Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65301) roomi válasza minek?:S (#65294) üzenetére


roomi
tag

Hi, A múlt héten vasárnap vettem az ex.dig,ben egy asus nexus 2013 7". Super a gép, de lehet hogy én vagyok a béna. Munkához kellett volna a kocsiba a 7" miatt. Gps alapján fizetnek. Tegnap avattam volna fel ,de....... A sim kártya egy mobil mini routerben van. Waze t használok. Szerintem mindent beállitottam wifi,gps. Sokszor kiirta nincs gps kapcsolat. Jo hogy nálam volt a samu 8" tab3. Ott simán ment. Vmit nem allitottam meg be? Ma vissza viszem vagy eladom . Engedte azonnal az 5.1 frissítest. Tegyem a kártyat direkt a keszulekbe? :R

49990 volt.

[ Szerkesztve ]

(#65302) Tigerclaw válasza roomi (#65301) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A GPS jel megfelelősége nem azon múlik, hogy hol van a SIM kártya. Eleve a készüléknek van egy jellemzője, milyen GPS rendszer van benne, milyen antennával, amin nem tudsz változtatni. Lehet hogy abban a Nexusban a GPS vevő "gyengébb", mint a Samsungban...az is lehet hogy egyedi "hibája". Amin számít minden ilyen eszköznél, különösen autóban, hogy hova helyezed el. A fém kasztni, vagy a magasabb külső épületek, alagút, mind lerontják a vételt, amitől pontatlanabb lesz a navigáció, vagy meg is szakadhat a kapcsolat. Érdemes valahova a műszerfal tetejére tenni valami tartóba, dokkolóba, akármilyen telefont, tabletet is használsz navigációra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65303) csendes válasza minek?:S (#65294) üzenetére


csendes
őstag

[Asus MeMO Pad ME572C 16GB Refurbished tablet, Black]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65304) roomi válasza Tigerclaw (#65302) üzenetére


roomi
tag

Szia. Köszi. Az ablakba te ttem. Már az első útnál megszívatott :D . Pedig a gép faxa. Az általad leírtak alapján használom. A lényeg az, hogy simán mennie kellene. Nincs vmi összehasonlító adat erre nézve? Tab4 7" Lte 67000 volt . Lehet h azt kellett volna megvenni. Ma vissza viszem :(( különben jó a masina . 2 GB ram, 32 GB belső tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#65305) csendes válasza jaffa 2843 (#65297) üzenetére


csendes
őstag

Ez a két refurbished Asus: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65306) csendes válasza roomi (#65304) üzenetére


csendes
őstag

MIlyen ROM van rajta? Próbáltad frissíteni? [link] Korábbi ROM-okkal voltak ilyen gondok. [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65307) net91 válasza csendes (#65305) üzenetére


net91
senior tag

Ezek a tabletek hardver és működés szempontjából jobbak vagy rosszabbak, mint a Nexus 7?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#65308) csendes válasza net91 (#65307) üzenetére


csendes
őstag

A TF303K-ban és a Nexus 7 (2013)-ban is Qualcomm Snapdragon S4 Pro SoC van. A Nexus 7-nek van pár extrája (NFC, MM update, stb.), viszont nem bővíthető SD kártyával. A legnagyobb különbség a méret, másra valók.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65309) roomi válasza csendes (#65306) üzenetére


roomi
tag

Tudtam, hogy vannak itt guruk :C . Próbálom értelmezni amit irtál. :DD Irhatam azt is hogy mi a fa....t csinaljak? :Y Gyárilag 4.4.4 volt rajta. Most 5.1. Erre értetted? Köszi a link eket.

[ Szerkesztve ]

(#65310) csendes válasza roomi (#65309) üzenetére


csendes
őstag

Nem biztos, hogy segít, lehet hardver hiba is. Ezek factory image-ek (factory reset), minden törlődik a tabletről, ami kell mentsd le. Felül ott van a telepítési útmutató. Van külön WiFi-re és a 4G-sre image.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65311) baboska válasza csendes (#65305) üzenetére


baboska
tag

Szia es Sziasztok!
Regota szemezgetek ezzel a tipussal.50eft-ert az lte verzio a parameterei alapjan messze bestbuy(jol gondolom?) igy refurbishedkent is?
Nekem csak filmnezesre(720p 1080p) es internet bongeszesre(gyors,akadasmentes,sok ablak) kellene.Semmi jatek!
Fontos a minel jobb wifi(sokat kulfoldon hotelekben),kijelzo es akkuido!
100eft korul is szannek ra de a fent emlitett hasznalatra +jo wifi+kijelzo+akkuido van erdemben jobb(nem encsembencsemben)?
A regebbi android v. barmilyen parametere alapjan ujabb tipust kellene neznem(nem cserelgetnem 2 evente)?
Elore is koszonom!
Udv!

