Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Multibit válasza Attici (#31900) üzenetére


Multibit
veterán

Ha visszaolvastál, akkor láthattad, hogy pl. a Mede8er vagy a WD TV Live Streaming legalább akkora favorit, mint a Dune. Ha visszaolvastál, azt is tudhatod, hogy az Asus BDS-700 nem ajánlott médiajátszónak, mint ahogy a WD TV Play sem.

(#31902) erdoke válasza Attici (#31900) üzenetére


erdoke
titán

A BDS-500/700 nem médialejátszó, és nem is kezeli normálisan az mkv-kat. Kérdés, hogy a tévéd tud-e kadenciahelyes lejátszást, ugyanis a mozifilmek többsége 23,976 képkocka másodpercenként. Ha mindenféle trükközés nélkül elindítasz egy ilyet az említett Asusokon, a menüre beállított 50 vagy 60 Hz-re áthúzva küldi a tévédnek.
Mivel a tévéd lejátszója is valami hasonlót csinált eddig, akár meg is felelhet az elvárásaidnak, bár írod, hogy néha nem volt folyamatos a lejátszás.

Ha DTS HD hangot nem szeretnél 1:1 küldeni az ezt támogató erősítődre, akkor a WD TV Live Streaming is jó választás, sőt talán a legjobb (gyári jukebox).

A legjobb aláírás a héten

(#31903) Attici válasza erdoke (#31902) üzenetére


Attici
őstag

Az ASUS-ban csak az tetszett, hogy benne van a BD is és, akkor kidobhatnám a DVD lejátszót is.
Igazából egy olyan médialejátszó kellene ami tökéletesen kezeli az mkv-kat és a feliratait.
Hangot "csak" sztereóban hallgatok, úgyhogy ezek 7.1-es hülyeségek nem érdekelnek.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#31904) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Médialejátszó vásárlás előtt vagyok, de a cég ahonnan tudnék szerezni az a következő linken található termékeket tudja rendelni..
http://www.pcland.hu/ -> itt a médialejátszók menüpont alattiakat kéne nézni..

55ST60 mellé kéne, fontos az 1.4es HDMI, hogy a fullHD 3D BD ISOkat kezelje. DLNA meg ilyen finomságok nem fontosak.. Valamint ha van benne true HD dolby akkor az is + pont.. illetve ha wifis akkor az is.

Röviden: Mede8er MED600X3D-t vagy Dune TV-303D-t kértem tőlük, ilyen spec nincs, de "talán" lehet rendelni.

Viszont ajánlották, hogy nézzem át a listát hátha valamelyik megfelel.

Nem kérem, hogy nézzétek meg mindet, de pl ASUS O!PLAY-ekkel kapcsolatban hallottam már jót is rosszat is.. viszont amik itt vannak abból úgy látom 1ik sem viszi a 3D BD ISO-t..
Valamint olvastam/hallottam azt is, hogy a realtek chipes gépek (kivéve a mede8 800/1000) nem igazán jó.. inkább a sigma chipeseket kéne nézegetni.

Előre is köszi!!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#31905) Heffi válasza kicsi kecske (#31904) üzenetére


Heffi
őstag

Feltétlenül onnét kell rendelned?

(#31906) kicsi kecske válasza Heffi (#31905) üzenetére


kicsi kecske
tag

Igen, mert sajnos csak így van "okosba".. de ha nagyon kell elvileg tudnak rendelni mást is Mede8er-t vagy jobb DUNE-t csak először kíváncsi vagyok, hogy megoldható e-ebből a készletből.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#31907) Heffi válasza kicsi kecske (#31906) üzenetére


Heffi
őstag

Med600 van a kínálatukban.

(#31908) andrew-msi válasza kicsi kecske (#31904) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Asus-ra tudok reagálni. Nekem van HDP-R1-em, amit váltott a mostani WD Tv live streaming.
Ég és föld mindenben, a WD javára.
3 napja van nállam egy Med8er 600-as is, és egyre jobban tetszik.
Szerintem rövid időn belül cserélni fogom a WD-t egy ilyenre.
A többi kérdésre majd az okosabbak! :))

(#31909) kicsi kecske válasza Heffi (#31907) üzenetére


kicsi kecske
tag

Hmm, ezt eddig valamiért nem láttam, nem találtam meg, de akkor erőlködök, hogy maradjon a med600, nekem is az jön be a legjobban leírás/értékelések alapján!

Köszi

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#31910) Heffi válasza kicsi kecske (#31909) üzenetére


Heffi
őstag

Érdekes a honlapjuk. Én sem közvetlen akadtam rá, hanem a Dune Base 3D alatt felkínált további lejátszókat, innét a popi A400-ra mentem és azt hiszem utánna került elő a MED600. Illetve van valami olyasmi opció is, hogy "összes médi lejátszó", és akkor listázza azokat, amiket eddíg nem láttál.

