Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) danzi


danzi
tag

Tok jo ez a kliens, csak nem tudom a bal also kockaba kinyitni az addressbookot... valaki nem tudna segiteni rajtam pliiiz :)

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Nem akartam uj topicot nyitni, ezert ebbe irom le a gondjaim a programmal kapcsolatban.

Hogyan lehet ravenni a progit, hogy:
- az ossze levelcimem megnezze automatikusan?
- a thrashben levo leveleket torolje amikor kilepek a programbol? (hiaba jelolom ki a beallitasokban, hogy torolje a leveleket amikor kilepek a programbol, nem csinal semmi)

(#3) Szalma válasza twollah (#2) üzenetére


Szalma
őstag

(A developer oldalról a legutolsó build többnyire jobb, mint a ''stabil'' verzió, de vannak benne újabb hibák is. Nálunk a ''0.5b (20040504)'' verzió úgy tűnik töröl kilépéskor. (Empty Trash on exit) Üres a kuka.)

Szeretettel:
Szalma

(#4) twollah válasza Szalma (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Az az igazsag, hogy nem nagyon rajongok a developer verziokert, de lehetseges, hogy vetek ra egy pillantast.

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Na megyek vegigturom az online helpet talan okosabb leszek tole.
Bővebben: link

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Johetne vmi okos (ab)user, hogy belojuk kozosen a Thunderbirdot.

(#7) shtml


shtml
őstag

Egy kis UP!

Tegnap este próbaképp feltettem a Thunderbird legfrissebb verzióját, a 0.7.1-et. Importáltam az OE-ből a leveleket és meglepetéssel tapasztaltam, hogy jópár levélnél megváltozott a dátum. Volt olyan levél, amelynek dátuma 2101-re változott - a hónap, nap, óra stb. is megváltozott, de mindegyik 2101-es levélnél ugyanarra, holott az eredeti levelek dátuma más-más volt. Tapasztalt még valaki ilyet?

Másik kérdés: Hogyan lehet benne globális, tehát minden accountra érvényes Mail Rule-okat megadni? Ez nekem nem sikerült, minden accountra külön-külön lehetett volna csak. Így egyelőre nem használom a Thunderbirdöt.



[Szerkesztve]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#8) DeX válasza twollah (#2) üzenetére


DeX
tag

Hátha még aktuális :).

az ossze levelcimem megnezze automatikusan?
Gondolom itt nem az automatikus időnkénti megnézésre gondolsz, hanem hogy 1 gombnyomásra nézze meg az összeset: pl. a ''Get All Mail Button'' nevű extension: Bővebben: link

a thrashben levo leveleket torolje amikor kilepek a programbol?
Nekem ezzel soha nem volt gondom. A megfelelő account-nál be van állítva az ''empty trash on exit'' és működik. Pop3-as vagy imap-os az az account?

(#9) DeX válasza shtml (#7) üzenetére


DeX
tag

Az OE-s gondhoz nem tudok hozzászólni, soha nem használtam az onnan való importálást.
Mail Rule alatt a filters -re gondolsz? Nem tudok róla, hogy lehetne. Eleinte azt gondoltam, hogy hiányzik nekem is, de annyira nem lényeges, csak egyszer kell beállítani.

(#10) shtml válasza DeX (#9) üzenetére


shtml
őstag

Igen, a filterekre gondolok. Hát ha nem lehet, akkor nem lehet. Mindenesetre a szokásos MS-baromságok és hibák ellenére el kell ismernem, hogy az OE szűrőkezelése *sokkal* rugalmasabb és sokoldalúbb.

Most jutott eszembe még egy kérdés: Meg lehet adni a Thunderbirdnek valahol, hol tárolja a leveleimet?
Én sehol nem láttam ilyen opciót. Az OE-ben meg lehet adni és én ezt kis is használom, mert a leveleket nem a rendszermeghajtón tárolom. Így ha bármi miatt felteszek egy korábbi rendszermentést, akkor még megmaradnak a leveleim. Bár a Win2k óta nem volt még rendszer-összeomlásom, de ilyen esetben is védve van a levelezésem.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#11) DeX válasza shtml (#10) üzenetére


DeX
tag

Levelek máshol tárolása: ezt is account-hoz lehet megadni. Tools/Account Settings/(a megfelelő acc)/Server Settings -en belűl a legalján (Local directory).

(#12) shtml válasza DeX (#11) üzenetére


shtml
őstag

Hülye vagyok, gondolhattam volna, hogy ez is accountonként megy.

