Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) gyiku válasza Declare (#7250) üzenetére


gyiku
nagyúr

ugy ertem torrentezik sajat maga, nem kell hozza gep.

hüllő

(#7252) szabozeee


szabozeee
aktív tag

Hi!

Olyan kérdésem lenne, ha tudnátok segíteni, hogy van a szemközti házban a haveromnál wifi, de nálam a jel nagyon gyenge, sokszor nincs is. Lenne olyan megldás hogy a wifi jelet valahogy felerősíteni, vagy továbbküldeni?

Zeee

Hala Madrid :)

(#7253) Dtomi


Dtomi
őstag

Hali! Mivel elegem lett a falhoz kötésből és a kilóméteres tyúkbelekből gondoltam wifire kéne váltani itthon. Asus WL-520gC -t néztem ki de igazából csak azért mert megbízok a márkában és nem is vészes az ára 30/50-es netet kéne megosztania 1 téglaépítésű házban 3 fal között födém nélkül. jó választás ez a router? stabil? erős a jel?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#7254) kali válasza Dtomi (#7253) üzenetére


kali
legenda

megbízható, stabil, és jelerősség szempontjából kifogástalan router a maga kategóriájában, még a gyári firmware mellett is (de van hozzá dd-wrt vagy oleg firmware is!)
egyedül a 30/50-es netre nem tudok mit mondani, mert eddig én max 20/3-as nettel teszteltem...

(#7255) Declare válasza szabozeee (#7252) üzenetére


Declare
őstag

Ha tényleg a haverod és tud is erről a szándékodról, egy repeater szereltek közel a Ti házatokhoz, vagy talán egy erősebb antennát szereltek a wifi routerére (esetleg egy antenna hosszabítóval közelebb viszitek hozzátok a jelet).
Ha nem tud róla :) akkor a Te wifi kártyádat toldod meg egy antennával és viszed közelebb hozzájuk.

(#7256) Declare válasza gyiku (#7251) üzenetére


Declare
őstag

Ez új nekem:), engem is érdekel a téma :)

(#7257) gyiku válasza Declare (#7256) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor ezt olvasd el [link]

hüllő

(#7258) domi007 válasza AXisBOLD (#7246) üzenetére


domi007
őstag

Mind1.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7259) domi007 válasza Declare (#7249) üzenetére


domi007
őstag

Ahogy belépsz a router menüjébe, bal oldalt a Content filtering alatt van egy Log nevű menüpont.
Innen vettem az ötletet.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7260) domi007 válasza Declare (#7255) üzenetére


domi007
őstag

Ha nem tud róla :) akkor a Te wifi kártyádat toldod meg egy antennával és viszed közelebb hozzájuk.

Ugyebár mi erre nem is gondolunk, igaz? :U :)

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7261) Declare válasza domi007 (#7259) üzenetére


Declare
őstag

Az ötlet jó köszi, de nekem ilyenem nincs sajnos, már néztem miután mondtad ezt a log fájl dolgot.... :(

(#7260) : Ezt a reakciódat nem értem :F rácáfoltam én valakire is ? Kérdezett valamit és arra válaszoltam. Hogy mire gondolt vagy sem azt nem tudhatom, de lehet nem tudott róla hogy vannak külön ilyen antenna hosszabítok...:)

[ Szerkesztve ]

(#7262) Bistey Szabi


Bistey Szabi
csendes tag

Sziasztok!

A gondom a következő:

A 7en vettem egy D-Link DKT-110 Wireless G Starter Kit szettet.
Kábelnetem van, asztali gép routerrel összekötve noti wifin keresztül csatlakozik.
Minden ok lenne, csak azt nem értem, hogy böngészés közben van, hogy egy oldat 3x-4x-5x is le kell frissíteni mielőtt behozza. :(
Ha nem jön be, akkor a következő szöveget dobja a böngésző:

Jaj! Ez a link nem működik.
DNS hiba – nem található a szerver.

Valakinek van valami 5lete?

A bátyám valami olyasmit magyarázott, hogy tiltsam le vagy a wifi-t és kössem össze a routert hálókebellel, vagy fordítva hogy wifin keresztül csatlakoztassam csak a gépeket, és tiltsam le a sima hálót, mert a kettő 1ütt ütközik!

