Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) cidalain válasza bsanya (#63650) üzenetére


cidalain
veterán

azt én sem tudom. várd meg tjb007-et, ő biztosan többet fog tudni mondani erről a prociról/tabletről

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63652) Nunder válasza csendes (#63643) üzenetére


Nunder
őstag

Köszönöm a választ neked és cidalain kollégának is.

Ha már tablet, jelenleg hol érdemes venni Nexus 9-et és hozzá tartozó billentyűzetes tokot? Expansyst pörgetem, nem tudom hol keresgéljek. GSM Home jött még szóba nálam bár nem rendeltem még semmit se tőlük.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#63653) Tünci86


Tünci86
csendes tag

Sziasztok!

Új tablet vásárlása előtt állok! A régit sajna párom összetörte. Szóval egy Asus memopad Hd 7em volt. Ha már veszek egy kicsit frissebb masinát szeretnék (Android verzió)
Tudnátok ajánlani 70 ezer környékén 8"as méretű legalább négymagos,legalább 2 giga RAMos és minimum HD felbontású tabletet? Szerettem Asust, nagyon strapabíró és gyors volt, és sokáig bírta az akksija.
Elég ha wifis, és OC2-t vigye mert totál rákattantam :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#63654) cidalain válasza Tünci86 (#63653) üzenetére


cidalain
veterán

Szia.
Peldaul ez Asus Zenpad 8.0 Z380C
Ezen kivul Alcor Access O819M lehetoseg van.
Minden mas ertelmes ami volt 2 GB rammal az kifutott...

Az ASUS-ban Intel Soc van, nem tudom rendben fut e az adott jatek.
Probalj utanaerdeklodni a topicjaban, hatha tesztelte valaki.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63655) Tünci86 válasza cidalain (#63654) üzenetére


Tünci86
csendes tag

Szia!

Asus zenpadot néztem én is de az 1Gb ramos tesztjében nagyon lefikázták :(

Ezt észrevettem hogy valamiért kifutnak a 2 Gb RAMos masinák,de miért? Volt az AsusFHD8as, sima wifis már sehol nincs pedig arról csak jókat olvastam...

Akik szokták figyelni az árakat mi a tapasztalat mennyi idő alatt csökken egy új tablet kezdő ára? Nagyon szemezek a Huawei mediapad M2 vel, de még eléggá borsos az ára.

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#63656) cidalain válasza Tünci86 (#63655) üzenetére


cidalain
veterán

Nem nagyon csokken. Akciokban erdemes gondolkodni (bar a megbizhato nagy boltok akcios ara meg igy is neha a sufniboltok ara folott lesz. Sufni GSM boltok mindig a legolcsobbak, cserebe nem is nagyon ajanlottak)
Altalaban 2-3 heten belul beall az ara egy ujdonsagnak. Utana viszont tartja az arat. Amikor mar regota a piacon van, es kezd kifuto lenni akkor csokken valamelyest. Aztan amikor mar majdnem mindenhol elfogott, akkor a maradek 2-3 bolt meg veszettul felarazza, plane ha egy nagyon megbizhato, nepszeru darab volt.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63657) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!

Van pici homály a fejemben, és nem értem mi van az érintőceruzákkal. Mert már mindegyik ótvar tabletnek is kapacitív kijelzője van, mégsincs hozzá normális, pontban végződő érintőceruza, mint pl: a csamcsung galaxy tab-hez.

Szóval szeretnék minél olcsóbban venni 10" körüli tabletet, amin lehet rajzolni olyan érintőceruzával, ami nem buciban végződik, hanem hegyesebb. Egyedül az ipad air-t, ms surface pro-t meg samsung galaxy note-t találtam, amihez gyárilag van normális ceruza. Viszont csak android jöhet szóba. Nekem egy 25k-s tablet is jó lenne, ha működne rajta normális érintőceruza. Vagy ez mitől függ?

Thx az infót előre is :)

Make Love not war!

(#63658) Sev!er válasza Sev!er (#63639) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Valaki?

