Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) ht42 válasza helixP (#30100) üzenetére


ht42
senior tag

A szívemből szóltál...

(#30102) crok


crok
Topikgazda

Még build ugyan nincs Mido-ra de ha lesz akkor az AOSP Extended 6.1 changelogja szerint lesz külön csengőhang support SIM-enként (kérdeztétek úgy emlékszem).

A teljes changelog [itt] érhető el.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30103) [lAyCsI] válasza crok (#30102) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Az már a jelenlegiben is van...
bár passz hogy működik-e :)
Értesítési ledek reaktiválásáról nincs benne szó? :D

-= No way back from Here =-

(#30104) Buckey válasza kelly416 (#30097) üzenetére


Buckey
senior tag

:R Köszi :R

Megtettem, úgy néz ki, hogy megjavult. :C
Mondjuk nem állíttattam vissza semmit, legyen tiszta az a visszaállítás. :D Ki tudja, mi keverte meg az agyát. :U

(#30105) Faby válasza crok (#30102) üzenetére


Faby
senior tag

Igen, én kérdeztem.
Jó hír, hogy eljutottunk ide is...

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#30106) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

van-e esetleg arra megoldást, hogy lefixáljak egy müködő Android/MIUI verziót és ne frissitse a rendszer? Szüleim használnak ilyen telefont és ha megszoknak egy verziót utána általában jön egy frissités és megkeveri őket. :)

Üdv,
z

(#30107) fudi2002 válasza zapikanka (#30106) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha rootolt akkor pl a fizetős titanium backuppal fagyasztod az updater alkalmazást. Én régebben töröltem egy az egyben, de utsónál ahol próbáltam bootloop lett belőle.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#30108) zapikanka válasza fudi2002 (#30107) üzenetére


zapikanka
tag

Nem nyúltunk hozzá, csak a frissitéseket szedi le amikor van. Ezen kivül semmi.

(#30109) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Tegnap megjött a Pocok! :D :DD

Átköltöztem, a RN4 tesómé lett!

Bye bye!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#30110) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#30103) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Urak,
Valaki aki nálam sokkal hozzáértőbb, EZ a KERNEL vajon megoldást kínálhat a LED értesítések anomáliájára?

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#30111) crok válasza [lAyCsI] (#30110) üzenetére


crok
Topikgazda

Határozottan lehet - próbáld ki mindkettőt, nem nagy kaland.

Csinálsz egy mentést biztos ami biztos..

Felteszed a másodikat (az új led driver-est)
Kipróbálod
Ha nem jó dirty flash-eled a ROM-ot (meg Magisk meg..)
Felteszed az elsőt (a régi led driver-est, bár úgy tudom a ROM-odban eleve ez van)
Kipróbálod
Ha nem jó dirty flash-eled a ROM-ot (meg Magisk meg..)
És legrosszabb esetben ugyanott vagy és nem volt több mint 30 perc.
Ha meg valamelyik jó volt akkor fenthagyod.
Ha meg megborulna véééletlen akkor ott a teljes mentés.

A SiS egyébként egy elég jó kernel volt Oreo-ra,
Pie-ra se gondolom hogy ne lenne jó - határozottan dicsérik.

(Emlékszel mondtam hogy Nougat <> Oreo source váltásnál is volt hasonló a leddel.)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30112) [lAyCsI] válasza crok (#30111) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszi majsztró, hétvégén ha lesz egy kis időm letesztelem! :R

-= No way back from Here =-

(#30113) [lAyCsI] válasza crok (#30111) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sajna nem segített, azért köszi ;)

-= No way back from Here =-

(#30114) szunyi777


szunyi777
őstag

Sziasztok
Milyen stabil AOSP 8.1-et ajánlotok aminek a kamerája is müködik?!
Köszi szépen

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#30115) [lAyCsI] válasza szunyi777 (#30114) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

AEX pl. :P

-= No way back from Here =-

(#30116) crok


crok
Topikgazda

Kis beszámoló:
[Xiaomi.EU (kínai stabilra) épülő] [MIUI V10.1.1.0 ROM]

