Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) aRm1n válasza vadkörte (#31097) üzenetére


aRm1n
aktív tag

TiBu-val? Az ingyenes változatban nem lehet jegelni... Van valami alternatíva esetleg?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31102) kmarci25 válasza aRm1n (#31101) üzenetére


kmarci25
veterán

Egy ideig ezt használtam: Ice box. Asszem ennek is van fizetős része, de az ingyenessel is max 10 appot fagyaszthatsz.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31103) pluhm válasza crok (#31100) üzenetére


pluhm
aktív tag

Nekem ilyenkor nem kimondottan a frissítéssel van gond, hanem azzal, hogy egyáltalán nincsen netem. Tehát a böngészőben sem tudok egy oldalt megnyitni, azt írja ki, hogy nincsen internet kapcsolat, holott az értesítő sávban látom, hogy megy a 4G, sőt 1-2 bites adatforgalom is van, ennek ellenére nem működik semmi sem, amihez internet kell... Ha ki-be kapcsolom az internetet olyan módon, hogy átkapcsolom az egyik sim-ről a másikra, majd vissza, akkor elkezd minden működni, tehát megjönnek az e-mail-ok, a böngészőben bármilyen oldalt meg tudok nyitni, frissül az időjárás app....stb...

(#31104) vadkörte válasza aRm1n (#31101) üzenetére


vadkörte
addikt

Link2SD-t használom (a free is elég)

Üdv. V. Körte

(#31105) crok válasza aRm1n (#31101) üzenetére


crok
Topikgazda

Vagy ott van a jó öreg pm disable [csomagnév] ADB alól PC-ről, vagy telefonon terminálból (su után).
A csomagnevet meg tudod nézni az app tulajdonságainál is (ha jól tudom, talán ott van valami "i" ikonka) vagy ugye a jó öreg pm list packages -e | grep -i 'appnévamitkeresel'

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31106) crok válasza pluhm (#31103) üzenetére


crok
Topikgazda

3G preferáltra állítva is ez van?
Kipróbálod hogy milyen ha nem használsz 4G-t?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31107) pluhm válasza crok (#31106) üzenetére


pluhm
aktív tag

Még nem, kipróbalom

(#31108) aRm1n válasza kmarci25 (#31102) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszi mindenkinek! Egyelőre lejegeltem Ice Box-szal, hátha megoldja.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31109) crok válasza crok (#30857) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, most vált hivatalosan kiadottá a globál V10.2.3.0, mostmár bárki is megkaphatja OTA-n (mostmár van hivatalosan fastboot ROM is.)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31110) Hary50 válasza iff (#31098) üzenetére


Hary50
csendes tag

Szia!
Az a kérdésem, hogy a számot is és a százalékot is be tették az akkuba?

(#31111) toby_as


toby_as
tag

Sziasztok
Valaki mostanaban cserelt esetleg kijelzot (Note 4x)? Egy jo forrast tudna valaki ajanlani (keret is kel) ahonnan hamar megkapom, sajnos osszetortem az enyemet.
Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#31112) szunyi777 válasza toby_as (#31111) üzenetére


szunyi777
őstag

Én nemrég rendeltem egy keretes kijelzőt, de az szivás volt sajna.. A keret és a kijelző közül hiányzik a fény vezető fólia, igy az alsó gombok nem világitanak. Megreklamáltam és jött is vissza a pénz.
Elötte egy másik készülékre simán csak kijelzőt rendeltem és a régi kijelzőről áttettem a fényvezető fóliát és tökéletesen működik szép képpel, fényerővel. Természetesen eladó és lcd függő lehet a jelenség..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#31113) pulutodurumo válasza toby_as (#31111) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem Note 4 Global van, (Snapdragon) sajnos már a harmadik utángyártott kijelző van benne. Az első kettő ghost touch-os lett pár hónap után, de ez még jól bírja.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#31114) iff válasza Hary50 (#31110) üzenetére


iff
senior tag

Szia!

Rengeteg hely van mi a francnak kell ennyire összenyomni. Ez nem notch-os. Pár funkció is, amit használtam az is hiányzik. PL: automatikus wifi lekapcsolás.

