Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) lacdevil válasza CSorBA (#31648) üzenetére


lacdevil
újonc

30e-bol sem jon ki valami jo lejatszo?

(#31652) andrew-msi válasza redbiro (#31650) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ez így igaz!

(#31653) CSorBA


CSorBA
őstag

Talán a legkisebb Dune TV-102, 33 körül. (USB-ről és hálózatról gond nélkül játszik ami kell, de nincs 3D). Sigma chipes :) Ha kell 3D, akkor én Mede8er 600-ast ajánlanék 44 körül (Ez Realtekes, de abból a jobbik fajta)

(#31654) Heffi válasza lacdevil (#31646) üzenetére


Heffi
őstag

nem túl nagy a választék. Ha mellőződ a 3D-t, akkor a Dune 102-t javasolnám én is, de a multkor írtak valami DTS hangproblémáról az újabb szállítmánynál, ennek érdemes utánnanézni.

Amúgy én a helyedben még hozzátennék egy kicsit és a Med600 alá nem adnám.

(#31655) CSorBA válasza Heffi (#31654) üzenetére


CSorBA
őstag

A Neonnál (hazai disztribútor) még van a DTS-t tudóból, ha kifogy a széria, akkor ezt jelezni fogják a viszonteladóiknak és fel lesznek elvileg tüntetve az adatlapokon.

Mellesleg megjegyzem, eddig sem kellett volna tudnia a Dune szerint, csak bizonyos széria mégiscsak tudta.

[ Szerkesztve ]

(#31656) erdoke válasza lacdevil (#31651) üzenetére


erdoke
titán

WD TV Live Streaming

A legjobb aláírás a héten

(#31657) mayday00 válasza erdoke (#31656) üzenetére


mayday00
őstag

Szia. :R Megnézted a dolgot.?

#31625) mayday00

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31658) erdoke válasza mayday00 (#31657) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos tegnap fél 12-ig költségelszámolást csináltam, ma pedig be kell vinni a legkisebb gyereket a kórházba, mert agyrázkódása van. :(
Nem felejtettem el, de sorozatot nézni nem nagyon van időm.

A legjobb aláírás a héten

(#31659) mayday00 válasza erdoke (#31658) üzenetére


mayday00
őstag

Ok akkor várok :R Köszönöm előre is :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31660) Picike8


Picike8
aktív tag

Sziasztok,
szeretnék a "nappaliba" egy médialejátszót. Nexus S-ről másolnám rá az adatokat (remélem OTG-vel, de ezt majd még eldöntöm), esetleg vissza, valamint az iPademre wifin keresztül, majd ott Oplayeren nézném a filmeket, zenéket, stb..
Legyen olcsó, de jó - tehát férjen bele egy átlagos szülő karácsonyi költségvetésébe.
A válaszokat előre is köszönöm.
P8

(#31661) erdoke válasza Picike8 (#31660) üzenetére


erdoke
titán

Ha mindezt otthon szeretnéd csinálni, fölösleges a másolgatás. A legtöbb hálózatos médialejátszó képes megosztani a rádugott tárolók tartalmát, amit aztán le tudsz játszani WiFi-n pl. az iPaddel.

A legjobb aláírás a héten

(#31662) Picike8 válasza erdoke (#31661) üzenetére


Picike8
aktív tag

Menő. :))
Ebben az esetben mit ajánlasz?

(#31663) erdoke válasza Picike8 (#31662) üzenetére


erdoke
titán

Talán a Dune HD TV-102 a legolcsóbb, ami jó lejátszó és tud SMB/FTP megosztást is.

A legjobb aláírás a héten

(#31664) Picike8 válasza erdoke (#31663) üzenetére


Picike8
aktív tag

Íííí, esetleg olcsóbb nincs? Ez HDD-vel együtt egy laza 40-es lenne.
Használtan van valami jó?