(#63659) Stamasne


Stamasne
újonc

Helló! Vettem a fiamnak egy dps dual 7-t egy hete. Most megadta magát, se kép se hang töltésre ,resetre sem reagál. Lehet vhogy életet lehelni bele? Szervíz csak hétfőn lesz. Köszi

(#63660) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok.
Tabletet keresek 10'' környékén. Ki néztem egy Asus MeMO Pad 10 ME102A 32GB, ami az extreme-nél jó áron van, de refurbished. Mivel ajándék lenne, azt kérdezném, hogy ez teljesen normális gyári csomagolásban van, csak egy plusz matrica van rajta? Ötvenezernél többet nem nagyon adnék érte, de ha valaki tud alternatívát, meghallgatom. Ha mondjuk ilyen újracsomagolt mellett maradok, és neten rendelem meg, de be megyek a boltba érte, gondolom ha kicsomagolás után nem tetszik valami, ott is hagyhatom nem?

Köszönöm

(#63661) kristof_ válasza kelly7 (#63660) üzenetére


kristof_
tag

Annyira nem vagyok jártas a témában, szóval várj meg más választ is...Nagyon sokan csinálják azt, hogy netes rendelésnél csak fizetés után engedik kibontani a terméket és akkor már sokra nem mész vele. Én jobban javasolnám azt, hogy ekkora összegnél már sok helyen ingyenes házhoz szállítás van amit ugye 14napig (tudtommal) vissza tudsz vinni, indoklás nélkül és kötelesek visszafizetni a teljes összeget.
Múltkor rákérdeztem egy webshopban az eladóra, hogy vissza tudom-e vinni a neten rendelt terméket, amit személyesen vettem át, tekintve, hogy fizetés előtt nem tudtam kipróbálni. Az volt a válasz, hogy ezt csak házhoz szállítás esetén engedik. Nem tudom ez mennyire törvényes, de elég szemétségnek tűnik.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#63662) cidalain válasza kristof_ (#63661) üzenetére


cidalain
veterán

A 14 napos azert van mert vasarlas elott nem tudod megnezni, kiprobalni szemelyesen. Ha az a kereskedo erre hivatkozott, akkor neked meg arra kellett volna, hogy rendben, de akkor most kibontjuk, megnezem, kiprobalom. Ha ok akkor kifizetem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#63663) Khelben válasza kristof_ (#63661) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 14 napos elállási jog netes rendelésre vonatkozik, teljesen független attól, hogy hol veszed át. Tehát hülyeséget mondott az eladó.

(#63664) KisApám válasza tjb007 (#63617) üzenetére


KisApám
addikt

Szia!

Ami írtál, ez a "Cube i6 Air 3G + szállítás" megfogott.
Jó tabletnek néz ki nagyon.
Ilyenkor viszont mindig az fog meg, hogy ha baja van, mehet a postázgatás... gondolom.
De annyi pénzért (szállítással együtt kb. 50 000 Ft) nagyon jó. A GPS-el ellátott verziója is alig drágább.

(CPU: Intel Z3735F Quad Core 1.8GHz, GPU: Intel HD Graphics Gen 7 processor, RAM + ROM: 2GB + 32GB,
9.7 inch screen: 2048 x 1536 QXGA IPS, Windows 8.1 + Android 4.4 system: Dual operating system, 8000mAh battery, Dual cameras: 5.0MP back camera, 2.0MP front camera)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#63665) zaskar válasza KisApám (#63664) üzenetére


zaskar
senior tag

Ilyet használok vagy két hónapja, csak a 3G nélküli verziót. Eddig elégedett vagyok vele. Mondjuk én játékokra nem használom, csak tartalomfogyasztásra, de különösebb bajom nincs vele. Remélem nem is lesz, mert én még a messzi Kínából rendeltem... :)

(#63666) bsanya válasza zaskar (#63665) üzenetére


bsanya
aktív tag

Nekem is a wifis verzió kéne, mennyire használható a két op.rendszer rajta? Gondolok itt arra, mindkét rendszer jól használható vagy csak marketing duma és eladás növelő? Ez a nem frissíthető win10-re "hiba" orvosolva lett már? Nem mintha nem lennék el win8.1-n :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#63667) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Lassan karácsony és szeretnék időben rendelni :DDD Bocsi,ha túl korán érdeklődöm,de a posta ilyenkor káosz.
Első kérdésem: Érdemes még várnom és meddig várhatok a posta miatt?

