Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) OldAstar


OldAstar
csendes tag

Segítsetek, pls!! Icy Box IB-MP309WB médialejátszóba szeretnék HDD-t bepakolni. Milyen adapter vagy más valami kell, ami a HDD-t összeköti a lejátszóban lévő csatlakozással? Köszönöm a segítséget.

(#32952) arcitec válasza #75912448 (#32950) üzenetére


arcitec
addikt

Nagyon köszönöm , a popi A400 lehet a legjobb választás? ( az árát nem nézve ) De ha már 60HZ a TV miért így van megkreálva, az MKV kiterjesztések használata megfelelő az ISO-hoz képest? Az ISO csak azért több mert nem csak tömörítetlen , hanem hang több nyelven stb terheli a méretet? Laikus kérdések tudom, de eleddig sd és HD Ready volt , itt most minden új ...
Köszönve ...

[ Szerkesztve ]

(#32953) esox válasza #75912448 (#32934) üzenetére


esox
senior tag

ahogy elnézem a 600-as mindent tud ami nekem kell, köszi a linket

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#32954) #75912448 válasza arcitec (#32952) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igen, több hang, esetleg HD hang, ami önmagában 3-7gb is lehet. Tisztességes 1080p mkv tömörítés normál tévén szabad szemmel akár észrevehetetlen is lehet az eredetihez kápest. Igény kérdése, majd belejössz ha megízlelted :-) és az eredetire törekedsz.

Popi A400 jó és ajánlott, ahogy a Mede8er típusai, kisebb költségvetéssel WD Live Streaming. Mind nagyságrendekkel jobb, mint a beépített vackok, ráadásul a GT megérdemli, hogy kiszolgálják.

(#32955) Trianta


Trianta
tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy Egreat U3 androidos lejátszót.
A lejátszót RCA csatklakozóin keresztül csatlakoztattam a TV-re.

Az oprendszere nagyon gyenge, majdhogynem gagyi. :-(

A letöltött és telepített app-ok 99%-a (A google Chrome is) a következő hibaüzenettel kilép:
"Your system does not supported 3D apps".
A gyárilag rátelepített Skype is lefagy azonnal, frissíteni pedig nem lehet.

Hogy lehetne ezen segíteni, átalakítani a rendszerét?

Írtam a gyártónak többször is, de válaszra sem méltattak.
A honlapjukon nincs is már fent ez a termék és semmiféle támogatás nem található.

Ebben az állapotában szinte kizárólag a videók nézegetésére alkalmas.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#32956) OldAstar válasza OldAstar (#32951) üzenetére


OldAstar
csendes tag

Bocs, nagyon béna voltam, most már sikerült. Folyik a telepítés.

(#32957) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Megjött a Mede8er 600-as. Olyan gondom van vele, hogy nem tudok a hálózaton keresztül belépni a saját gépemre. Csatlakoztattam hálókábellel a routerre, látja is a gépemet, de amikor rámegyek, felhasználónevet és jelszót kér, de ilyen nincs beállítva, és logon fail üzenettel megáll. Ha beírom a számítógép nevét, meg a munkacsoport jelszavát, akkor se megy. A meghajtó meg van osztva a gépemen. A lejátszó hálózati beállításai automatikuson vannak, a notebookon látom is a lejátszót a hálózati eszközök között. Mi lehet a bibi, mit csinálok rosszul?

(#32958) devil-k válasza zsoltee10 (#32957) üzenetére


devil-k
nagyúr

Windows 8.1. mögül vagy, ugye?

- mozi bolondéria -

(#32959) zsoltee10 válasza devil-k (#32958) üzenetére


zsoltee10
addikt

ja nem, bocs, az oprendeszert elfelejtettem. win7. Most már látja a megosztott mappákat, most akkor kéri a jelszót, ha a mappára kattintok... :S

(#32960) devil-k válasza zsoltee10 (#32959) üzenetére


devil-k
nagyúr

Érdekes. Nálam ez van, csak Win 8.1.-nél, s azt mondják, hogy ez a baj. :W :W

- mozi bolondéria -

(#32961) dh66e válasza dannyg (#32933) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben külső médiaplayer kell a legolcsóbb talán a régi wdtv Live 12-15k használtan.

(#32962) Heffi válasza zsoltee10 (#32959) üzenetére


Heffi
őstag

Be kell állítani a mappa jogosultságát rendesen. Én sem tudtam, robi-k csinálta meg távirányítással nekem, mert csak szenvedtem. Teljes hozzáférést kapott a mappához mindenki, ha jól emlékezem, utánna már ment a hálózatos médialejátszás.

