Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) Archttila válasza [lAyCsI] (#30150) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nalam sem jelzi. :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30152) [lAyCsI] válasza Archttila (#30151) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a vicc az hogy valamelyik nap elkezdett fehéren villogni egy nem fogadott hívás után,
már kezdtem megörülni, hogy valami csoda történt, mert kísérletezgettem előtte LED driveres
kernelekkel, de gyorsan elmúlt mert azóta sem hajlandó :P
remélem valamikor megheggesztik rajta...

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#30153) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

... Éés közben kijött egy új aex build is,
Sajna nem latom hogy javították volna benne a led bugot

-= No way back from Here =-

(#30154) crok válasza vornia (#30149) üzenetére


crok
Topikgazda

Eleve invertálva állítsd be a háttérképet ; )

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30155) kanyi51


kanyi51
senior tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik a legjobb CPU irányító, illetve melyikkel milyen tapasztalataitok vannak. Lehetöségek : - interactive - conservative - ondemand - userspace - powersave - performance - , legalábbis nekem ezeket lehet állítani a MIUI 10 -ben a Kernel Adiutor nevü apk-val.
Mi lenne a legjobb beállitás ?

(#30156) crok válasza kanyi51 (#30155) üzenetére


crok
Topikgazda

Olvass bele Fudi meg az en logout blogomba meg az init.d scriptjeinkbe - ez ennel joval bonyolultabb. A CPU governor egy dolog, azt lehet finomhangolni is es az "elmeny" erosen felhasznalo- es felhasznalasfuggo. Az alap interactive egy egeszen jol eltalalt alapbeallitasu es mukodesu governor, a performance maxra a powersafe minre allitja a CPU-t, a conservative lassabban mig az ondemand gyorsabban skalaz felfele es pont forditva lefele. A userspace-el jogot adsz az appoknak hogy maguk iranyitsanak - de mivel ezt nem hasznalja senki igy nem is allitgatja, szoval minimumon fog "ragadni" a CPU. Tobbet majd a mar emlitett helyeken.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30157) kanyi51 válasza crok (#30156) üzenetére


kanyi51
senior tag

Kösz, nézem

(#30158) Archttila válasza [lAyCsI] (#30153) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mindjárt kiderül :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30159) Archttila válasza [lAyCsI] (#30153) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nálam frissítés után működik! :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30160) [lAyCsI] válasza Archttila (#30159) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

bakker :B
lehet egy clean install szükséges lesz...

-= No way back from Here =-

(#30161) Archttila válasza [lAyCsI] (#30160) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A biztonság kedvéért mindjárt letesztelem még egyszer.
Viszont a PIN input panelt továbbra sem dobja fel, mármint frissítés után is csak a második alkalommal adta be.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30162) [lAyCsI] válasza Archttila (#30161) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én is ránéztem még 1x, és tényleg működik :B
igaz nem pirosan hanem fehéren, de legalább villog :DDD

-= No way back from Here =-

(#30163) Csabi25


Csabi25
újonc

Sziasztok, apám most vet egy xiaomi redmi note 4 készüléket és küzd a telefonnal. A sim-kártya látja a telefon számokat, de hívást nem lehet indítani, aszt írja ki a mobilhálózat nem érhető el. bele raktam a saját sim-kártyámat és ugyan aszt írja ki hogy a mobilhálózat nem érhető el. eszt mért csinálja! Az enyémbe bele raktam apa sim-kártyáját ott nem írja ki hogy nincsen hálózat ez miért van:

[ Szerkesztve ]

(#30164) crok válasza Csabi25 (#30163) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha most vette vigye vissza oda ahonnan vette. Túl sok hibalehetőséget tudok mondani és minimum a fele nagyon nehézkesen javítható (ha egyáltalán..). A telefonnak mindenféle mókolás nélkül tudnia kell mobilhálózatot találni. Ha nem akkor ott valami nagyobb gond lesz (tényleg sokat tudok mondani, a rossz band-re állítástól a rossz modem firmware flash-en át az elveszett EFS partícióig (se wifi MAC, se BT MAC, se IMEI számok..)). Én visszavinném és megkérném hogy javítsák.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30165) Csabi25


Csabi25
újonc

Az a baj hogy használtan vette a Jófogáson a telefont borbaltám fel hívni a akitől vette de a hangposta fiók szollal meg

(#30166) vipviform válasza Csabi25 (#30163) üzenetére


vipviform
senior tag

Tudom, hogy eső után köpönyeg, de ki kellett volna próbálni a saját sim kártyával... Szerintem próbáld meg visszacsinálni a boltot, és legközelebb az átvételkor mindenképpen teszteljétek a telót.../ és ha belefutsz ilyen nem korrekt eladóba, akkor mindenhol tedd fel, hogy nem megbízható!/

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#30167) kelly416 válasza Csabi25 (#30165) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem köszönjetek el a lóvétól. Menjetek be rendőrségre, tegyetek feljelentést, hátha több ügye is van az eladónak és hamar rátalálnak. De ha vissza is kapjátok a pénzetek, az nem idén lesz sajnos. De ne legyen igazam.

