Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) cidalain válasza kerxy (#64897) üzenetére


cidalain
veterán

Melyik auchan ez? A fehervari remelem, mert az kozel van :)
Illetve mediamarktba igertek hogy elvileg lesz meg belole.
Ha nem akkor marad a 8": vagy a samu tab s 2, vagy a zenpad s. A zenpadbol van 4 GB ramos verzio is, es kicsit jobb a kameraja.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64902) kpetyke


kpetyke
tag

Sziasztok!

Milyen tabletet ajánlanátok 50k-ig?
előnyök: 2gb ram(esetleg 1.5), jó támogatás(&szervíz), hearthstone szintű játékokat azért vigyen

Köszi!

(#64903) kerxy válasza cidalain (#64901) üzenetére


kerxy
senior tag

Dunakeszi, ha Pesten jársz gyorsan ki tudsz ugrani :) Ha tutira kell írj privátot és megnézem a készletet, mert ott dolgozom amúgy.

(#64904) Orestes90


Orestes90
újonc

Sziasztok,
8" tabletet szeretnék venni, max 35-40e Ft körül
olvasgatásra, netezésre ( plusz pont, ha van benne egy min. 2MP-es kamera és GPS) egyszerűbb játékok fussanak rajta.
Milyen tabletet ajánlanátok nekem?

(#64905) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Google Chrome (Android alatt) be lehet azt valahogy állítani, hogy a tablet fekvő helyzetben dupla koppintásnál nagyítson? :F
Csak álló helyzetben működik, fekvőben nem és fogalmam sincs, hogy miért? Min kellene változtatnom?

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

U.i.: Olyan megoldás is érdekel, hogyha fekvő módban a böngésző mindig felnagyítaná az oldalt.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#64906) cidalain válasza Dolphine (#64905) üzenetére


cidalain
veterán

Nekem megy a duplakoppal belenagyit, majd ujra duplakopp akkor vissza.
Allitva es fektetve is megy. Tehat az android tudja, ez tutifix.
Akkor a kerdesek: milyen tablet, hanyas android, milyen bongeszod van?

Itt meg korbeneznek:
Chrome -> beallitasok -> kisegito lehetosegek.
Ez azt csinalja hogy egy a csuszkaval beallitott betumeret nagysagra nagyit ha duplakoppolsz. Siman elofordul hogy fektetve eleve nagyobb lesz a betumeret, mondjuk pont akkora mint a beallitott azert nem csinal ott semmit. Nagyits a csuszkaval (probakent akar irrealisan nagyra), aztan proba

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64907) tjb007 válasza kpetyke (#64902) üzenetére


tjb007
nagyúr

2GB RAM-mal az Alcor Access O819M-et, de támogatásra ennél már nem kell számítani.
1,5GB RAM-mal semmit, a többi ajánlottban meg már "csak" 1GB RAM lesz. Jöhet olyan is, vagy inkább hagyjuk?

(#64904) Orestes90

Lenovo A8-50, Alcor Q880I, WayteQ xTAB-8X

(#64908) C. s. válasza C. s. (#64818) üzenetére


C. s.
addikt

Erre valaki? Tényleg ennyire zöldfülű vagyok a témában. Sajnos! :O

(#64909) kpetyke válasza tjb007 (#64907) üzenetére


kpetyke
tag

1.5 gb ram alá nem akarok menni. 2013-as nexus7? vagy magasabb kategóriában mi jöhetne szóba?

(#64910) heaven


heaven
tag

Sziasztok!

Van 2 darab Navking Android 4.2 tabletem. Az egyik elindul a másik nem.
Szerencsére a ROOT menü bejön a hibáson, de hiába választom a wipe/format opciót, nem javul.
Hogyan lehet átmásolni a jó tablet ROM-ját a rosszra?

(#64911) Dolphine válasza cidalain (#64906) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen, tudom, hogy Android alatt működik, másik készülékkel semmi gondom!