Kb 9-10" körüli kéne
Refurbished vagy új legyen
Külföldi is lehet
Játék,internet,filmnézés-re kellene otthonra
50-60k
ROM-ot cserélgetni nem szeretek,de a telefonomon root,OC,UV is van :D
Android mindenképp legyen rajta,Win10-et nem ismerem,így azt se tudom megmondani,hiányozna-e nekem.Dualboot nem fontos.

Röviden ennyi! :R

(#63668) zaskar válasza bsanya (#63666) üzenetére


zaskar
senior tag

Nálam nincs konkrét célja egyik op.rendszernek sem, egyszer az egyikkel, másszor a másikkal használom. Leginkább a 32 Gb ami szűkös lehet két rendszernek, én nem használom nagy dolgokra, nekem elég, de a 64 Gb jobb lenne. Raktam bele egy 32 gigás kártyát, a képeimet, videóimat azon tartom. A win 10-es frissítés érdekes dolog. Feldobta a lehetőségét, el is indítottam a folyamatot, aztán a következő hibaüzenettel leállt: "Nem sikerült frissíteni a rendszer számára fenntartott particiót". Nem hiszem, hogy a hely lenne kevés (kb. 7 Gb van szabadon a win partíción) hiszen tették már fel hasonló gépekre. Biztos van rá megoldás, láttam már belőle gyárilag win 10-es verziót (kissé bosszantott, hogy pár nappal a rendelésem után kapható volt 10-essel is, ráadásul ugyanannyiért). Így egyelőre marad a 8.1, azzal sincs igazán bajom. Nem értek annyira hozzá, de biztosan megoldható. Egy jó leírás sokat segítene.
Ui: ha valakinek lenne tippje, hogyan tudnám frissíteni win 10-re, azért ne tartsa magában...:)

(#63669) grabber válasza grabber (#63667) üzenetére


grabber
addikt

Nem tudom melyik milyen,de sok keresgélés alapján ez a szimpatikus:
TECLAST X98 Air 3G 9.7" Retina Screen Android 5.0 Windows 10 Dual OS Z3736F 2GB 64GB 3G Tablet Phone ETC-440206 63k és Germany
Win 10+ Android 5.0
3G+GPS+Wifi csak n+64GB tárhely+Intel Z3736F

(#63670) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok.
Samsung Galaxy Tab 4 - SM T533-ról valakinek személyes tapasztalat?

(#63671) gmeszaros válasza tjb007 (#63617) üzenetére


gmeszaros
tag

Koszonom a valaszokat!

Mondjuk valami 20-30 000 Forint korul? Neztem Rasperry Pi + kulso HDMI-s kijelzot is, de a kijelzo 26 000 HUF, ami nem jo. Ennel talan mar olcsobban kapni tabletet (marmint a Raspberry Pi + az a kulso kijelzo egyuttnel)...

(#63672) takika258


takika258
tag

Sziasztok
Van egy tablet pc Lark freeme x2 7.Az a gond vele h nem kapcsol be mikor tolteni akarom akkor kijon a tolto keperny o meg a lark logoja aztan enyyi.Már a Recovery menu bol mar volt factory reset aztan boot es semmi volt wipe data aztan semmi mindig csak az a lark os logo van kint

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#63673) .nodi.


.nodi.
tag

Üdv! Telefonom cserélném olyan tabra ami sim kártyás lehet rola alkalom attán telefonalni. 7Col elég szerintem fhd minimum. 2gb ram legalább a telomban is van ennyi. Milyen készülékek elérhetők ilyen alkalmazásra? Kb 80k lenne a keret. De erdekel esetleg tobbert is ha jobban megeri. Elore is koszonom

(#63674) tjb007


tjb007
nagyúr

Ma már nincs időm rendesen végignézni és megválaszolni a pénteken és hétvégén született hozzászólásokat, szóval egy kis türelmet kérnék az érintettektől.

