Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) balfek


balfek
tag

hali,

wifim van, 801g-s (elvileg minden résztvevő), de pc2router2pc között csak 1mbyte-tal megy...

ez miért?

[ Szerkesztve ]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#6452) Krisz987


Krisz987
csendes tag

Hi! Egy olyan kérdésem lenne hogy Wirelless-es háló van itthon!!! Most akarok venni egy wirelless-es billt,egeret!!! Ezek zavarhatják egymást vagy nyugottan lehet használni őket együtt?? Választ előre is köszi:D :R :R

(#6453) localhost válasza Krisz987 (#6452) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Csupán annyit kell tudnod, hogy a wireless azt jelenti vezeték nélküli, csak ebben az egy pontban egyeznek, mivel más-más frekvencián adnak/vesznek és más is a rendeltetésük, ez az egyetlen pont maradt közös bennük. Nem fogják egymást zavarni, egyes speciális esetektől eltekintve, mint pl, nem fér el az asztalon az egyik a másik miatt stb.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6454) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudtok ajánlani egy olyan 54M PCI wireless adaptert, amit a 64 bites Vista felismer, van hozzá driver? Mert volt egy usb-s Dana wireless adapterem és az csak 32 bites Vista alatt működött, 64-es sajnos nem ismerte fel.

(#6455) Steve-0


Steve-0
őstag

Melyik vezetéknélküli PCI kártyát ajánjátok?
én errre gondoltam: TP-LINK TL-WN651G

(#6456) POWERIVÁN


POWERIVÁN
tag

Sziasztok Emberek.

Nagy a bay. Sehogy nem bírok el ezzel a BELKIN Wireless G router-el.
Net megy.Letöltés egy bizonyos idő után (20 perc szakadozik)
Mindeggyik gépen.Utánna már a net is szar.
F5D7230-4
HELP HELP HELP

I am a WindowsPhone Freak !

(#6457) sNORh válasza POWERIVÁN (#6456) üzenetére


sNORh
addikt

Hát akkor a router a xar..
olyan nincs hogy egy ideig jó aztán egyre xarabb.. ez tuti me, beállítási gond lessz, garozd vissza másikra..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#6458) shev7 válasza sNORh (#6457) üzenetére


shev7
veterán

vagy megis van ilyen, es akkor szokott elofordulni, hogyha a gepek DNS szervernek hasznaljak a routert. Vagy be kell allitani kezzel a routeren a szolgaltato dns szerveret, es akkor azt osztja tovabb a gepeknek, vagy mar a gepeken kezzel a szolgaltato dns szerveret kell beallitani.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#6459) djyuri válasza rdi (#6443) üzenetére


djyuri
őstag

HY

nem oldódott meg..kb eddig kísérleteztem vele...

Két ilyen routerünk is van...vagyis két egységcsomag...egyikse jó...

Mi se hisszük,hogy a készülékek a szarok,mert ha csak netezünk,akkor minden ok...de ugye akarva akaratlanul is pl frissít a windows update és ugye az max sebességgel töltene...egyből megáll az egész és csak is kizárólag winfos restart oldja meg a dolgot.

Amúgy marha egyszerű még nettel is kiakasztani...ugyanis ha pl youtube-on nézek filmet,akkor gyakorlatilag,ha 10 secnél tovább tart a film bufferelése,akkor szintén kiakad....

[ Szerkesztve ]

(#6460) djyuri


djyuri
őstag

HY

valami szaki nem tudna felvenni msn-re?:(
Kiidegel ez a sz*r

Most már a lan része is újra csatolódik...jó az egy pillanat csak....de miez akkoris

Egy tetü winfos frissítés vagy egy nagyobb honlap rögtön kinyírja a wireless részét.

(#6461) rdi válasza djyuri (#6459) üzenetére


rdi
veterán

Ugye nincs bekapcsolva semmi titkosítás?
Egyébként ezekre a routerekre léteznek egészen új frimware -ok is.