Vasárnap reggel vettem le töltőről.
Most péntek este van és most 6%-on mindjárt töltőre teszem
vagyis 5 nap 12 óra 27 perc telt el a töltőről levétel óta (132 óra+)
ezalatt kerek 6 órát ment a kijelző 40%-os fényerőn (sok a munka, nem nyomkodtam nagyon)
ami 61% merülést jelentett összesen (~10% per óra az én felhasználási módommal)
ezalatt kerek 6 órát volt ébren a telefon úgy hogy a kijelző nem ment
így 120 órát volt tétlen a telefon (ez egyébként 31% merülést jelentett)
wifi és 3G folyamatosan bekapcsolva, felváltva működtek (ha nincs wifi akkor 3G)
telefonhívás nem nagyon volt benne (összesen csak 4 hívás, kb. 4 perc)
appok jellemzően PH! fórum app, Gmail, Via és Chrome, Telegram, FB messenger, VLC,
de játék pl. nagyon kevés (pár percnyi puzzle, ilyesmi).
CPU: 2GHz 1h 41m; 1.4GHz: 52m; 652Mhz: 9h 44m; többi frek. 2 és 15 perc közt.
Semmi "nagy" módosítást nem csináltam,
csak egy olyan Magisk modul van ami erre kihat (ZRAM-ot kikapcsoló swaptorpedo nevű modul).

Ha kell bugreport vagy képek GSAM-ből vagy BBS-ből felteszem/elküldöm..

Kifejezetten nagyon elégedett vagyok vele ahhoz képest hogy MIUI.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30117) pluhm válasza crok (#30116) üzenetére


pluhm
aktív tag

Miért 3G-t használsz? A 4G még kevesebbet fogyaszt, úgy tudom....

(#30118) fudi2002 válasza pluhm (#30117) üzenetére


fudi2002
veterán

2 nap és beszámolóval jelentkezem. 3g vs 4g.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#30119) vornia válasza crok (#30116) üzenetére


vornia
senior tag

Tényleg.
Utolsó mondatodról Blian élete ugrott be.
-Hogy mi ulam??😂

Nekem a 8.12.6 miglobe 3 nap 17 óra után még valami 24%- on állt estére.Ki is bírta reggelig majd egy óra Messenger beszélgetés dacára.

[ Szerkesztve ]

(#30120) crok válasza vornia (#30119) üzenetére


crok
Topikgazda

Blájen. :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30121) vornia válasza pluhm (#30117) üzenetére


vornia
senior tag

De ha autó módban van és nincs fixen 4g akkor elvileg jobban merül nem?Régen volt ilyesmi,mindig kereste a 4g hálózatot.(nem konkrétan xiaomi,hanem maguk a készülékek)

(#30122) crok válasza pluhm (#30117) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem egészen jól tudod, sokmindentől (többek közt a felhasználástól és a helyi adottságoktól is) függ meg hogy milyen rádió tech. és hány antenna van hajtva (a MIMO miatt 4G-n nagyobb az elérhető sávszél de pont emiatt több a fogyasztás, vannak idle feature-ök amiket a telefon ugyan ismer de a szolgáltató lesesz.*ja, vannak alapos egyetemi tesztek is. Majd fudi leírja a tapasztalatait. Ha több a tétlenség mint a nagy adatmozgatás akkor takarékosabb a 3G.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30123) crok válasza vornia (#30121) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van, minel tobbfele technologia kozt kell keresnie annal tobbet megy a radio is. Nekem boven eleg a 3G a sync-re, GCM-re (push ertesitesekre).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30124) droti25


droti25
őstag

Vki járt már úgy, hogy a ki/be kapcsoló gomb nem mindig akarja az igazságot?(erős nyomásra csak)
Vmit lehet ezellen tenni?

(#30125) pluhm válasza droti25 (#30124) üzenetére


pluhm
aktív tag

Rakjad ki a képernyőre a kikapcsoló gombot (widgetet), azzal zárd a képernyőt, a feloldásra meg van még egy csomó variáció (újlenyomat, söprés, kód...). Így a fizikai gombot nem, vagy csak nagyon ritkán kell használni. Ha a képernyő felébresztése vele a cél, pl. értesítés megnézése, arra meg ott a duplakopp.

(#30126) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ma feltoltam a legfrissebb AEX-et es bar nagyon szimpatikus kis ROM sajnos a SIM-et nem latja, be sem keri a PIN-t.
Van estleg valami otletetek?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30127) Archttila válasza Archttila (#30126) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Tárgytalan :) én kapcsoltam ki véletlenül :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30128) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem, mégsem jó! Reboot után nincs hálózat, csak emergency only...
Settings/security/lock SIM card alatt ha eltolom a csúszkát akkor bekéri a PIN-t viszont nem fogadja el, csak azt írja, h még 3 próbálkozás van hátra, és ezt ismétli a végtelenségig...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30129) kmarci25


kmarci25
veterán

Most vettem észre, hogy az új 10es miui óta, ha recovery módba lépjék, akkor egy MI recovery 3.0 jelenik meg. Erre Orange fox-ot hogy tudnék tenni? (Azért fura, mert Orange fox-szal tettem fel a miui 10et is...)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30130) TomiJK válasza droti25 (#30124) üzenetére


TomiJK
csendes tag

Szia! Gomb csere :) 200Ft [link] ez jó hozzá , én is ezt tettem bele. Igen ez kell mielőtt valaki megkérdezi miért az X-es , mert ez jó bele!