A tablet: SONY Xperia Z4. Android 5.0.
Böngésző: Chrome.

Firefox alatt működik. Nem értem!
Próbáltam a kisegítő lehetőséget is, nem jó. Hiába van állítva 200%-ra, akkor sem nagyít duppla-koppra, csak a két újjas széthúzás segít.
Tartok tőle, hogy ez valami SONY bug lesz. :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#64912) cidalain válasza Dolphine (#64911) üzenetére


cidalain
veterán

Pfff. Eleg draga bug :U
Z4-nel azt is elvarnam, hogy reggelre odahozza a kavemat az agyba... :Y

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64913) Dolphine válasza cidalain (#64912) üzenetére


Dolphine
addikt

Most erre mit mondjak! :F
Azt már megszoktam, hogy a SONY saját launcherével a BT egér nem görget sem a főképernyőn, sem az alkalmazások között.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#64914) tjb007 válasza C. s. (#64908) üzenetére


tjb007
nagyúr

1. Nincs feltétlen szükség rá.
2. Igen, elég.
3. Igen, szükségesek. Ahhoz, hogy le tudd cserélni a gyári recovery-t (amire azért van szükség, hogy komplett mentést tudjál csinálni a rendszerről) nyitni kell a bootloadert.
4. Nem kell, viszont a bootloader nyitása ugyanaz a kategória mint a rootolás, tehát a garancia megvonásával járhat.

(#64909) kpetyke

A 2013-as Nexus 7 OK; magasabb kategórián mit kell érteni (forintosítva, maximum)?

(#64910) heaven

Sehogyan, nincs ilyenre mód/lehetőség.

(#64915) dragonfx


dragonfx
veterán

Elso benyomas teljesen pozitiv a lenovo tab.rol.amit vartam azt kaptam.egesz gyors.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#64916) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Milyen tabletet tudtok ajánlani?

elvárások:
-7"
-új készülék(itthoni vásárlás)
-netezés, filmezés
-40k +10% max

:R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#64917) Storms


Storms
őstag

Üdv

Egy Salora TAB1012 [link] -vel mit lehet kezdeni ha csak a Salora feliratig jut el és azt csak akkor ha töltőre rádugja az ember?! Hard reset valahogy nem lehetséges?!

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#64918) cidalain válasza Storms (#64917) üzenetére


cidalain
veterán

Hard reset az általad linkelt oldalról.
Sajnos a hollandot nem beszélem folyékonyan, de kb arról van szó hogy:
Hang+ és bekapcs gomb egyszerre kb 20 másodpercig. Ekkor majd bejön egy robot (gondolom az android robot). aztán hang+- gombokkal navigálsz, bekapcs gomb az okézás.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64919) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Szerintetek ez jó vétel ennyiért? Netezni kell meg filmet nézni. Köszi a segítséget! :R

Pixel 8 Hazel

(#64920) cidalain válasza TaylorPro (#64919) üzenetére


cidalain
veterán

arra jó. játékra annyira nem. bár a kétmagos intel felveszi a versenyt a régebbi négymagos MTK-val, azért nem egy erőgép ez. pozitívum a mobilnet képesség, és a 16 GB tárhely, és a jó felbontású kijelző.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64921) kpetyke válasza tjb007 (#64914) üzenetére


kpetyke
tag

Igazából nincs maximum, inkább a best-buy tabletek érdekelnek. Mi az amit 50k-hoz a (leg)közelebb áll és ajánlanátok? -ra is módosulhatna a kérdés :)

(#64922) TaylorPro válasza cidalain (#64920) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! Játék nagyon minimális lenne rajta.

Más: A típus számmal vagyok bajba. Mert ez ME373CG. De ilyet sehol nem találok még az asus támogatásánál sem, csak a ME372CG verziót. Van a 72 végűre már lollipop is, ez elvileg felmegy a 73 végűre is? Ha jól hámoztam ki az infót csak a tárhely a különbség. Erre tud valaki okosat mondani? Köszi!

