Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) crok válasza Imi1981 (#31800) üzenetére


crok
Topikgazda

Tehát letöltöd a Nano-t és
csinálsz egy konfig file-t:
- aminek a neve: .gapps-config vagy gapps-config.txt legyen
- a helye: /sdcard vagy /data legyen
(van több egyéb hely is amivel működik
de ezeket "könnyű" elérni, a /sdcard az a belső tároló gyökere)
- és a tartalma vagy az legyen, hogy:

Include

# Pico+
CalSync
DialerFramework
GoogleTTS
PackageInstallerGoogle

# Nano+
BatteryUsage
FaceDetect
FaceUnlock
#Markup
#Search
#Speech
#Wellbeing

Vagy a másik megközelítésben:

Exclude

Markup
Search
Speech
Wellbeing

A két konfig ugyanazt fogja tulajdonképpen eredményezni.
Ha ez megvan flash-elheted a Nano-t és a Pico-tól csak annyival lesz több hogy benne lesz a FaceDetect + FaceUnlock (meg én bennehagynám a BatteryUsage-et de ugye egyszerűen kihagyhatod azt is ha akarod)

Az "ajánlás" meg megtalálható a Logout blogomban, keress arra, hogy "Nem MIUI alapú custom ROM-ok", van 8.1 és 9.0 ROM is, de én spec. nem vagyok oda a Pie-ért..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31802) fudi2002


fudi2002
veterán

Vki aki cserélt akkut. Elvileg eredeti akkut vettem, cseréltem a készülékben.
Azért kíváncsiságból rámértem súlyra, eredeti 55g az új 42g. Vki nézte esetleg mikor cserélt?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31803) Imi1981 válasza crok (#31801) üzenetére


Imi1981
veterán

Megpróbálom köszi. De lehet egyben kipróbálok egy másik romot is csak úgy.

(#31804) Petrónius


Petrónius
aktív tag

RR romhoz melyik TWRP-t használjam?
Lehet hogy ez buta kérdés de belefutottam egy olyanba hogy mindent beállítottam, telepítettem, gondoltam csinálok egy mentést a romról amit 5 perc alatt vissza tudok állítani bármilyen hiba esetén.
Ki is próbáltam a mentés ott van sikerült. A visszaállításnál nem hajlandó betölteni a romot. Még a betöltő képernyőig sem jut el. Én csinálok valamit rosszul (csináltam már párszor és ilyen problémám soha nem volt)?
Ezt a TWRP-t használom.
Cseréljem le valamelyikre?
Egyszerű mentést csináltam, még csak nem is teljest.

(#31805) [lAyCsI] válasza Petrónius (#31804) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ucsó orange fox

-= No way back from Here =-

(#31806) crok válasza Petrónius (#31804) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi került pontosan a mentésbe, volt-e bármilyen hibaüzenet visszaállításkor, volt-e mentés és visszaállítás pl. ez EFS-re, firmware-re? Ezeket ki kell hagyni, visszaállításkor nem fog triviálisan menni. Valamint visszaállítás után cache és Dalvik/ART cache wipe és utána restart. Az OrangeFox-al azért járnál jobban mert elég sok pluszt ad.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31807) Petrónius válasza crok (#31806) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Nem volt hibaüzenet.Csak az alap mentést csináltam. Se EFS se firmware semmi extra dolgot nem csináltam.
"Valamint visszaállítás után cache és Dalvik/ART cache wipe és utána restart."
Ez is megvolt. Nem értem én sem. :F

(#31808) crok válasza Petrónius (#31807) üzenetére


crok
Topikgazda

Még mindig nem tudom mi volt az az alap mentés amit említesz - mi volt kiválasztva?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31809) ktomcat válasza crok (#31806) üzenetére


ktomcat
senior tag

Hamár backupok, olyan esetben hogy nem működik rendesen a google assistantom (reagálni reagál, de nem beszél, whats my daily briefre is csak egy keresést hoz fel), gondolom csak az újratelepítés oldja meg? Amennyiben igen, akkor ha csinálok egy orangef backupot akkor annak a datája clean install után gond nélkül felmegy ha ezúttal nagyobb gapps csomagot tennék fel?