(#65312) roomi


roomi
tag

Most android 6.0.1 frissitest ajánl 343 MB. Megprobalom azzal a gps. Ha add jelet viszem vissza, pedig jo a gep.

(#65313) csendes válasza baboska (#65311) üzenetére


csendes
őstag

A WiFi-ről és az akkuidőről ebben a tesztben részletesen írnak: [link] Mind a kettő közepesnek mondható.
1 év a garancia. Android 4.4 (KitKat) van hozzá, ez böngészéshez és filmnézéshez megfelel.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65314) csendes válasza minek?:S (#65294) üzenetére


csendes
őstag

Most újra van Nexus 7 2013 16 GB refurbished jó áron: [link] Nem bővíthető SD kártyával.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65315) icecave válasza csendes (#65314) üzenetére


icecave
nagyúr

Ilyenkor mindig elgondolkodom, mikor meg-meg jelenik 1-1 Nexus 7 16/32 gigás (most utóbbi is van raktáron, szintén ugyanott), hogy kaptak készletet, vagy éppenséggel valaki aki mér megvette, elállási joggal élve visszavitte? Ha igen, újra becsomagolják és lehet azt adják el nekem, amit valaki visszavitt?

(#65316) net91 válasza csendes (#65308) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#65317) baboska válasza csendes (#65313) üzenetére


baboska
tag

Koszonom a gyors valaszt!
Lg g pad 2 10" (120eft) gondolkoztam nagyon de penzkidobasnak erzem ha ez most itt van 50-ert az en igenyeimhez.
Muszaki parametereiben gondolom egy dragabb sem nyujt lenyegesen tobbet netezni es filmet nezni.
Az android verziojat nem tudom,hogy mennyire szamit majd kb 3 ev mulva is azon tul,hogy megfelel?
Pont egy masik forrasbol is ajanlottak es mondtak: A wifi es akkuidoben se szamitsak hu de jobb eredmenyre dupla ennyiert.
1 ev gari nem sok de nem is 100eft a gep (hiaba 2ev).
A refurbished termektol sztem nem kell tarzani(remelem)
Remelem mindezek amit leirtam helytalloak mert akkor rendelek is egyet.Hacsak kicsit dragabban akar(kb80) lenne megis ujjabb,jobb parameteru 10"-ben
Megegyszer kossz!

(#65318) orkati


orkati
tag

Sziasztok! Nem tudom, van-e jobb topic, így ide írok, remélem, nem nagyon off. Van egy [Prestigio Multipad 9'7 Ultra Duo 16GB]-om, ilyet tud:
Processzor: "ARM Cortex A9 Rockchip RK3066 1.6GHz, Dual Core"
Processzor frekvencia: 1.6GHz
Rendszermemória: 1GB DDR3
Belső háttértár: 16GB
Kijelző méret: 9.7"
Kijelző felbontása: 1024 x 768 pixel full HD
Videó vezérlő: Quad Core Mali-400 MP4
Rendszer: Android 4.1

Erre szeretném feltelepíteni a Heartstone nevű játékot, aminek gépigénye:
Operating System: Android 4.0 or later
Memory: 1 GB RAM
Storage: 2 GB of internal storage OR 1 GB of internal and 2 GB of external storage.

Elméletileg mennie kéne, de sajnos nem akar...
Alapból így néz ki a tárhely:

Leszedem a Hearttstone-t a Play áruházból, APP2SD-vel átteszem a 16GB-os helyre, telepítés elején ilyen üzenet jön:

OKézom, elkezdi a telepítést, aztán 5-10+ perc után ezt az üzenetet kapom:

A tárhely pedig így néz ki:

Tudna valaki segíteni, hogy mit kellene tennem, hogy fel tudjam telepíteni a játékot? Van rá valami mód, hogy működjön a játék?

[ Szerkesztve ]

(#65319) bardi válasza bardi (#65298) üzenetére


bardi
aktív tag

https://ipon.hu/webshop/product/wayteq_xtab_7q_gps_7_8gb/783780

Ez milyen lenne?

'92 Honda VFR 750

(#65321) bardi válasza #46372352 (#65320) üzenetére


bardi
aktív tag

Köszönöm, ez jobban is tetszik.

