Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 18:50:17

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) wolf1000


wolf1000
csendes tag

Sziasztok!
Táblagépet szándékozom venni és kikérném a véleményeteket, tapasztalatitokat.
Amit szeretnék: 8 coll, erős akksi amit használat közben is tudok tölteni töltővel vagy powerbankkal.
Akár komolyabb játékokat is bírja, wifije erős legyen, 2-3 téglafalon is használható.
1-2gb ram, 16gb tárhely, ips kijelző.
ár 150-200 dodó, de inkább 150.
Amit kinéztem a Chuwi v88 és a Cube u35gt2, talán azt olvastam hogy a cube-k sokszor meghibásodnak...
Egyéb javaslatokat is elfogadok!

(#42602) ben11 válasza wolf1000 (#42601) üzenetére


ben11
őstag

Ahogy a Chuwi is..Hardveresen elég erôs,de a minôség csapnivaló.

(#42603) floratm


floratm
senior tag

Ismerősöm szeretne venni, itthon 40 ezerig, főleg olvasásra.

[link]

[link]

Eléggé egyforma a kettő, melyik legyen? Esetleg hasonló javaslat?

(#42604) this is life válasza PapírVilla (#42600) üzenetére


this is life
Ármester

Az rk-val akkor is, legegyszerubb ha ujra huzod a firmwaret es a batchtoolnal beallitod a factory resetet.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42605) tjb007 válasza floratm (#42603) üzenetére


tjb007
nagyúr

Alcatel Tab 8 HD, Prestigio MultiPad 7.0 Ultra Duo, MultiPad 2 Ultra Duo 8.0, WayteQ xTAB-79qci, WayteQ xTAB-700qci

(#42606) Inception


Inception
tag

Üdv!

Van itten egy Sanei N79 csoda tablet :) Annyi történ hogy tegnap még jó volt,ma meg már fehér a kijelző. Hang van,mert nyomogattam a hangerő gombokat és kiadta a hangokat meg a ba kapcsolási hang is van csak kép nincs.Szóval fehér lett a kijelző,le ejtve-ráülve nem volt.

Mi a hiba? :U

Más: Van egy zenithik zt180 tablet,az meg meg adtam magát egyik napról a másikra,be kapcsolom és csak a led világit.Semmire sem reagál.

Meg ha már ide írok,haverom concorde 10.1 tablet-ja 10-15perc alatt lemerül,töltőn semmi gond.

A válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#42607) this is life válasza Inception (#42606) üzenetére


this is life
Ármester

A concorde-nal valoszinu hogy az akksi megnyuvadt, a sanei-t nem lenne rossz ujra flashelned,hatha er valamit, de sanszos hogy valami elektronika hiba lehet...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42608) shogilaslow


shogilaslow
tag

Prestigio MultiPad 7.0 HD+ 8GB (PMP3870C_DUO) -ról mi a véleményetek?

Van valakinek tapasztalata?

Főleg 2 fontos dolog érdekelne:

1. Oprendszert mennyire támogatják? Ha esetleg újabb rendszer jelenik meg, akkor mennyi az esélye, hogy megkapja ez a tábla azt. Szóval edigitalon fent van h 4.1es rendszer. 4.2 lesz-e. Ilyesmi.

2. Egy flash alapú netes játékkal játszom nagyon. goalunited. Ezt meg tudja jeleníteni a böngésző?
Előre is elnézést, ha nem lehet reklámozni. Fontos nekem nagyon, hogy meg tudja jeleníteni magát a játékot.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#42609) Inception válasza this is life (#42607) üzenetére


Inception
tag

és a zenithik ? :)

ezekbe a tablákba nem is egyszerű aksit venni+cserélni,nem?

a sanei-t majd elviszem egy android guruhoz,hátha csak annyi baja van,de sztem is elektronika

(#42610) alexw801 válasza lendvaizs79 (#42573) üzenetére


alexw801
senior tag

Itt két Huawei MediaPad 10 FHD van, mindkettő 75 ezer Ft-ért.
Az egyik Kínában újonnan véve, a másik itt használtan, európai beszerzésből (na az eredeti ára elég magas volt...)

