Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75151) Genesistibi


Genesistibi
tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék venni édesapámnak karácsonyra:

-legalább 8.0"
-legalább 2/16GB
-maximum 40eFt
-elég az only WIFI
-általános felhasználásra kell (netezés, nagyon minimális játék)

Huawei Mediapad T3 8.0-ra gondoltam, mit szóltók?

(#75152) NoMagix


NoMagix
addikt

Sziasztok!
Van a családban egy MEDION Lifetab P10506 10.1 tablet, 5.1-es szoftver volt rajta, kb. 6 hónapja a fiam használja. Nincs garim hozzá, kintről hozták.
Ma csináltam rajta egy gyári visszaállítást, rögtön érkezett egy OTA frissítés hozzá, majd ezt követően jött egy újabb 6,0-ás frissítés és ezt követően bootloop-os lett a készülék! :W
Német fórumon láttam másnak is ilyen jellegű problémája lett!
Sikerült előhozni a recovery menüt, usb-n win10-es gépen próbáltam telepíteni egy szotvert a medion oldaláról, de nem történik semmi!
Merre tovább ilyenkor?

(#75153) cidalain válasza Genesistibi (#75151) üzenetére


cidalain
veterán

Igen az az egyik lehetoseg, a masik a Lenovo tab4 8".
Nagyjabol egyforma a hardver, donthet az, amelyiket eppen olcsobban tudod megvenni. Vagy amelyik raktaron azonnal elerheto.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75154) Genesistibi válasza cidalain (#75153) üzenetére


Genesistibi
tag

Köszi szépen! :)

(#75155) NoMagix válasza NoMagix (#75152) üzenetére


NoMagix
addikt

válasz magamnak:
addig baszkuráltam ma reggel, míg sikerült elérnem, hogy bekapcsoljon rendesen és teljesen szűz 6.0.1-el elindult! :)

(#75156) aerosmith


aerosmith
őstag

Mediapad T3 rootról és bootloader nyitásról van valakinek infója?

(#75157) kem001


kem001
tag

Sziasztok!

Szerintetek várható valami újdonság 2018-ban Android-os Tablet-ek terén, vagy teljesen esélytelen előre megjósolni?

(#75158) szabacsik válasza aerosmith (#75156) üzenetére


szabacsik
őstag

Ez engem is érdekelne. Ezt találtam. Gari nem veszik tőle ugye? Itt is akkor van garivesztés ha a bootloadert nyitom?

/\____/\

(#75159) Szabcsizz válasza kem001 (#75157) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nemrég lett cikkezve,hogy a Huawei-nél jön az M sorozat folytatása. Bár semmi extra,csak a kötelezők.

(#75160) aerosmith válasza szabacsik (#75158) üzenetére


aerosmith
őstag

Hát ez nekem gyanús oldalnak tűnik, lehet még körbenézek.
Gari nem hiszem hogy veszne tőle.

(#75161) szabacsik válasza aerosmith (#75160) üzenetére


szabacsik
őstag

Igen jobban megnézve valóban, ha találsz valamit küld már el légyszíves privátban. Köszi.
Gari nem ugrik ha nem a rootolás miatt következik be a hiba ha jól értem.

/\____/\

(#75162) aerosmith válasza szabacsik (#75161) üzenetére


aerosmith
őstag

Amit találtam beraktam a Huawei MediaPad T3 fórumába.

(#75163) balogh02


balogh02
csendes tag

Sziasztok!

Egy Acer Iconia One 10 B3-A20 - típusú tablethez keresek gyári romot.

Több hete keresek de sajnos nem találok olyat ami működne is!

Valaki tud segíteni esetleg?

Üdv. Józsi

(#75164)



addikt

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék karácsonyra venni tabletet.
Az lenne a kérdésem, hogy ha tudok szerezni új iPad Air 2-t (128GB) 115e forintért. (belső céges kedvezmény) ennek van-e értelmes androidos alternatívája? Vagy hasonló minőség olcsóbban vagy erősebb/jobb gép ilyen áron?
Vagy ez jó ajánlat és használjam ki?

