Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) axel_foley


axel_foley
tag

nem igazán voltam eddig oda a Flight Simulatorokért, de ez egész jol néz ki. DX 10-es grafika (+ DX 9 támogatás)

Megjelenés (várhatólag): 2006 okt. 3.

Egy kis info a hardver követelményekröl, meg még egy pár dologrol:
[link]

Egy pár kép:
[link]

Még egy kis info:
[link]

remélem lesz azért akinek tetszik is :)

(#2) Dade válasza axel_foley (#1) üzenetére


Dade
tag

Én egyelőre az FS2004-et nyomom. Csak mostanában szereztem meg, hát van még mit fejlődnöm! :B
Az FS X demoját már leszedtem, de még nem volt időm kipróbálni... :(((

[Szerkesztve]

''...Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején...''

(#3) joe69 válasza Dade (#2) üzenetére


joe69
senior tag

mar van demoja?
linket tudnal dobni?

(#4) joe69 válasza joe69 (#3) üzenetére


joe69
senior tag

megtalaltam, meg ma kiprobalom:)

(#5) lesaux válasza axel_foley (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Kipróbáltam, egy kalap szar. Törlöm is le gyorsan.
Billentyűvel szinte lehetetlen irányítani. Nem úgy működnek a gombok, mint az összes játékban, hanem mint pl. egy szövegszerkesztőben. Ha hosszan nyomod, először egyszer érzékeli, aztán vár egy kicsit, és utána indul be. Ez hihetetlen, hogy vagy 10 évvel ezelőtt volt egy Flight Simulator, és azóta nem tudták ezt a hibát kijavítani. Mellesleg évekkel ezelőtt assemblyben írtam egy programot, ami úgy kezeli a billentyűket, ahogy játékok alatt kell.
A másik: ha egyszerre két gombot nyomsz, tehát pl. fordulsz balra és közben emelkedsz, akkor nem fog balra fordulni, csak emelkedni. Azt a gombot, amit először nyomsz, nem érzékeli többé.
Nem tudom, én vagyok-e a lúzer, valamit át kéne állítani két kattintással, vagy tényleg ilyen szarul van ez megírva?
A grafikájától meg nem vagyok elájulva, amúgy meg akad és lassú.
9800-as kártyával, 2600+-szal meg 1 giga RAM-mal.
Felbontást nem tudom, hol lehetne állítani, de tartok tőle, hogy sehol.

(#6) lesaux válasza axel_foley (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Nézegettem közben a képeket, hát, nálam cefet nem így néz ki.

(#7) Törzsfőnök válasza lesaux (#5) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Te láttál már olyat a valóságban, ahol billentyűzettel vezérelték a repülőgép kormányszerveit? Használj valami jobbfajta joystickot erre a célra. Ezt nem arcade programnak szánták, hanem szimulátornak. Hosszabb utakon egyébként se te vezeted a gépet, hanem az FMC - Flight Managment Computer. Szimulátorozni egyet jelent a repülés szeretetével. Tehát nem ökörködésre való.

(#8) lesaux válasza Törzsfőnök (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Nem, Törzsfőnök, nem láttam még olyat, hogy billentyűzettel vezérelték volna a repcsi kormányszerveit, de attól még a probléma fennáll. Ha nagyon kötözködni akarnék, azt mondanám, egérrel meg joystickkal se irányított még senki gépet, de most nem akarok nagyon kötözködni. Érekes módon a többi játékgyártó meg tudja oldani ezt a két gondot, amit a billentyűk okoznak a Flight Simulatorban. Ezek meg több mint tíz év alatt se.
Mindegy. Már le tudok szállni a Jettel, illetve a lisztszórós feladatot is megoldottam.
A felbontását tényleg nem lehet visszavenni, vagy csak én nem találom?