(#31665) erdoke válasza Picike8 (#31664) üzenetére


erdoke
titán

Ha találsz használtan egy WD TV Live Hubot, abban már van gyárilag egy 1 TB-os notivinyó is. Vagy valamelyik régebbi Dune modell. Sokkal olcsóbban jót nem kapsz.
Alap médiaszerver funkció nélkül a WD TV Live Streaming is közel 30e...

A legjobb aláírás a héten

(#31666) Picike8 válasza erdoke (#31665) üzenetére


Picike8
aktív tag

Hoppá. :o
Köszönöm a segítséget, remélem hamarosan már kapok egyet (igaz, ehhez meg kéne érkeznie a Nexusnak). :)

(#31667) erdoke válasza mayday00 (#31659) üzenetére


erdoke
titán

Jelentem, belenéztem mindkettőbe. A szokásos 3D BD ISO-s 24 Hz-re kapcsoltatás után hibátlanul viszi őket. A tévé 1080p 24 Hz-et ír, és ennek megfelelően nem is akadozik. A kép baromi jó, a retekklub "HD" adásán láthatóra köröket ver.

A legjobb aláírás a héten

(#31668) mayday00 válasza erdoke (#31667) üzenetére


mayday00
őstag

Köszi :) Viszi a különböző profilú mkv kat :C Szerintem beruházok egy ilyen készülékre :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31669) erdoke válasza mayday00 (#31668) üzenetére


erdoke
titán

Ne felejtsd el, hogy ez nem médialejátszó, és hogy egy éve nem adtak ki rá új FW-t. Jó eséllyel soha nem is lesz már frissítés, mert a gyártó felhagyott a teljes kategóriával. Remélem, a kadenciváltás nyűgjét is sikerült megfelelően elmagyarázom. A legjobb, ha minden USB-s tárolón van egy mini 3D BD ISO, és indításkor azzal kezdesz.

A legjobb aláírás a héten

(#31670) mayday00 válasza erdoke (#31669) üzenetére


mayday00
őstag

Csak 3D BD ISO-val lehet indítani? Más formátummal ami 23,976 fps nem lehet?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31671) BBéci válasza mayday00 (#31670) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen leírta, kétszer is. Még hányszor szeretnéd?
Azért 3D BD ISO-val, mert Blu-ray lejátszó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31672) mayday00 válasza BBéci (#31671) üzenetére


mayday00
őstag

Szerinted egy BD lejátszó csak 3D BD ISO kat kezel? ISO szerinted mi? Egy konténer..Ami nem isoba van csomagolva avval nem lehet indítani? Mondjuk egy sima 2D-s filmel..Ami rendesen BDMV mappában van. Mellesleg én nem szoktam iso ba csomagolni a filmeket nem látom értelmét..Felesleges. Semmivel sem lesz kisebb a mérete.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31673) erdoke válasza mayday00 (#31672) üzenetére


erdoke
titán

Csak sejtem, miért így működik. A BD ISO-t talán lemeznek gondolja a szoftver, és úgy is kezeli. Azt már nem tudom, hogy a nem 3D-s BD ISO miért nem váltja át, pedig olyanból lett volna bütykölés nélkül 4-500 MB-os kisfilm. :D
Sajnos a menü csak 50 és 60 Hz között állítható, tehát a gép nem tud automatikusan 24 Hz-es módban indulni.

A legjobb aláírás a héten

(#31674) BBéci válasza mayday00 (#31672) üzenetére


BBéci
titán

Ne add elő a szokásos értetlenségedet, amivel rendszeresen kiakasztod a társaságot a Plazma TV topikban.
A 3D BD ISO a Blu-ray lemezen lévő tartalom 1:1 másolata. A lejátszó ugyanúgy értelmezi és kezeli, mintha lemezen lenne.
Erdoke pontosan ugyanezt írta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31675) cekkk válasza mayday00 (#31672) üzenetére


cekkk
veterán

Mert soha nem írtál bd lemezt azért nem érted a lényegét. Nem a méret csökkentés miatt, hanem azért hogy az üres mappák is meglegyenek a struktúrában.