..........""..........

(#31115) crok válasza crok (#30517) üzenetére


crok
Topikgazda

AEX 6.3 changelog - build meg nincs..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31116) MrVinyl


MrVinyl
csendes tag

Hello!

Megjött a frissítés, és eltűnt az e-mail widget?! Más is tapasztalta? Mit lehet tenni?
Köszi a válaszokat.
Üdv.

(#31117) [lAyCsI] válasza crok (#31115) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

kint van és tölthető!

-= No way back from Here =-

(#31118) sandró60


sandró60
addikt

Megkérhetem a topik társakat akinek már megjött a frissítés,hogy írna valamit hogy milyen?Pro-kontra :K
Angolból nem vagyok valami jó :D

(#31119) vadkörte válasza sandró60 (#31118) üzenetére


vadkörte
addikt

Melyik ROM-ra gondolsz?
A topik lakói gondolatolvasásban nem remekelnek

Üdv. V. Körte

(#31120) sandró60 válasza vadkörte (#31119) üzenetére


sandró60
addikt

A gyári V10.2.3.0.NCFMIXM

(#31121) toby_as


toby_as
tag

@szunyi777 es @pulutodurumo

Sajnos lutri ezek szerint az egesz. Remeltem hogy van valami bevalt elado.

Koszi a valaszokat!

(#31122) pulutodurumo válasza toby_as (#31121) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A kettő rossz másik eladótól jött, azt nem írtam. :B Szóval egyelőre ez ajánlott.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#31123) Archttila válasza [lAyCsI] (#31117) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom te hogy vagy vele, de nalam a rom illetve a legujabb 10.2.3-mas firmware frissites utan erezhetoen porgosebb/pattogosabb a rendszer mint korabban. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31124) fudi2002 válasza Archttila (#31123) üzenetére


fudi2002
veterán

Új miuiban műxik már a gcam? HAL támogatás

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31125) Archttila válasza fudi2002 (#31124) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom, en AEX-et hasznalok.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31126) [lAyCsI] válasza Archttila (#31123) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Nekem is feltűnt...
Főleg böngészés közben :K
Bár én az ucsó Frankó kernellel hajtom

-= No way back from Here =-

(#31127) Archttila válasza [lAyCsI] (#31126) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Stock-kal is simabb :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31128) Kiss_R


Kiss_R
tag

Sziasztok!
9.6.3.0 MIUI van a telefonomon, rootolva.
A kérdésem az, hogy van-e mód az állapotsor ikonjait fehérről feketére állítani a zárképernyőn?
A feloldás utánra ott a Nova Launcer, abban van "sötét ikonok" kapcsoló, de sajnos a zárképernyőre nem terjed ki a jogosultsága.
Most ha az ember világos hátteret használ, akkor így járt, használjon sötétet? :F
Nézegettem témákat, de semmi használhatót nem találtam (létezik esetleg gyári Xiaomi téma, csak sötét ikonokkal?).

(#31129) kanyi51 válasza Kiss_R (#31128) üzenetére


kanyi51
senior tag

Probálj itt nézelödni
https://miuithemesxiaomi.blogspot.com/search?updated-max=2018-10-27T18%3A56%3A00-07%3A00&max-results=6#PageNo=10

(#31130) Archttila válasza [lAyCsI] (#31126) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a fingerprint is gyorsabb lett egy picit, de lehet csak placebo. :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31131) [lAyCsI] válasza Archttila (#31130) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

lehet :)
úgy néz ki szép lassan kezd összeérni a pite

-= No way back from Here =-

(#31132) Archttila válasza [lAyCsI] (#31131) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igy van! Kell par honap mire legalabb a nagyobb bugokat kinovi.
Szerintem ez az elso olyan build ami mar nem beta feelinget sugaroz. :)