(#32963) nickjames


nickjames
tag

Sziasztok!

A szagértők segítségét kérném. Kellene a hálószobába egy "játékos", egyelőre két márka között hezitálok: WD és Mede8er. Egy régebbi 43" Pio-t hajtana, de ki tudja, még az is lehet, hogy kikerülne egy 55" Pana ST60-hoz. Ugye a MED drágább, de mivel tud többet? Ahogy néztem, fájlformátum támogatásban egy súlycsoport.

Igazából azon agyalok, hogy egy WD+alap NAS, vagy egy MED800 lenne a jobb megoldás (szerverként is használva)? Vinyó nélkül hasonló lenne az árcédula, de az tény, hogy ezért tényleg csak egy belépő NAS-t kapnék a WD mellé.Nem szakértőként, egyelőre homályban tapogatózom. Ha néhány gondolattal segítenétek, jobb lenne a hétvégém .-)

Köszi
nj

(#32964) nickjames válasza nickjames (#32963) üzenetére


nickjames
tag

Még egy fontos infó, nem látna erősítőt.

(#32965) bolyhos bari válasza Multibit (#32911) üzenetére


bolyhos bari
tag

Szia!

Köszönöm a választ.

1. Egyébként megbízható készülék?
2. Van valami ötleted, hogy mi, ha nem WD TV Play? (Ilyen paraméterekkel, az mkv kivételével.)

[ Szerkesztve ]

(#32966) Multibit válasza bolyhos bari (#32965) üzenetére


Multibit
veterán

Pl. jó lehet helyette a WD TV Live Streaming.

(#32967) bolyhos bari válasza Multibit (#32966) üzenetére


bolyhos bari
tag

Nézegettem ezt is, csak majdnem másfélszer annyiba kerül. Van a háznál kb. 5-8 HD film, akkor inkább átbütykölöm avi formátumba, ha szükséges.

(#32968) mixi80 válasza Heffi (#32962) üzenetére


mixi80
aktív tag

zsoltee10 (#32959)

Szia!

Win7 alatt, a megosztani kívánt mappára/jobb klikk/Tulajdonságok/Megosztás/Megosztás/Mindenki Írás/Olvasás.
Biztonság/Mindenki hozzáadása/Engedélyek kiadása/Szerkesztés.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#32969) kenyerr


kenyerr
tag

Hello!
10-15k körül dvd/usb média lejátszót upc-s STB és scartos régi crt tv közé keresnék. Van valami "igénytelen" tehát ami kb mindenféle alap kiterjesztést lejátszik gond nélkül (nem kell semmi komolyabb hd, bd csak xvid szintű dolgok) és azért valamennyire megbízható is? Előre is köszönöm!

Illetve ha már kérdezek, akkor egy másik:
adott nas adattár illetve 42es lm640 es tv aminek a belső lejátszója ugye igen gatya, ehhez kérnék tanácsot, hogy milyen lejátszót érdemes, itt az ár-nál fontosabb tényező az ár/érték arány.

[ Szerkesztve ]

(#32970) zsoltee10 válasza mixi80 (#32968) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi szépen! Ma reggel sikerült megoldani, ott akadtam el, hogy nálam nem volt "Mindenki". Viszont rájöttem, hogy hozzá lehet adni egy listából, szóval megoldódott. :R

(#32971) dh66e


dh66e
veterán

Srácok el tudnátok nekem magyarázni mire jó mire való és mihez kell az LTU?Semmit sem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

(#32972) #75912448 válasza dh66e (#32971) üzenetére


#75912448
törölt tag

Dune Linux Utilities-re gondolsz? (link) (link2?) Oroszok csinálják, tedd be angol fordítóba.

