről lépésre és azt értem el,hogy már nem is látom a pc-met:)

dh66e: Ott már voltam és nem jutottam előre mert amit mondtak azt megcsináltam és nem lett jó. Sajnos nem sok időm van rá. Eddig a tv-t használtam erre a célra ott meg felraktam a nero media-t és azzal kész is volt.

[ Szerkesztve ]

(#33076) Heffi válasza atirag (#33075) üzenetére


Heffi
őstag

Passz. A dune-nél így működik:
Források>Hálózati böngésző>SMB(Samba)>Munkacsoport>Számítógépem>Megosztott mappáim

(#33077) Isual válasza dh66e (#33069) üzenetére


Isual
veterán

Köszi.
Pénzben nem akarok messzire elmenni. Az első már minőségi és ajánlott, megbízható médialejátszó megteszi. Abszolút nem vagyok otthon a témában, itt Szegeden pedig még nem is nagyon láttam ezeket a típusokat... :(((

Szóval muszáj rád, rátok hagyatkoznom.
Mede8er med600 látom ilyen 45k körül mozog. Ennél nagyon nem szeretnék többet, 30k körül gondolkoztam, ez már fájdalomküszöb, de természetesen a témában való tájékozatlanságom miatt elfogadom a többletkiadást, ha az indokolt.
Viszont ez úgy látom "csak" USB 2.0-ás bemenettel bír. Ez akkor ugye nem gond, USB 2.0-val külső háttértárról bármit visz majd simán? BD25-50-nel is megbirkózik?
Illetve látom, hogy beépíthető 3.5/2.5"-es HDD. Na most ez nálam gondolom tárgytalan, mivel én gépről a külső HDD által viszem az anyagot, de ennek mikor, hogyan lehet haszna, jelentősége?

Bocsesz a sok kérdésért, de szeretném körbejárni a témát.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33078) atirag válasza Heffi (#33076) üzenetére


atirag
őstag

Hát ez itt jobbnak látszik sokkal.( Mármint a dune ) Itt windows megosztás van és ott van elvileg a pc-m,de sose nincs benne semmi.
Akárhogy állítgattam nem jött be semmi.

[ Szerkesztve ]

(#33079) Heffi válasza Isual (#33077) üzenetére


Heffi
őstag

Az USB2 miatt ne agódj. Bőven elég a sebessége. A legdurvább film,ami a gyűjteményemben van 3D BD50 Iso, lejátszáskor a maximum érték 80Mbit/s volt.

Szerintem valamit elnéztél, a MED600-ba nem építhető HDD.

Ha idle módban nem fogyszt sokat a géped, akkor ne másolgass semmit sehova, játszd le hálózaton a filmeket.

(#33080) Isual válasza Heffi (#33079) üzenetére


Isual
veterán

Itt olvastam valami ilyesmit, félreérthettem?

USB-vel kapcs megnyugodtam, köszi! :) Csak laikusan olyan kétséget keltő az egész, hogy egy 50 GB-os anyag mennyi idő alatt megy rá gépről USB-n HDD-re és mennyi idő alatt nézed meg a filmet.

Nem fogyaszt sokat, de hangja meg fénye van, amire kicsit érzékeny vagyok. Egyébként hogy lehet hálózaton lejátszani - csak hogy azért betegyen a lehetőségek közé?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33081) dh66e válasza Isual (#33077) üzenetére


dh66e
veterán

"Viszont ez úgy látom "csak" USB 2.0-ás bemenettel bír. Ez akkor ugye nem gond, USB 2.0-val külső háttértárról bármit visz majd simán? BD25-50-nel is megbirkózik?"
Ne aggódj menni fog usb2-n minden mi szem szájnak ingere.