(#30168) Peterhappy válasza kelly416 (#30167) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az a baj, 50k alatti ügyekkel a rendőrség nem tud mit kezdeni.
Amiért mindenképp érdemes feljelentést tenni, hátha az illető másokat is megkárosított (ezt valahogy bizonyítani kellene), abban az esetben, ha legalább hárman tesznek feljelentést, összeghatártól független kivizsgálják az esetet (egyébként is persze, csak azt hiszem, akkor már bűncselekményként kezelik).

(#30169) kelly416 válasza Peterhappy (#30168) üzenetére


kelly416
veterán

Ezért írtam, hogy hátha több ügye is van a kedves karácsonyra gyűjtögetőnek.

(#30170) Csabi25


Csabi25
újonc

Köszönöm a sok segítséget! Ma is porbaltám fel hívni a komát de mai a hangposta szolat meg. De holnap lehet az lesz akkor be megyek a rendőrségre és be jelentem esztted

(#30171) Frogz


Frogz
csendes tag

Szabad itt hirdetni?
Az összefoglalóban nem találtam erről infót. :)

(#30172) crok válasza Frogz (#30171) üzenetére


crok
Topikgazda

Ellenben a forumszabalyzat tiltja. Nem lehet, ott van a pl. a Hardverapro.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30173) pulutodurumo válasza Frogz (#30171) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A lokál topikokban lehet, oda beteheted a Hardverapró linket. De csak oda.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#30174) SyMbioTe válasza pulutodurumo (#30173) üzenetére

Ponstosítva: a vásrosi lokálokban lehet, ha jól tudom. Pl. Bp és környéke adok-veszek, stb... :B

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#30175) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Nem tudtok véletlenül valami trükköt(vagy valamelyik téma esetleg) , hogy a miui 10-ben az alkalmazásváltó olyan legyen mint miui 9-en? Nem szeretem a miui 10 - ét, hogy két sorban és felfelé /lefelé görgetve lehet használni, és kilőni is kényelmetlenebb mint miui 9-en volt. Már pár hónapja használok miui 10-et (miuihu 10-et) de nem tudom megszeretni.

(#30176) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Sok elégedetlenség volt a 2 utolsó AEX build gyatra hálózati stabilitása miatt, uhogy kidobtak egy gyors rendszerfrissítést rá...

-= No way back from Here =-

(#30177) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Sziasztok Srácok!
Kéne egy kis segítség! :))
Egy barátom pofára ejtette a készülékét, aminek a kijelzője az eséstől ripityára tört! Nem akart már vele foglalkozni, így megmentettem a kidobástól, mókolni még jól lesz alapon. :D
Lementett mindent, mi cloud-ból törölte is a készüléket, majd odaadta nekem. Én itthon egy hard reset-et nyomtam neki, (power + vol) el is indul, állítanám be új készülékként, de hiába írom be az email címet + jelszót, ezután mindig kezdődik elölről, hogy adjam meg az email címet... :W
Mit rontottunk el, ne volt elég a cloud-ból törölni, esetleg máshonnan, máshogyan kell?

(#30178) aprokaroka87 válasza t.zolka (#30177) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azt az e-mail cimet adod meg amivel FR előtt bevolt jelentkezve?.

Esetleg probálj meg még egy FR-t.

(#30179) t.zolka válasza aprokaroka87 (#30178) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Mi az az FR? :B

(#30180) aprokaroka87 válasza t.zolka (#30179) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gyári beállitás visszaállitása.

(#30181) pulutodurumo válasza t.zolka (#30177) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Google fiókjából is ki kell szedni.

Aprókaró: hiába a faktori retesz, nem fog segíteni. Az FRP (Factory Reset Protection) már egy ideje véd ez ellen. Például egy ellopott telefont nem lehet újra használni egy sima gyári visszaállítással mint régen.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#30182) aprokaroka87 válasza pulutodurumo (#30181) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudok róla, de ha azt a google accountot adja meg amivel FR előtt be volt jelentkezve az adott telefon, akkor mennie kell a dolognak.

Persze ha a csillagok, meg a Google szerverei úgy akarják.:D

(#30183) Archttila válasza [lAyCsI] (#30176) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Már töltöm is! :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30184) t.zolka válasza aprokaroka87 (#30180) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Közbe rájöttem, Factory Reset :U
Egy leírás szerint ez a Power + Vol együtt Hard Reset-ként szerepelt. Ezért nem esett le egyből. :D
És nem a barátom email címével próbáltam, de akkor megpróbálom azzal.
De ha a mi cloud-ból kitörölte, akkor most újra megjelenik majd a készülék? Ha igen, akkor hogyan tudnánk végleg kitörölni úgy, hogy én tudjam használni, a saját email címemmel?

pulutodurumo A Google fiókjából is ki kell szedni.

