Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) Gloob


Gloob
addikt

No kár volt ilyen "vitát" gerjeszteni. Mellesleg ki az az idióta, aki így tesztel egy telefont?! Pedig én inkább a Note 7 felé hajlok. A Pocok már nekem drága, és ezen nem akarok vitázni. Írtam, hogy a fénykép, videó fontos, meg az üzemidő. Hajlítgatni nem ohajtom.

Samsung Galaxy A52S

(#31702) Whist válasza Gloob (#31701) üzenetére


Whist
aktív tag

Pedig te is a Note felé ''hajlasz'' :D

(#31703) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
A Magisk és a SuperSU ütik egymást?

(#31704) crok válasza Petrónius (#31703) üzenetére


crok
Topikgazda

Totálisan. Vagy ez vagy az.

De 2019-ben én már Magisk-et mondanék inkább, mert.. olvasd el a Logout blogomban ( :

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31705) Petrónius válasza crok (#31704) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Értem. :)
Akkor tudnátok valami alternatívát a Call Recorder kiváltására?
Mert az csak a SU-val működik.

(#31706) crok válasza Petrónius (#31705) üzenetére


crok
Topikgazda

MIUI beépített :D Viccelek.. mondjuk az se rossz.

Ha csak SuperSU-val működik akkor egy borzasztórégi root hívást használhat, nem tudom milyen app ez és mikori de ha tetszik akkor a fejlesztőjének érdemes lenne írni. Ja, meg nem tudom milyen ROM-od van.. mert Pie alatt a hívásrögzítőkkel sok a gond a jogosultságok miatt (rosszak a felvételek, meg eleve levettek egy csomó hívásrögzítőt Play-ből).

Amúgy app keresésre/kérésre/ajánlásra ajánlom az Android szoftver kibeszélő topikot, olvass vissza pl. [itt] és [itt] hogy mit ajánl az internet népe (meg persze használd a topik keresőjét ha nem pont jól lőttem be neked ( :

Én ezt pl. ingyen szereztem mikor ingyenes volt
https://play.google.com/store/apps/details?id=vr.audio.voicerecorderpro
Ezt is:
https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.snowlife01.android.voicerecorderpro
Szinte csak jókat írnak róluk, magasak az értékelések is.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31707) Petrónius válasza crok (#31706) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszönöm hogy a helyes útra tereltél. :R

Szerk: Igen, RR Pie romom van.

[ Szerkesztve ]

(#31708) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék !
Van olyan köztetek aki mostanában rendelt full coveros kijelző védőt és jó minőségűt kapott, meg van vele elégedve?
A téma összefoglalóban megjelöltek közül már vagy nem elérhetőek a kereskedők, vagy nincs 4x-hez való.
Már vagy öt kereskedötől rendeltem, de ahogy megjött már törtem is és bele a kukába.
Az összes mérethibás volt hiába rendeltem FULL coverosat, min 1,5-2 mm volt a szélén a hézag.
Amit 2,5-3D-nek ír az sima szélű minden szöszbe beleakad és csúnyán kiáll.
Hát az új lenyomatról már ne is beszéljünk.
Miért nem lehet valami olyat kapni mint a kijelző eredeti anyaga ami kevésbé szedi össze az új lenyomatot?
Egy kereskedőtől vettem régebben egy tökéleteset, az tört össze, de nála már nincs sajnos.
Ha valakinek van forrása ami a követelményeimnek megfelel, megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#31709) ktomcat válasza csurgoi (#31708) üzenetére


ktomcat
senior tag

Szia!

Nem feltétlenül illik az igényeknek, de én ezt használom, 5D-s és a szélén nem áll el, viszont az ujjlenyomatok meglátszódhatnak egy idő után, szerintem neked matt-os verzió kéne (csak én azt azért nem használom mert homályosítja a kijelzőt), viszont elég strapabíró, ha ez nem lenne a kijelzőm tört volna szét vagy 3x az elmúlt hónapban

(#31710) [lAyCsI] válasza csurgoi (#31708) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Nekem az Alis frvsimem márkájúak voltak eddig a legjobban passzolósabbak szivárványos paca nélkül :)

-= No way back from Here =-

(#31711) Uthenger válasza csurgoi (#31708) üzenetére


Uthenger
aktív tag

2.5d uveg+ szilikon tok,
Es rendesen takar:)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#31712) csurgoi válasza Uthenger (#31711) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Értem, de mondj egy jó forrást.
Mert mint írtam eddig 5-6 kereskedőtől jött motyó, de mind foss! :W

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#31713) Oldbiggy válasza csurgoi (#31712) üzenetére


Oldbiggy
tag

Szia nekem ez bevált..[link]

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#31714) Uthenger válasza csurgoi (#31712) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ujjlenyomatot a matt uveg szedi ossze kevesbe, de az engem zavart a bongeszesnel.
Filmezesnel meg elmegy...

