Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) crok válasza [lAyCsI] (#30750) üzenetére


crok
Topikgazda

A felbontást? Szerintem csak a DPI-t : D Azt meg meg lehet változtatni így.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30752) Archttila válasza crok (#30751) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elso dolgom volt :)
Ha jol emlekszem RR alatt alapba magasabb a default DPI, AEX alatt viszont (nekem) azonnal emelni kellett.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30753) guftabi96 válasza crok (#30749) üzenetére


guftabi96
addikt

Nos, a következő történt:
Aex oreo: zöld wifi acces points lementve.
Zipme: wifi beállítások flashelhető zipként mentve.

Legújabb stabil miuit felraktam, majd flaheltem a zipet. Wifik ugyan úgy kérik a jelszót. Titanium Backuppal visszállítottam a mentést -> ugyan úgy kéri az összes hálózat a jelszót.

#KeepFightingMichael

(#30754) crok válasza guftabi96 (#30753) üzenetére


crok
Topikgazda

Mivel rendszeradat lett visszaállítva így kell egy restart (ezt a TiBu is mondja) - az megvolt? Nekem az hibátlanul működik (a leírt XML mentés pedig még soha nem fail-elt)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30755) guftabi96 válasza crok (#30754) üzenetére


guftabi96
addikt

Volt.
Wifit kikapcsoltam, visszaállítottam majd restart.

#KeepFightingMichael

(#30756) crok válasza guftabi96 (#30755) üzenetére


crok
Topikgazda

Erre nemigazán tudok mit mondani.. Nekem megy : \

Egy alkalommal még azt is megcsináltam, hogy egy template-nek használt MIUI backup-ba tettem bele (mókolós szerkesztés után) az eredeti wpa_supplicant tartalmát, így azt visszaállítva az is ment. De ez azért már advanced..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30757) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Akinek van kedve tesztelje az ucsó frankó kernelt
még egy kicsit reszelt a FP delay-en Pie alatt, most már tényleg egész elfogadható lett a dolog :K

-= No way back from Here =-

(#30758) Archttila válasza [lAyCsI] (#30757) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az uj akksival fincsi lesz :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30759) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Apropo akksi! Szerintetek ezek uj darabok? :D [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30760) Lujo416


Lujo416
tag

Hello
Hogyan lehet rávenni a telefont hogy ha adott az 5ghz wifi akkor azt használja ne a 2.4est?
Ha átrakom csak 5ghzre akkor a 2.4esekre nem kapcsolódik így meg csak arra

(#30761) Whist


Whist
aktív tag

Üdv!

Találtam egy ilyen Magisk modult: [link]

Speedtesten mértem a telepítés előtt és utána is. Lentebb az eredmény. Szimpla vakszerencse vagy valóban használt valamit ez a mod?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30762) crok válasza Whist (#30761) üzenetére


crok
Topikgazda

Felhúz pár puffert meg egyéb TCP stack paramétert.
Ideális körülmények közt használ. De egyébként is akadozó mobilnetnél (lefedettség.. cellakihasználtság..) viszont visszaüt. Wifire ugyanez vonatkozik. (A hatásmechnanizmusba nem mennék bele mert vastagon nem a topik témája)

Fura azért benne pár dolog, mint pl.:
- hogy network boost a neve de van benne memóriakezelési (vm.swappiness = 0) beállítás is, annak semmi köze ehhez
- hogy iptables NAT-olással mindegy milyen DNS-t állítottál be akkor is a Google DNS-re NAT-olja (8.8.8.8)
- hogy az eth0 interface tx queue hosszát 100-ra állítja - mobilon ethernet NIC?

Valamennyit - mondom - tud húzni de ezt a modult én spec nem ajánlanám. Egy dolgot tudjon de azt csinálja jól, nem tudom minek van benne a többi amit felsoroltam..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30763) Whist válasza crok (#30762) üzenetére


Whist
aktív tag

Tesztelgetem azért, hátha történik valami javulás. Azért kerestem ilyesmit,mert a weboldalakat alig 50KB/s-el tölti, holott láttam, hogy tud 8,5MB-t is.

