Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) dh66e válasza Patice (#32500) üzenetére


dh66e
veterán

Kb annyi közöm van az informatikához(linux ismerete) mint a metafizikához. :U
Csak a kíváncsiságom hajt az előbbi felé,így vadászom az orosz fórumokat és próbálom kibogozni a rejtélyes szálakat és közzétenni azt ami működő képes dunen. Így lett magyarítva az iptv plugin is.
Természetesen amint tudok fejlesztésekről akkor közkincsé teszem.
A köszönöm pedig nekem elég attól akinek örömet szerez. :R

(#32502) apszi


apszi
őstag

Szia Mindenki!

Még mindig médialejátszó vásárlás előtt állok és szintén MED-et néztem ki magamnak, viszont picit felkeltett az érdeklődésemet az A-400-as. Tudnátok nekem picit mesélni az A-400-as problémáiról és előnyeiről röviden?

[ Szerkesztve ]

(#32503) devil-k válasza apszi (#32502) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia! Ha visszalapozol egy pár hozzászólással előbb, akkor látni fogod, hogy pont ezt a témát veséztük ki nem is olyan régen. Tegnap. :DD :DD :DD

- mozi bolondéria -

(#32504) apszi válasza devil-k (#32503) üzenetére


apszi
őstag

Már lapozok is tegnapra :R Köszi!

(#32505) satmen válasza dh66e (#32499) üzenetére


satmen
tag

Köszönjük szépen! :R :C :C :C
Nekem nagyon bejön ez az ip-s dolog!
Szerintem egy csomóan ki sem próbálják, pedig érdemes.
Meglepően jó minőségű (pl. zenei) csatornák is vannak.

(#32506) dh66e válasza satmen (#32505) üzenetére


dh66e
veterán

Azért melózni is kell vele ezt tegyük gyorsan hozzá, mert nem mindenki hajlandó/nincs ideje streameket vadászni.

(#32507) satmen válasza dh66e (#32506) üzenetére


satmen
tag

Na Ja! ;] Ez így van! :R (én csak tudom) :R

(#32508) BBéci válasza apszi (#32504) üzenetére


BBéci
titán

Ezt is érdemes elolvasni, teszt az A-400 lejátszóról.
De csak akkor érdemes azt választani egy MED600-zal szemben, ha ki tudod használni a VXP processzor nyújtotta képminőséget. Ahhoz pedig jófajta vetítő, vagy hatalmas képátlójú, csúcskategóriás TV kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32509) Malachi


Malachi
addikt

sziasztok! sok-sok ezer hsz, hajjaj, nem igazán tudom, hogy keressek. a lényeg, és a kérdés egyértelmű: létezik-e olyan jelenleg kapható média lejátszó 20-30 ezres kategóriában, aminél nem kell kompromisszumokat kötni se a lejátszandó fájltípusokkal, se a hálózati, esetleg wifis lejátszással kapcsolatban?

magyarul: gyors, és mindenevő? egyéb elvárásaim nincsenek is, de több pénzem se a témára...

minden választ megköszönök!

(#32510) robi-k válasza Malachi (#32509) üzenetére


robi-k
őstag

Hát új készülék esetén nem tudok nyugodt szívvel ajánlani semmit-sem 30 eFt összegben.
Esetleg egy használt Dune Smart/Max/Duo/Base 3.0/Prime 3.0, vagy esetleg Popcorn A-200/210, az kifogható 30 eFt környékén is.

[ Szerkesztve ]

(#32511) BBéci válasza Malachi (#32509) üzenetére


BBéci
titán

WiFi-s lejátszás még a csúcskategóriában is kompromisszumos.

(#32510) robi-k
Base kizárt, 30-ért, a Prime pláne. De legyen neked igazad!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32512) Malachi válasza robi-k (#32510) üzenetére


Malachi
addikt

értem, és köszönöm! :R

(#32513) apszi válasza BBéci (#32508) üzenetére


apszi
őstag

Szia BBéci!

