Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) bigdady válasza tjb007 (#48149) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#48152) Stevie12


Stevie12
csendes tag

Sziasztok!

10 colos táblagépet keresek, a kiszemeltek:

Wayteq Xtab-100qcr ~60eFt
Prestigio Multipad 4 Quantum 9.7 ~65eFt

Legfontosabb szempontok: Stabil és gyors működés, összeszerelés, megbízhatóság, jövőbeli frissítések.

Ezek alapján melyiket választanátok?

(#48153) Exom


Exom
tag

Az amazon.de -n ma estig akciós az Amazon Kindle HD 8GB. 79 Eur.
Mit szóltok hozzá, érdemes egy ilyenre benevezni?

(#48154) Exom válasza Exom (#48153) üzenetére


Exom
tag

Pontosítok: Kindle Fire HD 8GB

(#48155) fastleslie


fastleslie
senior tag

Kisfiamnak van egy huawei s7 slim tabletje, 2.2 androiddal.
Érdekelne, újabb androidra frissíthető-e, és lesznek e mellékhatásai? (pl. a kamera nem működik)
Csinálja-e valaki ezt Debrecenben, és ha igen, mennyiért?
A gyári támogatás sajnos elég gyenge... Pedig lenne benne tartalék, akkor is, ha már 3 éves!
T-mobile-os, HSDPA modemes...

(#48156) bad-Mc2


bad-Mc2
tag

Sziasztok!
Asszonykám netbookját szeretnénk Tabletre váltani, és ehhez szeretnénk egy kis segítséget kérni..

2 tabletet néztünk eddig, de nem tudunk dönteni a 2 között..
- Google Nexus 10
-Samsung Note 10.1 10"

Ezt a 2 géppet nézegettük ilyen 100 ezer környéki árfekvésben.Szerintetek melyiket érdemesebb?
Sulis jegyzetelés, néha-1-1 filmnézés, olvasás és 1-2 mmorpg játék-ra kellene.
Fontos lenne ezenfelül, ha usb hostként is működne, pontosabbban pendrive, vagy külső vinyót is rálehetne kötni, főleg, ha nem bővíthető sd-vel (pl. a Nexus) Ezenfelúl az üzemidő még fontos szempont!

3G-re abszolut nincs szükség, illetve a GPS-se szempont ezek ugyis vannak a telefonban, fényképezésre sem használnánk tehát a kamera sem szempont..

Esetleg, ebben az árban, vagy a fent említett gépekhez hasonlót, tudnátok ajánlani? Mert a kissebb gyártók között kicsit elvesztünk, ezért néztük ki a 2 ismertebb gépet..
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

New Galaxy Note 9 user

(#48157) Lidl válasza tjb007 (#48145) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

köszi Neked és krystman-nak a választ. Akkor szerintem marad a Chuwi, mert elég fontos az akku idő.
Gyerkőcöknek lesz játékra, szóval a felbontás nem annyira probléma, de az, hogy sokáig tudjanak Angry Birds GO-zni, az inkább ;)

Köszi
Lidl

(#48158) royalnoire


royalnoire
csendes tag

Sziasztok !

Szerintetek megéri a Concorde Tab Slim 39.990.-ért , vagy van ennél jobb ennyiért ???

(#48159) Stafni válasza royalnoire (#48158) üzenetére


Stafni
aktív tag

A topicjában sokan panaszkodtak, de a wayteq fórumban is csak nyávogás megy. Én rendeltem egy Slimet 1 órája. 16GB-os, 2M Rammal, vagy bejön, vagy nem. :D
Ennyiért jó vételnek tűnik, aztán meglátjuk. Waytecq, meg a Pestigot is néztem, kb. az a minőség. Felszereltség tudás alapján ez tűnik ezek közül a legjobbnak.

http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=432.0

Itt is olvasgathatsz.

[ Szerkesztve ]

(#48160) #35723520 válasza royalnoire (#48158) üzenetére


#35723520
törölt tag

Ez jó vétel: Beex Minibee 3G 49.900Ft !
(extra jó gép, telefon, gps, prémium kivitel, stb.)
Ezzel is lehet vitatkozni, de nem érdemes!