(#30131) kanyi51


kanyi51
senior tag

Este nem ittam semmit se, reggel mégis havat hánytam :)

(#30132) kanyi51 válasza kmarci25 (#30129) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szerintem letölteni ezt - http://miui.hu/forum/viewtopic.php?f=5&t=2358 ezzel TWRP fel, Innen már azt csinálhatsz amit akarsz.

(#30133) SyMbioTe

Sziasztok!

Olyanban kellene segítség, hogy AEX v5.8 alatt hogyan lehet kijeleztetni a hívó fél számát (ugye hogy ne rejtett legyen)?
Sajnos nincs előttem a telefon, csak távsegítséget nyújtok, és fejből nem emlékszem merre van pontosan, csak arra, hogy a tárcsázón belül van valahol. Valaki leírná merre található? :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#30134) lacib válasza crok (#29560) üzenetére


lacib
tag

Akkor ez innentől teljesen kuka? Bootloader nincs nyitva. A telot szétszedtem, oxidációt megszüntettem. Tudok vele valamit csinálni vagy van egy szép asztaldíszem?

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#30135) crok válasza SyMbioTe (#30133) üzenetére


crok
Topikgazda

"kijeleztetni a hívó fél számát" - ha nem küldi a számot a hívó akkor nem tudod kényszeríteni.
(Azt csak olyan szervek (rendőrség/tűzoltóság/segélyhívók/etc) tudják akik erre jogosultak, de még akkor se 100% hogy megkapják.)

[lAyCsI]-nak AEX van fent (mondjuk Pie..)
de sati is azt használ épp (igencsak ő is Pie-t).

Olyat lehet beállítani hogy a hívásnál te küldd a számod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30136) crok válasza lacib (#30134) üzenetére


crok
Topikgazda

Így távolról, vakon.. nem tudok biztosat mondani.
A szakszervíz tudna.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30137) crok


crok
Topikgazda

Van egy MIUI10 téma aminek az a neve, hogy Night Flower v10 - [itt egy video róla] - amiről azt állítják hogy "teljesen sötét". Ha van kedvetek nézzétek meg (annyit látok egyelőre hogy az egyes értesítések fehér alapúak de imho egész jó).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30138) Archttila válasza Archttila (#30128) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Közben már más is jelezte a problémát XDA-án... remélem hamarosan javítva lesz, bár az előbb egy reboot után megint szépen betolta a PIN megadásához szükséges képernyőt. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30139) SyMbioTe válasza crok (#30135) üzenetére

Igenigen, utóbbira gondoltam, rosszul fogalmaztam. :))
Szóval a saját számot, hogy a másik félnél ne Rejtettként jelenjen meg.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#30140) crok válasza SyMbioTe (#30139) üzenetére


crok
Topikgazda

Tippre: Tárcsázó - bal alsó sarok három vonalas menü - Haladó - hívásazonosító

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30141) sandró60


sandró60
addikt

Itt egy [link]
Sajnos a nejem telefonjára is rá került,pedig csak a Viber-használja.PayPal nincs.
Feltettem a Norton Mobile Security anti vírus programot.Mindig visszajön,ha a Wifi-t bekapcsolja
Elnézést,ha ide írtam,de itt szoktam lenni Xiaomi-Note telefonom van.
Valakinek van valami ötlete? :R

[ Szerkesztve ]

(#30142) ViragL válasza sandró60 (#30141) üzenetére


ViragL
tag

A linkelt cikkben ezt írják "A kártékony kód egy telepélettartamot optimalizáló appban rejtőzik", tehát nem a PayPal appja a fertőzött, hanem itt azt írják, hogy a “Optimization Android”.