(#31676) BBéci válasza cekkk (#31675) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos nem csak annak a lényegét nem érti, de osztja az észt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31677) mayday00 válasza erdoke (#31673) üzenetére


mayday00
őstag

Csak a 3D ISO-t gondolja lemeznek a szoftver? Ha egy gyári lemezt rakok be, ami ugyebár nem iso. Akkor sem indul 24hz módban.? Mert ugye ezt írtad. Azt már nem tudom, hogy a nem 3D-s BD ISO miért nem váltja át,..

(#31675) cekkk rengeteg BD lemezt írtam ki. Nem akarok kiírni hány filmem van. Archiválok..

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31678) cekkk válasza mayday00 (#31677) üzenetére


cekkk
veterán

De adatként írtad ki vagy lejátszható lemeznek. Mert ha lemeznek és nincs meg minden mappa akkor nem játsza le a bd lejátszó. MPnél és htpcnél ez nem lényeges.

(#31679) kalmanchris


kalmanchris
tag

Sziasztok!

15e forint körül milyen használt lejátszót ajánlanátok? Elsősorban MKV 1080p típusú videókra lenne használva. Fontos lenne még a kandenciahelyes lejátszás is. Köszönöm!

(#31680) cdl válasza kalmanchris (#31679) üzenetére


cdl
senior tag

Ennyiért nincs ilyen lejátszó.Gyűjtögess hozzá egy kicsit.

(#31681) erdoke válasza mayday00 (#31677) üzenetére


erdoke
titán

Lemezekkel semmi baja.
Egyébként lehet, sőt valószínű, hogy nem a 3D a kritikus, hanem máshol lesz elhantolva az a bizonyos eb. Jó eséllyel csak a teljes BD struktúrával rendelkező ISO hozza lázba, és amiket próbáltam 3D nélkül, leginkább enyhén herélt BD25-ök voltak. Ha lesz rá alkalmam, majd ráeresztek egy nem 3S-s BD50-et. Ha jó a tippem, azt is lemezként fogja azonosítani.
A kibontott BD szerkezetet nem igazán szereti, mert bár viszi az m2ts fájt, de meg kell neki keresni.

A legjobb aláírás a héten

(#31682) dh66e válasza kalmanchris (#31679) üzenetére


dh66e
veterán

Régebbi WDTV-t(gen2 ami hálózat nélküli vagy Live-ot ami hálózatos) nézegess ebben az árban esetleg Eminent vagy Lacie ami még szóba jöhet a régebbi 2009-2010 körüli sigma chippes lejátszók közül aprón mindig van fent valamelyik ilyen árfekvésben.
Amennyiben találsz pl WD-t figyelj hogy ne gen1 legyen mert az már elég gyenge minden szempontból.

(#31683) mayday00 válasza erdoke (#31681) üzenetére


mayday00
őstag

Ezeket a hibákat félretéve..Gondolom a képminőség kárpótol? Valahol írtad, hogy elég fullos képet ad:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31684) kalmanchris válasza dh66e (#31682) üzenetére


kalmanchris
tag

Köszi. Ezt a gen2-t gondolom nem típusjelzésből fogom észre venni, hanem úgy, hogy valami újabb firmware van rajt?
Egyébként az edigital hirdet 12 ezerért egy Asus O-play mini-t 1 év garival. Teljesen új, azt írják azért ennyi, mert gariba cserélni kellett valami alkatrészt. Ez a lejátszó mennyire birkózna meg az igényeimmel? Azt tudom, hogy Realtek chippes. Emiatt nem tud kandenciahelyes lejátszást?

[ Szerkesztve ]

(#31685) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, egy WDTV Live-ot nyúzunk otthon már legalább 3-4 éve, szeretnék továbblépni. A lejátszási képességeivel semmi bajom, viszont néha szeretnék youtube videókat nézni anélkül, hogy minden másodiknál újra kellene indítanom a cuccot. Jó lenne egy gyorsabb kezelőfelület is (menüben lépkedés, szöveg beírása távirányítóról, stb). Van valami olyan jó vétel, amilyen annó ez a kütyü volt?