Fej! Tor! Potroh!

(#6462) djyuri válasza rdi (#6461) üzenetére


djyuri
őstag

HY

áh semmi...pont ez a lényeg,hogy se velük,se nélkülük...

De amúgy titkosítva is megy simán a csatlakozás,de szintén a 10 sec aktív adat és vége...

Igen....most akarok nekiesni a firmware-nek...de mára szerintem fexek...

amúgy szereztem kölcsönbe egy PCI portos wireless karit...majd azzal is nekiesek.

(#6463) djyuri válasza djyuri (#6462) üzenetére


djyuri
őstag

úgy néz ki megcsináltam.....de nem esküszöm meg rá,hogy csak meghosszabbítottam a hiba jelenséget.....

leszedtem kb majd 10-szer annyit,mint szoktam,de nem fagyott meg....és még az msn is bejelentkezett utána....

most nyomatom azt SP3-at...az ha nem akasztja ki,akkor semmi...

A trükkje?

nos....fogalmam sincs.....a neten olvastam angolul,hogy ki kell kapcsolni a logokat...naplózást...stb

és a driver frissítés is jó ötlet...(szerintem ez oldotta meg) (bár 26 félét biztos kipróbáltam)

de a firmware-t semmiképpen nem ajánlják...jó is,mert az enyém olyan friss,hogy nincs még neten sem....ugyanis 2.04-es van fent és a neten 1.5-ös a legnagyobb....

Kaptam kölcsön egy PCI wireless karit...nos azzal jó volt...szal kiderült,hogy max az usb-k a szériahibásak....gondoltam megtartom a PCI karit,de olyan gány térerőt produkált,hogy 60K volt az átlag sebesség a 900++ helyett....LOL....

nos...tehát ennyi....azért köszi mindent és a türelmet:D

HY

(#6464) GIJoe


GIJoe
addikt

Tisztelt Uraim! (SOS)

Szükségem lenne 1 WLAN router-re.

Ki is néztem egyet, de előtte megkérdezem tudja e azt amiket én szeretnék:

Előfordul, hogy webszervert üzemeltetek és a régi STLab kábeles (ami elpusztult) mikor vki beírta a címem, akkor a router admin felülete jött be neki "kintről" :)

Megoldást nyújt e erre ez:

TP-Link TL-WR642G Wireless Router

:R

[ Szerkesztve ]

(#6465) djyuri válasza GIJoe (#6464) üzenetére


djyuri
őstag

HY
A szerelőmnek TP linkes routeres netmegosztása van.
Sokkal erősebb,mint a D-link....csak ennyit tok.

Webszervert nem kérdeztem,de amit tudom megteszem.

(#6466) localhost válasza GIJoe (#6464) üzenetére


localhost
Közösségépítő

akkor a router admin felülete jött be neki "kintről" >>> Ez természetes, nem hiba, be kellett volna állítani azt a routert rendesen! Illetve az a hiba, hogy ráadásul ezt a funkciót le szokás tiltani. Vagy dyndns-t kell használni.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6467) balfek


balfek
tag

hali - bocs, h. újra rákérdezek, de izgat a téma :)

wifim van (laptop és asztaligép is olyan), 801g-s (elvileg minden résztvevő), de pl. laptop és pc között csak 1mbyte-tal megy másoláskor.

ez a max amit a 801g bír v. én vagyok láma?

kösz előre is!

[ Szerkesztve ]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#6468) rdi válasza djyuri (#6463) üzenetére


rdi
veterán

klassz :)

Fej! Tor! Potroh!

(#6469) Davey7


Davey7
senior tag

Üdv.

Most láttam,hogy van az 54Mbs routereken kívül 108 és 300asok is! Melyiket lenne érdemesebb venni otthonni megosztásra? Egy PC és egy notebook lenne.

Milyen routert ajánlanátok minél olcsóbban?

