Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) mike1334 válasza tjb007 (#63496) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi újra :)
Jó-jó tudom én, higy nem a hd kijelző tolja meg az árát :D amúgy hány éve jelent meg a nexus 10? A középkategóriának már illene ott járnia sztem mostanra a speckókban...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#63502) Xterms válasza tjb007 (#63500) üzenetére


Xterms
tag

Miért? Csak hogy ragadjon rám valami a témában. :)

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#63503) tjb007 válasza Xterms (#63502) üzenetére


tjb007
nagyúr

IPS panel, nagyobb akku, erősebb hardver.

(#63504) Chebbie válasza tjb007 (#63500) üzenetére


Chebbie
tag

Köszi! És ezen szerinted komolyabb játékok futnának? A grafikus gyorsító nem a legjobb benne, ha jól tudom. RR3 szintű játékok felejtősek? Igazság szerint telefont akarnék 30.000 körüli áron, de mivel ezzel is lehet telefonálni így lehet, hogy inkább ezt venném.

(#63505) .nodi. válasza tjb007 (#63500) üzenetére


.nodi.
tag

És ami meg közelíti?

(#63506) Xterms válasza tjb007 (#63503) üzenetére


Xterms
tag

Még egyszer köszönöm!

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#63507) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Egy rövid kérdésem lenne: van egy kb. 2 éves Concorde Tab PLAY készülékem, melyen Android 4.2.2 fut. Viszont valami nem okés, mert nagyon lassú, rengeteg a szaggatás. Azon gondolkodom, lehet-e erre a készülékre bármilyen más, esetleg frissebb Androidot tenni? Vagy csak rosszabb lenne a helyzet?

Vagy esetleg ugyan ez a verzió, de kevesebb "szeméttel" elérhető valahol? (magyarul)

Köszi!

(#63508) Attila1007


Attila1007
csendes tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#63509) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani nekem olyan tabletet, aminek az átlagnál erősebb a wifije?
40e a felső határ. Semmi másra nem használják majd csak egy weboldalt fognak nézni és frissíteni, tehát a többi paraméter nem számít. Márka nem számít.

Most ezt használják: [link]
Esetleg ő már erősebb wifit tartalmazhat?: [link]

Előre is köszönöm a segítséget!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#63510) CortezX válasza CortezX (#63464) üzenetére


CortezX
aktív tag

Erre valaki?

Az LG G Pad 8.0 V480, a Lenovo IdeaTab A8-50 és a Huawei MediaPad T1 8.0 is jónak tűnik. Én az elsőt venném, de per pill. sehol nincs raktáron. Egyéb javaslat?

(#63511) KaiotEch válasza tjb007 (#63496) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Esetleg tudnál még javasolni? :R

(#63512) cidalain válasza CortezX (#63510) üzenetére


cidalain
veterán

Lg mar nem is lesz, kifutott szeria. Igaz, amikor volt akkor sem volt 40-ert a 8-as, max valami extra akcioval, 50 korul volt az atlagos ara.
Amire venned, a masik ketto is megfelelo. Ha azok kozul valamelyik szimpi arban, es tudasban nyugodtan beleugorhatsz. Bar a 2 ev gari nem biztos hogy igaz rajuk.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63513) cidalain válasza konradl (#63509) üzenetére


cidalain
veterán

Szia. Mit ertesz az erosebb wifin?
Mi a tapasztalat a jelenlegivel? Meg-megszakad a kapcsolat? Ismerem a tipust amit irtal, nem vettem eszre wifi gondot azzal. Lakason belul tobb falon keresztul is ok.
Router milyen messze van? Mas eszkoz (telo) hogy megy ott, ahol a tablet van?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63514) tomjohns


tomjohns
újonc

Üdv. Tud valaki segíteni abban hogy van egy Akai 9800 Dual Core Tab és újra szeretném húzni a romot.