Előre is köszi!

(#7263) rdi válasza Bistey Szabi (#7262) üzenetére


rdi
veterán

próbáld meg fix ip-vel és külső dhcp szerver címmel.

Fej! Tor! Potroh!

(#7264) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Van egy D-link routerem, (egy antennás, Dl-524) és az a problémám, hogy két téglafalat kellene egy lakásban átvinnie, de a jelerősség sokszor gyenge.

Tudtok-e ajánlani valami megoldást erre? (vagy kiegészítő antennát, antennákat, vagy más routert?)

(#7265) canniball válasza domi007 (#7227) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vagy vehetsz egy jelismétlő módban működtethető router/AP-t (de ez esetben feleződik a rendelkezésre álló sávszélesség)."
Ezt kifejtenéd bővebben (miért feleződik)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7266) And válasza canniball (#7265) üzenetére


And
veterán

Ennek igen egyszerű az oka. Nézd csak meg a jelismétlős topológiát:
AP <--> Repeater <--> kliens. A repeater egyszer az AP-val forgalmaz, másodszor a kliens állomással. Tehát ha te valamit letöltesz, akkor annak az adatnak először a repeateren kell megjelennie, azután a te gépeden, mivel a wifi-eszközök félduplex működésűek, és a forgalom minden állomás között ugyanazon a csatornán zajlik. Ha a rádiós sebesség maximális, akkor is legfeljebb a teljes kapcsolat idejének 50%-ában tud a repeater a te gépeddel adatot cserélni. Innen a felezett sávszél, ami eleve csak ideális esetben lehet fele az eredetinek, a gyakorlatban valamivel ez alatt fog maradni.

(#7267) AXisBOLD válasza domi007 (#7258) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:R

Aurea mediocritas

(#7268) canniball válasza And (#7266) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet félreértettem a dolgot: ez a feleződés a helyi hálón elérhető sebességre vonatkozik? Adott pl. egy 2Mbps-os net, egy 802.11g-s wifi router és egy ugyanilyen (repeaterként dolgozó) AP - ekkor a helyi 54Mbps feleződik vagy a nethozzáférés sebessége csökken 1Mbps-ra?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7269) domi007 válasza canniball (#7268) üzenetére


domi007
őstag

Természetesen a helyi hálótól van szó.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7270) domi007 válasza Bistey Szabi (#7262) üzenetére


domi007
őstag

Szinte 100%, hogy a szolgáltatónak a DNS szervere lassú/túlterhelt, stb...

Állítsd be magadat fix IP-re a helyi hálón, majd keress a neten egy jól működő DNS szolgáltatót, és annk a címét írd az elsődleges DNS kiszolgáló helyére.
Én tudok egyet, de azt nem tudom, hogy te is eléred-e, mindenesetre itt a címe:
Elsődleges: 195.3.96.67
Másodlagos: 195.3.96.68

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7271) domi007 válasza mimi_bacsi (#7264) üzenetére


domi007
őstag

AP, amely repeater módban működik (Pl. Linksys DAP-1160), anatennából találsz a neten egy rakatot, illetve adóteljesítményt is biztos lehet állítgatni a router menüjében, esetleg csatornaváltás is segíthet.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7272) mimi_bacsi válasza domi007 (#7271) üzenetére


mimi_bacsi
tag

WiFi 11 antenna mellett döntöttem! Igaz, irányított de szerintem ez a megoldás lesz a jó és remélem így is lesz! További infók itt: [link]

(#7273) domi007 válasza mimi_bacsi (#7272) üzenetére


domi007
őstag

Lakásban én egy ekkora dögöt nem tudok elképzelni, de ha igényeidet kielégíti.... :K

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7274) mc-4


mc-4
aktív tag

Szasztom!

A somszédom wifi-jére szeretnék felcsatlakozni(az ő engedéjével) térerőt a vez. nélküli hálózatoknál 4-5-ös.
El kezd csatlakozi és egy ídő után felkiáltó jel jelenik meg, korlátozott hozzáférés buborékkal.
Először jelszóval próbáltuk, most levette a jelszót és akkor sem akar csatlakozni.