Köszönöm a segítséget!!

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) shtml válasza DeX (#11) üzenetére


shtml
őstag

Firefoxot nem használsz?
A Bővebben: link topicban erről is van egy-két kérdésem, hárha tudsz mondani valamit. A 62. hozzászólás.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nos megjelent a legfrissebb verzió ami már tartalmarra a honosítást illetve letőlthető hozzá magyarnyelvű helyesírás ellenörző is szerintem nagyon jó lett a progi :C

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15) zsolt501


zsolt501
nagyúr

up

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16) Sianis


Sianis
addikt

én is leszedtem a legújabbat, nagyon király lett a cuccos!

(#17) kajty


kajty
csendes tag

Halli!

Regi gepemen volt Moz Tbird. Lett uj gep, uj vinyo, uj rendszer stb. At szeretnem rakni az uj gepen levo Tbird-be is a regi leveleimet, de nem tudom.
Megvan a regi rendszer teljesen, tehat ott vannak a leveleim is. Van is a progiban Import tool, de nem tudom ravenni, hogy importalja a leveleimet. Akarmilyen eleresi utat adok neki, azt irja, hogy nem talalt ott mailboxot, pedig ott van (valahol).
Szoljon, ha valaki tud valami okosat, vagy mar csinalt ilyet.

Ezeket mar olvastam:
http://texturizer.net/thunderbird/faq.html#

nem lettem okosabb
help plz! :O

Harom dolog biztos: a halal, az ado, es az adatvesztes.

(#18) benyo


benyo
tag

fel akartam tenni a thunderbird 0.7.3asat, és ezt írja ki:
''A telepítő hibát észlelt a telepítés közben - mozilla thunderbird levelező:87''
Szal azt szeretném megkérdezni, h talizott-é már vki hasonlóval?
vagy minek a hibakódja a 87 thunderbirdéknél?
thx

HAÉRTMIGO

(#19) benyo válasza benyo (#18) üzenetére


benyo
tag

meg ijet dob az install logjába:
Uncompressing Xpcom Succeeded: 0

XPInstall Start
Cross Platform COM: 0 OK
Mozilla Thunderbird levelező: 87
XPInstall End

HAÉRTMIGO

(#20) twollah


twollah
nagyúr

A problemam a kovetkezo lenne a programmal.

Hogyan tudom lementeni a leveleimet vhova, hogy egy rendszer reinstall utan ujra meglegyenek a leveleim?

Kindoze Me alatt rajottem, hogy honnan kell lementeni a leveleket, es hova kell visszamasolni: windows/application data/thunderbir.

De ikszpe alatt hova kell masolni a dolgokat?

Nem szeretnem elvesziteni a levelezesem.

(#21) benyo válasza twollah (#20) üzenetére


benyo
tag

nézz körül a C:\Documents And Settings\benyo\Applcation Data\Thunderbird\Profiles\deafult\w1ashttb.slt\Mail könyvtárba.
elvileg itt kell lenniük a postafiókoknak és abban lesznek benne Inbox.msf és társai.

HAÉRTMIGO

(#22) twollah válasza benyo (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

Ok majd utanna nezek a dolgoknak.

(#23) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hogyan tudom rávenni a madarunkat, hogy az eddig webmailen keresztül használt postafiókomból a sent mappát is berántsa a gépre?
Ha továbbítom magamnak a komplett mappát, látszólag nem tud vele boldogulni, ha ki szeretném másolni belőle a leveleket. Egyenként viszont rémes lenne továbbítani, van, vagy 100 elküldött levelem.
Plíz, help, valaki hozzáértő! :O

42

(#24) twollah válasza Adrian Mole (#23) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem ez lehetetlen.
Meg senki nem probalt ''sent'' mappabol levelet leszedni.

(#25) Adrian Mole válasza twollah (#24) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hopp, heuréka! Egyszerűbb volt,mint gondoltam.
Webmailen keresztül megoldottam: áthelyeztem minden sent elemet az inboxba, és lehívtam a Thundermaillel, aztán magamra szűrtem az inboxot, és áttettem az általam írt leveleket a sentbe. Pice of cake.

42

(#26) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Új fejlemény: linux alól is dolgoztam ebben a mailboxban, Evolution alatt. Innen kimásolva a sent állományt (nem ez volt a neve), majd bemásolva a tb megfelelő mappájába, szépen új mappaként látszódtak a program megnyitása után a ''linuxos'' leveleim. Ezeket bemásol a Sent mappába,és voila! kész is vagyok a levelezésem költöztetésével. Pöpec!