(#6470) ApeeT


ApeeT
csendes tag

Szevasztok!
1 nagy gondom lenne, laptop win98.
wilreless kártyát feltelepítem, a program látja a routert, ki is írja, hogy jó a kapcsolat.
de mégsem tudok se netezni, se hálózatot böngészni, sőt, ami a legnagyobb gond, hogy megpingelem a routert, de nem látja, annak ellenére, hogy a kapcsolatra kiirja hogy jó, és a router is látja a pcmcia kártyát.
tud vcalaki megoldást?

(#6471) ArchElf válasza ApeeT (#6470) üzenetére


ArchElf
addikt

Pl van password a routeren, de nem jól írtad be (vagy nem támogatott a routeren beállított titkosítás). Ez egy tipikus windows hülyeség.
Ha nincs jelszó, próbálj meg fix-ip-t adni a gépnek a wifire.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6472) mezis válasza ApeeT (#6470) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

IP cím, stb jól van beállítva ?

mezis

(#6473) rdi válasza ApeeT (#6470) üzenetére


rdi
veterán

vagy a tűzfal?

Fej! Tor! Potroh!

(#6474) ApeeT válasza ArchElf (#6471) üzenetére


ApeeT
csendes tag

nincs pass, másik wlan gond nélkül csatlakozik, azon xp van.
fix ip-t kiprobáltam, ugyse megy, még pingelésre sem, routerben is megnézem kiirja a wlan kártya MAC címét de se ip-t se device name-t nem ir ki.
tudtok esetleg olyan szoftvert, amivel win98 alatt belehet configolni a wlant?
olyat mint xp-be a zero

(#6475) Equitem


Equitem
tag

Sziasztok!!

Arra lennék kiváncsi, hogyha én veszek egy gamer routert (dlink dgl 4300 pl.), akkor ahhoz már elég egy mezei dlink adapter (g122), és működik rendesen a router. Itt arra gondolok, hogy elsőbbséget ad-e a játékos adatforgalomnak (nem laggol percenként a cod :D), videoletöltésnek, nem kell hozzá speckó adapter 3x drágábban....
Ha valaki tudja légyzsi szóljon hozzá. előre is köszi

(#6476) rdi válasza Equitem (#6475) üzenetére


rdi
veterán

szerintem igen, a router dönt az adatforgalonmról

Fej! Tor! Potroh!

(#6477) rdi válasza ApeeT (#6474) üzenetére


rdi
veterán

szia, a t-online -nak volt régebben ilyen progija, hátha még meg van a honlapjukon...

Fej! Tor! Potroh!

(#6478) Equitem válasza rdi (#6476) üzenetére


Equitem
tag

köszi.

(#6479) tomi_


tomi_
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata a rangebooster-es eszközökről? A hagyományos b/g szabványokhoz képest tényleg jelentős a különbség? Csak mert néztem egy ilyen routert, viszont nem találtam semmilyen felhasználói tapasztalatot. Szomszéddal akarunk netet osztani, kb 30m és 2-3 fal.
köszi

(#6480) czanga


czanga
őstag

Tiszteletem mindenkinek. tudom, hogy ez a kérdés nem épp a legnormálisabb, de szükségem lenne egy programra XP-hez, ami vezeték nélküli hálózat belépési kódjának megfejtésére használható. (WEP, ilyesmi) Kérem aki tud ilyet, az írjon itt, vagy privátban.
Fontos lenne! :F :R

(#6481) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Helló!
Az lenne a problémám, hogy a routerem miatt csomagveszteségem van(kb 9-10%)
és nem tudom, hogy miért mert az én gépem utp kabelen kapcsolódik a routerhez és a wlan-os gépen is kb hasonló a csomagveszteség. :O
Ha a modemet kötöm a gépre akkor nincs csomagveszteség.
Pls valaki segítsen.
THX

Daark minimalism

(#6482) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Bocs, ha nem pont a témába vágó a kérésem...
Három routert néztem ki, és a segitségetek kérném a döntésben, mivel én nem nagyon értek ehhez a témához. A következőkről lenne szó:

TP-Link TL-WN841N
Edimax BR-6504n
D-Link DIR-635

A router általános használatra lenne.
Mindenkinek előre is köszönöm. :R

(#6483) GuB3Ra válasza flash7 (#6482) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Én dir 635-öt hasznaltam 2 hónapig és semmi bajom nem volt vele.
A másik kettőt nem ismerem.

