Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) Laslie válasza Gyurinho92 (#31294) üzenetére


Laslie
tag

Kapcsold be a BT-t aztán nyisd meg a programot.
Valamiért csak akkor mutatja a mért értékeket, ha az be van kapcsolva.

(#31302) crok válasza kisspepe (#31300) üzenetére


crok
Topikgazda

Legfrissebbet használod?
Azzal nem kellene gond legyen, mert azt írja, hogy:
"COMPATIBLE WITH BOTH ODEX & DEODEXED ROMS! WILL AUTOMATICALLY DEODEX REQUIRED FILES IF NECESSARY."
Szóval nem kellene olyan gondja legyen hogy nincs deodex-elve.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31303) kisspepe válasza Laslie (#31301) üzenetére


kisspepe
tag

Bluetooth-ra gondolsz? Bekapcsoltam a telefonon, és a számítógépen a Smali Patcher generáláskor ugyan ezt a hibát írja. Az USB hibakeresés is be van kapcsolva.

(#31304) crok válasza kisspepe (#31303) üzenetére


crok
Topikgazda

A BT-s hsz nem neked szólt hanem a lépésszámlálós problémának.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31305) kisspepe válasza crok (#31304) üzenetére


kisspepe
tag

Ja bocsi, nem is figyeltem hogy kinek küldted.

(#31306) kisspepe válasza crok (#31302) üzenetére


kisspepe
tag

Igen a legfrissebbet használom.

Patcher Version: 0.0.4.1

Én sem értem mi lehet a gond, mert a sajátomat megcsináltam One Plus 5 működött. Csináltam már egy másik Xiaomit is, az is működött. Meg ezt a telefont is csináltam már mielőtt a szoftverfrissítés letúrta volna róla, és működött.

Most meg két számítógépen is néztem, de ezt a hibaüzenetet írja. Megnéztem az egyel régebbi Smali Patcher verziót is, azzal is ezt a hibaüzenetet kapom.

[ Szerkesztve ]

(#31307) crok válasza kisspepe (#31306) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen ROM van most rajta a telefonon? Azt egyáltalán nem látom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31308) kisspepe válasza crok (#31307) üzenetére


kisspepe
tag

Modell: Redmi Note 4
Android verzió: 7.0 NRD90M
Miui verzió: Miui Global 10.2 (10.2.3.0 NCFMIXM)

Magisk: 18.1
Magisk Manager: 7.0.0

[ Szerkesztve ]

(#31309) crok válasza kisspepe (#31308) üzenetére


crok
Topikgazda

Előtte nem MIUI 9 volt? Ez szeritnem MIUI 10 alatt még nem megy, tele a thread nem működő MIUI 10-el. Itt van egy modul ami jó a Mido-ra de elvileg a 8.12.20-ra csinálták, egy próbát megér. Amúgy írd le XDA-n a gondot aztán talán válaszolnak neked.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31310) kisspepe válasza crok (#31309) üzenetére


kisspepe
tag

Rendben, köszi. Azért ide írtam, mert az angol tudásom kevés, de megírom.

(#31311) crok


crok
Topikgazda

A Revolt Kernel developer-e Kartik Verma (a.k.a. TheHitMan7) csinált egy Magisk Modult a thermal-engine.conf lecserélésére. Nekem ígéretesnek tűnik, akinek van kedve kipróbálni [Mido] Optimized Thermal Engine néven találja meg a Magisk Manager Repo-jában.
Ma került be de valószínű lesz update is nemsoká hozzá, már adtam neki egy tippet hogy automatikusan állítsa át a thermal beállítást hogy az MSM-et használja a Core helyett de megemlítettem hogy csináltam hozzá egy Kernel Aduitor profilt (ami egy .json file) amit boot-kor is lefuttathatnak a felhasználók.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31312) kanyi51 válasza crok (#31311) üzenetére


kanyi51
senior tag

Csak csendben kérdezném, ez mire is jó?