(#63675) pantomas


pantomas
csendes tag

Sziasztok.

Tippeket szeretnek kapni az alabbiaknak megfelelo tablet vasarlasahoz:
Kijelzo 5 es 8" között
elsosorban uj keszulek
Elsosorban ausztria, nemeto., svajcbol rendelnem, de barmi egyeb esszeru opcio is szoba johet
Jatekra nem, csak bongeszesre, appokra hasznalnam
100-300 euros artartomanyban
200ppi felett (ne legyen pixeles, szoros)
Feltetlenul tudjon sim kartyaval internetülni (3g, umts eleg, nem kell lte)
legyen gps
Mobilitas fontos, lehetoleg 270g korul, de max. 350g (es lehetoleg ne 8"-es, inkabb kisebb legyen), lehetoleg min. 8 oras uzemido bongeszesre

Amit kineztem:
Huawei Tablet MediaPad T1 7" 3G, 100euro

Van errol esetleg tapasztalat / teszt?
Megeri a 2 gb-os modellekbe invesztalni, ha a gyorsasag csak a bongeszesnel fontos? (jatek nem jatszik)

Ill. A masik jelolt a PocketBook Tablet »SurfPad 4 M, 19,94 cm (7,85 Zoll) Android 4.4 volt, de az nehez (380g) es kevesebb mint 5 orat birja az akkuja. Mellette szolna a 2 gb ram, remek, 2000x1500-as felbontas es a kivalo ar (150 euro).
errol esetleg tapasztalat / teszt?
Allitolag van egy 'S'-es modelljuk is, ami tan tovabb birna szusszal, de azt sehol nem lattam boltban.

Elore is koszi a valaszokat / otleteket.

(#63676) csendes válasza SirRasor (#63657) üzenetére


csendes
őstag

Talán ez a cikk megvilágítja kicsit a helyzetet: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63677) tjb007 válasza SirRasor (#63657) üzenetére


tjb007
nagyúr

A ceruza témát korábban már bővebben kifejtettem: [link]
A legolcsóbban vagy egy használt első generációs Samsung Galaxy Note-tal, vagy a 3. megoldással lehetne ezt kihozni (a hozzászólásomban említett DotPen áfával és szállítással 21200 forintból megvan), akkor akár még a 25 ezer forintos tablet is jó lenne, persze a toll és tablet minden hátrányával együtt.

(#63658) Sev!er

Kijelzőátló?

(#63667) grabber

Itthonról ezek jöhetnének szóba: refurbished ASUS Transformer Pad TF103C/CX és MeMO Pad 10 ME103K, ASUS ZenPad 10 Z300C, esetleg még az Allview Viva H10 LTE.

A Teclast X98 Air 3G is egy jó választás, népszerű, jól bejáratott modell. Van saját topikja is, érdemes lehet bepillantani: [link]

(#63670) kelly7

Mire lennél kíváncsi?

(#63671) gmeszaros

Nettó 20-30? Bruttóban esélytelen. Bruttó 35-40 ezer forintért vannak refurbished ASUS Transformer Pad TF103C/CX/CG és MeMO Pad 10 ME103K példányok, de nem tudom, hogy van-e, lesz-e ezekből akár 15-20 darab is.

(#63672) takika258

Szerviz, vagy megpróbálod újratelepíteni a rendszert, és ha csak valami szoftveres gond volt meg is fog oldódni. Ha az ehhez szükséges hozzávalók nem állnak rendelkezésre, vagy ha igen, de nem a várt eredményt hozza, akkor kizárásos alapon marad a szerviz.

(#63673) .nodi.

Itthon két ilyen paraméterekkel rendelkező 7 hüvelykes érhető el, az Alcor Access O719R, és az Allview Viva H7 Xtreme. Ha a külföldi rendelés is okés, akkor Cube T7 ajánlott, ez bőven bele is fér áfával együtt a 80-ba.

