Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) aRm1n válasza crok (#31588) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Hamarosan felteszem :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31602) Surplus válasza aRm1n (#31601) üzenetére


Surplus
tag

:R

(#31603) aRm1n válasza Surplus (#31587) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Átolvastam, de nem találtam változást, a poszt 2018. október 4.-én frissült utóljára... Ha van újabb és valaki segít megtalálni, szívesen fordítom. :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31604) crok válasza aRm1n (#31603) üzenetére


crok
Topikgazda

Hmm.. valóban.. [itt] a post és "Last edited by MrYacha; 4th October 2018 at 09:03 PM. Reason: Merge FAQ"

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31605) Surplus válasza aRm1n (#31603) üzenetére


Surplus
tag

Bocsánatot kérek, nem a Note 4 topikban találtam a 9_es verzió kiadása után, hanem itt DarthJabba tollából. A Faq 2019 március 04-én került módosításra.
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=76885728&postcount=3

(#31606) aRm1n válasza Surplus (#31605) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Gyorsan ezt is átfutottam, a változások nagy része minket nem érint szerintem (MIUI-t használók, nálunk nincs ARB jól tudom?) A többi rész némi általános jó tanács és gyakori hibakód, hamarosan lefordítom.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31607) crok válasza aRm1n (#31606) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor meg lehet érdemes lesz még kicsit várni mert a 10.x már beta 5 fázisban van, lassan kijön az is, akkor lehet megint lesz módosítás mert a teljes UI megújul, bekerül egy Magisk Manager is a recovery-be, etc..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31608) ktomcat


ktomcat
senior tag

Hát a tegnapi kalandozásom (hívószámok kinullázása elég sok bonyodalmat okozott, az órám se jelzett ki semmit csak annyit hogy incoming call) folytatásaként áttértem végül a legfrissebb crdroidra, itt egyelőre minden oké (mondjuk kár hogy olyan szinten módosították az ui-t ittott hogy az néha már a substraum téma kompatibilitásának kárára megy), de a notification led-et nem tudom életre kelteni app specifikusan (amúgy se nagyon), erre van valami megoldás?

Illetve ha jól látom az "interaktív" statusbar lett újítva a 8hoz képest, viszont akkor is elrejti az ikonokat amikor még bőven van hely mindkét irányból, ezt lehet valahogy szabályozni? Meg az LTE kiírást azt nem értem miért kellett külön szedni a hálózati ikontól, jó volt a 2in1 kevesebb helyet foglalt..

(#31609) aRm1n válasza ktomcat (#31608) üzenetére


aRm1n
aktív tag

crDroid beállítások - Értesítések - Értesítési fény menüben nézd meg, hogy be van-e kapcsolva, ha igen, mennie kell. Ha csak fehéren tud jelezni, apponként rendelj hozzá színt a jobb felső sarokban lévő (+) jel segítségével. Egész RGB értékeket használj, guglizz rá arra hogy 'basic rgb colors" ha nem ismerős a dolog.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31610) ktomcat válasza aRm1n (#31609) üzenetére


ktomcat
senior tag

Igen ezen a részén túl vagyok, mindegyik színt és appot úgy állítottam be ahogy kell és engedélyezve van minden, és mégse jelez. Akkor is kéne villognia amikor előjön a színskála, de nem teszi se a battery menüpontban, se itt...
Egyetlen "bűnöm" hogy franco kernelt használok ami februári kiadás, lehet ennek köze hozzá? Volt régebben egy new_led.zip de az nougatnál működött utoljára..