(#48161) kovacs65


kovacs65
senior tag

Flexcom, 8"(1280*800, IPS), 2GB/16GB, dualSIM, Exynos 5 Octa 5410, 90.000 HUF

http://tabbolt.hu/tablet-s8/

Van a cégről valakinek tapasztalata?

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#48162) z0d1AK válasza kovacs65 (#48161) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nagyjából semmi infó nincs róla. Egyszer már kérdezte itt valaki, de emlékeim szerint senki sem jelentkezett, hogy volna tapasztalat.

Maga a FlexCom Kommunikációs Kft. egy két főt foglalkoztató vállalkozás, ők forgalmazzák a tableteket. A brandről tesztet nem nagyon találtam, egyetlen, nyáltól csöpögő YouTube videó van az egyik modellről még decemberről, ezt valószínűleg valaki olyan személy készítette, amely az értékesítésben érdekelt lehet, mivel a 40 perces videóban minden szép, minden jó, nincs hiba a készülékben és hasonló jelzőket találhatunk.

Az tény, hogy ez is egy Kínából importált termék, hogy milyen a minőség, az tesztek nélkül nem tudni, próba szerencse. Persze kérdéses lehet a cég stabilitása is, hiszen nincs tapasztalat a tabletekkel, ezzel együtt pedig például a garanciális ügyintézéssel is.

Ebben a formában próba-szerencse, ha megveszed, akkor vagy örülsz majd, vagy nem, nem tudni előre.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48163) kovacs65 válasza z0d1AK (#48162) üzenetére


kovacs65
senior tag

THX
A prociról vélemény?

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#48164) safy


safy
tag

Sziasztok
Picit elvesztem az olcsó tabletwk világában... Annyira le tudtam szűkíteni, 7-8 coll kell, a kijelző csak 1280x 800 lehet(érzékeny vagyok a minőségére). Lehet feher, fekete mindegy.Felhasznalas net, film, pici jatek alkalomadtán. Nézzem a wayteq, navon termékeket, de van aki az egyiket dícséri, a másikat nem...van akinek az egyik fagy van akinek a másik.. Van akinek az egyik akkuja jo, van akinek a masik...olyan 30-40 ezer közé lenne jó beárazni és a gari miatt új legyen inkább. Az sem baj ha pl extremedigital, a kamatmentes részlet miatt. Várom az észrevételeket, ajánlatokat..Mindig cannak best buy vásárlások, most mi az?

udv.Gábor

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#48165) z0d1AK válasza kovacs65 (#48163) üzenetére


z0d1AK
veterán

Maga a processzor nem rossz, persze kérdés, hogy mire. Azért a Flexcom sem megy rá a korrekt tájékoztatásra, hiszen ,,extragyors 8 magos 1.8 Ghz-es Samsung Exynos 5 Octa 5410" áll a leírásban, ami marketingnek jó, de elég sok fontos dolgot nem említ. Ilyen az, hogy ez egy big.LITTLE architektúrát alkalmazó SoC, azaz fizikailag tényleg nyolc mag található meg benne, gyakorlatilag viszont ez 4+4 magos. Négy Cortex-A15-ös 1,8 GHz-es és négy Cortex-A7-es 1,2 GHz-es mag található benne, ezek pedig nem képesek párhuzamosan üzemelni, azaz vagy az egyik, vagy a másik négyes megy, függően a teljesesítmény igénytől.

Közben ahogy látom, a Flexcom is a másolós kínaiakra hagyatkozik, azaz a Samsung TouchWiz felület lett másolva a készülékeiken.

Persze pozitívum lehet a microUSB 3.0, a HDMI, a HSPA+, a Dual SIM, az SoC, az FM rádió, a GPS, a 2 GB RAM, illetve a 16 GB háttértár is.

Viszont nincs infó a minőségről, a garanciális háttérről, illetve valószínűleg a szoftver frissítés is hiú remély lesz ezen készülékek esetében.

MOD:
A korrekt tájékoztatás mellé én azt is odabiggyeszteném, hogy az ár nem tartalmazza az Artisjus matrica díját, bár ez legalább fel van tüntetve alatta, még ha jóval kisebb betűkkel is.