Köszi a segítséget!

(#7275) mc-4 válasza mimi_bacsi (#7272) üzenetére


mc-4
aktív tag

Szia!

Mennyibe kerül ez az antenna?
Én most barkácsolok egyet, kb. 3000HUF lesz az ára csatlakozókkal együtt.
Double bicircle névre halgat. 19dB[link]

[ Szerkesztve ]

(#7276) szabozeee válasza Declare (#7255) üzenetére


szabozeee
aktív tag

Köszi a választ.. Most volt csak időm elolvasni.. Azt hiszem a repeater lesz a jó megoldás..

Hala Madrid :)

(#7277) canniball válasza mc-4 (#7275) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mennyibe kerül ez az antenna?"
7 900.- Ft

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7278) canniball válasza domi007 (#7269) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor bizony félreértettem. :B

Mondanám a problémám: adott egy wifi router, egyik PC kb. 25-30m-re, közben 4db cca. 40cm-s fal, vízvezetékek, fűtéscsövek, elektronyos készülékek (minden mi szemszájnak ingere), így a gépnél a jel gyenge/lassú volt...eddig, most már leginkább nincs. Amikor behúztam a routert kb. féltávra a jel tökéletes volt, viszont így két szobán keresztül cikázott az UTP kábel, aminek a látványa mindennek mondható csak esztétikusnak nem, így (mivel nem vágom a témát) nekiálltam túrni a netet és arra a következtetésre jutottam, hogy egy repeaterként működő AP-t kéne hadrendbe állítanom. Hacsak nem cáfoltok rám és nem tudtok jobbat mondani...tudtok?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7279) mimi_bacsi válasza domi007 (#7273) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Antenna fej befoglaló mérete: 112 x 112 x 28 mm
Rögzítő szár hossza: 80 mm
Nettó súly: 7 dkg
Súly H-11 tartóval: 7,7 dkg

Ez nagy dög? (112 x 112 x 28 mm) :Y :Y :Y

(#7280) Whito


Whito
csendes tag

Sziasztok,

Egyszerű a kérdésem:
Olyan külső eszközt keresek (lehetőleg minél olcsóbbat), amellyel megoldhatom, hogy egy Ethernet csatolóval (10/100/1000) rendelkező gépet rá tudok csatolni egy wlan routeren keresztül (Linksys WRT54G) a routeren megosztott internetre (természetesen vezetékezés nélkül). USB és PCI eszköz nem jöhet szóba, tehát külső eszköz kell. Találtam a neten WLAN-Ethernet bridge eszközöket pl. WET54G, de ezek jóval a 20k feletti árkategória, amit kicsit drágának találok, hiszen ezért az árért már 2 wlan routert is kap az ember. Ami jó lenne szintén, hogy tudjon WPA-t lehetőleg. Kb. 15k max-ban gondolkodom árban, de azért jó lenne 10k-ból megoldani. Megköszönném, ha tudna valaki ajánlani eszközt...

Fontos még, hogy átvigye a WOL csomagokat a WRT54G-n az ethernet portra kapcsolt gépekről.

[ Szerkesztve ]

(#7281) And válasza Whito (#7280) üzenetére


And
veterán

Szerintem erre bármilyen kliens-módra is képes, többfunkciós AP/router megfelel. Akár egy másik WRT54G (inkább GL), 3rd-party firmware-rel felszerelve. A DD-WRT pl. rengeteg olcsóbb eszközre is felmászik, amelyek ezután kliensek is lehetnek: [link].

(#7282) IST90 válasza And (#7230) üzenetére


IST90
csendes tag

Köszi a segitséget.

Még azt szeretném kérdezni akkor is jó ha a szolgáltató AP-ja KB 1-2 Km-re van tőlem.

Akkor nagyon magasra kell rakni az antennát?(hogy közvetelnül rá lásson).