Minden mukodik, gyors pattogos, es pie! :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31133) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy Miui10 Global fejlesztői van fenn, érdemes európai fejlesztőire váltani?
Kösz.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#31134) crok


crok
Topikgazda

OrangeFox R9 update
Letölthető (most még akaodik a saját oldaluk..)
https://orangefox.tech/download
https://sourceforge.net/projects/orangefox/files/mido/
..vagy a Mega tárhelyemen..
Nagyon hosszú a changelog (és itt nincs spoiler) úgyhogy
[itt] van a changelog egyelőre (XDA-r is kikerül nemsoká)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31135) crok válasza Oldbiggy (#31133) üzenetére


crok
Topikgazda

"Európai feljelsztői" alatt a XIaomi.EU-t érted? Mert akkor nem sok értelme van mert megmondták hogy nem lesz több heti frissítésük Mido-ra (EOL lett a weekly ROM).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31136) Oldbiggy válasza crok (#31135) üzenetére


Oldbiggy
tag

:R

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#31137) Whist válasza crok (#31135) üzenetére


Whist
aktív tag

EOL és persze most jön a Darkmode... :(

(#31138) crok válasza Whist (#31137) üzenetére


crok
Topikgazda

Hetek óta EOL a weekly ROM.. nem >>pont most<< kezdődött ez,
az utolsó ROM január 1..3 jött ki és ekkor lett bejelentve.
Azért döntöttek így mert túl sok munka volt a backporting, hogy az új Oreo/Pie alá kiadott MIUI10 dolgokat valahogy beleerőszakolják a Marshmallow/Nougat ROM-okba. Egy ponttól már nem működik stabilan szerintük. Ezen a ponton lett EOL. Szerintem jobb, mintha lennének pusztán generált ROM-ok amik hulladékul működnek (plusz durván rosszul jönne a reputációjuknak is) szóval valahol én megértem. Kínai stabilból utána is csináltak ROM-ot, remélem ha jön ki még stabil kínai abból is csinálnak még.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31139) Whist válasza crok (#31138) üzenetére


Whist
aktív tag

Én ezzel teljesen tisztában vagyok, hogy már hetek óta kinyírták a Nougat rendszereket. Csak azért egy fullsystem Darkmode jól jött vna még :D Ugyanis a heti EU ROM ezt a funkciót adja

[ Szerkesztve ]

(#31140) crok válasza Whist (#31139) üzenetére


crok
Topikgazda

Adja, a Nougat+ rendszerekre, es nem a Xiaomi.EU hanem a kinai base ROM, de az se tartalmazza Nougat-ra, ugyhogy mindegy. Vannak temak, meg lesznek, majd osszeollozzuk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31141) csemeteim válasza crok (#31138) üzenetére


csemeteim
tag

Szia
Előre elnézést kérek az értetlenkedésért, de ami 2018.12.20ig jött heti fejlesztői frissítés és telepítettem az már többé nem jön?
Jól értelmezem? Ha így van akkor tegyem inkább fel a Stabil verziót? Mi az az EOL?
Egy rootolatlan készülékről beszélünk.
Ha váltok Stabilra és a saját frissitőjevel teszem fel nem lesz tégla belőle?
Köszi

(#31142) crok válasza csemeteim (#31141) üzenetére


crok
Topikgazda

Hello,

Ne keverjük a dolgokat.

Azt mondod "2018.12.20ig jött heti fejlesztői" ROM van fent - az gyaníthatóan a globál fejlesztői lesz és nem az általunk említett Xiaomi.EU (mert abból az utolsó a 9.1.3 volt). Nincs olyan információ ami a Xiaomi-tól jött és ami szerint nem lesz több globál heti/fejlesztői ROM - de az utóbbi 7..8 hétben nem volt kiadott ROM mert instabilitásra hivatkozva nem adták ki.

Amiről mi/én beszéltünk/em fentebb az a Xiaomi.EU heti fejlesztői ROM:
az, hogy ők úgy döntöttek nem csinálnak több ROM-ot a heti kínaiból olyan eszközökre aminek az OS-e nem minimum Oreo (tehát minden ami Nougat és alatta van) az az ő döntésük. Szívük joga volt így dönteni ha túl sok munkának érezték a (néha portolhatatlan) új feature-öket beleerőszakolását aztán reszelgetését aztánn kivételét a ROM-okból (meg nézni a rengeteg, már-már gyűlölködő és ostoba kommentet.. borzasztó emberek vannak néha, de komolyan).