Pixel 8 Hazel

(#64923) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!Unokahúgom karácsonyra tabletet kért.Kinéztünk kettőt.Ti melyiket ajánlanátok?Belinkelem őket.
[link]

[link]

Köszönöm szépen a segítségeteket!

(#64924) tjb007 válasza Norb3rto (#64916) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo A7-10, Acer B1-770, Lenovo A7, ASUS ZenPad C 7.0 Z170C, plusz ott van még a refurbisheed ASUS MeMO Pad 7 ME176CX és Nexus 7 (2013) is.

(#64921) kpetyke

7 hüvelykes kijelzővel a refurbished Nexus 7, 8 hüvelykes kijelzővel a korábban említett Alcor (igaz lassan már ehhez sem lehet hozzájutni), 10 hüvelykes kijelzővel pedig a refurbished ASUS-ok az abszolút best buy-ok. Ezek közül csak az első kettőben van 2GB RAM.

(#64922) TaylorPro

A 73-as végűre is van Lollipop, tudod frissíteni (OTA). A 373 az olasz piacra szánt (speciális?) változat, viszont mivel ebből is létezik 16GB-os változat, nem csak 8GB-os, így nagy valószínűséggel nem csereszabatosak egymással. 100%-ra ezt csak csak ASUS tudná megmondani.

(#64923) wolf88

Az elsőt.

[ Szerkesztve ]

(#64925) Norb3rto válasza tjb007 (#64924) üzenetére


Norb3rto
senior tag

:R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#64926) wolf88 válasza tjb007 (#64924) üzenetére


wolf88
tag

Köszönöm a gyors választ.Esetleg egy gyors véleményt is kérhetek, hogy miért?Amúgy valahogy én is inkább a wayteq felé mennék.Esetleg nem 7q, hanem még a 8q.Bár nem, mint írtam nem nekem lesz.

(#64927) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Sziasztok! Tablet vásárlás előtt állok.
Maximális összes: 50ezer ft.
Lehetőleg 10 colos legyen. Elég egy wifis modell is.
Mire használnám? Internet, egyerűbb játékok. Clash of Clans. Esetleg filmet néznék rajta.

Van két kiszemelt modell: [link]
[link]

Melyiket válasszam?
Vagy valami más alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#64928) TaylorPro válasza tjb007 (#64924) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szerinted megvehetem nyugodtan? Olasz régióban ha jól tudom van magyar nyelv.

Pixel 8 Hazel

(#64929) C. s. válasza tjb007 (#64914) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, nagyon sokat segítettél!
3. Próbáltam okosodni a témában. Úgy látom, rom alatt az operációs rendszert értik. Ha így van, az Others-ben lévő Stock+Asus+Rom-and-bootloader is kell vagy elég az Unlock_Bootloader+install_Recovery? Olyan nagynak tűnik az a fájl (718 MB). És az Asus_stock_camera szintén szükséges? Nem piszkálja el a kamerát? Azt miért kell buherálni a mentéshez?
4. Ezt is vissza lehet csinálni nyomtalanul, mint a rootolást?

[ Szerkesztve ]

(#64930) tjb007 válasza wolf88 (#64923) üzenetére


tjb007
nagyúr

Erősebb processzor, IPS kijelzőpanel, HDMI kimenet (ha esetleg szükség lenne rá), plusz olcsóbb is.

(#64927) stumpjumper

Bármelyiket választhatod, amelyik szimpatikusabb. Alternatívának pedig ott van a szintén refurbished ASUS MeMO Pad 10 ME103K.

(#64928) TaylorPro

Ha nem zavar, hogy refurbished, akkor nyugodtan megveheted. Magyar nyelv lesz is.

(#64929) C. s.

