Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) bandi210 válasza bandi210 (#7650) üzenetére


bandi210
aktív tag

na megvan:Tess itt vannakna ebből ki mit hámoz ki?
ja és a mac szűrés hogyan lehetne kikerülhető illetve hát megoldható?ez elvileg egy níilvános adó csak nem tudom használni:S

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7652) Magnat válasza bandi210 (#7651) üzenetére


Magnat
veterán

Mit kellene kihámozni belőle? Legalább azt mondd meg, melyikre akarsz csatlakozni... amúgy ha nyilvános háló, nem hinném, h MAC filterezve lenne.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7653) smekker


smekker
csendes tag

Sziasztok!

Ma kötötték be a t-kábel 8/1-es internetet. Működik is szépen, de mivel szeretném laptopon is használni, vettem most egy TP-LINK WR340 GD típusú wifi routert.
A netet beledugtam a routerbe, laptopról tudok is csatlakozni rá.

A probélma az, hogy a net az nem megy, pedig végigcsináltam mozillán keresztül egy quick setup-ot, ahogy a leírásban volt. A laptopomnak beállítottam egy ip címet + beírtam a routerét is (192.168.1.1). Vajon mi lehet a gond?

+ Jelszót hogyan tudok rá tenni?

Előre is köszönöm szépen, ha tud valaki segíteni!

(#7654) mester2


mester2
csendes tag

D-Link DWA-510-hez kéne egy 500 méterenbelüli bakácsolt antenna.Hogy kezdjek hozzá... :(((

(#7655) mezis válasza mester2 (#7654) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl. nem is olyan messze, van egy másik fórum:

[link]

mezis

(#7656) mester2 válasza mezis (#7655) üzenetére


mester2
csendes tag

pontosabban... :(((

(#7657) mezis válasza smekker (#7653) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Először is kihúzod az internetcsatlakozást a WiFi routeredből.
- Vezetékkel csatlakozol a WiFi routered egyik LAN portjához. (Szerencsés, ha egy második PC-ről.)
- A dokumentációban leírt módon bejelentkezel a WiFi routeredhez (átjáró, DNS).
- Szépen sorjában végigmész a beállítási pontokon, különös figyelemmel arra, hogy lehetőség szerint csak vezetékről maradjon bejelentkezési lehetőség.
- A WiFi még lekapcsolva (ha van rá mód).
- Vezetékesről ellenőrzöd az internet működését. Internetkapcsolat ismét megszakítva.
- Nekilátsz a WiFi hálózatod felépítéséhez: Routeren és PC-n ugyanazokat a titkosítási módokat és kulcsokat kell beállítani (lehetőség szerint WPA, WPA2).
- Routeren a WiFi-t ON-ba.

Ha még mindíg tudsz csatlakozni a laptopról is a WiFi routeredhez, akkor jöhet vissza az internetkapcsolat.

Ha ezt a hosszú esetleg küzdelmes procedúrát nem vállalod, megpróbálhatod, hátha van a készülék alján egy gyári titkos kulcs.

[I]Ma kötötték be a t-kábel 8/1-es internetet. Működik is szépen, de mivel szeretném laptopon is használni, vettem most egy TP-LINK WR340 GD típusú wifi routert.
A netet beledugtam a routerbe, laptopról tudok is csatlakozni rá.

A probélma az, hogy a net az nem megy, pedig végigcsináltam mozillán keresztül egy quick setup-ot, ahogy a leírásban volt. A laptopomnak beállítottam egy ip címet + beírtam a routerét is (192.168.1.1). Vajon mi lehet a gond?

+ Jelszót hogyan tudok rá tenni?[/I]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7658) petrelli86


petrelli86
aktív tag

aloha!
érdeklődnék itt valakitől, mert látom hogy van itt hozzáértő bőven:D
szóval arról lenne szó, hogy van nekem ilyen 3G-s vodafone-os usb-s internetem az asztali gépen, ezt hogyan tudom szétosztani wifi router-rel a laptop-omra?
nagyon szépen megköszönönnék minden szájbarágós választ mert a hálózati dolgokhoz kajakra amatőr vagyok..
segítsetek légyszi :O

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#7659) smekker válasza mezis (#7657) üzenetére


smekker
csendes tag

Köszi a választ! Rendes tőled, hogy segítesz!