(#7283) Whito válasza And (#7281) üzenetére


Whito
csendes tag

Köszönöm, hasznos volt a küldött link.
2 további kérdésem van:
- kliens módban a DD-WRT doksi szerint WEP-et kell beállítani kliens módban. Ez zavar engem. WPA-t nem lehet használni? Az összes hasonló üzemmódban működő eszköznél nem volt lehetőség WPA/WPA2 használatra. Ennek mi az oka? Ez valami technológiai/elvi akadály, korlát?
- Megoldható port-fowardinggal (vagy más módon), hogy internetről is küldjek WOL csomagot, amelyet megkap a másik (nem az ineten levő) levő routerre csatlakozó ethernet eszköz?

(#7284) Whito válasza Whito (#7283) üzenetére


Whito
csendes tag

Tárgytalan a kérés. Megtaláltam a válaszokat a DD-WRT wikiben.

(#7285) Woodslave


Woodslave
nagyúr

ne haragudjatok, de nincs most sajna időm a topicot átnézni meg láma is vagyok. Kérdésem:
wifivel akarok open hálózatra csatlakozni. Van egy x hotspot, arra rámegy, egy másik szintén open hálózatra nem. Mi ennek az oka? Amire nem megy fel, az ráadásul erősebb is.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7286) And válasza Woodslave (#7285) üzenetére


And
veterán

Mondjuk pl. a MAC-szűrés kizáró ok lehet.

Mod. #7282: 1-2 km-re is oké ez az antenna, 24dBi azért már nem kicsi. Az legalább 60cm nyílású grid vagy paraboloid. De a rálátásnak szinte bizonyosan meg kell lennie a szolgáltató AP-jára! Anélkül ne számíts stabil kapcsolatra ilyen távon, ha egyáltalán összejön. RG213-as kábelt meg ne használj, annak a vesztesége (bár centi vastag) a 2,4GHz-es wifi-sávon ugyanakkora, mint a H155-é. A mai modern 10mm-es kábelek csillapítása (ugyanolyan kábelhosszt feltételezve) viszont feleakkora, mint a H155-ös típusé.

[ Szerkesztve ]

(#7287) Rezi


Rezi
tag

Sziasztok !

Le kellene fednem egy területet Wifivel, de úgy kéne megcsinálnom, hogy működjön a handover. Tudom, hogy a WDS erre való, viszont nekem az acces pointok össze vannak kötve switchekkel (egy subneten), magyarán szólva nekem csak a handover funkció kellene a WDS-ből. A csomagokat pedig nem a WDS láncon kellene végig küldeni, hanem az AP a Ethernet portján küldené tovább. Tehát a kérdésem az, hogy ha össze van kötve 4 db AP switchekkel, egy subneten és ha beállítom a WDS-t akkor a handover működése mellett a csomagokat is egymásnak fogják küldözgetni vagy az Ethernet porton ?
Erre azért lenne szükség mert az AP-k nem látják egymást túl jó jelerőséggel, meg ugye WDS esetében minden csomópontnál feleződik a sebesség (másrészt ha már össze vannak kötve kábellel akkor minek küldeni Wifin keresztül).

Remélem van itt olyan szákértő aki vágja ezt a témát :R

(#7288) And válasza Rezi (#7287) üzenetére


And
veterán

Érdekes téma, ezen már én is agyaltam, de még nem próbáltam ki ;). De egyáltalán szükség van-e ilyenkor WDS-re? Mi történik, ha az AP-k rádiócsatornáját, SSID-jét és titkosítási algoritmusát (+ a megosztott kulcsokat) azonosra állítjuk? A WDS alapjában az AP-k közötti vezetéknélküli kommunikációt szolgálná, az pedig ebben az esetben hanyagolható. Vagy hiába azonosak a kapcsolat adatai, a link mindig teljesen felépül WDS nélkül, nem egyszerűen 'átadódik'? Egy próbát mindenesetre megérne.

(#7289) Rezi válasza And (#7288) üzenetére


Rezi
tag

Hát igen én is erre vagyok kiváncsi :)
Még arra is gondoltam, hogy ha be van kapcsolva a WDS és minden AP-n be van kapcsolva a spanning tree protocol is, akkor elvileg jó felé küldené bár ez sem biztos.

(#7290) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Erre valaki?[link]

Köszi!