(#31911) dh66e válasza meke11 (#31895) üzenetére


dh66e
veterán

Üdv
Ment privi mindenkinek aki érintett az iptv plugin használatában!

[ Szerkesztve ]

(#31912) Attici válasza andrew-msi (#31908) üzenetére


Attici
őstag

Ha választani lehet akkor Med8er vagy DUNE? Akkor az ASUSról és a WD-ről lemondtam.

Med8er MED600X3D-WiFi ??? :))
DUNE HD TV-102W vagy HD TV-301W ??? :))

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#31913) Heffi válasza Attici (#31912) üzenetére


Heffi
őstag

Kell a 3D vagy sem?

(#31914) Attici válasza Heffi (#31913) üzenetére


Attici
őstag

Egyáltalán nem! :N
Csak a tökéletes mkv lejátszás felirattal együtt, és az egyszerű kezelhetőség. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#31915) BBéci válasza Attici (#31914) üzenetére


BBéci
titán

Akkor TV-102, de az nem ad ki DTS-t sztereóra konvertálva, csak bitstream formában. Ezért csak házimozi erősítőhöz ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31916) Attici válasza BBéci (#31915) üzenetére


Attici
őstag

Az nem baj. Úgyis a TV van az erősítőre kötve.
Akkor a 102-es elég mindenre? Egyszerű a kezelése?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#31917) Attici válasza BBéci (#31915) üzenetére


Attici
őstag

Akkor a 102-es mégsem lesz jó, mert nincs házimozi erősítőm és nem is akarok venni. :N
Marad mégiscsak a Meder.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#31918) Heffi válasza Attici (#31914) üzenetére


Heffi
őstag

+1 a kicsi Dune-nek.

(#31919) bf76 válasza Heffi (#31918) üzenetére


bf76
csendes tag

A kicsi Dune-vel kapcsolatos kérdésemben tud esetleg valaki segíteni:

USB3.0-ás dokkolón keresztül csatlakozom az USB portjára egy 2TB-os HDD-vel, de valamiért mégsem látja a winchestert. Van esetleg valami ötlet? NTFS file rendszer, a pendrive-ot olvassa, vinyó felpörög a dokkolóban.

Köszke!

Feco

(#31920) Heffi válasza bf76 (#31919) üzenetére


Heffi
őstag

A dokkolónak van külön tápja?

(#31921) Attici válasza Heffi (#31918) üzenetére


Attici
őstag

A hang miatt Meder, mert nincs házimozi erősítőm.
DUNE kilőve! :W

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#31922) BBéci válasza Attici (#31921) üzenetére


BBéci
titán

Pedig a filmeket eredeti hangjuk nélkül nézni nem az igazi. Ha 5.1, akkor úgy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31923) robi-k válasza Attici (#31921) üzenetére


robi-k
őstag

A legújabb Dune HD Connect tudja a DTS-t (személyesen ellenőriztem a saját példányomon). Ha tudsz, vegyél olyant (még 1-2 hét, és nálunk is kapható lesz).

(#31924) Attici válasza BBéci (#31922) üzenetére


Attici
őstag

Nálam a sztereó az etalon.
Hallottam már jó házimozis cuccot is, de az 5milla volt. Annyit nem áldozok rá. :N
Idővel majd lehet, hogy veszek egy soundbart. De egy normálisabb abból is legalább 3kiló.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#31925) BBéci válasza Attici (#31924) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, hogy a sztereó az etalon, most éppen Aurelia Saphira [link] hangdobozokat csatlakoztattam a Norma IPA-140 erősítőhöz. De filmekhez bekapcsolom a házimozi erősítőt is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31926) Attici válasza BBéci (#31925) üzenetére


Attici
őstag

Ezt meghallgatnám. Nekem csak Tannoyok vannak.
Mivel hajtod meg?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#31927) BBéci válasza Attici (#31926) üzenetére


BBéci
titán

Mivel hajtom meg??? A Normával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31928) Attici


Attici
őstag

Na megvan a Meder 600-as. Megyek haza és kipróbálom (KI) mit tud. :DDD

BBéci: Jó nő a Norma? :Y

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#31929) BBéci válasza Attici (#31928) üzenetére


BBéci
titán

Miért lenne jó nő? Miről beszélsz? :F Ez nem Bellini operája.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31930) bf76 válasza Heffi (#31920) üzenetére


bf76
csendes tag

Igen, külön tápról kap delejt.

Feco

(#31931) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

A-210 hálózati lejátszás PC-ről, router TP-Link TL-WR1043ND, utp kábelek cat6, hdd WD caviar green 2TB 5400 rpm.
Segítségre lenne szükségem, DTS-HD Master Audio vagy Dolby TrueHD hangsávot választok, egyik filmnél tökéletesen akadás mentesen lejátssza, de vannak ahol akadozik nincs hang csak kép, vagy egy darabig rendesen megy és hirtelen elkezd szakadozni a kép elmegy hang...
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#31932) BBéci válasza mixi80 (#31931) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld ki a problémás filmeket, vagy egy-egy részletüket USB-n csatlakoztatott tárolóról lejátszani, hátha úgy változik a helyzet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31933) Heffi válasza bf76 (#31930) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem a dokkolóval való kompabilitási hiba lesz. Jó lenne kipróbálni ugyanazt a merevlemezt egy másik külső házzal.

