Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Kifejezetten jó vétel (főleg ennyiért, én még 142-ért jutottam hozzá máshol) az Asus ProArt 4060 OC, pár hónapja hajtok ilyet. Ennyire csendes és hűvös kártyám még nem volt. Max. terhelésen láttam tőle valami 56 Celsiust, ami valljuk be, nem sok.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2) NandoXXL válasza Trailblazer (#1) üzenetére


NandoXXL
senior tag

3060 12GB vram sokkal jobb vétel, elég kevés ez a teljesítmény, nekem 3070 FE van, most küldtem vissza egy XfX 6800 at ami jobb teljesítményt nyújt 153e most, de hűtés minőség egy vicc. Ennyiért ez a 4060 gyenge kártya, csak akkor ajánlott ha ha nincs többre szükség, és egy minőségi kártya kell. Célhardvernek ha tudod mire kell rendben van kompromiszummal. :R ( a minőségnekkemény ára van)

(#3) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

állapotjelző LED-jének szomszédságában fellelhető TTC Silver görgőkereke Kailh GE2.0 enkódert használ
itt valami katyvasz van az erőben, a TTC silver és a Kailh GE is enkóder fajta, csak az egyik lehet az (emlékeim szerint a TTC).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4) Trailblazer válasza NandoXXL (#2) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem erről van szó, hanem a 4060-on belül a ProArt kivitelről. Nekem ennyi pedig elég, nem akarok pöcst méregetni senkivel.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5) makszutov.hu


makszutov.hu
aktív tag

"nagyjából megalkuvásmentes játékélmény" - Ez a "vegyél sz@rt, de jó drágán" újbeszédül megfogalmazva? :D

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#6) NandoXXL válasza Trailblazer (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Mint írtam:
' Célhardvernek ha tudod mire kell rendben van kompromiszummal. :R'

'Nem akarok pöcst méregetni senkivel.'
Ez egy 115W-os kártya, szinte ITX nyákmérettel, egy óriás méretű hűtéssel
Dimension: 300 x 120 x 50 mm 49.6 mm,

Csak hogy lásd:

MSI GeForce RTX™ 4060 AERO ITX 8G OC
Dimension: 167 x 111 x 43 mm

[ Szerkesztve ]

(#7) makszutov.hu válasza NandoXXL (#6) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

:D

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#8) Trailblazer válasza NandoXXL (#6) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem kell nekem semmit bizonygatni. A pöcsméregetést a gyenge kártyára mondtam, merthogy 3070 meg 6800 a mérce nálad. Pontosan tudom, mire vettem - némi játék és hardveres AV1 encode megy. És azért szóltam eredetileg hozzá, hogy aki ilyen 4060-at szemelne ki magának, az nem fut lukra, mert jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9) NandoXXL válasza Trailblazer (#8) üzenetére


NandoXXL
senior tag

akkor minek magyarázkodsz :R

(#10) Trailblazer válasza NandoXXL (#9) üzenetére


Trailblazer
addikt

Te kezdtél szívózni és okoskodni, már elnézést... Én teljesen ontopic vagyok, mint olyan, aki rendelkezik is ilyen kártyával.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#11) herion válasza NandoXXL (#6) üzenetére


herion
tag

Félpasszív hűtés...gondolom nem kell részletezni mi az előnye egy ekkora hűtésnek.
Az az egy ventis MSI meg a cikkben lévő Asus ProArt hűtés szempontjából két külön kategória. Nem mindenki szereti, ha egy hajszárító visít a gépházában :B

Formaxos kollégáknak meg üzenem, hogy igazán megoldhatnák már, hogy lehessen bankkártyával is fizetni a weboldalon. Pár napja vettem volna nyomtatót (náluk volt a legolcsóbb az országban) de a kártyás fizetés hiánya miatt inkább pár ezerrel drágábban máshol költöttem el a lóvét.

Who Let The Dogs Out?

(#12) KROK640


KROK640
veterán

Azért komoly, hogy a 634 900 forintra taksált géphez még nem jár CPU hűtő.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13) tatu9 válasza FireKeeper (#3) üzenetére


tatu9
tag

Ahogy nézem a videókat a TTC encoder az F1-ben van, a Kailh encoder meg az F1 PRO/PRO MAX-ban. A gyári speci is mindkettőt említi, de nem írják melyik melyikben van. :DDD

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#14) JohnyX válasza KROK640 (#12) üzenetére


JohnyX
kezdő

Az még szebb, hogy egy " Maximum Turbo Power - 181 W" CPU-hoz "Pure Rock 2 FX - TDP (W) 150" hűtőt ajánlanak.

Kell oda minimum ez: "Shadow Rock 3 - TDP (W) 190", igaz ez már 19 590 Ft (Kazy-nál)

[ Szerkesztve ]

(#15) Mekiúr válasza JohnyX (#14) üzenetére


Mekiúr
tag

A bequiet konfigurátorban az ajánlott coolerek között van.

(#16) KROK640 válasza JohnyX (#14) üzenetére


KROK640
veterán

És ha visszaszámolom szerintem 650-et rohadtul nem ér az a gép.
Ahogy a kisebb sem, 325 ezerért még 16GB RAM meg egy igaz új, de gyakorlatilag belépő VGA, és mindössze 1TB SSD a tárhely is.
Hasonló CPU-m van, 32GB RAMmal, RTX3060 12GB-val az 1TB SSD-n (ami jobb mint ebben) felül még van a gépemben 6TB HDD is, és nekem nem jutott volna eszembe 325-ért árulni, de ezekszerint megérne az 5 kilót is :DDD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17) Rowon válasza herion (#11) üzenetére


Rowon
veterán

Lol meddig tart átutalni?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#18) PTM válasza Trailblazer (#1) üzenetére


PTM
junior tag

Nekem ProArt 4060 Ti-m van, szerintem a hűtése ugyanaz. Szintén tetszik, jó a vezérlése, nincs számomra zavaró hangja, se hangerőben se a hang jellegében. Idle pedig ugye néma.