Jelenleg 4.2.2 JB van rajta.Honnan tudom letölteni hozzá a Rom-ot,na és egyéltalán hogyan is csináljam? :R

(#63516) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Múltkor ajánlottatok nekem a Lenovo Yoga 2-t. Végül átrágtam a dolgot és egy olcsóbb tablett meppett döntöttem. Wayteq 8x quad lesz, ahogy láttam sokmindenkinek ajánlottátok itt. Az aprók közt 24ért találtam egyet.
Kamionozok és dugóban üléskor, illetve éjszaka autópályán szoktam filmet nézni. (Hidjétek el biztonságosabb éjjel filmezni, mint elaludni és felborulni...) Eddig a telefonom használtam erre, ezt váltja majd ki a tab.
Gondolkodtam a Wayteq autós tartón, de nem vagyok benne biztos, hogy az a legjobb megoldás. Van a műszerfelon egy sík, asztalszerű terület, oda lehetne tenni valami tartóval, állvánnyal. Tudnátok valamilyet ajánlani ami kellően stabil, hogy egy huplin ne boruljon fel, oldalra se tudjon könnyen kicsúszni a tab, stb..?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#63517) csendes válasza tomjohns (#63514) üzenetére


csendes
őstag

Ehhez a típushoz nincs elérhető ROM frissítés.
Akai Magyarország Facebook oldal: [link]
Terméktámogatás, letöltések, cím, telefonszám: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63518) tjb007 válasza Chebbie (#63504) üzenetére


tjb007
nagyúr

Eldöcögnek rajta, de inkább felejtősek.

(#63505) .nodi.

Itthon az ASUS MeMO Pad ME572CL lett volna, de nem forgalmazzák már (legalábbis nem láttam senkinél), Kínából pedig a Cube T7.

(#63507) RoSSo3

Nem lehet, nem érhető el rá frissebb verzió.
A módosított ROM után pedig itt nézz körül, itt érdeklődj: [link]

(#63508) Attila1007

Alcor Access O819M, Asus ZenPad 8.0 Z380KL

(#63511) KaiotEch

ASUS MeMO Pad 8 ME581C, ASUS ZenPad S 8.0 Z580CA, Lenovo Yoga Tablet 2 8" , Huawei MediaPad M2 8.0, Sony Xperia Z3 Tablet Compact

(#63519) csendes válasza madmike (#63516) üzenetére


csendes
őstag

A hivatalos Wayteq autós tartó: [link]
Ebay-en univerzális tartók (egy részüknél állítható a méret): [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63520) phoenix1989 válasza tjb007 (#63518) üzenetére


phoenix1989
őstag

a külföldi rendeléshez nem igazán értek.
Szerk: esetleg várható hogy itt is elérhető lesz az x2?

[ Szerkesztve ]

(#63521) Con Agni


Con Agni
újonc

Megint kikérném a véleményeteket.

Tabletet keresek következő paraméterekkel:

8 -10 col közötti kijelyző.
Újat szeretnék
Itthon szeretném megvásárolni

Elsődlegesen mindennapi használatra lenne netezés, olvasás, filmezés, játék
Fényképezés nem fontos szempont.

50 től max 70 ezerig gondoltam

sim foglalat, wifi mindenképpen kellene, minél erősebb "vas" lenne a cél ár érték arányban. (ha lehet, érdemes 1.6 ghz, de ebben kérném a véleményeteket és szempont lenne, hogy nem akarok legalább két évig újra erre köllteni)

sajnos nem tudok dönteni, nem tudom a pc-khez képest itt a procik és a számok mit takarnak

Alma, win tab nem kell.

Köszönettel, egy újonc

ui ár érték arányban ezek jók?

http://www.euronics.hu/asus_transformer_pad_tf103cg_1a014a-p44602.html
http://www.euronics.hu/asus_transformer_pad_tf103cg_1b013a-p44600.html

(#63522) RoSSo3 válasza tjb007 (#63518) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszi a választ! Nem is konkrétan erre a típusra gondoltam, a fórumon már végigrágtam magam, de sajnos már nem túl aktívak a tagok.