Mivel anyukámnak lesz, nagyon fontos szempont az is, hogy "jól nézzen ki". Szóval fehér/arany szín, minőségi anyaghasználat stb.

köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#75165) cidalain válasza (#75164) üzenetére


cidalain
veterán

szerintem ez jó ár érte.
ilyen áron nem kapsz érezhetően jobb androidos gépet ekkora méretben.
az egyetlen hátránya, hogy memóriakártyával nem bővíthető, de csarébe 128 giga van benne, aminek több, mint elégnek kellene lennie az anyukádnak.
ha van iphone-os tapasztalata mert mondjuk olyan telója van, akkor meg pláne jó

Androidban ezek lennének ajánlhatók olcsóbban, kicsit gyengébb felbontású, de fullHD kijelzővel. felhasználói élmény szempontjából szerintem hasonló lenne a végeredmény. viszont ezekbe kevesebb a tárhely, de lehet beléjük microSD-t rakni.
Huawei Mediapad M3 10 Lite
Lenovo tab4 10 Plus

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75166) válasza cidalain (#75165) üzenetére



addikt

köszönöm szépen

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#75167) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Kinia xbmc tablettel kapcsolatban tud valaki segiteni ?

(#75168) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok tabletet keresek inkább használtak felé orientálódok, amit tudnia kéne az gps 3g net és min 1,5 GB ram. 7-12 es méret között. Természetesen minél olcsóbb annál jobb :)
Valami tipp ? :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#75169) Szabcsizz válasza Pocok256 (#75168) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ugyan nem használt,de ediginél már ki lehet fogni az LTE képes T3 10-et 52 ezerért. Annál jobbat nem igen találni. (Huawei T3 10 LTE)

(#75170) Pocok256 válasza Szabcsizz (#75169) üzenetére


Pocok256
veterán

Azt elfelejtettem írni hogy bármilyen kínai gépcsoda is lehet ami megfelel ezeknek a kritériumoknak :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#75171) cidalain válasza Pocok256 (#75170) üzenetére


cidalain
veterán

Olcso kinaiakban nincs modem.
Mivel a 8-as is jo akkor neked
Huawei mediapad T3 8 LTE
Lenovo tab4 8 LTE
Ezek ujak 45 koruli aron.

Most hasznaltra nem tudunk mondani semmit. Hiaba irnam hogy a Csiangun 123-at vegyel 23-ert, ha eppen egy deka sem elado belole az apron... Elkezdesz nezegetni hirdeteseket, es akkor az adott keretosszegedhez ugyis ki fog alakulni a kinalatbol 2-3 tipus, ami jo lehet. Akkor idejossz es megkerdezel minket errol a 2-3 aktualisan elerheto lehetosegrol.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75172) Pocok256 válasza cidalain (#75171) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi szépen :R

Neked is Szabcsizz :R

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#75173) net91


net91
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire illik a fórum témájához, de hátha tudtok segíteni.
Van egy Overmax steelcore 10 III tabletem.
Újra kellene rá tenni a ROM-ot, de a szg. nem látja, amikor csatlakoztatom.
Telefonon keresztül a szervíz azt mondta, hogy valószínűleg azért, mert a W10 64-et használom, amely a tablet készítésekor még nem volt.
Tudtok valami tanácsot adni, hogy hogyan tudnám a W10-el is látni a tabletet? (a telepítést a Rockchip Batch Tool v1.7-el végezném)
Köszönettel.

szerk: Hol, melyik fórumon tudnék segítséget kérni a fenti problémával kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#75174) szabacsik


szabacsik
őstag

A mágneses tok mennyire káros a tabletre? Alcor bt-100-as tokot használok, de több helyen is van mágnes benne.

/\____/\

(#75175) Dr.NX válasza balogh02 (#75163) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

@balogh02: Honlapon levővel mi volt a gond?