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#42611) this is life válasza Inception (#42609) üzenetére


this is life
Ármester

Hat a zenithinkbe esetleg kinabol, vagy ebay-rol akksi, aztan johet a hatlap lefejtese ...stb, nem annyira egyszeru az akksi csere mint egy telefonban. [link] csak egy tipp, de minden meretnek stimmelnie kell hogy elferjen az akksi, a legegyszerubb egy vekonyabb powerbank lenne amit rakot fixen.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42612) Inception válasza this is life (#42611) üzenetére


Inception
tag

Az aksi a concorde-nak szólt :)

A zenithink zt-180 az egyik napról a másikra be halt,be kapcsolom akkor csak a led világit és semmi,egyszer be jött az android logóig de csak egyszer (ebben jó az aksi)

[ Szerkesztve ]

(#42613) this is life válasza this is life (#42611) üzenetére


this is life
Ármester

A zenithinknel a toltesi logo se jelenik meg, pc se latja ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42614) Inception válasza this is life (#42613) üzenetére


Inception
tag

a zenithink jó az aksija, a concorde tabletnek 15 perces az aksija de hogy mitől?!

a zenithink csak a led kéken világit,ha töltőre rakom akkor piros,usb sem jó,mem kártyát is raktam bele akkor sem ismeri fel a pc,már az android logó sem jön be

(#42615) Ace owner


Ace owner
addikt

Expansys.hu-n 1-2 tab egész jó árban van, rendelt már valaki innen vagy van valami tapasztalat?

Galaxy Fold 4

(#42616) this is life válasza Ace owner (#42615) üzenetére


this is life
Ármester

Az expansys nem lenne rossz, csak gariztatashoz ki kell hozzajuk kuldeni amit toluk veszel, mert nem pecsetelik le a garancia papirokat, ettol meg gyari garisak de rajtuk keresztul.

Inception

Ha sehogy sem ered el a zenithinket(pc,recovery...stb) akkor oda is guru kell. Esetleg itt nezz korul [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42617) mike1334


mike1334
veterán

Jól látom, hogy az Asus Memopad család csendben bővült 2 új taggal? A 10.1-et már több helyen is meg lehet vásárolni 80e körül..sima HD, 1 giga ram, de 1.6os quadcore cpu..van esetleg vkinek tapasztalata már vele? A régi Memopad, az FHD és ez az új verzió versenyzik most nálam :) esetleg Nexus 10 GSM boltból...meg bevallom tetszik a YOGA is..lassan tényleg bőség zavara lesz, és egyre nehezebb a választás :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#42618) wolf1000 válasza ben11 (#42602) üzenetére


wolf1000
csendes tag

Akkor mit javasolsz?? :F

(#42619) szabieable


szabieable
aktív tag

Van itthon olyan bolt ahol lehet már nyomkodni retina kijelzős tabot ipaden kívül? Esetleg usb-n/microSD-n saját contentet is vizsgálni rajta? Létezik ilyen?

(#42620) tjb007 válasza mike1334 (#42617) üzenetére


tjb007
nagyúr

RK3188 van benne, tehát ha csak a papíron szereplő adatokat nézzük, akkor ennek felel meg.
Hogy megéri-e azt a 20e forint pluszt az ASUS logó és a feltehetően jobb anyag- és összeszerelési minőség, azt már neked kell eldönteni.
Mondjuk támogatás szintjén biztosan jobban fog állni az ASUS, szóval én így látatlanba azt mondanám, hogy megéri az árát.

(#42621) mike1334 válasza tjb007 (#42620) üzenetére


mike1334
veterán

Nem ASUS RK101 van ebben? Lehet, hogy teljesen ugyanaz, nem igazán értek hozzá :) Meg az Asusban nem 8Gb, hanem 16 a tárhely, meg talán picit könnyebb, de az elhanyagolható...az Fhd Intel processzora vagy ez a Quad a jobb? Az FHD szükségességéről még mindig nem tudtam meggyőződni, mivel a boltokban HD-s tabletet láttam még csak, és tetszett, igaz nem tudom élőben milyen a másik :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#42622) tjb007 válasza mike1334 (#42621) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem létezik olyan, hogy ASUS RK101. Ez valami fantázianév, azt sem tudom honnan jött, mert ilyet még az ASUS-nál sem szerepel.
Kompatibilitás szempontjából a MeMO Pad HD 10 processzora jobb, teljesítmény szempontjából pedig a MeMO Pad FHD 10-é.

(#42623) mike1334 válasza tjb007 (#42622) üzenetére


mike1334
veterán

Furi..akkor nem tudom honnan vették, az edigitalnál is ezt írják..igaz ott 7 colos kijelzővel hirdetik :)
Akkor ezek után már csak attól függ, hogy kapok-e jutalmat és mennyit, mert fizetés az megy koszt-kvártélyra, abból nem tabletezünk :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#42624) tjb007 válasza mike1334 (#42623) üzenetére


tjb007
nagyúr

Most ahogy nézem tényleg sok helyen ez van írva, nem értem minek kellett neki fantázianevet adni, annyira azért nem ciki.