(#19) nuke7 válasza Rowon (#17) üzenetére


nuke7
veterán

az egyáltalán nem biztos, hogy ingyenes, míg a kártyás vásárlás biztosan az. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#20) Trailblazer válasza PTM (#18) üzenetére


Trailblazer
addikt

ProArt 4060 Ti volt itt is tervben, de nem jött össze akkor úgy anyagilag. Azért meg nem bántam, derék egy vas ez. :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Érdekes látni,hogy itt megy az eszmecsere hogy melyik kártya éri meg jobban. Én meg meg bőven elvagyok az 1060-al :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#22) makszutov.hu válasza Linkin1994 (#21) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Nekem is megfelel a ZX81! Kinek mi az igénye, ugyebár. :)

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#23) Robitrix válasza Trailblazer (#1) üzenetére


Robitrix
senior tag

Azért a 4060-as kártyának az áramfelvétele maximum 130 watt. Például a 3060-as például 170 wattig is felmegy. Azért 130 watt mellett nem kell extra hűtés. Így tényleg csendes modelleket lehet alkotni belőle. A 4060 TI már azért 160 wattos. Persze azért a 4060-as az egy belépő szintet képvisel a 4000-es sorozatban. így nem igazán 4K-ra van méretezve. Így persze a kártyának se kell megszakadni az erőlködéstől.

(#24) Robitrix válasza JohnyX (#14) üzenetére


Robitrix
senior tag

Azért, ha egy procinak a maximális áramfelvétele 181 watt az nem jelenti azt, hogy ezt a teljesítményt tartósan fenn is fogja tartani. Az átlagos áramfogyasztás ennél sokkal kevesebb lesz. Ha elkezd melegedni amúgy is lejebb fogja venni az órajelet. Nekem például egy AMD 5600-as CPUm van az X nélküli, aminek elvi boost órajele 4400 Mhz. A gyakorlatban be van állitva úgy 4550-ig felmegy. Ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy azért ha nincsen agyon terhelve a proci, akkor alkalmanként fel ugrik a 4550 Mhz-re rövid pillanatokra. Ha kap egy tartos terhelést egy olyan programtól, ami folyamatosan 100%-on vagy annak a közelében tartja terhelés olyankor már inkább csak a 4300-4400 Mhz lesz a átlagos órajel. Vagyis a hűtésnek elég a elérhető csúcs alatti teljesítmény is, mivel a nem fog tartósan csutkán futni úgyse. A megadott TDP érték az amúgy is azt jelenti, hogy annyi wattnyi hőteljesítmény tartos elvezetésére kell képesnek lenni a hütésnek. Vagyis simán hüthető 150 watt TDP-re képes hütésnek kezelni egy alkalmanként mondjuk akár 181 watt tényleges áramfelvételig felugró CPU-t.

(#25) Robitrix válasza makszutov.hu (#22) üzenetére


Robitrix
senior tag

Amúgy rengeteg dolog van, amire ma is elég lenne egy ZX81-es. :) Ami a számítógép neve volt a CPU benne egy egy Zilog Z80-as. Ami meglepő módon relatíve elég magas órajelig lehetett üzemeltetni. Akár használták 3,5-4 Mhzesen is. Egy C64-es Motorola 6510-es CPU-ja például 1 és 2 Mhzes változatban működött. Ezekkel azért el lehetett érni jó pár 100 ezer 8 bites utasítást. Volt akkoriban egy Atari 800XL számítógépem, aminek parméteri egy C64-re hasonlítottak . Nekem Motorol 6502-es volt a CPU, ami 1,793 Mhzen működött. Amivel el lehetett érni azért 400-450 ezer utasítást másodpercente. A videóchipet kikapcsolva fel lehetett küldeni a teljesítményt akár 600 ezer utasítás környékére. Millió olyan vezérlési feladat van, amihez egy ekkora teljesítmény lazán még sok is volna. a mai napig. Például létezett egy intel 80186-os CPU. Amivel gyakorlatban mindenki rendelkezett, akinek volt PC-je csak nem tudott róla. :) Ott csücsült a PC lemezvezérlő kártyájában és tette a dolgát. Olyan stabil és megbízható CPU volt a maga 1-2 watt fogyasztásával és pár 100 ezer műveletével, hogy vagy 30 éven át szívesen használták műholdak és szondák vezérlő rendszerében egészen úgy vagy 2010 környékéig. Közben az eredeti 8 Mhzes modell felment egészen 25 Mhz-ig.

(#26) Mans20


Mans20
addikt

Max 100 ezerért lenne még oké a 4060, hűtőtől független. Inkább a DUAL-t venném, kisebb és halk az is.

(#27) KROK640 válasza Mans20 (#26) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, 134-ért rossz vicc.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#28) Trailblazer válasza Mans20 (#26) üzenetére


Trailblazer
addikt

A Dual a legigénytelenebb kivitel, ami minden, csak nem halk. A 4K meg hidegen hagy, nem fogok (nem akarok és nem is tudok) hat kilós vga-t venni akkora monitorhoz, hogy kihajtsa.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#29) makszutov.hu válasza Robitrix (#25) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Pontosan! A Z80 az első HomeLab gépemben 4MHz-en ketyegett - és tökéletes volt a Z80 assembly megtanulására! Abban az időben egy csodálatos kis gép volt!!!

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#30) yericho800


yericho800
aktív tag

Faja az a tt tower 500 kajiba, love ♥️
:DD

R7 3800x 4,5ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.