@net91: Ilyen noname tabletekkel kapcsolatban felejtős bármilyen support/fórum.

@szabacsik: nem káros, azért van benne mágneses érzékelő, hogy használva legyen.

Elfogadom a sütiket.

(#75176) Szabcsizz válasza net91 (#75173) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Szerintem sehogy. Marad a downgrade. Más megoldást nem látok.

(#75177) net91 válasza Szabcsizz (#75176) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ.
Nem frissíteni akartam, hanem az eredeti ROM-ot feltenni, hogy működőképes legyen.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#75178) Szabcsizz válasza net91 (#75177) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Úgy értettem,hogy a Windows-t lesz muszáj downgradelni.

(#75179) <Adamsky> válasza net91 (#75177) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A leírás szerint gondolom fel kellene tenni hozzá vm. driver-t. Nos, ha így van, akkor a sikertelenséget okozhatja, hogy a Win10 alapból nem engedi a nem "aláírt" meghajtók telepítését. Próbálkozz ezzel a módszerrel (bővebben, ill. alternatív megoldás itt)

(#75180) net91 válasza <Adamsky> (#75179) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ.
Megnézem és kipróbálom a tippet.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#75181) <Adamsky> válasza net91 (#75180) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

FYI: friss(ebb) Rockchip Batch Tool, driver telepítő (ami elvileg Win10 kompatibilis) és leírás.

[ Szerkesztve ]

(#75182) szandra1988


szandra1988
tag

Sziasztok!

Van két gigaset márkájú tabletem, mindkettő elromlott. Az egyiken csak az Android figura pörög, a másikon pedig a gigaset felirat jelenik csak meg. Tudnátok ajánlani egy szervizt, ahol esetleg rá tudnának nézni? Nem adok sok esélyt, de hátha. Már nincs rájuk garancia. Köszönöm!

(#75183) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Tabletet szeretnek vasarolni az asszonynak, fo felhasznalasi terulet filmezes, youtube, internet, talan messenger lenne. Jo lenne ha el gyozne vinni a legalabb 720p filmeket magabiztosan, illetve lehetne ra szamitani a kovetkezo ~3 evben. Beszerzessel kapcsolatban: hazai afas szamlas, garancias, uj keszulek johet szoba, LTE nem kotelezo, kijelzobol ~10", akkuidobol minel tobb.

Ket tableten akadt meg a szemem eddig:
Samsung Galaxy Tab A 10.1 - kb 65k.
Huawei MediaPad M3 Lite 10 - kb 75k.

Huawei termekekkel nincs tapasztalatom, specifikacio alapjan megerne azt a plusz 10e-t, ezzel kapcsolatban van valakinek esetleg tapasztalat? A notebookcheck.net-en mindketto 84%-ot kapott, igaz bo fel ev van a ket teszt kozott (a Huawei javara), szoval ennek alapjan is valoszinuleg a Huawei a jobb keszulek.

Jol gondolom, hogy a fenti felhasznalasra a Huawei jo valasztas? Esetleg valami egyeb alternativa amin atsiklottam? Koszi elore!

Meg eMAG-on lattam most elegge beakciozva a Samsung Galaxy Tab S2 T813-at, de ez mar 100k, kicsit sokallom, meg akkor is, ha amugy jo vetelnek tunik, illetve talan overkill is, filmnezesre. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#75184) cidalain válasza DNReNTi (#75183) üzenetére


cidalain
veterán

3 dolog van, ami miatt a Huaweit mondanam
-3 gb ram van benne
-android 7, es van remeny a frissitesre
-2017-es modell, tehat ujabb
Egyebkent a Huawei teljesen ott van mind a tabletek, mind a telefonok teren. Megbizhato, jo minosegu gepeket gyart, jo a szoftveroptimalizacio, es van szoftvertamogatas is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75185) castiels válasza DNReNTi (#75183) üzenetére


castiels
addikt

A Huawei-nek kiemelkedő hangszóró ja van..

(#75186) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok egy kérdésem lenne :) Jelenleg 2 tipus között vacilálok már csak.