(#7291) vante


vante
aktív tag

Még mindig wifi nélkül, de most már tényleg elhatároztam hogy veszek egy routert.

Mi a különbség a D-LINK DI-524 és a D-LINK DI-524UP között? Erősebb jelet képes nyomni?

Lényegében nekem legfőbb dolog, hogy 1 szóbán (ahol lesz) elérhető legyen a wifi. Bár néha azért jól jönne, ha egy másik szobában is elérhető lenne, nem kellene bemászkálni :K

Valami tipp, ja, sima modemem is d-link, gondolom valami olyasmi wlan router jönne hozzá a legjobban. Köszencs

(#7292) canniball


canniball
nagyúr

Két láma kérdés:
1. Olvasom a Linksys WAP54G AP útmatatóját és a Wireless Repeater résznél aszongya, hogy ez a funkció csak a Linksys WRT54G routerrel vagy egy másik WAP54G-vel működik. Ez most normális dolog vagy Linksysék korlátozták a dolgot, esetleg lódít a User Guide? Azt hittem, hogy az AP-ok (az adapterekhez hasonlóan) együttműködnek bármely wifi-gerjesztővel...
2. Ha beállítok titkosítást, akkor (azon kívül, hogy az adapternek ismernie kell az eljárást) szükséges bármilyen konfigurálást végezni a PC-n?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7293) Palesz191


Palesz191
aktív tag

TP-LINK routerem van, ha laptop bevan nyomva és benyomom a géept akko laptopon kiirja h "IP Cím ütközés" és laptopon iylenkor nem jo a net... csak akkor jó a net laptopon ha először a pc-m van benyomva és utana nymom be laptopot... Ötlet h hogy állítsam be?

(#7294) canniball válasza Palesz191 (#7293) üzenetére


canniball
nagyúr

Állíts be nekik (különböző) fix IP-t.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7295) Palesz191 válasza canniball (#7294) üzenetére


Palesz191
aktív tag

noda hogy??

Mert mar csináltam h PC n hálozatokba belementem Helyi kapcoslat és ott a TCp/IP és ott pcre: 192.168.1.110
Laptopon is ugyanezt csak ott 111 .. és igy meg elment a net is :S
Szal valami leírás vagynemtom?

(#7296) domi007 válasza mc-4 (#7290) üzenetére


domi007
őstag

DHCP-t be kéne kapcsolni, vagy fix IP-t beállítani.
Az szokott ilyen hibát produkálni.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7297) domi007 válasza canniball (#7292) üzenetére


domi007
őstag

Nekem egy D-Link DAP-1160 minden gond nélkül együtt működik bármiylen másfajta AP-val.
Szerintem csak azért írják, mert 100%-os kompatibilitást csak az általuk gyártott eszközökkel mernek garantálni.

De ha zavar, vegyél másfajtát.

DOMy

mod:
a 2. kérdés: igen, a PC-n be kell írnod a jelszót, anélkül nem megy :DD :DD

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7298) domi007 válasza mimi_bacsi (#7279) üzenetére


domi007
őstag

Ott a pont, én csak a képet láttam meg először, és csak utána olvastam el a méreteket.
:B
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7299) domi007 válasza Palesz191 (#7295) üzenetére


domi007
őstag

Valszeg nem a routereddel egy tartományba tetted bele az eszközöket :U

Szóval először tudd meg, hogy mi a routered IP-címe, és utána az övével egyező tartományba rakd bele magad. (Pl.: router címe: 192.168.0.1 akkor a gépeid akkor fogják látni a routert, ha 192.168.0.X ip címük van)

B verzió: kapcsold be a DHCP-t, a poolt meg állítsd be úgy, hogy a végén egy nagyobb intervallum legyen, pl. 0-100

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7300) domi007 válasza vante (#7291) üzenetére


domi007
őstag

Bocsesz, nem kerestem utána a 2 routernek, de:
2 szobát bármiylen router képes átlőni. Nálunk egy SMC van szolgálatban, csak egy antennája van (hiszen G-s a lelkem), mégis maga körül vagy 4 szobában full jelerősség van, a 2-vel távolabbiban csökken csak 2 csíkra.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.