(#31810) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Kipróbáltam az orange fox nevezetű valamit. A tiszta telepítést megcsinálja de amit vele mentettem az már nem jó. A rendszer indítása helyett állandóan fastboot módba lép.

(#31808) crok: data, rendszer,Meg valami csomagtartó.

[ Szerkesztve ]

(#31811) crok válasza ktomcat (#31809) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze, gond nélkül felmegy csak semmi értelme nincs, hát pont az a gond hogy a nagyobb GApps már ROM startkor, ROM init alatt is más dolgokat fog csinálni, ha visszateszed ugyanazt a data-t akkor pont ugyanott leszel, a helyzeted ugyanaz lesz, gondolj bele: elmented a ROM adatait+beállításait, leformázod a /system-et, ROM-ot flash-eled, aztán GApps ami nagyobb és visszateszed ugyanazt a /data tartalmat: mi változik? Semmi, azon kívül hogy nagyobb GApps lett feltéve.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31812) crok válasza Petrónius (#31810) üzenetére


crok
Topikgazda

Elképzelni nem tudom mit csinálsz vagy csináltál, mert az OrangeFox (főleg az R9) még szerintem senkinél nem csinált ilyet. Telegramon se hallottam/olvastam még ilyesmit, de TWRP-vel se csinált még ilyet egyik telefon se (legalábbis se ezen a fórumon, se Telegram csoportokban, se a miui.hu fóumon ilyet nem olvastam még senkitől).

A folyamatos fastboot-ba lépés általában amiatt van mert nem tud elindulni se készülék a /system és a /boot alapján és ez egy "vész mód". Nem formáztál /system-et vagy /boot-ot vagy nyomkodtál már össze mindenfélét? Nem telepítettél pl. TWRP-t img file-ból (tehát recovery-t) véletlen a /boot helyére?

Szerintem vegyél egy nagy levegőt, olvasd el a leírásokat mégegyszer és kezdj neki hideg fejjel újból - ez szerintem pebkac lesz.

Oh, látom szerkesztetted. A magyar nyelv nem tudom miért ilyen, honnan és mikor töltötted le az OrangeFox-ot meg melyiket? A /data /system /boot az úgy jól is van csak a /vendor pl. hiányzik (a "csomagtartó" egy félrefordítés, az a "/boot", megnézem miért kerülhetett bele ez a fordításba, mert a fordítást részben én csináltam, a 8.3-ban még tökéletesen hibátlan volt, de ez akkor valami automata google translate baromság lesz).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31813) Petrónius válasza crok (#31812) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Telepítettem TWRP-t a leírás szerint. Ezt nem először csináltam, nem hiszem hogy ezzel lenne baj.
Szerintem a tiszta telepítésnél is ezt csinálná akkor. Viszont csak a mentések visszaállításánál csinálja.
"Nem formáztál /system-et vagy /boot-ot vagy nyomkodtál már össze mindenfélét?"
Nem. Én csak nyugisan, higgadtan, odafigyelve állok neki telefont buherálni.
De most tényleg felbosszantott.

(#31814) ht42


ht42
senior tag

Kipróbáltam az OH böngészőt. Nagyon príma, de egy dologra nem tudok rájönni: ha a bal alsó sarokban rátapintok a kezecskére lehúzza a weblapot. Minek? Alóla nem bukkan elő semmi...

(#31815) Petrónius válasza crok (#31812) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ezt töltöttem le. Innen is a legújabbat. Természetesen a mido-hoz valót

[ Szerkesztve ]

(#31816) crok válasza ht42 (#31814) üzenetére


crok
Topikgazda

OH = One handed - egykezesre van optimalizálva, azért húzza le hogy a legtetejét is elérd ha akarod miközben egy kézzel akarod kezelni a böngészőt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31817) ht42 válasza crok (#31816) üzenetére


ht42
senior tag

Danke!

(#31818) crok válasza Petrónius (#31815) üzenetére


crok
Topikgazda

Remek, akkor írok a fejlesztőjének hogy a munkám lehetőleg forgassa már bele megint az új verziókba mert a 8.3 még tökéletes, a 9.0 megint ilyen, a 10.0 beta megint jó..