A Stock+Asus+Rom-and-bootloader majd csak akkor fog kelleni, amikor vissza szeretnéd állítani a teljesen gyári állapotra (gyári ROM, gyári recovery, zárt bootloader), addig csak az Unlock_Bootloader+install_Recovery fog kelleni. Az Asus_stock_camera pedig csak akkor kell, ha egy custom ROM-ot raksz fel és gyári kamera alkalmazást szeretnéd használni.
A gyári állapot visszaállításával elméletileg ezek a módosításoknak nyoma nem marad.

[ Szerkesztve ]

(#64931) C. s. válasza tjb007 (#64930) üzenetére


C. s.
addikt

Nagyon köszönöm!

"...elméletileg..."
Ezt a részét még át kell gondolnom.

(#64932) #94477440


#94477440
törölt tag

Sziasztok!
Lenne a családban egy Note 10.1 LTE(n8020). Rövid sztori: előző tulaj kirángatta belőle a SIM-et, foglalatban pinek megsérültek. Tab szétszed, beleoperál egy másik egy fióktelefonból. Így viszont nem lehet kivűlről belepattintani a SIM-et, csak ha szétszed, SIM belerak, összeszerel. Puff bele egy SIM, egy napig működik, aztáncsak hirtelen ,,Helyezzen be SIM- kártyát" üzenet. Tab szétszed, hoppá, bekapcsoló-, hangerőgombok szalagkábele elszakít. Nosza, rendeljünk egyet Kínából. Megjön, belerak, minden fasza, dehamár a mókolt SIM-foglalat úgysem működik, és puposítja a házat, akkor vegyük ki. Telik múlik az idő, csak kéne a tabhoz mobilnet, keressünk hozzá gyári SIM foglalatot a neten. Megjön, belerak, bekapcs.
És itt tartunk most. Térerő van, viszont a mobilnetet sehogysem sikerül működésre bírni. PIN-t kér a tab, de net az nincs. A tablet útólag lett függetlenítve, alapból Voda függő volt.(most Telekomos kártyával próbálkozunk) Főzött ROM, gyári ROM Odinnal nem oldja meg a problémát.

Lenne tippetek, hogy mi lehet a baj? :)

Ui.: Bocsi, hogy ide írok, a tab topikja félholt, és ott nem számítanék segítségre.

Szerk.:
APN beállítás nem megoldás; a SIM-et nem lehet regisztrálni a hálózaton. Több SIM-mel próbálva, Vodással még nem.

[ Szerkesztve ]

(#64933) kpetyke válasza tjb007 (#64924) üzenetére


kpetyke
tag

És érdemes-e várni még egy kicsit a vétellel, vagy nyugodtan vegyem meg a nexus7-et?

Köszönöm a segítséget :)

(#64934) Oldman2 válasza kpetyke (#64933) üzenetére


Oldman2
veterán

Mire várnál?

Ha így gondolozol, soha nem fogsz megvenni semmit...
:-)

(#64935) kpetyke válasza Oldman2 (#64934) üzenetére


kpetyke
tag

Annyira nem létfontosságú, hogy azonnal meglegyen. Azért merült fel benne ma kérdés, mert pl az Asus Z380C (most találtam) ~200$ ami beleférhet a keretbe, mondjuk nálunk valószínűleg nem ennyi lesz az annyi.

(#64936) tjb007 válasza kpetyke (#64935) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itthon 55 ezer forint körül már el lehet hozni a Z380C-t, szóval még kevesebb is mint $200.
Elég gyenge eresztés amúgy, 2GB RAM ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#64937) TaylorPro válasza tjb007 (#64930) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nem zavar, 1 év garival jó ez ennyi pénzért. Köszi az infókat! :R

Pixel 8 Hazel

(#64938) kpetyke válasza tjb007 (#64936) üzenetére


kpetyke
tag

z580C-t akartam írni, bocsi. Specs alapján tetszett, de nem tudom, hogy a valóságban mennyire állják meg a helyüket.