(#31934) Attici válasza BBéci (#31929) üzenetére


Attici
őstag

Ha nem nő, akkor csak az IPA-140-esről beszélhetsz. Gratula! :C Nem egy hétköznapi darab!
Jó áron vetted?

Működik a Meder. Eddig tetszik, de még sok mindent nem próbáltam ki. A YouTube-ot hogy lehet működésre bírni?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#31935) BBéci válasza Attici (#31934) üzenetére


BBéci
titán

Figyelmetlenül olvastál, írtam a típusát. :K Egyénként lehetne IPA-70 és az elő/végfok páros is. Nem az enyém, hanem céges darab, az AVO referencia erősítője.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31936) mixi80 válasza BBéci (#31932) üzenetére


mixi80
aktív tag

Szia!

Usb-ről csatlakoztatva ugyanaz a helyzet, nem változott!

Üdv!

(#31937) hriska


hriska
aktív tag

Sziasztok!
Ettől az eladótól,és ebből a választékból tudnék különböző okok miatt (hibás termék becserélése) egy médialejátszót szerezni.
Tudnátok ezek közül valamit ajánlani?3D nem égető,a lényeg hogy mkv.-t vigyen,esetleg netzni lehessen,hálózatba lehessen kötni (Nas-ról filmet lejátszani).Kb:40-45000 píz

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#31938) mixi80 válasza mixi80 (#31936) üzenetére


mixi80
aktív tag

Erre (#31936) BBéci?

(#31939) BBéci válasza mixi80 (#31938) üzenetére


BBéci
titán

Miből gondoltad, hogy az előző hozzászólást nem látom? :U

A legfrissebb firmware van rajta? Ha igen, akkor passz. Nézz olyan filmeket, amiknek hibátlanul szól a hangja, vagy - mivel filmfüggő - ideiglenesen tiltsd le a HD hangokat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31940) erdoke válasza hriska (#31937) üzenetére


erdoke
titán

A WD Live Streaming ott az egyetlen ajánlható lejátszó.

A legjobb aláírás a héten

(#31941) Motyi


Motyi
senior tag

Sziasztok!

4k-s TV-hez (SONY KD-55X9005A) keresnék média lejátszót. Vannak olyanok amik az 1080p-s anyagot felskálázzák 4k-ra? Egyátalán van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy az 1080p-s anyag hogy néz ki ilyen kijelzőn, lenne értelme a felskálázásnak (tudom, hogy attól még nem lesz igazi 4k-s élmény, de lehet picit jobb lesz)?

Üdv.

(#31942) #48613632 válasza mixi80 (#31931) üzenetére


#48613632
törölt tag

A problémádat úgy hívják, hogy "cinavia" ami egy másolásvédelmi rendszer, és csak egyféle képpen védekezhetsz ellene. Eredeti filmeket nézel! (vagy nem hallgatsz HD hangokat)

(#31943) BBéci válasza Motyi (#31941) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudok olyan médialejátszóról. Viszont a TV felskálázza magának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31944) Gergőke88 válasza Motyi (#31941) üzenetére


Gergőke88
addikt

Megvan mar a tv?

(#31945) Motyi válasza Gergőke88 (#31944) üzenetére


Motyi
senior tag

Jövő héten érkezik, nem az enyém lesz, fateromék veszik, csak nem vagyok nagyon képben ebben a témakörben azért érdekelne a dolog. :)

(#31946) mixi80 válasza #48613632 (#31942) üzenetére


mixi80
aktív tag

Kösz iszépen, de én úgy tudtam, hogy A-210-ben nincs benne ez a védelem.

Üdv!

(#31947) erdoke válasza Motyi (#31945) üzenetére


erdoke
titán

Miért vesznek 4k-sat, olyan videókamerátok van? Más értelmét – tartalom híján – jelenleg nem nagyon látom. Milyen nézési távolság jellemző ott, ahova kerül?

A legjobb aláírás a héten

(#31948) Gergőke88 válasza erdoke (#31947) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az árából bőven kijönne egy 65VT60. A képminőségről nem is beszélve...

(#31949) #48613632 válasza mixi80 (#31946) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát ha meg nincs benne, akkor elképzelhető egy hálózati dugulás is. Győződj meg róla, hogy a PC, amiről játszod a filmet, lejátszáskor nem seedel, nem csinál adatmentést ... bla bla, satöbbi, satöbbi.
Ha ez sem, akkor nincs több ötletem sajnos. :(

(#31950) mixi80 válasza #48613632 (#31949) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszi megnétem, amiket írtál, de most, hohy mondod, lehet ment a seed.

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.