89.990 Ft (Bruttó)**
**A fenti eladási ár az Artisjus jogdíját NEM tartalmazza! Artisjus jogdíj 4.267 Ft (Bruttó)

Gondolom ez is amolyan "marketing fogás", azaz hogy de jó, csak 90 ezer, aztán ugye a végelszámolásnál rájön még 4267, mint Artisjus, plusz 1500 ft szállítási költség. Így a végösszeg már 95757 forint, azaz bő 5%-kal magasabb. De ugye így az Olcsóbbaton, meg az Árukeresőn aki megtalálja, azt látja, hogy csak 89.990 ft...

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48166) musculus


musculus
tag

Kedves Fórumtársak!

Szeretnék egy táblagépet venni, a mostani 10"-es sajnos elhalálozott (ugyanitt asus transformer tf101 billentyűzetes dokkoló eladó :( )
Mivel főleg tanuláshoz, tanításhoz és kottaolvasáshoz kellene a cucc, örülnék egy nagyobb méretűnek

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
Nagyobb, mint 10
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
mindegy
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
mindegy, a kínai rendelés is opció
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
A4-es pdf-ek megtekintésére
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
Egyelőre az érdekel, van-e ilyen egyáltalán negyedmillió alatt...

Nagyon köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#48167) z0d1AK válasza musculus (#48166) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nincs sok szerencséd igazából, ha Android vonalon gondolkozol. A kínaiak nem ugrottak még rá nagyon a hatalmas tablet méretre, talán 1-2 1280×800 pixeles 13,3"-os tablet van, RK3066-tal volt régen, azt talán már upgrade-elte a gyártó RK3188-ra, de a HD felbontás nem túl sok akkor sem.

A Samsungnak ott a Galaxy NotePro-ja, ami már megvehető itthon, ennek a wifi-only verziója éppen befut negyed millió alá, 230 ezer forintba kerül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48168) student válasza z0d1AK (#48165) üzenetére


student
őstag

sztem ez nevetséges a-brand áron akarja lenyomni a vevő torkán a 4.2 droidos noném tabot

(#48169) z0d1AK válasza student (#48168) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Prestigio is próbálkozott tavaly nyáron egy drágább, prémium-közeli készülékkel.
3G, stylus, extra tok, Gorilla Glass, kiváló minőségű kijelző, egy-két extra funkció, stb., 90 ezer körül nyitott az ára. Írtam is már akkor, hogy oké, jó készülék, de ennyiért sok. Most 66 körül megy. Nem mondom, papíron a specifikáció szerint jónak tűnik ez a tablet is, csak hát ugye mint ismert, a kínai termékeknél a specifikáció önmagában bőven kevés.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48170) tjb007 válasza Stevie12 (#48152) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindegyik kapott már hideget és meleget egyaránt, így nehéz azt mondani, hogy ez vagy az.
Olvass utánuk és dönts belátásod szerint.

(#48155) fastleslie

Itt nézz körül/itt érdeklődj: [link]

(#48156) bad-Mc2

Samsung Galaxy Note 10.1

(#48164) safy

A 8 hüvelykesek akkor ki is estek.
Maradt két 7 hüvelykes, a Vega Q7108, és a Prestigio MultiPad 7.0 Ultra Duo.

(#48165) z0d1AK

Fizikailag és gyakorlatilag is 4+4 magos az összes nyolcmagos SoC. Eltérés csak a működés módjában van.

(#48171) z0d1AK válasza tjb007 (#48170) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az MT6592 ugyebár "real octa-core", ahogyan marketingelik, együtt megy mind a nyolc Cortex-A7-es mag.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48172) jogerős


jogerős
csendes tag

Sziasztok!

Olcsóbb tablet vásárlását tervezem, netezésre filmnézésre használnám.

Idáig 3 kiszemelt van, szerintetek ezek közül melyik a jobb választás? :F

1. WayteQ xTAB-700qci (ATM7029, Quad-Core Cortex A9 1,3 GHz Quad-Core)
2. Prestigio MultiPad 2 Pro Duo 7.0 (ARM Cortex A9 Amlogic AML8726-MXS 1,5 GHz Dual-Core)
3. NAVON Predator 7 (ARM Cortex A9 1,2 GHz Quad-Core)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#48173) musculus válasza z0d1AK (#48167) üzenetére


musculus
tag

Köszönöm szépen a választ!