(#9) Geryson válasza lesaux (#8) üzenetére


Geryson
addikt

Jó lesz ez, csak szerintem direkt butítottak el vagy éppen fogtak vissza dolgokat a demo-n. Gombbal mondjuk tényleg katasztrófálisan irányítható, de igaz, ami igaz, 10 éve nem repültem gombbal FS-t, csak most ezt a demo. Magam is elcsodálkozom, hogy anno hogyan voltam képes rá... :)

Felbontás? Én sem igen találtam ilyet, de lehet nem voltam elég türelmes. Azért a víz elég kemény kinézetű lett.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#10) DeepDish


DeepDish
őstag

Nah kinek hogy tettszik? :U

(#11) Geryson válasza DeepDish (#10) üzenetére


Geryson
addikt

Most nézem, hogy állítólag kijött, de egyenlőre még egy ismerősömnek sincs meg (tudtommal).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12) Kraptor válasza Geryson (#11) üzenetére


Kraptor
őstag

Én még a betában játszottam az elég kellemes volt. A virtual cockpit nem nagyon jött be maradtam a hagyományosnál. Az tény, hogy ezt bill-el nem lehet vezetni főleg egy jumbot de egy kisgépet vagy sárkányt nagyon könnyen eltudsz kezelni egérrel. Van mouse irányítási lehetőség is benne mikor mouset átrakod joymodba és akkor sokkal jobb, csak ugye ezt megint ott lehet ahol nem kell sok gombot nyomkodni, magyarán kisgépeknék.
Nekem az tetszett mikor SIngapore vagy Hongkong reptéren kellett leszállnod egy jumboval monszumba...az nagyon jó küldi volt, csak mindig a földetérésnél volt problémám mert azt elég nehézkes joynélkül.


[Szerkesztve]

(#13) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

Énis kipróbáltam felszálláskor ha sok épület van akkor 10fps... ha levegőben repülök akkor folyamatos képet produkál a gépemen :DDD (vagy optimalizálatlan vagy ekkora gépigénye lenne..?)
amúgy a grafikát lehet állítani!! bár én úgy hagytam,ahogy belőtte magának..
senki ne várjon olyan szép grafikát mint amit a képeken láttok mivel az dx10-es vga-n készült..

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#14) DeepDish válasza Viewsonic (#13) üzenetére


DeepDish
őstag

2 giga ram minimum ami ma mar elvarhato vmi jobb A64 es 7600 gst-vel ugytudom jol megy!
Neked mid van?
En meg most toltom gamet de mivel elso dvd-t ujratomoritettek mivel elkurtak igy 15 gb nem szalad le olyan gyorsan! :DD

De joyt mindenkepp akarok loni hozza vmi ertelmesebb FFB-eset,amugy kar is nekikezdeni!!

(#15) Geryson


Geryson
addikt

Gondolod fog kelleni a 2 giga RAM? Én az 1-ről kettőre bővítésnél semmi változást nem vettem észre az FS9-ben, de itt már lehet, hogy mégis kelleni fog. A gépem elég bika, de a 10-es FPS VATSIM-en, este, sok forgalommal, LHBP-n teljesen szokványos... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#16) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

hát nálam szarul megy sztem...
pentium d805@ 3,8ghz 7900Gt 2giga rammal,vista...

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#17) DeepDish válasza Geryson (#15) üzenetére


DeepDish
őstag

MEg nem probaltam de remelem uj 7900 gs-el mar no roccenes!! :DDD

(#18) Viewsonic válasza DeepDish (#17) üzenetére


Viewsonic
aktív tag

látom,nehezen veszed a dolgokat...
elkell,hogy szomorítsalak ha nálam szarul megy akkor minimum conroe/allendale kell neki ami 3ghz+ 2giga ram +mondjuk egy 8800GT/GTX ami tudja már a dx10-et...

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#19) DeepDish válasza Viewsonic (#18) üzenetére


DeepDish
őstag

Tudod veszem a lapot csak mashol nem irtak,h tetu lassu lenne ezert nem ertem nalad mi a pocs van!

(#20) DeepDish válasza Viewsonic (#18) üzenetére


DeepDish
őstag

Mellesleg azt a fos vistat leszednem es xpvel probalnam!! :C :C :DD :DD :Y :Y

(#21) mfranky


mfranky
őstag

Szasztok!

Szerintem nem olyan rossz, tény és való, hogy nem a legszebb, de mivel a Microsoft csinálta egyértelmű, hogy DX10-re és Vistára van kihegyezve, hogy minél e lőbb cseréld a gépet+oprendszert. Egy Logitech Wingman Rumble 2 gamepaddal is el lehet irányítgatni, szerintem bőven elég hozzá.
Nálam is akad rendesen, amikor a föld közelébe vagyok, de ki lehet kapcsolni minden air/land/sea traffic-ot, és a texture quality-t is lehet állítani.
Az X800-asok ideje is lejárt.... :(((

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#22) Kraptor válasza DeepDish (#17) üzenetére


Kraptor
őstag

Fog az rocceni:):) Nekem 1900XT vel is egy kicsit akadozik, de nem nagyon vészesen. Minden fullon 4xAA és 1208*1024ben.