"Illetve látom, hogy beépíthető 3.5/2.5"-es HDD. Na most ez nálam gondolom tárgytalan, mivel én gépről a külső HDD által viszem az anyagot, de ennek mikor, hogyan lehet haszna, jelentősége?"
Ennek akkor van jelentősége ha hálózatról másolsz filmeket(képeket zenéket) vagy magára a beépített vinyóra töltesz le filmeket,
Ettől függetlenül másik alternatíva ha veszel egy külső 2.5" vinyót (pl.WD MyPassport,Elements ésatöbbiésatöbbi) amit könnyen cipelhetsz haverokhoz rokonokhoz stb és ezt is használhatód hálózati tárolásra letöltéshez vagy csak filmezéshez.

Szóval legolcsóbb a WD Streaming alapfelhasználásra tökéletes lehet neked,aztán ott a Mede8er ami nagyobb tudású( nem csak a 3D miatt) ez ma a legjobban preferált készülék.Én az utóbbit venném vagy használtan egy Dune-t (Base,Prime) mert azok is megbízhatóak hiába régebbi típusok.
Szóval hogy könnyebb legyen dönteni: Mede8er az ajánlatom( mondjuk az öt év gari miatt meg a támogatottsága miatt is meg végül is mindent tud ami ma elvárható szóval jövőre sem lesz kuka meg még jó pár évig.Olvass róla teszteket

[ Szerkesztve ]

(#33082) Heffi válasza Isual (#33080) üzenetére


Heffi
őstag

Első mondat a specifikációkban.

Szerintem egyszerű a hálózati lejátszás, de mint ahogy másnak is írtam, csak Dune tapasztalatom van.

(#33083) Isual válasza dh66e (#33081) üzenetére


Isual
veterán

Jó, köszi, ez lesz akkor szerintem. :K Köszönöm szépen a segítséged! :R
2+3 év gari csak a Heffi által linkelt boltban van rá, illetve ez valami ideiglenes akció? Megbízható üzlet, érdemes onnan venni?

@Heffi: "Első mondat a specifikációkban." - Hopika! :D :B
A hálózati használathoz milyen jellegű összeköttetés kell?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33084) dh66e válasza Isual (#33083) üzenetére


dh66e
veterán

Mindenhol 2+3 évnek kéne lennie hacsak nem szürke importos a cucc.
A hálozathoz kell egy laptop/PC 1 lan kábel meg a beállításához némi türelem kezdőknek és persze a médiaplayer. :)
Wifit ne erőltesd mert az elhasal BD25-50 esetében.
Az üzlet amit kolléga linkelt megbízható régóta foglalkoznak playerekkel.Azt kell eldöntened hogy akarsz beépíthető vinyót(med1000) vagy sem (med 600) vagy ha wifi kell akkor med800 a te típusod.

[ Szerkesztve ]

(#33085) Heffi válasza Isual (#33083) üzenetére


Heffi
őstag

UTP kábel a router (vagy ha van közelebb switch) közé. Pár 100 Forintos tétel.

(#33086) repvez


repvez
addikt

egyébként amelyik box tudja az 1080p-t az képes az alacsonyabb felbontásu videokat felskálázni is és javitani a minőségükön?

(#33087) dh66e válasza Heffi (#33085) üzenetére


dh66e
veterán

A router elég fontos amit én sikeresen kihagytam. :U

(#33088) aftertime999


aftertime999
újonc

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, remélem valakinek van valami ötlete.
Vásároltam egy WD TV Live Streaming médialejátszót. A probléma annyi lenne, hogy amikor csatlakoztatom a 2TB-os külső WD HDD-t csak annyit ír, hogy "USB-eszköz csatlakoztatása..." és semmi más nem történik. (Vannak rajta filmek, zenék, képek) Csatlakoztattam egy 2 gigás pendrivet is 1 filmmel rajta, azt felismerte. NTFS fájlrendszeren van mindkettő, "Biztonság"-nál elvileg minden engedélyezve van (írás, olvasás stb.).
Ha esetleg lenne valakinek valami ötlete/tapasztalata kérem segítsen.
Előre is köszönöm!

