Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek a Dune HD Smart H1-re még fog érkezni firmware frissítés vagy ez már olyan régi modell, hogy nem fejlesztenek rá?
Erre a modellre létezik nem hivatalos (főzött) firmware, mint a telefonokra (több tudással rendelkezne miatta)?

Kösz
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#34152) Integra válasza #75912448 (#34142) üzenetére


Integra
titán

jaj, de én nem akarok két gépet egymás mellé, csak egyet.. ezért jön be nagyon a qnap :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34153) Patice válasza bsanya (#34151) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nem. Megválaszoltad a kérdést. Régi modell. Már nem írnak rá új firmware-t mert minek... Ami van hozzá, azzal stabilan működik állítólag.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34154) #75912448 válasza Poplacsek (#34150) üzenetére


#75912448
törölt tag

Itt nézelődtél? Official OPPO BDP-103D, 103 és 105 Aktív fórumok, naprakész, mondhatnám fw-kész válaszokkal, mert időről-időre változik mit játszik honnan, és mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#34155) robi-k válasza Poplacsek (#34150) üzenetére


robi-k
őstag

Melyik OPPO? Az EU-s - az csak azt tudja, amit a honlapon is olvashatsz. Vagy esetleg az amcsi verzió jailbreak FW-vel? Na az majdnem mindent tud (többet tud, mint a pio, és nem annyira kényes a hálózatra).

(#34156) #75912448 válasza robi-k (#34155) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jogos kérdés, mindig abból indulok ki, hogy EU-s verziót csak BD lejátszónak érdemes venni.

(#34157) Poplacsek válasza robi-k (#34155) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Akkor nyilván az amcsi verzió érdekel, abból is a Darbee-s verziók. És a nem EU-s működik 230V/50Hz-ről?

(#34158) robi-k válasza Poplacsek (#34157) üzenetére


robi-k
őstag

Mindegyik OPPO (természetesen a "sima" és a 103/105 D verziók különböznek) hardveresen ugyan azok, csak más az FW. Tehát az amcsi gép hardveresen ugyan az, mint az EU-s gép, csak az FW más. Viszont nem lehet FW-t váltani amcsiról <-> EU-ra, mivel az az FW, amit frissítésként adnak, nem a teljes flash tartalma, hanem csak a cserélhető rész, és a bootloader (ami nem írható át) ellenőrzi, hogy megfelelő típusú-e az FW, vagy sem.

Itt olvashatsz, hogy mit tud a jailbrake, azaz mennyire javul az amcsi verziójú OPPO használhatósága.

Upd: egyetértek, inkább az új 105D az érdekesebb, mivel ő ilyet is tud: The BDP-105D supports DSD audio in standard rate (DSD64) or double rate (DSD128 or DSD 2x) via its new USB DAC input.

[ Szerkesztve ]

(#34159) Poplacsek válasza robi-k (#34158) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Köszi! :R

(#34160) Joshi válasza robi-k (#34158) üzenetére


Joshi
titán

Nem mondod hogy firmware-t árulnak 80$-ért? :Y :F

(#34161) M@trixfan válasza #75912448 (#34104) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mostanában kezdem olvasni a Kaveri teszteket, beleértve a PH! sajátját is. Nagyon ígéretesnek hangzik, főleg a H.265. Biztosan ütős lesz az ennyire komoly interpoláció, egyelőre én egy hajszálpontos kadenciahelyes lejátszást szeretnék elsőre látni. Ilyen szempontból a Haswell most betalált. Az árakkal nem vagyok tisztában egyáltalán, hogy mennyire jönne ki egy igényes Kaveri HTPC. A magasabb csíkszélesség miatt a fogyasztást is meg kellene még nézni, bár ez csak akkor érdekel ha valami "always on" rendszer lenne. A legnagyobb dolog egy 3D LUT kalibráció lehetősége az MPCHC és az Argyll CMS segítségével. Mondjuk itt garantált a szórakozás a driverekkel, színterekkel és a howto olvasgatásokkal. Én már arra is gondoltam, hogy a több eszköz miatt érdemesebb lenne inkább full range-re kalibrálni a HTPC-t és a megjelenítőt.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#34162) Ejelhar válasza bsanya (#34151) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nem lehetetlen véleményem szerint.

Ezt abból gondolom, hogy a legutolsó firmware az egységesítésről szólt, az csak azért kellett, hogy az API egységes legyen, az új és a régi modellek esetében. De semmi más.

Amúgy ami jól működik, azt nem kell megjavítani.
A gyakori firmware update az új Dune modelleknél azért kellett, hogy olyan hibákat orvosoljanak, ami a Dune Smart sorozatban az első pillanattól jó volt.