(#23) DeepDish válasza Kraptor (#22) üzenetére


DeepDish
őstag

Na igen de te legalabb nem vista alatt nyomod,mint elozo kollege johogy akadt neki!! :DD :DD

(#24) DeepDish


DeepDish
őstag

Vki probalta mar 8800-as vga-val? :DDD

(#25) betya


betya
csendes tag

bocs ha egy kicsit off, hátha érdekel itt valakit,
van néhány AIRBUS A310 1:222 makett eladó

mail: vpeti6@yahoo.co.uk

TEL: 20 / 3887808

(#26) betya


betya
csendes tag

[kép]


[Szerkesztve]

TEL: 20 / 3887808

(#27) betya


betya
csendes tag

pedig nagyon gizda

TEL: 20 / 3887808

(#28) joccadoki válasza betya (#27) üzenetére


joccadoki
senior tag

nagyon

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#29) DeepDish válasza joccadoki (#28) üzenetére


DeepDish
őstag

1 ft max! :DD

(#30) haky


haky
senior tag

Szaggat a játék mint állat 10-11 fps..:(

Aki másnak retyvetyutyu...

(#31) haky


haky
senior tag

Na basszus mindenhol virágzik ez a topik itt meg semmi. Véleményeket, teszteket, tweak leírásokat... Pörögjön ez a topik, nem egy rossz játék. Az egy biztos, h ha valakinek erőműve van annak is meginog a bizalma a gépe iránt ha fölteszi ezt a játékot:)).

Aki másnak retyvetyutyu...

(#32) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Valaki próbálta már 8800-as kártyával?

All Black...

(#33) axel_foley válasza Stalker-2572 (#32) üzenetére


axel_foley
tag

ugy látszik nem, de ha arra vagy kiváncsi, hogy DX10ből mutat-e valamit, akkor ha jol tudom nem. ugy hallottam, hogy amikor a vista (DX10) megjelenik, akkor adnak ki hozzá valami patchet, ami DX10es támogatást is ad.

[link]
az alján.

(#34) haky


haky
senior tag

Nektek milyen beállitással megy???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#35) Totyahu


Totyahu
csendes tag

Nekem is szaggat, pláne a többi játékhoz képest. Néztem a task manager-t és biza csak az egyik magot használja (Core2 Duo 6300). Kicsit rákerestem a neten és ezeket találtam:

A task managerben rá lehet kényszeríteni, hogy két magon dolgozzon. Állítólag gyorsít valamelyest:
[link]

A Microsoft gagyarászik valamit, hogy a Power Management profilokat át kell állítani. Személy szerint ebben én nem hiszek, de meg lehet próbálni:
[link]

Egyiket sem próbáltam még, ha lesz tapasztalat tudósítok.

Egyébként olvastam vmi Micorsoftos csókának a blogjában is az idevágó bejegyzést (sorry, nem találom a linket), amiben elsírja magát, hogy milyen nehéz 2 magra programozni és azt tulajdonképpen nem is lehet, mert a két processznek be kell várnia egymást. Költői kérdésem: a többieknek miért sikerült mégis?

Peace,
T.

(#36) Totyahu válasza Totyahu (#35) üzenetére


Totyahu
csendes tag

Még vmit találtam:

Ludas lehet a Microsoft Sidewinder force-feedbackes joy gameportra kötve. Driver update megoldja.
Itt írják, valahol középtájon: [link]

(#37) haky


haky
senior tag

MEgpróbáltam de nem változik semmi sem. A kétmagos dologgal kapcsolatban. Sőt.. Még sztem szarabb. Többet töltöget. Nem tudom mi köze van a kettőnek egymáshoz, de gy van.

Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#38) tomyoy


tomyoy
senior tag

ÜDv!

Valaki a telepítés menetét írj amár le....THX...privi...stb..hogy kell felrakni?hülységtől kíméljetek....

nyiknyiknyiknyik

(#39) gerjus válasza Stalker-2572 (#32) üzenetére


gerjus
aktív tag

En probaltam , eppen most :D

hat nemtom minden high es elsimitassal 20-30 kozott megy de velemenyem szerint ez sokat nem jelent meg hogy 8800 al probalod e amig nem lesz rendesen viszta meg directx 10 meg driver ra ilyenek akkor kell erre a dologra visszaterni es meglatjuk ....