(#31611) crok válasza ktomcat (#31610) üzenetére


crok
Topikgazda

Dirty flash-el tedd vissza a ROM-ot mert a Franco-val szerintem ez nem fog menni.
(Amúgy a "kerek" RGB színkódok ott vannak a logout blogom végén ; )

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31612) ktomcat válasza crok (#31611) üzenetére


ktomcat
senior tag

A dirtyflash megtörtént, észrevettem hogy englezoskernel az alap, ment is rá a legfrissebb de továbbra sem jelez rendesen (működni működik de csak 1-2 alap esetben pl töltés, vagy facebook alkalmazás értesítés viszont smsre semmi reakció). Csak nem úszom meg azt a fastboot romos telepítést? :F

Az RGB kódokkal nincs gondom "érzésre" belövöm a skálán ami kell és pár karaktert átírok még :B

(#31613) crok válasza ktomcat (#31612) üzenetére


crok
Topikgazda

Amít nem próbálod meg csak a firmware ZIP-et magában feltenni addig azt se tudom hogy az segített-e. Az SMS az "gyári" app, nem tudom milyen értesítési szinten van és ahhoz tartozik-e led villogtatás. Esetleg az értesítés szintjét emeld meg, hasonlítsd össze a FB app beállításával (nincs most nálam olyan eszköz amin crDroid lenne). Esetkeg a DND mód van bekapcsolva és az appok nincsenek whitelist-en?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31614) ktomcat válasza crok (#31613) üzenetére


ktomcat
senior tag

Ment a firmware, továbbra is semmi :(

(#31615) crok válasza ktomcat (#31614) üzenetére


crok
Topikgazda

Még az jutott eszembe hogy milyen launcher-ed van?
Annak engedve van hogy az értesítéseket kitehesse, led-et használhassa?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31616) ktomcat válasza crok (#31615) üzenetére


ktomcat
senior tag

Novát használok, ledre vonatkozó engedélyt nem találok de most mindenre adtam neki, szerintem még arra is amire nem kéne :D

Szerk: Olyan mintha az automatikus értékeket használná, hiába nincs kipipálva (a vibernek most pl a saját színét mutatta)

[ Szerkesztve ]

(#31617) ktomcat válasza ktomcat (#31616) üzenetére


ktomcat
senior tag

Este visszatértem az RR-re és most megy a led :S meg hozzá csaptam az újonnan beszerzett englezous kernelt, és so far so good

[ Szerkesztve ]

(#31618) crok válasza ktomcat (#31617) üzenetére


crok
Topikgazda

Fura, a crDroid Pie changelogjában van említés led gondok megoldásáról - de egy hónapja.. azóta Telegramon se volt panasz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31619) vadkörte válasza crok (#31618) üzenetére


vadkörte
addikt

A crDroid "gyári" SMS app-jával csak problémáim voltak. Az értesítéseknél se a LED-del nem jelzett, se a saját hangot nem vette figyelembe. A Google féle Messages-szel nincsenek problémáim.
LED-et érintő egyetlen "nyűgöm" volt, hogy a töltésjelzés funkció nem kapcsolta le a LED-et, ha feltöltött az akku, de nem húztam le a töltőről.
Ezt leszámítva nem találkoztam ilyen jellegű anomáliákkal.

Üdv. V. Körte

(#31620) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Van valakinek tippje, vagy másnál is előfordul AEX-en (jelenleg v6.3, de korábbiakon is tapasztaltam), hogy random (viszonylag random, kb 2-3 óránként) zizzen kettőt a telefon, mintha értesítésem jött volna (pedig nem is).

(#31621) [lAyCsI] válasza z0d1@Ku$ (#31620) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

mindíg van 1-2 anomália, de ilyen még nem fordult elő :N

-= No way back from Here =-

(#31622) crok válasza z0d1@Ku$ (#31620) üzenetére


crok
Topikgazda

El is tűnhet az az értesítés.
Olvasd el mit írtam, tekintsd elméleti alapnak (az a hsz. MIUI-s problémára íródott alapvetően) [itt] - lehet neked nem villan fel a kijelző mert az ambient display nem triggerelődik de a notification vibration már igen. Nézd meg hogy a rezgéskor van-e a notification log-ban valami akkorról ([itt] egy másik app hozzá).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31623) z0d1@Ku$ válasza crok (#31622) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi, utána nézek ezeknek.

(#31624) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
EFS-t hogy tudom visszaállítani ha elszállt és nincs mentésem róla?
Van erre valamilyen magyar nyelvű leírás?