Daark minimalism

(#6484) rdi válasza GuB3Ra (#6481) üzenetére


rdi
veterán

Router típusa?

Fej! Tor! Potroh!

(#6485) czanga


czanga
őstag

ezek szerint nem nagyon létezik ilyen program. :) nagyon helyes! :) akkor az elméletem beigazolódott.

(#6486) And válasza czanga (#6485) üzenetére


And
veterán

Ebben ne légy annyira biztos ;). Régóta közismert, hogy a WEP-kulcsolás törésére szánt szoftvereket linux alá szánják, de azért némelyekből léteznek Win-es kiadások is. Ilyen sniffelő és/vagy kulcstörő tool pl. az AirSnort, a Kismet vagy a WepLab. Természetesen a használatuk nem annyira egyszerű, és nem is akármelyik wifi-kártyával működnek együtt.

(#6487) localhost válasza czanga (#6485) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sajnos nagyon is létezik!
Csak a segítségnyújtás (és már maga a kérésed is az ALAPELVEKBE ütközik)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6488) Dr.Ádám


Dr.Ádám
tag

Lenne egy problémám.: van három asztali pc amik utp routeren osztoznak a neten. Van két laptopom amiben wifi van. És egy usb wifi-m. Van egy szerver asztali pc-m ami routerként működne, ebbe raknám az usb wifi-t. A LAN megy a wifi-n, de internetátjárót nem tudok varázsolni rá. :F :F

Valami megoldás?

(#6489) RolEnD_


RolEnD_
tag

Tisztelt Guruk!

Lenne egy problémám. Néhány napja vettem egy TP-Link 54Mbps-es wireless routert. Működik is minden frankón. Megtalálta, felismerte és használja is az összes eszköz. De! Tegnap megpróbáltam a laptop-ról egy másik cuccra (egész pontosan PS3-ra) másolni egy filmet. Ez is elkezdődött, csak 11Mbps-el tolta, ami az 54-hez képest nem valami nagy teljesítmény. Így majdnem egy órába telt. Kérdés: hogy tudom gyorsabb működésre (másolásra) bírni a cuccost?

(#6490) Vicë


Vicë
tag

üdv

van egy kis letöltő gépem, amibe 10/100-as hálókari van integrálva

az asztali nagygépemben gigabites hálókártya van

van egy linksys routerem is, azon van rajta a két gép

sajnos lassúnak találom a 7-8 MB/sec-es másolást a két gép között, ezért szeretném eladni a routert és venni helyette egy gyorsabbat

a nagygéppel nem is lenne gond, de a kisgép háza "alacsony profilú", azaz nem lehet beletenni normális méretű PCI-os kártyát (10 cm magas)

az alábbi két router-t néztem ki:

Asus RT-N15 SuperSpeed N Gigabit vezeték nélküli router ([link])

SMC WGBR14-N Wireless ROUTER 300MBIT+4X1000 ([link])

a kisgépbe pedig egy usb-s 300Mbit-es adaptert gondoltam (hisz nem fér bele egy normál kártya)

szerintetek megoldja ez a másolási gondjaimat, vagy van más/jobb ötletetek? lehet olyan ötlet is, ami gazdaságosabbá teszi a váltást, mert ez kb. 25 körül van eddig...