(#30143) fudi2002


fudi2002
veterán

No 3g vs 4g net:

Először is sokadjára leírom, mi a felhasználásom módja a SOT miatt.
(Crdroid 3.8.5. gyári kernellel pár mókolással, 3-4 nap készenlét, 2 sim kártya, kikakapcsolt képernyő mellett nincs engedélyezve adatkapcsolat. 24 óra bluetooth mibanddal, 4-5 óra mobilnet utazás alatt, a többi otthon wifivel. Kevés telefonálás, játék semmi, böngészés, írogatás)

Eddig 3g kártyát használtam, eddig kb 10-11,5 óra sot volt a jellemző, merülés készenlétben (tehát nincs adatkapcsolat engedve) 1-2-3% / éjjel.
Aztán lett most egy 4g-s kártyám netre, amiről tudtam hogy kicsit nagyobb lesz a fogyasztása.
Behelyezve elkezdtem használni, pechemre volt közben egy romváltás ami butaság volt, mivel 1nél több változás esetén már a tesztelés nehezebb. Azt kezdtem tapasztalni, hogy a pár%/éjjelről felugrott akár 10%/éjjelre a készenléti merülésem. Először azt hittem az új rom, visszaraktam a régit. Wakelockoktól kezdve nálam minden folyamatosan figyelve van( mivel hogy a felhasználói programok is frissülnek ugye, néha fura wakelockmennyiségeket eredményezve), namost semmi kirívó, mégis merül nagyon. Jött az, hogy 1,5 éves az akku, biztos az. Olvasgattam erre arra, írták pár helyen, hogy a 4g tud furákat alkotni. Elkezdtem játszani vele. Crdroidban van beépítve egy funkció, képernyő ki esetén tud olyat hogy visszavágja a mobilnet slotot 2gre. Nos bekapcsoltam, s lám meg is oldódott a merülés. Most jön a válasz majd, hogy mert biztosan nincs térerő és keresgél állandóan. Megelőzvén, ez biztosan igaz, de érdekesség hogy térerő rendben, monitorozó programmal nézve, folyamatos B20 itthon, stabil jel értékkel.
Mivel kollégáim másik településen laknak ahol van 4g több sáv, s náluk nem merül ennyire ezért esélyes hogy ez egyedi helyzet.

Arra akartam csak rávilágítani, hogy ha valaki ilyen furcsaságot tapasztal, akkor gyanakodjon nyugodtan ilyenre is, a látszólagos stabil térerő ellenére.
Azóta felraktam ezt amit taskerrel kombinálva, kiraktam 2 widgetet. Az egyik kikapcsolja az adatkapcsolatot+1simet 2g hálózatra állítja, másik bekapcsolja az adatot és visszaállítja 4gre. A második kártyát (ami csak hangkapcsolatos) át is állítottam fix 2g-re. Éjszakai merülésem azóta 1-2-3%ról 1%osra esett vissza.
Utóbbi használattal születette eredmények:

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#30144) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Sziasztok!
A tegnap frissült a Poweramp-azóta csak az alap skinek elérhetőek(Sötét és világos)
Teljes verzióm van és skinekből is van egy-kettő amit megvettek.
A témákban megjelenik, de nem aktiválható.

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#30145) crok válasza csurgoi (#30144) üzenetére


crok
Topikgazda

Szia,

Szerintem írj át [ide].

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30146) kmarci25 válasza kanyi51 (#30132) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi, működött. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30147) [lAyCsI] válasza Archttila (#30138) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Igen, mostanában nálam is elofordult 1-2x, de ujrainditas megoldotta

-= No way back from Here =-

(#30148) Archttila válasza [lAyCsI] (#30147) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Most nalam is jo. Talan a fingerprint-tet mondanam meg lassunak, illetve az akksi eppen elvan 2 napig, bar lehet ez mar inkabb az oregedes jele. :)

Egyelore eddig ez tetszik a legjobban mind kozul. :)
Az RR oreo jobban testreszabhato volt, viszont cserebe folyamatos hegesztest igenyelt. (rendszeres wakelock es tarsai) ez meg csak mukodik es mindent tud amire szuksegem van.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30149) vornia válasza crok (#30137) üzenetére


vornia
senior tag

Mondjuk miui alatt a színinvertálás bekapcsolása is elég hatásos.
Csak onnantól kezdve kontakt képek illetve az asztal háttérképe kissé "szokatlan" látvány :DD :D

(#30150) [lAyCsI] válasza Archttila (#30148) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sajna a FP unlock az összes főzött pie romom ilyen lassú,
én már elengedtem :)
viszont hogy a nem fogadott hívásokkor a nyűnek sem akar működni az éretítési led az már annál inkább...
nálad műxik rendesen?

-= No way back from Here =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.