'92 Honda VFR 750

(#65322) Debilon válasza orkati (#65318) üzenetére


Debilon
addikt

ahhoz hogy feltelepítsd, szerintem a belső tárhelyen minimum 1,5 GB szabad helynek kell lennie ahhoz hogy az 1GB+2GB külső opcióval feltelepüljön

csinálj még (jó)sok helyet a belső tárhelyen

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65323) icecave válasza bardi (#65321) üzenetére


icecave
nagyúr

Tegnap vettem egy ilyet, nem rossz, de a kijelzője szerintem nem az "igazi". Ok, iPadhoz vagyok szokva, nem egy a kettő, ennyi pénzért teljesen rendben van, nem tudom milyen panel van benne, de kb. olyan, mint mikor egy TN+film monitort nézel közelről. Persze, valószínűleg ez fel sem tűnik annak, akinek nincs összehasonlítási alapja, de aki ips-hez van szokva, elején fura lesz, az biztos.

(#65324) bardi válasza icecave (#65323) üzenetére


bardi
aktív tag

Ezzel valószínű nem lesz probléma, köszönöm, akkor valószínű ez lesz majd a választott.

'92 Honda VFR 750

(#65325) orkati válasza Debilon (#65322) üzenetére


orkati
tag

A belső tárhelyem összesen 1GB (0.98GB), hogyan csináljak erre 1.5GB vagy még több szabad helyet?

(#65326) TaylorPro válasza csendes (#65314) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi!

Rendeltem is egy 32GB sima verziót. :R

Más: Valaki írta itt hogy touch hiba előfordul, ami görgetésnél jelentkezik. Ezzel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#65327) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Szerintetek Galaxy Tab S 10,5 LTE 90.000,-Ft-ért vagy Galaxy Tab S2 9.7 LTE 150.000,-Ft-ért?
Notebookcheck alapján számszerűen tisztában vagyok a különbségekkel, de a valós használatban érezni-e annyi pluszt, mint amennyi az árban van köztük? Magyarul megéri az S2 a plusz 60eFt-ot?

Rappi

(#65328) jaffa 2843 válasza csendes (#65305) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Kifutott termékekkel nem sokmindent tudok kezdeni :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#65329) csendes válasza SeatZola (#65327) üzenetére


csendes
őstag

Ehhez egyrészt azt lenne jó tudni, hogy milyen alkalmazásokat akarsz egyszerre futtatni. Másrészt, hogy neked 1 másodperc időd mennyibe kerül, mennyi az órára vagy napra számolt bevételed? Ezért éri meg valakinek a drága tablet, a másiknak pedig az olcsó. A második kérdés vicc volt, bár ettől még igaz.
A két benchmark-kal megtűzdelt teszt a két tabletről: [link], nemcsak számokat tartalmaz, hanem szöveges értékelést is. Nem annyira jó a vélemény az S2-ről: rövidebb az akkuidő, mint az S 10.5-nél és túl nagy (40%) teljesítménykorlátozás már enyhén nagyobb hőmérsékletnél is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65330) SeatZola válasza csendes (#65329) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi!

Közben én magam is arra jutottam, hogy az S nekem bőven megfelel. Holnap rá is repülök....

Rappi

(#65331) csendes válasza jaffa 2843 (#65328) üzenetére


csendes
őstag

Akkor 50 ezer alá éppen befér a [Acer Iconia TAB B3-A20], de annak a hardvere, kijelzője sokkal gyengébb, mint a fenti "kifutott termékeké", viszont Lollipop van rajta :C

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65332) Debilon válasza orkati (#65325) üzenetére


Debilon
addikt

na látod ez gond, szerintem nem nagyon fogod tudni feltenni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65333) SeatZola válasza jaffa 2843 (#65328) üzenetére


SeatZola
őstag

Én azért a helyedben egy ASUS TF303CL-re rárepülnék.

Rappi

(#65334) jaffa 2843 válasza SeatZola (#65333) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hova repüljek? Mindenhol kifogyott szinte.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#65335) SeatZola válasza jaffa 2843 (#65334) üzenetére


SeatZola
őstag

Bocs, ma még nem láttam az edigital oldalát. Tényleg nincs már. De ha gondolod, nekem van ott egy TF303CL rendelésem, ami 2-3 nap múlva érkezik meg, azt ha gondolod átadom neked, mert én közben rárepülök egy Galaxy Tab S 10.5 LTE-re.