Úgy csináltam, ahogy írtad, de a LAN-os, WAN-os beállításokkal valami nem stimmel még mindig. Csináltam screenshotot.

http://kepfeltoltes.hu/view/090106/router2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090106/router1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#7660) Marwell válasza petrelli86 (#7658) üzenetére


Marwell
csendes tag

Azt csak ugy tudod osztani ha van egy usb modem fogadó wifis routered mert a sima routereken rj45 ös port van abba meg usb nem műxik :S pl egy ilyen routerre van szükséged :
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=2910&cikk=unas_800227

(#7662) shev7 válasza smekker (#7659) üzenetére


shev7
veterán

t-kabel nem mac alapjan azonosit? be kell klonozni a korabban netre kotott gep mac cimet...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7663) smekker válasza shev7 (#7662) üzenetére


smekker
csendes tag

Szia!

A net nem számítógépre lett regisztrálva, hanem a modem mac címére. Azt meg nem tudom hogy lehetne klónozni.
Szerelőt csak végső esetben akarok ehhez kihívni, semmi kedvem emiatt kiperkálni még x ezer forintot. :( Inkább küldök egy ezrest annak, akinek a válasza alapján működne a dolog :D

(#7664) anti70


anti70
csendes tag

Sziasztok!
Vezetéknélküli routert szeretnék vásárolni.A laptopban Broadcom gyártmányú Dell wireless 1395 g vevő van. Melyiket ajánlanátok ezek közül: Belkin F5D8233,D-link 635 vagy D-link 655.Ha jól tudom mind a három n-s.Fontos a megbízhatóság, gyorsaság stabilitás.Egy laptopot és kettő asztaligépet kell kiszolgálnia.Sajnos nincs tapasztalom a routerekkel kapcsolatban,ezért szeretném ha valaki segítene a választásban.Földszinti családiház max 16m két fal a max távolság.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#7665) bandi210 válasza Magnat (#7652) üzenetére


bandi210
aktív tag

JA2 nevű hálózatra..de mivel '"nyílvános" ezért szeretnék rácsatlakozni..és mivel a többi hálózat vagy gyenge vagy lekódolt:S
remélem nem értitek félre...

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7666) HXY válasza bandi210 (#7665) üzenetére


HXY
addikt

nézd meg ezt: [link]

(#7667) HXY válasza anti70 (#7664) üzenetére


HXY
addikt

Ha nem kell gigabites vezetékes hálózat, akkor a 635 a legjobb ár/érték arányú.

[ Szerkesztve ]

(#7668) bandi210 válasza HXY (#7666) üzenetére


bandi210
aktív tag

Innen szedtem le az usb-set
remélem jóót kaptam le...ezt akk hogyan kéne aktiválnom mint rendszerindító os-t?(szerintem inkább pm-ben folytassuk ha lehet:Sköszönöm!)

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#7669) petrelli86 válasza Marwell (#7660) üzenetére


petrelli86
aktív tag

kösz a gyors választ..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#7670) shev7 válasza smekker (#7663) üzenetére


shev7
veterán

"A net nem számítógépre lett regisztrálva, hanem a modem mac címére."

Ez igy nem teljesen pontos... a modem mac cimere azt ugy erted, hogy usb-n kotottek a gepre a modemet?

Ha nem, akkor barmilyen gepet radugsz mukodik?

Azt probaltad mar, hogz mindent kikapcsolsz, aztan modem be, boot megvar. Router rakot, bekapcs boot megvar, gep rakot bekapcs

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7671) mezis válasza smekker (#7659) üzenetére


mezis
nagyúr

A linkelt képekből nem találtam semmi bajt. Kerestem az interneten a router dokumentációját, de nem találtam. Jó lenne, ha linkelnél egyet.

Nekem ADSL modemem van, azzal nincs MAC probléma, de úgy tudom, hogy a kábel modemeknél általában a MAC címmel azonosítanak, lévén sok modem parallel a kábelen.
Elsőként próbáld meg annak a PC-dnek a MAC címét "másolni" a routerbe, amelyikről működik a NET.