(#34163) Patice válasza robi-k (#34158) üzenetére


Patice
Topikgazda

"The BDP-105D supports DSD audio in standard rate (DSD64) or double rate (DSD128 or DSD 2x) via its new USB DAC input."

:Y

A natív DSD támogatáson csak az a meglepőbb, hogy egy OPPO is a "kalóz iparra" alapoz. ;]

Vagy én vagyok a tudatlan és árulnak már sok zenét DSD-ben? :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34164) robi-k válasza Patice (#34163) üzenetére


robi-k
őstag

A divat (azaz a vásárlók igénye) sok mindent meghatároz.
Az OPPO nem árul DSD-t, és azt meg (még) semmi nem tíltja, hogy a DAC tudjon DSD-t dekódolni :))

Ha nem DIY hangfalra gyűjtenék, akkor talán elgondolkodnék egy OPPO-n, de így csak a nyálamat csorgatom :DD

(#34165) #75912448 válasza Patice (#34163) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hogyne árulnának, itt is számos igényes album megtalálható. Sajnos mikor utoljára böngésztem csak USA volt elérhető.

(#34166) #75912448 válasza M@trixfan (#34161) üzenetére


#75912448
törölt tag

Fogyasztás egyébként alulfeszelve egy A8-7600(45W) estében nem lehet egetverő. A kalibrálást te vagy szakember csinálná, esetleg magad vagy szakember? :) Ha rendelkezésre állnak az eszközök én mindkét ill minden lehetőséget kipróbálnék. Full r megjelenítő kérdése is.

(#34167) Patice válasza #75912448 (#34165) üzenetére


Patice
Topikgazda

Aha...

Szóval amiből van SACD kiadvány, azt árulják elektronikusan, akár DSD-ben is. Helyes. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34168) tau_ba


tau_ba
tag

WD TV Live Streaming tulajokat szeretnem kerdezni, hogy a video kimenet valtasa hogyan tortenik. Adott egy WD TV Live Streaming,, ami hdmi-n van egy LCD tévére rakotve es ertelemszeruen a videokimenet hdmi 1080p-re allitva. Ha ugyanezt a vasat kozvetlenul utana rakotom egy hagyomanyos CRT tevere a kompozit kabellel anelkul, hogy elotte a menut atallitanam, akkor mi tortenik? Ha elotte nem allitottam at a video out-ot kompozitra, akkor csak nagy sotetseg lesz? A Dune-ken van valami billentyu kombo, amivel lehet leptetni a video kimenetek kozott a taviranyitoval.

(#34169) Zjunior válasza #75912448 (#34104) üzenetére


Zjunior
veterán

Ez melyik készülék?:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#34170) Zjunior


Zjunior
veterán

Wd tv live streamingnél van ajánlottab a piacon most?
Fontos a mkv vagy bd iso lejátszása nasról, meg a feliratok kezelése is!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#34171) Multibit válasza Zjunior (#34170) üzenetére


Multibit
veterán

Természetesen van. A Streaming, a legolcsóbb ajánlatként hangzik el mindig.
Pénztárca és felhasználási mód/környezet kérdése a dolog. Nem írtál összeghatárt, nem írtad le, hogy milyen láncban, milyen módon fog műkodni az mp. Egyébként, ha visszaolvasol, hamar megtalálod a további favoritokat.

(#34172) dgyuri0123 válasza Zjunior (#34170) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

3D-t és HD hangokat nem tud.

Szerintem nincs ennél jobb ebben az ársávban. Med600 : 48e FT., WD : 26e Ft.

"csak a zene van"

(#34173) Zjunior válasza dgyuri0123 (#34172) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem nagyon nézünk csak ritkán 3d filmet, kellene azért de sehogy se játsza le?
45 ért érdemesebb venni mede8r-t?
Nekem a Dune megoldások is tetszenek. Tud vmrlyik torrentet, meg winyót fogad?
Akkor nem kell külön nas.
Keret 80k max!

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#34174) devil-k válasza Zjunior (#34173) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mekkora TV-hez/projektorhoz keresel mp-t?

- mozi bolondéria -

(#34175) Zjunior válasza devil-k (#34174) üzenetére


Zjunior
veterán

119cm lg lm660s.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#34176) mivamma válasza Zjunior (#34173) üzenetére


mivamma
senior tag

Nekem HDI DUNE HD Base 3.0 van, meg vagyok vele elégedve, sőt.... HDD mehet bele és van torrentkliens is. Sajnos már nem forgalmazzák, de ha nem riadsz vissza a használt termékektől, akkor én csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#34177) Zjunior válasza mivamma (#34176) üzenetére


Zjunior
veterán

Ennek az újabb fajtája mi? :F
Popcorn cuccokból egyik sem kezel torrentet?

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#34178) mivamma válasza Zjunior (#34177) üzenetére


mivamma
senior tag

Dune HD Base 3D, de ebbe már nincs torrentkliens, viszont 3D-s, amit ha jól emlékszem Te nem igényelsz.