A zip jó, az az elérhető legfrissebb public stable.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31819) Petrónius válasza crok (#31818) üzenetére


Petrónius
aktív tag

OK. De ez az én problémámat nem oldja meg. :)

(#31820) Imi1981 válasza crok (#31801) üzenetére


Imi1981
veterán

Na megvolt de inkább csak simán a nano gappsot telepítettem simán mert egyszerűbb volt. Az arcfelismerést beállítottam de egyszer sem sikerült feloldani az arcommal úgyhogy inkább hagyom. Ez miuin jobban működött mikor volt bár ott se volt hibátlan.

(#31821) crok válasza Petrónius (#31819) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt nem.
De formázd le akkor azokat a partíciókat amiket egy clean installnál csinálnál és tedd vissza a mentést. A /vendor-t ne felejtsd el visszatenni / megoldani.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31822) Petrónius válasza crok (#31821) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Fel flash-eltem egy MIUI-t. Gondolom ez helyreállít mindent, ha esetleg tényleg én nyomkodtam el valamit.
Kezdem a legelején. :)

(#31823) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Ja... és azt elfelejtettem mondani hogy a wipe-ben én mindent letörlök kivéve az SD kártyát. Eddig ez soha nem okozott bajt. Lehet hogy most igen?

(#31824) crok válasza Petrónius (#31823) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi az a minden pontosan? Ha a vendort, persistet, firmwaret, ..etc.. is az meg lehet nagy baj! A ROM leirasa tartalmazza mindig hogy mit kell csinalni, szoktad olvasni/betartani?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31825) Petrónius válasza crok (#31824) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Dalvik / ART gyorsítótár
Rendszer
Gyártó (ezt nem tudom mi, gondolom fordítási hiba)
Adat
Belső tárhely
Gyorsítótár
Ezeket ajánlja fel törlésre. Ez nem az Orange hanem a TWRP 3.2.3.2

[ Szerkesztve ]

(#31826) Tidzsi1953 válasza crok (#31818) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Emiatt a félrefordítás miatt használok még jelenleg is 8.3-as verziót. Azt nem tudtam, hogy a Te munkádat nem tették bele és emiatt lett ilyen lehetetlen szóhasználat.
Érdemes feltenni a 10.0 bétát?

(#31827) crok válasza Tidzsi1953 (#31826) üzenetére


crok
Topikgazda

A 8.3-ban meg az en forditasom van, igen ( : A 10 betaval meg varj, mert pl. a Magisk Managert frissiteni/ujrairni kell a Magisk 19 ujitasai miatt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31828) aRm1n válasza Imi1981 (#31800) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Én nyugodt szívvel ajánlom a crDroid-ot, már jó ideje használom és maradok.

Más: kipróbáltam én is a LMK-s trükköt, de egyelőre nem tapasztalok semmi érdemi javulást... mit szúrok el vajon? Swap Torpedo már korábban is fent volt.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31829) Tidzsi1953 válasza crok (#31827) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Köszi, akkor még várok.

(#31830) crok válasza aRm1n (#31828) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem biztos hogy ezt te "szúrod el", a memóriakezelés meglehetősen összetett dolog és nem is csak a ROM-on hanem a kernelen is múlik.

Az LMK minfree 6 paramétere határozza meg hogy az egyes aktivitástípusok közül milyen memóriatelítettségkor (mennyi free mem van épp) mikor kell elkezdeni kilövögetni a legkevésbé aktív folyamatokat - ez kernel oldali beállítás.
Az aktivitástípusoknak nemcsak ilyen LMK memórialimitjük van (hiszen akkor akár egyetlen folyamat is kiéheztethetné a többit..) hanem számszerű limitjük és a működéshez használt egyéb paraméterük is van vagy 15 - ez viszont build.prop értékekkel vezérelt.
És ezen felül még ott van, hogy melyik app melyik folyamata egyáltalán hogy kap súlyozást (lmk_adj).. etc.. etc..