A gyorsbeállítással valószínű, hogy nem fogsz tudni minden szükséges beállítást elvégezni, használatba kell venni a részleteset is.

Megjegyzés: Az SSID-t célszerű a gyári default értékről egy kellően hosszú, véletlen alfanumerikus sorozatra cserélni és a "broadcast"-jét OFF-ba tenni még mielőtt az internetre csatlakoznál (titkosítani).

Úgy csináltam, ahogy írtad, de a LAN-os, WAN-os beállításokkal valami nem stimmel még mindig.

mezis

(#7672) HXY válasza bandi210 (#7668) üzenetére


HXY
addikt

(#7673) anti70 válasza HXY (#7667) üzenetére


anti70
csendes tag

HXY és ha a megbízhatóságot,stabilitást,teljesítményt nézzük akkor mi a sorrend?A Belkinről mi a vélemény,mert sokan dicsérik,de sok problémát is olvastam itt.

(#7674) anti70 válasza HXY (#7672) üzenetére


anti70
csendes tag

Esetleg Linksys WRT 160n?

(#7675) HXY válasza anti70 (#7673) üzenetére


HXY
addikt

A Belkin-nel nincs személyes tapasztalatom.
A Linksys is nagyon jó, de szvsz 20e.-ret nem ér meg.

(#7676) shev7 válasza mezis (#7671) üzenetére


shev7
veterán

"Megjegyzés: Az SSID-t célszerű a gyári default értékről egy kellően hosszú, véletlen alfanumerikus sorozatra cserélni és a "broadcast"-jét OFF-ba tenni még mielőtt az internetre csatlakoznál (titkosítani)."

ez is legalabb annyira felesleges mint a routerbe allitott mac szures. csak a szivas van vele, es wpa/wpa2 hasznalata eseten nem noveli a vedelem erosseget.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7677) Magnat válasza shev7 (#7676) üzenetére


Magnat
veterán

Elméletileg a rövid ssid-s rendszereket könnyebb feltörni, ha szivárvány tábla módszerrel törnek, de a gyakorlatban nem hiszem, h ilyennel sokan próbálkoznak.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7678) And válasza Magnat (#7677) üzenetére


And
veterán

(Jó-jó, de ahogy elnézem, ez nem sokat jelent, ha a passphrase, avagy megosztott kulcs kellően hosszú és értelmetlen, természetesen megfelelően biztonságos algoritmus, pl. WPA-AES. mellett. A rövid és nyilvános SSID ez esetben csak azzal a biztonsági 'hanyagsággal' lenne egyenértékű a részünkről, mintha kinyitnánk egy apró riglit a lakásunkat védő páncélajtón, de a megerősített biztonsági hevederzárat továbbra is bezárva tartanánk. Az általam talált egyik letölthető rainbow-table pl. a leírása alapján egymilliárd hash-t (1 millió passphrase * 1000 SSID = 10^9) tartalmaz, és "alig" 33GB méretű, míg egy tisztességes megosztott kulcs variációinak száma ennél nagyságrendekkel több. Egy 10 hexadecimális számjegyet tartalmazó kulcs már az előbbinél ezerszer több lehetőséget tartalmaz, így még ismert SSID esetén is 1000x akkora helyet igényelne a teljes hash-tábla. Ha pedig az ember már WPA-t használ, akkor könyörgöm, vegye a fáradságot, és pötyögjön be egy minimum 20-25 hexa karakteres kulcsot, aztán kopipésztelje be az összes kliensén :U. Otthoni körülmények között ez már atombiztos, gyakorlatilag szivárványtábla segítségével a mi életünkben törhetetlen marad. Úgyhogy véleményem szerint is pótcselekvés kategóriájú ez a "hosszú és értelmetlen" SSID, meg a MAC-filtering is. Utóbbival már szívtam a saját hálózatomban, aztán rájöttem, hogy értelmetlen: a saját eszközeim is képesek akármilyen klónozott wlan-MAC használatára, nemhogy azé, akinek direkt ez a célja.)