ASUS ZENPAD 8.0 Z380M vagy Asus ZenPad 8 Z380KNL

Itt egy link de ez nem jó szerintem

és a

Huawei MediaPad T3 10.0 Wi-Fi + 4G/LTE 16GB tablet, Space Grey (Android)

A kérdés hogy a két Asus között a wifi-s és a wifi + LTE hálózat a különbség csak?

Melyik az újabb széria ha van ilyen az Asus ból?

Tényleg sok baj van az Asus-al? vagy jött már megoldás? :R

És kinek mi a tapasztalat, most azt tervezem megrendelem az Asus-t és a Huawei-t is és majd az egyiket vissza viszem csak van ahol 12000 Ft al olcsóbb az Asus :DDD Melyik Asus-t rendeljem az a kérdés.
Igaz h a 380M már 6,0 ás androiddal van? meg a processorok is másabbak a GPU is ez is igaz? Aksiját is szidják h gyenge. változott ez azóta? (újabb széria)
Szóval itt az Asus nál kellene rendet rakni.
Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#75187) Game-over válasza CJ3 (#75186) üzenetére


Game-over
aktív tag

Amire tudok válaszolni:

(Szokásosan) ismerősnek vettem Z380M-et, 6.0 van rajta, de tudtommal nem kap nougat-ot.

A Huawei viszont idei modell, azon alapból 7.0 van, és abból is van 8-as verzió is 4G-vel: Huawei MediaPad T3 8.0 16GB 4G / LTE

Bővebb tapasztalatom nincs, mivel nem én használom, de igazából majdnem ugyanazt tudja az Asus meg a Huawei gépe is, szvsz a Huawei minőségibb, idei modell, meg nincs agyonpakolva saját szoftverekkel, mint az Asus gépei.

(#75188) cidalain válasza CJ3 (#75186) üzenetére


cidalain
veterán

380M-ben Mediatek soc van, a KNL-ben meg Snapdragon 415
Huaweiben ugye Snapdragon 425 van.
Asusban 6-ig frissitheto az android, tovabb nem. Huawei 7-tel jott ki, de ez sem lesz tovabb frissitheto kesobb.
Az Asus csak 8"-os. Huawei T3-bol van 8 es 10"-os is.
Asus Z380KNL 60-tol kezdodik, a Huawei T3 10"-os LTE verziot mar megkapod 52-ert.

Osszefoglalva, az Asus Z380KNL gyengebb, regebbi, kisebb, es dragabb.
Tehat a Huawei a jo dontes.

(A Z380M gyengebb, mint a KNL, es csak wifis, es ez is dragabb, mint a Huawei LTE-s verzioja. Ha nem kell a SIM kartya tamogatas, akkor a huawei 10-ese 50 alatt van, a 8-as meg 40 korul)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75189) Szabcsizz válasza CJ3 (#75186) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nekem ma jött meg a T3 10 Wifis változata,bátran ajánlom. Először nagyon laggos volt a cucc,de később megjvault. Azóta vajsima a működése. Gondolom kell egy kis idő míg feláll a rendszer.

(#75190) CJ3


CJ3
senior tag

Köszönöm Urak.:) A Huawei nél egyedül ez a túl fényes dolog ami zavaró a videón nekem.
Az Asus-t Alza. hu-n lehet rendelni akcióban most 48 az LTE /45 a wifi onnan akarom és ha nem jön be visszaviszem Pesten van átvevőpont. Ugye 14 napig lesz lehetőségem tesztelni. :D

Az LTE fontos lenne hogy legyen, lehet a végén egy 8-as Huawei lesz akkor :) Mert az Asus ban az tetszett meg nagyon hogy 8" os ugyan de annyira kis praktikus és lehet nekem bőven elég Pdf, film és netes felületekre.
És mint ma is a kijelző szépsége nagyon fontos.....de az akkumlátor strapabírása is :)