Logout-omon ki van vesézve milyen paraméterek vannak, aztán Google duckduckgo ( :

Nem tudom a crDroid milyen beállításokkal dolgozik, megmondom őszintén nincs rá erőm, hogy a 20..30 paramétert a forrásából kikeressem és lehet nem is érdekel majd az eredmény : D Mindenesetre a legtöbb ROM + kernel kombón a zram kikapcsolása (swap torpedo) és az LMK "szivének lágyítása" általában sokat segít.. még a MIUI-n is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31831) aRm1n válasza crok (#31830) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszönöm szépen! Így is sokat segítettél, utánanézek azoknak, amiket javasoltál, plusz láttam nemrég, hogy volt Englezos up is, de én még az utolsó build-del érkezetten vagyok... Az is megér egy próbát. Jelenleg az LMK-ban 350 Mb-ot adtam a rejtett, 550-et az üres appoknak azon túl, hogy gyenge profilt állítottam be.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31832) crok válasza aRm1n (#31831) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezzel pont hogy szivatod magad, ezzel nem "memoriat adsz" vagy tartasz fenn annan a tipusnak hanem pont azt mondod meg, hogy ha az allokalatlan (free) memoria eleri ezt a szintet (tehat lecsokken erre a szintre) akkor az oom_adj es az aktivitas fuggvenyeben elkezdi kiloni az appokat - pont forditva, mint ahogy szeretned. Az okolszabaly az LMK parameterekre nem veletlen 1x,2x,3x,4x,5x,6x. Olvasd el a linkeket alaposan, addig ne allitgasd. Osszetett a mukodes.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31833) aRm1n válasza crok (#31832) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Upsz :D Jogos! Na akkor újra... irány a szakirodalom!

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31834) Petrónius válasza crok (#31824) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Elkezdtem elölről az egészet újra letöltöttem mindent. Orange, RR
Felraktam az orange-t ami a rom telepítésénél azt írja hogy a cust nem csatolható.
Ettől a rom még elindult.
Ilyenkor mit csináljak?

(#31835) crok válasza Petrónius (#31834) üzenetére


crok
Topikgazda

A /cust-ot csak a MIUI-k használják (ha használják).
A te ROM-od /vendor-nak hívja mert Treble ROM - de a telefon alapvetően nem Treble kompatibilis.

További olvasmányok [itt] és a hsz-ekben levő linkeken.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31836) Petrónius válasza crok (#31835) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Amíg olvasgattam (ez rengeteg új információ nekem), közben csináltam egy mentést, visszaállítást.
Most mindkettő hibátlanul lefutott. :F

(#31837) Petrónius válasza crok (#31835) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Most már tényleg belezavarodtam.
Ezek szerint tegyek fel egy régebbi romot, azt elvagyok azzal?
Vagy van lehetőség ezt is normálisan használni de mégsem kompatibilis?

(#31838) crok válasza Petrónius (#31837) üzenetére


crok
Topikgazda

Vagy nem olvastad el az összes linket és hozzászólást vagy nem értelmezted vagy nem értelmezted jól, mert amit írsz abból az jön le hogy nem tudod miért is van ez az egész.

Nem tudom mibe zavarodtál bele, a telefonnak nincs /vendor partíciója így alapból nem Treble kompatibilis, többek közt ezért sincs hozzá és nem is lesz Oreo alapú MIUI. Soha. A trükk ott volt, hogy van ez a - csak MIUI által használt - /cust partíció ami ugye nem-MIUI custom ROM-oknak nem hasznos info-kat, file-okat, apk-kat tartalmaz így azt újrahasznosították: leformázták és újracsatolták /vendor néven. Csakhogy ebből rengeteg gond lehet, gondolj bele ha pl. MIUI ROM-ot akarsz telepíteni akkor nincs /cust.. csak /vendor.. visszafelé ugyanez pepitában: nincs /vendor, MIUI-ról érkezve csak /cust van.. ezt kellett valahogy áthidalni, úgyhogy mivel végig ugyanarról a partícióról csak más névről beszélünk így meghagyták /vendor-nak és ha MIUI a telepítendő ROM akkor a ROM zip-ben levő /cust-ra vonatkozó dolgokat kvázi automatikusan a /vendor-ra teszik..

Nem, ne tegyél fel régebbi ROM-ot ha nem szeretnél, tehetsz fel újat és újabbat is, csak legyél tisztában vele hogy mit csinálsz - különben ne kezdj bele mert jön a téglásítás meg az újrahúzás meg.. meg ezer más anomália.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31839) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Tényleg nem akarok már ennyit írni de most pedig nem működik a GCam amit a múltkor linkeltél.
Cam2 API modul ok. Busybox kell erre a romra? Ha igen, melyik verzió?