A 2.5d uvegeknel ritka ahol nincs tele ponttal az uveg, es az olajfolt is elofordulhat bizonyos fenyeronel/napfenynel, de tobb magyar oldalon is olvastam-ahol ezeket 3-5ezerert adjak), hogy ez "normalis jelenseg"

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#31715) vornia


vornia
senior tag

[link]

Gondolom ebből kimaraduk :(((

(#31716) sandró60 válasza crok (#31706) üzenetére


sandró60
addikt

:B

[ Szerkesztve ]

(#31717) crok válasza vornia (#31715) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát ebből a verzióból mindenképp, mert már ebből kimaradtunk.. a jövőben meg.. hacsak meg nem oldják a három hónapja fennálló "system error"-t akkor nem, egyébként igen : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31718) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok. Hozzáadott gugli fiókot hogyan tudom eltávolítani? Elsőre amatőr kérdésnek tűnik, második ránézésre is, de a korábbi módon nem tudom eltávolítani. Asszony google fiókját véletlenül hozzáadtam.

Oneplus 8T 8/256

(#31719) trebrona válasza ruszi_tomi (#31718) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#31720) Petrónius válasza crok (#31674) üzenetére


Petrónius
aktív tag

"Ezeken már nem kell állítani semmit, "Google Camera Mido-ra" Telegram csoportból."
Egy ablak megnyílik de ott bármire kattintok ezt kapom: A cím nem volt érthető
Ha szépen megkérlek, tudnád ezt máshonnan linkelni?

(#31721) crok válasza Petrónius (#31720) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem értem a kérdést.

A két GCam link két Gdrive-ra mutató link ahol egy-egy APK van. Mindkettő él, le lehet tölteni.

A harmadik maga a Telegram csoportnak a linkje, ahonnan a két APK link jött.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31722) Petrónius válasza crok (#31721) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Bocsáss meg, én értettem félre. :B :W
Azt hittem az egy harmadik Gcam. :R

(#31723) Upo válasza vornia (#31473) üzenetére


Upo
addikt

Mi van a naptárral miuihu alatt? Nekem 9.3.7 van fent (mert az az utániak random resetelgetnek), és megy a naptár. Mit kéne csinálnom vele hogy lerohadjon?
Közben látom, hogy tegnap este jött 9.3.28 mido, és írják hogy az alkalmazás zárolás megint működik (nem használom), a resetelés gondolom estére kiderül. Mindenesetre elkezdtem letölteni, lehet hogy kipróbálom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31724) vornia válasza Upo (#31723) üzenetére


vornia
senior tag

Hát kérlek,a miuhu féle romok alatt mindig leáll indításkor rögvest.
A miglobe alapú romok esetében viszont tökéletesen fut.
Nem értem mi lehet a különbség a két rom alapban ?

(#31725) Upo válasza vornia (#31724) üzenetére


Upo
addikt

Nekem nem csinálja. Bármikor meg tudom nyitni, ott vannak az eseményeim is benne.
Délelőtt felraktam a friss 9.3.28 romot. Most az előbb elővettem a telót, és kérte az újraindítás utáni mintát. Ez is újraindulgat. Megy vissza a 9.3.7, az még jó.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31726) domper2015


domper2015
senior tag

Sziasztok, sokat járok a hegyek közt, ott kiváló a 4G lefedettség, se sajnos nem tudom a Volte-t izzítani a telefonon. A Telenor SIM alkalmas rá. Jelenleg Global stabil rom van rajta. Iránymutatást szeretnék kérni.

(#31727) crok válasza domper2015 (#31726) üzenetére


crok
Topikgazda

A VOLTE check bekapcsolása a tárcsázóban beütött *#*#VOLTE#*#* vagy lánykori nevén *#*#86583#*#* kódsorral lehet valamint [itt] van a VOLTE topik és [itt] van az összefoglalója ami tele van szolgáltatói kérések/válaszok és gyakori kérdések + beállítások linkekkel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31728) domper2015 válasza crok (#31727) üzenetére


domper2015
senior tag

Köszönöm a választ, de sajnos eddig a koronázott siker elmaradt. Kód beütve, Volte tiltás nincs a kártyán. Régió: India.
Hol a hiba?