De igy tokeletesen jatszhato azt hozza kell tegyem ...

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#40) haky válasza gerjus (#39) üzenetére


haky
senior tag

Nem kell hozzá erős VGA egy 7600GT is megteszi. Viszont a proci az kell. Az egész program egy hülye keretrendszerben fut. Tisztán processzorra van kihegyezve a játék. Kipróbáltuk egy gyengébb VGA-val mint az enyém de viszont erősebb procival. Nekem D805-3.4Ghz-en X1950pro vs Core2Duo T7200 2.0Ghz 4MB Go 7900GS. MOndanom sem kell , h utóbbi egy dell notebook és láss csodát a lassab VGA-s noti kib.szott gyorsan futtatja a game-t a procinak köszönhetöen.

Úgyhogy egy húzott Core2Duo nélkül csak High-ban lehet játszani. Ultra High-ban is türhető. Viszont ha az autogen...-ot extreme dense-re húzom na akkor jön a 6-14 fps lakott terület fölött viszont nagyon komolyan néz ki. MIvel erdős helyen abszolút nem látom a talajt csak a fákat(olyan sok van belőle).

Akinek megvan a progi az csinálja már meg azt, h mindent fölhúz high-ra a scenery-ben pedig scenery complexity dense-en, autogen density pedig extreme dense-en. Monitorozzátok az FPS-t és red bull air race. Kinek mennyi a minimum ill maximum frame? Ja és a konfig is kéne mellé, h milyen.

Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#41) gerjus válasza haky (#40) üzenetére


gerjus
aktív tag

Jo megcsinalom meg ma majd irok hogy mi a helyzet ....

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#42) gerjus válasza haky (#40) üzenetére


gerjus
aktív tag

Erdekes :D

1024 ben elsimitassal es trilinear szuressel a te beallitasaiddal 8-11 frame
ha kikapcsolom az elsimitast akkor nezhetetlen cserebe ugyanannyi frame :DDD

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#43) haky válasza gerjus (#42) üzenetére


haky
senior tag

Mondtam, h szemét egy játék. Főleg, h ki sem használja a két magot csak az egyiket, vagy pedig mind a kettőt de csak 50-50%-ban. Sztem valamit nagyon elszúrtak az írásakor. Nincs manapság olyan proci ami bírná vinni. Lehet ez is úgy lesz mint a 2004. Azt mostanra értük el , h a 2004-et fullra hűzva tudjuk futtatni. Ennek is kell 2 év:))

Aki másnak retyvetyutyu...

(#44) gerjus válasza haky (#43) üzenetére


gerjus
aktív tag

Igen lehet igazad van de azert ekkora hulyeseget hogy ha mar proci kell neki egye meg mindet :D de igazabol felelmetes hogy nem hasznalja ki a vidkarit semennyire ... :))

A dx10 miatt remenykedem azert benne hatha majd a rendes vista alatt jobban fog menni .... ne kelljen mar ra 2 evet varni :W
Vagy le kell butitani mast nemtok .... de mondjuk kicsit azert ha jatszik a beallitasokkal az ember 20-30 kore fel lehet hozni es az mar eleg jo .

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#45) haky válasza gerjus (#44) üzenetére


haky
senior tag

JAh 30 fölé nekem is sikerül néha. Red bull-ban átleg 24 fps. De akkor ha vissza kell vennem 1-2 dolgot. Főleg a fáket dense vagy normal-ra.Üdv

Aki másnak retyvetyutyu...

(#46) DeepDish


DeepDish
őstag

REmenyeim szerint hetvegen en is felteszem es letesztelem vegre,majd megirom tapasztalatot konfigomon!

(#47) haky válasza DeepDish (#46) üzenetére


haky
senior tag

Rendben várjuk:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#48) gerjus válasza DeepDish (#46) üzenetére


gerjus
aktív tag

Varjuk bezony ;) plane azzal a joyal :D

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#49) DeepDish


DeepDish
őstag

FPS-t ti fraps progival nezitek vagy van vmi gyari beepitett is a gameban?

(#50) haky válasza DeepDish (#49) üzenetére


haky
senior tag

A gyári fps mérő, össze vissza mér. Úgyhogy fraps!!

Aki másnak retyvetyutyu...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.