(#7679) HXY válasza And (#7678) üzenetére


HXY
addikt

A mac klónozásról annyit, hogy lehet egy hálózatban több ua. a mac cím, és ua.az ip cím...
Elméletben ez nem lehetséges, de gyakorlatban már láttam rá példát.

(#7680) Magnat válasza And (#7678) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, gyakorlatilag tényleg nincsen sok értelme, nálam is csak 1 betű az ssid (a kulcs persze jó hosszú).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7681) Magnat válasza HXY (#7679) üzenetére


Magnat
veterán

Húha és működött rendesen? Milyen op rendszer volt a gépeket vagy nem is pc alapú eszközök voltak?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7682) HXY válasza Magnat (#7681) üzenetére


HXY
addikt

Teljesen jól működöt. Win XP, Vista, Ubuntu 7.10 trió, a router egy DIR-524 egy korai FW-rel.

[ Szerkesztve ]

(#7683) Magnat válasza HXY (#7682) üzenetére


Magnat
veterán

A sárga felkiáltójel megjelent xp-n?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7684) HXY válasza Magnat (#7683) üzenetére


HXY
addikt

:N nem...

(#7685) Magnat válasza HXY (#7684) üzenetére


Magnat
veterán

Érdekes, nálam kapásból így reagálja le az xp az ip ütközést ... mellesleg nem is műxik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7686) SGTech


SGTech
csendes tag

Hello Emberek!

Lehet hogy erről már volt szó akkor előre is elnézést kérek!
Lenne egy hatalmas kérdésem. Vettem egy TP-Link WA501G típusú Acces pointot. Ezzel a készülékkel szeretnék csatlakozni egy wifi szolgáltató által sugárzott wireless alapú net eléréshez. Antenna a tetőn van, onnan van lehozva egy vezeték, azt becsavartam az AP antennacsatlakozójába. A szolgáltató MAC cím alapján enged fel, amit bediktáltam nekik azzal nem lehet baj. Bridge to bridge módban próbálok csatlakozni de hiába minden nincs net. Arra gondoltam h mivel static IP címe van az AP-nek a wifi felé is ugyan azt a 192.168.1.1 IP címet használja. Amivel eddig csatlakoztam wifi kártya az automatikus IP címet használ. Lehetséges hogy az AP-n is beállítsak ilyen automatikus kiosztást (DHPC) úgy hogy működjön rendesen? Van egy Network menüpont és ha ott átállítom DHPC-re akkor már nem tudok belépni se az AP beállításaihoz csak a reset segít.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:
Gábor

(#7687) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Hali!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a szolgáltatómtól wifi-n keresztül kapom az internetet, és mostanában ritka szar a net, mondjuk egyébként se egy sebességbajnok. Szóval most bebugyoláltam némi nem használt, vastagabb pulcsival a kültéri antennát és most újra olyan mint régen. Na szóval lehet, hogy az antenna "fázik"? :D

Köszi!

(#7688) webdeejay válasza SGTech (#7686) üzenetére


webdeejay
aktív tag

van WISP mód? csak azért kérdem mert nálam így jön.

(#7689) SGTech


SGTech
csendes tag

Ilyen elnevezés nincs, de igazából már mind1ik móddal kipróbáltam :S
Ez a kézikönyve:
[link]

(#7690) webdeejay válasza SGTech (#7689) üzenetére


webdeejay
aktív tag

WISP :) egyébként ötletem sincs, de úgy tudom, hogy az ilyen szolgáltatók csak WISP képes rútereket osztanak, mert csak ezzel kapcsolódik a kapcsolódási ponthoz. De majd hátha jön valami guru, aztán megerősíti a véleményem, vagy leolt :)

(#7691) SGTech válasza webdeejay (#7690) üzenetére


SGTech
csendes tag

Neked milyen beállításokkal megy?

(#7692) Munseen


Munseen
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem!

Az a problémám, hogy van egy SMC wifi-s routerem, amivel megosztom a Digi BaseNET csomagját a Pc-n keresztül.
A laptopom látja is a hálózatot, és a szokásos betárcsázós módszerrel lehet kapcsolódni a nethez. Viszont az iphone-nal gondok vannak. A telefon látja a wifi kapcsolódási pontot, és csatlakozok is hozzá, de ugye ez önmagában még kevés. A telefonon is kellene egy betárcsázó, de mivel ez fizikailag lehetetlen, így nem tudom használni rajta a netet (ami bizonyos dolgok szempontjából hátrány nekem).