(#30764) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy mikor játszok, elindít valami segédprogramot ami elvileg felgyorsítja a játékot. Induláskor írja is, hogy sikeresen gyorsítva. Én ezt több okból se szeretném, hadd ne részletezzem. Szerintem csak valamelyik frissítés óta csinálja amúgy. Szóval ez kikapcsolható?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30765) crok válasza JoolsNOS (#30764) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze, kikapcsolható.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30766) JoolsNOS válasza crok (#30765) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30767) Mano66


Mano66
senior tag

A heti Global Béta is rossz. :O

3. Update 9.1.24 for Redmi Note 4 Qualcomm / Redmi Note 4X (mido), Redmi 5 Plus is delayed due to errors.
(3.A frissítés 9.1.24-es verziója a Redmi Note 4-hez Qualcomm / Redmi Note 4X (mido), a Redmi 5 Plus hibákat okoz.)
Mi a fenét szúrtak el már megint? :W

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#30768) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Megerkezett az akksi! Kaptam hozza egy angol dokumentaciot amiben (nagy meglepetesemre) az all, h 2-3 alkalommal toltsem, illetve meritsem le teljesen a maximalis ellettartam/teljesitmeny elerese erdekeben.

Nos tudtommal ez annilo a NI-xx akksikra volt igaz, vagy idokozben lemaradtam valamirol? :D

Szoval mielott hasznalatba vennem szerintetek vegezzem el a formazast?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30769) crok válasza Archttila (#30768) üzenetére


crok
Topikgazda

Li-Po akku nem? Nem kell.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30770) Archttila válasza crok (#30769) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Termeszetesen!
Lehet rossz taskba csusztattak azt a manualt. :D

No, akkor jojjenek azok az 5 napos uptimeok ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30771) Iborka


Iborka
tag

Helló! szerintetek ez milyen lehet, érdemes feltenni ? https://www.youtube.com/watch?v=Q3U92EtMYmc

(#30772) Whist válasza Archttila (#30768) üzenetére


Whist
aktív tag

Szabad érdeklődni honnan rendelted végül az akksit? Pár kommenttel feljebb láttam, hogy a Skyphonet linkelted. Maradt az vagy máshonnan?

(#30773) Archttila válasza Whist (#30772) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Maradt az! annak ellenere, hogy kozel 2.000 forinttal olcsobban megkapod eBay-en vagy Alin. Egyszeruen nem volt most turelmem kivarni a 3-5 hetes szallitast, es az ido is surgetett, mert mar az egy napot sem birta ki szegenykem. :)

Teljesen uj, foliazott bontatlan darabot kuldtek.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30774) Whist válasza Archttila (#30773) üzenetére


Whist
aktív tag

Köszi!
Én Aliról fogom rendelni, ugyanis veszek mellé új kijelzőt, üveget és ujjlenyomatolvasót is.

Sok sikert a beszereléshez! :)

(#30775) Archttila válasza Whist (#30774) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ohh mar rutin a szetszedes, nah meg volt korabban egy LCD cserem is :)

Az ujjlenyomat olvasod hogyan ment tonkre?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30776) Whist válasza Archttila (#30775) üzenetére


Whist
aktív tag

Igen, szinte gyerekjátél az egész és nem tart tovább fél óránál.

Nem ment tönkre :D
Megtetszett az ezüst színű az ismerősöm telóján. :D

(#30777) crok válasza Iborka (#30771) üzenetére


crok
Topikgazda

Szép meg minden.. de ez csak egy újabb tákolt ROM, te tudod, de nemigen lesz frissítés, arra számolhatsz.. most felteszed, belakod, aztán majd nem lesz frissítés, aztán majd merre tovább.. új ROM, újra belakod.. kezdődik elölről. Eddig még nem volt olyan MIUI Pie port amit 2-nél többször frissítettek. De ez a magánvéleményem, majd a többiek megmondják akik használják / használták ( : Nekem nem éri meg váltani a semmire. Nem igazán tud többet nyújtani.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30778) Iborka válasza crok (#30777) üzenetére


Iborka
tag

Köszönöm !! :R :R
Melyik pie rom most a legjobb szerinted?

(#30779) crok válasza Iborka (#30778) üzenetére


crok
Topikgazda

Erre így egyértelműt nem tudok mondani.
Mire kell a Pie? Kell egyáltalán a Pie?

Ha ennyire igen, akkor mondjuk..
AEX
crDroid
ViperOS
Syberia
Pixel Experience
Resurrection Remix
..de naponta jön ki "új".. meg unofficial..