Köszönöm a megerősítést, akkor a jelek szerint bőséggel elég nekem egyelőre a MED600 is, kijelző terén ugyanis régi modellekkel élvezkedem, és egyelőre nem feltétlenül lesz csere. :R

(#32514) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok!

Erről a Sony HTP-BD36SF házimozi rendszerről valaki tudna nekem egy kis véleményt formálni? Ránézésre, specifikációra, hangzásra ( ki tudtam próbálni) elég jó cucc.

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#32515) erdoke válasza Malachi (#32509) üzenetére


erdoke
titán

Ha DTS HD-T nem kell bitstream formában kiadnia, illetve a 3D nem igény, a WD TV Live Streaming jó választás lehet.
WiFi-re komolyabb bitrátájú filmet nem bíznék, egyébként működik...

A legjobb aláírás a héten

(#32516) Malachi válasza erdoke (#32515) üzenetére


Malachi
addikt

"DTS HD-T nem kell bitstream formában kiadnia"

ha nem tudom, mit jelent ez, akkor nem kell? :D

(#32517) erdoke válasza Malachi (#32516) üzenetére


erdoke
titán

Felteszem másképp a kérdést: Van olyan hangrendszered, amin jól hallod az 1510 kbps "normál" DTS és a veszteségmentes tömörítésű DTS HD között a különbséget? Ha nincs, vagy a közeljövőben nem lesz, akkor nincs rá szükséged.
Egyébként még ezzel a játékossal is ki tudod majd próbálni, csak nem DTS HD-val, hanem Dolby True HD hangsávot tartalmazó filmmel, ugyanis azt licenceli a WD. Már ha van egyáltalán HDMI-s HM erősítőd, ami mindezt kezeli... :)

A legjobb aláírás a héten

(#32518) Malachi válasza erdoke (#32517) üzenetére


Malachi
addikt

egyelőre egy régi tévém van, tehát nem kell sajnos semmilyen komoly hangrendszert meghajtania... :(

(#32519) Multibit válasza homeless09 (#32514) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem eltévedtél. Ez a Milyen asztali médialejátszót? topic.

(#32520) homeless09 válasza Multibit (#32519) üzenetére


homeless09
őstag

Csak nem találok konkrét topicot erre. :F

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#32521) dh66e válasza Malachi (#32518) üzenetére


dh66e
veterán

régi tévéhez vegyél használtan régi WD Live-ot egy csomó pénzt spórolsz és menni fog rajta minden ami egy régi tévéhez dukál. :K

(#32522) lambda5 válasza lambda5 (#32489) üzenetére


lambda5
tag

Üdv mindenkinek !

Senkinek sincs ötlete a kérdésemre az "egyszerű" médiajátszóval kapcsolatban :F

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#32523) dh66e válasza lambda5 (#32522) üzenetére


dh66e
veterán

Árban30kt-ól felfelé mennek az ajánlhatóak ebben a kategóriában alatta csak használt mediaplayert szoktunk ajánlani.

(#32524) lambda5 válasza dh66e (#32523) üzenetére


lambda5
tag

Ok. Értem...

Akkor mi ajánlott használtban 30e alatt ?

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#32525) Malachi válasza lambda5 (#32524) üzenetére


Malachi
addikt

(#32526) lambda5 válasza Malachi (#32525) üzenetére


lambda5
tag

Köszönöm. :R

Eddig azt gondoltam, hogy nagyobb az ajánlható választék a Dune / Popcorn A-xxx eken kívül...

30 ezer felett sem látok sok mindent az ajánlottak között... :B

Üdv: lambda5

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#32527) Ispy válasza lambda5 (#32526) üzenetére


Ispy
veterán

Mennyi a keret? Az olcsó az nem elég.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#32528) dh66e válasza lambda5 (#32524) üzenetére


dh66e
veterán

Régi wdtv live simán ajánlható (bár az hálózatos lejátszó),de ha pont fél árban vagy alatta megkapjátok a 30k-s kerethez képest akkor mondható hogy olcsón megúszta.
Aprón nézz körül van külön hirdetési blokkja nem nehéz rábukkanni és mindig van eladó példány belőle.