(#63675) pantomas

ASUS MeMO Pad 7 ME572CL
Ezeknél kisebb méretűekért pedig ezt a topikot keresd fel: [link]

(#63678) pantomas válasza tjb007 (#63677) üzenetére


pantomas
csendes tag

Köszönöm szépen! Megnéztem, valóban jó, de a mediatab ára vonzóbb, nem biztos, h a plusz teljesítmény ér nekem közel háromszoros árat.
Ha valakinek van tapasztalata a mediatab t1 7"-tel, továbbra is szívesen veszem.

(#63679) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Megtaláltak egy "navking maxi tab sky" :D nevű csodával, nem lehet bekapcsolni.
Wipe data/factory reset és a wipe cache partition semmi eredményt nem produkál.
Recovery módban az android 4.2 verziót mutat. Nem vagyok járatos a root-ban, de szerintem ennek az kellene. Mit lenne érdemes rátolni?

UPDATE: úgy látszik egy hozzászólás kellett ahhoz, hogy a recovery módból csak egy újraindítást kérve elinduljon. Kérdés, hogy meddig lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#63680) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok srácok,egyik rokon venne a gyereknek valamilyen tabot,a márka mindegy,a lényeg hogy max huszat szánnak rá,természetesen használt lehet,és "játékra" lenne használva... (kicsi a gyerek,semmi komoly játék,max ilyen temple run szerűségek)
Ja,és hogy még többet ki lehessen hozni belőle,lehet kis 7"-os...
Tehát akár link is jöhet,vagy csak egy név,hogy ebből az árbol,mit lehetne kihozni...
Köszönöm! :R

(#63681) tjb007 válasza pantomas (#63678) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még ha a gyenge, közel sem ajánlott processzortól el is tekintünk akkor is ott van 200 ppi-s feltétel, amit a MediaPad T1 7.0 nem teljesít, de ezt már neked kell tudnod.

(#63679) Kvardlipot

Szerintem meg inkább újra kéne "telepíteni" a rendszert, mert egy szimpla rootolástól egy nem induló rendszer még nem fog elindulni. :)

Update: keress(etek) hozzá ROM-ot, ha legközelebb is ilyen gond lesz egyből azzal kezd(jétek).

(#63680) dezs520

Asus MeMO Pad 7 ME70C (refurbished)

(#63682) dezs520 válasza tjb007 (#63681) üzenetére


dezs520
senior tag

Köszönöm!!!

(#63683) Panthera válasza tjb007 (#63681) üzenetére


Panthera
őstag

Na, azóta egyszer sem indult már el...
Hülyeséget mondtam, egy másik rendszer telepítésre gondoltam :) (és ahhoz lehet hogy kell root, ha pl. szolgáltatós az eszköz, mint amilyen nekem is van - belekavarodtam egy kicsit).
Csak nem tudom, hogyan kellene ehhez másik romot keresni, ami valószínűleg fel is megy rá.

[ Szerkesztve ]

(#63684) dezs520 válasza tjb007 (#63681) üzenetére


dezs520
senior tag

Csak ez a végződésű jó?pl egy k013 as nem jó?vagy mi a különbség?

(#63685) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#63641) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Remek A1-830 kijelző volt

esetleg akkor valaki tud egy jó szervizt, vagy túl új a cucc, vegyek másikat ezt meg adjam el alkatrésznek?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63686) tjb007 válasza Panthera (#63683) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez a kemény dió ezeknél a "noname" brandeknél. Első körben a brand oldalán lenne érdemes szétnézni, aztán ha ott nincs semmi lehet kezdeni a nyomozást.

(#63684) dezs520

De az is jó, sőt, jobb is.

(#63687) bsanya


bsanya
aktív tag

Szia!