(#31729) crok válasza domper2015 (#31728) üzenetére


crok
Topikgazda

Mondjuk az indiai régió pl. szinte biztosan nem tesz jót mert nem egyezik az európai rendszerekkel (az indiaiak szétsírják az en.miui.com fórumot meg a telegram-ot is a volte miatt mert még a saját dolgaikkal se megy jól). De ettől biztosabbat -szerintem - inkább a másik topikban tudnak mondani ha tudnak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31730) domper2015 válasza crok (#31729) üzenetére


domper2015
senior tag

Rendben, köszönöm. Megpróbálom ott.

(#31731) Petrónius


Petrónius
aktív tag

RR Android 9 pie romot nem is lehet SuperSU-val támogatni?
Mert érdekes módon nálam fel sem dobja az ablakot. :F

(#31732) crok válasza Petrónius (#31731) üzenetére


crok
Topikgazda

Gyakorlatilag Oreo es felette a SuperSU nem is tamogatott egyaltalan (pontosabban Treble kompatibilis ROMokkal nem tamogatott).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31733) Petrónius válasza crok (#31732) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ezt nagyon sajnálom, akkor marad a Magisk.
Ez is szuper alkalmazás csak 1 appom nem szereti.

(#31734) crok válasza Petrónius (#31733) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, beszeltuk, mert regi root lib call-t hasznal ..
En inkabb azt furcsallom hogy ez nem jott elo nalad eddig, mert pl. Oreo Treble mar tobb mint egy eve van, Pie es felette meg mar minden Treble lesz. SuperSU-t eppen ezert hasznal egyre kevesebb ember, foleg Nougat vagy alatta, de mar a Magisk is lemegy kompatibilitasban akar 4.X-ig is.. ha csak es kizarolag root kell (ennyit ad a SuperSU) akkor ne tegyel fel modulokat es tedd core-only modba, az pont ennyit tud. De a regi appokon ez nem segit. Frissitsd vagy szolj a fejlesztojenek.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31735) Petrónius válasza crok (#31734) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Szóltam a fejlesztőnek, el is küldte a magisk modult (ami szintén nem ingyenes) kipróbálásra.
Viszont így olyan mintha kétszer fizetnék ugyanazért.

(#31736) crok válasza Petrónius (#31735) üzenetére


crok
Topikgazda

Hat.. ez mar a te meg az o bizniszetek..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31737) ktomcat


ktomcat
senior tag

Hamár RR akkor ma jött új update:

• April patch
• PAPocket mode
• New fonts
• Network traffic indicator issue is fixed
• Expandable notifications
• Hide status bar on the lock screen
• Switch for unlinked notifications and ring volume in sound settings
• Brought back WPS

Így másfél hét használat után nincs nagyobb bajom a rommal, a speedmaratonos napon 6 óra 30 perc kijelzőidővel volt 14% és ebből 3 óra 32 volt a waze :K a wifi továbbra is lassú ha bevan kapcsolva a bluetooth de erre van megoldás ugyebár

[ Szerkesztve ]

(#31738) crok


crok
Topikgazda

Közben közeledik a hivatalos vég..
https://c.mi.com/thread-1884476-1-0.html
Úgy néz ki hogy a mai nappal bezárólag azon Redmi telefonoknak a developer ROM-ja nem fog többet frissülni amelyek 2016-ban lettek kiadva. A felsorolásban benne van ugyan hogy "Redmi Note 4" de nincs külön említve hogy a MediaTek (Nikel, kiadás: 2016. Aug.) vagy a Snapdragon (Mido, kiadás: 2017 Jan.) de mivel az X-el meg vannak különböztetve a Xiaomi letöltőoldalon is így azért reménykedem hogy a MediaTek áll le, mert az amúgy is csak Marshmallow, a mienk meg Nougat - szóval rákérdeztem.. gondolom majd válaszolnak.. meglátjuk mit..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31739) Gloob


Gloob
addikt

Lenne egy gondom. Mivel már 3 heti miuihu-s rom is állandóan újraindulgatott ezért már 3x visszatértem a 9.3.7 verzióra, ami az utolsó jól működő volt. Így tettem ma este is. Viszont most az üzenetek alkalmazás állandóan leáll! A romot system wipe után tettem fel, azóta volt már dalvik törlés, újraindítás, cashe törlés, az üzenetek cashe törlése, adatok törlése, meg minden. Mit tudnék tenni, hogy jó legyen?