Nekem volt P6 om P7 em én azt az EMUI t untam már meg, engem a Samsungé az a sima alap mai napig elvarázsol :) Az Asus nál az elegancia ami nagyon bejön, de természetesen legyen jó a hardware is. :R

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#75191) cidalain válasza CJ3 (#75190) üzenetére


cidalain
veterán

Ha az LTE fontos, akkor az Asus Z380KNL-t vedd, az olyan. Ha az Alza odaadja 45-ert, es 2 ev gyari gari van ra, akkor az rendben van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75192) CJ3 válasza cidalain (#75191) üzenetére


CJ3
senior tag

Igazából ez az LTE is relative, mert már nagyon sok hordozható mobilnet létezik pl. és az mindenképpen kell majd hozzá. de egyszerűbb egy kártyát belerakni mint hordozni meg megosztani a netet nem ? :) :R

Az LTE 48 ba van de most kifogyott :(

És most voltam a médiába, megnéztem az Asus-t nagyon baba.

A 10 coll (Huawei) már szinte nagynak tűnik, de tesztelni jó lesz amelyik nem annyira jó megy vissza :)

Most a két processor

380M-ben Mediatek soc
380 KNL-ben meg Snapdragon 415 Ezek között milyen mértékű a különbség? :R

Qualcomm 8916, Quad Core, 1,2 GHz-es Most ilyet is olvastam Z380 M nél....ez a Mediatek? :DDD

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#75193) cidalain válasza CJ3 (#75192) üzenetére


cidalain
veterán

A Qualcomm a snapdragon. Ha a Z380M-nel olvastad, akkor ott rossz a leiras.
Az M utal a Mediatek soc-ra. Az M-es sima wifis csak. A KNL meg csak LTE kepesben van.

Huaweibol is van 8"-os LTE kepes, ha a 10" nagy.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75194) keccsa


keccsa
aktív tag

Sziasztok!

Okoseszközök vezérléséhez kellene egy olyan WiFi tablet (lehetőleg 10"-os), amely felébreszthető gesztussal is (pl. dupla koppintás). Nem kell semmi egyéb extra funkció (GPS, LTE, kamera...), mert csak erre az egy funkcióra használnám. Tudnátok abban segíteni, hogy melyik most a legolcsóbb, erre a célra alkalmas eszköz?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#75195) balogh02 válasza Dr.NX (#75175) üzenetére


balogh02
csendes tag

Szia!

Az a bajom vele hogy az nem a komplett op.rendszer csak egy frissítés. Így nem tudok vele mit kezdeni sajnos!

Üdv. Józsi

(#75196) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy Huawei Mediapad T3 Lte tabot és nem találtam arról infot hogy lehet e telefonálni a tabbal,de ma sikerült kipróbálni és örömmel jelentem LEHET VELE TELEFONÁLNI :) öröm boldogság :)

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#75197) vilga válasza duronx (#75196) üzenetére


vilga
tag

Mivel LTE -es verziót vettél.......A WIFI-s verziókkal csak mesengerrel lehet akár video telefonálni is már hogyha netközelbe vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#75198) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket.
Huawei Mediapad M3 Lite 10 " és T3 10" között vacillálok.
Mindennapi tartalom fogyasztásra, videónézésre mindkettő alkalmas.
( Innen néztem )
Kérdésem az hogy megéri a felárat a M3 Lite vagy a mindennapi használatban nem jönnek ki annyira különbségek.

PSN: sirarcheer

(#75199) duronx válasza vilga (#75197) üzenetére


duronx
senior tag

Ha jól tudom nem minden lte.s tabbal lehet telefonálni,ezért volt ez kellemes csalódás.

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#75200) duronx válasza sirarcheer (#75198) üzenetére


duronx
senior tag

Szia, nekem T3 8"os tabom van, első használatkor nem éreztem túl élesnek a kijelzőjét,de már megszoktam. A hangszórója elég gyenge, s tok nélkül elég csúszós. Viszont mindennapi használatra (napi 2óra) youtube,keves face,ill játék ra nekem tökéletesen megfelel.

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.