(#31686) cekkk válasza BBéci (#31674) üzenetére


cekkk
veterán

Ez nem teljesen igaz, mert a 3D BD amik BD25ben vannak azok nem az 1:1 másolatai a BD50 lemeznek hanem már egy átkódolt változata.

Az isonak az a lényege(BD), hogy az üres mappák is meglegyenek, mert a nem isoban lévő BD struktúránál a torrent készítése közben az üres mappák nem kerülnek bele torrentbe. Azon mappák nélkül a optikai lemezről nem tudja beolvasni a filmet a lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#31687) #75912448 válasza kalmanchris (#31684) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pl típusszám alapján, gen1: WDAVxxxxxxx, gen2: WDBABFxxxx.

O!Play: igen azért.

(#31688) erdoke válasza mayday00 (#31683) üzenetére


erdoke
titán

Nem véletlenül kínlódok vele a Dune Base 3.0 egyszerűsége helyett. Egyértelműen szebb képe van a Qdeo chipnek. Felskálázásban pedig egyenesen durvának mondanám a különbséget.

A legjobb aláírás a héten

(#31689) mayday00 válasza erdoke (#31688) üzenetére


mayday00
őstag

Kínlódás lehet tényleg :C

Minden 500asnál jelentkezik ez a kadenciváltás probléma? Gondolom nem egyedi probléma.

700 as típusnál is fennáll ez a probléma?

Amúgy ez a képminőség javulás miben nyilvánul meg?

Zajmentesebb a kép? Jobbak a színek?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31690) erdoke válasza mayday00 (#31689) üzenetére


erdoke
titán

Ha jól tudom, a 700-as csak a beépített WiFi-ben és a dupla HDMI kimenetben tér el. Eredetileg olyat akartam venni, de ahol komoly kedvezményem volt, két nappal a vásárlás előtt elfogyott az utolsó.
Jobbak a színek, de mégse túlzóak. Az egész kép mintha részletesebb lenne. Nem olyan, mint egy túlhúzott AMOLED, amit sokan szépnek találnak. Persze lehet, hogy éppen ez mesterséges, és a Dune az igazi, de amíg jobbnak, de mégis életszerűnek látom a Qdeot, nem zavar. :N
Szerk: Annyit még hozzátennék, hogy csak a VT50-en próbáltam, így nem tudom, más tévèn hasonló különbséget lehet-e látni. Valamit biztosan.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#31691) salapp


salapp
addikt

Próbáltam keresőszavasan rátalálni az infóra itt a topikban, de nem adott ki semmit.
Akinek van ilyen kombinációban, megírná, hogy a Popcorn A-210 kezeli-e a 3TB winchestereket?
Esetleg, ha a lejátszóval formázzuk meg, vagy, ha több partícióra bontjuk...

Köszönöm

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#31692) BBéci válasza cekkk (#31686) üzenetére


BBéci
titán

Erdoke BD50-ről beszélt, ezért én is, hiszen arra reagáltam.

Tudom, hogy létezik BD25, de semmi értelmét nem látom, hogy csak azért butítsunk le egy filmet, hogy rá lehessen írni egy Blu-ray lemezre. Ezért számomra olyan, mintha nem létezne, fel sem merül bennem, hogy azt említsem.

Már megint engem helyesbítesz. Muszáj? Mennyiért szoknál le róla?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31693) cekkk válasza BBéci (#31692) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem látom egyik hozzászólásában sem, hogy BD50ről írt volna.

Tudom, hogy létezik BD25, de semmi értelmét nem látom, hogy csak azért butítsunk le egy filmet, hogy rá lehessen írni egy Blu-ray lemezre,

Ez már a te problémád, főleg, hogy sok esetben a képhez nincs is hozzányúlva csak kiveszik a hangokat és megtartják a menüt, sok esetben meg van, de tudom te mindent látsz hallasz és a te igényeidnek nem felel meg, de sok másik ezer embernek meg igen ;)

Már megint engem helyesbítesz. ?