Szóval:

- Jól értelmezem?
- Nem értelmezed jól.

- Ha így van akkor tegyem inkább fel a Stabil verziót?
- Nem így van. De a továbbiakhoz kéne, hogy melyik stabilra gondolsz? Globál vagy a Xiaomi.EU?
Meg igazából te tudod mi tetszik neked.

- Mi az az EOL?
- End Of Life - az életciklus vége, amikor pl. nincs több frissítés
(Ez persze csak arra vonatkozik aki kiadja azt hogy a **számára** EOL-nak tekintett az eszköz, mint most itt a Xiaomi.EU a heti ROM-okkal, de ettől még a Xiaomi ilyet nem adott ki, az XDA-n/Telegramon tonnaszám van fejlesztő aki ontja magából az újabbnál újabb ROM-okat és frissítéseket.)

- Egy rootolatlan készülékről beszélünk.
- Ebből nem derül ki hogy a bootloader pl. nyitott-e, mert a fejlesztői ROM feltehető nyitás nélkül is.

- Ha váltok Stabilra és a saját frissitőjevel teszem fel nem lesz tégla belőle?
- De, ha csak simán, minden nélkül rázúzod akkor teljesen biztosan az lesz. Bármilyen ROM váltás esetén a készülék csak teljes wipe-al / factory reset-el lesz biztosan jól használható (hogy biztosan ne akadhasson össze az új a régi rendszer beállításával, egyebekkel) és szerintem ezt - ha az updater app engedi a betallózott ROM-ot feltenni, akkor - nemcsak ajánlja de egyben kötelezővé is teszi az app maga.
(Valamint a Mido-n még nincs ARB (Anti RollBack) így nem kell tartani attól hogy tégla lesz egy OS downgrade-től.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31143) fudi2002 válasza crok (#31142) üzenetére


fudi2002
veterán

Azért komolyan mondom csodálkozom, hogy az itteni időszakunk óta még senki nem téglázta le teljesen a telóját... :C

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31144) crok válasza fudi2002 (#31143) üzenetére


crok
Topikgazda

Voltak azért komoly próbálkozások - de meg lett az is mentve ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31145) fudi2002 válasza crok (#31144) üzenetére


fudi2002
veterán

Azért remélem az EFS (imei stb) mentések továbbra is ott lapulnak a Google Drive-okon, ugye Urak? :U
Jaj képzeed, LKT új verziója jó lett. Még egy tesztkör és rakom fel a képeket :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31146) csemeteim válasza crok (#31142) üzenetére


csemeteim
tag

Szia
Köszönöm a kimeritő választ. Zárt
bootloaderes a készülék és eddig a saját updaterrel váltottam a Global stabilrol Global fejlesztőire minden gond nélkül.
Várok a következő fejlesztőire.
Köszi

(#31147) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nálam a 10.2.3 Update látványosan elb.szott néhány dolgot. A zseblámpa egyáltalán nem működik.
Bármikor, amikor bekapcsolom a wifit, a fenti notification-ök között megjelenik egy értesítés a Letöltések apptól, hogy új fájl található, de hiába megyek rá, csak megnyitja a letöltések appot, ahol nincs semmi.... Ez is rohadt idegesítő!

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#31148) szunyi777 válasza fudi2002 (#31143) üzenetére


szunyi777
őstag

Ameddig a qloader 9008, edl mód elérhető, addig nem kell aggódni! Imei vesztés esetén is vissza jön edl módban. Már teszteltem

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#31149) fudi2002 válasza szunyi777 (#31148) üzenetére


fudi2002
veterán

Mert nem vágtad haza az efs területet. Majd ha végigszenveded amit én egy Asus tabbal majd rájössz... :K

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31150) szunyi777 válasza fudi2002 (#31149) üzenetére


szunyi777
őstag

Ha mtk s volt a tab, azt könnyű számozni... Na de ezt az imei témát nem feszegetem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.