(#42625) mike1334 válasza tjb007 (#42624) üzenetére


mike1334
veterán

Biztos azért, mert ez így már Asus :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#42626) csajszi29


csajszi29
tag

http://www.telefonguru.hu/keszulekek/keszulek-
guru_Lenovo_IdeaTab_A3000.asp
Sziasztok!
Tapasztalatok esetleg vannak ezzel a tablettel
kapcsolatban? (Ez és az Asus MeMO Pad HD7 között
vacilálok..)

Xiaomi Redmi Note 10

(#42627) this is life válasza csajszi29 (#42626) üzenetére


this is life
Ármester

Hasonlitsd ossze oket [link] , ha a velemenyem er valamit akkor asus mivel a samu utan ok a masodik legnagyobb tablet gyartok,persze csak akkor ha nem kell a mobilnet, mert a lenovoban az is van.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42628) fateless válasza csajszi29 (#42626) üzenetére


fateless
veterán

Ahogy előttem is írták, magadnak kell eldöntened, hogy kell a mobilnet vagy sem. Ha kell, akkor egyértelműen lenovo (el sem tudnám képzelni a tabletemet mobilnet nélkül), de ha nem kell, akkor minek fizetnél érte...

Viszont abból kiindulva, hogy nem tűnt fel ez a lényeges különbség, azt jelenti, hogy nincs rá nagyon szükséged...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#42629) Pribi


Pribi
senior tag

Erre valaki? Csak mert lejár az akció... Ja azt nem írtam, hogy 35000 pénz.

Köszi: Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#42630) fateless válasza Pribi (#42629) üzenetére


fateless
veterán

Csak a technikai spec alapján nem fogjuk tudni megmondani...

Igen, lehet jó is erre a célra... (de falhoz is vághatja - vagy inkább ezen a húst)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#42631) tjb007 válasza Pribi (#42629) üzenetére


tjb007
nagyúr

Zsákbamacska.
Meg kell nézni, ki kell próbálni, és akkor talán.

(#42632) this is life válasza Pribi (#42629) üzenetére


this is life
Ármester

Azert skype-ra is csak modjaval , gondold el mire lehet kepes az elolapi kamera :DDD , de ha cak hang hivasra kell akkor gondolom azzal nem lesz gond,mielott megvenned nezd at alaposan , probald ki es ha jonak tunik tegyel belatasod szerint. Amugy nem lenne jobb egy markas 7 colos hasznaltan ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42633) shogilaslow


shogilaslow
tag

[link]

valakinek vélemény?

(#42634) this is life válasza shogilaslow (#42633) üzenetére


this is life
Ármester

A frissitesre nem lehet letenni a nagy eskut, a prestigional azert 1 frissitest tobbnyire ossze hoznak, a brandeltek kozt oveke talan a legkevesbe gondokkal kuszkodo termek paletta. A jatek amit kerdezel elvileg futnia kell rajta, de csodat ne varj a flash jatekok nem erintopanelre vannak kitalalva, ha meg még osszetett a flash anim/jatek akkor aztan gyotrelem a negyzeten. Flash-s jatekra nem vennek droid tabot...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42635) shogilaslow válasza this is life (#42634) üzenetére


shogilaslow
tag

Köszönöm!

Remélem van it olyan, aki erről a játékról, mint táblagép tudna nyilatkozni :)

Viszont még gondolkozom, hogy lehet nagyobb col jobban jönne.

(#42636) this is life válasza shogilaslow (#42635) üzenetére


this is life
Ármester

Ami biztos hogy ami kell majd hozza az az eger lesz, mert kepernyon bokdosve nem mindig a megfelelo utasitasokat hajtja vegre egy egy jatek . Amugy tabletben minnel nagyobb annal jobb, de persze ez a hordozhatosag rovasara megy, ellenben a latvany karpotol, talan egy erosebb hw se lenne rossz pl rk3188-al szerelt tab ,hd,fhd kijelzovel. Tabon probakepp egyszer a mylitle farmot probaltam , hogy is mondjam nem volt egy elmeny ,a faltenisz,sonic jol mennek , csak az iranyitas pocsek pl huzod az ujjad es a weblap mozdul a figura helyett. A hulye azert nem vagyok boltban ki kene probalnod egy kiallitott tableten, hogy milyen is lenne a jatek ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42637) Pribi válasza this is life (#42632) üzenetére


Pribi
senior tag

és fateless, tjb007 köszi a válaszokat, meg fogom lesni. Azért kéne ekkor mert a néninek a szeme már nem az igazi, és videotelefonálás lenne a cél. Tudom, hogy nagyon ratyának tűnik, de nagyon nincs szegénykémnek pénze. De elgondolkodtam a dolgon, szétnézek a használtpiacon.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#42638) shogilaslow válasza this is life (#42636) üzenetére


shogilaslow
tag

A játék fórumán olvasom, hogy valami Puffin böngészővel jó a játék. Lehet egy próbát megér telón is kipróbálni. Majd kiderül.