(#32973) Kakukktojás2


Kakukktojás2
aktív tag

Sziasztok, nekem lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy médialejátszót, de win7 alatt nem találta meg a hálózat, mondom van rajta system default, megnyomtam, erre majd fél órán át nem bántottam,, beált a kép, ekkor kikapcsoltam majd újra be. ,mivel távirányitó nincs vele.Azóta se kép. se hang. A szerkezet dolgozik vinyót felismeri, viszont a monitoron nem ad képet( out of range).
Próbáltam különböző felbontásokat, monitoron, tv ken, de semmi....Hogyan élesszem újra ??? :W

[ Szerkesztve ]

(#32974) TazLeacher válasza Kakukktojás2 (#32973) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

El ne áruld, hogy milyen típus, mert úgy esetleg tud segíteni az, akinek ilyen van.... :U

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#32975) RichiG23


RichiG23
csendes tag

Sziasztok! Arra kérném a hozzáértőket, hogy segítsenek eldőnteni melyik 3D Bluray házimozi rendszert vegyem, melyikkel járok a legjobban. Kettő között vacilálok:

Samsung HT-FS6200

és

Sony BDV-NF720

Szerintetek? 2.1et vennék mindenképp mert az 5.1 vagy még több hangszóróból álló rendszerrel az a bajom, hogy nem tudnám rendesen elvezetni a vezetékeket illetve valaki folyton belebukna vagy adott eseben kidöntené a hátsó hangszórókat.

Esetleg ha valakinek lenne jobb alternatívája, ugyanebben a minőségben maximum 150ezer forintig, azt szivesen fogadom. Köszönöm!

(#32976) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok!

Popcorn Jukebox-szal (NMJ) van valakinek tapasztalata?
Kéne egy kis segítség...

(#32977) dh66e válasza #75912448 (#32972) üzenetére


dh66e
veterán

Igen, dune ltu-ra.
Köszönöm a linkeket közben én is olvasgattam amolyan személyes tapasztalatra lettem volna kíváncsi hátha valaki elmélyedt benne.

(#32978) devil-k válasza cecil (#32976) üzenetére


devil-k
nagyúr

Micsoda? :)

- mozi bolondéria -

(#32979) Warter válasza cecil (#32976) üzenetére


Warter
őstag

Mit szeretnél tudni? :)

(#32980) cecil


cecil
aktív tag

sorozatoknál van problémám.

Alapvetően így vannak elnevezve a NAS-on a mappák és a sorozat részek.:

mappa: sorozatnév (évszám)
fájl: sorozatnév (évszám).epizódszám. rész címe

Vannak olyan sorozatok amikből több is létezik pl. volt egy ugyanilyen címmel régebben, vagy más országban.
Ezeknél már az első szkennelésnél se szokta a jót kiválasztani még beírtam évszámmal sem.
Ilyenkor manuálisan a popin megkeresem a jó változatot.

Viszont amikor jön új rész és frissítem az adatbázis popin, ezeket mindig elrontja, megjelenik 2x a sorozat megint rátalál a másik (régebbi v. más országos verzióra).
Lesz 2 borító, amiből az egyik rossz...
Ha meg törlöm a rosszat az adatbázisból autómatikus tőrli a jót is.

Sorozatok átnevezésére a The Renamer progit használom. Általában jól működik...
Filmeknél még nem fordult elő ilyen probléma, ha nem is találta el elsőre jól átállítás után nem találta meg a régebbit újra soha.

(#32981) Kakukktojás2 válasza TazLeacher (#32974) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Mediabank a neve, SE-3360-MP-N

(#32982) Multibit válasza Kakukktojás2 (#32981) üzenetére


Multibit
veterán

Pontosan: Sedna SE-3360MP-N
Nem hiszem, hogy találsz itt valakit, akinek ilyen kütyüje lenne. Ez egy régi mediaplayer, szegényes formátumtámogatással.
Nincs más lehetőséged, mint a monitor setup-jában állítgatni ezt-azt. Lehet, hogy olyan frekvencián próbál kommunikálni a monitorral, mit az nem szeret. Próbáld a horizontális/vertikális frekvenciát változtatni a monitoron. Esetleg másik (kölcsön) monitorral próbálkozhatsz.

(#32983) Heffi válasza mixi80 (#32968) üzenetére


Heffi
őstag

Köszi!

A Biztonság részt felejtettem el.

(#32984) Kakukktojás2 válasza Multibit (#32982) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Hallod van itthon egy 22 es és egy 17 es tft-m egyiken sem jó, sógoromnak van 24 monitorja, 107 es meg kicsit nagyobb tv je egyikkel sem jó. Lehet h régi darab, mondjuk 1000 ft ért vettem a vásárba, és addig semmi gondom nem is volt vele amig nem nyomtam meg a system defaultot :)

(#32985) esox válasza Kakukktojás2 (#32984) üzenetére


esox
senior tag

Akkor kösd rá valami régi tévére mondjuk amin van s-video bemenet és azon állítsd be, hogy milyen kimeneten menjen a kép. Anyósom Alcor dvb-t doboza csinál néha factory resetet és ott az alap kimenet a scart, a kütyü meg nyilván hdmi-n van bekötve....persze, hogy nem lát utána semmit a tévé hdmi forráson. Ilyenkor jön a telefon, hogy megint vmi gebasz van a cuccal...