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#48174) tjb007 válasza z0d1AK (#48171) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a baj, hogy a technológiai háttér sosincs részletezve, a marketingdumával meg mindent el lehet hitetni.
Két dolog miatt is „true octa-core” (ami a valóságban ugye 4+4, mivel még mindig csak négy magot tartalmazhat egy klaszter) a 6592:
1. Azonosak a processzormagok (tehát igazából ez már nem is big.LITTLE).
2. HPM mód, ami révén képes egyszerre mind a nyolc mag aktív lenni.

Ha már 6592 és tablet.
Most olvastam, hogy hamarosan jönni fognak a 6592-es tabletek is, az első ilyen állítólag a Pipo T9 lesz.

(#48175) z0d1AK válasza tjb007 (#48174) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt a Pipo T9-et én is olvastam tegnap. Bár 7"-os tableteket eddig is lehetett látni MT6592-vel, igaz inkább felnagyított telefonok voltak ezek, Dual SIM-mel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48176) Stafni


Stafni
aktív tag

A feltoltesi sebesseg mennyi a taboknal? Torrent nagyon lassu. A conordrol irok.

(#48177) z0d1AK válasza Stafni (#48176) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez típustól függ elsősorban. Most a Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) tableten néztem meg, a UPC 60/6-os internetén nincs gond, képes ugyan arra a sebességre wifin keresztül, mint amit a gépem tud kábelen.
Persze ez nem minden tabletre igaz, függ attól is, hogy milyen szabványú wifit támogat, milyen a jelerőssége, stb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48178) safy válasza tjb007 (#48170) üzenetére


safy
tag

8 collban mit ajanlanal a fenti kriteriumokkal? :R

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#48179) tjb007 válasza safy (#48178) üzenetére


tjb007
nagyúr

Semmit, ennyiért itthon nem lehet 1280x800 pixel felbontású kijelzővel rendelkező 8 hüvelykes modell kapni.
Az ASUS MeMO Pad 8 már megfelelne ennek a kritériumnak, de az 70e forintba kerül.

(#48180) safy válasza tjb007 (#48179) üzenetére


safy
tag

Igen, az mar a rászánt keretnél több. Ez a prestigio megbízhatobb, stabilabb a navon, wayteq társainál? Azokról elég nagy anomáliákat lehet olvasni. Köszonom a segítséget!

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#48181) tjb007 válasza safy (#48180) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem.

(#48182) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok ma szeretnék tabletet venni. Wayteq 79qci és a concorde slim a két kiszemelt utobbi akciós szóval mind a kettő 40k kérdésem melyiket vegyem?
Concorde 2GB ram
Wayteq 4.4 android
előnyeik, válaszokat köszönöm

(#48183) gabe_


gabe_
őstag

Hali!
Csak egy kis info a navon predator 7 tabletrol: megjott ra a kitkat frissites (4.4.2 verzio) :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#48184) Stafni válasza z0d1AK (#48177) üzenetére


Stafni
aktív tag

Rendben van a letöltés is, csak elsőre volt lassu. Torrent is megy rendesen. Egyenlőre nagyon tetszik a slim. :-)

(#48185) z0d1AK válasza Stafni (#48184) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jah, a torrent biztos jót tesz neki, szépen meg lehet vele gyilkolni a NAND chipeket.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48186) Stafni válasza attila199207 (#48182) üzenetére


Stafni
aktív tag

A slimbe több memo van 2 kamera es nagyobb a felbontas.ėn ezért a slimet vettem. Szerintem kb. egyforma, nagy elteres nincs.

(#48187) Stafni válasza z0d1AK (#48185) üzenetére


Stafni
aktív tag

Csak probaltam. Letoltottem egy filmet, hogy megnezzem, hogy mennyire szaggat. Munkahelyen vagyok. :-D

(#48188) z0d1AK válasza Stafni (#48186) üzenetére


z0d1AK
veterán

A WayteQ-ben pont azért nincs kamera, mert kvázi felesleges. Korábbi modelleken 2 megapixeles kamera volt, ami használhatatlan volt. Az az 5 megapixeles kamera is olyan, amilyen, fotózásra nem igen használható normális minőségben. Persze aki igényli , annak így jobb választás lehet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48189) TechArtist válasza gabe_ (#48183) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Jótékony hatással van rá? Úgy értem gyorsabb lett, jobban bírja az akku stb.?