(#31625) crok válasza Petrónius (#31624) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló, crok logout blog, linkkel, programokkal, leírással, Fudi tollából.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31626) Petrónius válasza crok (#31625) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszi
De ez a leírás csak arról szól ha van mentésed. Nekem nincs. :(

(#31627) crok válasza Petrónius (#31626) üzenetére


crok
Topikgazda

Most idemásolom 1:1 neked teljesben ami a Logout blogomon van:

Mentés és visszaállítás: http://en.miui.com/thread-545300-1-1.html
Ebben a leírásban még a tool-ok és a nyers Mido QCN file is fent van.

Vagy egy másik leírás teljes újrageneráláshoz:
http://www.androidbrick.com/ultimate-guide-qualcomm-snapdragon-xiaomi-mi5-imei-and-baseband-repair-fix/
http://www.androidbrick.com/ultimate-guide-qualcomm-snapdragon-imei-baseband-repair-fix-part-2/

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31628) Petrónius válasza crok (#31627) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Valamit nagyon benéztem. :B
Köszi :R

(#31629) Petrónius válasza crok (#31627) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Hiába telepítem a Qualcomm drivers-t az eszközkezelőben semmi nem jelenik meg.

(#31630) crok válasza Petrónius (#31629) üzenetére


crok
Topikgazda

Második pont:

2. Now dial *#*#717717#*#* on your phone to enable diag port. This code works in both Global stable n Global beta.

Valamelyik MIUI Global stable vagy Beta kell hogy fent legyen a telefonon, mondjuk MiFlash-el telepítve.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31631) Petrónius válasza crok (#31630) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ezt honnan tölthetem le?Bocsi a buta kérdésekért de nagyon régen foglalkoztam telefonnal.

(#31632) crok válasza Petrónius (#31631) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen rendszer van most rajta? Valami MIUI vagy valami nem-MIUI?
Ha valamilyen MIUI (mondjuk XIaomi.EU vagy Global stable / developer)
akkor mennie kell a tárcsázóban beütütt *#*#717717#*#*-nek,
utána egy toast értesítés szokott lenni hogy bekapcsolta a diag portot.
Bootloader nyitott amúgy? Gondolom igen. Hogy sikerült egyáltalán az EFS-t eltolni?

Itt van az eddig kiadott összes MIUI Global stable ROM linkje
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1144337
Benne van a bootloader nyitásának menete is ha esetleg kéne.
Itt meg a hivatalos ROM letöltőoldala a telefonnak:
http://en.miui.com/download-321.html
Innen tölthető a MiFlash:
http://api.en.miui.com/url/MiFlashTool
Itt meg hogy hogy kell flash-elni MiFlash-el fastboot ROM-ot:
http://en.miui.com/a-234.html
A fastboot ROM egy .tgz file ami tar amit gzip-el csomagoltak még.
Ahhoz hogy MiFlash-el flash-elni lehessen ki kell csomagolni
(erre némi leírás van a Logout Blogomban, keress arra, hogy "A .tgz az egy ősi formátum")
A kicsomagolt fastboot ROM legyen olyan könyvtárszerkezet alatt amiben nincs a könyvtárnevekben sehol se space és legyen minél rövidebb a path. Tedd mondjuk a C: gyökérbe egy MiFlash nevű könyvtárba..
Utána mókolhatod az EFS-t a leírás szerint.
Utána - mivel teljes fastboot ROM ment fel - ha custom ROM-ot akarsz feltenni akkor kezdd elölről a custom ROM mókát, jöhet a TWRP vagy más custom recovery, majd ROM, majd ha kell akkor lazyflasher meg Magisk ha kell root is.. etc.. etc.. minden le van írva az összefoglalóban meg az abból linkelt leírásokban.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31633) Petrónius válasza crok (#31632) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ez egy kimerítő válasz, le a kalappal előtted.
Köszönöm szépen. :R :R :R
Kár hogy itt nem lehet értékelni a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#31634) fudi2002 válasza crok (#31627) üzenetére


fudi2002
veterán

Ez note 4x mentés, nem? Mert akkor az lte sávokat is be kell lőni, nem csak a hardverazonosítókat. Jó játék lesz... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31635) crok válasza fudi2002 (#31634) üzenetére


crok
Topikgazda

Globál Mido-ról lett mentve, jónak kellene lennie, használtam már, akkor nem volt gond.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31636) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Most olvasom, hogy az Eustock nem forgalmaz tovább magánszemélyeknek :( Most örülök igazán, hogy jól választottam és még vagy egy évig nem kell új telón gondolkozom...