De ha Oreo akkor:
AEX
crDroid
LineageOS[link]
Resurrection Remix Louis build

De szerintem még mindig a Nougat-ok a legjobbak akku+teljesítményben..
ViperOS

MIUI-ban meg a Xiaomi.EU Stable V10.2.2.0 de ezt már írtam sokszor ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30780) Iborka válasza crok (#30779) üzenetére


Iborka
tag

:R :R :R :R :R

(#30781) Gyurinho92 válasza crok (#30779) üzenetére


Gyurinho92
tag

Helló!

Szóval, a xiaomi eu-stabil rom a qualcommos note 4-hez ez, ugye?

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv10/xiaomi.eu_multi_HMNote4X_V10.2.2.0.NCFCNXM_v10-7.0.zip/download

Gyári miui van most fent, még a 7.0-ás. Szerinted megérné átállnom, érkezik az eu-shoz frissítés még? (A gyárihoz nem igazán fog már jönni, ha jól tudom.)
Az áttállás annyi, hogy twrp-m van fent, simán installálom? Kell előtte valami wipe?

Köszönöm előre is!

(#30782) scream24


scream24
senior tag

Üdv. Használ valaki note 4-et és Mi Band 3-at? Legújabb fejlesztői rommal? Mióta ez van fent , ha a telefon kikapcsol, vagy újraindításra kerül sor, nem akar újra csatlakozni. Csak a band törlése és újra párosítása segít. Járt még valaki így?

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#30783) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ma beszereltem az uj akksit a telefonba de szerintem itt valami nagyon nem stimmel:

Az a toltesi ido becsles nem sok egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30784) ht42 válasza Archttila (#30783) üzenetére


ht42
senior tag

A töltőáram csökken a vége felé... de így is soknak látszik kicsit. Nincs egy USB műszered, amit közbeiktathatsz?

(#30785) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Sógorom problémája, hogy, azon a napon, amikor nagyon nagy a telefonforgalma (30-50 hívás), akkor nem hallják mások, illetve kikapcsoltat jelez a hívó félnek. Gyári, nem rootolt ROM. Nekem is ilyen telefonom van, én ilyen hibát nem észleltem, mivel ekkora forgalmam sosem volt. Itt tapasztalt-e valaki ilyet?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#30786) vadkörte válasza Gyurinho92 (#30781) üzenetére


vadkörte
addikt

Főverzió nem valószínű, bár inkább valószínű, hogy nem. A MIUI-nak biztosan lesz még frissítése, bár, szerintme az is kétséges, hogy megkapja a 11-et. Aztán ki tudja.
Funkció és biztonsági frissítés szerintem jó darabig jönni fog rá.

Én a telepítés előtt a belső tárhelyről is lementettem minden fontosat és wipe-oltam a system-et, a data-t, a dalvik/art-ot és a belső tárhelyet.

Hogy megérné-e azt Neked kell eldöntened.

Üdv. V. Körte

(#30787) fudi2002 válasza Archttila (#30783) üzenetére


fudi2002
veterán

Teljes lemerítés-feltöltés, nem árthat 2 cilkus. Sztem ne nézegesd miket saccol az ottan :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#30788) szunyi777 válasza Archttila (#30783) üzenetére


szunyi777
őstag

1.3 A-el tölt, jó az,ahogy a képen látható.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#30789) Archttila válasza fudi2002 (#30787) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Koszi sracok! Kozbe nyomtam poenbol egy cell map-et:

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30790) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Tegnap este feltoltes utan meg nyomkodtam 2-3 percig aztan kapott egy egeszseges rebootot.
Szerintetek hany szazalekra ebredtem ma?

100 :DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30791) Gyurinho92 válasza vadkörte (#30786) üzenetére


Gyurinho92
tag

Köszi, te is gyári miui-ról álltál át? Ha igen, mik a tapasztalatok, stabil az eu-s rom?