Rappi

(#65336) csendes válasza jaffa 2843 (#65334) üzenetére


csendes
őstag

Nemrég fogyott el, de talán még lesz.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65337) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok! 80ezer körül akarok androidos tabletet, milyet tudtok ajánlani? 10colos, elég a wifis változat. Köszi előre is! Sajnos Tab S-t nemtalálok már sehol 90ért.

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#65338) fdisk válasza csendes (#65281) üzenetére


fdisk
őstag

:R

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#65339) baboska válasza SeatZola (#65335) üzenetére


baboska
tag

Szia!
Csak kivancsi vagyok, miert jobb neked a samu tab mint a 303cl plane dragabban? Azert kerdezem mert en is dilemmaztam ,hogy regebbi modell.De mas vonalrol is gyozkodtek, 80-100ig sincsen erdemben,tudasban jobb csak mas.
Udv

(#65340) csendes válasza baboska (#65339) üzenetére


csendes
őstag

Retina és Super amoled :C

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#65341) baboska válasza csendes (#65340) üzenetére


baboska
tag

Ok,ertem sajat szemszogbol indultam ki.
De szamomra azaz film +net sztem. a full hd is boven jo.
A tobbi mar talan tenyleg csak fokozgatas...

(#65342) baboska válasza baboska (#65341) üzenetére


baboska
tag

Meg persze magamat akarom nyugtatgatni,hogy 50-bol meguszom....bar mar nem kaphato.

(#65343) SeatZola válasza baboska (#65339) üzenetére


SeatZola
őstag

Tudod, igazából nem tudom miért kellene inkább a Tab S, mint a TF303 CL. Elgondolkodtattál....

Közvélemény kutatás:

Akkor szerintetek melyik inkább:

1. ASUS Transformer Pad TF303CL (10,1", 1920*1200, Atom Z3745 4*1,83 Ghz, 2GB/16 GB, LTE, kb. 2 év garancia) kb. 90eFt

2. Galaxy Tab S 10,5 (10,5", 1600x2560, Exynos 5420 4*1,9+4*1,3GHz, 2GB/16 GB, LTE, 1 év garancia )

Szerintetek?

Rappi

(#65344) baboska válasza SeatZola (#65343) üzenetére


baboska
tag

En mondjuk az 50eft arhoz viszonyitva gondolom,hogy felesleges 100 korul adni kicsit jobbert.
100 korul mar nem lennek biztos a 303-ban,valszeg az lg g pad 2 10"-et vennem(120 edigital)..elfogult vagyok,lg g3 telefont nyuzok maximalis elegedettseggel.

(#65345) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Huawei Mediapad M2
MM-ban 85ezer a 16gb-os wifis verzio.
Ervek, ellenervek? Ebben az arkategoriaban lenne jobb valasztas? Alternativak?
Esetleg tapaaztalatok a keszulekkel kapcsolatban?
(illetve egy klasszikus koltoi kerdes: van ertelme egyaltalan egy tabletnek egy okostelefon es egy szamitogep mellett? Mostanaban egyre tobb helyrol hallani, h a tablet kezd kimenni a divatbol, megsem valtja le a laptopokat, stb. Es mi az idealis meret? Azaz: milyen szempontok alapjan valasszuk ki, h mekkora kijelzoju tabletet szeretnenk?)

[ Szerkesztve ]

(#65346) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
3G képes, 7"-os tabletet keresek minél olcsóbban, magyar beszerzéssel. Milyet keressek?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#65347) Oldman2 válasza LógaGéza (#65346) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha nem gond, hogy nem bővíthető SD kártyával, akkor ez tökéletes lehet számodra!

Nexus 7 - 2013 32GB Wifi + LTE Refurbished tablet, fekete (Android)

(#65348) LógaGéza válasza Oldman2 (#65347) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ennyiért ez sok, ha eléállok az emberünknek, hogy 50e, akkor elküld a... sunyiba :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#65349) Deylath26


Deylath26
csendes tag

Sziasztok!

Acer Iconia Tab B3-A20 és Acer Iconia Tab B1-830 között vacilálok. A specifikációkat én is látom, de hátha tudtok olyan dolgokat róluk, ami nem köztudott. Leginkább netezésre/olvasásra lenne használva, ezért a Wifi és az aksi idő lenne a fontos szempont.

(#65350) Oldman2 válasza LógaGéza (#65348) üzenetére


Oldman2
veterán

A mobilnet funkció sajnos nagyon megdobja az árakat, ez még nem is kerül sokba ha ragaszkodtok a 3G/LTE-hez.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.