(#32529) lambda5 válasza dh66e (#32528) üzenetére


lambda5
tag

Köszönöm a tippet.. :K
Körülnézek az aprón...

Üdv: lambda5

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#32530) ProdyG


ProdyG
senior tag

sziasztok, meg tudnátok mondani, hogy a Dune HD Duo mitől olyan drága még használtan is, amikor az újabb és elveileg nagyobb tudású Dune HD TV-303D kerül újonnan 60 ezerbe?

(#32531) BBéci válasza homeless09 (#32520) üzenetére


BBéci
titán

Kérdezősködj a Házimozi erősítő... topikban, de ne áruld el, hogy én küldtelek. :N
165 W teljesítményfelvételből hogyan lesz 1000 W leadott?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32532) Warter válasza BBéci (#32531) üzenetére


Warter
őstag

:DDD

(#32533) Patice válasza ProdyG (#32530) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mert jó.

És mert csak annyiban különbözik a Dune HD Max-tól, hogy a Duo-ban az optika helyén is merevlemez fiók van.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32534) ProdyG válasza Patice (#32533) üzenetére


ProdyG
senior tag

most olvasom, hogy az újakban már nincs Youtube. A régiekben (pl a Duo) továbbra is működik rendesen? Nem fog azokban is "megszűnni"?

(#32535) BBéci válasza ProdyG (#32534) üzenetére


BBéci
titán

Az újakra is rá lehet buherálni, de minek?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32536) Multibit válasza ProdyG (#32530) üzenetére


Multibit
veterán

Hogy miért? Például:
- csatlakozók tekintetében ég és föld a kettő
- a Duo még full BD támogatással rendelkezik
- formátum-, kodekkezelés, stabilitás tekintetében a Duo CPU-ja jobb, annak ellenére, hogy régebbi

Persze kinek mi a fontos szempont.

elveileg nagyobb tudású Dune HD TV-303D
A nagyobb tudás kimerül a 3D támogatásban. Ha rá vagy kattanva a 3D-re, akkor neked valóban jobb a TV303D. Egyébként meg nem nincsenek egy kategóriában.

(#32537) ProdyG válasza Multibit (#32536) üzenetére


ProdyG
senior tag

hát igen, megint az van (mint mindig), hogy meg kell vennem és kipróbálnom, mert csak úgy mehetek biztosra :)
nem vagyok otthon a témában, de akkor inkább próbálok egy Duo-t szerezni, ha már mindenki azt ajánlja.
(de egyébként alapból úgy vagyok vekle, hogy ha már veszek, akkor jó lenne, ha menne a 3D is. Ilyen szempontból a Base 3D lehet a legjobb megoldás, ha jól értem...)

(#32538) Multibit válasza ProdyG (#32537) üzenetére


Multibit
veterán

Ilyen szempontból a Base 3D lehet a legjobb megoldás, ha jól értem...
Rosszul érted. Eddig a TV303D-ról volt szó. Már a kicsi is túlárazott termék, a Base 3D meg méginkább a vásárló lehúzása. Ahogy korábban írta itt valaki, "átdobozolt TV303D".
Ha mindenképpen kell a BD3D támogatás, a Mede8er lejátszók között keresgélj (MED600X3D, MED800X3D, MED1000X3D)! Feljebb lépve a Popcorn A400 áll rendelkezésedre. 2D-re kiváló választás a Max/Duo/Smart készülékek valamelyike.

(#32539) misa479


misa479
csendes tag

Sziasztok!

Egy nyereményjátékon hozzám került egy Mede8er MED800X3D/WP médialejátszó.
[link]
Mivel nekem nincs rá szükségem, azt tervezem, hogy eladom, de nem igazán tudom, hogy hol lehetne meghirdetni a hardveraprón és a szokásos vatera-jófogás kombón kívül.