Úgy mint ahogy te másokat

(#31694) jilian


jilian
addikt

Helló4

Adott egy HD Dune Base 3.0.
Tegnap belenyomtam a winyót, és nem érzékelte. A pen működik.
Kipróbáltam másik 3 winyóval, azzal sem jó, hallom, hogy kap áramot mert felpörgeti a hdd-t de nincs "adat".

Bedugdostam a winyókat a pc-be, mindegyik tökéletes üzemel.

Volt már ilyen panasza valakinek? Tudtok róla? :U

(#31695) BBéci válasza cekkk (#31693) üzenetére


BBéci
titán

Erdoke ezt írta: "Ha lesz rá alkalmam, majd ráeresztek egy nem 3S-s BD50-et."
Tekintsünk el a melléütéstől: S=D!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31696) erdoke válasza BBéci (#31695) üzenetére


erdoke
titán

Azt hiszem, a méret ezúttal (sem) számít, a lényeg, hogy a teljes BD struktúra meglegyen, azaz kvázi lemezként kezdje el a lejátszást. A DVD-Video struktúrát elég jól ismerem, de a BD-é már nem is érdekel, úgyhogy pontosan nem tudom, mire van szüksége.
Egyébként a BD25 nem jelent automatikusan butított képet/hangot, csak azt, hogy a végeredmény ráfér az egyrétegű BD-re. Az persze tény, hogy gyakrabban kell áttömöríteni a videót ahhoz, hogy ráférjen, mint hogy érintetlenül tegye ugyanezt. Ezért is kezdtem rászokni a remuxok kölcsönzésére, ahol mind a kép, mind a hang érintetlen, de a többi sallang kiszórásra került.

A legjobb aláírás a héten

(#31697) BBéci válasza erdoke (#31696) üzenetére


BBéci
titán

Remux ügyben egyetértünk, én is arra álltam rá. Sajnos nem mindig készül megfelelő, ezért a Fast & Furious 6-ból kénytelen voltam kikölcsönözni a BD50-et és abból gyártani nekem tetszőt. Még 6 óra 33 percet kell osztani és végre kukázhatom.
Számomra horror, hogy a menü és az extrák miatt csonkítják a képet, hangot a 25 GB méret miatt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31698) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Sajnos nem tudom hol tegyem fel a kérdésem, ezért ide írok.Megérkezett a MED800x3D-m, viszont mivel régebben Dune-t terveztem, ezért 2.5"-os meghajtót vettem.Azt olvastam hogy a Med fogadja mindegyiket, de most hogy szerelném bele, inkább azt látom hogy a nagyobb meghajtónak van kialakítva a hely.Szóval most akkor buheráljam bele (mert így csak max 1 db csavar fogja) valahogyan, jóvanazúgy', vagy van valami trükk amit kihagytam a lépésből?

Előre is kösz!

Üdv!

(#31699) robi-k


robi-k
őstag

Nnna, visszatértem a rémesen drága országból, ahol egy egyszerű metróvezető is havonta 1900€ keres - kézhez (nettó)!!! És minden ehhez a fizetési arányhoz van mérve (egy sör kb. 700 Ft a boltban)... Én a magyar mérnöki fizetésemmel csóróbb voltam az ottani utcaseprőnél :((
Találós kérdés: hol is jártam? :DD

Hoztam magammal egy Dune HD Connect-et :)

(#31700) cekkk
Talált, süllyed :) Én sem hittem a szememnek: nem csak Moszkvában, hanem onnan kb. 2000 km-re a Kaukázusban (Kislovodszk) is hasonlóak a fizetések/árak. Amikor megtudtam, hogy kb. mennyi a fizetése a hozzám hasonló mérnöknek, fél óráig sokkolva voltam. NO COMMENT :(((

[ Szerkesztve ]

(#31700) cekkk válasza robi-k (#31699) üzenetére


cekkk
veterán

Oroszország?
Ott ilyen jók a fizetések?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.