Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) fudi2002 válasza Whist (#31550) üzenetére


fudi2002
veterán

Akkor csak használd. A melegedéssel akkor lenne csak gond... Amúgy 40 fok rendben van amúgy is. Ami még melegíthet az a gpu. Esetleg kernel adiutorban ha van gpu initial freq, azt 216mhzre rakd és lődd be hogy minden induláskor állítsa át.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31552) fudi2002 válasza fudi2002 (#31551) üzenetére


fudi2002
veterán

Kolléga szólt rám jogosan, kernel adiutor nem tudja ezt, exkm viszont biztosan.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31553) Benőke


Benőke
őstag

Azt hiszem a karmám hogy ezt a telefont is szét romoljam.
Összeszedtem tegnap este mindent hozzá, telepítettem is de a Mi Suite -a nem szeretné látni a telefonomat.
Azt se tudom hány féle USB meghajtót telepítettem, illetve az USB Hibakeresés is be van kapcsolva.
Kell ez egyáltalán? Olvastam ezer féle trükköt de nem megy. Mindegyik USB portot kipróbáltam...

MIUIHU toll -t is találtam.
Egész ügyes cucc. Ez is azt mondja kell neki a MI Suite...

Sima W7 gépről próbálom.

Még nem próbáltam mókolni a telefont majd a hétvégén. Vagy bejön vagy brikkelem :D

(#31554) Narxis válasza Benőke (#31553) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért ha egy mód van rá akkor ne brikkeld. :D

Thanos was right.

(#31555) crok válasza Benőke (#31553) üzenetére


crok
Topikgazda

Hol olvasod pontosan ezt a Mi Suite dolgot? Meg leginkább minek? Honnan szedted a Mi Suite-ot? A régi Marshmallow-ig működött, az új meg csak kínaiul/angolul tud.. De milyen ROM-ot akarsz feltenni egyáltalán? Bootloader-t nyitottad már? Vagy Global stable van fent és developert akarsz? Az egyrészt nem jött ki 3 hónapja új másrészt az bootloader nyitás nélkül is megy. TWRP van már fent? Összefoglalót olvastad már?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31556) Benőke válasza crok (#31555) üzenetére


Benőke
őstag

Mi Suite hol olvastam?
Most hírtelem a MI.com on is azt hiszem. A miui.com -on még.
a miuihu tool is ezt írja.

Alap Global gyári van rajta 10.2.3.0.
Még nem csináltam semmit. Terv az az hogy elsőre sima gyári 9.6.3.0 -t teszek fel aztán meglátom. Elsőre semmi dev meg egyedi rom -ok. Ha helyreáll a működés nekem az bőven elég :)
Összefoglalót is és mindent átnyálaztam. Mindenkiét is. Hétvégén lesz időm ezzel szórakozni. :B

Nem csináltam semmit. Csak imádkozni szoktam, hogy ha reggel leveszem a töltőről akkor mire hazaérek még legyen benne szufla 10 perc kijelző idővel. THX MIUI 10 :D
Toronymagasan a droid a legnagyobb fogyasztó. 40-60% között.
Ha bármit csinálok akkor még jobban megvadul. Max fél óra képernyő és kikapcsol figyelmeztetés nélkül aztán annyi.
Ha lehúzok mindent és letiltok minden frissítést akkor tűrhető, ameddig a zsebemben figyel.

(#31554) Narxis
Igyekszem. :))

[ Szerkesztve ]

(#31557) crok válasza Benőke (#31556) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezek közül semmire se kell a Mi Suite.
A merülés szerintem azért lehet mert nem alszik.
Wakelock detector / BetterBatteryStats?
Megnézted már mit mond?
(Telepítés/használat [itt] vagy a logout blogomban)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31558) Benőke válasza crok (#31557) üzenetére


Benőke
őstag

A blogodat is végig olvastam :) THX.

Megnéztem már sok mindent.
Wakelock detector -root kell.
BetterBatteryStats megint hasonló és nem ingyenes.
Sok hasonló programot kipróbáltam, de nem adnak semmi támpontot. A rendszer 60% egyéb 10% a maradék 30% -ot meg elvitte a nyuszi :)
Illetve ha valamelyik rendszer része bolondult meg azzal szintén nem fogok tudni semmit sem csinálni.
Meg hát hogy őszinte legyek nem is akarok.

A bugreportot nem tudtam kielemezni. Millió ábra adat össze vissza. Legalábbis nekem... :U
Nem akartam napokat ezzel tölteni. Belefáradtam. Elegem lett a MIUI 10 ből.
9 -es jól működött. Gondoltam visszatérek rá.

A rendszer kedvétől függően lemerül néhány óra alatt vagy bírja 10-12 órát is. Sok piszkálásnak hála 20 órákat is elérek, de a képernyő idő továbbra is minimális mert akkor max fél óra és kész. Kikapcsol értesítés nélkül váratlanul. Volt hogy 60% os akkunál de volt hogy 1% ig is elment.