Szóval akkor ha neten keresek egy custom ROM-ot, azt feltehetem rá? Vagy hogy van ez, külön meg van szabva, hogy ez pl csak ASUS-ra, vagy az csak Samsung-ra tehető fel? Nincs ilyen "áltlaános" Android?

Köszönöm :)

(#63523) tjb007 válasza phoenix1989 (#63520) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezt a Huawei-től kéne megérdeklődni.

(#63521) Con Agni

ASUS ZenPad 10 Z300CG, Allview Viva H10 LTE, Allview Viva H8 LTE, Alcor Access O819M

(#63522) RoSSo3

Nincs olyan, hogy általános Android. :) Az ASUS MeMO Pad 7 ROM-ja csak a MeMO Pad 7-re jó, a Samsung Galaxy Tab 4 7.0 ROM-ja meg csak a Galaxy Tab 4 7.0, szóval nem csereszabatosak egymással. Olyan előfordulhat, hogy egy OEM gyártó terméke több néven is piacra kerül és akkor -ha nincs változás a hardverben- előfordulhat, hogy egyiké jó lesz a másikra is, de olyan nincs, amit te felvázoltál.

(#63524) Attila1007 válasza tjb007 (#63518) üzenetére


Attila1007
csendes tag

Az asus zenpadról nem olvastam túl jókat gyenge aksi, összeszerelés minőség(hátlap) kamera meg nagyon pocsék (bár annyira nem érdekel csak azt is kikell fizetni benne akkor már lehetne normális), azt tudom hogy a KL verziónak erősebb hardvere van mint a c-snek bár amennyi webshop annyi fajta különbözőt írnak, azt viszont nemtudom mennyivel erősebb pl az lg g pad 8.0-hoz hasonlítva, mert igazából azt tervezek venni ha nem lesz jobb, de mivel máshogy nem tudok 0 perceset próbálok meg beszerezni 50-60 közötti árért láttam ami talán megérné, de javítson ki bárki ha tévedek. Gondolom azért gyorsabb nem kevéssel, de a hétköznapi használatba mennyire lehet észrevenni ezt ha nem játszok rajta?

Köszi a válaszod btw

(#63525) RoSSo3 válasza tjb007 (#63523) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszönöm!

Hát sajnálom :( nem értem, miért lassult be ennyire a kütyü, még a böngészés sem megy vele, perceket kell várni, mire behozza az oldalt. lehet visszateszem az eredetit, amivel vettem, aztán meglátjuk.

(#63526) Con Agni válasza tjb007 (#63523) üzenetére


Con Agni
újonc

Köszönöm válaszod, tudnál nekem abban segíteni, hogy miért ezek? Mivel számomra nem egyértelmű, innen választani sem tudok, és ehhez nekem kellene egy kis megértés (hogy melyik miben jobb, roszabb, mit érdemes egyáltalán venni stb)

Előre is köszönöm!

(#63527) szundybence


szundybence
aktív tag

Sziasztok!

Használat közben egyszercsak leállt az egész. Forró volt a hátulja. Nem lehet többet bekapcsolni. Töltésre egyből forrósodni kezd. Mi lehet ez? Cellazárlat az akksiban?

(LENOVO TAB A7-50 A3500-F)

[ Szerkesztve ]

(#63528) bostone válasza szundybence (#63527) üzenetére


bostone
addikt

Nem lehet h valamit rosszul forrasztottál vissza?

(#63529) szundybence válasza bostone (#63528) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nem. Ez egy másik tab. Ez nem volt még szétszedve. Abszolút gyári, újszerű állapotú. Inkább az érdekelne, hogy amikor másnál ilyesmi volt, akkor az mi volt?

(#63530) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!

Melyik tablet alkalmas arra, hogy tornateremben uralkodó fényviszonyok közt röplabdások ütéstechnikáját slow motion videóban rögzítse (pár másodperces videók), és szerkesztés nélkül, akár azonnal vissza is játsza? Nem megkötés az android, és jó lenne, ha minél nagyobb lenne.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63531) vlevi válasza somasz (#63530) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, látatlanban azt mondanám, hogy inkább olyan telefont keresnék, ami tud ilyet. Utána csak wiif lejátszást kell a tabletre küldeni.