(#48190) Stafni válasza z0d1AK (#48188) üzenetére


Stafni
aktív tag

Nyilvan nem ezt hasznalom a DSLR helyett. De gyerekeknek jó ökörködni

(#48191) lazlogogola válasza gabe_ (#48183) üzenetére


lazlogogola
tag

Honnan kell letölteni?

(#48192) Teki1986


Teki1986
tag

Lenne egy kérdésem ami lehet hogy sok embert érdekelne.

Mit érdemes megnézni egy használt tableten? Pl. milyen progit tegyek fel hogy lássam a hardver állapotát,stb.? A külső csak egy dolog, de a belső is számít. :)

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#48193) royalnoire válasza Stafni (#48159) üzenetére


royalnoire
csendes tag

Köszönöm a válaszokat !!

Stafni : Már 2 hete a fórumokat bújom , de még mindig nem tudok dönteni milyen tab-ot vegyek :N :W

Tomiapu : Max 40.000 van rá ugyhogy a Beex kiesett

Mi a vélemény a Navon Predatorról ?? Tényleg olyan gyenge az akksi ??

Viszont most az emag-nál : Asus MeMO Pad HD 7 ME173X-1A121A táblagép, Quad-Core MT8125 1.20GHz-es processzorral, 7", IPS HD, 1GB DDR3, 8GB, Wi-Fi, Android JellyBean 4.2, Fehér és szürke
39.990.- Megéri ????

[ Szerkesztve ]

(#48194) Zeki válasza royalnoire (#48193) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#48195) venemberke


venemberke
csendes tag

YAL (Yet Another Lama) :)

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
7. Ha ilyen méretben nincs, esetleg más.

- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Mindegy, de ha használt, legyen ismert az előélete és legyen rá valamennyi garancia (nem maszek)

- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
Lásd az előző pontot. Itt külföld esetében a maszek garancia is elfogadható, ha a közvetítő leinformálható.

- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Telefonálás, GPS, internet, filmnézés, filmlejátszás TV-re (HDMI), fényképezés.
Legyen bővíthető.
Billentyűzet opció előny.

- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
Eleget :) na jó, az egy kicsit sok...:DD

Fáradozásotokat előre is köszönöm, tudom, nem egyszerű, én is keresek. De ha találtam volna, nem írnék, ugye... :B

(#48196) Stafni válasza royalnoire (#48193) üzenetére


Stafni
aktív tag

Sajnos az ilyen. :-) Karacsony elott rendeltem egy wayteq-et, de nem szàlitotta a bolt. Aztan nezegettem, de igy soha nem lesz tab. Lutri kicsit a kinai, de a telonom egy ZTE blade es 3 eve remekul megy. Nokik meg sorba haltak. Szerencse is kell.

(#48197) royalnoire válasza Zeki (#48194) üzenetére


royalnoire
csendes tag

Kösziii - ezt olvastam a használati tapazstalatokra lennék kíváncsi .. :K

(#48198) gabe_ válasza lazlogogola (#48191) üzenetére


gabe_
őstag

OTA frissítes formájában érkezik a készülékre.
Tapasztalatok egyenlőre nincsenek, majd idővel.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#48199) royalnoire válasza Stafni (#48196) üzenetére


royalnoire
csendes tag

Sztem Predator a Slim és a Memopad közül lesz valamelyik .
A predator az akksin kívül nem rossz ( sztem ) és 10-zel olcsóbb mint a másik kettő , a Slim 2/16gb és 8" a Memopad pedig az átlagosnál jobb akksi stb.

(#48200) MiB


MiB
tag

Sziasztok

A köv paraméterekkel milyen tableteket tudtok javasolni?

- kijelző: 10 "
- új tablet
- itthon akarom megvenni
- főleg internetezésre lenne, meg internetes játékokra
- max 100 000-et költenék rá

A felbontás meg az aksi idő lenne még szempont. Thx

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.