Ha nincs közelben ismerős wifi és kilövöm a wifi -t akkor az sokat dob. Ha van wifi és csatlakozva is vagyok akkor nem vettem észre különbséget.
Ha engedem hogy szekenelhessék az alkalmazások akkor azzal is nő az üzemidőm. :F Nem értem.
Google app szinkronizálás nem segít. A Miui alkalmazásokat nem tudom letiltani. akkor is frissít és szinkronizál ha akarom ha nem. Csak azt fogadja el ha wifi -s frissítésre állítom akkor mobil neten nem csinálja. Teljesen megvadult az egész.
Csináltam már egy halom resetet de semmi eredménye nem volt.
Ha pedig használom olyan szinten megvadul, hogy fél óra alatt leszívja az akkut. Feltölteni meg majdnem 2 óra.

Biztos gyengébb az akku is, na de az android system torony magasan a legnagyobb fogyasztó?
Ennyire hisztis balhés egy telefonom sem volt soha... Néha az az érzésem hogy Indiában csinálják mint a Win -t. :D

(#31559) Aethelstone válasza Benőke (#31558) üzenetére


Aethelstone
addikt

Egyéni gond lehet. Miui.hu-s miui 10 nálam pl. full problémamentes (ezért használok pixel experiencet-t :D )

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31560) vornia válasza Aethelstone (#31559) üzenetére


vornia
senior tag

A múlt heti verzió neked nem produkál újraindulásokat?

(#31561) Gloob válasza vornia (#31560) üzenetére


Gloob
addikt

Miért, neked is? Írtam a miuihu fórumon is.

Samsung Galaxy A52S

(#31562) Aethelstone válasza vornia (#31560) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nem. Teljesen jól ment, de kíváncsi voltam, ezért ment fel a PE. Akksit cseréltél? Az nem okozhat gondot???

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31563) vornia válasza Aethelstone (#31562) üzenetére


vornia
senior tag

Nem, ez ugyanaz mint Gloob esetében,meg másoknál is.

(#31564) crok válasza crok (#31536) üzenetére


crok
Topikgazda

Ki is jött az új Piexel Experience CAF Pie build (ahogy vártam):

Version: Pie (CAF edition)
File name: PixelExperience_caf_mido-9.0-20190322-1343-OFFICIAL.zip
File size: 890.74 MB
md5sum: 00dd7dcb4b22a88e20aa3a2d914d2a4a
Build date: 2019/03/22 13:43

Source Specific
* Fixed manual network select
* New OTA app
* Add support for more notifications icons on statusbar
* Improved notch control (Settings > Display)
* Improved now playing at lock screen
* Improved weather

Device Specific
* Updated Bluetooth Configs
* Updated Wifi Configs
* Cleanedup Most Of the Useless Things
* Added VOLTE VILTE Support For More Carriers
* Fixed Random Biometrics Crashes
* improved bt+wifi coexistence
* Increased JPEG Image Quality
* Many UnderHood Changes

CAF
* Merged Latest CAF Tag
* Most Of The Media Related Issues are fixed
Note: Make Sure You Play Videos Twice If There is no audio from videos
use focus gallery app where you dont get audio from video (.m4a extension is broken with play music)

És egy postban jól összefoglalta egy user hogy mi az összefüggés az AOSP és a CAF forrás közt.

Amúgy itt a tegnap előtti sima verzió:
PixelExperience_mido-9.0-20190320-0320-OFFICIAL.zip
Changelog-ja ugyanez csak a CAF rész nélkül.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31565) Aethelstone válasza crok (#31564) üzenetére


Aethelstone
addikt

És már fel is OTA-zódott :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31566) HungaroDrone válasza crok (#31564) üzenetére


HungaroDrone
csendes tag

Próbálgatni én is elég sok pie romot, de egyik sem nyerte el a tetszésemet, úgyhogy visszatértem a miui 10-hez (miui.hu legutóbbi stabil verzió). De nagyon kíváncsi várom a CAF PE-vel kapcsolatos tapasztalatokra, véleményekre.

(#31567) Aethelstone válasza HungaroDrone (#31566) üzenetére


Aethelstone
addikt

Semmi extra. Teszi a dolgát. Ahogy kell.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#31568) Upo válasza Gloob (#31561) üzenetére


Upo
addikt

Akkor azért kéri néha a feloldás képernyőnél a mintát? És tényleg mintha azt írná hogy reboot után rajzolni kell.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31569) Gloob válasza Upo (#31568) üzenetére


Gloob
addikt

Igen, ki is írja,hogy újra indulás után pin kell.