(#63532) csendes válasza szundybence (#63529) üzenetére


csendes
őstag

Rövidzárlat. Valószínűleg az akku, de lehetett másik alkatrész is. Ha még garanciális, akkor szervízbe érdemes vinni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63533) szundybence válasza csendes (#63532) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Garos. Megy vissza.

(#63534) tjb007 válasza Attila1007 (#63524) üzenetére


tjb007
nagyúr

A KL-ből két verzió is van: egy 1/8GB-os Snapdragon 410-zel szerelt, és egy 2/16GB-os Snapdragon 615-tel szerelt. A G Pad 8.0-ban lévő Snapdragon 400-nál mindkettő erősebb, jelentős különbség viszont csak utóbbi párosításnál tapasztalható, de annál is inkább csak a multitasking képességeiben, szóval ha nem tervezel 20 alkalmazást futtatni a háttérben, akkor gyakorlatilag semmit, vagy csak alig fogsz ebből bármit észrevenni.

(#63526) Con Agni

A megadott összegig ezek a kritériumoknak megfelelő olyan modellek, amik ajánlottak is.
A Z300CG-ben és az O819M-ben 2GB RAM van, ezek elsősorban ezért ajánlottak, a másik kettőben meg LTE modem és korszerűbb, viszont valamivel gyengébb SoC van, plusz ezeknek az ár/érték aránya is elég jó.

(#63530) somasz

Mekkora felbontásban kéne tudnia ezeket a videókat rögzíteni?

(#63535) konradl válasza cidalain (#63513) üzenetére


konradl
tag

Az a helyzet, hogy egy ubiquiti unifi ap látja el a feladatot és egy nagy terem végébe nem ér el.
Egész pontosan a telefonom (s4 mini) még hibátlanul látja és használható sebeséggel tudok netezni.
Tablettel már esélytelen.

Erősebb wifi alatt olyat gondolok, ami nagyobb hatótávra képes

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#63536) somasz válasza tjb007 (#63534) üzenetére


somasz
addikt

Én 720p-t tippelnék. Annál nagyobb ilyen célra tán fölösleges. (én csak közvetítek, így nem olyan egyszerű ez a kitalálom az igényt és keresek rá értelmes kérdést, amit föladhatok megvitatásra :B )

Ma olvasgattam és kiderült, hogy jó pár Samsung Galaxy termék képes slo-mo videóra.
Mégis csak jó volna nem vaktában lövöldözni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63537) Con Agni válasza tjb007 (#63534) üzenetére


Con Agni
újonc

Köszönöm!

Akkor a O819M-mellett döntöttem.

Hálás köszönet a segítségért.

(#63538) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Legalább 10"-es kijelzőjű megbízható, stabil, gyors új tabletet szeretnék vásárolni.
Csak itthoni vétel jöhet szóba és böngészésre, képek készítésére esetleg videók nézésére lesz használva. A hosszú üzemidő előny és a nagy felbontású jó minőségű kijelző is.
A keret igazából nem mérvadó ha nagyobb összeg akkor lehet nagyobb is csak megbízhatóan, stabilan működjön. (Akár lehet 200k is)
Színben sötétebb színek fekete, bronz stb...
Ismerőseim között 2-nek is van TAB S no ez pl. nagyon szép és nagyon bevált. Ha esetleg van ilyen hasonló tudású készülék akkor jöhet nyugodtan ha másnem akkor marad ez.
Esetleg az almánál érdemes kutakodni?
3 közül szeretnék választani ha megoldható.

Előre is köszönöm!

Üdv,
anonymus89

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#63539) cidalain válasza anonymus89 (#63538) üzenetére


cidalain
veterán

a célodnak minden tablet megfelel, aminek eléggé jó felbontású a kijelzője, és jó a kamerája.
nyugodtan meglesheted az összes nagy nevű cég zászlóshajóját.
alma-android: csak te tudod eldönteni hogy milyen környezetben gondoltál dolgozni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63540) body007


body007
addikt

Sziasztok!