Bocsi, hogy telespamolom a fórumot, de mindig lejár a szerkesztési idő :D

[ Szerkesztve ]

(#64939) tjb007 válasza kpetyke (#64938) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Z580C már okés, 200 dollárért meg főleg az.

(#64940) kpetyke válasza tjb007 (#64939) üzenetére


kpetyke
tag

A z580c-hez hasonló tabletek - akár külföldről, méret mindegy - mik jöhetnek még szóba? Gariztatni itthon is tudnám? Meg ér-e ennyit a nexus 7-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#64941) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Tudnátok segíteni, a feljebbi kérdésemre?

(#64942) csendes válasza stumpjumper (#64941) üzenetére


csendes
őstag

Már kaptál választ: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#64943) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok, terveztem tabletet venni de lemondtam róla ma viszont megkerestek a vodától hogy december alkalmából hozzátudok jutni kedvezményesen egy Vodafon Smart Tab 4-hez. Az érdekelne mivel erről az oldalon nem látok pontos infot hogy milyen processzor van benne. Az létezik hogy Snapdragon 400-al van szerelve a 4G képes változat? Tech2.hu emberkéje tavaly szeptemberben még nyomkodta, ott az Antutu szerint Mediatek proci volt benne, de ahogy elnézem az més küldőre is más volt kicsit. Szóval a lényeg, milyen procival van szerelve a most kapható Voda tablet? :)

(#64944) XtremLor válasza Barell (#64943) üzenetére


XtremLor
őstag

410 van abban nem? Az tudja a 4g-t

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#64945) tjb007 válasza kpetyke (#64940) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mekkora képátlóval és mennyiért? Szintén 8 hüvelykesnek kell lennie?
A garanciáztatást pedig az ASUS-nál kell megérdeklődni, ők tudnak erről pontos információt adni.

(#64944) XtremLor

Igen, az van benne.

(#64946) kpetyke válasza tjb007 (#64945) üzenetére


kpetyke
tag

7-8" lenne az ideális 1.5-2gb rammal 50-65k között

(#64947) cidalain válasza kpetyke (#64946) üzenetére


cidalain
veterán

Az 1,5 GB ram parasztvakitas :)
Tobbnek tunik mint az 1, de a sok sajat szar megzabalja, es kb ugyanott vagy mint egy kitunoen optimalizalt 1 GB-os.
Igy ez nem lehet kikotes, egy csomo jo gepet kizarsz. A 2 GB-osak dragabbak manapsag, igy meg fogod venni a Samut. Ami mar masfel eves gep. Ami szerintem hiba... Foleg ha ez egyetlen donto erv a valasztasban a ram mennyisege.
Es fenn se akad a rostan egy nyolcmagos 1 Gb-os acer...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64948) kpetyke válasza cidalain (#64947) üzenetére


kpetyke
tag

Utoljára egy LG v490-em volt viszont pl hearthstone nagyon szaggatott, közben a billentyűzete nem nyílt meg. Azt elismerem, hogy a hearthstone nem feltétlen ilyen tabletre lett kitalálva, de facebook+chrome mellett is bezárta a billentyűzetet mert kifutott a ramból (legalábbis fórumon azt írták) az zavart kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#64949) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok, ajándékba szeretnénk venni egy tabletet. Az előző egy nexus 7 volt, az első verzió. Most nexus 9-ben gondolkozunk, de olvastam, hogy laggolások vannak stb. Mi az ami ajánlott ebben az árban?

(#64950) cidalain válasza kpetyke (#64948) üzenetére


cidalain
veterán

Pedig pont az LG tabletek hiresek a jo memoriakezelesrol. Nem jelentkezik tomegesen a memoriaelfogyas, plane hetkoznapi feladatok alatt. (Legalabbis a forumon ezt is irjak)
Nexus 2013 refurb jo valasztas, ha van valami aminel nem fogy ki a ramn es jol optimalizalt a cucc, az ez az. Vehetsz meg Asus z380c tipust, vagy alcor accesst 2 GB rammal.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.