(#30792) crok válasza Gyurinho92 (#30791) üzenetére


crok
Topikgazda

Teljesen tiszta telepites, a menete a xiaomi.eu-n le van irva, de egyebkent a data-t, cache-t es a Dalvik/ART cache-t kell torolni aztan ZIP install. A Xiaomi.EU ROM-ok alapja a kinai ROM, nem lehet siman a Globalra huzni mert durvan osszeakad a data-val.
Hogy megeri-e? Szerintem igen. A Globálban azért vastagon ki van gyomlálva nemcsak funkció hanem eye-candy is (ami pl. benne van a stabil EU MIUI10-ben a teljesség igénye nélkül: rounded corners, notification shade-et lehet vanilla android-ra vagy MIUI10 stílusra is állítani, quick settings lehet compact és MIUI10 stílusú is, duplakoppra ébredés ÉS duplakoppra alvás (ha a default MIUI10 launcher van használva akkor launcherben és lock screenen is), home screen ikonszám állítható 4x5, 5x5, megmittudommégmi). Az energiakezelese is jobb szerintem, mar irtam nekem hogy alakul.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30793) Gyurinho92 válasza crok (#30792) üzenetére


Gyurinho92
tag

Értem. Hát, akkor rakom is fel:D
Köszönöm!

(#30794) vadkörte válasza Gyurinho92 (#30791) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem. Eu dev-et használtam 2017 augusztusa óta. Azért álltam át stable-re, mert a Note4 nem kap több eu dev-et. :(
A telepítés ha cseréltél már ROM-ot és van TWRP (vagy egyéb custom recovery) a telefonon, csuklógyakorlat. Tiszta telepítéssel tedd fel, ne frissítéssel. A belakás tartott viszonylag sokáig (~100 app telepítése beállítgatása...)
Megjelenésre lényegében ugyanaz, mint a dev, vagy a "gyári", funkcionalitásában kicsit több pl. duplakopp-os kijelző lezárás (MIUI launcher használata esetén), meg még néhány apróság. Lásd crok hsz-a. MIUI buz... függő lévén nekem tetszik. Van amit hiányolok - C2APi felhenkölhetősége, ami MIUI9-en ment és imádtam a GoogleCamera-t - de az az összes 10-es MIUI-ból hiányzik.
A készenléti idejére, stabilitására nem panaszkodok. Teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#30795) Gyurinho92 válasza vadkörte (#30794) üzenetére


Gyurinho92
tag

Köszönöm neked is és crok-nak is a segítséget. Reggel feltettem, nagyon egyszerű volt.
Valóban sokkal több lehetőség van, mint a gyáriban, és kinézetben megegyezik, szóval ez kellett nekem.:D

(#30796) szunyi777 válasza vadkörte (#30794) üzenetére


szunyi777
őstag

Titanium backup nem működik azon a romon? Tökéletesen teszi a dolgát, és nem kell foglalkozni a beállításokkal.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#30797) crok válasza szunyi777 (#30796) üzenetére


crok
Topikgazda

Miért ne menne? Tökéletesen megy. Még a ZIP-ből telepítés is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30798) vadkörte válasza szunyi777 (#30796) üzenetére


vadkörte
addikt

Biztosan működik, csak a GalaxyACE-em óta nem használtam, azt meg vagy 6 éve adtam el. Nem rom-olok olyan sokat, hogy kellene. :DDD

Üdv. V. Körte

(#30799) szunyi777


szunyi777
őstag

Ne nézzétek hülyének, de mi a treble és no treble rom? 😊😊 Nem igazán értem.. Olvasgattam utána. AICP official szeretném flash, de nem bootol, treble rom. Mással nincs gond.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#30800) crok válasza szunyi777 (#30799) üzenetére


crok
Topikgazda

[Kereső használata javasolt] ; )
Mido-n eleve mivel nincs és nem is volt meg nem is lesz Treble támogatás ezért nincs és nem is lesz Oreo alapú hivatalos ROM se. A Treble használatához kell egy spec. /vendor partíció ami a Mido partícionálásában nincs. Erre az a trükk született, hogy a MIUI rendszereknek van egy /cust partíciója ami elegendő nagyságú (és MIUI régiófüggő rendszerappokat és beállításokat tartamaz amik kvázi-vanilla custom ROM-okaban nyilván nem kellenek) így azt lehet /vendor-nak használni. Van egy MIUI-ra visszatérésnél előjövő probléma pontosan ebből.

Valószínűleg már a telepítés se igen volt jó.
Milyen ROM-ot töltöttél le és honnan? XDA thread? Melyik?
Milyen verziójú TWRP-vel csináltad? Mert nem mindegy.
Meg úgy amúgy.. TWRP-vel csináltad vagy más custom recovery (pl. OrangeFox) és milyen verzióval?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.