A xiaomi Mi Pad 7.9-ről mi a vélemény? Az nvidia k1 mennyire elég a 2048×1536 felbontásnak? Wot blitz-et játszanék rajta :D A redmi note 2 (helios x10) fullHD-ban 60 fps-t tudja, annyit szeretnék látni a táblán is :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63541) csendes válasza body007 (#63540) üzenetére


csendes
őstag

Többször volt szó róla a fórumban. A hardver jó mindenre, csak a szoftver kicsit lassan áll össze, melegedés miatt időnként visszaveszi a teljesítményt, Miui-t nem mindenki szereti és a CyanogenMod sem tökéletes. [xda-developers]
Viszont helyenként már 200 USD alatt van webshopban a 16GB változat. Talán azért mert hamarosan jön a Mi Pad 2[link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63542) csabond


csabond
csendes tag

Hali!
Tablet vásárlás előtt állok.Tudnátok ezt véleményezni:[link]

(#63543) csendes válasza csabond (#63542) üzenetére


csendes
őstag

Hamis minden, kivéve a kijelző méretet. Ne vedd meg.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63544) anonymus89 válasza cidalain (#63539) üzenetére


anonymus89
addikt

Mik most a favoritok?
Samsung Galaxy Tab S
Sony Xperia Z2
Apple Ipad Air 2

Mi maradt még?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#63545) peter3374


peter3374
csendes tag

A páromnak keresnék tabletet a szokásos "női" felhasználásra, youtube, facebook, böngészés, pár egyszerű játék a gyereknek, meg persze fényképezés, talán az a legfontosabb, mert úgy gondolom ma már az alap böngészésre majdnem minden gép megfelelő.
Méretben olyan 8" körüli kellene, ha tudnátok ajánlani valamit ami fényképezésben is elfogadható mondjuk olyan 100.000ft-ig, azt megköszönném.

(#63546) cidalain válasza anonymus89 (#63544) üzenetére


cidalain
veterán

igen azok, megmég:
Samu galaxy tab s2
Sony z3 és z4

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63547) VD válasza peter3374 (#63545) üzenetére


VD
őstag

A fényképezés pont nem az erőssége egyik tabletnak sem. Nem túl praktikus velük a fotózás a méretük miatt és jellemzően a kamera modulból is a legsz@rabb kerül beléjük.
Talán a Samsung Galaxy Tab S sorozat még ami elviselhető fotókat készít, de azok közül egyedül a korábbi Tab S 8.4 wifi-s ami befér 100e Ft alá. Esetleg még a Sony Tablet Z3 compact, de az sincs nagyon 100e alatt.

[ Szerkesztve ]

(#63548) peter3374 válasza VD (#63547) üzenetére


peter3374
csendes tag

Tudom, de ezt egy nőnek úgysem magyarázod meg, hogy ne szarabbnál szarabb képeket tegyen fel a fákbúkra :) pláne, hogy 3 dslr van otthon...

(#63549) cidalain válasza peter3374 (#63548) üzenetére


cidalain
veterán

de mindegy is milyen kamera van benne, mert akkoris a 0,3 MP-es előlapi kamerával fogják magukat szefizni, ha a a hátsó kamera atomjó...
merthát azért van rajta elöl, hogy ne kelljen forgatni a gépet... és mivel van, lehet fotózni is vele, ezért fog is vele, és meg is fogja osztani...
olyan tablet meg végképp nincs aminek jó az első kamerája. 2MP körüli fényerőtlen szar az összes. rossz megvilágítás esetén (márpedig tabos fényképek 85%-a beltéri lesz), az összes kép pöttyös lesz. pfujj. :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63550) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez megéri 120USD-ért akcióban?
Igaziból a sim foglalat nem is kéne bele, filmezni, YT-ozni kéne az ágyban.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.