Nincs popcorn tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#34179) andrew-msi válasza dgyuri0123 (#34172) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én pont egy WD-t cseréltem le Med600-ra.
Nem bántam meg. :D

(#34180) Zjunior válasza andrew-msi (#34179) üzenetére


Zjunior
veterán

Mivel jobb ami megéri a 20k-t? :R

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#34181) devil-k válasza Zjunior (#34177) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem Popcorn A400-am van. Kezeli a torrentet, de nem olyan szinten mint a PC, NAS, vagy laptop... szóval letöltőközpontnak nem tudod használni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34182) #75912448 válasza Zjunior (#34169) üzenetére


#75912448
törölt tag

Off topik :) Egy AMD APU (integrált grafikus maggal ellátott proci), melyre minden valószínűség szerint kiváló HTPC építhető.

Neked valószínűleg az említett WD vagy MED600/800 elegendő, de torrentezni - ahogy írják a többiek - ezek a lejátszók korlátozottan alkalmasak.

Látom Base 3D 87e forint lett :Y Jár hozzá aranytallér :F

(#34183) madgie válasza #75912448 (#34182) üzenetére


madgie
titán

AMD APU

;]

(#34184) andrew-msi válasza Zjunior (#34180) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

- A WD-vel voltak olyan gondok, hogy nem mindig talált hálózatot (LAN-on).
Wifi-vel nem használtam, mert 1080p-s filmeket nézek és oda kevés.
- Áramtalanítás után lassan kapcsol be.
- Jukebox egyszerűbb mint a MED-en, de a MED-es nekem jobban tetszik. Meg ha megtanulod a kezelést percek alatt lehet frissíteni.
- A képe szerintem szebb.
- 5év gar van rá.
- Nem is melegszik annyira mint a WD (szerintem).
- Távszabályzó világít! Nekem ez fontos mert általában projektort hajtok és ott kell a sötét.

Összességében a WD kb 3 hónapig volt, nem mondom, hogy nem szerettem (Asus-t cseréltem le rá és mérföldekkel jobb volt). De voltak vele komoly szívások.
A MED-et 1 nap alatt megszoktam, a legkomolyabb bajom a Jukebox készítés megtanulása volt.
Ha akadnak a filmek Szambán akkor NFS-re váltok, ott hibátlan a BD Rip is.
Kb ennyi.

(#34185) #75912448 válasza madgie (#34183) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mi baj, mi rosszat tettem? :)

(#34186) dgyuri0123 válasza andrew-msi (#34179) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Végre valaki.

Elárulnád miben jobb a Med?

"csak a zene van"

(#34187) madgie válasza #75912448 (#34185) üzenetére


madgie
titán

Te semmit :)

(#34188) andrew-msi válasza dgyuri0123 (#34186) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

lsd #34184 :)

(#34189) arcitec válasza devil-k (#34043) üzenetére


arcitec
addikt

Ez miféle firmware a hivatalos oldalon és a hazai oldalon sincs jelezve ..

(#34190) devil-k válasza arcitec (#34189) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Cloud Media hivatalos fórumoldala.

Én felraktam, s rendben van, bár nem tudtam még mindent átnyálazni benne. De a legszembetűnőbb, hogy sokkal gyorsabb lett a film leállítás, indítás. Hál' Istennek!

Illetve megoldotta a HDMI ARC szoftveres összeütközést a Denon X2000-es erősítőmmel.

De ez csak 2 példa volt.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34191) snemeth válasza #75912448 (#34182) üzenetére


snemeth
aktív tag

Neked valószínűleg az említett WD vagy MED600/800 elegendő, de torrentezni - ahogy írják a többiek - ezek a lejátszók korlátozottan alkalmasak.

Azt hiszem a Med fórumán írtak valami ilyesmit: Ezek médialejátszók torrentezési képességgel és nem torrentező gépek média lejátszási képességgel. :)

(#34192) vilga válasza #75912448 (#34182) üzenetére


vilga
tag

- "ezek a lejátszók korlátozottan alkalmasak". Ez valóban így van, viszont az alapoknak megfelelnek: limitálható a sávszélesség és a torrentek száma, a DUNE-101-em pl. a ráakasztott külső HDD-en lévő rendszermemória segítségével teszi a dolgát, igaz ext fájlrendszer javallott hozzá , /NTFS esetén fagyott/
BD iso lejátszásakor azért le kell állítani a klienst.

[ Szerkesztve ]

(#34193) dgyuri0123 válasza andrew-msi (#34188) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz. :B

"csak a zene van"

(#34194) arcitec válasza devil-k (#34190) üzenetére


arcitec
addikt

Igen azt értem én és látom is, de pl itt , ami a popcorn hivatalos linkje
[link]
itt még a tavalyi

(#34195) devil-k válasza arcitec (#34194) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó kérdés....