Tudtok ajánlani valami specializált helyet, ahol ezek esetleg jobban pörögnek? A lejátszó amúgy teljesen új, bontatlan, természetesen teljes értékű garancia van rá 2+3 év (a +3 évhez be kell regisztrálni). Ilyen feltételek mellett körülbelül mi a reális ár érte szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#32540) ProdyG válasza Multibit (#32538) üzenetére


ProdyG
senior tag

ok, értem. köszi. csak furcsa, hogy egy ilyen cég 2 legújabb terméke gyengébb, mint a korábbiak. Nem ezt várná az ember.
Amúgy ami nálam kritikus pont lenne, az a zenei fájlok lejátszása jó minőségben (FLAC, WAV)...koax kábelen továbbítanám a digitális jelet az erősítőm felé. Ezen a téren van jelentős különbség ezek közt?
- Dune Duo
- Popcorn-400
- MED800X3D

köszi!

(#32541) Dorian válasza misa479 (#32539) üzenetére


Dorian
félisten

Szerinte az az újonnani ár 70%-a.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32542) devil-k válasza Dorian (#32541) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért annál picivel több. Bontatlan. :) :)
Vatera.hu? Esetleg?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#32543) Multibit válasza ProdyG (#32540) üzenetére


Multibit
veterán

Ugyan már! Nem ez az első eset a technika történetében, hogy az utódmodell gyengébb az elődnél. Ennek több oka is lehet (marketing, költségcsökkentés, stb.).
Az, hogy milyen lesz/lenne a hangzás, elsősorban az MP utáni lánc határozza meg - szerintem (ezen három játékos esetében).

(#32544) Dorian válasza devil-k (#32542) üzenetére


Dorian
félisten

Nem több, hiába bontatlan. Senki nem fizet ÁFA-t használt termékért...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32545) #75912448 válasza ProdyG (#32537) üzenetére


#75912448
törölt tag

303D és Base 3D hardveresen egyformák, csak másik dobozban veszed. Minap olvastam egy Base 3.0 tulajtól, hogy összevetette a Base 3D-vel és csere lesz utóbbira. A rendszer része volt egy 110" Da-Lite JKP Affinity, Lumagen Mini 3D, Darblet Darbee proci, és kizárólag képminőséget nézve mindenben jobbnak bizonyult az új Dune. De a hardver miatt ugyanez vonatkozhat a 303D, sőt, a 102W-re is. Kérdés, hogy ebből mit vennél észre egy normál tévén, valószínűleg semmit, nagyon más világ egy 110" vászon jó projival. Többet nyerhetsz ha a DUO vagy a MED megbízhatóbban működik.

Tehát ha Dune mániád van, akkor 303D, mivel ár/értékben jobb, mint a Base 3D. A Base 3D árán már Popi A400 kapható.

(#32546) tobias40


tobias40
veterán

Popi A-210-em van és egyik filmnél nem áll át a hang magyarra.
Hideghegy 1080p ,magról letöltött!
Alapból az angol nyelv indul és nem tudom átváltani sem magyarra!
Egyszer már a popi is kifagyott tőle!

A pc-n a vlc-vel simán indul magyar nyelven!

Mi lehet a gond és mi a megoldás?

(#32547) Warter válasza tobias40 (#32546) üzenetére


Warter
őstag

Letöltesz egy másik release-t.

(#32548) tobias40 válasza Warter (#32547) üzenetére


tobias40
veterán

Grat! :W

(#32549) cekkk válasza tobias40 (#32548) üzenetére


cekkk
veterán

Neked mi bajod van ember? :F

(#32550) Warter válasza tobias40 (#32548) üzenetére


Warter
őstag

Most komolyan mire számítasz? Valami mágikus billentyűzet kombóra vagy hogy a bal 2-es menüben kapcsolj ki valamit? Az MP-k érzékenyebbek az ilyen dolgokra. Ha nem megy, le kell tölteni egy másik releaset. Nincsenek csodák.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.