Samsung Galaxy A52S

(#31740) crok válasza Gloob (#31739) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha van beállítva Mi Cloud sync akkor kapcsold ki. Legalább addig amíg elindul egyszer. Utána meglátjuk. (Volt már ilyen bug).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31741) Gloob válasza crok (#31740) üzenetére


Gloob
addikt

Nincs bekapcsolva semmi nálam, egyedül a készülekkeresés.

Samsung Galaxy A52S

(#31742) aRm1n válasza crok (#31674) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Találkoztam egy furcsasággal. A legutóbbi GCam verzióval (6.1.021.) nem tudok sima fotót lőni, csak HDR-t... Mi a szösz?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31743) ktomcat válasza aRm1n (#31742) üzenetére


ktomcat
senior tag

és tényleg ... :)

(#31744) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Hogy működik pie rom alatt az Xposed keretrendszer?
Ez a leírás szerint csináltam mindent és mégis azt mondja hogy az xposed keretrendszer nincs telepítve. :F

(#31746) crok válasza Petrónius (#31744) üzenetére


crok
Topikgazda

Normálisan működőt (ami mellesleg official is) Oreo-n láttam utoljára.

Aztán a támogatás. Ugye nincs official Pie-ra az eredeti fejlesztőtől, az unofficial-al (RiRu Core + EdXposed) meg nem megy minden modul mert át kell(ene) írni őket hogy menjen. Szóval kérdés, hogy a modul amit használni akarsz vajon egyáltalán megy-e ezzel (egy lista a működőkről itt). Biztos van köztük hasznos de nekem egyik se az.
A linkelt XDA thread (a lista) első post-ja végén van egy instrukció:
Xposed Not Installed Bug?
Getting Xposed not installed Just Soft Reboot Inside Xposed Manager App
Nem tudom ezt próbáltad-e már.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31747) crok válasza crok (#31746) üzenetére


crok
Topikgazda

Érdekes hír:
A globál ROM-ok beépített böngészőiben (meg a Mint-ben)
van egy csúnya nagy hiba (szeg egyszerű URL spoofing)
ami visszaélésekre adhat lehetőséget:
https://thehackernews.com/2019/04/xiaomi-browser-vulnerability.html
Itt a CVE is: CVE-2019-10875
A kínai ROM-okkal a Xiaomi szerint nem működik - Xiaomi.EU-n nincs ilyen hiba. Gondolom majd javítják. Addig is óvatosan a beépített böngészővel meg a Mint-el.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31748) crok válasza crok (#31738) üzenetére


crok
Topikgazda

És itt a lista hogy mire szűnik meg a developer ROM - a Mido nincs benne!
https://in.c.mi.com/thread-1816813-1-0.html
land_global - Redmi 3S/Prime
omega_global - Redmi Pro
markw_global - Redmi 4 Prime
rolex_global - Redmi 4A
prada_global - Redmi 4 Global
nikel_global - Redmi Note 4 (MTK Version)
kate_global - Redmi Note 3 (MTK Version)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31749) Petrónius válasza crok (#31746) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Kipróbálom.
Köszönöm :R

(#31750) ktomcat


ktomcat
senior tag

Új englezos r18 kernel is érkezett:

Upstreamed Linux version tag: 3.18.138
Introduce devfreq boost driver: The goal of this driver is to provide an interface to achieve
optimal device performance and power consumption is minimized at said frequencies
Stop relying on common CPU Boost driver
Introduce CPU Input boost driver: This is a clean CPU input boost driver that boosts all online CPUs for a
fixed amount of time. Proper tuning is done to improve performance while not degrading battery life. It's also togglable if you wish to disable it
Even faster app opening: 1. opening an app for the first time 2.cold app launches
Fingerprint unlocking speed improvements without using any 'dirty' hack
Forbid init from changing I/O scheduler: userspace sets bfq when booting is done, we do not want this to
happen because we use upstreamed cfq by default.
GPU improvements
Fixed massive CPU Freq leaks
Interactive improvements
Improved idle drain and deepsleep even more

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.