(#31313) crok válasza kanyi51 (#31312) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem vesz vissza a SoC a teljesítményből a kernel (nem akarja mindenáron alacsonyabb frekvencián tartani a magokat) olyan gyorsan nagy számítási (vagy más) teljesítményigény esetén valamint meg van írva rendesen az összes maghoz egyesével, a RIL-hez és a GPU-hoz etc. a szenzor konfig (küszöbértékek, mintavételezés) - de még így is sokkal "hidegebben" tartja a magokat meg a többi alkatrészt. Az eredeti konfig összesen 2 zónát definiál (pedig asszem' 16 szenzor van) és azt se valami optimálisan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31314) fudi2002 válasza crok (#31313) üzenetére


fudi2002
veterán

10% alatti magkorlátozásra gyógyír?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31315) crok válasza fudi2002 (#31314) üzenetére


crok
Topikgazda

Arra nem, nincs hozzá köze.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31316) [lAyCsI] válasza crok (#31311) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

felraktam én is, köszi a tippet :)

-= No way back from Here =-

(#31317) regener


regener
veterán

Az automatikus frissítés letöltés kikapocslására tud valaki írni egy Magisk modult?
MInden újraindítás után visszaáll arra hogy töltse le automatikusan és le is szedi az 500megás frissítést, viszont én maradnék a MIUI 9-en így nekem nehogy felfrissítse magát :D

(#31318) crok válasza regener (#31317) üzenetére


crok
Topikgazda

Van root-od úgyhogy könnyebb dolgod van.
Ha nem lenne se lenne veszélyes, akkor ott az adb-s pm disable segít vagy ha nem akarsz parancsokat kiadogatni akkor ott van a [TOOL] Xiaomi ADB/Fastboot Tools - letöltés

- Miért nem tiltod le az Updater appot? Titanium backup vagy van rengedeg tool erre Play-en

- Feltehetsz egy tűzfal appot (mondjuk AFWall+) és letilthatod hogy kapjon netet.
Bár lehet ezt a félig-meddig le tudod tiltani a beállítások -> adathasználat -> rendszeralkalmazások -> Frissítés app -> mobil adat és háttér adat tiltásával (Wifi-t nem tudod letiltani - de ha nem nyitod meg akkor a háttéradat tiltás miatt nem kellene tudnia netet elérni)

- Vagy ha modulozni szeretnél tedd fel a terminal debloater-t és szedd ki azzal.

- lehet trükközni build.prop átírással is, ha átírod a ro.build.version.incremental-t arra amire frissíteni akar akkor nem fog letölteni semmit mert azt fogja hinni hogy már azt használja. Ezt kézzel is átírhatod de akkor a belenyúltál a /system partícióba és értelmét veszti a Magisk, vagy csinálni kell egy modult (egyszerű) és azt az egy dolgot kell átíratni vele reset.prop-al.

- lehet trükközni azzal is, hogy root-ot használó file manager-el átnevezed a /system/app/updater/Updater.apk-t csak az megint azért cink mert értelmét veszti a Magisk, ennél a többi megoldás értelmesebb

- talán még az működhet - bár nem emlékszem mennyire van beépítve az updater app - hogy egyszer letölteted vele hogy ne vergődjön többet amiatt és utána letiltod az értesítéseit az updater appnak

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31319) Aethelstone válasza crok (#31318) üzenetére


Aethelstone
addikt

Vagy megszereti a MIUI 10-et.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31320) regener válasza Aethelstone (#31319) üzenetére


regener
veterán

Google Cam nélkül nincs élet ;]

Meg az UI teljesen almás, biztos hasznos de nem tetszik.

(#31318) crok
Köszi! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#31321) rsf


rsf
senior tag

Kíváncsi vagyok jön-e global dev a telóra?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#31322) vadkörte válasza regener (#31320) üzenetére


vadkörte
addikt

"Google Cam nélkül nincs élet ;]"

Az eddigi legjobb érv a MIUI10 ellen! ;]

crDroidra működő Google Camera appot tud valaki? FC-oló van nekem is!
Vagy a vajákot, hogy, hogy bírom tartós működésre? A buid.prop kiegészítést elvégeztem, kell még valami?