42

(#27) benyo


benyo
tag

#18 & #19?
nem vágja senkisenem?

HAÉRTMIGO

(#28) twollah


twollah
nagyúr

Egy kis program amivel le tudjuk menteni a Mozilla, MFirefox,MThunderbird, Netscape beallitasainkat stbt.
Bővebben: link

(#29) Shim


Shim
őstag

hogy tudnám beállítani h levélírásnál Central European kódolást használjon alapból? mert így most nagyon idegesítő, h állandóan át kell állítanom Unicoderól

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#30) dove


dove
csendes tag

azt meg tudom csinálni, hogy a 2 címemrre jött leveleket valahogyan megkülönböztesse?
kösz

(#31) dove


dove
csendes tag

kösz pont meg is kérdezte mikor telepítettem az új fiókot :)

(#32) bbazsy


bbazsy
őstag

Hali!

OE -ből szeretném importálni a leveleimet, de valamiért nagyon nem megy..
Vagyis úgynézki csinált valamit, mert OE nem látja a leveleket, de már TB se..

Csak a mappák neveit írja ki, levél sehol..

Valaki ? :O

..

(#33) bbazsy válasza bbazsy (#32) üzenetére


bbazsy
őstag

uP mert fontos lenne...

Most pl egyik kliens se mutatja e-mailjeimet, pedig volt egypár... :O

..

(#35) bbazsy válasza bbazsy (#32) üzenetére


bbazsy
őstag

2. uP ;)

..

(#36) Alex91


Alex91
félisten

Masodik SMTP servert szeretnek beallitani! De hogyan adom meg a felhasznalo-jelszo parost? (Van egy hely, ahova birom a felhasznalo nevet, de jelszot hogyan adom meg?)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37) Alex91


Alex91
félisten

up

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#38) escie válasza Alex91 (#36) üzenetére


escie
őstag

csak tippelek...
amikor először használni akarod az adott smtp szervert, akkor rákérdez, nem?

nálam egyszerűbb a helyzet, mert helyileg fut egy smtp szerver, és a bejelentkezett felhasználó használhatja...

I'm back, baby!

(#39) Alex91 válasza escie (#38) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, az elsonel tenyleg ugy ment, de itt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40) escie válasza Alex91 (#39) üzenetére


escie
őstag

érdekes...
van egy checkbox, hogy ''user name & pass''.
erre csak user name-et kéri...
nincs, ötletem. :(

valaki más?

I'm back, baby!

(#41) Torry


Torry
addikt

Hogyan tudok lementeni az e-mail-eket?
Win reinstall előtt állok.

(#42) Flashy válasza Torry (#41) üzenetére


Flashy
veterán

megfogod aztán átmásolod máshova. documents and settingsbe rákeres ''thunderbird'', ottvannak.

(#43) eddie303


eddie303
őstag

Feltettem anyum gépére, Windows-ra a Thunderbirdet, azt tapasztaltam, hogy ISO8829-2-es encoding-gal nem hajlandó elküldeni a leveleket, UTF8-al elküldi, de az ékezetes karakterek olvashatatlanná válnak. Linuxos Firefox-szal nem volt ilyen problémám. ötletetek van?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#44) eddie303 válasza eddie303 (#43) üzenetére


eddie303
őstag

UP, pls. fontos :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#45) eddie303 válasza eddie303 (#44) üzenetére


eddie303
őstag

Na megvan. Vicces, mert a kimenõnek Western-t kellett adni, mert ISO8859-2-vel nem küldte ki, 8859-1-el kiküldi, és meg is érkezik rendesen.... ViCC

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#46) Calogero


Calogero
addikt

Felraktam a Mozilla Thunderbird verzió 0.9 (20041103) progit.
Hol lehet beallitani, hogy az elkuldott es beerkezett leveleknek ne csak az idejet irja ki hanem a datumat is?

[Szerkesztve]

(#47) Calogero válasza Calogero (#46) üzenetére


Calogero
addikt

megoldodott a problema.

(#49) Zenty válasza Kalandor (#48) üzenetére


Zenty
őstag

lassan ez is teljes verzió lesz! :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#50) DragonR+


DragonR+
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem az volna, hogy hogyan tudnám úgy beállítani, hogy egy a levél végére tegye a Thunderbird az előzményeket, tehát mindig a legutolsó válasz kerüljön felülre a levélben? :F
Előre is köszi.

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.