Teclast X98 Pro vagy várjak a Chuwi Hi10-re?
Wifis tabletet keresek 10" környékén, nem igen izgat márkanév, inkább az ár/érték arányt szoktam nézni...
Vagy Cube valamelyik változata?
Nagyon max. 70-80e, de az ideális 50e környékén lenne :DD

Kösz
Sanya

A hétvégén feltett kérdésemen biztos átsiklottál :B :R

Xiaomi Mi 11i

(#63688) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Kaptam egy noname tabletet, hogy működésre bírjam. A gond csak annyi vele, hogy a tulaj gyereke levédte jelszóval és nem emlékszik rá. Van megoldás arra, hogy bejussak a készülékbe?
A recovery menüt elérem. :R

(#63689) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok,

segítséget kérnék töletek, tablet vásárlása elött állok.

Szempontok:
- 9,6" - 10,1"-os kijelzö (4:3-as, rosszabb esetben 16:9)
- csak WiFi
- amire kellene: játék (föleg autós szim.), net, filmnézés
- max. 65eFt

1,5 évig bírta eddig egy kínai "Freelander" nevezetü, de pár hónapja GhostTouch problémával feladta a versenyt.

Amit kinéztem most: Samsung Tablet E

Elöre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#63690) bonifa333


bonifa333
aktív tag

SZiasztok!

Tabletet vennék 50 és 100 k között, 8 coll felett.
Melyik a legjobb vétel mostanság? Ha most jön majd ki valami nagyon tuti, akkor várok arra, mert nem sűrgős.Türelmes is tudok lenni.:) van otthon 3 apple, de androidosat vagy windowsosat akarok.

Tudom, hogy tág a lehetőség, de nincs más specifikáció ami korlátozna.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#63691) Hard100


Hard100
csendes tag

12.990 Ft-ért ez milyen vétel lenne? Megéri? Használat Index.hu, híroldalak, Facebook, Messenger lenne csak
Esetleg tapasztalat vélemény attól akinek van ilyen vagy ismeri. Köszi.
7'' Quad Core Táblagép (Q88H) Android 4.2.2-as operációs rendszerrel,
• Gyors négymagos processzor
• 4GB belső tárhely
• Processzor: Allwinner A33 QuadCore
• Operációs rendszer: Android 4.2.2. Jelly Bean Tablet
• RAM: 512M DDR3
• ROM (memória): 4GB
• Kijelző Méret: 7 COLOS 16:9
• Típus: KAPACITÍV, 5 pontos érzékelés
• Kijelző: TFT
• Felbontás: 800 x 480
• Bővíthetőség: Micro SD kártyával 32 GB-ig
• Kamera: Beépített 0.3 MP
1 ÉV GYÁRTÓI GARANCIA!
MAGYAR nyelv
Beépített elő és hátoldalii kamera

(#63692) csendes válasza Hard100 (#63691) üzenetére


csendes
őstag

Nem. Az A33 processzor a célnak megfelelne, de böngészéshez is kevés a memória és rossz a kijelző. Ha szerencséd van még esetleg kapsz Op3ndott tabletet TESCO-ban 15000-ért.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63693) csendes válasza bonifa333 (#63690) üzenetére


csendes
őstag

Ha nem sürgős, akkor várd ki a Fekete Pénteket. Valahol (ED, EMAG, MM, stb.) biztos lesz akciósan. Egyébként most ár/értékben 8" fölött a legjobb vételek magyar üzletben szerintem a 10" refurbished ASUS tabletek az ED-nél.3G-s négymagos Intel-es van 40 ezer Ft-ért, 3G-s Intel-es kétmagos 35 ezer Ft-ért, négymagos Intel-es WiFi 35 ezer Ft-tól és Qualcomm Snapdragon S4 Pro SoC-os 40 ezer Ft-ért.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63694) Hard100 válasza csendes (#63692) üzenetére


Hard100
csendes tag

Köszönöm szépen. Hiszek neked. Átfutottam az Op3ndott-ról a cikkeket. Hát sokkal jobbakat olvastam, mint ez a Q88H. Egyébként mi a baj a kijelzővel? Az hogy kevés a memória az mit jelent gyakorlatban? Nagyon lassú lenne? Azt korábban nem írtam de játékok egyáltalán nem érdekelnek, hogy fut vagy nem fut.