Üdv. V. Körte

(#31323) helixP válasza vadkörte (#31322) üzenetére


helixP
nagyúr

True dat!

(#31324) kmarci25 válasza vadkörte (#31322) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálam ez továbbra is tökéletesen működik, nincs FC.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31325) crok válasza rsf (#31321) üzenetére


crok
Topikgazda

Kínai már megint van, globál már megint nincs..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31326) vadkörte válasza helixP (#31323) üzenetére


vadkörte
addikt

Bocs de ez mi és hol kell?

Üdv. V. Körte

(#31327) rsf válasza crok (#31325) üzenetére


rsf
senior tag

Mivel a Kínai is SD-os nem is értem,hogy miért van ez a csúszás... :F

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#31328) crok válasza rsf (#31327) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tom' de ez már nagyon cink, hogy itt van megint a changelog és megint csak annyi van hogy "2. Update 9.2.28 for Redmi Note 4 Qualcomm / Redmi Note 4X (mido), Redmi 5 Plus is delayed due to system errors." - és ennyi.. két hónapja..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31329) helixP válasza vadkörte (#31326) üzenetére


helixP
nagyúr

Csak abbéli érzésemet fejeztem ki, hogy igazságod vagyon a Gcam értékeit illetően.

(#31330) rsf válasza crok (#31328) üzenetére


rsf
senior tag

Ja ja. Szánalmas.
Kint lenne már a Note 7 le is cserélném ezt a Mido-t...

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#31331) Toth_Jani válasza crok (#31328) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Van még kb:2 hónapunk és a telefont elfelejtik örökre.
De a CR Droid az nekem tetszik, igaz most még csak egy hasonló hardverű táblagépen használom, csak azt meg lehet nem fogadja el az OTP app.

(#31332) fudi2002 válasza crok (#31328) üzenetére


fudi2002
veterán

Lehet rosszul látom, de 2 éves a teló, örüljünk hogy még frissítik. 2 éves másik telóknál még ennnyi sincs néhol.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31333) Aethelstone válasza regener (#31320) üzenetére


Aethelstone
addikt

Lehet, hogy el vagyok tévedve, de pl. a LOS 15.1-ben mi van? Mert az spec. működik szó nélkül. Nyilván, nem vagyok fotóművész :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31334) rsf válasza fudi2002 (#31332) üzenetére


rsf
senior tag

Megvan még az elődje egy Note 3SE a fiamnál.
Az még régebbi és arra jön a mai napig rendszeresen a heti frissítés.
Az SE talán 1héttel később kapta meg a Miui 10-et mint a Mido.
Szóval itt nem arról van szó, hogy már lemondtak róla, hanem vmi másról amit senki sem ért.
Amúgy is ez az a modell amit a legnagyobb példányszámban értékesítettek a Xiaominál.
Ezért sem értem az egészet...
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#31335) fudi2002 válasza rsf (#31334) üzenetére


fudi2002
veterán

És mégis mi olyan hatalmas előrelépés van a heti frissítésekben? Szebb lesz a kalkulátor? Ha biztonsági frissítésre gondolsz akkor azt főleg a stabil, nem a heti rom kapja meg, szóval ez sem nagy szempont. Használtam majd 1 évig miuit, devet, stabilt. 1 év alatt nem tudtak hozni bele olyan funkciót ami nélkül ne lehetne élni, szerintem.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31336) rsf válasza fudi2002 (#31335) üzenetére


rsf
senior tag

Biztonsági frissítések azok jöttek a hetikkel.
De itt most nem erről van szó, hanem arról, hogy ez az egy modell nem kap vmiért frissítéseket.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#31337) Aethelstone válasza rsf (#31336) üzenetére


Aethelstone
addikt

Túl népszerű, túl jól sikerült. Ideje lenne, ha a gazdáik váltanának. Ezt implicit csak a frissítések visszatartásával (is) lehet kikényszeríteni.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31338) fudi2002 válasza Aethelstone (#31337) üzenetére


fudi2002
veterán

Lehetne, ha nem lenne ekkora fejlesztői közösség. Xda,4pda..