(#33089) Isual válasza dh66e (#33084) üzenetére


Isual
veterán

Nem kell beépített vinyó, se WiFi, egyelőre kezdek a playrer + külső HDD-vel, aztán ha egy idő után nagyon körülményesnek találom, akkor megfontom majd egy hálózati megoldás létrehozását!
Köszi neked és Heffi-nek, ha nincs szerencsetek, akkor lehet még előfordulok pár buta kérdéssel. :B

Mindjárt egy: " NTFS fájlrendszeren van mindkettő, ", ez megjelent az előző hsz-ben. Olvastam már errefelé, gőzöm sincs az ilyenekrol...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33090) dh66e válasza aftertime999 (#33088) üzenetére


dh66e
veterán

Live streamingnél első alkalommal üzembehelyezett nagy méretű hdd elég lassan dolgozik valami funkciót ki kell kapcsolni a playa menüjében-de lehet más lesz nálad.Ez is csak rémlik valahonnan.
Isual
Akkor marad a med600, szerintem nem fogod megbánni.A hálózat bármikor kialakítható nem kell tőle parázni annyira nem bonyolult,de nélküle is van élet. :)
NTFS-re formázod a vinyót pc-n vagy akár a player is képes rá -ha kell egyáltalán-mikor megveszed.

[ Szerkesztve ]

(#33091) dh66e válasza dh66e (#33090) üzenetére


dh66e
veterán

Isual
Ezt azért olvasgasd át.[link]

(#33092) erdoke válasza aftertime999 (#33088) üzenetére


erdoke
titán

Ha a HDD-n is csak egy film lesz, akkor pontosan ugyanannyi idő alatt épít majd róla média adatbázist, mint a pendrive-ról.

A legjobb aláírás a héten

(#33093) Isual válasza dh66e (#33091) üzenetére


Isual
veterán

Köszönöm! :R

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33094) aftertime999 válasza erdoke (#33092) üzenetére


aftertime999
újonc

Köszönöm a válaszokat, közben sikerült kicsit lenyugodni és értelmesen utánaolvasni, ráadásul itt a WD TV Live Streaming fórumrészen. A hiba annyi volt, hogy csatlakoztatni kellett a géphez és az első üzenet az volt, hogy felajánlotta a gép, hogy megvizsgálja és javítja a fájlrendszer hibáit. Ezt végrehajtottam és máris működik. Kezdtem azt hinni, hogy valami meghibásodott, de szerencsére a pánik nagyobb volt mint a probléma. :)

[ Szerkesztve ]

(#33095) Multibit válasza dh66e (#33084) üzenetére


Multibit
veterán

Azt kell eldöntened hogy akarsz beépíthető vinyót(med1000) vagy sem (med 600) vagy ha wifi kell akkor med800 a te típusod.
Itt egy kis zavar van! A megfogalmazásod szerint csak a MED1000-be lehet merevlemezt építeni, pedig ez nem igaz. A MED800-at nem a wifi különbözteti meg a MED600-tól, hanem éppen a HDD beépíthetőség. Egyébként a MED600-nak és a MED800-nak is létezik "mezei" és wifi-s változata egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#33096) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Hozzáértőtől kérdezném. Egreat R6A -készülék milyen? Pár szóban a készülékről. Tudja kadencia helyesen a 24p-t? Feliratkezelése, stb..

Köszönöm. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33097) dh66e válasza Multibit (#33095) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm a javítást/kiegészítést valóban volt egy kis zavar a zűrben. :R

[ Szerkesztve ]

(#33098) Isual válasza dh66e (#33091) üzenetére


Isual
veterán

Megtörtént. Kérdésem az lenne, hogy a WiFi nélküli verziónál az esetleges firmware frissítés hogyan kivitelezendő? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33099) Dorian válasza Isual (#33098) üzenetére


Dorian
félisten

LAn kábel, pendrive.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33100) Isual válasza Dorian (#33099) üzenetére


Isual
veterán

A bolti készülékek azok az eddigi legfrissebb firmware-rel kerülnek forgalomba, vagy ezzel kell kezdeni, hogy pendrive-val ügyeskedsz egy frissítést?

(#33101) Dorian: Honnan szedhető le a legfrissebb firmware ezekhez a Mede8er-ekhez? Gondolom ott a pontos és sikeres kivitelezésről van leírás.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.