A kérdés, hogy mit lehet tenni, hogy a megosztás úgy működjön, hogy elég legyen csupán a wifi kapcsolat, és ne keljen betárcsázni?

(#7693) mezis válasza And (#7678) üzenetére


mezis
nagyúr

Persze, hogy tud akármilyen MAC címet beállítani. No de milyet ?

aztán rájöttem, hogy értelmetlen: a saját eszközeim is képesek akármilyen klónozott wlan-MAC használatára, nemhogy azé, akinek direkt ez a célja.)

mezis

(#7694) And válasza mezis (#7693) üzenetére


And
veterán

Mondjuk olyat, amilyet egy megfelelő eszköz hálózatkereséskor simán megmutat, mint klienst? Nem kell űrtechnikára gondolni, hogy mást ne mondjak, egy DDWRT-vel felvértezett eszköz simán megmutatja (Wiviz survey menüpont) ezeket, de akár egy Intel-kártyával szerelt notebook is elegendő lehet. Márpedig a MAC-address látható rejtett SSID és titkosított hálózat esetén is. Ezután már csak meg kell várni, míg az adott kliens eltűnik, vagy egyszerűen el kell nyomni (közelebb kell menni az AP-hez és/vagy nagyobb nyereségű antennát használni), és máris mi leszünk az eredeti kliens helyében.

(#7695) netboy


netboy
senior tag

Hogy oldható meg, hogy a gépem wifi hálókártyája ad-hoc modban ne gépnek látszodjon hanem accespointnak?

(#7696) mester2 válasza netboy (#7695) üzenetére


mester2
csendes tag

az én kérdésemre se tudják a választ,de a tied még rafináltabb :(((

(#7697) netboy válasza mester2 (#7696) üzenetére


netboy
senior tag

mert mi volt a te kérdésed? nem találom, száma?
kár amugy jah, hogy nincsennek wifi májerek... tudnék mit kérdezni :F

[ Szerkesztve ]

(#7698) And válasza mester2 (#7696) üzenetére


And
veterán

Mondjuk az antennás topik televan linkekkel, és néhány jótanács is található a wifi-antennákkal kapcsolatban. De itt is nyugodtan nézelődhetsz. Az antenna kialakítását, telepítését nem befolyásolja, hogy milyen wifi-eszközre szánod, de lehetőleg legyen rajta csatlakozó külső antennához.
#7697: A kártyád támogatja a szofveres AP-módot? Némi zavart érzek az erőben, mert az ad-hoc és az AP egymást kizáró wifi-módok. Vagy egyik, vagy másik. Alapesetben, soft AP nélkül csak kliens vagy ad-hoc módú lehet egy wifi-kártya. Az AP egy harmadik mód, az előzőek mellett.

(#7699) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Egy kültéri wi-fi hálózat eszközeivel kapcsolatban kéne nekem egy kis segítség. Kültéri antennát kéne szerelni egy routerre. Olyan antennát keresek, ami vízszintesen max 180fokban tudja szórni a jelet. 90 foknál mindenképpen nagyobb nyílásszögre lenne szükségem. Tudtok ajánlani valamilyen antennát?

A másik kérdésem az lenne, hogy milyen cserélhető antennás router ajánlotok, ami bírja a strapát?

Előre is köszönöm!

ATM

What else?

(#7700) And válasza ATM_automata (#7699) üzenetére


And
veterán

Mégis milyen távra kell? Mert ekkora horizontális nyílásszöghöz szinte kizárólag szektor- vagy körsugárzó antennák jöhetnek szóba. Ha kis távra kell, akkor inkább (kisebb nyereségű, olcsóbb) körsugárzó legyen. Ha nagyobb nyereség (>15dBi) kell, akkor szektorsugárzó, azok 120-160°-os nyílásúak, de meglehetősen drágák
Router milyen 'strapát' bírjon? Általánosan megbízható darabokat pl. ebben a topikban szoktak ajánlani (Asus, Linksys, TP-Link, stb).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.