- mozi bolondéria -

(#34196) M@trixfan válasza #75912448 (#34166) üzenetére


M@trixfan
addikt

Én lennék a professzionális hobbi szakember :D van egy I1 Display pro 3 koloriméterem és egy Calman Enthusiast licenszem, amihez nagyon jó áron jutottam hozzá egy upgrade jogosultság miatt. Mindemellett egy durvább Konica-Minolta spektrós szakembert simán elhvnék aki már rengeteg tapasztalattal rendelkezik. Azt már látom, hogy ez az egész arról szól, hogy melyik paraméter nem működik úgy mint elméletben kéne a CMS-ben és sokszor nem triviális módon kell küzdeni vele.

Most egyelőre az egyik legtermészetesebb módban van a vetítő és profilozva van az x-rite profiler programmal. Ígaz, hogy ez csak egy 1D LUT és még sok benne van a vetítőben, de valami eszméletlen sokat számít. 480 ponton mér a program és olyan lett tőle a kép mintha plusz pixelek jelentek volna meg, a finom árnyékok részletei mind előjöttek és semmi csukódás nincs. Az az érdekes, hogy pont a kalibrálás sál lesz még plasztikusabb, 3D-szebb a kép. Természetesen ez a vetítő fizikai határán belül érvényes, a natív fekete szint sajnos nem megy lejjebb ettől :) Ha lesz időm akkor belövöm a vetítőt és úgy eresztek rá egy 480 pontos profilt.

MPC-HC szoftveres 3D LUT megoldása lenne az abszolút csúcs, elvileg ezzel egy ezer dollár fölötti Lumagen procit ki lehet váltani, óriási bónusz a HTPC-nek. Ez gyakorlatban többet ér mint bármilyen képjavító. Az a baj viszont, hogy a sok driver miatt azt sem tudja az ember mi történik a színtérrel, hányszor konvertálódik, stb... Erre jön rá a Windows rémálom as szinkezelése, a beállító panel is egy förtelem és az még nem a GPU driver. Egyelőre ezért mkv-kat Mac alól nézek, ugyanis ott rendszerszintű a profil és nagyon egyszerű a menedzselése. A grafikai hagyományok nagyon látszanak a rendszerben, szinte fájdalmasan egyszerű a színkezelés. Mondjuk Mac-en van más ami miatt nem a legjobb házimozi forrás, de az már külön történet :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#34197) nfsu17 válasza mivamma (#33939) üzenetére


nfsu17
veterán

Találtam még egy megoldást, bár az nem smb, hanem upnp.
Telepíted a progit. Ezt ha elindítod, csinál egy upnp szervert, amiben benne vannak a telós képek, videók, zenék.
Majd a dune-n a hálózati megosztásnál nem az smb-t, hanem az upnp-t tallózod ki.
Szépen megy a dolog, még jobb is, mint amit korábban írtam, ott pl nem megy az info gomb, itt meg igen.

(#34198) mivamma válasza nfsu17 (#34197) üzenetére


mivamma
senior tag

Köszi, a másik is jól működik. De az a baj, hogy nem lehet tetszőleges mappát betallózni :(
Mindegy, megpróbálok nélküle élni :O

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#34199) #75912448 válasza M@trixfan (#34196) üzenetére


#75912448
törölt tag

:C Akkor uraság eléggé expert módon felszerelt. JRiveres leírás is hasonló hardveres környezetben készült, de nem akarom szétoffolni a topikot. Nálam most belezett 8.1 ill a hangja miatt Win server gui az alap, mely kissé kompromisszumos, de könnyebben kezelhető.

(#34200) FruchT


FruchT
tag

Sziasztok !

Meglévő LCD TV-met szeretném kicsit felokosítani.
A médiabox legyen mindenevő, menjen a HD filmek (akadásmentes) lejátszása Wifin vagy LAN-on keresztül (Asus RT N65U wifi routerre akasztott HDD-ről) is. Hangot 5.1 ben toljon ki digitálisan. TV csatornák nem érdekelnek.

Az alábbi kettőt néztem ki magamnak:

Asus O!Play Media Pro vagy Philips HMP7100 (nem 7001 !)

A problémám az,hogy a Philipsről szinte semmi érdemi info-t nem találok a gyártói rizsán kívül. Se egy értelmes teszt vagy vélemény. Ami a Philips felé húz az a szebb külső dizájn, és a szebbnek jobbnak tűnő menürendszer (az Asusnak elég rettenetesnek tűnik kezelőfelülete).
(részletesebb info is jól jönne,hogy ezek egyáltalán támogatják-e a felirat vagy hangsáv eltolást)

Köszönöm !

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.