(#63695) mazsi válasza bsanya (#63687) üzenetére


mazsi
senior tag

Ugyanez a kérdés nálam is. A Teclast x98 pro gyönyörű és 4:3-as kijelzős. A Chubi Hi10 olcsóbb, lassabb és két normál usb van még rajta.

Dilemma.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#63696) csendes válasza Hard100 (#63694) üzenetére


csendes
őstag

A kijelző kis felbontású és TN panelt használ, vagyis ha nem teljesen szemből nézik, torzulnak a színek. A kevés memória azt jelenti, hogy már néhány nyitott multimédiás weboldalnál is betelhet a RAM, vagyis ide-oda töltögetni kényszerül a ROM-ból, ami lassú. Az alap játékok egyébként tűrhetően futnak rajta.
Ezen kívül az ilyen névtelen tableteknél gyakoribbak a rossz összeszerelésből eredő hibák (gyenge WiFi, gyorsan merülő akku, stb.)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63697) csendes válasza mazsi (#63695) üzenetére


csendes
őstag

A CPU maximális órajele 22% kal nagyobb az X98 Pro-nál mint a Hi10-nél (az alap órajel ugyanaz), viszont másfélszer annyi képpontot kell mozgatni az X98 Pro-n, ami egy játéknál sebességben és fogyasztásban jelentős különbség.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#63698) tjb007 válasza bsanya (#63687) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem egy egyszerű kérdés, mert mindkettő jobb valamiben a másiknál. Az a kérdés, hogy mi lesz/lenne a fő felhasználási terület. Ár-érték arányban ez a kettő a legjobb, de csak azért, mert nincs túl Cherry Trail-es, 4GB RAM-os modell még, így nincs mihez hasonlítani, viszonyítani.
A régebbi modellek (X98 Air 3G/ Air II) például "EU-s raktárból" 55-60 ezer forint körül már megvannak, csak az a kérdés, hogy ezek a te igényeidnek megfelelnének-e.

(#63688) dlaj

Ha eléred a recoveryt, akkor már csak a wipe data/fatrory reset menüpontot kell választani és meg is oldódott a probléma. Ezzel persze nem csak jelszó fog törlődni, hanem minden más is (alkalmazások, beállítások, saját tartalmak). Ezekkel is lehet még próbálkozni: [link]

(#63689) szatocs1981

A Samsungot el is felejtheted, totálisan alkalmatlan ilyen célra a gyenge processzora miatt.
Ami szóba jöhet, az az ASUS ZenPad 10 Z300C, a refurbished és nem refurbished ASUS MeMO Pad 10 ME103K, a refurbished ASUS Transformer Pad TF103C/CX, és még az Allview Viva H10 LTE.
Ha külföldről is OK, akkor 65-ből bőven kijön EU-s raktárból a Teclast X98 Air 3G és Air II, valamint az ONDA V919 3G Air. Mindhárom dual OS-es és 4:3-as.

(#63690) bonifa333

ASUS Transformer Pad TF303CL, ASUS ZenPad 10 Z300CL, Lenovo Yoga Tablet 2 10", Nexus 9 (bolti garancia), illetve még a refurbished ASUS-ok (TF103C/CX, ME103K)számítanak a legjobb vételnek 100 ezer forintig. A nagyon tutik már kijöttek, azok nem fognak a közeljövőben (vagy az után sem) 100 alá beesni. Ha tényleg nem sürgős, akkor inkább várd meg a karácsonyi időszakot, akkortájt szoktak lenne jó akciók.

(#63693) csendes

„3G-s négymagos Intel-es van 40 ezer Ft-ért”

Ilyen mondjuk pont nincs.

(#63699) szatocs1981 válasza tjb007 (#63698) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

:R köszönöm!

(#63700) csendes válasza tjb007 (#63698) üzenetére


csendes
őstag

Én is csodálkoztam rajta, szerintem közben javították a SoC-ot (kétmagos Z2560 és 16 GB ROM).

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.