És ezt hogyan tudjuk megtenni? :B

Ezt csináltam én:

[ Szerkesztve ]

(#30185) kanyi51 válasza t.zolka (#30184) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szia
Eladás előtti teendőket meg tudod nézni, itt
https://logout.hu/bejegyzes/crok/xiaomi_redmi_note_4_global_snapdragon_mido_buld_pr.html
utána teljesen tiszta lesz a telefon. Akkor tudod használni.

(#30186) Archttila válasza Archttila (#30183) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nalam a device healt folyamatosan rinyal indulas utan:

time: 1545478261916
msg: java.lang.SecurityException: GoogleCertificatesRslt: not whitelisted: pkg=com.google.android.apps.turbo, sha1=27196e386b875e76adf700e7ea84e4c6eee33dfa, atk=false, ver=14799039.true
stacktrace: java.lang.SecurityException: GoogleCertificatesRslt: not whitelisted: pkg=com.google.android.apps.turbo, sha1=27196e386b875e76adf700e7ea84e4c6eee33dfa, atk=false, ver=14799039.true
at android.os.Parcel.createException(Parcel.java:1950)
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java:1918)
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java:1868)
at oa.a(PG:211)
at ly.run(PG:13)
at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java:873)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:99)
at android.os.Looper.loop(Looper.java:193)
at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java:65)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30187) t.zolka válasza kanyi51 (#30185) üzenetére


t.zolka
aktív tag

SZUPER! Köszönöm! :R

(#30188) aprokaroka87 válasza t.zolka (#30187) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az FRP egy különösen szívatós dolog lehet amúgy:D

Érdemes neten utánna olvasni.

(#30189) [lAyCsI] válasza Archttila (#30186) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Nálam is a pie legelső build-je óta...
Letoj 🙂

-= No way back from Here =-

(#30190) Archttila válasza [lAyCsI] (#30189) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Csak kíváncsiságból, te melyik GApps-et szoktad felrakni?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30191) Archttila válasza [lAyCsI] (#30189) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Azert irtam nekik XDA-n, hatha kesobb javitjak. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30192) vornia


vornia
senior tag

Sziasztok!

Eddig miglobe romot használtam, kísérletképpen feltettem a heti eu romot.( Mert a naptár állandóan leáll+ a calculator is, naptár ugyanugy lehal,de a calcualtor megy legalább az eu romban). Ma leszedtem az új miglobe-t,hogy vissza álljak rá,erre a csatolt kép fogadott mikor telepíteni akartam az update appból.
Hogy mi ulam?????
Én aztán nem akartam semmi titkosítást.Fel sem kínálta,ugyanúgy az updater appból nyomtam fel.
Most mit csináljak?
Fogalmam sincs mi a jelszó :W

[ Szerkesztve ]

(#30193) crok válasza vornia (#30192) üzenetére


crok
Topikgazda

Osszefoglalo, crok logout blogja, titkositas resz, mindent megtalalsz (mi lehet a kod ha volt feloldo minta, mi az alap jelszo, legvegso megoldas: recovery es utana format data (nem wipe) es minden elvesz ami a belso memoriaban volt).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30194) vornia válasza crok (#30193) üzenetére


vornia
senior tag

Már megint 😥 egyszer már megszívtam,de akkor én állítottam be most meg nem 🙄
Hát köszönöm az infót.

(#30195) vornia válasza vornia (#30194) üzenetére


vornia
senior tag

Nahát fura,rátoltam és simán felment,nem értem azt a figyelmeztetést.Nem volt gond,nem kellett semmilyen jelszó.Igaz előbb kikapcsoltam a képernyőzár kódot.

[ Szerkesztve ]

(#30196) crok válasza vornia (#30195) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, a zar miatt kerte. (Le volt irva, a format a legeslegutolso mint megoldas.)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#30197) vornia válasza crok (#30196) üzenetére


vornia
senior tag

;)

(#30198) [lAyCsI] válasza Archttila (#30190) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Pico

-= No way back from Here =-

(#30199) kanyi51


kanyi51
senior tag

Minden Kedves Fórumtársamnak Szeretetteljes és Boldog Ünnepet Kívánok.

[ Szerkesztve ]

(#30200) _Moriarty_


_Moriarty_
aktív tag

Nagyon nem vagyok képben segítsetek légyszi. Szeretnék venni egy Note 4-et, de nem tudom leírások alapján megállapítani, hogy mi a különbség a global és eu verzió között. B20 mindkettőben van. A rom lenne csak a különbség? Melyik ajánlott?
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.