(#42639) this is life válasza shogilaslow (#42638) üzenetére


this is life
Ármester

Ha van droid telod probald ki azon, bongeszok kozul amivel nincs gond a flash-el dolphin,maxthon,uc browser hd...nalam ami gond mentesen megy flashplayer a 11.1.115.63 .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#42640) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok,
új tabletet szeretnék venni, a főbb speckók:
- felhasznalas elsosorban skype, net, jaték, emiatt fontos a normális(min.1.3 mpx) elolapi kamera. Hatlapi is lehet jo, pl 5mpx, vaku nem lényeg
- min 1g ram, de inkabb 2
- normális, kis fogyasztású (28nm) proci, ha lehet 4 maggal
- 10" körüli ips kijelzo
- nagy akksi kapacitás
- jó wifi
- gps

Jó lenne, ha 70e körül megállna :D
Előre is köszi a segítséget
:R

(#42641) tjb007 válasza nyesix (#42640) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS MeMO Pad HD 10 (ME102A)
Ha nem lenne fontos a GPS, akkor egy kicsit több lehetőség lenne, és nem 80 hanem tényleg 70e forint körül (igaz a többség B brand modell).

(#42642) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Most én jutottam a kérdező sorra, köszönhetően annak, hogy én magam is gond nélkül elveszek a tabletek között, annyi típus van már. Ezúttal egy olyan tablet beszerzésérére adtam a fejem, amelyen csak játék futna, a következő követelményekre lenne szükség:

- kijelző mérete szinte mindegy, 16:10/9-es képarány, legalább HD felbontás és normális érintőpanel szükségeltetik
- Normális hardver, amelyet támogatnak a játékok és lehetőleg akadás nélkül futnak azok még kb. egy évig
- micro/mini HDMI megléte, ami nem védett jellel rendelkezik, azaz rögzíthető
- újonnan, használtan egyaránt érdekes lehet, az ár az elsődleges
- nem hiszek a kínaicsodákben

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42643) Chapel


Chapel
addikt

Végre valahára elérhető áron látom az AInol modelleket.
A Novo9 Spark és Novo9 Firewire között nem igazán látok difit (egyik fekete, másik fehér és a Firewire-re több a pozitív user komment, de az meg nem mérvadó feltétlen ugye).
Elvárás: 9-10", 4mag, minimum fhd ips kijelző és óriási aksi.

Ezek 55-60 között mennek, ár/értékban verhetetlenek, de egyébként ajánlottak? Úgy látom hogy a kínaiak között elég jónak számít ez a márka. Majd megyek saját topicjába ha ez itt off, csak első körben itt kérdezem meg. :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#42644) Imifej


Imifej
senior tag

Navon Platinum 10 tabletre lehet e újabb Androidot feltenni? A mostani 4.1.1 de a Play enged sok progit feltenni rá. A telóm 2.6.3 as de sokkal több minden jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#42645) laszlohu válasza z0d1AK (#42642) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez egy új valami, és tapasztalat sincs róla, de jónak tűnik, ha csak a Speckót nézzük :

[link]

(#42646) z0d1AK válasza laszlohu (#42645) üzenetére


z0d1AK
veterán

Bár nem sokban különbözik a kínai csodáktól, leginkább olyanra lenne szükség, ami elérhető is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42647) tjb007 válasza z0d1AK (#42642) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 8.3, ha lenne rajta HDMI, de ugye nincs, csak SlimPort van, az meg ugye HDCP védett.
A legeslegjobb a Kindle Fire HDX (7 vagy 8.9) lenne, de az duplán is felejtős.

(#42648) Micuir_M


Micuir_M
tag

Sziasztok! Egy gyors kérdés egy Lenovo A2107A tablettal kapcsolatban. Ha egy kezdőképernyőről letöröltem az összes alkalmazás ikont, utána hogyan tudom letörölni az üres kezdőképernyőt? A hosszú nyomásra csak a háttérkép beállítási lehetőségeket ajánlja fel. Köszönöm!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#42649) z0d1AK válasza tjb007 (#42647) üzenetére


z0d1AK
veterán

De akkor megoldáshoz közelebb ezzel sem jutunk. :( A Nexus 7 (2013) adott, itt van, tökéletes volna, de SlimPort... Kézzel fogható modell kéne, ami akár használtan is elérhető.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42650) Bizsu1st válasza wolf1000 (#42601) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Nekem Pipo U8 van, bátran tudom ajánlani!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.