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31637) vadkörte válasza aRm1n (#31636) üzenetére


vadkörte
addikt

WTF??? :Y

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#31638) crok válasza vadkörte (#31637) üzenetére


crok
Topikgazda

Note 5 topikban láttam tegnap én is.. nem tom' mi lelte őket,
biztos megunhatták az egyéni garanciáztatásokat : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31639) z0d1@Ku$ válasza crok (#31622) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Felraktam ezt az Unnotification appot, elvileg a letöltéskezelő rezgett be folyamatosan csak nem jelezte a notification baron, letiltottam az értesítéseit a letöltéskezelőnek, a mai nap folyamán nem is volt random rezgés. Köszi a helpet! :)

(#31640) vadkörte válasza crok (#31638) üzenetére


vadkörte
addikt

Majd az idő eldönti, hogy mennyire döntöttek helyesen. Szerencsére nem Ők az egyetlen beszerzési forrás...

Üdv. V. Körte

(#31641) crok válasza z0d1@Ku$ (#31639) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor bejött a tipp, megint ( : Majd azért pár nap múlva írj már hogy mi a helyzet, akkor is ha megoldódott akkor is ha újra előjött és találtál-e valamit. Köszi!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31642) z0d1@Ku$ válasza crok (#31641) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Igazából már tegnap délután óta figyelem, egyszer zizzent ugyanúgy a letöltéskezelő du.4-kor, tiltottam az értesítéseit, azóta semmi (pedig eléggé nyúztam a telefont), de írok ha van valami! :)

(#31643) kmarci25 válasza aRm1n (#31636) üzenetére


kmarci25
veterán

Én arra leszek kíváncsi, hogy ez pontosan mit takar? Mert ha nagyon akarok tudok cég nevére is rendelni onnan, kérdés hogy ez elég-e. Egyelőre erről nem találtam semmi infót.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31644) crok


crok
Topikgazda

Magisk update!

Magisk 19

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31645) Aethelstone válasza aRm1n (#31636) üzenetére


Aethelstone
addikt

Kismillió más hely is van. És az utóbbi időben árban mások is nagyon jók lettek. Valszeg, nagykerben tudnak jobb árat adni, a kisker pont a többiek miatt halódik.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31646) kmarci25 válasza Aethelstone (#31645) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor pl. Miband3-at honnan tudnék itthon beszerezni? (Nem kötekedés, tényleg érdekel.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31647) kmarci25 válasza crok (#31644) üzenetére


kmarci25
veterán

Érdekes, a Magisk Managerem nem jelzi. Magát az app frissítést tegnap jelezte, frissítettem is, de a Magisk v18.1-re azt írja, hogy up to date. :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31648) crok válasza kmarci25 (#31647) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, nem irtam: beta.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31649) Thrawn válasza kmarci25 (#31647) üzenetére


Thrawn
félisten

Nekem jelezte, fel is frissült.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31650) Petrónius válasza Petrónius (#31633) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Olyan nagy baj nem lehetett mert a fastboot rom visszaírta az efs-t (legalábbis látszólag).
Viszont regisztrálnom kellene ahhoz hogy tovább lépjek. Egyszer már regisztráltam a készüléket de nem emlékszem a regisztrációs adatokra. Szeretném ezt kikerülni. Viszont e nélkül nem enged tovább, így semmit nem tudok csinálni, még egy TWRP-t sem felrakni. Van olyan fastboot rom amivel ez elkerülhető?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.