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#32986) Kakukktojás2 válasza esox (#32985) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Az egy dolog kolléga, csak 1 gond van, csak dvi kimenet van a masinán :)

(#32987) cekkk válasza Kakukktojás2 (#32986) üzenetére


cekkk
veterán

Ami a használatijában van azt a kábelt sem kaptad hozzá?

(#32988) Kakukktojás2 válasza cekkk (#32987) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Nem, mivel 1000 ft volt, még távirányitója se nincs.... :C

(#32989) cekkk válasza Kakukktojás2 (#32988) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor ez volt a tanuló pénz, hogy ne foglalkozzál ilyen vacakokkal. :U

(#32990) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Plazma TV-hez szeretnék egy médialejátszó-külső vinyó kombinációt venni. BD ISO, BD25, tömörítetlen BD50 és pár 1080p-s mkv-kat szeretnék nézni (mit érdemes még?) egy ilyen rendszer segítségével (gép letölt-vinyó-media player-TV).
Milyen lejátszót ajánlotok, illetve erre a felhasználásra milyen, mekkora winchestert kell, érdemes vásárolni?
Ez lesz az első ilyen rendszerem, ezért elnézést az inkompetenciámért! :R

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32991) esox válasza Kakukktojás2 (#32986) üzenetére


esox
senior tag

:) hát a leírás alapján gondoltam, hogy van sok kimenet...
Specifications :
Video Connections Composite *1
S-Video *1
Component(YPbPr)
Component PP (Progressive Scan) : 1080i/ 720p/ 480p/ 480i

azt nem írták, hogy csak a tutikábellel megy...
Alpha sonic-ot megkérdezném helyedben, náluk mindenféle elvetemült kábel van.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#32992) Kakukktojás2 válasza esox (#32991) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Dvi, lan, optikai, infra

(#32993) mivamma


mivamma
senior tag

Sziasztok!

Telefonos segítséget szeretnék kérni.

Téma: Dune HD Base 3.0, böngésző/torrentkliens használat!

Ha kapok egy telefonszámot privátban, akkor megköszönöm.

Ui: ha 70-es lenne, akkor az maga lenne a csoda :R

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#32994) psg5


psg5
veterán

Dune hd tv 101 olyant csinált, hogy elkezdett film közben recsegni a hang, Film megállítása majd újraindítása után már rendben volt. Mi lehetett ez?

F.K.T.

(#32995) vilga válasza psg5 (#32994) üzenetére


vilga
tag

Régebben ki volt tárgyalva, ha jól emlékszem nem jól birkózik a HD hangokkal, az enyém is csinálja kb 10-ből egyszer, pedig csak sztereoban használom, nem igazán zavar

[ Szerkesztve ]

(#32996) psg5 válasza vilga (#32995) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Engem sem igazán zavar csupán féltem, nehogy elkezdődjön valami bajság a jó kis Dune-mmal.

F.K.T.

(#32997) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

MED 800 a kiszemelt. De olvastam hogy brutális a teljesítménye ennek a POPCorn A-400 VXPképfeldolgozó cuccnak. Ez igaz? Tényleg megéri a többletet? Én sokallom. MED 800 és az A-400 között kb 30K különbség.

Vélemény? :B

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#32998) BBéci válasza Carasc0 (#32997) üzenetére


BBéci
titán

Akkor éri meg az A-400, ha vetítővel rendelkezel és nagy vásznon nézed a filmeket. 55-65 colos, csúcskategóriás TV-n, például Panasonic VT60-on már észrevehető az előnye a MED-hez képest, de csak csekély mértékben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32999) devil-k válasza BBéci (#32998) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt azért megcáfolnám. Igaz, hogy "csak" 46-os F7000-rel rendelkezem, de ezen is észrevehető a nagyfokú minőségjavulás az előző lejátszómhoz képest. (Asus TV Pro)
:K

Természetesen nagyobb képernyőn minden jobban észrevehető.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#33000) zsoltee10 válasza devil-k (#32999) üzenetére


zsoltee10
addikt

Mi köze az Asusodnak a MED vs Popcorn összehasonlításhoz? :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.