(#31840) crok válasza Petrónius (#31839) üzenetére


crok
Topikgazda

GCam-hez nem kell busybox. És nem tudom miért nem működik, de azt se írod hogy van-e kép vagy nincs, egyáltalán elindul-e vagy nem, force close vagy mi történik, van-e hibaüzenet vagy nincs. Mi történik de nem kellene vagy nem történik de kellene.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31841) Petrónius válasza crok (#31840) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Semmi nem történik. El sem indul a program. :(
A BusyBoxsot csak alapból kérdeztem. Nem ezzel kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

(#31842) crok válasza Petrónius (#31841) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha Magisk-ot használsz akkor annak pont az a lényege hogy a /system ugye ne legyen változtatgatva. Így ha valamire kell busybox (amit azért sok app eleve magában foglal ha kell neki) akkor tedd fel a Magisk manager-ben levő busybox-ot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31843) Rotor82 válasza crok (#30779) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Helló,

Az utolsó sorod alapján linkelt MIUI-ból ezt letölthetem? "xiaomi.eu_multi_HMNote4X_V10.2.2.0.NCFCNXM_v10-7.0.zip"
Működik rajta a Gcam? Ha igen egy linket kaphatnék?

Amúgy MIUI.HU -ról váltanék, mert néhány hete majdnem mindennap csinál egy restartot a teló... :(
Egyébként tetszett a MIUI.HU, de ez az állandó újraindulgatás kiábrándító lett...

Vagy esetleg van más alternatíva MIUI -ból?

[ Szerkesztve ]

(#31844) crok válasza Rotor82 (#31843) üzenetére


crok
Topikgazda

Alternativak: Logout blogomban van a lista.

Xiaomi.EU utolso stabil: nagyon jo ROM de a GCam nem mrgy, valszeg MIUI alatt mar nem is fog (max. MIUI9).

MIUI.HU: flash-eld vissza a 9.3.7-et, az az utolso meg jol mukodo (ertsd: nem restartolgato) verzio

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31845) Imi1981 válasza Rotor82 (#31843) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem ma indult újra telefonálás közben! Akkor nem én kapcsoltam ki véletlenül. A miuihu mostanában nem valami jó mert mindig van valami ami nem működik (ez nem pont a miuihu-s srácok hibája hanem a kinaiaké).

crok az a global stabil romot felrakom az tud frissülni ota-n? Mivel global így csak stabil frissítést kap ugye? Nem minden hétvégén jön frissítés de kitudja milyen. A miuihu-n végre megcsinálták az alkalmazás zárolás funkciót ami már vagy 6 frissítés óta nem volt jó, erre most ujraindul. Amúgy visszatértem miui-ra (miuihu - ra). Jók azok a pie romok de valahogy mégis jobb nekem a gyári rom. De kipróbálom ezt a globalt ami fent van a mega tárhelyeden ha az stabilabb.

(#31846) vornia


vornia
senior tag

Hát én egy ideig elengedtem a miuhu romokat.Visszatértem az utolsó miglobe stabil romra. Minden flottul megy, és ráadásul 1 nappal tovább is bírja az aksi egyező használati szokások mellett. :D

(#31847) crok válasza Imi1981 (#31845) üzenetére


crok
Topikgazda

A globál stabil (ha a keleti istenek is úgy akarják) akkor fog még frissülni, meg hát a developernek is kéne mert nincs lelőve.. csak hát a híres-neves "system error" nem tudom mikor lesz végre kijavítva..

Új feature már nemigen fog jönni, max. visszakerül a HAL3 meg az EIS és újra megy a GCam mert ezt azért sokan hiányolják - de szerintem ennyi.. ja, plusz Android security patch level update.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31848) Imi1981 válasza crok (#31847) üzenetére


Imi1981
veterán

Milyen system eror? Én még nem hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

(#31849) crok válasza Imi1981 (#31848) üzenetére


crok
Topikgazda

Az, ami miatt Glob. Dev. ROM nem lett kiadva 2018.12.20 óta :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31850) Imi1981 válasza crok (#31849) üzenetére


Imi1981
veterán

Na mindegy akkor kipróbálom :) . Remélem lesz olyan jó akkukezelésben mint a miuihu.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.