Samsung Galaxy A52S

(#31570) HungaroDrone


HungaroDrone
csendes tag

Annyi Miui10 verzióról van szó itt, a topikban, hogy tanácstalan vagyok, melyik verzió a legjobb? Miui.hu, Globe Rom, Global, stb? Segítenétek választani?

[ Szerkesztve ]

(#31571) vornia válasza HungaroDrone (#31570) üzenetére


vornia
senior tag

Nekem eddig a globe romok jöttek be a legjobban.

(#31572) kanyi51 válasza HungaroDrone (#31570) üzenetére


kanyi51
senior tag

Én a XiaomiEu Miui 10.2.2.0 -át használom, GLOBAL, Stabil, teljesen jó,meg vagyok elégedve vele, mindent tud amire úgy gondolom szükségem van.

[ Szerkesztve ]

(#31573) Whist válasza fudi2002 (#31552) üzenetére


Whist
aktív tag

Végül egy full wipe factory reset úgy néz ki megoldotta a problémát. :)

(#31574) fudi2002 válasza Whist (#31573) üzenetére


fudi2002
veterán

Ez miui, hosszú távon csak a romcsere oldja meg.... ;]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31575) Whist válasza fudi2002 (#31574) üzenetére


Whist
aktív tag

Egyébként semmi bajom nincs vele, nekem bejön. De tudom, Xiaomi/MIUI együttható xd

(#31576) fudi2002 válasza Whist (#31575) üzenetére


fudi2002
veterán

Amúgy biztos vannak jó verziók, régebben sok volt. Csak ne csinálna néha megmagyarázhatatlan dolgokat... Azoknál nincs idegesítőbb számomra.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#31577) vornia


vornia
senior tag

HM,mégis van 03.21 miuihu

(#31578) Gloob válasza vornia (#31577) üzenetére


Gloob
addikt

Igen, van. Fel is tettem ma. Egyszer már ujraindult egy megakadás után. Ha még egyszer ezt eljátsza, megy vissza a 9.3.7.

Samsung Galaxy A52S

(#31579) vornia válasza Gloob (#31578) üzenetére


vornia
senior tag

Hát én este frissítettem, még nem produkált ilyet.Igaz nekem csütörtök estig nem volt látványos gond,csak a képernyő feloldása alapján derült ki hogy néhányszor újra indította magát.Na meglátjuk.

(#31580) vornia válasza vornia (#31579) üzenetére


vornia
senior tag

+ az app zárolásba belefagy,olvastam hogy ez gond volt korábban,most kipróbáltam,nálam is lehal.

(#31581) RedSwallow


RedSwallow
tag

Ti honnan szoktatok keretes kijelzőt venni? Rendeltem Ebay-ről, de gyenge fényerejű, rossz érzékelős terméket kaptam, a 25ezer pozitív értékelésű eladó azóta törölve persze. :((( Hazai kereskedő is átverhet, de legalább nem várok 1 hónapot a termékre. Kit ajánlatotok?

(#31582) HungaroDrone


HungaroDrone
csendes tag

Végül is a miui.hu 10-es romja mellett döntöttem. Nyitott a BL, és Magisk-kel rootolva, illetve LKT modul telepítve. Milyen kernelt ajánlotok hozzá, (ha egyáltalán van értelme a gyárit lecserélni)?

(#31583) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Ez kicsit off, de hátha nem köveztek meg érte...:

A Decathlon mostanában kiadott egy új appot, a régit pedig lelőtték. Az új viszont Magisk Hide-al sem hajlandó elindulni... Engedjem el, vagy van megoldás...?
Köszi szépen! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31584) RedSwallow válasza aRm1n (#31583) üzenetére


RedSwallow
tag

Nekem sem megy, de másik rom alatt csináltam screenshotot a mydecathlon kártya vonalkódról és az elég a vásárláshoz.

(#31585) crok válasza aRm1n (#31583) üzenetére


crok
Topikgazda

Rejtsd el a Magisk Managert is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31586) aRm1n válasza crok (#31585) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Ezt el is felejtettem, köszönöm szépen! Így már működik! :R

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#31587) Surplus


Surplus
tag

Az OrangeFox recovery modositasaval a szerzoje modositotta a recovery leirasat. Ha valaki érez rà hajlandosagot, modosithatnà az öszefoglaloban lévö magyar leiràst. Ez csak egy javaslat volt.

[ Szerkesztve ]

(#31588) crok válasza aRm1n (#31586) üzenetére


crok
Topikgazda

@aRm1n: ha esetleg volna rá egy kis időd megtennéd a közösségért? ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31589) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok!