"A szemet-szemért vakítja meg az egész világot." - Mahátma Gandhi

(#6491) czanga válasza localhost (#6487) üzenetére


czanga
őstag

Ezzel tisztában vagyok, és ezek szerint félreértésbe ütköztünk, mivel nem használatra kell, sőt igazából semmire, de van egy tippem miszerint a szomszédaink közül valaki előfordul többször is, hogy a mi netünket "használja". Namost mivel mint kiderült vannak WEP titkosítás elleni progik, de nem egyszerű használni őket, igy ha levédem feltételezem, hogy onnantól kezdve nem lesz probléma ezzel.

Az is lehet, hogy csak paranoiás vagyok. Minden esetre hála az égnek nem olyan egyszerű ezek szerint ezeket a kódokat áthidalni.

[ Szerkesztve ]

(#6492) And válasza czanga (#6491) üzenetére


And
veterán

Azért a paranoia helyett léteznek erre egészen kézenfekvő megoldások is. Ilyen lehet például a forgalommérés, amelyet szinte minden szolgáltató lehetővé tesz (de akár a router is). Ha olyan időszakban tapasztalsz forgalmat, amelyben nálatok biztosan senki nem használta a netet, akkor kezdhetsz gyanakodni. Ugyanez igaz a router által logolt egyéb infókra is: DHCP-címkérések, ismeretlen MAC / IP című kliens feltűnése, látogatott webhelyek listája, stb. (feltételezve, hogy a routerhez akkor sem fér hozzá, ha a hálóhoz esetleg igen). Ha meg valaki igazán paranoiás, akkor miért nem használ WPA-t? Elég réginek kell lennie annak a wifi-eszköznek, amelyik ezt nem támogatja, és a WPA-t még nem nagyon törik..

(#6493) tomi_


tomi_
csendes tag

én is használtam valamelyik szomszéd netét egy darabig, persze nem töltöttem éjjel-nappal vagy ilyesmi. ez ellen védekezni nem nagy meló, én mac filter-t szoktam állítani, nem sugárzom a hálózat ssid-jét, meg van titkosítva is. így asszem nem is nagyon tudják megzavarni semmivel a normális működésemet. persze lehet, hogy tévedek.

(#6494) czanga válasza And (#6492) üzenetére


czanga
őstag

Köszi, bár közben ezen intézkedések nagy részét közben már megtettem, vagyis probléma (ha egyálltalán volt is) megoldva.

(#6495) Dr.Ádám


Dr.Ádám
tag

Lenne egy problémám.: van három asztali pc amik utp routeren osztoznak a neten. Van két laptopom amiben wifi van. És egy usb wifi-m. Van egy szerver asztali pc-m ami routerként működne, ebbe raknám az usb wifi-t. A LAN megy a wifi-n, de internetátjárót nem tudok varázsolni rá. :F :F

Valami megoldás?

(#6496) rdi válasza Vicë (#6490) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem egy vezetékes hálózatban sokkal gyorsabb az adatforgalom, mint a wifi -ben...

Fej! Tor! Potroh!

(#6497) GuB3Ra válasza rdi (#6484) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Vmi Eircom netopia 2247nwg

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#6498) Vicë válasza rdi (#6496) üzenetére


Vicë
tag

ezzel tisztában vagyok, de honnan kerítsek "rövid" gigabites hálókártyát?
a ház csak 10 cm magas, nem férnek bele a normál bővítőkártyák.

most is vezetéken van mindkét gép, de az egyikben csak 10/100-as kártya van integrálva. hiába veszek gigabites routert, attól még 100 lesz a két gép között az elméleti határ, nem? pofon a sz*rnak...

[ Szerkesztve ]

"A szemet-szemért vakítja meg az egész világot." - Mahátma Gandhi

(#6499) tomi_


tomi_
csendes tag

sziasztok
SMC WBR14S-N2 router-ről van valakinek valamilyen tapasztalata? elég olcsó, és támogatja az n szabványt, szóval gondolkodóba estem. csak az smc-ről igazából semmit sem tudok

(#6500) rdi válasza Vicë (#6498) üzenetére


rdi
veterán

valamilyen usb-és ethernet adaptert keress.

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.