Készülök egy viperos 7.1.2 leírással, hogy legyen üzemidőbajnok a telefon.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31339) crok válasza fudi2002 (#31338) üzenetére


crok
Topikgazda

Kíváncsian várom : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31340) Aethelstone válasza fudi2002 (#31338) üzenetére


Aethelstone
addikt

A fejlesztői közösség egy dolog. Szerintem az userek töredéke romol. A főzött romokat összesen pár tízezren szokták letölteni. Összesen. A bázis ennél sokkal nagyobb. 4 kollégámnak van rn4. Csak én használok főzöttet. Többiek zárt BL, gyári, stable.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31341) fudi2002 válasza Aethelstone (#31340) üzenetére


fudi2002
veterán

Aki nem romol, azok nagy részét meg tökre nem érdekli hogy frissült-e a telója. Csak simán használja. Aztán van egy csoport, akik a frissítések hiánya miatti ürüggyel telefont vált, mert nem akarja bevallani talán még magának sem, hogy újra vágyik, megunta. Innentől már csak pénztárca, nomeg elvek kérdése. :B

NaoffvégeelnézéstUrak :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31342) Aethelstone válasza fudi2002 (#31341) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ez is igaz. De egyáltalán nem off, próbáljuk megfejteni az upgradetalanságot :)

A kollégákat pont érdekli, hogy jön-e frissítés. Ezért is vették, mert gyakran frissül, de kézzel nem akarnak bohóckodni.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31343) kanyi51 válasza fudi2002 (#31338) üzenetére


kanyi51
senior tag

"Készülök egy viperos 7.1.2 leírással, hogy legyen üzemidőbajnok a telefon."
Hátha meg tudsz győzni, hogy lecseréljem a Xiaomi 10 -est :Y

(#31344) z0d1@Ku$ válasza kanyi51 (#31343) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

xiaomi 10 még nincs, talán majd pár hónap múlva amilyen iramban adják ki a telókat ;] max miui 10 :D

(#31345) kanyi51 válasza z0d1@Ku$ (#31344) üzenetére


kanyi51
senior tag

MIUI by xiaomi.eu 10.2 Stabil :C meggyőztél naa :R

(#31346) pulutodurumo válasza Aethelstone (#31340) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Meg én is MIUI 9-en vagyok, és nincs vele bajom. Oké, root Magisk azért van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#31347) Aethelstone válasza pulutodurumo (#31346) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jó, ha lehetne, akkor én MIUI 5-öt használnék. Nekem az volt a mindenidők legjobbja :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31348) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok.

Sima gyári global rommal használom és ugye egy ideje megjött a 10.2.3 rom.

Egyik hogy az alapértelmezett böngészőmet a gyárira akarja cserélni minden áron.
Vagy is nem tudom átállítani. Nincs alapértelmezett böngésző de akkor is a MIUI -t tolja az arcomba :)

A második izgalmasabb.
Érezhetően jobban merül a telefon. Leszedtem már szinte mindent de még is ki bír egy napot de eddig lassan 2 évesen is simán ment 2 napot.
Tapasztalt valaki hasonlót? :(

(#31349) vornia válasza Aethelstone (#31347) üzenetére


vornia
senior tag

Perfekt!!
Azt imádtam a legjobban pláne mi2s -en.😂

(#31350) aDaM909


aDaM909
tag

Üdv! Töltő hálózati dugó átalakítót milyet ajánlotok? Lapos villás-> EU szabvány kellene, amit a Xiaomi töltőhöz adtak az rossz minőségű, már szétment, de eleve lötyögött a konnektorban. Aliexpressről lenne a legjobb. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.