Szaggató bluetooth hívások esetén mi a teendő? Péntekig aicpt használtam, közvetlen a kocsi rádiója felett van a telefontartó és volt hogy így is szaggatott, de amikor kiveszem a tartóból és "nekitartom" a kijelzőnek (így 5-10 centivel van lejebb mint amúgy) akkor teljesen jó. Viszont hétvégén áttértem az official RR pie-ra és most alapjáraton úgy szaggat hogy alig lehet érteni a másik felet és a hívás minősége is elég sokat romlott. Amikor a kocsi szervizben volt akkor mondtam nekik, de ők nem tapasztalták a problémát (álló helyzetben valóban kevesebbszer jön elő a jelenség), úgyhogy elvileg nem a kocsival van a gond. A zenehallgatás meg normálisan megy, úgy nem szaggat, csak nagy ritkán. Mi lehet a probléma gyökere? Lehet hogy kell neki egy teljesen tiszta miuis telepítés? Vagy ez pie probléma még?

[ Szerkesztve ]

(#31590) crok válasza ktomcat (#31589) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet az általad használt RR-be nem húzták még át azt a pár új Bluetooth update-et. Tegnapi a legutolsó RR build, nem tudom hogy ezt vagy az előzőt használod-e épp. Milyen firmware van épp fent? Azt se ártana frissíteni (nekem az utolsó globál stabil alól kiszedett V10.2.3.0 firmware-e van fent).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31591) ktomcat válasza crok (#31590) üzenetére


ktomcat
senior tag

Hát utoljára miui nyáron volt rajta szinertem úgyhogy ami akkor volt a developeré :F Vagy hol tudom megnézni melyik az alapom? Ősszel elkezdte szúrni a szemem az firmware topik, ha innen teszem fel akkor elég csak "dirty flash" szerűen? Vagy "egyszerűbb" fastboottal a legújabb developer miui és utána a treble recovery és így tovább?

A legfrissebb van fent, pont belaktam tegnap mire jött az értesítés hogy van új, mondanom sem kell hogy bootloop lett az ota frissítésből és kezdhettem előről, jól sejtettem hogy nem lesz egyszerű a váltás majd egy év aicp után :D

Illetve még hívás indításnál van egy toast üzenetem, amit nem tudok mire vélni, erre még van valami ötlet?

(#31592) crok válasza ktomcat (#31591) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem egyszerűbb a firmware zip flash-elése (mondjuk a linked nem jó) mint kompletten egy MIUI fastboot :D De nem vagyunk egyformák :D A toast-ra nem tudok mit mondani, szerintem bug mert a hívott szám nyilván nem null.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31593) ktomcat válasza crok (#31592) üzenetére


ktomcat
senior tag

Jogos, rosszul tettem meg az összehasonlítást, a firmware téma valóban az egyszerűbb megoldás lenne csak ezt még nem csináltam, így nehezebbnek tűnik :B
A link most már ha minden igaz jó, tehát:
firmware topik --> stable/weekly
itt a stable V12.3.0 kell nekem gondolom az a legfrissebb --> zip telepítése a legújabb treble-s orangefoxal minden wipe nélkül előtte és utána -->reboot --> örülök? :DDD

(#31594) crok válasza ktomcat (#31593) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, FW V10.2.3.0, simán mintha akármilyen ZIP-et flashelnél.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31595) ktomcat válasza crok (#31594) üzenetére


ktomcat
senior tag

Köszönöm a segítséget, már újra is indult a frissített basebanddel :R

(#31596) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok.
Amennyiben felrakom a legujabb Pixel Experience romot, kell firmware-t flashelni?
Lineage van fenn, még 7.1.2

Köszönöm a választ

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#31597) crok válasza slezakimi (#31596) üzenetére


crok
Topikgazda

Nincs előírva a dev által, de én azt ajánlom hogy igen, 5 másodperc az egész és mivel nem tudom mikori lehet a mostani firmware-ed (az utolsó LineageOS 14.1 ami Nougat volt az 2017.11.09-n lett kiadva, így feltételezem hogy ennél nem lehet sokkal frissebb a készüléken levő firmware) így én mindenképp frissíteném.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31598) slezakimi válasza crok (#31597) üzenetére


slezakimi
senior tag

Nagyon köszönöm :)
Van valami különös trükkje erre a lineage-ra felrakni a PE CAF verziót?

Köszi :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#31599) crok válasza slezakimi (#31598) üzenetére


crok
Topikgazda

Leírásában benne van minden amit tenned kell (egyébként úgy kell mint bármelyik másikat), én /data format-al tenném fel hogy az encrypt biztosan ne legyen utána gond (de vigyázz mert így a belső memóriáról minden eltűnik, ha ott volt a ROM zip az nem jó, akkor vagy MicroSD kártya vagy USB-OTG pendrive-al vagy format után MTP-vel PC-ről másold vissza a flash-elendő ZIP-eket). Annyi plusz van, hogy "*Please Clear and Update Your AGPS Data After Flashing the rom"

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31600) slezakimi válasza crok (#31599) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm. SD-ről fogom rakni.
Rég romoltam, így jól jött a segítség :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.